Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14341
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#51 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by DaysleepeR »

emotivac wrote: 31/01/2023 12:42
DaysleepeR wrote: 31/01/2023 12:35

ma ja kontam da se počnem baviti tim shiririzmom pa skupljam tipova kako se obući, itd.

danas je image sve prijatelju
Može biti, ne kažem, al' da su poslije pronašli tu ženu koja joj je to smjestila, došli joj na vrata i ona je znala šta se dešava ?
Opet kažem nisam neki vjernik, nit' klanjam nit' idem u džamiju, osim za bajram namaz, i to više zbog druženja, jutarnje kafe :D
ja koliko vidim pravo se isplati biti sihirbaz, potražnja je ogromna, a liječi ga svaka šuša

dakle ja uzmem pare, bacim sihre, odvedu tog nekog da mu iste skinu, svi dobri
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#52 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by emotivac »

DaysleepeR wrote: 31/01/2023 12:45
emotivac wrote: 31/01/2023 12:42

Može biti, ne kažem, al' da su poslije pronašli tu ženu koja joj je to smjestila, došli joj na vrata i ona je znala šta se dešava ?
Opet kažem nisam neki vjernik, nit' klanjam nit' idem u džamiju, osim za bajram namaz, i to više zbog druženja, jutarnje kafe :D
ja koliko vidim pravo se isplati biti sihirbaz, potražnja je ogromna, a liječi ga svaka šuša

dakle ja uzmem pare, bacim sihre, odvedu tog nekog da mu iste skinu, svi dobri
Jbg drug ja tebi jedno ti drugo, ne shvataš da je iz nje progovorilo ko je ta žena, iz djevojčice je "rekla" svoje ime i prezime i gdje živi.
A da se isplati, isplati se sigurno :D Mnogi ljudi sebi umisle neke bolesti pa ko fol ih neko izliječi "riječima" i ka'e bolje mi je sad :lol: :lol:
User avatar
mufa1
Posts: 2132
Joined: 03/03/2014 19:26

#53 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by mufa1 »

Al fazon je, vazda se zakopvaju u avliji pred kucom, u saksiji, ispod drveta itd, ti sihiri...znaci rješenje je, živi u stanu i siguran si od ćorabaja :lol: :lol:
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#54 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by billy organ »

Dalo bi se na ovu temu svasta nesto ispricati. ALi posto je tu uvijek dezurna ekipa spremna za ismijavanje, jednostavno ne vrijedi komentarisati.
Plavo-bijeli wrote: 31/01/2023 11:53ko udje u svijet astralnih projekcija, entiteta, dmta, ayahuasce, malo postane to sve jasnije.
'nough said. :thumbup:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#55 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

mufa1 wrote: 31/01/2023 13:55 Al fazon je, vazda se zakopvaju u avliji pred kucom, u saksiji, ispod drveta itd, ti sihiri...znaci rješenje je, živi u stanu i siguran si od ćorabaja :lol: :lol:
Nisi ni tad.. ima post ranije na temi gdje neki prenosi iskustvo jarana kom je rekla da mu je zakopano u avliji, a on u stanu zivi :lol:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14341
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#56 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by DaysleepeR »

Preglupo, dakle teorija je da mora biti zakopano u blizini kako bi potrefino ovog na koga je "proučeno".
Ali mora biti u blizini, ne može se samo proučit, nego mora bit zakopano negdje blizu.
Ali ne može se samo ni zakopat, mora se proučit.
A kome se prouči da pogura? Jel Allah pogura sihr, ili imaju neke dove nekim drugim božanstvima koja su samo za sihr nadležna?

Dakle preglupo.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#57 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tranquil »

DaysleepeR wrote: 31/01/2023 14:40 Preglupo, dakle teorija je da mora biti zakopano u blizini kako bi potrefino ovog na koga je "proučeno".
Ali mora biti u blizini, ne može se samo proučit, nego mora bit zakopano negdje blizu.
Ali ne može se samo ni zakopat, mora se proučit.
A kome se prouči da pogura? Jel Allah pogura sihr, ili imaju neke dove nekim drugim božanstvima koja su samo za sihr nadležna?

Dakle preglupo.
Pa možda je sihir kao oni AI koji se sada prave, i koji su čak spominjani na ovoj temi... Samo što je algoritam malevolentan... Ima dovoljno informacija od sihirbaza o meti, postavi se u blizinu, i kada meta naiđe, samo CAK!

Zapravo možda je taj svijet duhova, džina i sihira, ostatak civilizacije drevnih atlantiđana, ili neke slične civilizacije... Možda običan utility, u njihovo vrijeme dovoljno je bilo izgovoriti komandu, ili napraviti gestu, ili možda čak samo pomisliti na komandu, i nanobotovi bi odrađivali posao, pravili ovo ili ono... od svega su ostale samo pokvareni fragmenti koji mogu samo nanijeti štetu... A "Elohim", "Jahve", i "Allah" su bila imena ovih servisa, koji su bili personificirani, i od kojih su se tražile usluge, kao što se danas traže od Siri i Cortane.

Siguran sam da postoji dosta SF priča na ovu temu.

Mislim, jedem govna, naravno da pričam gluposti, ali ovo i dalje ima više smisla od PRAVIH džina, sihira, palaca...
RtrnOfSalisbury
Posts: 3579
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#58 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by RtrnOfSalisbury »

detroit-mercy wrote: 30/01/2023 23:45
RtrnOfSalisbury wrote: 25/01/2023 21:54 men se pricinje da se radi o rukija i adel(a) ... ona sto pijeva 'mene fadil ko bubanj dere' :skoljka: :run:
hit se zove, moj me Hasim kao bubanj dere :mrgreen:
jebathin, nisam hotio da dezinformisem pucanstvo al i ja znam da pogrijesim :oops:

neg, ne znam imal veze sa temom al postoji li neka analiza potrosnje alkohola po glooovi stanovnika u bejundha pa ondak grupirato po regijama da ne kaem entitetima :mrgreen: imam neke informacije al ne znam jesul tocne. a podpitanje bi bilo ako je recemo neka regija na prvom mjestu po potrosnji alkohola da ne kaem po (ob)lokavanju, dal se to nekako more prenijet s generacije na generaciju i nekako uticat na genetski materijal ...
jer vise je neg ocigledno da u bejundha postoje dibidus regije dze se more izucavat srazmjer potrosnje alkohola po glooovi i kolicina pameti u glooovi.
kod susjeda a vala i komsija imade regija dze se valjda zbog zagadzenosti vode pije alkohol. zimi da se ugrije a ljeti zbog vrucina ... njima je navodno vazda lijepo i sve znaju :skoljka:
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#59 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by broj dva »

billy organ wrote: 31/01/2023 13:57 Dalo bi se na ovu temu svasta nesto ispricati. ALi posto je tu uvijek dezurna ekipa spremna za ismijavanje, jednostavno ne vrijedi komentarisati.
Plavo-bijeli wrote: 31/01/2023 11:53ko udje u svijet astralnih projekcija, entiteta, dmta, ayahuasce, malo postane to sve jasnije.
'nough said. :thumbup:
Bez ismijavanja - koliko ja znam astralna projekcija i entiteti (ako ne racunamo entitet republika srbska) su nedokazani. Jednostavno niko nema nikakav objektivni dokaz za njihovo postojanje tako da je apsurdno govoriti o "svjetu" astralnih projekcija. A DMT i ayahuasca su jake droge, sto moze objasniti zasto neko vjeruje u postojanje entiteta i astralne projekcije.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#60 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tranquil »

"Ušao u svijet astralnih projekcija" - zvuči mistično, skoro kao da priča o redu posvećenih ljudi kojima je odata Velika Tajna koja nije za svačije oči, o tajnom udruženju onih koji su imali Iskustvo sa Drugom Stranom.

Ta fraza je međutim samo šifra za nekoga ko je nekada čitao "Arku" ili "Auru", a sada, šta ja znam, nešto sa Interneta tipa "galaksija", ili neku vjersku varijantu toga, pa je još posjetio predavanje "Tajni svijet džina" (ili vjerovatnije ga gledao na YouTube), tako da je sada "stručnjak" za to, može reći za sebe da je "ušao u svijet astralnih projekcija".
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14341
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#61 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by DaysleepeR »

Drago Plečko lives on. Pionir astralnih projekcija na ex-yu prostorima. Imao tv emisije na tu temu još 80-ih.

Čak i on ima disclaimer na svojoj stranici.

Terapije opisane na ovoj stranici ne mogu zamijeniti terapiju znanstvene medicine.

https://dragoplecko.com/
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#62 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by billy organ »

broj dva wrote: 01/02/2023 11:13
billy organ wrote: 31/01/2023 13:57 Dalo bi se na ovu temu svasta nesto ispricati. ALi posto je tu uvijek dezurna ekipa spremna za ismijavanje, jednostavno ne vrijedi komentarisati.



'nough said. :thumbup:
Bez ismijavanja - koliko ja znam astralna projekcija i entiteti (ako ne racunamo entitet republika srbska) su nedokazani. Jednostavno niko nema nikakav objektivni dokaz za njihovo postojanje tako da je apsurdno govoriti o "svjetu" astralnih projekcija. A DMT i ayahuasca su jake droge, sto moze objasniti zasto neko vjeruje u postojanje entiteta i astralne projekcije.
Zato ja kazem ne vrijedi o ovakvim stvarima komentarisati. Odmah u startu prica se minira, doticni se proglasava budalom i mistikom, . A ja uopste ne pricam o sihrima koji se kopaju u zemlju. Ali bosnjo sve zna, bosnjo se u sve razumije, bosnjo je odmah spreman hraknuti u facu, bio vjernik ili ateista. Ko sto sam napisao na jednoj temi prije par dana - napravi se dzamija - buaaaa sto nisu fabriku, zamijene se tramvajske sine - buaaaa sto nisu nesto drugo, pruga do hrasnice - uaaaa 'ta ce nam to, krenes neku nekonvecnionalnu pricu - de ba idi guzi nesto, dodje Forto na vlast- uaaa komunjare dosle, napravi se javni iftar- uaaaa 'ta oni imaju javno hraniti se . Ja mislim ovoliko hejtera, kontrasa, saljivdzija, ljudi spremnih ko zapete puske da ti se narugaju, to rijetko ko ima na ovoj planeti. Sve zna i umije i zato mu Bakir vlada 30 godina.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3579
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#63 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by RtrnOfSalisbury »

... uglavnom, kako se cini, jedni isceravaju a drugi uceravaju (djine) pa ko je jaci i pobijedi :idea: ovi sto uceravaju (djine) nisu dobro nikako i treba hin procesuirati a ove isceratore drzava treba nagradit jer je manje posla za doktore i klinicke centre itd 8)
plus sto treba istrazit odnos djina tj. zasto djini vise saradzuju sa ovima sto hin uceravaju a nece da saradjuju sa ovim sto hin isceravaju nego prave velike probleme i muku. da li je neko probo iscerati djine pomocu orbova iz visockije piramidi :?: ili se pristupa samo sa konvencionalnom metodom.
dal se taj djin sto se iscera more unistit jal on samo predze na (u) nekog drugog, tj. dal him je broj konacan ili se i oni razmnozavaju ? mnogo pitanja a nidze odgovora ali prid nama je svijetla buducnost :bih:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#64 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tranquil »

billy organ wrote: 01/02/2023 13:45
broj dva wrote: 01/02/2023 11:13

Bez ismijavanja - koliko ja znam astralna projekcija i entiteti (ako ne racunamo entitet republika srbska) su nedokazani. Jednostavno niko nema nikakav objektivni dokaz za njihovo postojanje tako da je apsurdno govoriti o "svjetu" astralnih projekcija. A DMT i ayahuasca su jake droge, sto moze objasniti zasto neko vjeruje u postojanje entiteta i astralne projekcije.
Zato ja kazem ne vrijedi o ovakvim stvarima komentarisati. Odmah u startu prica se minira, doticni se proglasava budalom i mistikom, . A ja uopste ne pricam o sihrima koji se kopaju u zemlju. Ali bosnjo sve zna, bosnjo se u sve razumije, bosnjo je odmah spreman hraknuti u facu, bio vjernik ili ateista. Ko sto sam napisao na jednoj temi prije par dana - napravi se dzamija - buaaaa sto nisu fabriku, zamijene se tramvajske sine - buaaaa sto nisu nesto drugo, pruga do hrasnice - uaaaa 'ta ce nam to, krenes neku nekonvecnionalnu pricu - de ba idi guzi nesto, dodje Forto na vlast- uaaa komunjare dosle, napravi se javni iftar- uaaaa 'ta oni imaju javno hraniti se . Ja mislim ovoliko hejtera, kontrasa, saljivdzija, ljudi spremnih ko zapete puske da ti se narugaju, to rijetko ko ima na ovoj planeti. Sve zna i umije i zato mu Bakir vlada 30 godina.
Bojim se da si nešto pobrkao. SDA vlada 30 godina (ne Bakir, on je tu srećom kraće), ali ne zato što Bošnjo "sve zna", nego zato što je Bošnjo naivan, barem onaj koji je izabrao SDA i Bakira, i može mu se prodati svaka priča.

A pod "svakom pričom koju naivni Bošnjo kupuje" mislim i na priču "ne ide mi u životu, mora da je sihir". Sihir-believer je upravo vjerni glasač Bakirove lopovske mašinerije. Onaj kojem se može prodati priča da mu je za stanje u životu kriv sihir, i da je certificirani desihirator jedini spas, taj se može ubijediti i da su mu za stanje u državi krive komuLJare, i da je SDA "Allahovo uže" kojeg se treba držati.
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2534
Joined: 28/02/2010 19:25

#65 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

Što se tiče astralne projekcije, pročitajte malo više oko toga prije nego krenete osudjivati i probajte sami neke vjezbe/hipnoze. Pročitajte oko ayahuasce i koliko ljudi je dozivjelo prosvijetljenje nakon iste, koliko ih je prestalo konzumirati teske droge od kojih se stvara ovisnost sto psihicka, sto fizicka i kako svi koji su na istoj vide tu neku 'zenu' djevojku, sta vec...

To je toliko duboka tema i koncept da bi se moglo hiljade knjiga napisati, a opet da ne pokriješ sve i da nisi ni 1% toga otkrio.

Eh što se tiče nauke, pa dovoljno je pročitati stare fajlove od CIA-e koji su 50,60,70ih to duboko istrazivali, a nedavno morali objaviti. Dovoljno je pročitati neke ZVANIČNE dokumente gdje su testirali neke ljude tako što ih stave u jednu sobu koja je skroz izolirana od svega a oni moraju da pogode sta je na nekom papiru skroz udaljeno od njih i oni tačno opisu sta je napisano , ili nacrtano na papiru.

Pa govore da su te iste ljude koristili da spijuniraju Ruse i da im tacno govore gdje se neke stvari nalaze.

Pročitajte dokument oko 'Marsa' gdje liku dadnu samo koordinate i napisu 1m godina bce a on im opise piramide i velika bića koja zive na Marsu, sve detaljno opise... kad ukucas na 'google mars' te iste koordinate imat ces sta vidjeti, nesto sto podsjeca na piramide koje su zatrpane otprilike isto toliko godina... tacno na tim koordinatima i samo tu ima...

Ima jos puno tih stvari sto je CIA istrazivala, a ne znam sta nasi ljudi misle da ce zvanicno reci eh znate sta, postoje vjezbe kojom dusom izlazite i upoznajete druge svijetove i bića i pričat o tome tako otvoreno u dobu gdje će svaki vjernik krscanin i musliman to osuidit i nazvat rad sa sejtanima, ili sta vec...

Ima koliko hoces stvari sto klasicna fizika i nauka ne objasnjavaju a kvantna fizika objasnjava. Kako dvije nekad povezane stvari i kada su na razlicitim mjestima uticu jedna na drugu.

Imas neka druga istrazivanja gdje ako napr grupu pacova u Americi krenes uciti neke najnovije trikove koje nisu nikad znali, druga grupa koja je na drugoj strani svijeta dosta lakse ih uci, ili cak i zna, iako prije ih nikad nisu znali...

kao da postoji taj neki 'veliki zajednicki um za sve'...

procitajte malo o reinkarnaciji, od provjerenih psihologa sa jakih americkih fakulteta sto su je izucavali i izucavaju i kakve su stvari pronalzili ono da budes mind blown...

meni je smijesno da raja ovakve stvari sve krene negirat, ali da postoji biće koje je stvorilo sve zakone fizike i milijarde galaksija i mozda i univerzuma, ce te muciti do kraja zivota potencijalno jer si imao sex prije braka i jeo svinjetinu... i to se odmah uzima zdravo za gotovo i od nekih pravo pametnih ljudi.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#66 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tranquil »

Oj, vidi, otkrio da postoji ezoterična literatura.

Ja sam to čitao, ma šta čitao, gutao kao tinejdžer. Ni primjećivao nisam da su mnoge tvrdnje zapravo međusobno u konfliktu, ili su u konfliktu sa realnošću, ili sa zdravim razumom, ili čak s religijom kojoj sam tada pripadao. Ako hoćeš da vjeruješ, ako si "I want to believe" tip, ignorisaćeš sve znakove da ti lažu, ne dok ne pronađeš kontradokaz, nego dok sam sa sobom ne rasčistiš.

Knjiga ima puno, i postoji jednostavno objašnjenje za sve te knjige: papir sve trpi.

I slažem se sa tvojim zadnjim pasusom, ali isti skepticizam koji imaš prema religiji bi možda trebao primjeniti prema ovim stvarima u ostatku tvog teksta.

Što bi pokojni Hitch rekao, sve što se tvrdi bez dokaza, može se odbaciti bez dokaza.

Na temu:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2534
Joined: 28/02/2010 19:25

#67 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

tranquil wrote: 01/02/2023 15:57

I slažem se sa tvojim zadnjim pasusom, ali isti skepticizam koji imaš prema religiji bi možda trebao primjeniti prema ovim stvarima u ostatku tvog teksta.

Što bi pokojni Hitch rekao, sve što se tvrdi bez dokaza, može se odbaciti bez dokaza.
Imam ja skepticizam prema svemu, ali nije sve ni crno i bijelo kako nas neki naučnici pokušavaju ubijediti. Jesi li usao u svijet kvantne fizike?


na temu nauke:

User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#68 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by billy organ »

tranquil wrote: 01/02/2023 15:28
billy organ wrote: 01/02/2023 13:45

Zato ja kazem ne vrijedi o ovakvim stvarima komentarisati. Odmah u startu prica se minira, doticni se proglasava budalom i mistikom, . A ja uopste ne pricam o sihrima koji se kopaju u zemlju. Ali bosnjo sve zna, bosnjo se u sve razumije, bosnjo je odmah spreman hraknuti u facu, bio vjernik ili ateista. Ko sto sam napisao na jednoj temi prije par dana - napravi se dzamija - buaaaa sto nisu fabriku, zamijene se tramvajske sine - buaaaa sto nisu nesto drugo, pruga do hrasnice - uaaaa 'ta ce nam to, krenes neku nekonvecnionalnu pricu - de ba idi guzi nesto, dodje Forto na vlast- uaaa komunjare dosle, napravi se javni iftar- uaaaa 'ta oni imaju javno hraniti se . Ja mislim ovoliko hejtera, kontrasa, saljivdzija, ljudi spremnih ko zapete puske da ti se narugaju, to rijetko ko ima na ovoj planeti. Sve zna i umije i zato mu Bakir vlada 30 godina.
Bojim se da si nešto pobrkao. SDA vlada 30 godina (ne Bakir, on je tu srećom kraće), ali ne zato što Bošnjo "sve zna", nego zato što je Bošnjo naivan, barem onaj koji je izabrao SDA i Bakira, i može mu se prodati svaka priča.

A pod "svakom pričom koju naivni Bošnjo kupuje" mislim i na priču "ne ide mi u životu, mora da je sihir". Sihir-believer je upravo vjerni glasač Bakirove lopovske mašinerije. Onaj kojem se može prodati priča da mu je za stanje u životu kriv sihir, i da je certificirani desihirator jedini spas, taj se može ubijediti i da su mu za stanje u državi krive komuLJare, i da je SDA "Allahovo uže" kojeg se treba držati.

Pricas sa vehabijom zasto je muzika zabranjena u islamu - svezu se svi iste price oko hadisa o pricama za zabavu i to koriste kao krunski dokaz da je muzika zabranjena.
Pricas sa ateistom da li postoji mogucnost da Bog postoji - odgovor je odmah jok ne postoji i krece ruganje.
Pricas sa sda glasacom sto SDA se bira - oni nas brane protiv anamo onih.
I tako u nedogled.

Svi sve znaju ...
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#69 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tranquil »

Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 16:17
tranquil wrote: 01/02/2023 15:57

I slažem se sa tvojim zadnjim pasusom, ali isti skepticizam koji imaš prema religiji bi možda trebao primjeniti prema ovim stvarima u ostatku tvog teksta.

Što bi pokojni Hitch rekao, sve što se tvrdi bez dokaza, može se odbaciti bez dokaza.
Imam ja skepticizam prema svemu, ali nije sve ni crno i bijelo kako nas neki naučnici pokušavaju ubijediti. Jesi li usao u svijet kvantne fizike?
Puno pametniji se muče sa kvantnom fizikom, deder ti prvo reinkarnaciju i astralni svijet dokaži.

I pod "dokaži" ne mislim da mi poturiš Youtube klip nekoga ko se kune u nenu da mu se desilo. Zna se šta je dokaz. Ako se eksperiment može pod kontrolisanim uslovima ponoviti, onda možemo pričati. Pokojni James Randi je nudio milion onome ko, pod kontroliranim uslovima, može dokazati da te stvari poput ovih o kojima govoriš postoje. Niko nije došao po milion.
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#70 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by billy organ »

O ovome ja pricam :lol: .
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#71 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by tranquil »

billy organ wrote: 01/02/2023 16:21
tranquil wrote: 01/02/2023 15:28

Bojim se da si nešto pobrkao. SDA vlada 30 godina (ne Bakir, on je tu srećom kraće), ali ne zato što Bošnjo "sve zna", nego zato što je Bošnjo naivan, barem onaj koji je izabrao SDA i Bakira, i može mu se prodati svaka priča.

A pod "svakom pričom koju naivni Bošnjo kupuje" mislim i na priču "ne ide mi u životu, mora da je sihir". Sihir-believer je upravo vjerni glasač Bakirove lopovske mašinerije. Onaj kojem se može prodati priča da mu je za stanje u životu kriv sihir, i da je certificirani desihirator jedini spas, taj se može ubijediti i da su mu za stanje u državi krive komuLJare, i da je SDA "Allahovo uže" kojeg se treba držati.

Pricas sa vehabijom zasto je muzika zabranjena u islamu - svezu se svi iste price oko hadisa o pricama za zabavu i to koriste kao krunski dokaz da je muzika zabranjena.
Pricas sa ateistom da li postoji mogucnost da Bog postoji - odgovor je odmah jok ne postoji i krece ruganje.
Pricas sa sda glasacom sto SDA se bira - oni nas brane protiv anamo onih.
I tako u nedogled.

Svi sve znaju ...
Pa nije to problem Bosne, takvi su ljudi svugdje u svijetu. Svako brani ono u šta vjeruje, i smije se tuđim vjerovanjima koja su smiješna.

Ono, ako nećete da vam se ljudi smiju zbog vjerovanja, onda nemojte vjerovati u smiješne stvari.

Svugdje u svijetu je to tako.

S tim da se može primjetiti, da u zemljama gdje se stvari kao što je "sihir" uzimaju više za ozbiljno, da u njima obično i neka banda poput SDA klepa ljude po ušima.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#72 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 15:48
Eh što se tiče nauke, pa dovoljno je pročitati stare fajlove od CIA-e koji su 50,60,70ih to duboko istrazivali, a nedavno morali objaviti. Dovoljno je pročitati neke ZVANIČNE dokumente gdje su testirali neke ljude tako što ih stave u jednu sobu koja je skroz izolirana od svega a oni moraju da pogode sta je na nekom papiru skroz udaljeno od njih i oni tačno opisu sta je napisano , ili nacrtano na papiru.

Pa govore da su te iste ljude koristili da spijuniraju Ruse i da im tacno govore gdje se neke stvari nalaze.
De navedi konkretne izvore za ovo, svega ti. Jer svaka knjiga koju sam procitao, a koja se bavila opisivanjem raznih eksperimenata poput ovog jer sam imao fazu par godina kad mi je tema bila jako zanimljiva (zapravo profesor na faksu bio pofino vjernik pa me potaklo - kontam ako profa kaze valjda ima nesto), je navela isti rezultat za svaki validno proveden eksperiment - rezultat koji ne odudara od slucajne vjerovatnoce pogadjanja.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#73 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Dope_Man »

tranquil wrote: 01/02/2023 16:24 Pokojni James Randi je nudio milion onome ko, pod kontroliranim uslovima, može dokazati da te stvari poput ovih o kojima govoriš postoje. Niko nije došao po milion.
Pa dobro... ne mozemo reci da nisu dolazili.. samo da ga nisu zasluzili nakon sto se izofiraju u demonstraciji svojih "sposobnosti" :D
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2534
Joined: 28/02/2010 19:25

#74 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by Plavo-bijeli »

Dope_Man wrote: 01/02/2023 16:29
Plavo-bijeli wrote: 01/02/2023 15:48
Eh što se tiče nauke, pa dovoljno je pročitati stare fajlove od CIA-e koji su 50,60,70ih to duboko istrazivali, a nedavno morali objaviti. Dovoljno je pročitati neke ZVANIČNE dokumente gdje su testirali neke ljude tako što ih stave u jednu sobu koja je skroz izolirana od svega a oni moraju da pogode sta je na nekom papiru skroz udaljeno od njih i oni tačno opisu sta je napisano , ili nacrtano na papiru.

Pa govore da su te iste ljude koristili da spijuniraju Ruse i da im tacno govore gdje se neke stvari nalaze.
De navedi konkretne izvore za ovo, svega ti. Jer svaka knjiga koju sam procitao, a koja se bavila opisivanjem raznih eksperimenata poput ovog jer sam imao fazu par godina kad mi je tema bila jako zanimljiva (zapravo profesor na faksu bio pofino vjernik pa me potaklo - kontam ako profa kaze valjda ima nesto), je navela isti rezultat za svaki validno proveden eksperiment - rezultat koji ne odudara od slucajne vjerovatnoce pogadjanja.
konkretne izvore , kako mislis? Link za fajlove da ti postavim sa CIA stranice?
User avatar
billy organ
Posts: 1430
Joined: 04/07/2021 19:19

#75 Re: Rukja. Istjerivanje džina. Sihre/Sihiri itd

Post by billy organ »

tranquil wrote: 01/02/2023 16:27
billy organ wrote: 01/02/2023 16:21


Pricas sa vehabijom zasto je muzika zabranjena u islamu - svezu se svi iste price oko hadisa o pricama za zabavu i to koriste kao krunski dokaz da je muzika zabranjena.
Pricas sa ateistom da li postoji mogucnost da Bog postoji - odgovor je odmah jok ne postoji i krece ruganje.
Pricas sa sda glasacom sto SDA se bira - oni nas brane protiv anamo onih.
I tako u nedogled.

Svi sve znaju ...
Pa nije to problem Bosne, takvi su ljudi svugdje u svijetu. Svako brani ono u šta vjeruje, i smije se tuđim vjerovanjima koja su smiješna.

Ono, ako nećete da vam se ljudi smiju zbog vjerovanja, onda nemojte vjerovati u smiješne stvari.

Svugdje u svijetu je to tako.

S tim da se može primjetiti, da u zemljama gdje se stvari kao što je "sihir" uzimaju više za ozbiljno, da u njima obično i neka banda poput SDA klepa ljude po ušima.
Kultura dijaloga - o tome ja pricam.
Post Reply