Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2676 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Ono jesi glasan, ali ni jedne da napises kako bi pobio ono što tvrdim.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2677 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Bloo »

Capljina74 wrote: 10/04/2021 08:55 A protein bez DNK ne postoji, kao što ni DNK bez proteina.
HA?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2678 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Bloo wrote: 11/04/2021 12:53
Capljina74 wrote: 10/04/2021 08:55 A protein bez DNK ne postoji, kao što ni DNK bez proteina.
HA?
DNK se ne može replikovati bez katalitickih bjelancevina kao što je DNK replikaza, koja je samo jedna od DNK polimeraza, a bjelancevine se ne mogu praviti bez DNK.

Šta je starije kokoška ili jaje!?
Last edited by Capljina74 on 11/04/2021 13:18, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2679 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Bloo »

Capljina74 wrote: 11/04/2021 13:11
Bloo wrote: 11/04/2021 12:53
Capljina74 wrote: 10/04/2021 08:55 A protein bez DNK ne postoji, kao što ni DNK bez proteina.
HA?
DNK se ne može replikovati bez katalitickih proteina kao što je DNK replikaza, ne moze se formirati bez proteina, a bjelancevine se ne mogu praviti bez DNK.
Da, na ovoj planeti. Ćelijski život baziran na RNK/DNK/proteinima je osnova života na ovoj planeti.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2680 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

apsidejzi wrote: 10/04/2021 19:59 Evo jedan lijep eksperiment koji pokazuje kako priroda "ozivi" kada joj se doda elektricitet, kako se pocnu desavati spontane reakcije, kreirati nevjerovatni oblici. Vidimo takmicenje lanaca. Rezultat je predvidiv ali nikada ne znas kako ce doci do njega. Dokaz da se zanimljivi oblici mogu stvoriti iz nicega. Nije im potreban nikakav dizajner, nije im potrebna dodatna informacija. Lanci se takmice jedni s drugima dok jedan od njih ne dodirne zid posude. Nebitno koji.



Mi znamo da je zivot nastao udarom munja a one nose elektricitet, a Zemlja je imala period kad je maltene nonstop bilo elektricno praznjenje na njoj. 2+2=4.
Fakat, čega je ovo dokaz?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#2681 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

GAU8 wrote: 11/04/2021 09:50
Capljina74 wrote: 11/04/2021 09:13
apsidejzi wrote: 11/04/2021 08:48 Neko razumije, dok neko nema dovoljno velik IQ za tu rabotu. Jbg.
Neko učio, a neko se zajebaJe po jutjubetu...
Dzaba sto je ucio, ako nije naucio. I sada fragmente poluznanja prosipa po forumu... :run:
Ma laze ba. Nema taj dan skole iz prirodnih nauka. Plus sto ne zna komunicirati. Ja jos nisam vidio jedan smislen post na temi. Mogu nabrojati sedam ili osam forumasa koji su mu postavili isto pitanje i nikome nije dao odgovor. Il smo mi svi kolektivno glupi pa ne razumijemo njegov "nivo", il on ima neki oblik autizma kojeg nije ni svestan. Nemogu svi biti glupi a jedan pametan... vjerovatnije je da je taj jedan glup...
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#2682 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

Bloo wrote: 11/04/2021 12:53
Capljina74 wrote: 10/04/2021 08:55 A protein bez DNK ne postoji, kao što ni DNK bez proteina.
HA?
Covjek ima skolu jbg :lol: :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#2683 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

Capljina74 wrote: 11/04/2021 14:16
apsidejzi wrote: 10/04/2021 19:59 Evo jedan lijep eksperiment koji pokazuje kako priroda "ozivi" kada joj se doda elektricitet, kako se pocnu desavati spontane reakcije, kreirati nevjerovatni oblici. Vidimo takmicenje lanaca. Rezultat je predvidiv ali nikada ne znas kako ce doci do njega. Dokaz da se zanimljivi oblici mogu stvoriti iz nicega. Nije im potreban nikakav dizajner, nije im potrebna dodatna informacija. Lanci se takmice jedni s drugima dok jedan od njih ne dodirne zid posude. Nebitno koji.



Mi znamo da je zivot nastao udarom munja a one nose elektricitet, a Zemlja je imala period kad je maltene nonstop bilo elektricno praznjenje na njoj. 2+2=4.
Fakat, čega je ovo dokaz?
Tvog IQa
User avatar
pojedinac
Posts: 1455
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#2684 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by pojedinac »

apsidejzi wrote: 11/04/2021 14:17
GAU8 wrote: 11/04/2021 09:50
Capljina74 wrote: 11/04/2021 09:13

Neko učio, a neko se zajebaJe po jutjubetu...
Dzaba sto je ucio, ako nije naucio. I sada fragmente poluznanja prosipa po forumu... :run:
Ma laze ba. Nema taj dan skole iz prirodnih nauka. Plus sto ne zna komunicirati. Ja jos nisam vidio jedan smislen post na temi. Mogu nabrojati sedam ili osam forumasa koji su mu postavili isto pitanje i nikome nije dao odgovor. Il smo mi svi kolektivno glupi pa ne razumijemo njegov "nivo", il on ima neki oblik autizma kojeg nije ni svestan. Nemogu svi biti glupi a jedan pametan... vjerovatnije je da je taj jedan glup...
Po ovome ispada da je Nikola Tesla, gluho bilo, bio glup. [mali upad :mrgreen: ]
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#2685 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

pojedinac wrote: 11/04/2021 14:24
apsidejzi wrote: 11/04/2021 14:17
GAU8 wrote: 11/04/2021 09:50

Dzaba sto je ucio, ako nije naucio. I sada fragmente poluznanja prosipa po forumu... :run:
Ma laze ba. Nema taj dan skole iz prirodnih nauka. Plus sto ne zna komunicirati. Ja jos nisam vidio jedan smislen post na temi. Mogu nabrojati sedam ili osam forumasa koji su mu postavili isto pitanje i nikome nije dao odgovor. Il smo mi svi kolektivno glupi pa ne razumijemo njegov "nivo", il on ima neki oblik autizma kojeg nije ni svestan. Nemogu svi biti glupi a jedan pametan... vjerovatnije je da je taj jedan glup...
Po ovome ispada da je Nikola Tesla, gluho bilo, bio glup. [mali upad :mrgreen: ]
Pa dobro, moguce da je nas Capljina skriveni talenat kao Nikola Tesla. Za sad je razlika sto je Nikola ponudio nesto revolucionarno a Capljina jos nista konkretno nije ponudio. Osam ljudi ga je pitalo za njegovo misljenje na temu i nikome nije odgovorio. Samo zna postavljati pitanja a ne davati odgovore kada se njemu nesto postavi.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2686 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by GAU8 »

pojedinac wrote: 11/04/2021 14:24
apsidejzi wrote: 11/04/2021 14:17
GAU8 wrote: 11/04/2021 09:50

Dzaba sto je ucio, ako nije naucio. I sada fragmente poluznanja prosipa po forumu... :run:
Ma laze ba. Nema taj dan skole iz prirodnih nauka. Plus sto ne zna komunicirati. Ja jos nisam vidio jedan smislen post na temi. Mogu nabrojati sedam ili osam forumasa koji su mu postavili isto pitanje i nikome nije dao odgovor. Il smo mi svi kolektivno glupi pa ne razumijemo njegov "nivo", il on ima neki oblik autizma kojeg nije ni svestan. Nemogu svi biti glupi a jedan pametan... vjerovatnije je da je taj jedan glup...
Po ovome ispada da je Nikola Tesla, gluho bilo, bio glup. [mali upad :mrgreen: ]
Prije će dobiti na lotu nego biti skriveni Tesla.
User avatar
pojedinac
Posts: 1455
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#2687 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by pojedinac »

apsidejzi wrote: 11/04/2021 14:37
pojedinac wrote: 11/04/2021 14:24
apsidejzi wrote: 11/04/2021 14:17
Ma laze ba. Nema taj dan skole iz prirodnih nauka. Plus sto ne zna komunicirati. Ja jos nisam vidio jedan smislen post na temi. Mogu nabrojati sedam ili osam forumasa koji su mu postavili isto pitanje i nikome nije dao odgovor. Il smo mi svi kolektivno glupi pa ne razumijemo njegov "nivo", il on ima neki oblik autizma kojeg nije ni svestan. Nemogu svi biti glupi a jedan pametan... vjerovatnije je da je taj jedan glup...
Po ovome ispada da je Nikola Tesla, gluho bilo, bio glup. [mali upad :mrgreen: ]
Pa dobro, moguce da je nas Capljina skriveni talenat kao Nikola Tesla. Za sad je razlika sto je Nikola ponudio nesto revolucionarno a Capljina jos nista konkretno nije ponudio. Osam ljudi ga je pitalo za njegovo misljenje na temu i nikome nije odgovorio. Samo zna postavljati pitanja a ne davati odgovore kada se njemu nesto postavi.
GAU8 wrote: 11/04/2021 15:27
pojedinac wrote: 11/04/2021 14:24
apsidejzi wrote: 11/04/2021 14:17
Ma laze ba. Nema taj dan skole iz prirodnih nauka. Plus sto ne zna komunicirati. Ja jos nisam vidio jedan smislen post na temi. Mogu nabrojati sedam ili osam forumasa koji su mu postavili isto pitanje i nikome nije dao odgovor. Il smo mi svi kolektivno glupi pa ne razumijemo njegov "nivo", il on ima neki oblik autizma kojeg nije ni svestan. Nemogu svi biti glupi a jedan pametan... vjerovatnije je da je taj jedan glup...
Po ovome ispada da je Nikola Tesla, gluho bilo, bio glup. [mali upad :mrgreen: ]
Prije će dobiti na lotu nego biti skriveni Tesla.
Upad je bio na “masnu” izjavu, a ne da budem nekom advokat.

Jasnije nije moglo biti!






Jeb`ga izgleda da neko ne konta. :mrgreen:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2688 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

:thumbup:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2689 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Kada im smeta što malo naskrabam dok sam za ovcama, niko i ništa, koliko bi tek larmili na Nikolu Teslu ili Mihajla Pupina!?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2690 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by GAU8 »

Drz se ti biblije. ne treba dalje
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2691 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

GAU8 wrote: 11/04/2021 19:12 Drz se ti biblije. ne treba dalje
Ovdje ti trolaš.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#2692 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by GAU8 »

Capljina74 wrote: 11/04/2021 19:36
GAU8 wrote: 11/04/2021 19:12 Drz se ti biblije. ne treba dalje
Ovdje ti trolaš.
Ne bih se slozio.

Ali kad smo kod toga, trol se trolom izbija :D
Edouard
Posts: 1780
Joined: 17/03/2014 14:31

#2693 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

apsidejzi wrote: 06/04/2021 23:20 Evo jedan fin video koji objasnjava kako naucnici dokazuju da su nam cimpanze najblizi rodjaci. Naime, rijec je genetskoj sekvenci za retroviruse gdje sa cimpanzama dijelimo cak 206 zajednickih retrovirus sekvenci a samo par se razlikuje jer su se ubacili nakon evolucijskog razilazenja sa cimpanzama. Ovakva slicnost se moze "potrefiti" ali je vjerovatnoca broj sa 1418 nula. Dakle nikakva.

Veoma zanimljiv video. Preporucujem za pogledati:

Kao šta već jednom ranije napisah, da sam na tvom mjestu poveo bih te svoje najbliže i drage rođake kući i pogostio ih.

A šta zaključiti iz te tako velike materijalne sličnosti, a opet tolikih i evidentnih nepremostivih razlika u odnosu na te tvoje najbliže rođake; to nam samo jasno govori da je čovjek sasvim nešto posebno u prirodi, da je bitno različit i od žive i od nežive materije, jednostavno da ga ne određuje samo materija.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#2694 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

Edouard wrote: 11/04/2021 20:16
apsidejzi wrote: 06/04/2021 23:20 Evo jedan fin video koji objasnjava kako naucnici dokazuju da su nam cimpanze najblizi rodjaci. Naime, rijec je genetskoj sekvenci za retroviruse gdje sa cimpanzama dijelimo cak 206 zajednickih retrovirus sekvenci a samo par se razlikuje jer su se ubacili nakon evolucijskog razilazenja sa cimpanzama. Ovakva slicnost se moze "potrefiti" ali je vjerovatnoca broj sa 1418 nula. Dakle nikakva.

Veoma zanimljiv video. Preporucujem za pogledati:

Kao šta već jednom ranije napisah, da sam na tvom mjestu poveo bih te svoje najbliže i drage rođake kući i pogostio ih.

A šta zaključiti iz te tako velike materijalne sličnosti, a opet tolikih i evidentnih nepremostivih razlika u odnosu na te tvoje najbliže rođake; to nam samo jasno govori da je čovjek sasvim nešto posebno u prirodi, da je bitno različit i od žive i od nežive materije, jednostavno da ga ne određuje samo materija.
I moji i tvoji rodjaci. Mozda nam nije drago sto je tako al... stas :D Isto kao sto nisam birao da se rodim u Bosni niti da budem rodjem u muslimanskoj porodici tako nisam ni birao da budem dio familije hominida.

Kako objasniti moj Eduard da cimpanze i mi imamo 206 istih retrovirus sekvenci na istom mjestu u genomu osim da su nasi zajednicki pretci bili zarazeni tim virusima i do nas prenijeli svoj genetski materijal. Doduse postoje jos dvije opcije: 1) Slucajno - ovo zahtjeva vjerovatnocu sa 1418 nula sto je daleko manje od svih vjerovatnoca o kojima smo do sada pricali. 2) Inteligentnim dizajnom - postavlja se pitanje: Zasto? Zasto bi inteligentni dizajn ubacio retroviruse i u cimpanze i u ljude na istu poziciju u genomu. Da nas zavara? Da sebi olaksa? Zasto? Naravno opcija 3) Zajednicki predak je jedina logicka i najvjerovatnija opcija.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2695 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Edouard wrote: 11/04/2021 20:16
apsidejzi wrote: 06/04/2021 23:20 Evo jedan fin video koji objasnjava kako naucnici dokazuju da su nam cimpanze najblizi rodjaci. Naime, rijec je genetskoj sekvenci za retroviruse gdje sa cimpanzama dijelimo cak 206 zajednickih retrovirus sekvenci a samo par se razlikuje jer su se ubacili nakon evolucijskog razilazenja sa cimpanzama. Ovakva slicnost se moze "potrefiti" ali je vjerovatnoca broj sa 1418 nula. Dakle nikakva.

Veoma zanimljiv video. Preporucujem za pogledati:
Kao šta već jednom ranije napisah, da sam na tvom mjestu poveo bih te svoje najbliže i drage rođake kući i pogostio ih.

A šta zaključiti iz te tako velike materijalne sličnosti, a opet tolikih i evidentnih nepremostivih razlika u odnosu na te tvoje najbliže rođake; to nam samo jasno govori da je čovjek sasvim nešto posebno u prirodi, da je bitno različit i od žive i od nežive materije, jednostavno da ga ne određuje samo materija.
A što nasjedaš na gluposti?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2696 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

Šimpanza ima genom sa 24 para hromozoma, tj. 48 hromozoma, ljudi sa 23 para, tj. 46 hromozoma.

Ali to je za njega viša matematika. Jednostavno ne zna.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2697 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Capljina74 »

apsidejzi wrote: 11/04/2021 20:34
Edouard wrote: 11/04/2021 20:16
apsidejzi wrote: 06/04/2021 23:20 Evo jedan fin video koji objasnjava kako naucnici dokazuju da su nam cimpanze najblizi rodjaci. Naime, rijec je genetskoj sekvenci za retroviruse gdje sa cimpanzama dijelimo cak 206 zajednickih retrovirus sekvenci a samo par se razlikuje jer su se ubacili nakon evolucijskog razilazenja sa cimpanzama. Ovakva slicnost se moze "potrefiti" ali je vjerovatnoca broj sa 1418 nula. Dakle nikakva.

Veoma zanimljiv video. Preporucujem za pogledati:
Kao šta već jednom ranije napisah, da sam na tvom mjestu poveo bih te svoje najbliže i drage rođake kući i pogostio ih.

A šta zaključiti iz te tako velike materijalne sličnosti, a opet tolikih i evidentnih nepremostivih razlika u odnosu na te tvoje najbliže rođake; to nam samo jasno govori da je čovjek sasvim nešto posebno u prirodi, da je bitno različit i od žive i od nežive materije, jednostavno da ga ne određuje samo materija.
I moji i tvoji rodjaci. Mozda nam nije drago sto je tako al... stas :D Isto kao sto nisam birao da se rodim u Bosni niti da budem rodjem u muslimanskoj porodici tako nisam ni birao da budem dio familije hominida.

Kako objasniti moj Eduard da cimpanze i mi imamo 206 istih retrovirus sekvenci na istom mjestu u genomu osim da su nasi zajednicki pretci bili zarazeni tim virusima i do nas prenijeli svoj genetski materijal. Doduse postoje jos dvije opcije: 1) Slucajno - ovo zahtjeva vjerovatnocu sa 1418 nula sto je daleko manje od svih vjerovatnoca o kojima smo do sada pricali. 2) Inteligentnim dizajnom - postavlja se pitanje: Zasto? Zasto bi inteligentni dizajn ubacio retroviruse i u cimpanze i u ljude na istu poziciju u genomu. Da nas zavara? Da sebi olaksa? Zasto? Naravno opcija 3) Zajednicki predak je jedina logicka i najvjerovatnija opcija.
Retrovirusni genom se ne prenosi na potomstvo. Domen naučne fantastike da zarazi polne ćelije.

Da li si u vinklu, šta to pričate!?

Imati retrovirusni genom znači biti zaražen retrovirusom. Da li znaš kakve su to bolesti?

I da se prenese, naučna fantastika, dalje virus će ih ubiti i kraj. Prenošenjem retrovirusnog genoma prenosi se i bolest.

To što tvrdiš su teorije pojedinih idiota.

Izađi na svjež vazduh.

Opisivao sam infekciju i stvaranje DNK retrovirusa.
Edouard
Posts: 1780
Joined: 17/03/2014 14:31

#2698 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Edouard »

apsidejzi wrote: 10/04/2021 19:59 Evo jedan lijep eksperiment koji pokazuje kako priroda "ozivi" kada joj se doda elektricitet, kako se pocnu desavati spontane reakcije, kreirati nevjerovatni oblici. Vidimo takmicenje lanaca. Rezultat je predvidiv ali nikada ne znas kako ce doci do njega. Dokaz da se zanimljivi oblici mogu stvoriti iz nicega. Nije im potreban nikakav dizajner, nije im potrebna dodatna informacija. Lanci se takmice jedni s drugima dok jedan od njih ne dodirne zid posude. Nebitno koji.



Mi znamo da je zivot nastao udarom munja a one nose elektricitet, a Zemlja je imala period kad je maltene nonstop bilo elektricno praznjenje na njoj. 2+2=4.
Dokaz da se zanimljivi oblici mogu stvoriti iz nicega. Nije im potreban nikakav dizajner, nije im potrebna dodatna informacija.
Ova tvoja izjava je jedino dokaz da ti tu ama baš ništa ne razumiješ. Ni pojavu električkog polja kad u posudu dovedeš visoki napon iz uređaja, ni naboje koji nastaju, a na koje djeluje to električno polje pa nastaje gibanje...I sve to tebi je iz ničega?
Zaista nemoj se s ovakvim izjavama sramotiti. Razumijem da ti je Dizajner noćna mora, a da informaciju ionako ne razumiješ, ali ipak šta je previše...
Mi znamo da je zivot nastao udarom munja a one nose elektricitet
Niko iz naučne zajednice ne zna kako je nastao život, ali važno je da ti kažeš "mi znamo". Koji to mi?
I, kako to munja nosi elektricitet; u košari na leđima?
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#2699 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by Hakiz »

Edouard wrote: 11/04/2021 21:14
Niko iz naučne zajednice ne zna kako je nastao život, ali važno je da ti kažeš "mi znamo". Koji to mi?
Ali, zato ima zajednica koja zna, je li tako?

Da, vi.

:run:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#2700 Re: Inteligentni Dizajn vs. Evolucija

Post by apsidejzi »

Edouard wrote: 11/04/2021 21:14
Mi znamo da je zivot nastao udarom munja a one nose elektricitet
Niko iz naučne zajednice ne zna kako je nastao život, ali važno je da ti kažeš "mi znamo". Koji to mi?
I, kako to munja nosi elektricitet; u košari na leđima?
Mislim na nas koje zanimaju te stvari. Znas, naucnici nesto otkriju pa objave to u nekom casopisu i onda ja, kojeg to interesuje, procitam i iz nekog razloga smatram da sam i ja: MI.

https://www.technologyreview.com/2021/0 ... .%E2%80%9D


Pogledaj datum objave: prosli mjesec. Nauka napreduje konstantno i otkriva nove stvari. Tvoj je problem sto ti ocekujes da je zivot nastao odjednom pa trazis dokaz za to. Meni je ovo vise nego dovoljan dokaz jer sve se slagalice slazu u jednu veliku sliku. Elektricitet uzrokuje vibracije koje redaju materiju, zemlja je bila u periodu velikog i konstantnog praznjenja, proizvodnja CO2, hemijske reakcije. Jedno vodi drugom, kroz milione godina. Kasnije se sve samo ubrza sa bakterijama koje proizvode DNA elemente ali i samu DNA, sa retrovirusima koji se ubacuju u genetske sekvence i obogacuju ih, sa mutacijama na tim sekvencama. To je proces koji traje milijarde godina i konstantno se dopunjuje. Evo naucnici otkrise jos jedan dio slagalice. To sto ti ne zelis sloziti veliku sliku je tvoj problem, ali kada slozis veliku sliku uvidis da na njoj nigdje nema naslikanog boga. Sve prirodni procesi, sami od sebe. Nista kontrolisano niti rukovodjeno.
Post Reply