NEKA JE MIR I SPAS NA VAS!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

love

Post by love » 02/09/2005 18:16

kulambara wrote:..pa jeste li vi normalni??? POSTOJE I BOSNJACI KOJI NISU VJERNICI!!! ili je to uslov? moram biti musliman da bi bio Bosnjak? NA TO NE PRISTAJEM!! zato predlazem primitivnoj bagri koji ne mogu bez selam alejkum - slobodno preselite u Iran. KAO BOSNJAK I SLAVEN VAM SVIMA ZELIM: ZDRAVO!!!
Velika vecina Bosnjaka se osjeca kao muslimanima zato ja tebi kazem ako si protiv selama seli se na Kubu,Kinu ili Koreju

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 02/09/2005 18:19

love wrote:
kulambara wrote:..pa jeste li vi normalni??? POSTOJE I BOSNJACI KOJI NISU VJERNICI!!! ili je to uslov? moram biti musliman da bi bio Bosnjak? NA TO NE PRISTAJEM!! zato predlazem primitivnoj bagri koji ne mogu bez selam alejkum - slobodno preselite u Iran. KAO BOSNJAK I SLAVEN VAM SVIMA ZELIM: ZDRAVO!!!
Velika vecina Bosnjaka se osjeca kao muslimanima zato ja tebi kazem ako si protiv selama seli se na Kubu,Kinu ili Koreju
love tako se ne prosipa ljubav :-)

danas

Post by danas » 02/09/2005 18:20

Vozdra_123 wrote:
love wrote:
love tako se ne prosipa ljubav :-)
teorija je jedno, a praksa bezbeli drugo... :-) :-) :-)

bjacinjo

Post by bjacinjo » 02/09/2005 18:47

alejkumu sselam svima koji su nazvali selam :)

ma selama i Islama ce biti do Sudnjeg dana pa koliko god to nekima krivo bilo

mosor1

#55 Re: NEKA JE MIR I SPAS NA VAS!

Post by mosor1 » 02/09/2005 18:57

vonBosnae wrote:cao,zdravo,vozdra,đesi,gdje si,haug,sta ima,nabaci je,pozdravljam,kako ste..............

Ovu su sve neki kvazi pozdravi kod nekih Bosanaca-muslimana kojima očito nije jasno da su duzni(obavezni) kao muslimani kao pripadnici jedinstvenog ummeta koji broji preko milijardu pripadnika,pozdravljati se isto tako jedinstvenim pozdravom SELAMOM.
Esselamun alejkum!
We alejkumus selam.
Ima li ljepšeg pozdrava?
Ama nema,ovo je pozdrav kojim se meleci(anđeli) pozdravljaju,ovo je pozdrav stanovnika dženneta.
Ovo je pozdrav kojeg nam poslanik imperativno naređuje,a on je naš uzor mi smo njegovi sljedbenici.
Da ne govorimo o njegovom veličanstvenom značenju:NEKA JE MIR I SPAS NA VAS!
Pa dragi Bosanci pripadnici islamskog ummeta:NEKA JE MIR I SPAS NA VAS.
I morate priznati da ESSELAMUN ALEJKUM fonetički zvuči nekako jako,pogotovo u usporedbi sa otrcanim ćao,zdravo.....
Završiću sa konstatacijom moje prijateljice inače modne kreatorke sa univerzitetskom diplomom iz Beča:
SELAM JE BAŠ COOL!
Esselamun alejkum.
U Hrvatskoj jos ima, ali sve manje, blesana koji ce na svoja ulazna vrata staviti naljepnicu: "U ovom domu pozdravlja se sa Hvaljen Isus", ili: "Sektama ulaz zabranjen", koje im valjda dijeli njihov lokalni zupnik. Kad prodem pokraj vrata takvoga, zakljucim da njemu i nije do normalne komunikacije s ljudima, nego samo do jeftine propagande, te da i nije pravi vjernik. Nekako izgubim volju da ga i pozdravim.

Jedno vrijeme devedesetih, dok je jos Tudman muku mucio s oficirskim izrazima u svom rjecniku, pravovjerni Hrvatine pokrenuli su hajku na pozdrav "Zdravo", kao komunisticki. Uzalud, naravno. Jer to je stari pozdrav, puno stariji i od Tita i od Lenjina. Lijep pozdrav, jer sta ima ljepse nego da ti netko pozeli zdravlje? Nije predugacak, niti preformalan, a moze zvucati i toplo i prisno. Kad ga recimo uputis starijoj osobi: "Zdravi bili". Dobro ide uz stisak ruke i otvoren pogled u oci. Koristim ja i druge svjetovne podrave: "Dobar dan", "Zivili", "Postovanje", "Veselo", "Di si", "Pomalo", ali mi "Zdravo" nekako bas lezi.

I nekako mi bude zao onih koje njihov zupnik uspije operirati od tog malog pozdrava, kojim se ne hvali boga, niti se ulazi u nebo, nego se samo iskazuje jedna mala dobra zelja: "Budi mi zdrav, prijatelju".

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 02/09/2005 18:57

:) Esselamu alejkum, Pomoz Bog, Hvaljen Isus :)

NEKA JE MIR I SPAS NA VAS!

:) We alejkumu selam, Bog vam pomogo, Uvijek hvaljen bio.

Oprosti im Boze, ... ne znaju sta cine. :oops:

ak-47

Post by ak-47 » 02/09/2005 19:22

Esselamu alejkum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D

Toozla

Post by Toozla » 02/09/2005 19:42

....najgluplji su delegati koji se zalazu za neko realno i zdravo zajednistvo.....najbolje je ozvaniciti podjelu koja je realna da realnija biti ne moze.....ovo malo glupih delegata fino protjerati da ne kvare zdravstveni bilten stada.....
....ako neko vidi kakav drugi recept za buducnost ovih prostora....bujrum....

Bosanac_HR

Post by Bosanac_HR » 02/09/2005 19:46

Hvaljen Bog!!!

Kwaheri

Post by Kwaheri » 02/09/2005 19:53

Toozla wrote:....najgluplji su delegati koji se zalazu za neko realno i zdravo zajednistvo.....najbolje je ozvaniciti podjelu koja je realna da realnija biti ne moze.....ovo malo glupih delegata fino protjerati da ne kvare zdravstveni bilten stada.....
....ako neko vidi kakav drugi recept za buducnost ovih prostora....bujrum....
recept...respect za drugoga...
...a za ovo boldirano...ne odustaj(mo)...inace su Milosevici i Tudjmani koji su nam o glavi radili i pokusali to ostvariti silom...pobijedili...u miru...
Moze ova drzava..sve dok je zelimo...moze...

Kwaheri

Post by Kwaheri » 02/09/2005 19:58

A wrote:
love wrote:Velika vecina Bosnjaka se osjeca kao muslimanima zato ja tebi kazem ako si protiv selama seli se na Kubu,Kinu ili Koreju
Tamo 92-ge, 93-ce bijase po Banjaluci, Palama, Foci, Visegradu, nesto kao "ako nisi pravoslavan seli se odavde".
Svaka slicnost sa "seli se na Kubu,Kinu ili Koreju" je potpuno slucajna, to dvoje nije isto, jel' razumijete - to NEMA VEZE jedno s drugim. OK?
:D

jok vala...tamo je Andjo bilo drugacije...al ti to znas...i ne poredi to dvoje molim te...ospem se...

@love...nemas pravo na takvu recenicu...bez obzira na tvoju namjeru jer moze konotirati na nesto sasvim drugo...vidis kako je A regirala na to...

Toozla

Post by Toozla » 02/09/2005 20:34

zena wrote:recept...respect za drugoga...
...a za ovo boldirano...ne odustaj(mo)...inace su Milosevici i Tudjmani koji su nam o glavi radili i pokusali to ostvariti silom...pobijedili...u miru...
Moze ova drzava..sve dok je zelimo...moze...
....mozda je vrijeme da se situacija sagleda mozgom, umjesto srcem....
....hebiga, brod cija tri motora, jedan po jedan, umjesto da guraju naprijed,otkazuju i pocinju vrtiti u rikverc, ne moze stici nigdje....

.....i priznanje poraza je za ljude.....sve dok si se borio posteno....

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 02/09/2005 20:57

vozdra,sta ima? :-)

Qwert

Post by Qwert » 02/09/2005 21:18

Uvijek odselamim kad me neko nazove selam. :D Mada zvuci strano pa kako god okrenes.
Last edited by Qwert on 02/09/2005 21:25, edited 1 time in total.

love

Post by love » 02/09/2005 21:20

zena wrote:
A wrote:
love wrote:Velika vecina Bosnjaka se osjeca kao muslimanima zato ja tebi kazem ako si protiv selama seli se na Kubu,Kinu ili Koreju
Tamo 92-ge, 93-ce bijase po Banjaluci, Palama, Foci, Visegradu, nesto kao "ako nisi pravoslavan seli se odavde".
Svaka slicnost sa "seli se na Kubu,Kinu ili Koreju" je potpuno slucajna, to dvoje nije isto, jel' razumijete - to NEMA VEZE jedno s drugim. OK?
:D

jok vala...tamo je Andjo bilo drugacije...al ti to znas...i ne poredi to dvoje molim te...ospem se...

@love...nemas pravo na takvu recenicu...bez obzira na tvoju namjeru jer moze konotirati na nesto sasvim drugo...vidis kako je A regirala na to...
Nisam mislio nista lose ali cudi me kako niko ne reaguje kad ovdje kazu ako si za ovo ili ono seli u Iran,Saudijsku Arabiju itd?? posto se vecina Bosnjaka smatra muslimanima niko nema pravo tako reci!!!!!

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 02/09/2005 21:50

PITARKA_SA wrote:vozdra,sta ima? :-)
pa zar moras pitati s'a ima?
pa naravno nista ba..... :D

PITARKA_SA

Post by PITARKA_SA » 02/09/2005 21:51

Vozdra_123 wrote:
PITARKA_SA wrote:vozdra,sta ima? :-)
pa zar moras pitati s'a ima?
pa naravno nista ba..... :D
:lol:
divi njega?? :lol: :lol:

bjacinjo

Post by bjacinjo » 03/09/2005 00:45

esselamu alejkum bracooo :D

daduli_sa

#69 Re: NEKA JE MIR I SPAS NA VAS!

Post by daduli_sa » 03/09/2005 01:02

vonBosnae wrote:cao,zdravo,vozdra,đesi,gdje si,haug,sta ima,nabaci je,pozdravljam,kako ste..............

Ovu su sve neki kvazi pozdravi kod nekih Bosanaca-muslimana kojima očito nije jasno da su duzni(obavezni) kao muslimani kao pripadnici jedinstvenog ummeta koji broji preko milijardu pripadnika,pozdravljati se isto tako jedinstvenim pozdravom SELAMOM.
Esselamun alejkum!
We alejkumus selam.
Ima li ljepšeg pozdrava?
Ama nema,ovo je pozdrav kojim se meleci(anđeli) pozdravljaju,ovo je pozdrav stanovnika dženneta.
Ovo je pozdrav kojeg nam poslanik imperativno naređuje,a on je naš uzor mi smo njegovi sljedbenici.
Da ne govorimo o njegovom veličanstvenom značenju:NEKA JE MIR I SPAS NA VAS!
Pa dragi Bosanci pripadnici islamskog ummeta:NEKA JE MIR I SPAS NA VAS.
I morate priznati da ESSELAMUN ALEJKUM fonetički zvuči nekako jako,pogotovo u usporedbi sa otrcanim ćao,zdravo.....
Završiću sa konstatacijom moje prijateljice inače modne kreatorke sa univerzitetskom diplomom iz Beča:
SELAM JE BAŠ COOL!
Esselamun alejkum.

ja suplje teme! neki bas nemaju pametnija posla nego da naglabaju o svacemu! :roll:

everybody hurts

Post by everybody hurts » 03/09/2005 01:07

Sta fali zivota vam pozdravit nekoga sa dobar dan????

Kakvi selami, pomos bogovi, i i hvaljen isus, to treba ukinut skroz

everybody hurts

Post by everybody hurts » 03/09/2005 01:15

[O skolama da ne pricam tu te svi pozdravljaju sa selamom ili merhaba.[/quote]

Ma sta ba lupetas, kojim skolama??? Pa da me neko tako oslovi (naravno mislim na profesore i ostalo strucno osoblje u skoli), odmah bih ga prijavio....

Smrt fasizmu

#72 NEKA JE MIR I SPAS NA VAS

Post by Smrt fasizmu » 03/09/2005 01:27

:D vonBosne :D .... Ti mora da si neka saljivdzina ili si, prije ce biti, arapski islamski fundamentalista te pokusavas da sve Muslimane "prevedes na Islam" svojim selamanjem i seljakanjem...
AKO NISI ZNAO OVO JE 21.VIJEK, BOSNA I HERCEGOVINA JE U EUROPI A NE U AFRICI I AZIJI, JOS PRIJE DVADESET GODINA U BOSNI I HERCEGOVINI SU SE SAMO SELAMALI KRKANI PO NAJVECIM ZABITIMA...
:? MA DA NIJE U TEBE DUGACKA BRADA KO U CETNIKA, A KRATKE PODSISANE PANTALONE I DA NE POKUSAVAS OD MUSLIMANA NAPRAVITI ALKARE-BOMBASE-SAMOUBICE.. :?
:x OVAKVIM POSTOVIMA TI SVJESNO CIJEPAS BOSNU I HERCEGOVINU I DAJES SNAGU RADIKALNIM HRVATSKIM I SRPSKIM GRUPAMA DA ISTRAJU U SVOJOJ BORBI PODJELE BOSNE I HERCEGOVINE... :x
Smrt fasizmu-Sloboda narodu!

kekec

Post by kekec » 03/09/2005 01:27

Qwert wrote:Uvijek odselamim kad me neko nazove selam. :D Mada zvuci strano pa kako god okrenes.
Sada znas da znas strani jezik. :D
"Selam" nije BOSANSKA rijec i to mozda stvara "problem".
Ako vec hocemo da smo svoji na svome, zasto koristimo
strane rijeci a IMAMO nase . :?

kekec

Post by kekec » 03/09/2005 01:31

Ja sam vam iz tih padinskih krajeva grada i ne mogu da ne kazem ovoj maloj raji kojima su o mraku komunizma pricali drugi: selam nikad nikom nije bio zabranjen, mahala se medjusobno tako pozdravljala, ali je imala pristojnost da to nikome ne namece. I da odgovori na "dobar dan" kako dolikuje
Stvarno dobra i tacna konstatacija.
Treba je ponovo istaci.

BECHO

#75 Re: NEKA JE MIR I SPAS NA VAS

Post by BECHO » 03/09/2005 02:02

Ovdje se izgleda neki takmice koliko ce puta nazvat 'Selam Alejkum (bracooooo)', kao nas/a bjacinjo! :-)

Post Reply