Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5076 Re: Ateizam vs. Religija

Post by dale cooper »

ExNihilo wrote:
Black swan wrote:prazan grad samo turisti hodaju

gdje ste danas sekularisti i ateisti
Kod vjernika na kolačima.
Indeed. :D

Bajram barećula svima koji slave danas. :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5077 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Sto bi ga bilo sramota.
Sjedi za racunarom negdje u Sveckoj, zene smjerno postavljaju bajramsku sofru dok on kao vrsni intelektualac i injzenEr, siri islamsku mudrost zabludjelim po forumu.

Za njega je ovo zaista najbolji od svih mogucih svjetovA.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#5078 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

dale cooper wrote:Indeed
Prodali ste ideologiju za po litra agde i 200 gr oraha :(
Da je živ drug staljin, svi biste uza zid :twisted:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5079 Re: Ateizam vs. Religija

Post by dale cooper »

sekerbay wrote:
dale cooper wrote:Indeed
Prodali ste ideologiju za po litra agde i 200 gr oraha :(
Da je živ drug staljin, svi biste uza zid :twisted:
Nisam komunista.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#5080 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nastasia »

,,Zar da od drugih tražite da dobra djela čine, a da pri tome sebe zaboravljate, vi koji Knjigu učite? Zar se opametiti nećete,,

„Reci robovima Mojim da govore samo lijepe riječi: - jer bi šejtan mogao posijati neprijateljstvo među njima, šejtan je, doista, čovjekov otvoreni neprijatelj.“

Lijepa riječ i izvinjenje vredniji su od sadake koju prati vrijeđanje. – A Allah nije ni o kome ovisan i blag je.“

''O vjernici, neka se muškarci jedni drugima ne rugaju, možda su oni bolji od njih, a ni žene drugim ženama, možda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju – sami sebi čine nepravdu''.

"A one koji vjernike i vjernice vrijeđaju, a oni to ne zaslužuju, tovare na sebe klevetu i pravi grijeh! "

"Ko uznemiri Moga pravog roba (evliju), Ja ću mu najaviti rat!"


Odakle ti pravo da sudiš šta je u nečijem srcu?
Odakle ti pravo da ti bilo koga ponižavaš, iz ma kojeg razloga to bilo?
Odakle ti pravo da misliš da si bolji od nekoga samo zato što njegova vanjština priča jednu priču, možda njegovo srce priča nešto sasvim drugačije, nešto čemu ti nisi dorastao?

Ako ti je stalo do nečijeg obraza, spasenja, zašto ne prići toj osobi i ne reći joj: djevojko, privlačiš negativnu pažnju, obuci se.
Jok, lakše je naprđivati sa foruma, i donositi neke izlizane sudove, o lizalima i muhama. I lakše je, čupati se, da si mislio na nešto drugo, iako si jasno rekao ono što si rekao, a da ponovim: napravio si dvije generalizacije:

Dijamant = pokrivena
Lizalo sa muhama = otkrivena

Odakle ti pravo da ponižavaš nekog drugog, ko ti ga je dao? Jesi ti sam sebi to dao za pravo? Ako jesi, ponovo te pitam, jesi li ti Bog, jesi li ti poslanik, jesi li ti onaj u čijoj je ruci moć da nekome da pravo da sudi, ponižava i ružno govori o drugima?
Koliko si samo samodopadan, koliko si samo ohol u svom vjerovanju, koliko si samo to puta pokazao i na ovoj temi.

Pitam se, da li se ikada prepadneš, tog svog Boga u kojeg stvarno vjeruješ, kad se sjetiš da on zna, a da ti ne znaš.
Niti znaš ko je kakav vjernik, niti znaš šta je u nečijem srcu, niti znaš kakvom patnjom tvoj Bog nekog iskušava, niti znaš šta je Bog za tog nekog namjenio.

Ali ti sve znaš, i kakav je ko vjernik, i čija je vjera ispravna, i koga se smije ponižavati, a koga ne smije.

Tugo moja.
Ako Boga ima, mene nije strah za moju dušu, a ti bi se za svoju, na osnovu ovoga što si pokazao na ovoj temi, trebao prepasti.
Last edited by Nastasia on 21/08/2018 16:59, edited 2 times in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5081 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Nastasia wrote:,,Zar da od drugih tražite da dobra djela čine, a da pri tome sebe zaboravljate, vi koji Knjigu učite? Zar se opametiti nećete,,

„Reci robovima Mojim da govore samo lijepe riječi: - jer bi šejtan mogao posijati neprijateljstvo među njima, šejtan je, doista, čovjekov otvoreni neprijatelj.“

Lijepa riječ i izvinjenje vredniji su od sadake koju prati vrijeđanje. – A Allah nije ni o kome ovisan i blag je.“

''O vjernici, neka se muškarci jedni drugima ne rugaju, možda su oni bolji od njih, a ni žene drugim ženama, možda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju – sami sebi čine nepravdu''.

"A one koji vjernike i vjernice vrijeđaju, a oni to ne zaslužuju, tovare na sebe klevetu i pravi grijeh! "

"Ko uznemiri Moga pravog roba (evliju), Ja ću mu najaviti rat!"


Odakle ti pravo da sudiš šta je u nečijem srcu?
Odakle ti pravo da ti bilo koga ponižavaš, iz ma kojeg razloga to bilo?
Odakle ti pravo da misliš da si bolji od nekoga samo što njegova vanjština priča jednu priču, možda njegovo srce priče nešto sasvim drugačije, čemu nisi dorastao?

Ako ti je stalo do nečijeg obraza, spasenja, zašto ne prići toj osobi i ne reći joj: djevojko, privlačiš negativnu pažnju, obuci se.
Jok, lakše je naprđivati sa foruma, i donositi neke izlizane sudove, o lizalima i muhama. I lakše je, čupati se, da si mislio na nešto drugo, iako si jasno rekao ono što si rekao, a da ponovim: napravio si dvije generalizacije:

Dijamant = pokrivena
Lizalo sa muhama = otkrivena

Odakle ti pravo da ponižavaš nekog drugog, ko ti ga je dao? Jesi ti sam sebi to dao za pravo? Ako jesi, ponovo te pitam, jesi li ti Bog, jesi li ti poslanik, jesi li ti onaj u čijoj je ruci moć da nekome da pravo da sudi, ponižava i ružno govori o drugima?
Koliko si samo samodopadan, koliko si samo ohol u svom vjerovanju, koliko si samo to puta pokazao i na ovoj temi.

Pitam se, da li se ikada prepadneš, tog svog Boga u kojeg stvarno vjeruješ, kad se sjetiš da on zna, a da ti ne znaš.
Niti znaš ko je kakav vjernik, niti znaš šta je u nečijem srcu, niti znaš kakvom patnjom tvoj Bog nekog iskušava, niti znaš šta je Bog za tog nekog namjenio.

Ali ti sve znaš, i kakav je ko vjernik, i čija je vjera ispravna, i koga se smije ponižavati, a koga ne smije.

Tugo moja.
Ako Boga ima, mene nije strah za moju dušu, a ti bi se za svoju, na osnovu ovoga što si pokazao na ovoj temi, trebao prepasti.
Evo ako sam te uvrijedio, da ti se izvinem jer to nije bila namjerna.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5082 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Dobro, Nato, ne zesti se.
Malo je napredovao.
Mozda pod utjecajem liberalnog drustva na cijoj grbaci zivi.
Prije smo mi otkrivene bile govna na cesti, sad smo otpakovana lizala.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#5083 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nastasia »

Smrcak15 wrote:
Evo ako sam te uvrijedio, da ti se izvinem jer to nije bila namjerna.

TI mene nisi uvrijedio, ti nemaš tu moć.

Ali ti neću prešutiti nepravdu, ni oholost.

Ja, za razliku od tebe, čuvam, štitim i zalažem se za prava svih ljudi koji drugima ne čine štetu.

Ja te pitam, a ti nikako da odgovoriš:
Odakle ti pravo da ti određuješ šta je u čijem srcu i da ga na osnovu toga ponižavaš? Ko ti je dao to pravo?
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#5084 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

dale cooper wrote:Nisam komunista
Boriša falatar il bakir izetbegovic?
Nastasia wrote:Odakle ti pravo
Ja juče uložio onokikačku energiju da te iznerviram, a bilo je dovoljno da te nazovem lizalom :twisted: :mrgreen:
De bona, obori dvije ružice plus još jednu za mene i sve će biti dobro :kiss:
Mani nerviranja uz bajram.
Ajmo sad, dva, tri...
Neeek mirišuuuuuu avlijeeee, nek se svako ra-du-je... :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5085 Re: Ateizam vs. Religija

Post by dale cooper »

sekerbay wrote:
dale cooper wrote:Nisam komunista
Boriša falatar il bakir izetbegovic?
Dale Cooper. :kakoste:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#5086 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nastasia »

sekerbay wrote:
dale cooper wrote:Nisam komunista
Boriša falatar il bakir izetbegovic?
Nastasia wrote:Odakle ti pravo
Ja juče uložio onokikačku energiju da te iznerviram, a bilo je dovoljno da te nazovem lizalom :twisted: :mrgreen:
De bona, obori dvije ružice plus još jednu za mene i sve će biti dobro :kiss:
Mani nerviranja uz bajram.
Ajmo sad, dva, tri...
Neeek mirišuuuuuu avlijeeee, nek se svako ra-du-je... :mrgreen:
Nisam se ja iznervirala jer je MENE nazvao lizalom.

Nisam se ja ni iznervirala, samo ne mogu da pojmim ovoliku dozu oholosti kod nekoga ko sebe zove vjernikom.

Pa ispadoh ovdje ja veći musliman od nekoga ko najviše brani islam :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5087 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Daleta za preCjednika!
Besplatni koncerti i LPovi za sve!
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5088 Re: Ateizam vs. Religija

Post by dale cooper »

Bloo wrote:Daleta za preCjednika!
Besplatni koncerti i LPovi za sve!
Image
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#5089 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

dale cooper wrote:Dale Cooper
Hm, lik je nastrojen onak ulijevo...
Dakle, komunjara :twisted:
Nastasia wrote:Nisam se ja ni iznervirala, samo ne mogu da pojmim ovoliku dozu oholosti kod nekoga ko sebe zove vjernikom.
Ma jok bona, nije ohol.
Mislim da ga handri ta jezička barijera. Vjerujem da često nanijeti jedno, a da u očima čitalaca ispadne neš sasvim drugo.
Bez da se slažem sa drugom smrletom, ipak ga smatram onako finim insanom.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#5090 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dope_Man »

Nastasia wrote:Pa pokušavam se družit cijelo jutro, al' kako se družit sa nekim ko sam sebi daje za pravo da nekog ili nešto ponižava, ma na bilo kojem to osnovu bilo.
Puno i ti ocekujes od osobe koja je opetovano branila stav da je uredu malo sakama izdegeneciti zenu, i to preventivno da slucajno ne bi ucinila sta sramno (poput izlaska van nepokrivena)... i naravno to je bilo okarakterisano kao dobro djelo kojim se branila doticna :lol:
Last edited by Dope_Man on 21/08/2018 17:19, edited 1 time in total.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#5091 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nastasia »

Dope_Man wrote:
Nastasia wrote:Pa pokušavam se družit cijelo jutro, al' kako se družit sa nekim ko sam sebi daje za pravo da nekog ili nešto ponižava, ma na bilo kojem to osnovu bilo.
Puno i ti ocekujes od osobe koja je opetovano branila stav da je uredu malo sakama izdegeneciti zenu, i to preventivno da slucajno ne bi ucinila sta sramno... i naravno to je bilo okarakterisano kao dobro djelo kojim se branila doticna :lol:
Ma stvarno sam zaprepaštena.

Ja ne znam je l' ja živim i svijet gledam ovako: :roza:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5092 Re: Ateizam vs. Religija

Post by dale cooper »

sekerbay wrote:
dale cooper wrote:Dale Cooper
Hm, lik je nastrojen onak ulijevo...
Dakle, komunjara :twisted:
Nope. Biti lijevo nije jednako biti komunista.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#5093 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

dale cooper wrote:Biti lijevo nije jednako biti komunista.
Što se tiče nas, provjerenog sda kadra, sve što je ljevlje i libralnije od fadila novalića, obavezno smatramo komunjarama :twisted:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#5094 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nastasia »

sekerbay wrote:
dale cooper wrote:Biti lijevo nije jednako biti komunista.
Što se tiče nas, provjerenog sda kadra, sve što je ljevlje i libralnije od fadila novalića, obavezno smatramo komunjarama :twisted:
Fadil ima jako lijepu kćerku, mojih godina, kolegice smo :chmoljava:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#5095 Re: Ateizam vs. Religija

Post by hadzinicasa »

Black swan wrote:prazan grad samo turisti hodaju

gdje ste danas sekularisti i ateisti
Bo‘me ja maloprije obidjoh djir Slatko cose - BBI, pa nazad, sve Arap do Arapkinje. :shock:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5096 Re: Ateizam vs. Religija

Post by dale cooper »

sekerbay wrote:
dale cooper wrote:Biti lijevo nije jednako biti komunista.
Što se tiče nas, provjerenog sda kadra, sve što je ljevlje i libralnije od fadila novalića, obavezno smatramo komunjarama :twisted:
Ah pa to objašnjava stvari. :mrgreen:
User avatar
Pujdo12
Posts: 217
Joined: 11/08/2018 21:10

#5097 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Pujdo12 »

Nastasia wrote:,,Zar da od drugih tražite da dobra djela čine, a da pri tome sebe zaboravljate, vi koji Knjigu učite? Zar se opametiti nećete,,

„Reci robovima Mojim da govore samo lijepe riječi: - jer bi šejtan mogao posijati neprijateljstvo među njima, šejtan je, doista, čovjekov otvoreni neprijatelj.“

Lijepa riječ i izvinjenje vredniji su od sadake koju prati vrijeđanje. – A Allah nije ni o kome ovisan i blag je.“

''O vjernici, neka se muškarci jedni drugima ne rugaju, možda su oni bolji od njih, a ni žene drugim ženama, možda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju – sami sebi čine nepravdu''.

"A one koji vjernike i vjernice vrijeđaju, a oni to ne zaslužuju, tovare na sebe klevetu i pravi grijeh! "

"Ko uznemiri Moga pravog roba (evliju), Ja ću mu najaviti rat!"


Odakle ti pravo da sudiš šta je u nečijem srcu?
Odakle ti pravo da ti bilo koga ponižavaš, iz ma kojeg razloga to bilo?
Odakle ti pravo da misliš da si bolji od nekoga samo zato što njegova vanjština priča jednu priču, možda njegovo srce priča nešto sasvim drugačije, nešto čemu ti nisi dorastao?

Ako ti je stalo do nečijeg obraza, spasenja, zašto ne prići toj osobi i ne reći joj: djevojko, privlačiš negativnu pažnju, obuci se.
Jok, lakše je naprđivati sa foruma, i donositi neke izlizane sudove, o lizalima i muhama. I lakše je, čupati se, da si mislio na nešto drugo, iako si jasno rekao ono što si rekao, a da ponovim: napravio si dvije generalizacije:

Dijamant = pokrivena
Lizalo sa muhama = otkrivena

Odakle ti pravo da ponižavaš nekog drugog, ko ti ga je dao? Jesi ti sam sebi to dao za pravo? Ako jesi, ponovo te pitam, jesi li ti Bog, jesi li ti poslanik, jesi li ti onaj u čijoj je ruci moć da nekome da pravo da sudi, ponižava i ružno govori o drugima?
Koliko si samo samodopadan, koliko si samo ohol u svom vjerovanju, koliko si samo to puta pokazao i na ovoj temi.

Pitam se, da li se ikada prepadneš, tog svog Boga u kojeg stvarno vjeruješ, kad se sjetiš da on zna, a da ti ne znaš.
Niti znaš ko je kakav vjernik, niti znaš šta je u nečijem srcu, niti znaš kakvom patnjom tvoj Bog nekog iskušava, niti znaš šta je Bog za tog nekog namjenio.

Ali ti sve znaš, i kakav je ko vjernik, i čija je vjera ispravna, i koga se smije ponižavati, a koga ne smije.

Tugo moja.
Ako Boga ima, mene nije strah za moju dušu, a ti bi se za svoju, na osnovu ovoga što si pokazao na ovoj temi, trebao prepasti.
Ja kao takozvani kafir, izvinjavam se svima koga sam na neki način uvrijedio, pogriješio sam
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#5098 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nastasia »

Sto se ti izvinjavas, nije tebi upuceno :lol:
User avatar
Pujdo12
Posts: 217
Joined: 11/08/2018 21:10

#5099 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Pujdo12 »

Nastasia wrote:Sto se ti izvinjavas, nije tebi upuceno :lol:
Ma navika, kao kafir se stalno moram izvinjavati u ime vjernika
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#5100 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

De ljudi malo ontopica, iscipelarit će nas bloja :shock:

Nešto kontam, kako to ova nata il pujdo lijepo zapakuju tj izgledaju ko fini insani.
Helem, dođemo na sudnji dan, kad ono forumske ateiste u dženet, a mi u džehenem :-?
Ono, smrle i ja na čelu kolone ka džehenemskim bezdanima :o
Sve u fazonu, zajebavali ste raju :mrgreen:
Locked