pitanje za sve vjernike

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#426 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Dope_Man »

lavi wrote: 06/02/2023 16:34
Dope_Man wrote: 06/02/2023 15:42 Dakle nista korona :lol:

I lupas to za 14 godina i "punoljetstvo" (koje inace varira od drzave do drzave"). Pravilo je valjda prije puberteta ulaze u obecane livade gdje tece med i mlijeko. A pubertet je takodjer varijabilan.
ne zavisi od države do države, idiote. Šerijatski gledano dijete postaje punoljetno kada dobije jedan od naznaka punoljetstva, a ako ih ne dobije do 14te godine, u 14toj godini postaje punoljetno. Svako dijete, nezavisno od religije, nacije, koje nije šerijatski punoljetno - ulazi u Džennet ako umre.
Za pocetak se smiri, prouci sta ako treba, prije nego nastavis pokazivati svu ljepotu svoje religije kroz takvo pisanje.
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#427 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Hakiz wrote: 06/02/2023 16:39
lavi wrote: 06/02/2023 16:34 ne zavisi od države do države, idiote. Šerijatski gledano dijete postaje punoljetno kada dobije jedan od naznaka punoljetstva, a ako ih ne dobije do 14te godine, u 14toj godini postaje punoljetno. Svako dijete, nezavisno od religije, nacije, koje nije šerijatski punoljetno - ulazi u Džennet ako umre.
Prvo, bezobrazan si

Drugo, to boldirano, otkud ti to? Ako su vjerske vođe jedne religije donijele političku odluku da sva djeca u toj religiji odlaze u raj, to ne važi automatski za djecu drugih religija.
Većina islamskih učenjaka i pravnika kažu da djeca, ispod 14te godine, odnosno ona koja nisu punoljetna idu u Džennet, po islamskom vjerovanju. Ne znam šta pokušavaš reći sa ovom drugom rečenicom, ali nema nikakve politike :thumbup:
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#428 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Dope_Man wrote: 06/02/2023 16:56
lavi wrote: 06/02/2023 16:34 ne zavisi od države do države, idiote. Šerijatski gledano dijete postaje punoljetno kada dobije jedan od naznaka punoljetstva, a ako ih ne dobije do 14te godine, u 14toj godini postaje punoljetno. Svako dijete, nezavisno od religije, nacije, koje nije šerijatski punoljetno - ulazi u Džennet ako umre.
Za pocetak se smiri, prouci sta ako treba, prije nego nastavis pokazivati svu ljepotu svoje religije kroz takvo pisanje.
Pokazuješ i ti ljepotu i intelektualni razvitak svog morala vrijeđajući i ismijavajući nečiju religiju. :izet:
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#429 Re: pitanje za sve vjernike

Post by alibegoa »

lavi wrote: 06/02/2023 17:02
Dope_Man wrote: 06/02/2023 16:56

Za pocetak se smiri, prouci sta ako treba, prije nego nastavis pokazivati svu ljepotu svoje religije kroz takvo pisanje.
Pokazuješ i ti ljepotu i intelektualni razvitak svog morala vrijeđajući i ismijavajući nečiju religiju. :izet:
Religije su i da se ismijavaju
Hakiz
Posts: 39897
Joined: 30/07/2015 20:01

#430 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Hakiz »

lavi wrote: 06/02/2023 17:01
Hakiz wrote: 06/02/2023 16:39

Prvo, bezobrazan si

Drugo, to boldirano, otkud ti to? Ako su vjerske vođe jedne religije donijele političku odluku da sva djeca u toj religiji odlaze u raj, to ne važi automatski za djecu drugih religija.
Većina islamskih učenjaka i pravnika kažu da djeca, ispod 14te godine, odnosno ona koja nisu punoljetna idu u Džennet, po islamskom vjerovanju. Ne znam šta pokušavaš reći sa ovom drugom rečenicom, ali nema nikakve politike :thumbup:
Ako eksplicitno ne piše u Kur'anu, onda je to odluka ljudi, ne boga. Slično je uradila katolička crkva, jednog dana papa "potpisao" da umrla djeca automatski idu u raj, do tada nije bilo tako, do tada djeca su mogla u pakao.

A ako je to odlučio čovjek, a ne piše u božijoj knjizi, onda to nije božija nego ljudska, to jeste politička odluka. Ne u smislu državne politike, nego religijske politike (smisao slično kao što možeš reći poslovna politika itd).

Ali, ako su to tako odlučili islamske i kazoličke vođe, to ne znači da to važi i za jevreje, budiste, hinduse, sike, taoiste, šintoiste, aboridžane, razne plemenske religije u Aziji, Africi, Južnoj Americi itd.

A ti si u postu koji sam komentarisao napisao "nezavisno od religije". Da li ti hoćeš reći da se pika samo islam ili samo abrahamske religije, a druge religije nemaju šta reći o tome? Tada bi bio ksenofob.
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#431 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Hakiz wrote: 06/02/2023 19:21
lavi wrote: 06/02/2023 17:01 Većina islamskih učenjaka i pravnika kažu da djeca, ispod 14te godine, odnosno ona koja nisu punoljetna idu u Džennet, po islamskom vjerovanju. Ne znam šta pokušavaš reći sa ovom drugom rečenicom, ali nema nikakve politike :thumbup:
Ako eksplicitno ne piše u Kur'anu, onda je to odluka ljudi, ne boga. Slično je uradila katolička crkva, jednog dana papa "potpisao" da umrla djeca automatski idu u raj, do tada nije bilo tako, do tada djeca su mogla u pakao.

A ako je to odlučio čovjek, a ne piše u božijoj knjizi, onda to nije božija nego ljudska, to jeste politička odluka. Ne u smislu državne politike, nego religijske politike (smisao slično kao što možeš reći poslovna politika itd).

Ali, ako su to tako odlučili islamske i kazoličke vođe, to ne znači da to važi i za jevreje, budiste, hinduse, sike, taoiste, šintoiste, aboridžane, razne plemenske religije u Aziji, Africi, Južnoj Americi itd.

A ti si u postu koji sam komentarisao napisao "nezavisno od religije". Da li ti hoćeš reći da se pika samo islam ili samo abrahamske religije, a druge religije nemaju šta reći o tome? Tada bi bio ksenofob.
Hakize, jesi li ozbiljan?

Tako je rekao Poslanik, sallallahu alejhi vesellem.
Hakiz
Posts: 39897
Joined: 30/07/2015 20:01

#432 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Hakiz »

lavi wrote: 06/02/2023 19:31
Hakiz wrote: 06/02/2023 19:21

Ako eksplicitno ne piše u Kur'anu, onda je to odluka ljudi, ne boga. Slično je uradila katolička crkva, jednog dana papa "potpisao" da umrla djeca automatski idu u raj, do tada nije bilo tako, do tada djeca su mogla u pakao.

A ako je to odlučio čovjek, a ne piše u božijoj knjizi, onda to nije božija nego ljudska, to jeste politička odluka. Ne u smislu državne politike, nego religijske politike (smisao slično kao što možeš reći poslovna politika itd).

Ali, ako su to tako odlučili islamske i kazoličke vođe, to ne znači da to važi i za jevreje, budiste, hinduse, sike, taoiste, šintoiste, aboridžane, razne plemenske religije u Aziji, Africi, Južnoj Americi itd.

A ti si u postu koji sam komentarisao napisao "nezavisno od religije". Da li ti hoćeš reći da se pika samo islam ili samo abrahamske religije, a druge religije nemaju šta reći o tome? Tada bi bio ksenofob.
Hakize, jesi li ozbiljan?

Tako je rekao Poslanik, sallallahu alejhi vesellem.
Svejedno je, svakako sam rekao da ako i jeste tako u islamu, to ne znači da je u svim religijama tako.

A ti si ustvrdio da je u svim religijama tako.
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#433 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Hakiz wrote: 06/02/2023 19:35
lavi wrote: 06/02/2023 19:31 Hakize, jesi li ozbiljan?

Tako je rekao Poslanik, sallallahu alejhi vesellem.
Svejedno je, svakako sam rekao da ako i jeste tako u islamu, to ne znači da je u svim religijama tako.

A ti si ustvrdio da je u svim religijama tako.
jok ja vala. Ja rekao da po islamskom vjerovanju sva djeca idu u Džennet.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#434 Re: pitanje za sve vjernike

Post by vjeshalica »

Šaram po internetu i gledam slike katastrofe u Siriji...kako sekta i zatupljenost ljude lisava svega u zivotu,ni masina,ni spasilaca,ni nista samo goloruka bijeda. Strasno kako ljudi manipulisu religijom kroz licne interese unistavaju druge ljude.
Hakiz
Posts: 39897
Joined: 30/07/2015 20:01

#435 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Hakiz »

lavi wrote: 06/02/2023 20:45
Hakiz wrote: 06/02/2023 19:35

Svejedno je, svakako sam rekao da ako i jeste tako u islamu, to ne znači da je u svim religijama tako.

A ti si ustvrdio da je u svim religijama tako.
jok ja vala. Ja rekao da po islamskom vjerovanju sva djeca idu u Džennet.
Baš?
lavi wrote: 06/02/2023 16:34
Dope_Man wrote: 06/02/2023 15:42 Dakle nista korona :lol:

I lupas to za 14 godina i "punoljetstvo" (koje inace varira od drzave do drzave"). Pravilo je valjda prije puberteta ulaze u obecane livade gdje tece med i mlijeko. A pubertet je takodjer varijabilan.
ne zavisi od države do države, idiote. Šerijatski gledano dijete postaje punoljetno kada dobije jedan od naznaka punoljetstva, a ako ih ne dobije do 14te godine, u 14toj godini postaje punoljetno. Svako dijete, nezavisno od religije, nacije, koje nije šerijatski punoljetno - ulazi u Džennet ako umre.
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#436 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Hakiz wrote: 06/02/2023 21:11
lavi wrote: 06/02/2023 20:45 jok ja vala. Ja rekao da po islamskom vjerovanju sva djeca idu u Džennet.
Baš?
lavi wrote: 06/02/2023 16:34 ne zavisi od države do države, idiote. Šerijatski gledano dijete postaje punoljetno kada dobije jedan od naznaka punoljetstva, a ako ih ne dobije do 14te godine, u 14toj godini postaje punoljetno. Svako dijete, nezavisno od religije, nacije, koje nije šerijatski punoljetno - ulazi u Džennet ako umre.
Baš Hakize, baš. Pročitaj opet. "Šerijatski gledano" - znači, iz perspektive Islama, a ne iz perspektive bilo koje religije.
Hakiz
Posts: 39897
Joined: 30/07/2015 20:01

#437 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Hakiz »

lavi wrote: 06/02/2023 22:05
Hakiz wrote: 06/02/2023 21:11

Baš?

Baš Hakize, baš. Pročitaj opet. "Šerijatski gledano" - znači, iz perspektive Islama, a ne iz perspektive bilo koje religije.
Ne možeš govoriti iz perspektive islama za "Svako dijete, nezavisno od religije..."

Nema se islam pravo petljati u to šta šintoizam kaže da li djeca automatski idu u raj ili ne idu. Ili bilo koja druga religija.

Islam može govoriti o muslimanima i kapak. O ostalima ima da šuti, oni će o sebi odlučivati, neće islam.
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#438 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Hakiz wrote: 06/02/2023 22:17
lavi wrote: 06/02/2023 22:05 Baš Hakize, baš. Pročitaj opet. "Šerijatski gledano" - znači, iz perspektive Islama, a ne iz perspektive bilo koje religije.
Ne možeš govoriti iz perspektive islama za "Svako dijete, nezavisno od religije..."

Nema se islam pravo petljati u to šta šintoizam kaže da li djeca automatski idu u raj ili ne idu. Ili bilo koja druga religija.

Islam može govoriti o muslimanima i kapak. O ostalima ima da šuti, oni će o sebi odlučivati, neće islam.
de bolan Hakize uozbilji se.

Islam kaže, ako je neko umro, a nije bio punoljetan, znači dijete je, on ide u Džennet, po ISLAMSKOM VJEROVANJU, nema razlike muslimansko dijete ili dijete rođeno u kršćanskoj porodici. O tome pričam, samo eto tebi je malo teško pročitati koju riječ i razumjeti, šta ćeš.
Hakiz
Posts: 39897
Joined: 30/07/2015 20:01

#439 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Hakiz »

lavi wrote: 06/02/2023 22:53
Hakiz wrote: 06/02/2023 22:17

Ne možeš govoriti iz perspektive islama za "Svako dijete, nezavisno od religije..."

Nema se islam pravo petljati u to šta šintoizam kaže da li djeca automatski idu u raj ili ne idu. Ili bilo koja druga religija.

Islam može govoriti o muslimanima i kapak. O ostalima ima da šuti, oni će o sebi odlučivati, neće islam.
de bolan Hakize uozbilji se.

Islam kaže, ako je neko umro, a nije bio punoljetan, znači dijete je, on ide u Džennet, po ISLAMSKOM VJEROVANJU, nema razlike muslimansko dijete ili dijete rođeno u kršćanskoj porodici. O tome pričam, samo eto tebi je malo teško pročitati koju riječ i razumjeti, šta ćeš.
Može islam reći da ide, ali ako je dijete neke druge religije, onda bi trebalo prihvatiti ono šta ta religija kaže, ne islam.

Ne bi ni islam volio da neka religija u kojoj djeca ne idu automatski u raj tvrdi da djeca muslimani neće automatski u raj, iako islam to kaže. Zar ne da ne bi volio?

Ako ne bi, neka se ne petlja ni on u druge.

Ali, tebi je to malo teže razumjeti, šta ćeš.
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#440 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Hakiz wrote: 06/02/2023 23:00
lavi wrote: 06/02/2023 22:53 de bolan Hakize uozbilji se.

Islam kaže, ako je neko umro, a nije bio punoljetan, znači dijete je, on ide u Džennet, po ISLAMSKOM VJEROVANJU, nema razlike muslimansko dijete ili dijete rođeno u kršćanskoj porodici. O tome pričam, samo eto tebi je malo teško pročitati koju riječ i razumjeti, šta ćeš.
Može islam reći da ide, ali ako je dijete neke druge religije, onda bi trebalo prihvatiti ono šta ta religija kaže, ne islam.

Ne bi ni islam volio da neka religija u kojoj djeca ne idu automatski u raj tvrdi da djeca muslimani neće automatski u raj, iako islam to kaže. Zar ne da ne bi volio?

Ako ne bi, neka se ne petlja ni on u druge.

Ali, tebi je to malo teže razumjeti, šta ćeš.
Priča se o Islamu, i stavlja se na znanje da je Islam istinita religija, dakle, pretpostavlja se, znači, gleda se iz ugla Islama. Ne pravi se budala.
Hakiz
Posts: 39897
Joined: 30/07/2015 20:01

#441 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Hakiz »

lavi wrote: 06/02/2023 23:33
Hakiz wrote: 06/02/2023 23:00

Može islam reći da ide, ali ako je dijete neke druge religije, onda bi trebalo prihvatiti ono šta ta religija kaže, ne islam.

Ne bi ni islam volio da neka religija u kojoj djeca ne idu automatski u raj tvrdi da djeca muslimani neće automatski u raj, iako islam to kaže. Zar ne da ne bi volio?

Ako ne bi, neka se ne petlja ni on u druge.

Ali, tebi je to malo teže razumjeti, šta ćeš.
Priča se o Islamu, i stavlja se na znanje da je Islam istinita religija, dakle, pretpostavlja se, znači, gleda se iz ugla Islama. Ne pravi se budala.
Prvo, ime teme je "Pitanje za sve vjernike". Ne pretpostavlja se da se gleda iz ugla islama, evo, ja ne gledam iz ugla islama. Meni su sve religije, islam, hrišćanstvo, zoroastrizam, hinduizam, neka opskurna religija koju praktikuje samo 15 članova nekog izgubljenog plemena u prašumi Amazona ili Pape Nove Gvineje itd jednako istinite ili neistinite. Znaš kako kaže izreka, pretpostavka je majka zajeba.

Drugo, ovo boldirano, ne laj. Ako nemaš živaca pristojno raspravljati, šuti, ne upuštaj se u raspravu.

Kada smo to riješili, razmisli o sljedećem:

1. Da li ateistička djeca automatski idu u raj?

2. Ako 13-godišnjak ubije nekoga, na primjer u pokušaju pljačke, siluje ili uradi neko treće zlo i odmah nakon toga umre, ide li automatski u raj, jer, po tvojim riječima, sva djeca automatski idu u raj? Ako ide, gdje su tu božije pravda i kazna? Čak i ako bi pravda bila to da žrtva takođe automatski ide u raj, gdje je kazna za počinioca?

U stvari, nemoj razmisliti. Nemoj ni odgovoriti. Nije bitno.
liyf
Posts: 1195
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#442 Re: pitanje za sve vjernike

Post by liyf »

Ebu Musa el-Eš'ari, radijallahu anhu, prenosi da je Poslabik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Ovaj moj ummet je ummet kojem je milost ukazana, neće imati kaznu na ahiretu, nego je njegova kazna na dunjaluku: smutnje (fitne), zemljotresi i ubistva." (Ebu Davud, br. 4278)
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#443 Re: pitanje za sve vjernike

Post by broj dva »

vjeshalica wrote: 06/02/2023 10:29 Ljudi su tu izginuli prije bogapitaj 2000 godina kad nije bilo nekakvih zgrada.
Civilizacije su nestale u nekim katastrofama o kojima mi i ne znamo danas.

Nego zasto je potrebno Svedskoj da dozvoljava paljenje vjerske knjige da bi poslala kakvu tacno poruku svijetu i od koga? Zasto je Svedskoj potreban lik seksualni predator,kriminalac,rasista da ih prezentira u svijetu na takav nacin?

Da li je neka druga zemlja islamska dominantno ogranizovala javno paljenje religijskih knjiga?

Svedskoj ne treba paljenje kurana ili bilo koje knjige i normalni svedi to ne radi.
Svedstoj treba SLOBODA da mogu zapaliti kuran ili bilo koju knjigu ako to zele.
Sloboda da mogu stampat Muhamedove karikature bez obzira kome to smeta.
Sloboda da mogu da rade sta zele u okviru svedskog zakona.
Toga u islamskim drzavama nema, te slobode.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#444 Re: pitanje za sve vjernike

Post by vjeshalica »

broj dva wrote: 07/02/2023 08:23
vjeshalica wrote: 06/02/2023 10:29 Ljudi su tu izginuli prije bogapitaj 2000 godina kad nije bilo nekakvih zgrada.
Civilizacije su nestale u nekim katastrofama o kojima mi i ne znamo danas.

Nego zasto je potrebno Svedskoj da dozvoljava paljenje vjerske knjige da bi poslala kakvu tacno poruku svijetu i od koga? Zasto je Svedskoj potreban lik seksualni predator,kriminalac,rasista da ih prezentira u svijetu na takav nacin?

Da li je neka druga zemlja islamska dominantno ogranizovala javno paljenje religijskih knjiga?

Svedskoj ne treba paljenje kurana ili bilo koje knjige i normalni svedi to ne radi.
Svedstoj treba SLOBODA da mogu zapaliti kuran ili bilo koju knjigu ako to zele.
Sloboda da mogu stampat Muhamedove karikature bez obzira kome to smeta.
Sloboda da mogu da rade sta zele u okviru svedskog zakona.
Toga u islamskim drzavama nema, te slobode.
Zasto im treba takva sloboda? Ovdje se pali Kuran i nijedna druga knjiga i to od strane pedofila,rasiste,kriminalca. Nije li to previse pogresne slobode? Svedski zakon moze dozvoliti i ubijanje ljudi, i mislis li da je to potrebno Svedskoj?
Imas li svijesti sta pises.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#445 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Dope_Man »

Ubiti covjeka i zapaliti nekakvu knjigu.. bas isto.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#446 Re: pitanje za sve vjernike

Post by broj dva »

vjeshalica wrote: 07/02/2023 08:31
broj dva wrote: 07/02/2023 08:23


Svedskoj ne treba paljenje kurana ili bilo koje knjige i normalni svedi to ne radi.
Svedstoj treba SLOBODA da mogu zapaliti kuran ili bilo koju knjigu ako to zele.
Sloboda da mogu stampat Muhamedove karikature bez obzira kome to smeta.
Sloboda da mogu da rade sta zele u okviru svedskog zakona.
Toga u islamskim drzavama nema, te slobode.
Zasto im treba takva sloboda? Ovdje se pali Kuran i nijedna druga knjiga i to od strane pedofila,rasiste,kriminalca. Nije li to previse pogresne slobode? Svedski zakon moze dozvoliti i ubijanje ljudi, i mislis li da je to potrebno Svedskoj?
Imas li svijesti sta pises.
Zasto im treba ta sloboda ? Cudno pitanje, da ga okrenemo - zasto ne bi imali tu slobodu?
Treba im za zive slobodno.
Ja kupim citanku, ja kupim bilo onu knjigu sto je bivsi engleski princ napise o svojoj familiji i kniga mi se ne svidi i ja je "demonstrativno" zapalim.
NIkakav problem.
E sada posto je Kuran samo jedna knjiga jednaka bilo kojoj drugoj (znam da vjernici misle da je kuran poseban ali nije) sljedi da se i kuran moze demonstrativno zapaliti.
Nemoj me pogresno shvatiti, nisam za paljenje knjiga. Ali jesam antiteista koji prezire koncept monoteistickog boga i koji smatra da su biblije i kurani obicne knjige - korice, papir, slova. Nista posebno. Nista sto zahtjeva specijalan tretman. A ako vec zahjtjeva specijalan tretman - e neces.
Zahtjevam i ja specijalan tretman za Konan the barbarian knjige.
Paludan je kreten. Njegovi sljedbenici su kreteni. I ovi sto organizuju demonstracije ispred svedski ambasada su isto kreteni, da ga izignorisu imo bi svoju 1.2% pristalica u Danskoj i kraj price.
Ali ne, ne moze jer je on nasrno na "svetinje"
Svetinje u svedkoj su 6 sedmica godisnjeg odmora, trinesta plata, godina porodjajnog za mame i dva mjeseca za tate. To su svetinje vrjedne borbe a ne neke prastare irelevantne knjige pune gresaka i katastrofalnih savjeta.
Last edited by broj dva on 07/02/2023 10:09, edited 1 time in total.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#447 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Dope_Man »

broj dva wrote: 07/02/2023 09:04 [
Svetinje u svedkoj su 6 sedmica godisnjeg odmora, trinesta plata, godina porodjajnog za mame i dva mjeseca za tate. To su svetinje vrjedne borbe a ne neke prastare irelevantne knjige pune gresaka i katastrofalnih savjeta.
Bravo :thumbup:
Stvari koje su bitne, koje covjeku ovaj jedan zivot koji ima cine boljim.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#448 Re: pitanje za sve vjernike

Post by dustaban »

Bog kaznio Svedsku zbog paljenja Kurana.
Samo malo profulao!

Zar vam sve ovo sta se desava jasno ne kazuje - kaka ba religija, nidze veze :roll:
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#449 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Ateista »

dustaban wrote: 07/02/2023 11:09 Bog kaznio Svedsku zbog paljenja Kurana.
Samo malo profulao!

Zar vam sve ovo sta se desava jasno ne kazuje - kaka ba religija, nidze veze :roll:
Kad se katastrofe desavaju "nasima" onda je to prirodna katastrofa i iskusenje, kada se desi "njima bezboznicima" onda je to bozija kazna.
Hakiz
Posts: 39897
Joined: 30/07/2015 20:01

#450 Re: pitanje za sve vjernike

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 07/02/2023 08:31
broj dva wrote: 07/02/2023 08:23


Svedskoj ne treba paljenje kurana ili bilo koje knjige i normalni svedi to ne radi.
Svedstoj treba SLOBODA da mogu zapaliti kuran ili bilo koju knjigu ako to zele.
Sloboda da mogu stampat Muhamedove karikature bez obzira kome to smeta.
Sloboda da mogu da rade sta zele u okviru svedskog zakona.
Toga u islamskim drzavama nema, te slobode.
Zasto im treba takva sloboda? Ovdje se pali Kuran i nijedna druga knjiga i to od strane pedofila,rasiste,kriminalca. Nije li to previse pogresne slobode? Svedski zakon moze dozvoliti i ubijanje ljudi, i mislis li da je to potrebno Svedskoj?
Imas li svijesti sta pises.
Zato što sloboda da ja svoju ideologiju mogu ponuditi drugima u obliku knjige ne može biti veća od slobode da svoje neslaganje sa tom ideologijom mogu iskazati paljenjem knjige u kojoj je izložena.

Nema razlike između toga da oni koji se ne slažu sa islamom zapale "Kur'an" i toga da oni koji se ne slažu sa evolucijom zapale "Porijeklo vrsta".
Post Reply