Kutak za ateističko-religijski trenutak

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4501 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 11:32
apsidejzi wrote: 19/02/2021 11:30
The 51st State wrote: 19/02/2021 11:29

nadaj se, ateisticki rabbit hole samo dublji i dublji biva.
I sve dalje i dalje gura vaseg nepostojeceg boga. Sad vise hudnjak nece biti jedinstven ni na Zemlji. Odoh plakat...
nope samo potvrdjuj teisticko nevjerovanje da je univezmum bez kreatora i da je 0+0=1, nauka je dosad sve afirmirala i potvrdila sto je u njenoj moci sto se tice postojanja Boga.
Sve ide samo od sebe kad se stvore uslovi. Moli svog boga da se Rover na marsu pokvari, inace ce se pokazati da ga nema :lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4502 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 11:36
The 51st State wrote: 19/02/2021 11:32
apsidejzi wrote: 19/02/2021 11:30
I sve dalje i dalje gura vaseg nepostojeceg boga. Sad vise hudnjak nece biti jedinstven ni na Zemlji. Odoh plakat...
nope samo potvrdjuj teisticko nevjerovanje da je univezmum bez kreatora i da je 0+0=1, nauka je dosad sve afirmirala i potvrdila sto je u njenoj moci sto se tice postojanja Boga.
Sve ide samo od sebe kad se stvore uslovi. Moli svog boga da se Rover na marsu pokvari, inace ce se pokazati da ga nema :lol:
ide jasta, evo ti jedna pjesmica da se oraspolozis. :lol: , da mi je tvoj mozak dva dana da odmorim jarane, cuj rover ce pokazati. :lol:

User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4503 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 11:37 ide jasta, evo ti jedna pjesmica da se oraspolozis. :lol: , da mi je tvoj mozak dva dana da odmorim jarane, cuj rover ce pokazati. :lol:
Pjevaj ti do ujutru. Samo ti je to jos ostalo kad nemas nista pametnije reci :lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4504 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 11:41
The 51st State wrote: 19/02/2021 11:37 ide jasta, evo ti jedna pjesmica da se oraspolozis. :lol: , da mi je tvoj mozak dva dana da odmorim jarane, cuj rover ce pokazati. :lol:
Pjevaj ti do ujutru. Samo ti je to jos ostalo :lol:
evo ti jos malo naputaka, meni je makar to ostalo, a tebi ovo

User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4505 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 11:42
apsidejzi wrote: 19/02/2021 11:41
The 51st State wrote: 19/02/2021 11:37 ide jasta, evo ti jedna pjesmica da se oraspolozis. :lol: , da mi je tvoj mozak dva dana da odmorim jarane, cuj rover ce pokazati. :lol:
Pjevaj ti do ujutru. Samo ti je to jos ostalo :lol:
evo ti jos malo naputaka, meni je makar to ostalo, a tebi ovo

Mene nije strah istini pogledati u oci. To se zove ODRASTANJE. Ja nemam problem sa smrtnoscu. Mnogo mi je draze nego zivjeti sa laznim odgovorima kao ti.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4506 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 11:51
The 51st State wrote: 19/02/2021 11:42
apsidejzi wrote: 19/02/2021 11:41
Pjevaj ti do ujutru. Samo ti je to jos ostalo :lol:
evo ti jos malo naputaka, meni je makar to ostalo, a tebi ovo

Mene nije strah istini pogledati u oci. To se zove ODRASTANJE. Ja nemam problem sa smrtnoscu. Mnogo mi je draze nego zivjeti sa laznim odgovorima kao ti.
tu svoju lafinu zadrzis za sebe sto je tvoje potpuno pravo ali kad je nazoves istinom onda te malo ciknem na humoristican i argumentovan nacin.

evo ti malo istine, ali ti kao ignorant ces to nazvati slucjanoscu i ovako jos milion primjera.

User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4507 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 11:55 evo ti malo istine, ali ti kao ignorant ces to nazvati slucjanoscu i ovako jos milion primjera.
Steta sto dijeta 5:2 znaci da postis 2 dana ZAREDOM a ne kao sto ovaj troll pokusava podvaliti Ponedjeljak I Cetvrtak kao sto ej Muhamed radio. Nista vam drugo nije ni preostalo nego da lazete po obicaju.

Plus sto kopirate drevne rimljane koji su takodjer postili 5:2 Nista jedinstveno sa Muhamedom nema. Sve je kopirao od drugih. Zanimljivo.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4508 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

Ova prica o navodnim "cudima" islama me uvijek facinisa svojom ignorantnoscu i nedostatkom naucnog metoda. Haj recimo da kazemo da je dijeta 5:2 nekako tacna i da je bas tu dijetu Muhamed primjenjivao. Iako se iz posta iznad vidi da nije, al haj recimo da jeste. Eto tu je Muhamed ubo. Kako mozes doci i kazati da je to dokaz njegovog poslanstva jer se eto jedna stvar pokazala kao istinita. Da bi se necija ucinkovitost pokazala nadnaravnom, onda onda rezultati moraju biti nadnaravni u vise sfera.

Zasto nauka nista nije rekal o klanjanju tokom pomracenja sunca i mjeseca. Treba naopako obuci garedobu tokom tih pomracenja. I to je Muhamed radio redovno. Zasto ne pomaze molitva i dova za kisu? I to ej muhamed radio. Imas bezbroj stvari koje je muhamed radio a koje nemaju nikakvog uporista u nauci.

Ako zelis mjeriti nesto onda moras gledati kada nesto uspije i kada nesto ne uspije i onda nadjes odnos. Ovo sa muhamedom,(sve i da je tacno) je na nivou: I corava koka zrno ubode.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4509 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:02
The 51st State wrote: 19/02/2021 11:55 evo ti malo istine, ali ti kao ignorant ces to nazvati slucjanoscu i ovako jos milion primjera.
Steta sto dijeta 5:2 znaci da postis 2 dana ZAREDOM a ne kao sto ovaj troll pokusava podvaliti Ponedjeljak I Cetvrtak kao sto ej Muhamed radio. Nista vam drugo nije ni preostalo nego da lazete po obicaju.

Plus sto kopirate drevne rimljane koji su takodjer postili 5:2 Nista jedinstveno sa Muhamedom nema. Sve je kopirao od drugih. Zanimljivo.
potvrdjeno naucno da je u tom intervalu najefikasnija, zasto volis lagati? zanimljivo da je kopirao, a nije znao citati,
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4510 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:08 Ova prica o navodnim "cudima" islama me uvijek facinisa svojom ignorantnoscu i nedostatkom naucnog metoda. Haj recimo da kazemo da je dijeta 5:2 nekako tacna i da je bas tu dijetu Muhamed primjenjivao. Iako se iz posta iznad vidi da nije, al haj recimo da jeste. Eto tu je Muhamed ubo. Kako mozes doci i kazati da je to dokaz njegovog poslanstva jer se eto jedna stvar pokazala kao istinita. Da bi se necija ucinkovitost pokazala nadnaravnom, onda onda rezultati moraju biti nadnaravni u vise sfera.

Zasto nauka nista nije rekal o klanjanju tokom pomracenja sunca i mjeseca. Treba naopako obuci garedobu tokom tih pomracenja. I to je Muhamed radio redovno. Zasto ne pomaze molitva i dova za kisu? I to ej muhamed radio. Imas bezbroj stvari koje je muhamed radio a koje nemaju nikakvog uporista u nauci.

Ako zelis mjeriti nesto onda moras gledati kada nesto uspije i kada nesto ne uspije i onda nadjes odnos. Ovo sa muhamedom,(sve i da je tacno) je na nivou: I corava koka zrno ubode.
hajde ignorantu odgvori kako je znao da u tijelu ima tacno 360 spojeva zglobova koje je nauka tek skoro potvrdila, od koga je to kopiro? odgovori kako i odma se povlacim sa teme.

User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4511 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 12:13
apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:08 Ova prica o navodnim "cudima" islama me uvijek facinisa svojom ignorantnoscu i nedostatkom naucnog metoda. Haj recimo da kazemo da je dijeta 5:2 nekako tacna i da je bas tu dijetu Muhamed primjenjivao. Iako se iz posta iznad vidi da nije, al haj recimo da jeste. Eto tu je Muhamed ubo. Kako mozes doci i kazati da je to dokaz njegovog poslanstva jer se eto jedna stvar pokazala kao istinita. Da bi se necija ucinkovitost pokazala nadnaravnom, onda onda rezultati moraju biti nadnaravni u vise sfera.

Zasto nauka nista nije rekal o klanjanju tokom pomracenja sunca i mjeseca. Treba naopako obuci garedobu tokom tih pomracenja. I to je Muhamed radio redovno. Zasto ne pomaze molitva i dova za kisu? I to ej muhamed radio. Imas bezbroj stvari koje je muhamed radio a koje nemaju nikakvog uporista u nauci.

Ako zelis mjeriti nesto onda moras gledati kada nesto uspije i kada nesto ne uspije i onda nadjes odnos. Ovo sa muhamedom,(sve i da je tacno) je na nivou: I corava koka zrno ubode.
hajde ignorantu odgvori kako je znao da u tijelu ima tacno 360 spojeva zglobova koje je nauka tek skoro potvrdila, od koga je to kopiro? odgovori kako i odma se povlacim sa teme.

Jel ti ikad palo na pamet da su ljudi prije muhameda vidjeli kostur i prebrojali zglobove? Pa zaboga, egipcani su skontali kako mumuficirati tijelo a da ne prebroje kosti i zglobove. Koristis li ti tu svoju glavu i za sta il je ona direktno spojena na ispiranje sa ovih sajtova?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4512 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 12:13 ...
Citam OVU VIJEST u kojoj otac musliman ne da kcerki ateisti da bude ateista. Zanimljivo kako muslimani kada dodju u nemuslimansku zemlju traze da se postuje "PRvi amandman", a kad su oni vecina onda nista od prvog amandmana. Onda ti je karina. Djevojka je u zatvoru jer nece da bude muslimanka.

Gdje je tu prvi amandman? Gdje je tu prica o divnim muslimanima koji su dali prava zenama, koji su ukinuli robove i sl. Ovdje se mjeri stvarna upotrebna vrijednost Allahovog zakona a ona je NULA. Jedno veliko nula. Licemjerni i jednostrani zakon koji sluzi samo za pokrice najnizih poriva. Cisti turbofolk.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4513 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:36
The 51st State wrote: 19/02/2021 12:13 ...
Citam OVU VIJEST u kojoj otac musliman ne da kcerki ateisti da bude ateista. Zanimljivo kako muslimani kada dodju u nemuslimansku zemlju traze da se postuje "PRvi amandman", a kad su oni vecina onda nista od prvog amandmana. Onda ti je karina. Djevojka je u zatvoru jer nece da bude muslimanka.

Gdje je tu prvi amandman? Gdje je tu prica o divnim muslimanima koji su dali prava zenama, koji su ukinuli robove i sl. Ovdje se mjeri stvarna upotrebna vrijednost Allahovog zakona a ona je NULA. Jedno veliko nula. Licemjerni i jednostrani zakon koji sluzi samo za pokrice najnizih poriva. Cisti turbofolk.
odgovori konkretno na pitanje i ne tlapaj emocionalno i iracionalno ako si u stanju.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4514 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:31
The 51st State wrote: 19/02/2021 12:13
apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:08 Ova prica o navodnim "cudima" islama me uvijek facinisa svojom ignorantnoscu i nedostatkom naucnog metoda. Haj recimo da kazemo da je dijeta 5:2 nekako tacna i da je bas tu dijetu Muhamed primjenjivao. Iako se iz posta iznad vidi da nije, al haj recimo da jeste. Eto tu je Muhamed ubo. Kako mozes doci i kazati da je to dokaz njegovog poslanstva jer se eto jedna stvar pokazala kao istinita. Da bi se necija ucinkovitost pokazala nadnaravnom, onda onda rezultati moraju biti nadnaravni u vise sfera.

Zasto nauka nista nije rekal o klanjanju tokom pomracenja sunca i mjeseca. Treba naopako obuci garedobu tokom tih pomracenja. I to je Muhamed radio redovno. Zasto ne pomaze molitva i dova za kisu? I to ej muhamed radio. Imas bezbroj stvari koje je muhamed radio a koje nemaju nikakvog uporista u nauci.

Ako zelis mjeriti nesto onda moras gledati kada nesto uspije i kada nesto ne uspije i onda nadjes odnos. Ovo sa muhamedom,(sve i da je tacno) je na nivou: I corava koka zrno ubode.
hajde ignorantu odgvori kako je znao da u tijelu ima tacno 360 spojeva zglobova koje je nauka tek skoro potvrdila, od koga je to kopiro? odgovori kako i odma se povlacim sa teme.

Jel ti ikad palo na pamet da su ljudi prije muhameda vidjeli kostur i prebrojali zglobove? Pa zaboga, egipcani su skontali kako mumuficirati tijelo a da ne prebroje kosti i zglobove. Koristis li ti tu svoju glavu i za sta il je ona direktno spojena na ispiranje sa ovih sajtova?
daj dokaz naucnjace.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#4515 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by aurora313 »

Zanimljiva diskusija.
Evo tek danas naučih da su po objavi muslimani bili i na Marsu.
I da se već u 10 vijeku znalo da kostur ima 360 zglobova što moderna medicina do skoro nije znala.
Blago nama.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4516 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 12:40
apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:31
The 51st State wrote: 19/02/2021 12:13

hajde ignorantu odgvori kako je znao da u tijelu ima tacno 360 spojeva zglobova koje je nauka tek skoro potvrdila, od koga je to kopiro? odgovori kako i odma se povlacim sa teme.
Jel ti ikad palo na pamet da su ljudi prije muhameda vidjeli kostur i prebrojali zglobove? Pa zaboga, egipcani su skontali kako mumuficirati tijelo a da ne prebroje kosti i zglobove. Koristis li ti tu svoju glavu i za sta il je ona direktno spojena na ispiranje sa ovih sajtova?
daj dokaz naucnjace.
Kvrc: "Although the klix number of joints in any one person depends on a number of variables, the estimated number is between 250 and 350."

https://www.healthline.com/health/how-m ... y#takeaway
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4517 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 12:39
apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:36
The 51st State wrote: 19/02/2021 12:13 ...
Citam OVU VIJEST u kojoj otac musliman ne da kcerki ateisti da bude ateista. Zanimljivo kako muslimani kada dodju u nemuslimansku zemlju traze da se postuje "PRvi amandman", a kad su oni vecina onda nista od prvog amandmana. Onda ti je karina. Djevojka je u zatvoru jer nece da bude muslimanka.

Gdje je tu prvi amandman? Gdje je tu prica o divnim muslimanima koji su dali prava zenama, koji su ukinuli robove i sl. Ovdje se mjeri stvarna upotrebna vrijednost Allahovog zakona a ona je NULA. Jedno veliko nula. Licemjerni i jednostrani zakon koji sluzi samo za pokrice najnizih poriva. Cisti turbofolk.
odgovori konkretno na pitanje i ne tlapaj emocionalno i iracionalno ako si u stanju.
Odgovorio sa linkom u postu iznad. Haj ti sad meni odgovori gdje je prvi amandman u islamskim drzavama?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4518 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 15:24
The 51st State wrote: 19/02/2021 12:39
apsidejzi wrote: 19/02/2021 12:36
Citam OVU VIJEST u kojoj otac musliman ne da kcerki ateisti da bude ateista. Zanimljivo kako muslimani kada dodju u nemuslimansku zemlju traze da se postuje "PRvi amandman", a kad su oni vecina onda nista od prvog amandmana. Onda ti je karina. Djevojka je u zatvoru jer nece da bude muslimanka.

Gdje je tu prvi amandman? Gdje je tu prica o divnim muslimanima koji su dali prava zenama, koji su ukinuli robove i sl. Ovdje se mjeri stvarna upotrebna vrijednost Allahovog zakona a ona je NULA. Jedno veliko nula. Licemjerni i jednostrani zakon koji sluzi samo za pokrice najnizih poriva. Cisti turbofolk.
odgovori konkretno na pitanje i ne tlapaj emocionalno i iracionalno ako si u stanju.
Odgovorio sa linkom u postu iznad. Haj ti sad meni odgovori gdje je prvi amandman u islamskim drzavama?
u Kuranu, jurisprudencija i tumacenje je ljudski manjkavo.

nisi bas odgovorio osim ako spekulaciju smatras odgovorom.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#4519 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by aurora313 »

apsidejzi wrote: 19/02/2021 15:18 Kvrc: "Although the klix number of joints in any one person depends on a number of variables, the estimated number is between 250 and 350."
Ne može biti da je ovo tačno. Pa hadis jasno dokazuje...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4520 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

aurora313 wrote: 19/02/2021 18:21
apsidejzi wrote: 19/02/2021 15:18 Kvrc: "Although the klix number of joints in any one person depends on a number of variables, the estimated number is between 250 and 350."
Ne može biti da je ovo tačno. Pa hadis jasno dokazuje...
ne moze jakako, sta cemo sad?

https://www.themedical.co.uk/conditions ... man%20body.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4521 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 19/02/2021 15:28 u Kuranu, jurisprudencija i tumacenje je ljudski manjkavo.
Mah, u Kur'anu svasta pise. Pise evo da se moze zarobit kcerka i drzati 15 godina u tamnici, ako je ateista. Ocito se niko ne buni i ne smatra da je ucinjeno nesto protivno Kur'anu. Cak sta vise, smatra se da je ucinjeno bas po kur'anu a to je susta suprotnost Prvom amandmanu, ljudskim pravima i slobodama i ostalim modernim konceptima koje zelite prigrabiti sebi.

Kako samo licemjerno i gnusno. Mene bi stid bilo... Stid me je sad sebe, sta sam sebi dopustao ranije i sta sam pravdao zato sto sam vjerovao. Tek sad vidim koliko mi je mozak bio ispran... Gnusno!!!
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4522 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 20/02/2021 00:04
The 51st State wrote: 19/02/2021 15:28 u Kuranu, jurisprudencija i tumacenje je ljudski manjkavo.
Mah, u Kur'anu svasta pise. Pise evo da se moze zarobit kcerka i drzati 15 godina u tamnici, ako je ateista. Ocito se niko ne buni i ne smatra da je ucinjeno nesto protivno Kur'anu. Cak sta vise, smatra se da je ucinjeno bas po kur'anu a to je susta suprotnost Prvom amandmanu, ljudskim pravima i slobodama i ostalim modernim konceptima koje zelite prigrabiti sebi.

Kako samo licemjerno i gnusno. Mene bi stid bilo... Stid me je sad sebe, sta sam sebi dopustao ranije i sta sam pravdao zato sto sam vjerovao. Tek sad vidim koliko mi je mozak bio ispran... Gnusno!!!
u tvom svietonazoru tako nesto ne postoji gnusoba, samo realinacija atoma i molekula, tako da su tvoji prigovori neosnovani.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8124
Joined: 25/05/2013 23:49

#4523 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by apsidejzi »

The 51st State wrote: 20/02/2021 07:31
apsidejzi wrote: 20/02/2021 00:04
The 51st State wrote: 19/02/2021 15:28 u Kuranu, jurisprudencija i tumacenje je ljudski manjkavo.
Mah, u Kur'anu svasta pise. Pise evo da se moze zarobit kcerka i drzati 15 godina u tamnici, ako je ateista. Ocito se niko ne buni i ne smatra da je ucinjeno nesto protivno Kur'anu. Cak sta vise, smatra se da je ucinjeno bas po kur'anu a to je susta suprotnost Prvom amandmanu, ljudskim pravima i slobodama i ostalim modernim konceptima koje zelite prigrabiti sebi.

Kako samo licemjerno i gnusno. Mene bi stid bilo... Stid me je sad sebe, sta sam sebi dopustao ranije i sta sam pravdao zato sto sam vjerovao. Tek sad vidim koliko mi je mozak bio ispran... Gnusno!!!
u tvom svietonazoru tako nesto ne postoji gnusoba, samo realinacija atoma i molekula, tako da su tvoji prigovori neosnovani.
I ovo je tvoj odgovor na patnju jedne osobe? Mene bi stid bilo napisati ovo. Gnusanje je emocija a emocije su stvarne fizicke pojave. Nastale kao plod evolucije jer sam svjestan da ono kroz sta ona prolazi, prosao bih i ja kada bi monstrumi poput tebe bili na vlasti. To je nastalo iz potrebe za prezivljavanjem. Kao sto ne zelim da me lav pojede ne zelim ni da budem zarobljen a bio bih da vi imate vlast kao u saudiji.

Srecom nemate. Ovaj tvoj post prikazuje sve negativno sa religijom. Religija ti ispere mozak i ti vidis samo njih i nas. Nema individua. Onda si spreman muciti i maltletirati ljude samo zato jernisu kao ti.

Ovaj tvoj post je daleko i od onog sta kur'an propovjeda. Gdje je sad ajet: vama vas din (uvjerenje), meni moj din. Nema. Da pustite curu na miru. Njoj njen din. Klinko. Sad ste vi glavni i postoji samo vas din. Ostali nek odu u picku materinu. Nema tu prvog amandmana ni u tragovima. Nema jer si i ti a i oni u saudiji obicni licemjeri koji filtriraju kuran po potrebi. To i jest problem kurana: napisan je tako generalno da mozes uraditi sta god zelis i to opravdati nekim ajetom. I to me je i odbilo od njega. Samo mi je nazalost trebalo mnogo vremena da to prihvatim.

Fakat je ovaj citirani dio licemjeran.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4524 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by The 51st State »

apsidejzi wrote: 20/02/2021 08:07
The 51st State wrote: 20/02/2021 07:31
apsidejzi wrote: 20/02/2021 00:04
Mah, u Kur'anu svasta pise. Pise evo da se moze zarobit kcerka i drzati 15 godina u tamnici, ako je ateista. Ocito se niko ne buni i ne smatra da je ucinjeno nesto protivno Kur'anu. Cak sta vise, smatra se da je ucinjeno bas po kur'anu a to je susta suprotnost Prvom amandmanu, ljudskim pravima i slobodama i ostalim modernim konceptima koje zelite prigrabiti sebi.

Kako samo licemjerno i gnusno. Mene bi stid bilo... Stid me je sad sebe, sta sam sebi dopustao ranije i sta sam pravdao zato sto sam vjerovao. Tek sad vidim koliko mi je mozak bio ispran... Gnusno!!!
u tvom svietonazoru tako nesto ne postoji gnusoba, samo realinacija atoma i molekula, tako da su tvoji prigovori neosnovani.
I ovo je tvoj odgovor na patnju jedne osobe? Mene bi stid bilo napisati ovo. Gnusanje je emocija a emocije su stvarne fizicke pojave. Nastale kao plod evolucije jer sam svjestan da ono kroz sta ona prolazi, prosao bih i ja kada bi monstrumi poput tebe bili na vlasti. To je nastalo iz potrebe za prezivljavanjem. Kao sto ne zelim da me lav pojede ne zelim ni da budem zarobljen a bio bih da vi imate vlast kao u saudiji.

Srecom nemate. Ovaj tvoj post prikazuje sve negativno sa religijom. Religija ti ispere mozak i ti vidis samo njih i nas. Nema individua. Onda si spreman muciti i maltletirati ljude samo zato jernisu kao ti.

Ovaj tvoj post je daleko i od onog sta kur'an propovjeda. Gdje je sad ajet: vama vas din (uvjerenje), meni moj din. Nema. Da pustite curu na miru. Njoj njen din. Klinko. Sad ste vi glavni i postoji samo vas din. Ostali nek odu u picku materinu. Nema tu prvog amandmana ni u tragovima. Nema jer si i ti a i oni u saudiji obicni licemjeri koji filtriraju kuran po potrebi. To i jest problem kurana: napisan je tako generalno da mozes uraditi sta god zelis i to opravdati nekim ajetom. I to me je i odbilo od njega. Samo mi je nazalost trebalo mnogo vremena da to prihvatim.

Fakat je ovaj citirani dio licemjeran.
u ateizmu nema patnje tako da i taj prigovor nema osnova, prosto nemas oslonac.
šarf
Posts: 793
Joined: 20/12/2012 00:35

#4525 Re: Kutak za ateističko-religijski trenutak

Post by šarf »

Apsidejzi,prijatelju moj ,
u jednoj od teorija porijekla života na Zemlji kaže se da je život došao iz udaljenog dijela svemira na leđima meteora.
Na taj način se pitanje protegne u taj dio svemira,otkuda život tu.

To me podsjeti na ono što si napisao,"onda neko kaze, pa eto, gusari su zakopali zlato malo dublje. Kako? Gdje? Kad? Eh to je prica o Bogu."

Kad kažeš ,multiverzum,nije li to zakopavanje malo dublje?

Auroro,
istina je jednostavna ne može se više pojednostaviti.
Uzmeš limun i vodu,malo šećera i dobiješ limunadu.Pokušaj to predstaviti hemijskim formulama vidjet ćeš kako izgleda komplikovano.U svojim pokušajima da objasne stvari,ljudi su zakomplicirali.

Ako su stvari i pojave kompleksne,zar je moguće da nešto tako kompleksno ,a funkcionalno ,poput zakona koji drže sve na svom mjestu,nastane samo od sebe,slučajno?
Post Reply