Religija u zatvoru ?!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

68847

#126 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by 68847 » 30/01/2013 00:30

Oštri sagovornik ublažio i...nestao :sad:

Nefs-i Mulhima

#127 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Nefs-i Mulhima » 30/01/2013 00:32

68847 wrote:Vidim da itekako oštro sudiš drugima.
Mene, jednostavno (od onih u zatvoru) više brinu ubojice koje slobodno hodaju naokolo s ciljem postizanja još višeg rejtinga. Al' šta da se radi? Takav nam je život. Možda me zrno i ne zakači.
Upravo tako rečeno i bez drugih značenja.
Glede moje "prihvatljivosti" znam da nije dovoljno poznata pa ju je teško ocijeniti.
A intelektualni domet?
Po tvom mišljenju je ispod prvog nivoa od onih 7.
Hvala na procjeni.
Ne, nego pokusavam doci do srzi koja te navodi na ovakvo razmisljanje. Obicno kada shvatim srz, prestane mi biti zanimljivo ali ti si tvrd orah il je umor uzeo danak....

Onda bih te zamolio da se okrenes drugim ljudima, npr, bankarima, ministrima, korumpiranim policajcima da ne pricam o kompletnim vladama. Sad opet, znatizeljno pitanje, da li si isao na proteste i direktno se ukljucio u neku akciju koja bi za posljedicu imala ne samo tvoje nego pvecanje zadovoljstva i blagostanja sire okoline....

Zasto fokusirat svoju paznju na samo na zlu religiju i pricat o tome na forumu?

Malo mi je tesko, skakat sa teme na temu... inace, sustina sto sam htio reci je da se osvrnes oko sebe i uocis paterne koji se desavaju u drustvu te standardne koji su morbidni i prema kojim svi teze da bi bili "face".
To je ono sto ogranicava covjeka jer se ne moze osloboditi tih vjestackih nameta i prisile "demokratske" sredine na njeg. Ako je nekom normalno sta se desava danas dobro se treba zapitat....

Kroksica

#128 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Kroksica » 30/01/2013 00:36

Gdje mogu da se narucim za psihoanalizu?

fatamorgana

#129 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by fatamorgana » 30/01/2013 00:38

Kroksica wrote:Gdje mogu da se narucim za psihoanalizu?
Imaš momentalno dvojicu psiho delija pa biraj, :wink:

Kroksica

#130 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Kroksica » 30/01/2013 00:42

fatamorgana wrote:
Imaš momentalno dvojicu psiho delija pa biraj, :wink:
:lol: :lol: :lol:

Nefs-i Mulhima

#131 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Nefs-i Mulhima » 30/01/2013 00:43

E'o odma samo reci :lol:
fatamorgana wrote:Imaš momentalno dvojicu psiho delija pa biraj, :wink:
Me'raba trollu :mrgreen:

Kroksica

#132 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Kroksica » 30/01/2013 00:48

Nefs-i Mulhima wrote:
E'o odma samo reci :lol:
Pa dedera! :D

68847

#133 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by 68847 » 30/01/2013 00:49

Nefs-i Mulhima wrote: Sad opet, znatizeljno pitanje, da li si isao na proteste i direktno se ukljucio u neku akciju koja bi za posljedicu imala ne samo tvoje nego pvecanje zadovoljstva i blagostanja sire okoline.....
Teško odgovorit na sve pa haj' bar na nešto.
Dakle: U takvom slučaju postaješ pripadnik grupe i onda te "mlate Zvezdaši jer navijaš za Partizan". Uvijek sam nastupao kao pojedinac (ne u smislu "superiorni američki pojedinac" a.k.a. Rambo i sl.) borio se protiv "vlasti", kritizirao "stručnjake" koji svojim planovima uništavaju prave vrijednosti, vikao "Dolje vlada!"... :-D i... popio vatru (lično i perosnalno bez da povučem još nekoga).
Da! Pitaš i: Zašto fokusirati pažnju na religiju?
Ni blizu istini.
U svakoj grani ljudske aktivnosti ima svega i svačega (više ili manje) a meni đavo ne da mira pa moram progovoriti.
Koja god grupa da je u pitanju ja ima tražim mane (al bez ikakve zlobe i cilja da ih "uništim") Kritiziram i ateiste kad budalesaju. To se zove kritizer? ;-)
Nakon dužeg vremena ljudi skontaju pa zaključe: Ma dobar si ćoek. O'tebe nikad ništa biti neće. :-D

nasa

#134 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by nasa » 30/01/2013 01:04

68847 wrote:
Nefs-i Mulhima wrote: Sad opet, znatizeljno pitanje, da li si isao na proteste i direktno se ukljucio u neku akciju koja bi za posljedicu imala ne samo tvoje nego pvecanje zadovoljstva i blagostanja sire okoline.....
Teško odgovorit na sve pa haj' bar na nešto.
Dakle: U takvom slučaju postaješ pripadnik grupe i onda te "mlate Zvezdaši jer navijaš za Partizan". Uvijek sam nastupao kao pojedinac (ne u smislu "superiorni američki pojedinac" a.k.a. Rambo i sl.) borio se protiv "vlasti", kritizirao "stručnjake" koji svojim planovima uništavaju prave vrijednosti, vikao "Dolje vlada!"... :-D i... popio vatru (lično i perosnalno bez da povučem još nekoga).
Ni blizu istini.
U svakoj grani ljudske aktivnosti ima svega i svačega (više ili manje) a meni đavo ne da mira pa moram progovoriti.
Koja god grupa da je u pitanju ja ima tražim mane (al bez ikakve zlobe i cilja da ih "uništim") Kritiziram i ateiste kad budalesaju. To se zove kritizer? ;-)
Nakon dužeg vremena ljudi skontaju pa zaključe: Ma dobar si ćoek. O'tebe nikad ništa biti neće. :-D
Kritika je pozeljna,pogotovo je konstruktivna ako je iznutra ali kritikovati samo radi kritike je nekostruktivno,bez cilja?
Mislim da vecina kritikuje s ciljem ili da poboljsa (u skladu sa sopstvenom vizijom poboljsanja)ili da unisti,a jako malo je neutralnih promatraca koji ponekad kritikuju ,a znaju i pohvaliti!
Last edited by nasa on 30/01/2013 01:05, edited 1 time in total.

fatamorgana

#135 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by fatamorgana » 30/01/2013 01:05

nasa wrote: ....a jako malo je neutralnih promatraca koji ponekad kritikuju ,a znaju i pohvaliti!
A što me opisa, :D

Nefs-i Mulhima

#136 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Nefs-i Mulhima » 30/01/2013 01:06

Kroksica wrote:Pa dedera! :D
Morat cu te razocarat :lol: nismo imali kontakta i razmjenu dugih postova :lol:
68847 wrote: Teško odgovorit na sve pa haj' bar na nešto.
Ni blizu istini.
Onda, moram reci, ne ulazeci u istinitost, svaka cast :) Nesebicno si ulagao svoj trud/leda za dobrobit svih nas analogno(digitalno :mrgreen: ) cak i mene. Za to ti u ime svih nas koje nisi povukao dole hvala.

Naravno, covjek je znatizeljno, drustveno bice i treba da se prica o svemu i svacemu iz sfere zivota, ali kao predispozicija za kvalitetan razgovor i medusobno razumjevanje predhodi informisanje o samoj temi i edukovanje. Najlakse je upoeriti prst u nesto i ocekivat da neko to brani i tebi dokazuje nesto, pravda se... etc...
Vjerovatno si samo preletio onaj post ocima, i preskocio indirektnu preporuku da proguglas o nacinu tj pravilu tumacnja Kur'ana i hadisa, sto me dovodi do zakljucka (uzmajuci u obzir i ostatak tvog posta) da ti samo ubijas vrijeme.
Povremeno se bacis na neku temu, razvalis dobru partiju rijeci, prode vrijeme a pojeo vuk magarca.

Bit ce od tebe nesta ne brinem se ja za to :mrgreen:

nasa

#137 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by nasa » 30/01/2013 01:10

fatamorgana wrote:
nasa wrote: ....a jako malo je neutralnih promatraca koji ponekad kritikuju ,a znaju i pohvaliti!
A što me opisa, :D
Svi mi tezimo da na budemo neutralni u trenutku kada trazimo odgovore ali kada ih nadjes .....pa treba sacuvati i kritickog razmisljanja ali nekad se treba i prikloniti gdje te srce nosi :D 'nako strastveno...

68847

#138 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by 68847 » 30/01/2013 01:21

Nefs-i Mulhima wrote:...Vjerovatno si samo preletio onaj post ocima, i preskocio indirektnu preporuku da proguglas o nacinu tj pravilu tumacnja Kur'ana i hadisa, sto me dovodi do zakljucka (uzmajuci u obzir i ostatak tvog posta) da ti samo ubijas vrijeme.
Povremeno se bacis na neku temu, razvalis dobru partiju rijeci, prode vrijeme a pojeo vuk magarca.

Bit ce od tebe nesta ne brinem se ja za to :mrgreen:
Rekao sam da je teško na sve odgovoriti. Navedeno sam čitao i kad Google nije postojao.
Ne ubijam vrijeme a nisam ni sveštenik pa da se samo vjerom bavim.
Teško da je na forumima neko nekoga preveo na islam, napravio od nekoga vrhunskog skijaša, pisca, automehaničara ali... ljudi pokušavaju da nađu odgovore na razna pitanja. O svemu i svačemu. A razgovor je dobra metoda da se razmjene mišljenja. Jasno: Sa zadrtima (pa nek se radi o M+S gumama) nema svrhe razgovarati.
Vrijeme ionako prolazi i bez "dobre partije riječi" a od "dobre partije riječi" (s moje i drugih strana) možda i bude bar korak naprijed. A da li je pojeo vuk kenjca... nadamo se da će se jednom saznati.

Emir 7

#139 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Emir 7 » 30/01/2013 02:38

JoseMujica wrote:
Emir 7 wrote: Fakat ne kontam zbog cega mozda da bi imali u koga upirati prstom ili su pak toliko ogrizli u pogani ateizam??
kao što sam rekao prije...religija je za mnoge perfektan cover da ostanu isti, a da njihovo ponašanje bude društveno prihvatljivo jer sada nastupaju u ime boga, vjere, višeg cilja...drug dok ti vako pišeš nisi džaba gulio u tom federalnom zatvoru :-)

a izgleda da ti je malo 4 godine bilo pa si na dobrom putu da namakneš još puno godina ;-) o trošku pogane kjafirske države
Nepune 3 godine i 4 nije isto pogotovo ne u zatvoru to je velika razlika :)
p.s. jos nesto ako nisi znao zatvori u USA su jedan od najprofitabilnijih businessa i vjeruj veliki procenat osudjenika sluzi nepravedne kazne pogotovo kada su u pitanju manjine ali o tom po tom covjek udje u diskusiju i iznese svoje misljenje da bi ga drugi pljuvali i u laz utjerivali, toliko o nasoj kulturi i toleranciji.

Nefs-i Mulhima

#140 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Nefs-i Mulhima » 30/01/2013 09:01

68847 wrote: Rekao sam da je teško na sve odgovoriti. Navedeno sam čitao i kad Google nije postojao.
Ne ubijam vrijeme a nisam ni sveštenik pa da se samo vjerom bavim.
Teško da je na forumima neko nekoga preveo na islam, napravio od nekoga vrhunskog skijaša, pisca, automehaničara ali... ljudi pokušavaju da nađu odgovore na razna pitanja. O svemu i svačemu. A razgovor je dobra metoda da se razmjene mišljenja. Jasno: Sa zadrtima (pa nek se radi o M+S gumama) nema svrhe razgovarati.
Vrijeme ionako prolazi i bez "dobre partije riječi" a od "dobre partije riječi" (s moje i drugih strana) možda i bude bar korak naprijed. A da li je pojeo vuk kenjca... nadamo se da će se jednom saznati.
Da si citao, sve bi ti bilo jasno i ne bi demaogiju prosipao onda.

Nikom (tj meni) nije cilj ovde da nekog prevede na vjeru. Ovo sto ja pisem proizilazi iz moje dobre volje a ne da ja od tebe napravim efendiju, skijasa, pisca... Na tebi je hoces li ti to prihvatit il potrazit vise informacija o tome. Zbog toga, moj pristup temama se razlikuje od ostalih, jer ne citiram ti ajete i hadise. Da te instinski zanima, potrazio bi ih, pokusao bi dosegnut bar djelic znanja o kom ti ja pricam.

Kada dobijes odgovor, potrebno ga je inkorporirat u svoj dalje razmisljanje i naravno opet navodim, procitat original. Budi sumnjicav i prema meni!
:mrgreen:

miskin

#141 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by miskin » 30/01/2013 09:35

Image

dustaban

#142 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by dustaban » 30/01/2013 10:12

Malo sam se povukao sa ove teme kako je dosao @Nefs-i Mulhima. On me je strasno uvrijedio nacrtavsi me isto ko i Joseta Mujicu!

Glede teme...

Negdje sam na nekoj drugoj raspravi kazao kako bi dobro bilo formirati neku "Komisiju za preispitivanje svrhe".
Naime, desava se i to vidimo svaki dan, kako mnoga tijela, institucije i cijeli sistemi vremenom potpuno izgube svoju "osnivacku funkciju"!
Sto bi narodski rekli - izgube kompas.
I nerijetko se pretvore u svoju suprotnost.
Jedan od eklatantnih primjera "gubljenja svrhe" je saobracajna policija. Njima nije cilj da otklone smetnje u saobracaju vec da, zahvaljujuci tim smetnjama, love "vozacku nejac" u sitnim prekrsajima!

E, ali kad je rijec o gubljenju kompasa, niko nije tako prolupo ko religija!
Religija je izgubila orijentire i prema samom Bogu i u vecini slucajeva vjernike navigava prema samom sotoni!

Najeklatantniji dokaz je upravo cinjenica da je religiji drazi preobraceni visestruki ubojica nego ateista humanista. Kad ih se pritisne argumentima onda se kurvinski povlace u ugao gdje se hvataju za temeljne "samobog" teze: "Samo Bog sve vidi i sve zna", "Samo Bog zna ko je kakav", "Samo Bog moze oprostiti", "Samo Bog...

I nije istina da religije ne prastaju vec samo pomazu ljudima da se pokaju, a Bog je taj koji prasta.
Koja suplja demagogija. Sve i jedna religija veoma eksplicitno objasnjavaju oprost grijeha, do najmanjih detalja. Ovo sa islamom, koji, za razliku od drugih, pogresnih, vjera nema instituciju oprosta grijeha... to naprosto nije tacno. To sto hodza ne prasta grijehe izravno kao svecenik, pa to je samo razlika u nacinu oprosta. To vam je isto kao kad placate taksu, nekad vam naplate na licu mjesta, a nekad vam kazu da odete na postu i donesete peti primjerak uplatnice!

Pa religije se zapravo i ne bave vjernicima vec pokajnicima, bas kao sto se i bolnice bave bolesnicima a ne zdravima. I kao sto je ljekaru cilj da, zarad posla i zarade, zdravog ubjedi da je bolestan, tako isto hodze&popovi prvo nadju musteriju grijesnika pa ga onda "popravljaju".

Ima li boljeg mjesta za takvu rabotu od zatvora!

Nefs-i Mulhima

#143 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Nefs-i Mulhima » 30/01/2013 10:27

dustaban wrote:Ovo sa islamom, koji, za razliku od drugih, pogresnih, vjera nema instituciju oprosta grijeha... to naprosto nije tacno. To sto hodza ne prasta grijehe izravno kao svecenik, pa to je samo razlika u nacinu oprosta.

Pa religije se zapravo i ne bave vjernicima vec pokajnicima, bas kao sto se i bolnice bave bolesnicima a ne zdravima. I kao sto je ljekaru cilj da, zarad posla i zarade, zdravog ubjedi da je bolestan, tako isto hodze&popovi prvo nadju musteriju grijesnika pa ga onda "popravljaju".

Navedi mi izvor na kom ovo tvrdis (bolodvano)? Po mogucnosti ajet, hadis... etc...

A plah si sa materiojm oko islama koliko vidim... ko šuplja tendžera.... Ljudi ti objasnjavali a ti svoje pa svoje...

edit:
Trebao ti dodat kosu? Šauma folovi golovi? :lol:

JoseMujica

#144 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by JoseMujica » 30/01/2013 10:50

Emir 7 wrote:
JoseMujica wrote:
Emir 7 wrote: Fakat ne kontam zbog cega mozda da bi imali u koga upirati prstom ili su pak toliko ogrizli u pogani ateizam??
kao što sam rekao prije...religija je za mnoge perfektan cover da ostanu isti, a da njihovo ponašanje bude društveno prihvatljivo jer sada nastupaju u ime boga, vjere, višeg cilja...drug dok ti vako pišeš nisi džaba gulio u tom federalnom zatvoru :-)

a izgleda da ti je malo 4 godine bilo pa si na dobrom putu da namakneš još puno godina ;-) o trošku pogane kjafirske države
Nepune 3 godine i 4 nije isto pogotovo ne u zatvoru to je velika razlika :)
p.s. jos nesto ako nisi znao zatvori u USA su jedan od najprofitabilnijih businessa i vjeruj veliki procenat osudjenika sluzi nepravedne kazne pogotovo kada su u pitanju manjine ali o tom po tom covjek udje u diskusiju i iznese svoje misljenje da bi ga drugi pljuvali i u laz utjerivali, toliko o nasoj kulturi i toleranciji.
:-) :shock: pa ti drug pišeš o "poganom ateizmu" i sad pričaš o nekakvoj toleranciji i "našoj" kulturi :? Najproblematičnija je zapravo "tvoja" kultura jer stvara startnu poziciju u diskusiji je da mene smatraš poganim, a istovremeno očekuješ da tolerišem tvoje ideološke projekcije i demagoške baljezgarije :?

A na kraju i to što ti smatraš danas svojom kulturom dobio si na instant partijskom kursu u zatvoru gdje vjerovatno nisi imao puno izbora između knjige i primanja u pakaš. Sam taj instant kurs je vjerovatno bio fokusiran na dogmu prenesenu u krilaticama, odnosno prigodnim citatima za svaku priliku. Al tako se ne širi kultura već politička ideologija, što za mene svaka religija jeste.

dustaban

#145 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by dustaban » 30/01/2013 11:22

Nefs-i Mulhima wrote:
dustaban wrote:Ovo sa islamom, koji, za razliku od drugih, pogresnih, vjera nema instituciju oprosta grijeha... to naprosto nije tacno. To sto hodza ne prasta grijehe izravno kao svecenik, pa to je samo razlika u nacinu oprosta.

Navedi mi izvor na kom ovo tvrdis (bolodvano)? Po mogucnosti ajet, hadis... etc...
A plah si sa materiojm oko islama koliko vidim... ko šuplja tendžera.... Ljudi ti objasnjavali a ti svoje pa svoje...
edit:
Trebao ti dodat kosu? Šauma folovi golovi? :lol:
Pa nemojme sad tjerati da ovdje kopipejstiram bezgranicne dokaze recenom. To sto se stalno ponavlja da "samo Allah prasta" treba dopuniti sa GARANCIJOM koja se jos cesce ponavlja...
... ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti. On, doista, mnogo prašta i On je milostiv.'" (Zumer, 53.)
:shock:

Ima toga kolko hos.
(Kad nadjem metnucu nesta jos preciznije, nesto u smislu ako izmolis jednom oprasta se frtalj grijeha, dvaput - pola... cetri puta - sve!)
Dakle, istovremeno se ponavlja da samo Allah prasta, ali isto tako daju cvrsta obecanja da ce doista oprostiti... ako te MI dobro ocjenimo i ako ti MI sredimo! Prema tome...ne zavaravajmo se, nismo djeca.
JoseMujica wrote:...dobio si na instant partijskom kursu u zatvoru gdje vjerovatno nisi imao puno izbora između knjige i primanja u pakaš...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:thumbup:

Nefs-i Mulhima

#146 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by Nefs-i Mulhima » 30/01/2013 11:40

dustaban wrote: Pa nemojme sad tjerati da ovdje kopipejstiram bezgranicne dokaze recenom. To sto se stalno ponavlja da "samo Allah prasta" treba dopuniti sa GARANCIJOM koja se jos cesce ponavlja...
... ne gubite nadu u Allahovu milost! Allah će, sigurno, sve grijehe oprostiti. On, doista, mnogo prašta i On je milostiv.'" (Zumer, 53.)
:shock:

Ima toga kolko hos.
Ocito si ubleha. Jesil procitao prijasnje ajete i one koje predhode tome? Ocito da ne, zato se ovde provaljujes samo tako i bacas demagogiju... Koga interesuje moze pogledat i bit ce mu sve jasno... Pogledaj i ti, pa mi reci na sta se to odnosi. Takoder pogledat ko su vjernici, uslovi za to, sta je tevba, propise u vezi nje, i onda pokusat shvatit na koga se odnosi.

[quote="dustaban"]
(Kad nadjem metnucu nesta jos preciznije, nesto u smislu ako izmolis jednom oprasta se frtalj grijeha, dvaput - pola... cetri puta - sve!)
Dakle, istovremeno se ponavlja da samo Allah prasta, ali isto tako daju cvrsta obecanja da ce doista oprostiti... ako te MI dobro ocjenimo i ako ti MI sredimo! Prema tome...ne zavaravajmo se, nismo djeca.
[/quote]

Cekam da nades nesta "preciznije" sto si naveo.
i btw, Kur'an je rijec Allaha dz.s. tako da niko ne obecava u Njegovo ime. Takoder, preporuka malo pogledat o tome. Nismo djeca i ocekujem od tebe bar malo bolji nivo edukacije o islamu.

fatamorgana

#147 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by fatamorgana » 30/01/2013 14:01

JoseMujica wrote:
:-) :shock: pa ti drug pišeš o "poganom ateizmu" i sad pričaš o nekakvoj toleranciji i "našoj" kulturi :? Najproblematičnija je zapravo "tvoja" kultura jer stvara startnu poziciju u diskusiji je da mene smatraš poganim, a istovremeno očekuješ da tolerišem tvoje ideološke projekcije i demagoške baljezgarije :?
Ne mogu se oteti utisku da je Emir i njegovo navodno iskustvo banalan propagandni "FAKE" ....

JoseMujica

#148 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by JoseMujica » 30/01/2013 14:24

haj ba šta se ima vjernika iz/iza Emira sekirat...sve je dozvoljeno u ime vjere, a bog će mu oprostiti :D jer je Mujica kjafir i samim tim pakaš u ovoj priči po defaltu

odr0n

#149 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by odr0n » 30/01/2013 14:38

Emir 7 wrote:Neki su otisli u nedogled i stvari nekako redaju bukvalno, kao sto brat rece postoje 3 vrste grijeha (prema Bogu, prema drugima i prema sebi). Ne zaboravite da je samo kod Allaha s.w.t.a. pravednost, i u ovo zemaljskim sudovima koji se danas koriste je vise nepravde nego pravde. Kako kazniti covjeka koji je ubio recimo desetine ljudi? Uzeti mu zivot? A on ima samo jedan zivot? Dakle oprao si ga samo jednog zivota a sta je sa drugima? Samo je Allah dz.s. kadar da umrtvi insana onoliko puta koliko On Svevisnji hoce, i da ga toliko puta ozivi. Zbog toga Je Sudnji Dan gdje ce dugovi prema drugim ljudima morati izmiriti s time sto ces svoja dobra dijela davati covjeku na kojem si nepravdu ucinio, a u koliko vise ne budes imao dobrih dijela u tom slucaju losa dijela sa doticnog ce biti prikacena tebi.
Jos nesto covjek ako je odsluzio zatvorsku kaznu to neka ne uzima zdravo za gotovo da mu je oprosteno jer je on odsluzio kaznu jer danas se ne sudi sherijetskim zakonom.
Mnogima na razocarenje smetaju oni koji su se vratili vjeri, imam neki osjecaj da bi jako volili da su ostali u onom crnilu u kojem su bili. Fakat ne kontam zbog cega mozda da bi imali u koga upirati prstom ili su pak toliko ogrizli u pogani ateizam??
Pa upravo ti potvrđuješ ono što sam i rekao, kada si se riješio stvari koje su te dovele do dotle (ako nisi lagao), radikalnost je ostala samo se sada pojavila u drugom obliku, kada bez ikakvih osnova sve ateiste smatraš poganim, no ne krivim te jer te upravo vjera naučila tome. U kuranu se za ateiste ništa pozitivno nije pomenulo, gdje god se spomenu uglavnom se pominju u kontekstu nekakvih lopova, lažova itd., znači religijski spisi sve ateiste smatraju dnom dna, to je isto kao kada bi mi sve vjernike smatrali teroristima i najgorima, e na taj način religijske spise opisuju sve ateiste, zbog toga kažem da je religija sama po sebi radikalna (da dodam još sve zabrane koje vjernik mora poštovati da bi bio vjernik), što za takve kao što si (radikalan u životu) je itekako pogodno i kompatibilno. ;-)

68847

#150 Re: Religija u zatvoru ?!

Post by 68847 » 31/01/2013 16:02

Nefs-i Mulhima wrote: Da si citao, sve bi ti bilo jasno i ne bi demaogiju prosipao onda.

... Ovo sto ja pisem proizilazi iz moje dobre volje...

...Budi sumnjicav i prema meni!
(Dobro bi bilo za temu o toleranciji)
1. Veze s demagogijom nema. Ti si čitao i postignut je efekt. Sve ostalo je glupost.
2. Dobra volja da nam kažeš da je sve ostalo glupost.
3. Jesam. Sumnjičav sam.

Post Reply