Hoce li mufti Dzogic ostati na celu islam. zajed. Slovenije?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
zabrinut
Posts: 74
Joined: 07/10/2003 00:00

#1 Hoce li mufti Dzogic ostati na celu islam. zajed. Slovenije?

Post by zabrinut »

Hoce li muftija Dzogic ostati na celu islamske zajednice Slovenije?
Veceras na popularnoj slovenskoj televiziji POP TV i to u udarnom terminu 24 ur, novinari su objavili informaciju "Ljulja li se stolica slovenskom muftiji Djogicu?
Zbilja je to sramota za sve muslimane u ovoj drzavi da je grupa neodgovornih pojedinaca htjela narediti "puc" i IZ Slovenije, izglasavanjem nepovjerenja muftiju Dzogicu na subotnjem zasedanju sabora IZ Slovenije. zgleda da je nekima zamirisala muftijina stolica!

Po neuradnih informacijah naj bi Zbor islamske skupnosti v Sloveniji na svojem sobotnem zasedanju predlagal, da se mandat sedanjemu muftiju za Slovenijo Osmanu Đogiću ne podaljša. Predlog naj bi poslali krovni organizaciji muslimanov za območje nekdanje Jugoslavije v Sarajevu, kjer je sedež Zbora islamske skupnosti za Bosno in Hercegovino.

Muftiju Đogiću konec maja poteče njegov štiriletni mandat v Sloveniji, o njegovem morebitnem ponovnem imenovanju pa odloča vrh islamske skupnosti v Bosni in Hercegovini pod vodstvom reisa ul-ulema dr. Mustafe Cerića.


"Informacije o moji razrešitvi niso verodostojne," je za 24ur.com povedal Đogić, ki je trenutno v Sarajevu. "Sam naziv muftija je časten in ga ni mogoče odvzeti, o podaljšanju mojega mandata v Sloveniji pa je pristojen Zbor islamske skupnosti v Bosni in Hercegovini."

Predlog, da muftija Đogić ni več primeren za duhovnega voditelja muslimanov v Sloveniji, naj bi podprla skupina slovenskih imamov pod vodstvom Ibrahima Malanovića iz Maribora in tajnika Islamske skupnosti v Sloveniji Nevzeta Porića.

"Gre za interno zadevo islamske skupnosti", je na kratko povedal Nevzet Porić, ki je zanikal, da naj bi sodeloval pri "odstavljanju" muftije Đogića, govorice znotraj islamske skupnosti pa je označil z besedami: "To so govorice, s katerimi hoče nekdo nekaj povedati."
Mah
Posts: 9
Joined: 22/03/2005 11:57

#2

Post by Mah »

Moje skromno iskustvo u poslovanju sa IZ u RSlo je vrlo pozitivno, pa smatram na osnovu videnog da je doticni muftija kao i cijela struktura vrlo uspjesna, perspektivna i kvalitetna.

E sada kome to smeta sigurno neces saznati na ovom forumu.
zabrinut
Posts: 74
Joined: 07/10/2003 00:00

#3

Post by zabrinut »

Mada, nisam ni ocekivao da ce nam netko ponuditi odgovor, samo me upravo zanima sta dalje!
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#4

Post by manijak1 »

o njegovem morebitnem ponovnem imenovanju pa odloča vrh islamske skupnosti v Bosni in Hercegovini pod vodstvom reisa ul-ulema dr. Mustafe Cerića.

.............
TheGame
Posts: 360
Joined: 17/09/2004 16:23

#5

Post by TheGame »

Ja zivim u slo, nisam musliman ali mislim da je to i dalje jedna od novih obmana i pokušaja obstrukcije gradnje islamskog centra u slo...slovenci stoje iza toga
zabrinut
Posts: 74
Joined: 07/10/2003 00:00

#6

Post by zabrinut »

Samo mi nije jasno kako so Slovenci "prepricali" Ibrahima Malanovica i Nevzeta Porica da se "dignu" protiv muftija Dzogica!
TheGame
Posts: 360
Joined: 17/09/2004 16:23

#7

Post by TheGame »

Čuj kako? Ja živim u slo več skoro 10 godina, a inače sam rodjeni sarajlija i jedna stvar koju sam naučio u ovih deset godina ovdje je da više manje ovi ljudi sa naših prostora što žive u slo ili koji su rodjeni u slo su jebeniji od slovenaca 10x. prodali bi te za grašku znoja. (čast izuzetcima)
zabrinut
Posts: 74
Joined: 07/10/2003 00:00

#8

Post by zabrinut »

Mislim da si prilicno u pravu, ljudi su skloni za materijalni interes prodati i rodjenog oca!
zabrinut
Posts: 74
Joined: 07/10/2003 00:00

#9

Post by zabrinut »

:? :( :( :shock: :-x
Post Reply