Re: Razotkrivanje Biblije!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#1 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

Bibliju proučavam već 10 godina i ovo što ću navesti je jedna vrsta istraživaćkog rada.

Napominjem. Ne vjerujem da je Bog ovakav kako piše u bibliji. Poznato je da je biblija knjiga bez lanca prenosilaca koju su pisali uglavnom nepoznati autori, to se slažu i kršćani, tako da je nepouzdana i prepuna izmišljenih priča kojima se narušava ugled i Boga, i Božijih poslanika, i samog Isusa na kraju krajeva. Kršćani će obično reći da su ovo uglavnom zakoni iz starog zavjeta a da je Isus donio nešto drugačije. Tu treba spomenuti bitnu stvar. Po kršćanskom vjerovanju Jahve i Isus su jedno, kad se govori o Jahveu i njegovim djelima u SZ govori se ustvari o Isusu, Jahve tj. Otac, Sin tj. Isus i Sveti duh su sveto trojstvo, i to troje je jednako Bog.

Dakle taj izgovor da je Isus bio blag za razliku od Boga u starom zavjetu ne igra ulogu jer opet ne opravdava činjenicu zašto bi Bog uopšte bio ovakav kakvog će te ga sad upoznati u nastavku teme pogotovo jer se Isus nigdje ne odriče starog zavjeta već čak naređuje poštivanje istog. Da je Hitler recimo nakon genocida nad jevrejima i svih zlodjela koja je počinio došao u javnost i izjavio "sve što sam prije radio ne odričem se toga, od danas pozivam na mir i ljubav", da li bi ga to amnestiralo? Naravno da ne.

JAHVE-BIBLIJSKI BOG POZIVA NA GENOCID, KLANJE DJECE, ŽENA...

Jahve leopard-
Hošea 13,7 Stoga ću im biti kao lav, kao leopard što na putu vreba;
Hošea 13,8 kao medvjedica kojoj ugrabiše mlade, ja ću se na njih baciti, rastrgat` im grudi do srca; k`o lav ću proždrijeti meso njihovo, zvijeri će ih poljske rastrgati.
Hošea 14,1 Ispaštat će Samarija jer se protiv Boga svoga pobunila. Od mača past će oni, djecu će njihovu smrskati, žene trudne rasporiti.

JAHVE poziva na klanje-

Ezekiel 9,5 A drugima reče na moje uši: "Pođite za njim gradom i ubijajte bez milosrđa. Oči vaše neka se ne sažale i nemajte smilovanja.
Ezekiel 9,6 Pobijte starce, mladiće, djevojke, djecu i žene; istrijebite ih sve do posljednjega. Ali na kome bude znak `tau`, njega ne dirajte. Počnite od mojega Svetišta!" I oni počeše od starješina koji stajahu pred Domom.
Ezekiel 9,7 I reče im: "Oskvrnite Dom moj i napunite mu predvorje truplima! Krenite!" I oni iziđoše te zaredaše ubijati gradom.
Ezekiel 9,8 Dok su oni klali, ja ostadoh, bacih se ničice i zavapih: "Jao, Jahve Gospode! Zar ćeš zaista uništiti sve što preostade od Izraela da iskališ svoj gnjev nad Jeruzalemom?


-Jahve pogubio covjeka jer nije napravio dijete snahi-

Postanak 38,8 Tada reče Juda Onanu: "Priđi k udovici svoga brata, izvrši prema njoj djeversku dužnost i tako očuvaj lozu svome bratu!
Postanak 38,9 Ali Onan, znajući da se sjeme neće računati kao njegovo, ispuštaše ga na zemlju kad god bi prišao bratovoj udovici, tako da ne dade potomstva svome bratu.
Postanak 38,10 To što je činio uvrijedilo je Jahvu, pa i njega pogubi.

Kamenovanje nevjernika-

Ponovljeni zakon 17,2 Ako se u tvojoj sredini - u bilo kojem tvojem gradu što ti ga dade Jahve, Bog tvoj - nađe čovjek ili žena da učini što je zlo u očima Jahve, Boga tvoga, i krši njegov Savez:
Ponovljeni zakon 17,3 otišavši da iskazuje štovanje drugim bogovima te se pokloni njima, suncu, mjesecu ili bilo čemu od nebeske vojske, a što sam ja zabranio,
Ponovljeni zakon 17,4 i tebi se to javi i ti to čuješ, onda pomno istraži; i bude li istina i doista se ta grozota učinila u Izraelu,
Ponovljeni zakon 17,5 onda toga čovjeka ili tu ženu koji učiniše takvu opačinu izvedi na gradska vrata te ih kamenuj da poginu.

Krvolocni Jahve-

Ponovljeni zakon 32,39 Vidite sada da ja, ja jesam, i da drugog Boga pored mene nema! Ja usmrćujem i oživljujem; ja udaram i iscjeljujem (i nitko se iz ruke moje ne izbavlja).
Ponovljeni zakon 32,42 Strijele svoje opojit ću krvlju i mač moj najest će se mesa, krvi ubijenih i zarobljenih, glava dušmanskih vrhovnika.


Jahve naredjuje genocide nad Amalekom-

1. Samuelova 15,2 Ovako govori Jahve nad vojskama: `Odlučio sam osvetiti ono što je Amalek učinio Izraelu zatvarajući mu put kad je izlazio iz Egipta.
1. Samuelova 15,3 Sada idi i udari na Amaleka, izvrši "herem", kleto uništenje, na njemu i na svemu što posjeduje; ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!`

Genocid u gradu Jerihon, pljačkanje pobijenog naroda-

Jošua 6,20 Tada povika narod i odjeknuše trube. Kada se zaori glas truba i bojni povici naroda, padoše bedemi i narod prodrije u grad, svatko odande gdje se našao, i osvojiše ga.
Jošua 6,21 I tada izvršiše kletvu ništeći oštricom mača sve što bijaše u gradu: muško i žensko, staro i mlado, volove, ovce i magarad.
Jošua 6,24 Spališe grad i sve što bijaše u njemu: uzeše samo srebro, zlato, tučano i željezno posuđe i staviše u riznicu Doma Jahvina.


Napominjem, gore navedeni citati su 1% sadržaja koji se nalazi u bibliji a koji su slične tematike. Biblija je prepuna poziva na genocid, na ubijanje djece, na ubijanje žena, na spaljivanje, kamenovanje, vješanje, i to nedužnih ljudi.
2. Kažu islam se širio mačem. Da vidimo kako je biblijski Bog širio svoju vjeru preko svojih sljedbenika.


Jahvina vjera se siri macem-
Ponovljeni zakon 2,24 `Ustajte! Na put krenite i prijeđite preko potoka Arnona. U ruke ti, eto, predajem Amorejca Sihona, kralja hešbonskoga, i njegovu zemlju. Počni s osvajanjem; izazovi ga na boj!
Ponovljeni zakon 2,31 Tada mi reče Jahve: `Eto sam počeo da ti izručujem Sihona i njegovu zemlju. Počni osvajanje da mu zemljom zagospodariš.`
Ponovljeni zakon 2,33 Navali on i sav njegov narod. Ali Jahve, Bog naš, predade nam ga, tako da potukosmo njega, njegove sinove i sav njegov narod.
Ponovljeni zakon 2,34 Tada osvojismo sve njegove gradove i prokletstvom udarismo sve gradove s ljudima, ženama i djecom, ništa ne štedeći,
Ponovljeni zakon 2,35 izuzev stoke, koju uzesmo kao plijen, skupa s plijenom iz gradova što smo ih osvojili.
Ponovljeni zakon 2,36 Od Aroera, koji se nalazi na obali potoka Arnona, i od grada koji je u njegovoj dolini pa do Gileada nije bilo grada koji bi nam odolio: sve nam ih je Jahve, Bog naš, predao.

Za razliku od nekih drugih situacija ovdje jahvina vojska barem poštedjuje stoku koju su odlučili ukrasti i uzeti za sebe, a djeca i žene su naravno pobijeni, mada ima situacija i kad su žene pošteđene, ali ako su djevice. :shock:


Ponovljeni zakon 3,3 Tako je Jahve, Bog naš, u ruke naše predao i bašanskoga kralja Oga sa svim njegovim narodom. Tukli smo ga tako da mu nitko na životu nije ostao.
Ponovljeni zakon 3,4 Osvojili smo tada sve njegove gradove. Nije bilo grada koji im nismo oteli - šezdeset gradova, zapravo svu argopsku krajinu, Ogovo kraljevstvo u Bašanu.
Ponovljeni zakon 3,5 Svi su oni gradovi bili utvrđeni visokim zidinama, vratima i prijevornicama. Uz njih je bilo veoma mnogo otvorenih zaselaka.
Ponovljeni zakon 3,6 Udarismo ih prokletstvom - kako smo učinili i sa Sihonom, kraljem hešbonskim - zatrvši svaki grad, ljude, žene i djecu.
Ponovljeni zakon 3,7 A svu stoku i plijen po tim gradovima zadržasmo za se.
Ponovljeni zakon 3,8 Tako smo u ono vrijeme iz ruku dvaju amorejskih kraljeva uzeli zemlju što se nalazi s onu stranu Jordana, od potoka Arnona do brda Hermona (
Ponovljeni zakon 3,9 Sidonci zovu Hermon Sirjon, a Amorejci ga zovu Senir):
Ponovljeni zakon 3,10 sve gradove po Visoravni, sav Gilead i sav Bašan, sve do Salke i Edreja - gradove Ogova kraljevstva u Bašanu. (

Jahve naredjuje pokolj Midjanaca, vojska siluje udovice, ratni plijen-
Brojevi 31,1 Jahve reče Mojsiju:
Brojevi 31,2 "Iskali osvetu Izraelaca na Midjancima, a poslije toga pridružit ćeš se svojim precima.
Brojevi 31,7 Oni zavojuju na Midjance, kako je Jahve naredio Mojsiju, i pobiju sve muškarce.
Brojevi 31,9 Odvedu tada Izraelci u ropstvo midjanske žene s njihovom djecom i svu njihovu stoku, krupnu i sitnu, i zaplijene sve njihovo blago.
Brojevi 31,10 Ognjem spale sve gradove njihove u kojima se živjeli i sva njihova naselja,
Brojevi 31,14 Mojsije se razljuti na zapovjednike vojske, tisućnike i satnike, koji se bijahu vratili s toga bojnog pohoda.
Brojevi 31,15 Reče im: "Što! Na životu ste ostavili sve ženskinje!
Brojevi 31,16 A baš su žene, po nagovoru Bileamovu, zavele Izraelce da u Peorovu slučaju istupe protiv Jahve. Tako dođe pomor na Jahvinu zajednicu.
Brojevi 31,17 Stoga svu mušku djecu pobijte! A ubijte i svaku ženu koja je poznala muškarca!
Brojevi 31,18 A sve mlade djevojke koje nisu poznale muškarca ostavite na životu za se.
Brojevi 31,26 "Ti, svećenik Eleazar i obiteljske starješine zajednice napravite popis ratnoga plijena, ljudstva i stoke,
Brojevi 31,27 a onda ratni plijen podijeli napola: na borce koji su išli u borbu i na svu ostalu zajednicu.
Brojevi 31,28 Od boraca koji su išli u borbu ustavi ujam za Jahvu: jednu glavu od svakih pet stotina, bilo ljudi, bilo krupnog blaga, magaradi ili sitne stoke. (ostatak poglavlja detaljno govori kako se plijen podijelio, Koliko je silovanih zena bilo)

Nakon silovanja žena nakon što se utvrdi da li su djevice ili ne, one koje nisu bile djevice ubijaju se a one koje jesu ostavljaju za sebe.



Naredba za ratna osvajanja-
Jošua 1,14 Vaše žene, djeca i stada mogu ostati u zemlji koju vam je dao Mojsije s onu stranu Jordana. Vi pak ratnici, za boj spremni, morate naoružani poći pred svojom braćom da im pomognete,
Jošua 1,15 sve dok Jahve ne dade da počinu i vaša braća, kao i vi, i dok ne zaposjednu zemlju koju im daje Jahve, Bog vaš. Tada se možete vratiti u zemlju koja vam pripada i koju vam je dao Jahvin sluga Mojsije, na drugoj strani Jordana, prema istoku sunca.`
Jošua 1,18 Tko se god usprotivi tvome glasu i ne posluša tvojih riječi u svemu što mu zapovjediš neka bude pogubljen. Samo ti budi odvažan i hrabar!


Jahve naredjuje nova osvajanja-
Jošua 13,1 Kad je Jošua ostario i odmakao u svojim godinama, reče mu Jahve: "Već si star i vremešan, a ostalo je mnogo zemlje da se osvoji.
Jošua 13,2 Evo područja što još preostaju: sve pokrajine filistejske i sva zemlja gešurska;
Jošua 13,3 od Šihora, što je pred Egiptom, sve do granice Ekrona na sjeveru, a računa se kao područje Kanaanaca; pet kneževina filistejskih: Gaza, Ašdod, Aškelon, Git i Ekron; zatim Avijci
Jošua 13,4 na jugu. Sva zemlja kanaanska od Are koja pripada Sidoncima, pa do Afeka i do međe amorejske;
Jošua 13,5 onda zemlja Giblijaca i sav Libanon prema istoku, od Baal Gada u podnožju gore Hermona do Lebo Hamata.
Jošua 13,6 Sve stanovnike gorja, od Libanona do Misrefota na zapadu - sve Sidonce otjerat ću ispred sinova Izraelovih. Samo razdijeli Izraelu zemlju u baštinu, kao što sam ti zapovjedio.
Last edited by PerfekcionistaTZ on 13/03/2023 11:53, edited 1 time in total.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#2 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

3. Isus u Novom Zavjetu je pun ljubavi i ne bi mrava zgazio za razliku od Muhameda a.s. Isus je samo ljubav i ništa više. Da vidimo:

Isus prevrće stolove-
Matej 21,10 Kad uđe u Jeruzalem, uskomešao se sav grad i govorio: "Tko je ovaj?
Matej 21,11 A mnoštvo odgovaraše: "To je Prorok, Isus iz Nazareta galilejskoga.
Matej 21,12 Isus uđe u Hram i izagna sve koji su prodavali i kupovali u Hramu. Mjenjačima isprevrta stolove i prodavačima golubova klupe.

Ivan 2,14 U Hramu nađe prodavače volova, ovaca i golubova i mjenjače gdje sjede.
Ivan 2,15 I načini bič od užeta te ih sve istjera iz Hrama zajedno s ovcama i volovima. Mjenjačima rasu novac i stolove isprevrta,


Zamislite scenu savršenog Isusa kako prevrče stolove kao u kafani kad se napiju ljudi. Meni ovo ne liči baš na miroljubivost i blagost.

Došao sam donijeti rat-
Luka 12,51 "Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego rat.

Smaknite neprijatelje-
Luka 19,27 A moje neprijatelje - one koji me ne htjedoše za kralja - dovedite ovamo i smaknite ih pred mojim očima!`


Ponesite dva mača-
Luka 22,35 I reče: "Kad sam vas poslao bez kese i bez torbe i bez sandala, je li vam što nedostajalo?" Oni odgovore: "Ništa.
Luka 22,36 Nato će im: "No sada tko ima kesu, neka je uzme! Isto tako i torbu! A koji nema, neka proda svoju haljinu i neka kupi sebi mač
Luka 22,37 jer kažem vam, ono što je napisano treba se ispuniti na meni: Među zlikovce bi ubrojen. Uistinu, sve što se odnosi na mene ispunja se.
Luka 22,38 Oni mu rekoše: "Gospodine, evo ovdje dva mača!" Reče im: "Dosta je!

Za nekoga ko je tu da propagira samo mir i ljubav i ko ne želi sukob, naredba da prodaju haljine kako bi kupili mačeve je u najmanju ruku nerazumna.



Isus vrijeđa narod-
Matej 17,14 Kada dođoše k mnoštvu, pristupi mu čovjek, padne pred njim na koljena
Matej 17,15 i reče: "Gospodine, smiluj se sinu mojemu jer je mjesečar i zlo mu je. Često doista pada u oganj i često u vodu.
Matej 17,16 Dovedoh ga tvojim učenicima i ne mogoše ga izliječiti.
Matej 17,17 A Isus odgovori: "O rode nevjerni i opaki! Dokle mi je biti s vama! Dokle li vas podnositi! Dovedite mi ga ovamo!

Veoma drzak odgovor Isusa čovjeku koga je nevolja zadesila zbog bolesnog sina.


Isus krade Magare-
Matej 21,1 Kad se približiše Jeruzalemu te dođoše u Betfagu, na Maslinskoj gori, posla Isus dvojicu učenika
Matej 21,2 govoreći: "Pođite u selo pred vama i odmah ćete naći privezanu magaricu i uz nju magare. Odriješite ih i dovedite k meni.
Matej 21,3 Ako vam tko što rekne, recite: `Gospodinu trebaju`, i odmah će ih pustiti.

Isus ponižava ženu-
Matej 15,22 I gle: žena neka, Kanaanka iz onih krajeva, iziđe vičući: "Smiluj mi se, Gospodine, Sine Davidov! Kći mi je teško opsjednuta!
Matej 15,23 Ali on joj ne uzvrati ni riječi. Pristupe mu na to učenici te ga moljahu: "Udovolji joj jer viče za nama.
Matej 15,24 On odgovori: "Poslan sam samo k izgubljenim ovcama doma Izraelova.
Matej 15,25 Ali ona priđe, pokloni mu se ničice i kaže: "Gospodine, pomozi mi!
Matej 15,26 On odgovori: "Ne priliči uzeti kruh djeci i baciti ga psićima.


Uporedio je ženu sa psom jer ga nije dostojna.
Isus vrijeđa Petra-
Matej 16,22 Petar ga uze na stranu i poče odvraćati: "Bože sačuvaj, Gospodine! Ne, to se tebi ne smije dogoditi!
Matej 16,23 Isus se okrene i reče Petru: "Nosi se od mene, sotono! Sablazan si mi jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!

Isus rigorozniji od Starog Zavjeta
Matej 5,21 "Čuli ste da je rečeno starima: Ne ubij! Tko ubije, bit će podvrgnut sudu.
Matej 5,22 A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne `Glupane!`, bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: `Luđače!`, bit će podvrgnut ognju paklenomu.
Matej 5,27 "Čuli ste da je rečeno: Ne čini preljuba!
Matej 5,28 A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.
Matej 5,29 Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo bude bačeno u pakao.
Matej 5,30 Ako te desnica tvoja sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo ode u pakao.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#3 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by geralt »

Interesantno da osjecas potrebu da branis islam tako sto napadas ljude koje islam smatra prorocima i bozjim poslanicima.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#4 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by GandalfSivi »

Lik konta ovo blogger.ba.

I de majstore skini taj hrscanski grb sa avatara, kada ih vec toliko ne volis...
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#5 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

geralt wrote: 13/01/2023 17:40 Interesantno da osjecas potrebu da branis islam tako sto napadas ljude koje islam smatra prorocima i bozjim poslanicima.
Nemam potrebu braniti islam. Ne napadam poslanike već ono što biblija kaže o njima.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#6 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

GandalfSivi wrote: 13/01/2023 17:45 kada ih vec toliko ne volis...
Ja njih volim, zato ih i pozivam istini.
liyf
Posts: 1199
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#7 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by liyf »

geralt wrote: 13/01/2023 17:40 Interesantno da osjecas potrebu da branis islam tako sto napadas ljude koje islam smatra prorocima i bozjim poslanicima.
nisam ovo pročitao, ni ne planiram, ali mislim da ih ne napada već iznosi stvari koje su sadržane unutar Biblije, to po Islamu ne mora biti tačno, i nije tačno - osim ako se ne slaže sa onime izrečenim u Kur'anu i Sunnetu.

Svakako, ne vidim neku potrebu za ovakvim postom.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#8 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by geralt »

PerfekcionistaTZ wrote: 13/01/2023 19:31
geralt wrote: 13/01/2023 17:40 Interesantno da osjecas potrebu da branis islam tako sto napadas ljude koje islam smatra prorocima i bozjim poslanicima.
Nemam potrebu braniti islam. Ne napadam poslanike već ono što biblija kaže o njima.
Torah/Tawreh (tj. prvi dio biblijskog Starog Testamenta) je bukvalno jedna od svetih knjiga islama, a pola stvari koje si citirao je navedeno iz nje.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#9 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

geralt wrote: 13/01/2023 19:51
PerfekcionistaTZ wrote: 13/01/2023 19:31 Nemam potrebu braniti islam. Ne napadam poslanike već ono što biblija kaže o njima.
Torah/Tawreh (tj. prvi dio biblijskog Starog Testamenta) je bukvalno jedna od svetih knjiga islama, a pola stvari koje si citirao je navedeno iz nje.
Originalna, izvorna, Tora koja je objavljena Mojsiju je sveta knjiga u islamu a ne ono što danas imamo pod nazivom Tora. Mislim da ti je to već bilo poznato.

Allah u Kur'anu kaže:

" Reci: "A ko je objavio Knjigu koju je donio Musa kao svjetlo i putokaz ljudima, koju na listove stavljate i pokazujete - a mnogo i krijete - i poučavate se onome što ni vi ni preci vaši niste znali?" Reci: "Allah!" Zatim ih ostavi neka se lažima svojim zabavljaju."

"onda su oni nepravedni među njima zamijenili drugom riječ koja im je bila rečena, i Mi smo na njih s neba kaznu spustili zato što su stalno nepravedni bili."
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#10 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by BiBi911 »

geralt wrote: 13/01/2023 19:51
PerfekcionistaTZ wrote: 13/01/2023 19:31 Nemam potrebu braniti islam. Ne napadam poslanike već ono što biblija kaže o njima.
Torah/Tawreh (tj. prvi dio biblijskog Starog Testamenta) je bukvalno jedna od svetih knjiga islama, a pola stvari koje si citirao je navedeno iz nje.
Gdje ces mu to reci, otpast ce mu brada
liyf
Posts: 1199
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#11 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by liyf »

geralt wrote: 13/01/2023 19:51
PerfekcionistaTZ wrote: 13/01/2023 19:31 Nemam potrebu braniti islam. Ne napadam poslanike već ono što biblija kaže o njima.
Torah/Tawreh (tj. prvi dio biblijskog Starog Testamenta) je bukvalno jedna od svetih knjiga islama, a pola stvari koje si citirao je navedeno iz nje.
Da, ali je ista ta Knjiga po islamskom vjerovanju skrnavljena od strane jevreja, kako bi tekst odgovarao njihovom narativu. Kao što sam naveo;

Iz Biblije i Tore se uzima ono što je u korelaciji sa Kur'anom i Sunnetom.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#12 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by tranquil »

Image
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#13 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by JohnnyS »

To što je Biblija u krivu nipošto ne znači da je Kur'an u pravu :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10473
Joined: 27/04/2021 22:52

#14 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by tramvajtrojka »

geralt wrote: 13/01/2023 19:51
PerfekcionistaTZ wrote: 13/01/2023 19:31 Nemam potrebu braniti islam. Ne napadam poslanike već ono što biblija kaže o njima.
Torah/Tawreh (tj. prvi dio biblijskog Starog Testamenta) je bukvalno jedna od svetih knjiga islama, a pola stvari koje si citirao je navedeno iz nje.
svaka sveta knjiga je bila softwareska nadogradnja druge nista manje nista vise sad traziti koja je bolja je samo gubljenje vremena
User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#15 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by apsidejzi »

JohnnyS wrote: 14/01/2023 18:20 To što je Biblija u krivu nipošto ne znači da je Kur'an u pravu :D
Ja mislim da su i jedni i drugi upravu kad kazu da onaj drugi bog nije pravi bog :D
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#16 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by broj dva »

Zasto ingnorisete Shiva Brahma Vishnu i ekipu ? Zato sto se nema sta raztotkriti, jedina ispravna religija je Hinduizam. Starija od ovih djeciji mitova o Jahwi, tri za cjenu jednog i 40 djevica..
Ljepsa prica, mastovitija, bolji seks, bolja akcija....Preobratite se na jedini pravi put, zaboravite ideju jednog zlog i slabasnog boga i pridruzite se najoginalnijem pantenonu ikada.
Rstrator
Posts: 16
Joined: 09/06/2022 22:14

#17 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Rstrator »

Pričaš pizdarije.
Drži se novog zavjeta a ne starog. Izvlači iz njega, na novom se i temelji kršćanstvo. Ništa od tog što si napisao nema veze s religijom nego s povijesnim događajima prije rođenja Isusa Krista. Isus je poslanik i pokazatelj onoga što je dobro, on se rodio u židovskoj obitelji i utemeljio kršćanstvo kao novo buduće ispravno dobro po kojem i žive kršćani. A te izjave da voliš kršćane i zato im ukazuješ na ovo za šta se hvataš, slobodno okači mačku za rep. Pa piše ti u kuranu da poštuješ sljedbenike knjige (Biblije), pa nije bez razloga da kršćani mogu raditi halal klanje.
I btw, nije mi jasan taj grb Kotromanića sa ljiljanima svetog Ante kod tebe.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#18 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

4. SERIJATSKE KAZNE U BIBLIJI

Cesto prigovaraju islamu da je serijatski zakon brutalan, ali ako procitamo bibliju vidjet cemo da je serijatski zakon kamilica u odnosu na biblijske serijatske kazne. Evo samo neke od njih.

Smrcu cu pobiti djecu bludnice-
Otkrivenje 2,21 Dadoh joj vremena za obraćenje, ali ona neće da se obrati od bludnosti svoje.
Otkrivenje 2,22 Evo, bacam je na postelju, a bludne drugare njene u veliku nevolju ako se ne odvrate od njezinih djela;
Otkrivenje 2,23 i djecu ću joj smrću pobiti. I znat će sve crkve: Ja sam Onaj koji istražuje bubrege i srca - i dat ću vam svakomu po djelima.

Bicevanje za grijehe-
Ponovljeni zakon 25,1 Kad nastane svađa među ljudima i dođu na sud da im se sudi, neka se dade pravo onome koji je prav, a krivac neka se osudi.
Ponovljeni zakon 25,2 Ako krivac zasluži da bude išiban, neka mu sudac naredi da legne i tu pred njim neka mu odbroje onoliko udaraca koliko odgovara njegovoj krivnji.
Ponovljeni zakon 25,3 Do četrdeset udaraca može mu se dati, ali ne više, da modrica ne bi bila prevelika te se ne bi ponizio tvoj brat pred tobom kad bi mu udarali više udaraca.

Odsjecanje ruke ako zena slucajno dotakne mosnice-
Ponovljeni zakon 25,11 Ako se dvojica potuku, pa žena jednoga pođe da izbavi svoga muža iz šaka onoga koji ga tuče i pruži ona svoju ruku i onoga uhvati za sram,
Ponovljeni zakon 25,12 odsijeci joj ruku i neka je ne sažaljuje oko tvoje.


Uvreda Jahvi smrt-
Postanak 38,7 Ali Judin prvorođenac Er uvrijedi Jahvu i Jahve ga pogubi.

Kamenovanje,spaljivanje,smrt-
Levitski zakonik 20,1 Jahve reče Mojsiju:
Levitski zakonik 20,2 "Kaži Izraelcima: `Tko god, Izraelac, ili stranac koji živi s Izraelcima, ustupi svoje čedo Moleku, mora se smaknuti; narod zemlje neka ga kamenuje.
Levitski zakonik 20,9 "Tko god prokune svoga oca i svoju majku, neka se smakne. Jer je oca svoga i majku svoju prokleo, neka njegova krv padne na nj.
Levitski zakonik 20,10 Čovjek koji počini preljub sa ženom svoga susjeda neka se kazni smrću - i preljubnik i preljubnica.
Levitski zakonik 20,11 Čovjek koji bi legao sa ženom svoga oca - otkrio bi golotinju svoga oca - neka se oboje kazne smrću, krv njihova neka padne na njih.
Levitski zakonik 20,12 Legne li tko sa svojom snahom, neka se oboje kazne smrću. Učinili su rodoskvrnuće i neka krv njihova padne na njih.
Levitski zakonik 20,13 Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih.
Levitski zakonik 20,14 Čovjek koji se oženi kćerju i njezinom majkom - krajnja je to pokvarenost! - neka se u vatri spali i on i one, da među vama ne bude pokvarenosti.
Levitski zakonik 20,15 Čovjek koji bi spolno općio sa životinjom ima se smaknuti. Životinju ubijte!
Levitski zakonik 20,16 Ako bi se žena primakla bilo kakvoj životinji da se s njom pari, ubij i ženu i životinju. Neka se smaknu i njihova krv neka padne na njih.
Levitski zakonik 20,17 Čovjek koji bi se oženio svojom sestrom, kćerju svoga oca ili kćerju svoje majke te vidio njezinu golotinju, a ona vidjela njegovu - pogrdno je to djelo! - neka se istrijebe pred očima naroda. Otkrio je golotinju svoje sestre, pa neka snosi i posljedice svoje krivnje.

Levitski zakonik 20,27 Čovjek ili žena koji među vama postanu zazivači duhova ili vračari neka se kazne smrću; neka se kamenuju i neka njihova krv padne na njih.
Levitski zakonik 21,9 Ako se kći kojeg svećenika oskvrne podavši se javnom bludništvu, ona oca svoga skvrne, pa se mora na vatri spaliti.
Levitski zakonik 24,17 Ako čovjek zada smrtan udarac drugome, mora se smaknuti.


Kamenovanje za uvredu Jahve-
Levitski zakonik 24,10 A sin jedne Izraelke, komu otac bijaše Egipćanin, iziđe među Izraelce i zametne u taboru svađu s nekim Izraelcem.
Levitski zakonik 24,11 Uto sin Izraelke pogrdi Ime Bozije i opsuje ga. Tada ga dovedu Mojsiju. - Mati mu se zvala Šelomit, a bila je kći Dibrijeva iz plemena Danova. -
Levitski zakonik 24,12 Stave ga u zatvor dok im se ne očituje volja Jahvina.
Levitski zakonik 24,13 Onda Jahve reče Mojsiju:
Levitski zakonik 24,14 "Izvedi psovača iz tabora. Potom svi oni koji su ga čuli neka stave svoje ruke na njegovu glavu. A onda neka ga sva zajednica kamenuje.

Levitski zakonik 24,16 tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti.
Levitski zakonik 24,23 Pošto je Mojsije to izložio Izraelcima, oni izvedu psovača izvan tabora i zaspu ga kamenjem. Učine, dakle, Izraelci kako je Jahve Mojsiju naredio.

Kamenovanje ako nije djevica-
Ponovljeni zakon 22,20 Ali ako optužba - da se na mladoj ženi nije našlo djevičanstvo - bude istinita,
Ponovljeni zakon 22,21 neka djevojku izvedu na kućna vrata njezina oca pa neka je ljudi njezina grada kamenjem zasiplju dok ne umre, jer je počinila besramnost u Izraelu odajući se bludu u očevu domu. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz svoje sredine.
Ponovljeni zakon 22,22 Ako se koji čovjek zateče gdje leži sa ženom udatom za drugoga, neka oboje - i čovjek koji je ležao sa ženom i sama žena - budu smaknuti. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz Izraela.
Ponovljeni zakon 22,23 Ako mladu djevicu zaručenu za nekoga u gradu sretne drugi čovjek i s njom legne,
Ponovljeni zakon 22,24 oboje ih dovedite vratima toga grada pa ih kamenjem zasipljite dok ne umru: djevojku što nije zvala u pomoć u gradu, a čovjeka što je oskvrnuo ženu bližnjega svoga. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz svoje sredine

Vjesanje svrgnutih kraljeva-
Jošua 10,24 A kad ih izvedoše, pozva Jošua sve Izraelce i reče vojskovođama koji su ga pratili: "Priđite i stanite svojim nogama na vratove ovih kraljeva." Oni pristupe i stanu im svojim nogama na vratove.
Jošua 10,25 Reče Jošua: "Ne bojte se i ne plašite se! Hrabri budite i odlučni, jer će tako Jahve učiniti sa svim vašim neprijateljima s kojima se budete borili.
Jošua 10,26 Potom Jošua naredi da ih pogube i objese na pet stabala; i visjeli su ondje do večeri.


Odsjecanje prstiju-
Suci 1,4 Ode Juda i Jahve im predade u ruke Kanaance i Perižane te pobiše u Bezeku deset tisuća ljudi.
Suci 1,5 U Bezeku zatekoše Adoni-Sedeka, udariše na nj i poraziše Kanaance i Perižane.
Suci 1,6 Kad je Adoni-Sedek nagnuo u bijeg, gonili su ga, uhvatili ga i odsjekli mu palce na rukama i nogama.

Odsjecanje ruku I nogu—
2. Samuelova 4,12 Nato David zapovjedi vojnicima te ih pogubiše. Potom im odsjekoše ruke i noge i objesiše ih kod jezera u Hebronu. Išbaalovu glavu uzeše i pokopaše u Abnerovu grobu u Hebronu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#19 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by JohnnyS »

Šokantno kako Biblija nije zabranjena s takvim užasima, a Mein Kampf jest
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#20 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by broj dva »

PerfekcionistaTZ wrote: 18/01/2023 09:02 4. SERIJATSKE KAZNE U BIBLIJI

Cesto prigovaraju islamu da je serijatski zakon brutalan, ali ako procitamo bibliju vidjet cemo da je serijatski zakon kamilica u odnosu na biblijske serijatske kazne. Evo samo neke od njih.

Smrcu cu pobiti djecu bludnice-
Otkrivenje 2,21 Dadoh joj vremena za obraćenje, ali ona neće da se obrati od bludnosti svoje.
Otkrivenje 2,22 Evo, bacam je na postelju, a bludne drugare njene u veliku nevolju ako se ne odvrate od njezinih djela;
Otkrivenje 2,23 i djecu ću joj smrću pobiti. I znat će sve crkve: Ja sam Onaj koji istražuje bubrege i srca - i dat ću vam svakomu po djelima.

Bicevanje za grijehe-
Ponovljeni zakon 25,1 Kad nastane svađa među ljudima i dođu na sud da im se sudi, neka se dade pravo onome koji je prav, a krivac neka se osudi.
Ponovljeni zakon 25,2 Ako krivac zasluži da bude išiban, neka mu sudac naredi da legne i tu pred njim neka mu odbroje onoliko udaraca koliko odgovara njegovoj krivnji.
Ponovljeni zakon 25,3 Do četrdeset udaraca može mu se dati, ali ne više, da modrica ne bi bila prevelika te se ne bi ponizio tvoj brat pred tobom kad bi mu udarali više udaraca.

Odsjecanje ruke ako zena slucajno dotakne mosnice-
Ponovljeni zakon 25,11 Ako se dvojica potuku, pa žena jednoga pođe da izbavi svoga muža iz šaka onoga koji ga tuče i pruži ona svoju ruku i onoga uhvati za sram,
Ponovljeni zakon 25,12 odsijeci joj ruku i neka je ne sažaljuje oko tvoje.


Uvreda Jahvi smrt-
Postanak 38,7 Ali Judin prvorođenac Er uvrijedi Jahvu i Jahve ga pogubi.

Kamenovanje,spaljivanje,smrt-
Levitski zakonik 20,1 Jahve reče Mojsiju:
Levitski zakonik 20,2 "Kaži Izraelcima: `Tko god, Izraelac, ili stranac koji živi s Izraelcima, ustupi svoje čedo Moleku, mora se smaknuti; narod zemlje neka ga kamenuje.
Levitski zakonik 20,9 "Tko god prokune svoga oca i svoju majku, neka se smakne. Jer je oca svoga i majku svoju prokleo, neka njegova krv padne na nj.
Levitski zakonik 20,10 Čovjek koji počini preljub sa ženom svoga susjeda neka se kazni smrću - i preljubnik i preljubnica.
Levitski zakonik 20,11 Čovjek koji bi legao sa ženom svoga oca - otkrio bi golotinju svoga oca - neka se oboje kazne smrću, krv njihova neka padne na njih.
Levitski zakonik 20,12 Legne li tko sa svojom snahom, neka se oboje kazne smrću. Učinili su rodoskvrnuće i neka krv njihova padne na njih.
Levitski zakonik 20,13 Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih.
Levitski zakonik 20,14 Čovjek koji se oženi kćerju i njezinom majkom - krajnja je to pokvarenost! - neka se u vatri spali i on i one, da među vama ne bude pokvarenosti.
Levitski zakonik 20,15 Čovjek koji bi spolno općio sa životinjom ima se smaknuti. Životinju ubijte!
Levitski zakonik 20,16 Ako bi se žena primakla bilo kakvoj životinji da se s njom pari, ubij i ženu i životinju. Neka se smaknu i njihova krv neka padne na njih.
Levitski zakonik 20,17 Čovjek koji bi se oženio svojom sestrom, kćerju svoga oca ili kćerju svoje majke te vidio njezinu golotinju, a ona vidjela njegovu - pogrdno je to djelo! - neka se istrijebe pred očima naroda. Otkrio je golotinju svoje sestre, pa neka snosi i posljedice svoje krivnje.

Levitski zakonik 20,27 Čovjek ili žena koji među vama postanu zazivači duhova ili vračari neka se kazne smrću; neka se kamenuju i neka njihova krv padne na njih.
Levitski zakonik 21,9 Ako se kći kojeg svećenika oskvrne podavši se javnom bludništvu, ona oca svoga skvrne, pa se mora na vatri spaliti.
Levitski zakonik 24,17 Ako čovjek zada smrtan udarac drugome, mora se smaknuti.


Kamenovanje za uvredu Jahve-
Levitski zakonik 24,10 A sin jedne Izraelke, komu otac bijaše Egipćanin, iziđe među Izraelce i zametne u taboru svađu s nekim Izraelcem.
Levitski zakonik 24,11 Uto sin Izraelke pogrdi Ime Bozije i opsuje ga. Tada ga dovedu Mojsiju. - Mati mu se zvala Šelomit, a bila je kći Dibrijeva iz plemena Danova. -
Levitski zakonik 24,12 Stave ga u zatvor dok im se ne očituje volja Jahvina.
Levitski zakonik 24,13 Onda Jahve reče Mojsiju:
Levitski zakonik 24,14 "Izvedi psovača iz tabora. Potom svi oni koji su ga čuli neka stave svoje ruke na njegovu glavu. A onda neka ga sva zajednica kamenuje.

Levitski zakonik 24,16 tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje; bio stranac ili domorodac, ako pohuli ime Jahvino, mora mrijeti.
Levitski zakonik 24,23 Pošto je Mojsije to izložio Izraelcima, oni izvedu psovača izvan tabora i zaspu ga kamenjem. Učine, dakle, Izraelci kako je Jahve Mojsiju naredio.

Kamenovanje ako nije djevica-
Ponovljeni zakon 22,20 Ali ako optužba - da se na mladoj ženi nije našlo djevičanstvo - bude istinita,
Ponovljeni zakon 22,21 neka djevojku izvedu na kućna vrata njezina oca pa neka je ljudi njezina grada kamenjem zasiplju dok ne umre, jer je počinila besramnost u Izraelu odajući se bludu u očevu domu. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz svoje sredine.
Ponovljeni zakon 22,22 Ako se koji čovjek zateče gdje leži sa ženom udatom za drugoga, neka oboje - i čovjek koji je ležao sa ženom i sama žena - budu smaknuti. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz Izraela.
Ponovljeni zakon 22,23 Ako mladu djevicu zaručenu za nekoga u gradu sretne drugi čovjek i s njom legne,
Ponovljeni zakon 22,24 oboje ih dovedite vratima toga grada pa ih kamenjem zasipljite dok ne umru: djevojku što nije zvala u pomoć u gradu, a čovjeka što je oskvrnuo ženu bližnjega svoga. Tako ćeš iskorijeniti zlo iz svoje sredine

Vjesanje svrgnutih kraljeva-
Jošua 10,24 A kad ih izvedoše, pozva Jošua sve Izraelce i reče vojskovođama koji su ga pratili: "Priđite i stanite svojim nogama na vratove ovih kraljeva." Oni pristupe i stanu im svojim nogama na vratove.
Jošua 10,25 Reče Jošua: "Ne bojte se i ne plašite se! Hrabri budite i odlučni, jer će tako Jahve učiniti sa svim vašim neprijateljima s kojima se budete borili.
Jošua 10,26 Potom Jošua naredi da ih pogube i objese na pet stabala; i visjeli su ondje do večeri.


Odsjecanje prstiju-
Suci 1,4 Ode Juda i Jahve im predade u ruke Kanaance i Perižane te pobiše u Bezeku deset tisuća ljudi.
Suci 1,5 U Bezeku zatekoše Adoni-Sedeka, udariše na nj i poraziše Kanaance i Perižane.
Suci 1,6 Kad je Adoni-Sedek nagnuo u bijeg, gonili su ga, uhvatili ga i odsjekli mu palce na rukama i nogama.

Odsjecanje ruku I nogu—
2. Samuelova 4,12 Nato David zapovjedi vojnicima te ih pogubiše. Potom im odsjekoše ruke i noge i objesiše ih kod jezera u Hebronu. Išbaalovu glavu uzeše i pokopaše u Abnerovu grobu u Hebronu.

I onda prica o milostivom bogu i to bez ironije ili sarkazma.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#21 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by tranquil »

PerfekcionistaTZ wrote: 18/01/2023 09:02 4. SERIJATSKE KAZNE U BIBLIJI
Ja znam šta ja mislim o ovome, rekao sam dosta puta na ovom forumu (npr. tema o 10 zapovijedi), ali ti pišeš iz islamske perspektive, pa me zanima, da li je postojanje ovakvih "šerijatskih kazni" u Bibliji, iz te perspektive, pozitivno ili negativno?
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#22 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

tranquil wrote: 18/01/2023 09:46
da li je postojanje ovakvih "šerijatskih kazni" u Bibliji, iz te perspektive, pozitivno ili negativno?
kazne poput ubistva djece, odsjecanje ruke zeni ako dotakne testise drugog covjeka u namjeri da spasi muza, spaljivanje i slicno su sve samo ne Boziji zakoni.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#23 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by tranquil »

PerfekcionistaTZ wrote: 18/01/2023 12:57
tranquil wrote: 18/01/2023 09:46
da li je postojanje ovakvih "šerijatskih kazni" u Bibliji, iz te perspektive, pozitivno ili negativno?
kazne poput ubistva djece, odsjecanje ruke zeni ako dotakne testise drugog covjeka u namjeri da spasi muza, spaljivanje i slicno su sve samo ne Boziji zakoni.
Nisu, kao ni ubijanje za odmazdu roba za roba i žene za ženu, ali mnogi ih smatraju kao takve.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#24 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Dope_Man »

Nismo mi neki ljudi, al da vidis tek onih tamo kakvi su.
User avatar
PerfekcionistaTZ
Posts: 229
Joined: 24/07/2020 11:31

#25 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by PerfekcionistaTZ »

Rstrator wrote: 16/01/2023 14:57 Pričaš pizdarije.
Drži se novog zavjeta a ne starog. Izvlači iz njega, na novom se i temelji kršćanstvo. Ništa od tog što si napisao nema veze s religijom nego s povijesnim događajima prije rođenja Isusa Krista. Isus je poslanik i pokazatelj onoga što je dobro, on se rodio u židovskoj obitelji i utemeljio kršćanstvo kao novo buduće ispravno dobro po kojem i žive kršćani. A te izjave da voliš kršćane i zato im ukazuješ na ovo za šta se hvataš, slobodno okači mačku za rep. Pa piše ti u kuranu da poštuješ sljedbenike knjige (Biblije), pa nije bez razloga da kršćani mogu raditi halal klanje.
I btw, nije mi jasan taj grb Kotromanića sa ljiljanima svetog Ante kod tebe.
Volim kad mi ovakve komentare ostavite jer vec imam spreman odgovor za njih, tvojom biblijom cu ponovo obesmisliti vase izgovore.

Da vidimo šta Novi Zavjet kaže o zakonima iz Starog Zavjeta.

Ivan 7,19 Nije li vam Mojsije dao Zakon? Pa ipak nitko od vas ne vrši Zakona."

Matej 5,17 "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti.
Matej 5,19 Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom.

Zatim Isus ponovo kritikuje sljedbenike koji zapostavljaju zakone iz Starog Zavjeta:

Marko 7,8 Napustili ste zapovijed Božju, a držite se predaje ljudske.
Marko 7,9 Još im govoraše: "Lijepo! Dokidate Božju zapovijed da biste sačuvali svoju predaju.

Marko 7,10 Mojsije doista reče: Poštuj oca svoga i majku svoju. I: Tko prokune oca ili majku, smrću neka se kazni.
Marko 7,11 A vi velite: `Rekne li tko ocu ili majci: Pomoć koja te od mene ide neka bude `korban`, to jest sveti dar`,
Marko 7,12 takvome više ne dopuštate ništa učiniti za oca ili majku.
Marko 7,13 Tako dokidate riječ Božju svojom predajom, koju sami sebi predadoste. I još štošta tomu slično činite.

Smrtna kazna za nepostivanje mojsijevog i isusovog zakona-

Hebrejima 10,28 Je li tko prekršio Zakon Mojsijev, bez milosrđa biva pogubljen na osnovi dvojice ili trojice svjedoka.
Hebrejima 10,29 Zamislite koliko li će goru kaznu zavrijediti tko Sina Božjega pogazi, i nečistom smatra krv Saveza kojom je posvećen, i Duha milosti pogrdi?

Istina, u Novom Zavjetu je puno manje spomena šerijatskih kazni i slično ali zbog čega? Pa zato što Isusova uloga nije bila kao uloga prijašnjih proroka, on nije bio kralj koji je imao mogućnost vladanja i sprovođenja bilo kakvih kazni, bio je potpuna manjina sa svojim sljedbenicima, ali zato nikad ni na jednom mjestu nije rekao ništa ružno protiv zakona iz Starog Zavjeta što možeš i sam pročitati gore iznad.
Takođe, ne zaboravimo, Bog u Starom Zavjet=Isus, dakle Isus je po krscanskom vjerovanju bio taj koji je naredjivao sprovođenje serijatskih kazni i zlodjela koja sam naveo u dosadasnjem izlaganju. Kad se kaze Jahve to je ustvari Isus, a vec sam naveo citate gdje Jahve npr naredjuje genocid nad narodima. To sto je po silasku u ljudskom liku promjenio pricu ga ne opravdava, jer ni Hitlera ne bi opravdalo da je nakon ubijenih 6 miliona jevreja dosao i rekao "Od danas pozivam na mir, ono sto sam prije radio toga se ne odricem, ali vise necemo ubijati nikoga". Je li to znaci da bi Hitler bio pozitivna licnost?
Post Reply