Re: Razotkrivanje Biblije!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#201 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Dope_Man »

Leverage wrote: 08/03/2023 23:20 Idi piši knjigu, šteta bi bila da ne izađe tvoja teorija svega :oops:

Da se imamo čemu smijati
Nemoj ga ba, nije on vjernik... on samo pokusava biti mesija, dakle drugima suplju prodavat u koju ni sam ne vjeruje. :lol:
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#202 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

fortaleza wrote: 09/03/2023 14:53
teodati wrote: 08/03/2023 21:35
Nije pamet materijalnog porijekla, ne sastoji se od materije, nema atoma, nema čestica u pameti, samo postoji kao ČISTA SVIJEST koja je i te kako svjesna svega oko sebe, po TOME smo slični Bogovima koju su nas ljude napravili, e da! 8-)
Čista svijest nije isto kao i pamet.

Svijest je energija, koja je svjesna sebe.

Za pamet bi se moglo reći da je niže ja, a svijest Više Ja.

E da, gotovo svi mi živimo kroz niže ja, a u isto vrijeme samo zbog mogućnosti identifikacije sa samim sobom si pridjeljujemo svjesnost, a svjesnost može postojati u različitim stupnjevima.

Čistu svijest bi mogli spominjati u kontekstu prosvjetljenja.
Nisam mislio na prosvjetljenu svijest, nego na ono da je sama svijest u pitanju, svijest ZNA da postoji, i dakako da je pametna, jer zna da postoji, ima sposobnost shvaćanja, spoznaje, i tak dalje, u tom kontekstu je zapravo svijest i pamet gotovo isto, jer pamet ne postoji bez svijesti, jer TKO bi onda bio pametan ako svijesti o sebi nema, e da.
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#203 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Leverage wrote: 08/03/2023 23:20
teodati wrote: 08/03/2023 23:01

Prvo, ja NISAM vjernik.

Drugo, ako se nešto ne zna onda se ne zna, i sve mogućnosti se MORAJU uzeti u obzir a ne samo što ti misliš, jednostavno.

Treće, nema nikakve slučajnosti nigdje u svemiru, to mogu reći samo debele neznalice, kvantna mehanika ne dokazuje da je bilo što slučajno, to što ljudi ne razumiju kako i ZAŠTO se nešto događa ne znači da netko ne zna SVE što će se zbilja dogoditi, dapače, uvijek postoji netko daleko pametniji, shvaćaš, koji ZNA ono što tebi još dugo neće biti nimalo jasno, pa še kak!
Dokaz: Vjeruj mi brt :lol:

Idi piši knjigu, šteta bi bila da ne izađe tvoja teorija svega :oops:

Da se imamo čemu smijati
Izaći će bez brige, samo sumnjam da takvi koji razmišljaju kao ti će bilo što od toga svega shvatiti, ali to nije moja briga, dapače!
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#204 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

fortaleza wrote: 09/03/2023 14:50
teodati wrote: 08/03/2023 21:45

Ne možeš se ti sam ili sama kretati, o kretnjama odlučuje tvoj mozak, mnogi ljudi bi se htjeli kretati ali mozak ne dopušta, dakle jasno je TKO je glavni u ljudskom životu, ne ono što mi hoćemo nego ono što mozak hoće, baš sve, od misli do bilo kojeg pokreta, e da!
Slažem se, mozak odlučuje i to baš onako kako si opisao/la.

Ali taj mozak nema slobodnu volju, odnosno taj mozak nije božanska čovjekova priroda već tamničar kao svaka misao koja prolazi kroz glavu.

Slobodna volja je područje unutarnjeg Ja, odnosno čiste svijesti.
Tako je, e pa kada ćemo biti samo čista svijest ćemo imati i svoju slobodnu volju, dok smo u tijelu mozak je glavni, ne mi, garant!
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#205 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Dope_Man wrote: 09/03/2023 14:55
Leverage wrote: 08/03/2023 23:20 Idi piši knjigu, šteta bi bila da ne izađe tvoja teorija svega :oops:

Da se imamo čemu smijati
Nemoj ga ba, nije on vjernik... on samo pokusava biti mesija, dakle drugima suplju prodavat u koju ni sam ne vjeruje. :lol:
"Teorija svega" nije BAJKA poput Velikoga praska ili evolucije, u to ćete se svi USKORO uvjeriti, ni poslije stotinu godina oni koji VJERUJU u Veliki prasak i evoluciju ne znaju ama baš ništa objasniti od početka do kraja, pametnome je jasno KAKVE su onda to teorije, za bacit u smeće, eto, a to će se i dogoditi, za vrijeme dok još mi živimo.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#206 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Dope_Man »

Dabome, dabome veliki nas Mesija od Mesinga. :gunjastajl:
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#207 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by fortaleza »

teodati wrote: 09/03/2023 21:05
Tako je, e pa kada ćemo biti samo čista svijest ćemo imati i svoju slobodnu volju, dok smo u tijelu mozak je glavni, ne mi, garant!
Um može biti sluga za života, a ne glavna uloga, jeste teško ostvarivo, ali ne i nemoguće.

Kako odrastamo mozak preuzima sve veći primat, odnosno navike, stavovi, negativne emocije, ta strana energija koja čini da čovjek postane nesvjestan i živi na autopilotu.

Radom na sebi se to slama i vraća svojoj prvotnoj prirodi.
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#208 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Moja teorija objašnjava SVE što postoji, pa će tako otkriti i pravu istinu o Bibliji, samo kažem.
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#209 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

fortaleza wrote: 10/03/2023 06:41
teodati wrote: 09/03/2023 21:05
Tako je, e pa kada ćemo biti samo čista svijest ćemo imati i svoju slobodnu volju, dok smo u tijelu mozak je glavni, ne mi, garant!
Um može biti sluga za života, a ne glavna uloga, jeste teško ostvarivo, ali ne i nemoguće.

Kako odrastamo mozak preuzima sve veći primat, odnosno navike, stavovi, negativne emocije, ta strana energija koja čini da čovjek postane nesvjestan i živi na autopilotu.

Radom na sebi se to slama i vraća svojoj prvotnoj prirodi.
Možemo mi raditi na sebi, ali ne možemo prisiliti da mozak radi kako mi hoćemo, eto nedavno nauka otkrila da PRIJE nego što pomislimo dolazi impuls iz mozga upravo o tome, sve jasno, ali kako kome, e da!
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#210 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by fortaleza »

teodati wrote: 10/03/2023 22:10
Možemo mi raditi na sebi, ali ne možemo prisiliti da mozak radi kako mi hoćemo, eto nedavno nauka otkrila da PRIJE nego što pomislimo dolazi impuls iz mozga upravo o tome, sve jasno, ali kako kome, e da!
To što pišeš upravo pokazuje nedostatak slobodne volje.

Naravno da ne možemo prisiliti mozak jer je to zaseban aparat. Jedino što možemo napraviti je disciplinom ga usmjeriti u nešto pa da manje dolazi rastresanih misli.

I možemo samo promatrati misli i stanja te se odvojiti od istih. To je sve što možemo napraviti.

Pravo je pitanje TKO je taj što pomisli, tko je taj što prisili mozak?

Kad pišem o radu na sebi prije svega mislim na ovo gore iznad i na stvaranje pažnje koja će vremenom stvoriti nešto trajno u čovjeku.
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#211 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

fortaleza wrote: 11/03/2023 07:40
Pravo je pitanje TKO je taj što pomisli, tko je taj što prisili mozak?

E to je pravo pitanje, a ja ću ti jednostavno odgovoriti da je to Stvoritelj ljudi, jer mozak kao STROJ jeste programiran da RADI kako ga je programer napravio.

U Bibliji jasno piše da se čovjek NE MOŽE ni kretati ni živjeti bez Božje Sile koja je u njemu, u Novom Zavjetu ta Sila se naziva Duh Sveti, koji je ne samo da je ŽIVOTVORAC, nego i ODRAŽAVETELJ cijeloga materijalnoga svijeta, dakle našega svemira, koji, samo kažem usput za one koji to ne znaju, dakle svemir NIJE beskonačan, naprotiv!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#212 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Bloo »

serijske ubice onda nisu bolesne vec izvrsavatelji vise sile! :D kao i silovatelji...ratni zlocinci...
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#213 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Bloo wrote: 11/03/2023 12:18 serijske ubice onda nisu bolesne vec izvrsavatelji vise sile! :D kao i silovatelji...ratni zlocinci...
Kaže se da mozak svašta RADI, a o mozgu premalo znamo mi ljudi da bi mogli reći TKO je zapravo kriv za ZLO koje neki pojedinac napravi, najlakše je reći da mu se nešto dogodilo u mozgu, ok, ali ZAŠTO, e to pitanje vodi na sam početak ne samo našega svijeta, nego i stvarnosti uopće, a o tome čovječanstvo nije našlo još odgovora, samo kažem.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#214 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Bloo »

teodati wrote: 11/03/2023 16:43
Bloo wrote: 11/03/2023 12:18 serijske ubice onda nisu bolesne vec izvrsavatelji vise sile! :D kao i silovatelji...ratni zlocinci...
Kaže se da mozak svašta RADI, a o mozgu premalo znamo mi ljudi da bi mogli reći TKO je zapravo kriv za ZLO koje neki pojedinac napravi, najlakše je reći da mu se nešto dogodilo u mozgu, ok, ali ZAŠTO, e to pitanje vodi na sam početak ne samo našega svijeta, nego i stvarnosti uopće, a o tome čovječanstvo nije našlo još odgovora, samo kažem.
... a ja ću ti jednostavno odgovoriti da je to Stvoritelj ljudi, jer mozak kao STROJ jeste programiran da RADI kako ga je programer napravio!
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#215 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by fortaleza »

teodati wrote: 11/03/2023 12:14
fortaleza wrote: 11/03/2023 07:40
Pravo je pitanje TKO je taj što pomisli, tko je taj što prisili mozak?

E to je pravo pitanje, a ja ću ti jednostavno odgovoriti da je to Stvoritelj ljudi, jer mozak kao STROJ jeste programiran da RADI kako ga je programer napravio.

U Bibliji jasno piše da se čovjek NE MOŽE ni kretati ni živjeti bez Božje Sile koja je u njemu, u Novom Zavjetu ta Sila se naziva Duh Sveti, koji je ne samo da je ŽIVOTVORAC, nego i ODRAŽAVETELJ cijeloga materijalnoga svijeta, dakle našega svemira, koji, samo kažem usput za one koji to ne znaju, dakle svemir NIJE beskonačan, naprotiv!
@Bloo je dobro pitanje postavila.

Mozak je STROJ, znači od ovog je svijeta, ne Božjeg, samim tim je i propadljiv. Zato je pitanje o serijskim ubojicama na mjestu.

Duh Sveti je nešto drugo, nešto što je trenutno zatočeno unutar čovjekovog bića upravo zbog tog stroja od mozga koji čini svaku našu reakciju, misao, osjećaj.

Neki nemaju niti tračka tog duha jer ih je taj "Mozak" potpuno obuzeo i izgasio u njima svjetlo.

A da bi čovjek to shvatio potrebno je da isključi na moment stroj od Mozga i probudi se.

Fanatično uvjerenje o Duhu Svetom nije dovoljno kad ne znamo što je Duh Sveti. Slijepac slijepca vodi, reče Isus.
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#216 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Bloo wrote: 11/03/2023 17:29
teodati wrote: 11/03/2023 16:43

Kaže se da mozak svašta RADI, a o mozgu premalo znamo mi ljudi da bi mogli reći TKO je zapravo kriv za ZLO koje neki pojedinac napravi, najlakše je reći da mu se nešto dogodilo u mozgu, ok, ali ZAŠTO, e to pitanje vodi na sam početak ne samo našega svijeta, nego i stvarnosti uopće, a o tome čovječanstvo nije našlo još odgovora, samo kažem.
... a ja ću ti jednostavno odgovoriti da je to Stvoritelj ljudi, jer mozak kao STROJ jeste programiran da RADI kako ga je programer napravio!
Mozak je Stvoritelj napravio, ali čovjek na Zemlji NIJE savršen, pa tako nije ni mozak, isto kao što se organi kvare pa ne rade vremenom kako treba, isto je i sa mozgom, to će se promijeniti tek u budućem životu, kada će čovjek imati savršeno tijelo, koje neće propadati, neće se kvariti, nešto slično kakvo je bilo uskrslo tijelo Isusovo, eto ukratko!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#217 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Bloo »

teodati wrote: 11/03/2023 19:45 Mozak je Stvoritelj napravio, ali čovjek na Zemlji NIJE savršen, pa tako nije ni mozak, isto kao što se organi kvare pa ne rade vremenom kako treba, isto je i sa mozgom, to će se promijeniti tek u budućem životu, kada će čovjek imati savršeno tijelo, koje neće propadati, neće se kvariti, nešto slično kakvo je bilo uskrslo tijelo Isusovo, eto ukratko!
Stvoritelj napravio nas i mozak - mi nismo savrseni ergo Stvoritelj nije savrsen?

Mozak psihopate i sociopate "ne radi kako treba" od djetinjstva a ne s prolaskom vremena.

Schizofrenija takode.
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#218 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Bloo wrote: 11/03/2023 19:49
teodati wrote: 11/03/2023 19:45 Mozak je Stvoritelj napravio, ali čovjek na Zemlji NIJE savršen, pa tako nije ni mozak, isto kao što se organi kvare pa ne rade vremenom kako treba, isto je i sa mozgom, to će se promijeniti tek u budućem životu, kada će čovjek imati savršeno tijelo, koje neće propadati, neće se kvariti, nešto slično kakvo je bilo uskrslo tijelo Isusovo, eto ukratko!
Stvoritelj napravio nas i mozak - mi nismo savrseni ergo Stvoritelj nije savrsen?

Mozak psihopate i sociopate "ne radi kako treba" od djetinjstva a ne s prolaskom vremena.

Schizofrenija takode.
Nije ovo raj, već PUT do raja što živimo na Zemlji, jednostavno, a na tom putu moramo proživjeti i ZLO a ne samo dobro, pa tako imamo i bolesti, ratove, prirodne nepogode, moramo umrijeti, i sve je to Isus NAJAVIO da će biti, ALI sve će to proći i poslije toga ZLA neće više biti na Zemlji, dapače.

Otkrivenje 21,4 I otrt će Bog svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni tuge, ni vike, ni boli neće biti više, jer prvo prođe."

Sve se to događa a neki se čude zašto, pa sve to PIŠE u Bibliji, samo ju treba pročitati i proučiti, i sve jasno, ali kako kome, e da! :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#219 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Bloo »

teodati wrote: 11/03/2023 20:17
Bloo wrote: 11/03/2023 19:49

Stvoritelj napravio nas i mozak - mi nismo savrseni ergo Stvoritelj nije savrsen?

Mozak psihopate i sociopate "ne radi kako treba" od djetinjstva a ne s prolaskom vremena.

Schizofrenija takode.
Nije ovo raj, već PUT do raja što živimo na Zemlji, jednostavno, a na tom putu moramo proživjeti i ZLO a ne samo dobro, pa tako imamo i bolesti, ratove, prirodne nepogode, moramo umrijeti, i sve je to Isus NAJAVIO da će biti, ALI sve će to proći i poslije toga ZLA neće više biti na Zemlji, dapače.

Otkrivenje 21,4 I otrt će Bog svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni tuge, ni vike, ni boli neće biti više, jer prvo prođe."

Sve se to događa a neki se čude zašto, pa sve to PIŠE u Bibliji, samo ju treba pročitati i proučiti, i sve jasno, ali kako kome, e da! :)
Pa kako objasnjavac psihopate i sizofrenicare?
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#220 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Bloo wrote: 11/03/2023 20:35
teodati wrote: 11/03/2023 20:17

Nije ovo raj, već PUT do raja što živimo na Zemlji, jednostavno, a na tom putu moramo proživjeti i ZLO a ne samo dobro, pa tako imamo i bolesti, ratove, prirodne nepogode, moramo umrijeti, i sve je to Isus NAJAVIO da će biti, ALI sve će to proći i poslije toga ZLA neće više biti na Zemlji, dapače.

Otkrivenje 21,4 I otrt će Bog svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni tuge, ni vike, ni boli neće biti više, jer prvo prođe."

Sve se to događa a neki se čude zašto, pa sve to PIŠE u Bibliji, samo ju treba pročitati i proučiti, i sve jasno, ali kako kome, e da! :)
Pa kako objasnjavac psihopate i sizofrenicare?
Pa sve su to bolesti, nisu ti bolesni ljudi za to krivi, svatko bi želio biti zdrav, dapače!

Ali to ne znači da ne treba druge ljude zaštititi od takvih bolesnih, seveda.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#221 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Bloo »

teodati wrote: 11/03/2023 21:09
Bloo wrote: 11/03/2023 20:35

Pa kako objasnjavac psihopate i sizofrenicare?
Pa sve su to bolesti, nisu ti bolesni ljudi za to krivi, svatko bi želio biti zdrav, dapače!

Ali to ne znači da ne treba druge ljude zaštititi od takvih bolesnih, seveda.
Pa ko je onda kriv...ko je ih je stvorio takve...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5624
Joined: 04/08/2020 19:22

#222 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by -Chesterfield- »

Bloo wrote: 11/03/2023 21:13
teodati wrote: 11/03/2023 21:09

Pa sve su to bolesti, nisu ti bolesni ljudi za to krivi, svatko bi želio biti zdrav, dapače!

Ali to ne znači da ne treba druge ljude zaštititi od takvih bolesnih, seveda.
Pa ko je onda kriv...ko je ih je stvorio takve...
Sotona i njegova vojska... vidljiva i nevidljiva...
Ljudi koji se svjesno ili nesvjesno pokore sotoni...
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#223 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

Bloo wrote: 11/03/2023 21:13
teodati wrote: 11/03/2023 21:09

Pa sve su to bolesti, nisu ti bolesni ljudi za to krivi, svatko bi želio biti zdrav, dapače!

Ali to ne znači da ne treba druge ljude zaštititi od takvih bolesnih, seveda.
Pa ko je onda kriv...ko je ih je stvorio takve...
Pa Stvoritelj a tko bi drugi, jer kako da naučimo što je bolest ako neće biti bolesnih, Isus jasno ukazuje na to da će biti svakojakih bolesti i nepogoda koje će Bog dati ljudima, ali sve to ima svrhu za vječni život, kako sam rekao, nije Isus bez veze podnio muku i smrt da tako sve ZLO koje se događalo ikada na Zemlji otkupi svojim životom, život NIJE igra, i bolje je da Stvoritelj što prije drugi puta dođe da konačno sve ZLO na Zemlji prestane, prije neće, garant, a mi ljudi tu ne možemo ništa promijeniti, ali možemo saznati ZAŠTO se sve to događa i što će se s nama događati kada Stvoritelj opet dođe, e da!
teodati
Posts: 644
Joined: 07/09/2017 20:25

#224 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by teodati »

-Chesterfield- wrote: 11/03/2023 21:37
Bloo wrote: 11/03/2023 21:13

Pa ko je onda kriv...ko je ih je stvorio takve...
Sotona i njegova vojska... vidljiva i nevidljiva...
Ljudi koji se svjesno ili nesvjesno pokore sotoni...
Ma da, zanimljivo je kako mnogi ljudi vjeruju da je Sotona neki pali anđeo a toga NEMA u Bibliji, tko bi rekao, jel?

I što je čovjek koji se rodio bolestan kriv, nije ništa kriv, to je njegov PUT do vječnog života, koji uključuje i uživanja ali i patnje, Isus je jasno rekao da nijedan bolestan čovjek NIJE kriv što je bolestan, već je to zato da se očituju Božja djela, sve jasno, ali kako kome!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#225 Re: Razotkrivanje Biblije!

Post by Bloo »

Aha.
Post Reply