Zivotinje

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#26

Post by Soul_Sista »

Bobi:
"Zipa...davi ga ... "

hej Bobi,necu da kvarim temu ali prije bih Busha zadavila pa onda Kikia :D :-)
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#27

Post by manijak1 »

:D Mislim da ono gore nije cukica :D već ćevap uz dužno poštovanje istoj pasmini :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#28

Post by Pooll »

Cevap... cujem da su u dalmaciji najbolji cevapi :P


Bush dole! :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#29

Post by Pooll »

Kiki...

Ovi psi sto su manji to su ljuci... :D

Glavni mi je jedan civauva RAMBO :D
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#30

Post by Baghira »

ragib wrote:Prenosi se od poslanika.s.a.v.s da je rekao. Gdje ima pas, slika i kip, da u tu kucu ne ulaze meleki. Misli se slika na koji ima lik.
Ima o tome sigurno i opsirnije pa eto ako nadjem ja ti javim.
Hvala ti Ragibe. Ako jos nesto nadjes, posalji mi na mail. :)
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#31

Post by Baghira »

Ebu lejs :-) Mislila sam svakako nabaviti zenku, tako da ce nas odnos biti drugaciji od onog, koji ti zamisljas, gluho bilo :D
I ne mozemo kriviti psa i njegovo izvodjenje u setnju za neobavljanje namaza, ebu. Cak sto vise, mislim da ta obaveza dobro dodje covjeku i ne oduzima bas previse tako dragocijenog vremena :wink: Sve je to do izbora psa :roll:
I u pravu si, imaju psi koji bale, ali ne moram bas takvog nabaviti :cry:
Sta ono jos rece.....jah, dlake :roll: I covjek gubi dlake i ne vjerujem da su mnogo cistije od psecih, ako se pas redovno kupa, biva vakcinisan, itd.
Najveca opasnost koju nosi pas, je ehinokokus. Prenosenje tog parazita putem pljuvacke moze izazvati kod covjeka tesku bolest, sa smrtnim ishodom. Medjutim, odredjenom terapijom, pas se ocisti od glista, tako da nema ni mogucnosti prenosenja isitih na covjeka. (Ovo bi sigurno neki med. strucnjak mogao bolje objasniti, moje znanje je laicko) Mislila sam da je ovo glavni razlog zasto je pas muslimanima zabranjen, a ono jok :cry: A ja se zaljubila :D Hocu psa :D Nesto srednje velicine, ne merem velikog, jer u stanu zivim, a ne mere ni ona bolest od psa, hocu reci sve sto je nize od 25 cm :D
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#32

Post by Baghira »

Znala sam da ce ova recenica djelovati iritirajuce :-) Narocito na tebe :P :D
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#33

Post by Baghira »

zoom66 wrote:
crna_pantera wrote:Znala sam da ce ova recenica biti iritirajuca :-) Narocito tebi :P :D
nije iriitirajuca...8)...vec kompromitirajuca... :lol: :lol: :P
Ama jok, ni u kom slucaju 8) Ja nemam grijesne misli, kao ti :oops: :P
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#34

Post by Soul_Sista »

Evo Kiki vas Selami! Sviju od reda na forumu... :-D :-)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#35

Post by Pooll »

Soul_Sista wrote:Evo Kiki vas Selami! Sviju od reda na forumu... :-D :-)
Hvala ;) :-)
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#36

Post by hananah »

Sista, Kiki ti je kao med, poljubi ga u njuskicu od mene :)
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#37

Post by Baghira »

Šeha wrote:
crna_pantera wrote:Ebu lejs :-) Mislila sam svakako nabaviti zenku, tako da ce nas odnos biti drugaciji od onog, koji ti zamisljas, gluho bilo :D
Lezbejka znaci :-D :shock: :-)
Nisam, nisam, al' upravo se nadam :oops: :D
havetinja
Posts: 759
Joined: 12/09/2003 00:00
Contact:

#38

Post by havetinja »

da pridodam...


grrr, vauu, vauuu :D
:-)
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#39

Post by ragib »

crna pantera ljepsa je maca i bolja, ima i hadisa koji govore o tome kako je Boziji poslanik.s.a.v.s imao macu. Nemoj cuka, ako te nanjusi cuko koji je mokar , koliko ja znam smatra se necista.
a Allah.dz.s najbolje zna
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#40

Post by Fair Life »

angela wrote:
ebu_lejs wrote: a da nepocnem od odnosa izmedju psa i zene koje nemoral se cini i koje odvratnosti mogu poceti
Ma kakav to nemoral pas i zena mogu poceti??? :shock:
I to neki specijalni zensko-pseci, koji eto muskaraci i pas, ili ne daj boze muskarac i ovca, ne mogu poceti?
Image_________Image
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#41

Post by ebu_lejs »

hananah wrote:Ebu Lejs, e ovako
Kazes da se psi ne smiju u kuci drzati a opet da se ne trebaju sterilisati. Drugim rijecima, treba ih pustiti na ulicu i dozvoliti im da se sto vise mnoze i ne treba ih hraniti. E sad, ubij me ako ja to kontam da ima ikakve logike. Znaci, to nije po tebi grijeh!
A zeljela bih te upitati, ako ih ljudi ne smiju nahraniti, sterilisati i brinuti se o njima smiju li im bar po jedne gace sasiti da se nevjernice ne bi slucajno napalile kad vide te jadne pse pa jos pored sve ostale psece muke skocile na njih i silovale ih?
dobro nemoj me krivo svatit ta zivotinja ima isto svoje pravo ja nisam jos nigdje nasao ili procitao sa islamskog ugleda da se pasce mora kod sebe za drvo svezati i jos na toga unakaziti (sterilizirati)
zamisli da tebi njeko jajnike izvadi i neoplodnom te ucini meni jos tako njesto nije naletilo da cujem takvo njesto sa strane islama ali ako ste vi toliko ubjedeni
navedite mi vase dokaze.

sto se tice pse nahraniti nadjimi recenicu ili post u kojoj ja kazem da se psu nesmi dati komad kruha ili ga nahraniti

a to da mu se sade gace siju pa bas tolio se tim psima netrebamo izsmijavati
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#42

Post by ebu_lejs »

to sto ih ti cesljas steriliziras i sto ih mozda preko njihove volje drzis i hranis kuhas peres cistis i za svoju razonodu i zadovljnost i sama o tome odlucujes da si upravu bez ikakvih dokaza ili da oni budu za ono sto ih je uzviseni Allah d.s stvorio.

znaj jedno zato ces biti insallah pitana pa imas li ti kakve koristi od toga ?????
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#43

Post by hananah »

hananah (citat):
Ebu Lejs, e ovako
Kazes da se psi ne smiju u kuci drzati a opet da se ne trebaju sterilisati. Drugim rijecima, treba ih pustiti na ulicu i dozvoliti im da se sto vise mnoze i ne treba ih hraniti. E sad, ubij me ako ja to kontam da ima ikakve logike. Znaci, to nije po tebi grijeh!
A zeljela bih te upitati, ako ih ljudi ne smiju nahraniti, sterilisati i brinuti se o njima smiju li im bar po jedne gace sasiti da se nevjernice ne bi slucajno napalile kad vide te jadne pse pa jos pored sve ostale psece muke skocile na njih i silovale ih?

dobro nemoj me krivo svatit ta zivotinja ima isto svoje pravo ja nisam jos nigdje nasao ili procitao sa islamskog ugleda da se pasce mora kod sebe za drvo svezati i jos na toga unakaziti (sterilizirati)
zamisli da tebi njeko jajnike izvadi i neoplodnom te ucini meni jos tako njesto nije naletilo da cujem takvo njesto sa strane islama ali ako ste vi toliko ubjedeni
navedite mi vase dokaze.

sto se tice pse nahraniti nadjimi recenicu ili post u kojoj ja kazem da se psu nesmi dati komad kruha ili ga nahraniti

a to da mu se sade gace siju pa bas tolio se tim psima netrebamo izsmijavati
Ma ne ismijavam ja pse :lol: :lol: :lol: :lol:
Nego, gdje ce oni sto zive u stanovima pse vezati, mozda po balkonima :lol: :lol: za drvo zivota :D
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#44

Post by ebu_lejs »

la ilahe illalah

dobro to je tvoje sta ces ti raditi nije moje
cak sam gledao da ljudi imaju sinju u kuci ka kucnog ljubimca

ali sve se od malog pocinje
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#45

Post by hananah »

Pitas me kakvu korist imam od drzanja zivotinja u kuci. Pa ljubav. A ima li sta ljepse od ljubavi. Ima li veceg zadovoljstva. A biti zadovoljan jeste korist. Korist zadovoljstva u dusi.
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#46

Post by ebu_lejs »

hananah wrote:Pitas me kakvu korist imam od drzanja zivotinja u kuci. Pa ljubav. A ima li sta ljepse od ljubavi. Ima li veceg zadovoljstva. A biti zadovoljan jeste korist. Korist zadovoljstva u dusi.
la havle vela kuvette

vako hano

neznam koliko znas o islamu a sto se tice zadovoljstva duse.

ja sam siguran da si ti sebi svjesna sve sto podjeduje ti nije dalo to pasce
nego uzviseni Allah d.s i on je taj jedini koji ti moze dati olaksanje tebi i tvojoj dusi ili zadovoljstvo.
Jer kada bi ti islam svatila tako mi Allah to bi ti bilo zadovoljstvo najvece na ovome dunjaluku
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#47

Post by ebu_lejs »

sta si odlucila u vezi onoga sto sam ti ja ponudio
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#48

Post by hananah »

Da je Allah htio da nam on bude jedino zadovoljstvo ne bi nam dao druga.
A kad si me javno na forumu pitao, javno cu ti i odgovoriti.
Ponudio si da se dopisujemo i da me poducavas. Odgovor je negativan, previse si mi nefleksibilan da bi bio moj ucitelj. U svakom slucaju, hvala na ponudi :)
ebu_lejs
Posts: 77
Joined: 19/04/2004 19:49

#49

Post by ebu_lejs »

hananah wrote:Da je Allah htio da nam on bude jedino zadovoljstvo ne bi nam dao druga.
A kad si me javno na forumu pitao, javno cu ti i odgovoriti.
Ponudio si da se dopisujemo i da me poducavas. Odgovor je negativan, previse si mi nefleksibilan da bi bio moj ucitelj. U svakom slucaju, hvala na ponudi :)
ovo mi se sade cini da si me pogresno razumila
ja nisam pisao da je uzviseni Allah d.s nama zadovoljstvo
ne nego on ga daje

ali zato sto me pogresno razumis i iskrivljavas moje tkstove i u tome pravis gresku
kao i ovo sto si me vec osudila da sam nefleksibilan
pa tako cinis jos jednu gresku sto odbijas ali to je tvoje.

hajde neka te uzviseni Allah d.suputi na pravi put
Post Reply