"Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#851 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by zahone88 »

Point. wrote:Lako je ovo rijesiti. Zabiljeziti sve ove budaletine sto su bile na ovim skupovima, i dati i dvije solucije - ili se kaniti ovih zabluda ili evo vam karta u jednom pravcu u bilo koju arapsku zemlju hocete i mirna Bosna.

Dobra ideja, samo jedna mala nadopuna. Prvo ne možeš ih skupiti sve, jer nas je mnogo koji praktikujemo ovu divnu vjeru, tradiciju naših nana i deda.
A ako uspiješ, nakon što nas skupiš, fino skinemo gaće, i poljubiš nas u pakaš sve i jednog.

Mislim da si ti taj, koji može biti deportovan u holandiju.
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#852 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by zahone88 »

Evo ga Bošnje, učite svoju vjeru, tradiciju, i spoznajte svoj identitet..

Nije to Saudijski islam, to je islam jedan jedini..

https://www.youtube.com/watch?v=50LHgPKLsxg
AzerVisoko
Posts: 106
Joined: 20/01/2016 21:28

#853 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by AzerVisoko »

jahh wrote:Sto laze pašče :). Sva predavanja dostupna na youtube-u, nista nije tajno, skriveno i slicno. Sve se radi javno, transparentno.

Uzeo sliku sa predavanja koja su javno objavljena i stavio naslov glup :). Da je klix objavio bio bi clickbait (njih razumijem), ali kad pasce objavi - onda je iz mrznje :).


http://n-um.com/?q=node/6759
Mitinzi se organizuju masovno sada kada je IZ krenila protiv saudi-vehabista. A da su u ratu protiv Bosnjaka je dokazano terorizmom protiv vojnika i policajaca ove drzave.
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#854 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zahone88 »

Šejh Kuduzović je član islamske zajednice, kao i svi mi, i ovo je naša zajednica koju volimo, i gradimo.

Znam da vam je to vatra, i znam nije lako u zabludi biti.

Rodiš se kao musliman, rođen u čistoj prirodi obožavanja Onog ko ga je stvorio. Lagano godinama se "pokafiriš" - malo roditelji, malo okolina, malo filmovi, škola, koka, piva, kladionica, iskustvo..
Potom živiš, ždereš i piješ, puniš stomak, ganjaš pare, a potom odjednom crnkeš (jedan od scenarija), a onda iz nesvjesti postaneš svjestan. Svjestan da je ovo sve jedan film, unaprijed napisanog scenarija, i poželiš da se vratiš, da se pokoriš Stvoritelju koji te je stvorio swt..
Last edited by zahone88 on 16/02/2016 09:45, edited 1 time in total.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#855 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by jahh »

AzerVisoko wrote:
jahh wrote:Sto laze pašče :). Sva predavanja dostupna na youtube-u, nista nije tajno, skriveno i slicno. Sve se radi javno, transparentno.

Uzeo sliku sa predavanja koja su javno objavljena i stavio naslov glup :). Da je klix objavio bio bi clickbait (njih razumijem), ali kad pasce objavi - onda je iz mrznje :).


http://n-um.com/?q=node/6759
Mitinzi se organizuju masovno sada kada je IZ krenila protiv saudi-vehabista. A da su u ratu protiv Bosnjaka je dokazano terorizmom protiv vojnika i policajaca ove drzave.
Sta si konzumirao sinoc Azere? Na cemu si?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#856 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by arzuhal »

Kikibombona wrote: Naravno da sam dosao.

Isto tako, za negativne pojave unutar srpskog naroda optuzujem kompletno srpsko drustvo. Svi snose krivicu, na ovaj ili onaj nacin. Iako ima stotine hiljada dobrih Srba, srpstvo je zaglibilo.

Potpuno isto vazi za islam. Nije vehabizam pao sa neba. Neko ga je stvorio, neko ga podrzava i NEKO GA IGNORISE. Svi su krivi u nekoj mjeri. I nije samo problem vehabizam. Ima tu citav niz problema, da se nabraja do ujutro.
Nemoj, barem kada sa mnom vodiš razgovor, koristiti (navoditi) kritiku srpstva (niti bilo čega sličnog ili drugog) kao opravdanje ili stvaranje sebi prostora i alibija za kritiku islama (ili nastojanja da se stvori dojam da to radiš skroz pošteno i objektivno :mrgreen: ). Iz više razloga. Preskoči to i idi odmah na kritiku islama jer meni je to poštenije, idemo odmah na samu stavr a posebno što me time ne potcjejuješ, opet na više načina :mrgreen:

I ne napadaj srpstvo bezveze :mrgreen:
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#857 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by zahone88 »

jahh wrote: Sta si konzumirao sinoc Azere? Na cemu si?
Konzumirao perzijskog zrnevlja izgleda :D
AzerVisoko
Posts: 106
Joined: 20/01/2016 21:28

#858 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by AzerVisoko »

zahone88 wrote:
Point. wrote:Lako je ovo rijesiti. Zabiljeziti sve ove budaletine sto su bile na ovim skupovima, i dati i dvije solucije - ili se kaniti ovih zabluda ili evo vam karta u jednom pravcu u bilo koju arapsku zemlju hocete i mirna Bosna.

Dobra ideja, samo jedna mala nadopuna. Prvo ne možeš ih skupiti sve, jer nas je mnogo koji praktikujemo ovu divnu vjeru, tradiciju naših nana i deda.
A ako uspiješ, nakon što nas skupiš, fino skinemo gaće, i poljubiš nas u pakaš sve i jednog.

Mislim da si ti taj, koji može biti deportovan u holandiju.
Jos jedan turbovjernik. Iako saudijci (oni koji pisu, finansiraju i sire vas novi islam) rado smrcaju kokain s dlakavih pakasa djecaka (po kafirskim jahtama) to nije dozvoljeno po islamu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#859 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by Kikibombona »

arzuhal wrote: Nemoj, barem kada sa mnom vodiš razgovor, koristiti (navoditi) kritiku srpstva (niti bilo čega sličnog ili drugog) kao opravdanje ili stvaranje sebi prostora i alibija za kritiku islama (ili nastojanja da se stvori dojam da to radiš skroz pošteno i objektivno :mrgreen: ). Iz više razloga. Preskoči to i idi odmah na kritiku islama jer meni je to poštenije, idemo odmah na samu stavr a posebno što me time ne potcjejuješ, opet na više načina :mrgreen:

I ne napadaj srpstvo bezveze :mrgreen:
Pa vidim da stalno pises o Rusima i Srbima pa da ti malo pomognem da shvatis. :-D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#860 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by arzuhal »

AzerVisoko wrote:
zahone88 wrote: Dobra ideja, samo jedna mala nadopuna. Prvo ne možeš ih skupiti sve, jer nas je mnogo koji praktikujemo ovu divnu vjeru, tradiciju naših nana i deda.
A ako uspiješ, nakon što nas skupiš, fino skinemo gaće, i poljubiš nas u pakaš sve i jednog.

Mislim da si ti taj, koji može biti deportovan u holandiju.
Jos jedan turbovjernik. Iako saudijci (oni koji pisu, finansiraju i sire vas novi islam) rado smrcaju kokain s dlakavih pakasa djecaka (po kafirskim jahtama) to nije dozvoljeno po islamu.
Primjer dvojice muslimana koji, iako sljedbenici različitih islamskih opcija unutar islama, vole i brane svoju vjeru biranim riječima i disktujući uz uvažavanje osnovnih načela islama i islamskg ahlaka pri raspravama i diskusijama i sa pripadnicima drugih religija ili ateistima, a kamoli muslimaaima međusobno :-D

Ko ne bi poželio da je jedan od muslimana kada svjedoči tim civilizacijskim dosezima...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#861 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by arzuhal »

Kikibombona wrote:
arzuhal wrote: Nemoj, barem kada sa mnom vodiš razgovor, koristiti (navoditi) kritiku srpstva (niti bilo čega sličnog ili drugog) kao opravdanje ili stvaranje sebi prostora i alibija za kritiku islama (ili nastojanja da se stvori dojam da to radiš skroz pošteno i objektivno :mrgreen: ). Iz više razloga. Preskoči to i idi odmah na kritiku islama jer meni je to poštenije, idemo odmah na samu stavr a posebno što me time ne potcjejuješ, opet na više načina :mrgreen:

I ne napadaj srpstvo bezveze :mrgreen:
Pa vidim da stalno pises o Rusima i Srbima pa da ti malo pomognem da shvatis. :-D
O, pa nisam za pomoć ni molio, tavariš, ali hvala, cijenim :-D Ipak, ne ide da jednu priču podupireš nekom koja neme veze s njom, razbaca se tako čovjek na sve strane pa ga nemoš' pratiti više :mrgreen: ...No, pretpostavljam da ovo bezveze pričam tako da...Ne osvrći se... :mrgreen:
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#862 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by zahone88 »

arzuhal wrote:
AzerVisoko wrote:
zahone88 wrote: Dobra ideja, samo jedna mala nadopuna. Prvo ne možeš ih skupiti sve, jer nas je mnogo koji praktikujemo ovu divnu vjeru, tradiciju naših nana i deda.
A ako uspiješ, nakon što nas skupiš, fino skinemo gaće, i poljubiš nas u pakaš sve i jednog.

Mislim da si ti taj, koji može biti deportovan u holandiju.
Jos jedan turbovjernik. Iako saudijci (oni koji pisu, finansiraju i sire vas novi islam) rado smrcaju kokain s dlakavih pakasa djecaka (po kafirskim jahtama) to nije dozvoljeno po islamu.
Primjer dvojice muslimana koji, iako sljedbenici različitih islamskih opcija unutar islama, vole i brane svoju vjeru biranim riječima i disktujući uz uvažavanje osnovnih načela islama i islamskg ahlaka pri raspravama i diskusijama i sa pripadnicima drugih religija ili ateistima, a kamoli muslimaaima međusobno :-D

Ko ne bi poželio da je jedan od muslimana kada svjedoči tim civilizacijskim dosezima...
Kojih muslimana, koliko ja mogu odavde procijeniti, onaj koji bi me deportovao u Saudiju zbog mog slijeđenja sunneta, Allahovog resula neka je mir i selam na njega, iz zemlje koja je moja koliko i njegova, ako ne i više moja, radi tradicije te zemlje, je više vlah nego musliman.
Nemoj mi te lažne priče o ahlaku, ovdje pljuješ po svemu što ima veze sa sunnetom. Ti nemaš ahlaka spram Poslanika s.a.v.s. hudniče.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#863 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by Fudo Bosna »

arzuhal wrote:Postavlja se tu i pitanje kasnog dosjećivanja, šta bi to sve trebalo da znači? Recimo, da li je IZ BiH radila nešto što nema veze sa selefizmom i saudizmom, a da je bila prozvana zbog islamizacije muslimana u BiH ili nešto slično na tom fonu?

Recimo, kada (evo, pošto je aktuelno) IZ BiH ustane u zaštitu zaposlenica u pravosuđu koje nose hidžab (jer IZ BiH, koliko mi je poznato, ne stvara šerijatsku državu od BiH, ne uvodi šerijatski zakon, ne radi na stvaranju zatvorenih vjerskih komuna odjeljenih od zakona države, islamskih kibuca a la Maoča, samo ustaje u odbranu najnormalnijih vjerskih prava muslimana BiH), pozivajući se na zakone, propise, sporazume i međunarodne konvencije koji nisu utemeljeni na šerijatu,
i kada se argumentuje protiv takve IZ i takvih zahtjeva, ustaje se protiv takvog stava i protiv hidžaba u pravosuđu, "jer se time narušava priroda sekularizma",
da li i to doprinosu omasovljavanju pristalica nekih radikalnijih ideja, većem broju posjetilaca predavanja predavača koji imaju oštrije (ili veoma različite) stavove od IZ BiH i koji se ne pozivaju na Ustav BiH niti svjetske konvencije i deklaracije o ljudskim pravima, kada razmišljaju o određenim akcijama ili obrazlažu neke ideje?

Ovo si veoma dobro podcrtao... S jedne strane , želi se, kao dijalog, sa IZ BIH, i hoće se i veća uloga zvanične vjerske zajednice od strane cjelokupnog društva, ( a ne da eventualni ekstremizam kod dijelaselefijske zajednice bude samo briga države, tj. njene policije i sudstva) što naravno podržavam, jer je poenta na preventivi a realno nije problem u čitavom jednom pravcu unutar islama nego u radikalnim pojedincima, i IZ BIH, a ne MUP, treba odvojiti žito od kukolja, i preventivno educirati, prvenstveno omladinu, ali avaj, kada IZ BIH, traži zaštitu elementarnog ljudskog prava vjernica, onda je to kao "miješanje vjere u sekularno društvo" ili, još gluplji izraz, (miješanje i pritisak u nezavisno pravosuđe)?

I sada ona , nažalost druga strana medalje... Zašto jedan urednik ili uposlenik glasila IZ BIH, Radija "BIR", sama IZ BIH nažalost, "čaćka mečku" i ugošćavanjem Kuduzovića paraktički abolira ili indirektno omladini preporučuje selefizam i ona silna predavanja organizovana mimo RIZ BIH??? :evil:

Tu vidim odgovornost i jednih i drugih !!!
Last edited by Fudo Bosna on 16/02/2016 10:12, edited 2 times in total.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#864 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by SkyLimit »

zahone88 wrote:Šejh Kuduzović je član islamske zajednice, kao i svi mi, i ovo je naša zajednica koju volimo, i gradimo.

Znam da vam je to vatra, i znam nije lako u zabludi biti.

Rodiš se kao musliman, rođen u čistoj prirodi obožavanja Onog ko ga je stvorio. Lagano godinama se "pokafiriš" - malo roditelji, malo okolina, malo filmovi, škola, koka, piva, kladionica, iskustvo..
Potom živiš, ždereš i piješ, puniš stomak, ganjaš pare, a potom odjednom crnkeš (jedan od scenarija), a onda iz nesvjesti postaneš svjestan. Svjestan da je ovo sve jedan film, unaprijed napisanog scenarija, i poželiš da se vratiš, da se pokoriš Stvoritelju koji te je stvorio swt..
Ali zasto uvijek tako karikiran prikaz prosjecnog Bosnjaka muslimana? Da li je onda uredu da se ove o kojima se govori prikaze ovako?

Rodio se u disfunkcionalnoj porodici, otac alkoholicar udarao mamu, napustio ih oboje kad je on imao tek pet godina. Jedva zavrsio srednju trogodisnju skolu, presao na heroin vec u drugom srednje. Ismijavao vjernike, psovao Boga. Jednog dana spoznao istinu preko lokalnog sejha, poslije osmog oslusanog predavanja proglasio reisa neznalicom i nevjernikom. Skratio nogavice, pustio bradu. Odazvao se pozivu halife pravovjernih, herojski sehidio raznoseci se u sitskoj dzamiji.

Eto, Bosnjaci uzvracaju udarac :D

Sad ces ti reci da nije tako. Pa naravno da nije tako, ali nisu ni svi Bosnjaci muslimani kladionicari i alkoholicari kakvima ih i ti prikaza.
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#865 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by rika »

AzerVisoko wrote:
2604570 wrote:
Kikibombona wrote: 260

Ima li ikakve sanse da se u skorije vrijeme Mevlud proglasi kao novotarija a Ajvaz dedo okarakterise kao nevjernik? :D
Kiki mevlud jest novotarija i sve vise imama ne prakticira mevlud. Npr. imam mog dzemata, uposlenik rijaseta, koji nema veze sa takozvanim vehabizmom, koji nije zavrsio fakultet u Saudiji ne uci mevlud i smatra ga novotarijom. Dzemat u potpunosti prihvatio i nema nikih problema.

Ajvaz dedo nema nikakve veze sa onim sto ljudi rade u njegovo ime.
Jel novotarija internet? Jel novotarija mehanicki sat na ruci kuduzovica ili onaj rolex kod vaseg halife?
Novotarija je i jesti vise od 1x dnevno,novotarija je i pojesti nesto kuhano cesce od mozhda jednom u 2-3 sedmice (tako rijetko se po nekim predajama
palila vatra u kuci Bozjeg Miljenika da bi se nesto skuhalo) ,novotarija je i krompir (donijeli ga mrski kjafiri iz Amerike) kao i kukuruz i paradajz..
Samim tim su i burek ,krompirusa i kljukusa novotarije...
Novotarije su i "slaufovi" kojih ne fali ni u jednoj,haj' da je nazovemo "frakciji", Bosnjaka..Spadamo medju najdeblje nacije u Evropi,od aditiva u hrani nije sigurno.. :D
Ali znamo da je ovo ahiri-zzeman i borimo se,jer se nadamo da ce nam Allah za malo dati jako puno..
I onda teziti da se duzinom brade i kracenjem nogavica priblizimo Najboljoj Generaciji je u najmanju ruku,oholo..
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#866 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by Point. »

zahone88 wrote:
Point. wrote:Lako je ovo rijesiti. Zabiljeziti sve ove budaletine sto su bile na ovim skupovima, i dati i dvije solucije - ili se kaniti ovih zabluda ili evo vam karta u jednom pravcu u bilo koju arapsku zemlju hocete i mirna Bosna.

Dobra ideja, samo jedna mala nadopuna. Prvo ne možeš ih skupiti sve, jer nas je mnogo koji praktikujemo ovu divnu vjeru, tradiciju naših nana i deda.
A ako uspiješ, nakon što nas skupiš, fino skinemo gaće, i poljubiš nas u pakaš sve i jednog.

Mislim da si ti taj, koji može biti deportovan u holandiju.
Divne rijeci velikog muslimana, nema sta.
Praktikujem i ja i moje nene i dide ovu divnu vjeru, ali ne onako kako mi saudijske kvazidoktori i kojekakvi sejhovi odredjuju. Vidis, ima nas Bosnjaka koji smo malo vise napredovali pa ne nasjedamo na kvazi pricu kvazi turbo vjernika, koji praktikuju vjeru kad im platis saudijskim parama. Bosnjaci nisu niti ce ikada biti Arapi, to neka ti bude jasno. Ukoliko zelis biti kao oni, sikter u arapsku zemlju by your choice i zivi u skladu sa nazadnim tradicijama koji tamo vladaju. Mi mozemo i bez vas turbasa ka Evropi.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#867 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by Towelie »

"Slijedjenje sunneta", kad dodje od sledbenika ibn. Abdulvehhabove sekte, je jedna od najizlizanijih fraza ikada. Jedino moze da joj parira "vracanje Kur'anu i sunnetu".

Vehabije ne slede Poslanika, oni ga imitiraju. A razlika izmedju ta dva pojma je podebela.
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#868 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by zahone88 »

SkyLimit wrote:
zahone88 wrote:Šejh Kuduzović je član islamske zajednice, kao i svi mi, i ovo je naša zajednica koju volimo, i gradimo.

Znam da vam je to vatra, i znam nije lako u zabludi biti.

Rodiš se kao musliman, rođen u čistoj prirodi obožavanja Onog ko ga je stvorio. Lagano godinama se "pokafiriš" - malo roditelji, malo okolina, malo filmovi, škola, koka, piva, kladionica, iskustvo..
Potom živiš, ždereš i piješ, puniš stomak, ganjaš pare, a potom odjednom crnkeš (jedan od scenarija), a onda iz nesvjesti postaneš svjestan. Svjestan da je ovo sve jedan film, unaprijed napisanog scenarija, i poželiš da se vratiš, da se pokoriš Stvoritelju koji te je stvorio swt..
Ali zasto uvijek tako karikiran prikaz prosjecnog Bosnjaka muslimana? Da li je onda uredu da se ove o kojima se govori prikaze ovako?

Rodio se u disfunkcionalnoj porodici, otac alkoholicar udarao mamu, napustio ih oboje kad je on imao tek pet godina. Jedva zavrsio srednju trogodisnju skolu, presao na heroin vec u drugom srednje. Ismijavao vjernike, psovao Boga. Jednog dana spoznao istinu preko lokalnog sejha, poslije osmog oslusanog predavanja proglasio reisa neznalicom i nevjernikom. Skratio nogavice, pustio bradu. Odazvao se pozivu halife pravovjernih, herojski sehidio raznoseci se u sitskoj dzamiji.

Eto, Bosnjaci uzvracaju udarac :D

Sad ces ti reci da nije tako. Pa naravno da nije tako, ali nisu ni svi Bosnjaci muslimani kladionicari i alkoholicari kakvima ih i ti prikaza.
Naravno da cu reci da nije tako, i da Bosnjaci nisu takvi. Ove moderne, libero-komunisticko-sekularne individue jesu. Nije ovo prikaz samo Bosnjaka, vec insana uopceno. I ja sam Bosnjak, pa nisam kladionicar i alkoholicar :D
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#869 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by zahone88 »

Point. wrote:
zahone88 wrote:
Point. wrote:Lako je ovo rijesiti. Zabiljeziti sve ove budaletine sto su bile na ovim skupovima, i dati i dvije solucije - ili se kaniti ovih zabluda ili evo vam karta u jednom pravcu u bilo koju arapsku zemlju hocete i mirna Bosna.

Dobra ideja, samo jedna mala nadopuna. Prvo ne možeš ih skupiti sve, jer nas je mnogo koji praktikujemo ovu divnu vjeru, tradiciju naših nana i deda.
A ako uspiješ, nakon što nas skupiš, fino skinemo gaće, i poljubiš nas u pakaš sve i jednog.

Mislim da si ti taj, koji može biti deportovan u holandiju.
Divne rijeci velikog muslimana, nema sta.
Praktikujem i ja i moje nene i dide ovu divnu vjeru, ali ne onako kako mi saudijske kvazidoktori i kojekakvi sejhovi odredjuju. Vidis, ima nas Bosnjaka koji smo malo vise napredovali pa ne nasjedamo na kvazi pricu kvazi turbo vjernika, koji praktikuju vjeru kad im platis saudijskim parama. Bosnjaci nisu niti ce ikada biti Arapi, to neka ti bude jasno. Ukoliko zelis biti kao oni, sikter u arapsku zemlju by your choice i zivi u skladu sa nazadnim tradicijama koji tamo vladaju. Mi mozemo i bez vas turbasa ka Evropi.

Ja nemam nista sa Saudijom, ja sam Bosnjak, musliman. Fulas Jasenko. Ako laze koza, ne laze rog.

EVO TI TRADICIJEEEEE kojom se busas u prsa. Poslusaj GOVOR MUDERISA Nezima ef. Halilovica. DOKAZZ tvoje tradicije!
https://www.youtube.com/watch?v=50LHgPKLsxg


Prije da je tvoja tradicija, tradicija između 45-92, tradicija bijelog dugmeta, i islama samo za bajram. Bacim ja tu tvoju tradiciju u wc solju i pustim vodu.

Hajmo, jezik argumenata ce da porazi laz. Istina uvijek poklopi neistinu.

Neces ti mene u Saudiju, nego ces ti legendo u Roterdam, rekao sam ti. OVO JE MOJA ZEMLJA. ;)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#870 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by arzuhal »

zahone88 wrote: Kojih muslimana, koliko ja mogu odavde procijeniti, onaj koji bi me deportovao u Saudiju zbog mog slijeđenja sunneta, Allahovog resula neka je mir i selam na njega, iz zemlje koja je moja koliko i njegova, ako ne i više moja, radi tradicije te zemlje, je više vlah nego musliman.
Nemoj mi te lažne priče o ahlaku, ovdje pljuješ po svemu što ima veze sa sunnetom. Ti nemaš ahlaka spram Poslanika s.a.v.s. hudniče.
Pljujem po svemu što ima veze sa sunnetom i nemam ahlaka spram Allahovog poslanika, sallallahu alejhi we sellem? Ako, ako :) De, navedi šta ja to i gdje ja to pljujem po sunnetu Iskrenog, alejhi-selam, ako istinu govoriš :)
zahone88
Posts: 8
Joined: 25/01/2016 13:34

#871 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by zahone88 »

Towelie wrote:"Slijedjenje sunneta", kad dodje od sledbenika ibn. Abdulvehhabove sekte, je jedna od najizlizanijih fraza ikada. Jedino moze da joj parira "vracanje Kur'anu i sunnetu".

Vehabije ne slede Poslanika, oni ga imitiraju. A razlika izmedju ta dva pojma je podebela.

A ko je vehabija PEŠKIRU?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#872 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by arzuhal »

Towelie wrote: Vehabije ne slede Poslanika, oni ga imitiraju. A razlika izmedju ta dva pojma je podebela.
:thumbup:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#873 Re: "Paradžemati": Reisovo posljednje zbogom "Novim muslimanima"

Post by Towelie »

Imas ti sa Saudijom vise nego sto mislis,samo ne znas. Raspitaj se odakle je poteklo vehabijsko tumacenje Islama, za formiranje koje drzave je bilo od esencijalnog znacaja, i ko i dan-danas promovise isto to. Malu pomoc je imala tu i jedna cafirska drzava, ali Boze moj.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#874 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by Towelie »

zahone88 wrote:
Towelie wrote:"Slijedjenje sunneta", kad dodje od sledbenika ibn. Abdulvehhabove sekte, je jedna od najizlizanijih fraza ikada. Jedino moze da joj parira "vracanje Kur'anu i sunnetu".

Vehabije ne slede Poslanika, oni ga imitiraju. A razlika izmedju ta dva pojma je podebela.

A ko je vehabija PEŠKIRU?
Ti. I to jedan bezobrazan, kako vidim.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#875 Re: Politicki mitinzi vehabija u BiH, rat protiv Islamske zajednice

Post by arzuhal »

arzuhal wrote:
zahone88 wrote: Kojih muslimana, koliko ja mogu odavde procijeniti, onaj koji bi me deportovao u Saudiju zbog mog slijeđenja sunneta, Allahovog resula neka je mir i selam na njega, iz zemlje koja je moja koliko i njegova, ako ne i više moja, radi tradicije te zemlje, je više vlah nego musliman.
Nemoj mi te lažne priče o ahlaku, ovdje pljuješ po svemu što ima veze sa sunnetom. Ti nemaš ahlaka spram Poslanika s.a.v.s. hudniče.
Pljujem po svemu što ima veze sa sunnetom i nemam ahlaka spram Allahovog poslanika, sallallahu alejhi we sellem? Ako, ako :) De, navedi šta ja to i gdje ja to pljujem po sunnetu Iskrenog, alejhi-selam, ako istinu govoriš :)
Hajde, Allah ti svako dobro dao, daj koji primjer, čekam, ihaj... :-D
Post Reply