Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#2926 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

GAU8 wrote: 18/04/2021 16:09
belfy wrote: 18/04/2021 16:03
GAU8 wrote: 18/04/2021 15:28

Je li pitaš za nastanak života ili nastanak vrsta. Znam da peglam, ali je bitno.
isti ovakvo uklizavanje si meni uradio na moj post, pa se kao "izvinio", pa onda nastavio... ja ti detaljno objasnio zasto je nesto takvo lose, pa ti kazes da si se izvinio, a vidi sada opet...

moras znati jednu stvar, koju ocigledno ne znas. sjebati nekom koncept price uletanjem klizeci nudeci samo "izvini" je isto kao da se nekom izvinis za samar koji si mu opalio. koji je tebi hurac?
Kako sam "sjebao koncept"? Fakat sam glup, ne razumijem sta sam sjebao. Moze li pojasnjenje? Hvala.

Na forumu ne postoji koncept. Postoji samo kultura dijaloga. Molim malo kulture s tvoje strane.
pa, jarane... objasnio sam ti u svom postu nakon kojeg si rekao: "pa izvinio sam se"...

ali, evo da pokusam jos jednom. svojim upisima gdje sam ja pitao nesto Capljinu direktno, iako je sasvim jasno da covjek izbjegava direktne odgovore ti mu budes kao alibi, jer tebi odgovori, a onda tvrdi da je odgovorio onome kome si klizeci uletio, a poslije Capljinu prozivas za nesto gdje si direktni razvodnjivac. ajde, desilo se jednom, pa sam se potrudio da ti objasnim i, ti, sada opet... doduse, ovaj put ne meni.

da ja to ovako kazem, da mozes razumjeti - sve dok ti radis ovo sto radis, pokusavajuci cjepidlaciti na pitanja koja imaju sasvim drugu svrhu, koju ocigledno ne vidis, do tada ce Capljina u tebi nalaziti inspiraciju za izbjegavanja bilo kakvog odgovora. a ti si sam govorio kako ti to smeta, tako da tu sam sebi skaces u stomak i bunis se protiv onoga cega si sam uzrok. ja ne znam kako da ovo objasnim jednostavnije... (mada sam i zadnji put mislio da je jasno, pa evo nas opet...)
Edouard
Posts: 1771
Joined: 17/03/2014 14:31

#2927 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

Belfy druže, odavno sam uočio tu tvoju sklonost koja se naziva nepotrebno iscrpljivanje sugovornika. Šta ti GAU8 toliko zgriješi?
Last edited by Edouard on 18/04/2021 16:41, edited 1 time in total.
Edouard
Posts: 1771
Joined: 17/03/2014 14:31

#2928 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

Kiks
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#2929 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

GAU8 wrote: 18/04/2021 15:28
apsidejzi wrote: 18/04/2021 15:16 Ocekivano, supljak. Ne pitam te na cijoj si strani nego tvoje vidjenje nastanka zivota. Hajmo konkretnije: odakle su dosli majmuni, zirafe, ribe i gliste? Ako si negdje napisao de nabaci link da procitam jer sam profulao taj upis. Ako ti nije mrsko napisi ponovo i citiraj me da dobijem notifikaciju.
Je li pitaš za nastanak života ili nastanak vrsta. Znam da peglam, ali je bitno.
Ti sad stvari gledas iz evolutivnog konteksta, u koji on ocito ne vjeruje. Neka pitanje bude odakle one konkretne vrste: majmuni, zirafe, ribe i gliste. Ako nije evolucija i ako nije kreator odjednom stvorio sve vrste, neka nam dadne neko trece objasnjenje.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2930 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Ja da gledam u grah kako je šta nastalo pored toliko pametnijih...

Čitam šta kažeš i vidim rupe u tome pa reagujem.

Najglasniji si ovdje pa si i na udaru.

Kada kažeš naučna pobjeda, ne možeš postaviti tekst sa svojim komentarom koji veze nema sa suštinom napisanoga.

Druga stvar što još nema imena i prezimena te bakterije. Da nisi tako nastupio ne bi ni jedne napisao ovdje.

Tako da sam ja nebitan.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2931 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

belfy wrote: 18/04/2021 16:28
GAU8 wrote: 18/04/2021 16:09
belfy wrote: 18/04/2021 16:03
isti ovakvo uklizavanje si meni uradio na moj post, pa se kao "izvinio", pa onda nastavio... ja ti detaljno objasnio zasto je nesto takvo lose, pa ti kazes da si se izvinio, a vidi sada opet...

moras znati jednu stvar, koju ocigledno ne znas. sjebati nekom koncept price uletanjem klizeci nudeci samo "izvini" je isto kao da se nekom izvinis za samar koji si mu opalio. koji je tebi hurac?
Kako sam "sjebao koncept"? Fakat sam glup, ne razumijem sta sam sjebao. Moze li pojasnjenje? Hvala.

Na forumu ne postoji koncept. Postoji samo kultura dijaloga. Molim malo kulture s tvoje strane.
pa, jarane... objasnio sam ti u svom postu nakon kojeg si rekao: "pa izvinio sam se"...

ali, evo da pokusam jos jednom. svojim upisima gdje sam ja pitao nesto Capljinu direktno, iako je sasvim jasno da covjek izbjegava direktne odgovore ti mu budes kao alibi, jer tebi odgovori, a onda tvrdi da je odgovorio onome kome si klizeci uletio, a poslije Capljinu prozivas za nesto gdje si direktni razvodnjivac. ajde, desilo se jednom, pa sam se potrudio da ti objasnim i, ti, sada opet... doduse, ovaj put ne meni.

da ja to ovako kazem, da mozes razumjeti - sve dok ti radis ovo sto radis, pokusavajuci cjepidlaciti na pitanja koja imaju sasvim drugu svrhu, koju ocigledno ne vidis, do tada ce Capljina u tebi nalaziti inspiraciju za izbjegavanja bilo kakvog odgovora. a ti si sam govorio kako ti to smeta, tako da tu sam sebi skaces u stomak i bunis se protiv onoga cega si sam uzrok. ja ne znam kako da ovo objasnim jednostavnije... (mada sam i zadnji put mislio da je jasno, pa evo nas opet...)
Odgovorio ti odavno.

Uopšte nisam ja bitan, ali ako se neko nalupao, jasno je da ću odreagovati.

I fakat,
Tu ti GAUB ništa nije kriv niti remeti. Otkud tebi ideja za takvo šta?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2932 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by GAU8 »

belfy wrote: 18/04/2021 16:28 ali, evo da pokusam jos jednom. svojim upisima gdje sam ja pitao nesto Capljinu direktno, iako je sasvim jasno da covjek izbjegava direktne odgovore
Da, kreacionizam izbjegava direktne odgovore i pitanja moraju biti maksimalno fokusirana i ogranicena. Tako je prostor za izbjegavanje manji.

To je prva stvar. Druga stvar, nauka nema ni priblizan odgovor na pitanje kako je NASTAO zivot na zemlji. S druge strane se odavno zna kako su se iz prbog zivota razvijale sve vrste koje su zivjele ili trenutno zive na planeti.

I kada neko pita: "Sta mislis kako je nastao zivot i odakle sve ove vrste" logicno je da ce kreacionisticki odgovor ici u smjeru diskreditacije nauke kako ona ni sama nema objasnjenje za nastanak zivota. Ja samo smatram da to dvoje treba razdvojiti kako bi se smanjio manevarski prostor.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2933 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Po vama torovi moraju da postoje?

Svakome odrediti jedan pa da iz njega bleji?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#2934 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

Capljina74 wrote: 18/04/2021 17:24 Ja da gledam u grah kako je šta nastalo pored toliko pametnijih...

Čitam šta kažeš i vidim rupe u tome pa reagujem.

Najglasniji si ovdje pa si i na udaru.

Kada kažeš naučna pobjeda, ne možeš postaviti tekst sa svojim komentarom koji veze nema sa suštinom napisanoga.

Druga stvar što još nema imena i prezimena te bakterije. Da nisi tako nastupio ne bi ni jedne napisao ovdje.

Tako da sam ja nebitan.
:lol:

PS: pametniji su pronasli navedenu bakteriju. Dobio si i link i ime istrazivaca, njegov email, broj telefona i sve. Da te to interesuje pitao bi ga. Ja sam samo prenio njegove rijeci i postavio na temu koja obradjuje to.

PSS: Ovo sad neki novi pristup kreacionista. Kao, ja necu kazati da sam kreacionista jer necu znati odgovoriti na bezbroj pitanja koje ce mi postaviti ali cu konstantno pisati protiv evolucije. Kada ponude konkretan dokaz za evoluciju (takozvana: apsijeva gomila) onda cu se praviti da je nisam ni procitao, napisacu par postova da spamujem kako bi taj dokaz otisao na prethodnu stranicu.

Sve za serotinin!!!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#2935 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

I tako, zivot ide dalje a sa njim i nauka, kao i dokazivanje evolucije, bilo to nekome drago ili ne. Evo jos jednog primjera. Ovaj put to nije izmet sismisa, nego zubi vukova iz Yuktona koji su rijetka vrsta vukova koja je prezivjela posljednje ledeno doba. Na linku ispod imamo detaljan opis sta i kako (ako nekoga interesuje) a ja cu za potrebe teme sumirati ono najbitnije: Vukovi su ranije jeli konje (to se vidi na ostacima njihovih zuba) ali sa dolaskom ledenog doba i laganog izumiranja konja, kolicina hrane se smanjila i vukovi su poceli izumirati takodje. Svi osim ove vrste koja se prilagodila i pocela jesti jelene.

To je veliki skok u ishrani vukova i ovi danasnji koje imamo su posljedica ove posljednje promjene. Da nije bilo ledenog doba, vukovi bi i dalje lovili konje... Ovo je jasni dokaz kako promjene u okruzenju prave evolutivni pritisak pa oni koji su najsposobniji da se prilagode, i prezivljavaju. Ostali jednostavno odumiru. Jos jednom se ispostavilo da je Darwin bio upravu...

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 822100153X
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2936 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

apsidejzi wrote: 18/04/2021 17:38
Capljina74 wrote: 18/04/2021 17:24 Ja da gledam u grah kako je šta nastalo pored toliko pametnijih...

Čitam šta kažeš i vidim rupe u tome pa reagujem.

Najglasniji si ovdje pa si i na udaru.

Kada kažeš naučna pobjeda, ne možeš postaviti tekst sa svojim komentarom koji veze nema sa suštinom napisanoga.

Druga stvar što još nema imena i prezimena te bakterije. Da nisi tako nastupio ne bi ni jedne napisao ovdje.

Tako da sam ja nebitan.
:lol:

PS: pametniji su pronasli navedenu bakteriju. Dobio si i link i ime istrazivaca, njegov email, broj telefona i sve. Da te to interesuje pitao bi ga. Ja sam samo prenio njegove rijeci i postavio na temu koja obradjuje to.

PSS: Ovo sad neki novi pristup kreacionista. Kao, ja necu kazati da sam kreacionista jer necu znati odgovoriti na bezbroj pitanja koje ce mi postaviti ali cu konstantno pisati protiv evolucije. Kada ponude konkretan dokaz za evoluciju (takozvana: apsijeva gomila) onda cu se praviti da je nisam ni procitao, napisacu par postova da spamujem kako bi taj dokaz otisao na prethodnu stranicu.

Sve za serotinin!!!
Prvo niko ne navodi ime bakterije, drugo niko ne tvrdi da ta navodna bakterija stvara DNK ni iz čega.

To što ti ne znaš razliku između nukleozida, nukleotida i lanca DNK je tvoj problem.

I to ne zna čovjek koji objavljuje naučne pobjede...
Last edited by Capljina74 on 18/04/2021 18:05, edited 1 time in total.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2937 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

apsidejzi wrote: 18/04/2021 17:50 I tako, zivot ide dalje a sa njim i nauka, kao i dokazivanje evolucije, bilo to nekome drago ili ne. Evo jos jednog primjera. Ovaj put to nije izmet sismisa, nego zubi vukova iz Yuktona koji su rijetka vrsta vukova koja je prezivjela posljednje ledeno doba. Na linku ispod imamo detaljan opis sta i kako (ako nekoga interesuje) a ja cu za potrebe teme sumirati ono najbitnije: Vukovi su ranije jeli konje (to se vidi na ostacima njihovih zuba) ali sa dolaskom ledenog doba i laganog izumiranja konja, kolicina hrane se smanjila i vukovi su poceli izumirati takodje. Svi osim ove vrste koja se prilagodila i pocela jesti jelene.

To je veliki skok u ishrani vukova i ovi danasnji koje imamo su posljedica ove posljednje promjene. Da nije bilo ledenog doba, vukovi bi i dalje lovili konje... Ovo je jasni dokaz kako promjene u okruzenju prave evolutivni pritisak pa oni koji su najsposobniji da se prilagode, i prezivljavaju. Ostali jednostavno odumiru. Jos jednom se ispostavilo da je Darwin bio upravu...

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 822100153X
Jeb. ga Jukon...

Pa pitaj bilo kaku babu u Podveležju pa će ti reći prije koliko su dana vuci izjeli konja, a đe su našli ostatke divljači što su pojeli.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2938 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by GAU8 »

Capljina74 wrote: 18/04/2021 17:33 Po vama torovi moraju da postoje?

Svakome odrediti jedan pa da iz njega bleji?
Torovi su ljudska priroda isto kao i praznovjerje.

Eto hajde sada odgovori čovjeku na pitanje u vezi porijekla vrsta i kako su sve postojale od samog početka. Kako smatraš da se to moglo dogoditi?
A onda da priupitam dokle si sa hibridnom specijacijom. Ona se nikako ne uklapa u tu ideju simultanog stvaranja.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2939 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

:run:
GAU8 wrote: 18/04/2021 19:36
Capljina74 wrote: 18/04/2021 17:33 Po vama torovi moraju da postoje?

Svakome odrediti jedan pa da iz njega bleji?
Torovi su ljudska priroda isto kao i praznovjerje.

Eto hajde sada odgovori čovjeku na pitanje u vezi porijekla vrsta i kako su sve postojale od samog početka. Kako smatraš da se to moglo dogoditi?
A onda da priupitam dokle si sa hibridnom specijacijom. Ona se nikako ne uklapa u tu ideju simultanog stvaranja.
Onda nastavi da blejiš iz svoga.

Upregli se da me zatvore i to u onaj koji su oni odredili.

Jesi zaboravio da čitaš? Odgovorio.

Da li si u posljednje vrijeme guglao o tome?

Postavi linkove.

Može engleski i italijanski.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2940 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by GAU8 »

Capljina74 wrote: 18/04/2021 19:41 :run:
GAU8 wrote: 18/04/2021 19:36
Capljina74 wrote: 18/04/2021 17:33 Po vama torovi moraju da postoje?

Svakome odrediti jedan pa da iz njega bleji?
Torovi su ljudska priroda isto kao i praznovjerje.

Eto hajde sada odgovori čovjeku na pitanje u vezi porijekla vrsta i kako su sve postojale od samog početka. Kako smatraš da se to moglo dogoditi?
A onda da priupitam dokle si sa hibridnom specijacijom. Ona se nikako ne uklapa u tu ideju simultanog stvaranja.
Onda nastavi da blejiš iz svoga.

Upregli se da me zatvore i to u onaj koji su oni odredili.

Jesi zaboravio da čitaš? Odgovorio.

Da li si u posljednje vrijeme guglao o tome?

Postavi linkove.

Može engleski i italijanski.
Ako ti nije teško, zamolio bih te da izdvojiš dio gdje si se osvrnuo na hibridnu specijaciju. Zadnje šta se sjećam je da si rekao da ćeš pogledati o čemu se radi.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#2941 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

Capljina74 wrote: 18/04/2021 17:27 Odgovorio ti odavno.

Uopšte nisam ja bitan, ali ako se neko nalupao, jasno je da ću odreagovati.

I fakat,
Tu ti GAUB ništa nije kriv niti remeti. Otkud tebi ideja za takvo šta?
ok, dakle idemo onda gdje smo stali. moje pitanje je bilo sljedece:
belfy wrote: 17/04/2021 12:04
Capljina74 wrote: 16/04/2021 21:06

Hoću dokaze tvrdnji. Strane me ne interesuju.

Nekada sam bio ubjeđeni evolucionista.

Na pitanje profesoru Libermanu da ne vidim mogućnost stvaranja genetskog materijala na osnovu dosadašnjih saznanja, on meni odgovara: Ne vide ni oni, ali im to ne smeta da uzimaju pare!

Skup prije koju deceniju.
kazes da si bio, sto znaci da sada vise nisi. koju opciju sada vidis kao vjerovatniju kada je u pitanju nastanak zivota?
na ovo pitanje iznad nisi dao odgovor.

posto je nakon ovoga GAU8 lijepo uletio, onda bih samo preformulisao pitanje da ne bi iskoristio njegovo razvodnjavanje. dakle, pitanje bi bilo:
- koju opciju sada vidis kao vjerovatniju (od evolucijske) kada je u pitanju razvoj zivota?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2942 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Guglao, ali izlazi samo spevijavija.

Hibtidnu nisam našao. Zato ti rekoh, ostavi koji link.

Samo mojne dokaz da bude hibrid vuka i psa ili kojota...
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2943 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Šta misliš o velikom prasku?

Materija, antimaterija.

Pitao moj prijatelj lika, što je držao predavanje, kako znamo koja je koja.

Kaže, materije je bilo više i zbog toga je zovemo materija.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#2944 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

GAU8 wrote: 18/04/2021 17:31
belfy wrote: 18/04/2021 16:28 ali, evo da pokusam jos jednom. svojim upisima gdje sam ja pitao nesto Capljinu direktno, iako je sasvim jasno da covjek izbjegava direktne odgovore
Da, kreacionizam izbjegava direktne odgovore i pitanja moraju biti maksimalno fokusirana i ogranicena. Tako je prostor za izbjegavanje manji.

To je prva stvar. Druga stvar, nauka nema ni priblizan odgovor na pitanje kako je NASTAO zivot na zemlji. S druge strane se odavno zna kako su se iz prbog zivota razvijale sve vrste koje su zivjele ili trenutno zive na planeti.

I kada neko pita: "Sta mislis kako je nastao zivot i odakle sve ove vrste" logicno je da ce kreacionisticki odgovor ici u smjeru diskreditacije nauke kako ona ni sama nema objasnjenje za nastanak zivota. Ja samo smatram da to dvoje treba razdvojiti kako bi se smanjio manevarski prostor.
e vidis, ovdje iznad opet pricas kao da ja ne znam sta je hebena abiogeneza. ono sto tebi jos uvijek nije jasno zasto sam ja pitanje onako formulisao si mogao i pitati, pa da ti kao covjeku odgovorim. zato sto je isti stav onih koji ignorisu dokaze o evoluciji, kao i onih koji tvrde da je za postanak zivota potreban krator. nije bitno koje se pitanje postavi, ali je jedno direktnije i teze je mutiti vodu.

ja sam vrlo dobro svjestan odgovora koje mogu dobiti. meni samo, opet, nije jasno kako ti ne vidis da ti ne smanjujes taj manevarski prostor, nego cinis upravo suprotno. evo cak i sa ovim svojim postom.

nisi na forumu od jucer, a konverzacija ti je kao da si se jucer registrovao. pamtim te kao boljeg. ne znam sta se desilo u medjuvremenu. da li je na tom accountu druga osoba sada?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2945 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Jesi u ratu? Jeb.i te manevarski prostori.

Pogledaj se u ogledalo i zamisli se!

Nisam kreacionista. Evo ti kratko i jasno.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#2946 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

Capljina74 wrote: 18/04/2021 18:01
apsidejzi wrote: 18/04/2021 17:38
Capljina74 wrote: 18/04/2021 17:24 Ja da gledam u grah kako je šta nastalo pored toliko pametnijih...

Čitam šta kažeš i vidim rupe u tome pa reagujem.

Najglasniji si ovdje pa si i na udaru.

Kada kažeš naučna pobjeda, ne možeš postaviti tekst sa svojim komentarom koji veze nema sa suštinom napisanoga.

Druga stvar što još nema imena i prezimena te bakterije. Da nisi tako nastupio ne bi ni jedne napisao ovdje.

Tako da sam ja nebitan.
:lol:

PS: pametniji su pronasli navedenu bakteriju. Dobio si i link i ime istrazivaca, njegov email, broj telefona i sve. Da te to interesuje pitao bi ga. Ja sam samo prenio njegove rijeci i postavio na temu koja obradjuje to.

PSS: Ovo sad neki novi pristup kreacionista. Kao, ja necu kazati da sam kreacionista jer necu znati odgovoriti na bezbroj pitanja koje ce mi postaviti ali cu konstantno pisati protiv evolucije. Kada ponude konkretan dokaz za evoluciju (takozvana: apsijeva gomila) onda cu se praviti da je nisam ni procitao, napisacu par postova da spamujem kako bi taj dokaz otisao na prethodnu stranicu.

Sve za serotinin!!!
Prvo niko ne navodi ime bakterije, drugo niko ne tvrdi da ta navodna bakterija stvara DNK ni iz čega.

To što ti ne znaš razliku između nukleozida, nukleotida i lanca DNK je tvoj problem.

I to ne zna čovjek koji objavljuje naučne pobjede...
Ma dusa nasa. Nek ti sreco znas i nek se malo izluci serotinina. U jednom postu si ti nebitan i postoje pametniji (kad treba konkretno odgovoriti) a onda se odjednom povampiris i svasta nesto znas. Sve po potrebi. Jel znas il ne znas? Ako vec znas sve te detalje daj nam objasni. Otkud konji? Otkud gliste? Otkud DNA?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2947 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Kada se nalupaš kao mooodo o samar nije teško biti pametan. Dovoljno znanje srednje škole.

Rekoh već, na tvoju žalost, da nisam kreacionista.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2948 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Ali ti je ona najbolja, neće vuk brava nit' ja'njetine nego konja...

Pa ti kao da si iz Detroita, a ne iz HiB pa da ne znaš šta je vuk!

Nego taj evolutivni pritisak na vuka da li napravi konja od njega?

Ozbiljno,
Ungulatae su i kopirati i parnoprsti kopitari tj. papkari.

Kontaš?

Nije počeo jesti mrave. U tekstu ti piše o tome.
Yukon gray wolves remained large ungulate specialists from Pleistocene to present.
Last edited by Capljina74 on 18/04/2021 23:29, edited 1 time in total.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#2949 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by -Chesterfield- »

Kada smo kod konja, jesu li pronađeni fosili prelaznih vrsta?
Ali ne kao na ovoj fotografiji, nego svi fosili?
Barem u razmaku od milion godina.

Image

Ako ima neko fotografije 60 konja u razmaku od milion godina?
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#2950 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by belfy »

Capljina74 wrote: 18/04/2021 21:09 Jesi u ratu? Jeb.i te manevarski prostori.

Pogledaj se u ogledalo i zamisli se!

Nisam kreacionista. Evo ti kratko i jasno.
oh, lako je preskociti tvoje postove jer ih pises isto. nekoncizno i besmisleno, a jos i ne quotas.

elem, da se vrnemo na ono sto sam pitao, a ne ovi tvoji odgovori koje niko nije pitao. mislim, mozda te neko i pitao da li si kreacionista, ali onda moras njemu i odgovoriti. ja sam te pitao nesto sasvim drugo. vjerujem da si dovoljno pismen da procitas moje pitanje. ako se ne sjecas kako je glasilo budem ti ponovio.

nemoj se pretvoriti u onaj vic o Muji kada je za ispit na biologiji naucio samo leptirove...
Post Reply