Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4101 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

apsidejzi wrote: 15/03/2023 00:10
Edouard wrote: 14/03/2023 22:52
Opet nerazumijevanje. Nismo mi primaoci informacije, već je primalac stanična mašinerija koja prepoznaje kod i proizvodi proteine.
Da se jos malo nadovezem na ovaj komentar je mi je naumpala jedna stvar. Naime, proces otvaranja i citanja DNA je cisti hemijski proces koji moze teci samo u jednom smjeru. Povezanost Adenina i Timina je preko dvije hidrogenske veze, a Guanina i Citozina preko tri (il je obrnuto, ne sjecam se sad). Kada naidje "masina" koja ih cita, koja je zapravo druga molekula, ona u sebi ima takodjer elektricni naboj koji je taman dovoljno velik da prekine hidrogensku vezu. Kao sto Sunceva svjetlost prekida hidrogensku vezu medju molekulama vode i one isparavaju i kreiraju oblak. Kada cita DNA, ova masina ima mnogo Adenina i CItozina pored sebe i kada naleti na Timin koji ima dva isturena atoma desava se elektromagnetno privlacenje prema Adeninu jer i on ima isturena dva hidrogena. Ako Citozin pridje on biva "odbijen" jer ima treci atom hidrogena i to cini da ima jedan ekstra elektron koji je negativno naelektrisan te tako proizvodi odbojnu silu izmedju T i C.

Sta hocu da kazem sa ovim objasnjenjem? Masina koja "cita" kod radi to kroz cistu hemiju i nema pojma sta cita. Ona ne moze biti primalac informacije. To je kao da kazes da je tvoj ekran primalac informacije sa ovog foruma. Ti si primalac informacije koju ja posaljem. Tvoj ekran je samo pasivni prenosilac informacije bas kao i ova masina. Ona funkcionise cisto hemijski tj mehanicki. Ona je prisiljena da ide na iduci nukleotid jer ima elektromagnetna sila koja je gura dalje kad spoji prethodni par.

Tako da je veoma cudno da meni prebacujes nerazumjevanje istovremeno spominjuci masineriju kao primaoca. Nije moja tastatura posiljaoc informacije niti je tvoj ekran primaoc ove informacije. Ti i ja (inteligentni entiteti) smo posiljaoci i primaoci. Ako svedes primaoca na masineriju u celiji, onda automatski mozes svesti i posiljaoca na istu tu masineriju. Oni kreiraju mRNA iz DNA. Oni su procitali informaciju i kreirali novu informaciju u vidu mRNA.

Glavni problem sa filozofijom semanticke informacije je taj sto je u pitanju subjektivni osjecaj. Nekome je nesto semanticka informacija, drugome je to obicni podatak, bas kao sto je nekome neka slika umjernicko djelo, a nekome je samo skrabotina na papiru.
Sada si zapravo potvrdio da postoji inteligentni dizajn, jer mašina koja čita DNK nema pojma što čita, već radi kažeš kao tastatura ili ekran, a i jedno i drugo IMA inteligentnog tvorca i zato upravo može mašina čitati DNK jer je tako napravljena, lijepo što si to konačno zaključio, ili nisi još shvatio što si napisao?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#4102 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

teodati wrote: 15/03/2023 18:49
apsidejzi wrote: 15/03/2023 00:10
Da se jos malo nadovezem na ovaj komentar je mi je naumpala jedna stvar. Naime, proces otvaranja i citanja DNA je cisti hemijski proces koji moze teci samo u jednom smjeru. Povezanost Adenina i Timina je preko dvije hidrogenske veze, a Guanina i Citozina preko tri (il je obrnuto, ne sjecam se sad). Kada naidje "masina" koja ih cita, koja je zapravo druga molekula, ona u sebi ima takodjer elektricni naboj koji je taman dovoljno velik da prekine hidrogensku vezu. Kao sto Sunceva svjetlost prekida hidrogensku vezu medju molekulama vode i one isparavaju i kreiraju oblak. Kada cita DNA, ova masina ima mnogo Adenina i CItozina pored sebe i kada naleti na Timin koji ima dva isturena atoma desava se elektromagnetno privlacenje prema Adeninu jer i on ima isturena dva hidrogena. Ako Citozin pridje on biva "odbijen" jer ima treci atom hidrogena i to cini da ima jedan ekstra elektron koji je negativno naelektrisan te tako proizvodi odbojnu silu izmedju T i C.

Sta hocu da kazem sa ovim objasnjenjem? Masina koja "cita" kod radi to kroz cistu hemiju i nema pojma sta cita. Ona ne moze biti primalac informacije. To je kao da kazes da je tvoj ekran primalac informacije sa ovog foruma. Ti si primalac informacije koju ja posaljem. Tvoj ekran je samo pasivni prenosilac informacije bas kao i ova masina. Ona funkcionise cisto hemijski tj mehanicki. Ona je prisiljena da ide na iduci nukleotid jer ima elektromagnetna sila koja je gura dalje kad spoji prethodni par.

Tako da je veoma cudno da meni prebacujes nerazumjevanje istovremeno spominjuci masineriju kao primaoca. Nije moja tastatura posiljaoc informacije niti je tvoj ekran primaoc ove informacije. Ti i ja (inteligentni entiteti) smo posiljaoci i primaoci. Ako svedes primaoca na masineriju u celiji, onda automatski mozes svesti i posiljaoca na istu tu masineriju. Oni kreiraju mRNA iz DNA. Oni su procitali informaciju i kreirali novu informaciju u vidu mRNA.

Glavni problem sa filozofijom semanticke informacije je taj sto je u pitanju subjektivni osjecaj. Nekome je nesto semanticka informacija, drugome je to obicni podatak, bas kao sto je nekome neka slika umjernicko djelo, a nekome je samo skrabotina na papiru.
Sada si zapravo potvrdio da postoji inteligentni dizajn, jer mašina koja čita DNK nema pojma što čita, već radi kažeš kao tastatura ili ekran, a i jedno i drugo IMA inteligentnog tvorca i zato upravo može mašina čitati DNK jer je tako napravljena, lijepo što si to konačno zaključio, ili nisi još shvatio što si napisao?
To se vas dvojica morate dogovoriti hocemoli gledati masinu kao inteligentnu ili ne. Ja sam samo iznio svoje opazanje.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4103 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

apsidejzi wrote: 15/03/2023 18:51
teodati wrote: 15/03/2023 18:49

Sada si zapravo potvrdio da postoji inteligentni dizajn, jer mašina koja čita DNK nema pojma što čita, već radi kažeš kao tastatura ili ekran, a i jedno i drugo IMA inteligentnog tvorca i zato upravo može mašina čitati DNK jer je tako napravljena, lijepo što si to konačno zaključio, ili nisi još shvatio što si napisao?
To se vas dvojica morate dogovoriti hocemoli gledati masinu kao inteligentnu ili ne. Ja sam samo iznio svoje opazanje.
Ma nije mašina inteligencija ko ni ekran, već netko tko je to napravio, o tome govorim, ne nastaje mašina ili ekran sam od sebe, dapače!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8127
Joined: 25/05/2013 23:49

#4104 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

teodati wrote: 15/03/2023 18:59
apsidejzi wrote: 15/03/2023 18:51
To se vas dvojica morate dogovoriti hocemoli gledati masinu kao inteligentnu ili ne. Ja sam samo iznio svoje opazanje.
Ma nije mašina inteligencija ko ni ekran, već netko tko je to napravio, o tome govorim, ne nastaje mašina ili ekran sam od sebe, dapače!
To i ja kazem, al edo misli drugacije.
Edouard
Posts: 1771
Joined: 17/03/2014 14:31

#4105 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

apsidejzi wrote: 15/03/2023 00:10 Sta hocu da kazem sa ovim objasnjenjem? Masina koja "cita" kod radi to kroz cistu hemiju i nema pojma sta cita. Ona ne moze biti primalac informacije.
To šta si htio kazati, upravo si krivo kazao.
Kako to da samo ljudi (inteligentni entiteti) u tom slučaju mogu biti primaoci informacije, kad je stanična mašinerija primala upute - kodirane informacije sa značenjem - i izvršavala ih, i onda kada ljudima nije bilo ni traga, tj. mašinerija je bila primalac od početka postojanja DNA, već prije više milijardi godina.
Edouard
Posts: 1771
Joined: 17/03/2014 14:31

#4106 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

vaučer wrote: 14/03/2023 23:47 Meni je koncept bio zanimljiv upravo jer posmatra temu iz druge perspektive.
Ja bih rekao da nije riječ o drugoj, već o pogrešnoj perspektivi. Autor u točki 1. kazuje:

1) Information is exclusively being “produced” by evolution.
Everything that was created by biological evolution receives, manipulates and sends information. All that is not a result of biological evolution contains no information...


Kako evolucija može "proizvesti" informaciju kad informacija (DNA) u svakom slučaju postoji već prije evolucije; DNA informacija je pretpostavka za evoluciju?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#4107 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

Edouard wrote: 17/03/2023 23:00
vaučer wrote: 14/03/2023 23:47 Meni je koncept bio zanimljiv upravo jer posmatra temu iz druge perspektive.
Ja bih rekao da nije riječ o drugoj, već o pogrešnoj perspektivi. Autor u točki 1. kazuje:

1) Information is exclusively being “produced” by evolution.
Everything that was created by biological evolution receives, manipulates and sends information. All that is not a result of biological evolution contains no information...


Kako evolucija može "proizvesti" informaciju kad informacija (DNA) u svakom slučaju postoji već prije evolucije; DNA informacija je pretpostavka za evoluciju?
Misliš da je prije 600 miliona godina DNA neke ribe iz čista mira, ničim izazvana, dala informaciju da ta riba počne razvijati pluća i odbacivati škrge i nastavi živjeti na kopnu ili je na njenu DNA uticao neki vanjski faktor? Recimo, potreba da se hrana traži van vode jer he u vodi nema za nju dovoljno.

Evolucija je promjena DNA i ako je DNA informacija, evolucija je promjena informacije. Ne utiče DNA na evoluciju, niti evolucija na DNA, evolucija JESTE promjena DNA.
Edouard
Posts: 1771
Joined: 17/03/2014 14:31

#4108 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

Hakiz wrote: 17/03/2023 23:50
Edouard wrote: 17/03/2023 23:00

Ja bih rekao da nije riječ o drugoj, već o pogrešnoj perspektivi. Autor u točki 1. kazuje:

1) Information is exclusively being “produced” by evolution.
Everything that was created by biological evolution receives, manipulates and sends information. All that is not a result of biological evolution contains no information...


Kako evolucija može "proizvesti" informaciju kad informacija (DNA) u svakom slučaju postoji već prije evolucije; DNA informacija je pretpostavka za evoluciju?
Misliš da je prije 600 miliona godina DNA neke ribe iz čista mira, ničim izazvana, dala informaciju da ta riba počne razvijati pluća i odbacivati škrge i nastavi živjeti na kopnu ili je na njenu DNA uticao neki vanjski faktor? Recimo, potreba da se hrana traži van vode jer he u vodi nema za nju dovoljno.

Evolucija je promjena DNA i ako je DNA informacija, evolucija je promjena informacije. Ne utiče DNA na evoluciju, niti evolucija na DNA, evolucija JESTE promjena DNA.
Ne da mi se u ovom slučaju razglabati i nagađati o promjeni DNA informacije kroz vrijeme, ribama, škrgama, plućima.
Čovjek govori o principijelnom proizvođenju informacije. Nema dileme je da prvi živi organizam morao posjedovati DNA informaciju i prije nego je evolucija krenula.
Tvrdnja da je evolucija, još dok je i nije bilo, proizvela informaciju, čisti je apsurd.
Dakle, nameće se pitanje porijekla DNA informacije, informacije koja u sebi sadrži kodirane podatke, uputu, instrukciju; semantičke informacije, kako god želiš.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4109 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

Hakiz wrote: 17/03/2023 23:50
Edouard wrote: 17/03/2023 23:00

Ja bih rekao da nije riječ o drugoj, već o pogrešnoj perspektivi. Autor u točki 1. kazuje:

1) Information is exclusively being “produced” by evolution.
Everything that was created by biological evolution receives, manipulates and sends information. All that is not a result of biological evolution contains no information...


Kako evolucija može "proizvesti" informaciju kad informacija (DNA) u svakom slučaju postoji već prije evolucije; DNA informacija je pretpostavka za evoluciju?
Misliš da je prije 600 miliona godina DNA neke ribe iz čista mira, ničim izazvana, dala informaciju da ta riba počne razvijati pluća i odbacivati škrge i nastavi živjeti na kopnu ili je na njenu DNA uticao neki vanjski faktor? Recimo, potreba da se hrana traži van vode jer he u vodi nema za nju dovoljno.

Evolucija je promjena DNA i ako je DNA informacija, evolucija je promjena informacije. Ne utiče DNA na evoluciju, niti evolucija na DNA, evolucija JESTE promjena DNA.
Znači potreba za hranom van vode je napravila novi PROGRAM za pluća umjesto škrga, jel, to si htio reći? :?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#4110 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

teodati wrote: 18/03/2023 15:56
Hakiz wrote: 17/03/2023 23:50

Misliš da je prije 600 miliona godina DNA neke ribe iz čista mira, ničim izazvana, dala informaciju da ta riba počne razvijati pluća i odbacivati škrge i nastavi živjeti na kopnu ili je na njenu DNA uticao neki vanjski faktor? Recimo, potreba da se hrana traži van vode jer he u vodi nema za nju dovoljno.

Evolucija je promjena DNA i ako je DNA informacija, evolucija je promjena informacije. Ne utiče DNA na evoluciju, niti evolucija na DNA, evolucija JESTE promjena DNA.
Znači potreba za hranom van vode je napravila novi PROGRAM za pluća umjesto škrga, jel, to si htio reći? :?
Ne.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4111 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

Hakiz wrote: 18/03/2023 16:21
teodati wrote: 18/03/2023 15:56

Znači potreba za hranom van vode je napravila novi PROGRAM za pluća umjesto škrga, jel, to si htio reći? :?
Ne.
OK, a TKO je onda novi program za pluća napravio? :?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#4112 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

teodati wrote: 18/03/2023 16:26
Hakiz wrote: 18/03/2023 16:21

Ne.
OK, a TKO je onda novi program za pluća napravio? :?
Evolucija.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4113 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

teodati wrote: 18/03/2023 16:26
Hakiz wrote: 18/03/2023 16:21

Ne.
OK, a TKO je onda novi program za pluća napravio? :?
kazes da ima neke matematike koju si koristio, a jos uvijek zelis pitanja... evo onda jedno.

mozes li dati neki matematicki primjer gdje si dokazao svoju tvrdnju u nekom dijelu ili obliku?
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4114 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

belfy wrote: 18/03/2023 21:21
teodati wrote: 18/03/2023 16:26

OK, a TKO je onda novi program za pluća napravio? :?
kazes da ima neke matematike koju si koristio, a jos uvijek zelis pitanja... evo onda jedno.

mozes li dati neki matematicki primjer gdje si dokazao svoju tvrdnju u nekom dijelu ili obliku?
Misliš na "teoriju svega", onda eto pitanja koje dokazuje nešto iz moje teorije, ali se mora točno odgovoriti, seveda.

"Da li je beskonačno puta metar i beskonačno puta kilometar isto veliko?"

E da! :)
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4115 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

Hakiz wrote: 18/03/2023 17:21
teodati wrote: 18/03/2023 16:26

OK, a TKO je onda novi program za pluća napravio? :?
Evolucija.
Pa tko od evolucije pravi taj novi program, konkretno, e da!
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#4116 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by vaučer »

Kakvi biseri.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#4117 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

teodati wrote: 18/03/2023 21:27
belfy wrote: 18/03/2023 21:21

kazes da ima neke matematike koju si koristio, a jos uvijek zelis pitanja... evo onda jedno.

mozes li dati neki matematicki primjer gdje si dokazao svoju tvrdnju u nekom dijelu ili obliku?
Misliš na "teoriju svega", onda eto pitanja koje dokazuje nešto iz moje teorije, ali se mora točno odgovoriti, seveda.

"Da li je beskonačno puta metar i beskonačno puta kilometar isto veliko?"

E da! :)
Posti šuplju, napiši račun.
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4118 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

Hakiz wrote: 18/03/2023 21:29
teodati wrote: 18/03/2023 21:27

Misliš na "teoriju svega", onda eto pitanja koje dokazuje nešto iz moje teorije, ali se mora točno odgovoriti, seveda.

"Da li je beskonačno puta metar i beskonačno puta kilometar isto veliko?"

E da! :)
Posti šuplju, napiši račun.
Matematika se može i riječima izraziti, osobito kada se računa sa beskonačno koje nije definirano, ali se i te kako računa, očito ne shvaćaš poantu, e da!
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#4119 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

teodati wrote: 18/03/2023 21:33
Hakiz wrote: 18/03/2023 21:29

Posti šuplju, napiši račun.
Matematika se može i riječima izraziti, osobito kada se računa sa beskonačno koje nije definirano, ali se i te kako računa, očito ne shvaćaš poantu, e da!
Ništa od računa, samo šuplja.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4120 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

teodati wrote: 18/03/2023 21:27
belfy wrote: 18/03/2023 21:21

kazes da ima neke matematike koju si koristio, a jos uvijek zelis pitanja... evo onda jedno.

mozes li dati neki matematicki primjer gdje si dokazao svoju tvrdnju u nekom dijelu ili obliku?
Misliš na "teoriju svega", onda eto pitanja koje dokazuje nešto iz moje teorije, ali se mora točno odgovoriti, seveda.

"Da li je beskonačno puta metar i beskonačno puta kilometar isto veliko?"

E da! :)
ti rece da ima i neke matematike koju bi mogao napisati... nema potrebe da se vadis na beskonacne velicine, daj onda i tu racunicu. sasvim validno u matematici...
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4121 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

belfy wrote: 18/03/2023 21:36
teodati wrote: 18/03/2023 21:27

Misliš na "teoriju svega", onda eto pitanja koje dokazuje nešto iz moje teorije, ali se mora točno odgovoriti, seveda.

"Da li je beskonačno puta metar i beskonačno puta kilometar isto veliko?"

E da! :)
ti rece da ima i neke matematike koju bi mogao napisati... nema potrebe da se vadis na beskonacne velicine, daj onda i tu racunicu. sasvim validno u matematici...
Pa eto ti matematike, koju moraš izračunati, ne do kraja, ali saznati krajnji rezultat, i, i te kako treba računati sa beskonačnim veličinama, jer svi postojimo u tome, ak to netko ne zna računati, ne zna ništa o stvarnosti u kojoj svi postojimo, ako si mislio da će to biti neka klasična lagana matematika, prevario si se, samo kažem.

Ak si matematičar morao bi ZNATI je li beskonačno puta metar isto veliko ko i beskonačno puta kilometar, počinješ množiti i jedno i drugo pa poslije kratkog vremena VIDIŠ kakav će biti krajnji rezultat, ak to nisi u stanju vidjeti, onda nisi baš neki matematičar, zares!
teodati
Posts: 605
Joined: 07/09/2017 20:25

#4122 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by teodati »

Hakiz wrote: 18/03/2023 21:34
teodati wrote: 18/03/2023 21:33

Matematika se može i riječima izraziti, osobito kada se računa sa beskonačno koje nije definirano, ali se i te kako računa, očito ne shvaćaš poantu, e da!
Ništa od računa, samo šuplja.
Nije to matematika za neznalice, samo kažem, e da!

Pomnoži i jedno i drugo recimo do 5 puta, prouči što si dobio i KOJA je razlika poslije tih pet množenja, pa ćeš vidjeti i krajnji rezultat, ko da maloj djeci moram objašnjavati kako se nešto množi, svašta!
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4123 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

teodati wrote: 18/03/2023 22:01
belfy wrote: 18/03/2023 21:36

ti rece da ima i neke matematike koju bi mogao napisati... nema potrebe da se vadis na beskonacne velicine, daj onda i tu racunicu. sasvim validno u matematici...
Pa eto ti matematike, koju moraš izračunati, ne do kraja, ali saznati krajnji rezultat, i, i te kako treba računati sa beskonačnim veličinama, jer svi postojimo u tome, ak to netko ne zna računati, ne zna ništa o stvarnosti u kojoj svi postojimo, ako si mislio da će to biti neka klasična lagana matematika, prevario si se, samo kažem.

Ak si matematičar morao bi ZNATI je li beskonačno puta metar isto veliko ko i beskonačno puta kilometar, počinješ množiti i jedno i drugo pa poslije kratkog vremena VIDIŠ kakav će biti krajnji rezultat, ak to nisi u stanju vidjeti, onda nisi baš neki matematičar, zares!
ne znam sta ti znaci ovo da matematiku ne moras izracunati do kraja, a da znas krajnji rezultat. nesto takvo u matematici ne prolazi... matematika nema problema sa beskonacnim velicinama ako se koriste kako treba. pitanje je da li ih ti znas koristiti, jer bi kao da se bavis time. ipak, neka formula "o svemu i svacemu" bi trebala postojati jer si ti tako tvrdio, jel tako? pa, eto ti pitanje ponovo, jer ovaj prvi put si ga samo zaobisao, iako sam kazes da zelis pitanja... mozes li nam dati neku matematicku formulu koja opisuje stvari o kojima pricas?
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4124 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

teodati wrote: 18/03/2023 21:27
belfy wrote: 18/03/2023 21:21

kazes da ima neke matematike koju si koristio, a jos uvijek zelis pitanja... evo onda jedno.

mozes li dati neki matematicki primjer gdje si dokazao svoju tvrdnju u nekom dijelu ili obliku?
Misliš na "teoriju svega", onda eto pitanja koje dokazuje nešto iz moje teorije, ali se mora točno odgovoriti, seveda.

"Da li je beskonačno puta metar i beskonačno puta kilometar isto veliko?"

E da! :)
vidi, nema smisla da se na vise tema prosipas... time ce samo vise ljudi to vidjeti. sto ti ne ide u prilog trenutacno. i, ne, beskonacno puta metar ili kilometar ne mora biti isto veliko, ali moze. (isto kao sto beskonacno glup i beskonacno pametan ne moraju biti isto, ali mogu) ja cekam tu formulu da vidim... zasada si na mnozenju vec zapeo, ali da vidimo cemu to dalje vodi...
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#4125 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

teodati wrote: 18/03/2023 22:01
Hakiz wrote: 18/03/2023 21:34

Ništa od računa, samo šuplja.
Nije to matematika za neznalice, samo kažem, e da!

Pomnoži i jedno i drugo recimo do 5 puta, prouči što si dobio i KOJA je razlika poslije tih pet množenja, pa ćeš vidjeti i krajnji rezultat, ko da maloj djeci moram objašnjavati kako se nešto množi, svašta!
Opet kod tebe svega osim računa.
Post Reply