Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#651 Re: Ateizam

Post by nasa »

aha
vidim sad
pa istina, nategnuto generalizovanja ali ima veze s muslimanima
jednako kao sto ima i u ovom o cemu sam ja pisala
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#652 Re: Ateizam

Post by raoul duke »

Pa da, Islam je razlog zasto tih zgrada vise nema. Mozes li objasniti to o cemu si pisala
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#653 Re: Ateizam

Post by nasa »

raoul duke wrote:Pa da, Islam je razlog zasto tih zgrada vise nema. Mozes li objasniti to o cemu si pisala
nije islam vec pojedinacno muslimani kojim koliko znam imamo i imena

pa pisala sam o tome da je komunisticka ideologija imala jako napacen odnos s umjetnosti i da je to vidljivo u svim umjetnickim sferama zivota unutar komunistickog drustva
ako ti svakog pojedinacnog muslimana uzimas kao sinonim za islam onda ne vidim zasto to ne bismo radili i s ateistima pojedinacno

iako ja vjerujem da ti ne bi bacio pikasa u podrum, ti ocigledno vjerujes da bih se ja zabila avionom u tvoju zgradu :D
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#654 Re: Ateizam

Post by raoul duke »

Ne vjerovanje u mitove i odbacivanje dogme nema nikakve veze sa tim sto su komunisti radili. Problem je u tome sto ateistima lijepite zlodjela komunistickih vodja iz proslog stoljeca iako nemamo nikakve veze sa tim.
Vjernici svjesno stavljaju razum pod cizmu religije i onda se cude kada ih se generalizuje zbog istog.

I da, siguran sam da se ti ne bi zabila avionom u moju zgradu :lol: a sto se tice mene i Pikasa, hmm
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#655 Re: Ateizam

Post by nasa »

Image


:D :kiss:
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#656 Re: Ateizam

Post by raoul duke »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#658 Re: Ateizam

Post by SamoVasGledam »

Podseća li vas na nekoga sa foruma? :D

User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#659 Re: Ateizam

Post by Raigor Stonehoof »

Image
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#660 Re: Ateizam

Post by chupacabra »

Raigor Stonehoof wrote:Image
Kada bi moral poticao iz religije:
- Robovlasništvo bi nestalo prije 2000 godina ili najkasnije prije 1400 godina (navodna "zadnja objava")
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#661 Re: Ateizam

Post by kerima1 »

raoul duke wrote:Pa da, Islam je razlog zasto tih zgrada vise nema. Mozes li objasniti to o cemu si pisala
Ako su neki od muslivana razglog sto tih zgrada vise nema Amerika bi to vec rado dokazala da moze.Sve je to politika kako doci do prokopa naftovoda moralo se od necega krenuti, zamazati oci medijima kako se mora zaustaviti terorozam,a ustvari zna se sta su htjeli na bliskom istoku.
Najteze je biti realan pa lijepo reci istinu vec xx puta vidjenu sta se radi vec decenijama i stoljecima kako prije sa crncima u africi(izrabljujuci njihova dobra), tako danas sa arapima gdje ima nafte.osudjuju se religionari da su nerealni po pitanju islama sto i jesu priznajem,a u isto vrijeme se realno nece sagledati druge stvari, izbjegava se da se ista kaze u korist muslimana i stane u njihovu odbranu.ispadate isti NEREALNI!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58775
Joined: 03/08/2010 19:04

#662 Re: Ateizam

Post by kakavdanakneiskustvu »

Raigor Stonehoof wrote:Image
:thumbup:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#663 Re: Ateizam

Post by S4mpion »

raoul duke wrote:Swan nije skuzio da se zapravo radi o zgradama koje bi idalje egzistirale da nije Islama :roll:
Rekli ti Amerikanci, a ti prepričao nama.

I mi smo to čuli.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#664 Re: Ateizam

Post by S4mpion »

raoul duke wrote:Pa da, Islam je razlog zasto tih zgrada vise nema. Mozes li objasniti to o cemu si pisala
Hajdemo sada zanemariti medijsku propagandu i baviti se ozbiljnim stvarima.
There is little connection between suicide terrorism and Islamic fundamentalism, or any one of the world's religions
Robert Pape, Dying to Win (The Strategic Logic of Suicide Terrorism)
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#665 Re: Ateizam

Post by raoul duke »

Teorije zavjere ne piju vode na ovoj temi, produzi daljeeee 8)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#666 Re: Ateizam

Post by Raigor Stonehoof »

raoul duke wrote:Teorije zavjere ne piju vode na ovoj temi, produzi daljeeee 8)
:thumbup:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#667 Re: Ateizam

Post by S4mpion »

Robert Anthony Pape, stručnjak na polju političkih nauka i međunarodne sigurnosti svoje naučne radove objavio je u nekolicini svojih knjiga. Između ostalog, 2005 objavio je zanimljivu knjigu koja je napisana kao rezultat analize slučajeva samoubilačkog terorizma koji su se desili u periodu od 1980, pa do 2003. U toj knjizi se, nakon opširne analize, navodi zaključak kako spomenuti slučajevi terorizma imaju vrlo malo, ili ni malo, veze s religijama.

Da ne zaboravimo, profesor Pape je svoje obrazovanje stekao na Univerzitetu u Čikagu i Pitsburgu, a to su univerziteti koji zauzimaju sami vrh liste najuspješnijih univerziteta u svijetu.

Njegove tvrdnje možda nisu neoborive, ali svaki pokušaj zahtijeva dobru argumentaciju.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#668 Re: Ateizam

Post by S4mpion »

raoul duke wrote:Teorije zavjere ne piju vode na ovoj temi, produzi daljeeee 8)
Pazi jednu stvar, neuk čovjek će i za Kantovu Kritiku čistog uma reći: "De ba, kakva je to budalaština od 20 maraka?" :mrgreen:
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#669 Re: Ateizam

Post by raoul duke »

Arzuhal redovno cenzurise, to je okej ;-)
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#670 Re: Ateizam

Post by nasa »

raoul duke wrote:Arzuhal redovno cenzurise, to je okej ;-)
nije on ja sam brisala ;-)
jednom mu je receno da je sklon zavjerama, ne vidim cemu da to ponavljaju jod dva forumasa, a za sihre na temi o sihrama

inace @fato i ti si sklon trolanju uz analize forumasa ali redovno drzis da je to ok i da se postovi brisu zbog zavjere
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#671 Re: Ateizam

Post by fatamorgana »

nasa wrote:
raoul duke wrote:Arzuhal redovno cenzurise, to je okej ;-)
nije on ja sam brisala ;-)
jednom mu je receno da je sklon zavjerama, ne vidim cemu da to ponavljaju jod dva forumasa, a za sihre na temi o sihrama

inace @fato i ti si sklon trolanju uz analize forumasa ali redovno drzis da je to ok i da se postovi brisu zbog zavjere
Ok, htio sam samo.podsjetiti ovog šampiona da Kant i zagovaranje sihira ne idu baš zajedno ruku pod ruku, povlačim rečeno.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#672 Re: Ateizam

Post by S4mpion »

Suicide terrorism is rising around the world, but the most common explanations do not help us
understand why.

Robert Pape, Dying to Win (The Strategic Logic of Suicide Terrorism)
Dakle, uobičajena objašnjenja uopšte nisu utemeljena, jer nikada nisu navedeni validni argumenti koji bi ih podržali, naravno, uz pomoć neukih ljudi koji nemaju pojma o terorizmu, načinu ratovanja, politici, te površne teorije, koje se uglavnom zasnivaju na principu rekla-kazala (zbog čega i jesu površne), se svakodnevno plasiraju u medijima i masama, naročito u ateističkoj propagandi, zbog čega se stiče utisak da imaju neoborivu istinitosnu težinu, a zapravo su samo šarena laža.
Religious fanaticism does not explain why the world leader in suicide terrorism is the Tamil Tigers in Sri Lanka, a group that adheres to a Marxist/Leninist ideology, while existing psychological explanations have been contradicted by the widening range of socio-economic backgrounds of suicide terrorists.

Robert Pape, Dying to Win (The Strategic Logic of Suicide Terrorism)
Last edited by S4mpion on 24/12/2016 18:35, edited 1 time in total.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#673 Re: Ateizam

Post by fatamorgana »

S4mpion wrote:
Suicide terrorism is rising around the world, but the most common explanations do not help us
understand why.
Dakle, uobičajena objašnjenja uopšte nisu utemeljena, jer nikada nisu navedeni validni argumenti koji bi ih podržali, naravno, uz pomoć neukih ljudi koji nemaju pojma o terorizmu, načinu ratovanja, politici, te površne teorije, koje se uglavnom zasnivaju na principu rekla-kazala (zbog čega i jesu površne), se svakodnevno plasiraju u medijima i masama, naročito u ateističkoj propagandi, zbog čega se stiče utisak da imaju neoborivu istinitosnu težinu, a zapravo su samo šarena laža.
Religious fanaticism does not explain why the world leader in suicide terrorism is the Tamil Tigers in Sri Lanka, a group that adheres to a Marxist/Leninist ideology, while existing psychological explanations have been contradicted by the widening range of socio-economic backgrounds
of suicide terrorists.
Ma naravno, svi ovi atentati su šarena laža ili ih vrše ateisti "in disguise" a i ovaj zadnji je vjerovatno izveo neki tamilski tigar koji je pobjeg'o iz kaFeza u Pionirskoj...

A ovo što ti dosta loše pokušavaš izvesti se zove relativiziranje. :wink:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#675 Re: Ateizam

Post by Connaisseur Karlin »

pream ovom teksu,moram zakljuciti da su ateisti roboti :D
Post Reply