Za razumom obdarene

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

KOGOD KADGOD
Posts: 788
Joined: 17/11/2006 02:53

#101

Post by KOGOD KADGOD »

Sinapsa wrote:
abdulhaqq_ wrote:Objasni mi svoju vrijednost.Gdje si bila prije 100 godina, gdje ces biti za 100 godina?!Objasni mi svoju samosvijest, gdje se ona nalazi?, kako izgleda? Objasni mi kako je nastala celija?! Da mozda ne mislis da je covjek nastao od majmuna:) Mogucnost da jedna celija ljudskog organizma nastane slucajnoscu, je ista kao i da tornado udari na brdo smeca, i da iz njega nastane boing 747:) (izjava poznatog americkog naucnika).Urazumi se, i nemoj se postavljati u neke kontra stavove samo zbog eto, kontriranja.Nalakse je projicirati svoj ego u diskusiji, ali to nije cilj, baci svoj ego za ledja , pa onda razmisli, nemoj odmah instiktivno reagovati, tako zivotinje rade:), a mi smo ipak ljudi!

E moj Abdulhaqq,
Stvarno si neznalica....preporucio bih ti da se prihvatis knjige i nauke i prestanes da trazis odgovore u knjizi koja te iste ne moze da pruzi. Mozda ces nakon recimo petogodisnjeg studiranja steci barem nekakvu predstavu o tome zasto covjek jeste postao od majmuna i koja su najnovija saznanja o procesu nastanka celije.... Ti haman mislis da je celija ako je Bog nije stvorio nastala slucajno i poredis to sa nastankom boeinga iz brda smeca?!? woooooww Respect! ...truba... :sad: Nauka tebi i tvojim istomisljenicima (ukoliko vi uopste imate misljenje) haman mora sad,namah, danas!!!!
prikazati sveeee dokaze i objasnjenja za sve na svijetu??? Ti bolan ne primjecujes da je to jedan proces u vremenu....Izmedju ostalog, de ti meni objasni zasto se ti bojis nauke, rastuceg znanja i spoznaje?!!
Blago se tebi..... predo si se brzo i kako vidim udobno se osjecas u toj svojoj poziciji vjernika....Ti ne moras nista znati, proucavati, istrazivati, truditi se, shvatiti.....zavalio si se u tu svoju "fotelju" i veliki si vjernik....Ti vjerujes, ne moras nista znati osim sto znas da si ti u pravu jer stojis na pravoj strani...tebe Allah nece poslati u dzehenem jer si ti dobar cojk...ti Njega volis i strahopostujes, ucis njegovu nauku i zivis po njegovom, siris njegove zelje..... sad si ti laf jel´da? Ne bih ja to rekao...ti si u mojim ocima kukavica....toliko se bojis ovoga i onoga svijeta da si "zarovio" u te stranice price o dobru i zlu, nadajuci se boljim kartama kad ti Allah o sudbini tvoje guzice bude odlucivao....jebi ga, ostaje pitanje jel´tebi i tvojim istomisljenicima do Boga ili sopstvenog supka. Ja bih ustanovio da je vjerovatnoca da se ti bojis sudbine tvog -znas vec cega- ogromna i da je to glavni razlog tvojoj prodaji mozga i predaji "Svevisnjem"...
Stvarno me fasciniras svojom pojavom....ta tvoja mehkost, mudrost, samosvijest, nemeres te naljutit :).....ko da nam te dragi Allah poslao da nas izmisioniras....uzivio si se pravo.... :)
Preporucujem ti da se bojis Njega Abdulhaqq i da se ne sprdas sa Njim!!!
Zna Allah bolje od tebe da ti nisi njegov izaslanik i da ono sto govoris moze zavrsiti u velikome sranju, nazadku, nesreci i zlu... Pun mu je ....... takvih hohstaplera kao tebe koji se ogrcu Njegovim bicem, izvlaceci iz toga samo sopstvenu ovo- i onosvjetsku korist.... ;-)
P.S. koliko ti ba imas godina?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Prikoci malo da se ne zagrcnes... ne treba tako naprasito prosudjivati nekoga kao "neznalicu", na osnovu par komentara....

Ipak je forum mjesto za iznosenje svojih misljenja bez ustrucavanja i koristenje agreswivnih komentara (narocito sa neuljudnim izjavama kao "pun mu je ....") ne pristaje osobi koja sebe smatra tolerantnom i otvorena uma - a narocito ako sebe smatra vjernikom.
Post Reply