Može li religija pomoći državi BiH ?!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#751 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Ode Miskin u Mevlidove vode sa ovim pričama o zapadu i istoku. :lol:
Ma jock rekao sam da nemam nista s tim ljudim i podrzavam kaznu suda izrecenu, nego sam realan, neki od vjernika se zanose tim neki brojkama, te neke godine ce Francuska postati islamska zemlja, Njemacka, i tako te stvari, i oni to vide kao neku licnu satisfakciju, valjda tjesuci se danasnjim stanjem ummeta. Nema ovom ummetu napredka dok se arapi ne vrate islamu, oni su glavni dio ovog ummeta i oni su prvaci istog, kako se moze razumjeti iz pojedinih predaja, a mi ostali smo da tu pripomognemo.

Savjet jedan za vjernike koji sam ja dobio jednom:

Tvoje je ako si vec vjernik da gledas koji novi hajr mozes uvesti u svoj zivot, makar 2 rekata duha namaza da klanjas, da ti vjera ne postane monotona, da se trudis da budes bolji, i da ti svaki dan bude poboljsanje u dobru u svakom smislu.

Tvoje je da se sekiras ako nisi jutros ustao na sabah, meleki dosli, zamjenili se, vratili se Gospodaru, On ih pita sta je s tim i tim, a oni Mu kazu da spavas, tvoje je da places nad svojim stanjem ako nisi Kur'an uzeo u ruke danima, ako se prasina nakupila na njemu.

Nije tvoje da se brines sta je i kakvo je stanje u Afganistanu, ne kazem da ne treba misliti o muslimanima, zna se nasa akida i nase bratske veze i sta one povlace i koja prava i obaveze imamo kod brata, ali ti nisi odgovoran za stanje tamo, nego je tvoj djelokrug ti sam sebi jer sebi si najpreci, zatim tvoja porodica, tvoja mahala...
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#752 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

miskin wrote: a ako bude sve kako ja zamisljam onda cu se rjeđe druzit s vama, no ne sekiram doci ce neko da me zamjeni mozda @Abdulhaq, fatin jaran stari
Pošalji ga da ga opet razmagnetišem, :lol:
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#753 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

fatamorgana wrote:
Kroksica wrote: Kakva je to zena koja ce te sprijeciti da se druzis sa nama. Ja ne odobravam taj brak!!! :lol:
Nerijetko su žene zavidne na prijateljstvo te se posesivno ponašaju prema mužu, momku kad je isto u pitanju ...
Znam, zato ne odobravam.

Odoh :sleep:.

Selam i LN, raji.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#754 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

LN, :)
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#755 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Kroksica wrote:
miskin wrote: Bil hajr, nego naumpade mi sad da neko od nas otvori temu gdje bi vjernici ucili Kur'an mozda po jednu stranicu pa to uplodovali na neki servis na netu u vidu mp3 formata, pa stavljali na temu, sta ti velis, bil se mogla takva tema odrzat. Ne mora stranicu ucit, nego neki dio Kur'ana koji mu je drag ili tako nesto.
Ja znam ko ne bi ucio. :lol:
Ne znam melodicno citati i imam iritantan glas, ne znam koliko bi tema pozivjela jer ne znam koliko bi bilo raje da ucestvuje.
Ma ne mora odmah da bude sto ljudi, par ljudi samo cisto da tema ne padne tamo u arhivu
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#756 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Sto bi se rijedje druzio ,mozes i nju dovesti .... :D
Ja cu koristiti Firefox, njoj cemo dati Chrome obzirom da ga ja ne koristim, ili cemo kupit jos jedan racunar.

Ali stvarno razmiljam kako bi mogli ici na neke izlete i svasta nesta mi se mota po glavi, valjda se necu opeci.

krox dat cu onda fati moj password pa nek pise s mog nicka, moze on to dat cu mu par stranica s kojih ce crpit islamsko znanje, ja mislim da bi on to mogao, namazani :D
Last edited by miskin on 14/01/2013 01:56, edited 1 time in total.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#757 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

miskin wrote:
Kroksica wrote:
miskin wrote: Bil hajr, nego naumpade mi sad da neko od nas otvori temu gdje bi vjernici ucili Kur'an mozda po jednu stranicu pa to uplodovali na neki servis na netu u vidu mp3 formata, pa stavljali na temu, sta ti velis, bil se mogla takva tema odrzat. Ne mora stranicu ucit, nego neki dio Kur'ana koji mu je drag ili tako nesto.
Ja znam ko ne bi ucio. :lol:
Ne znam melodicno citati i imam iritantan glas, ne znam koliko bi tema pozivjela jer ne znam koliko bi bilo raje da ucestvuje.
Ma ne mora odmah da bude sto ljudi, par ljudi samo cisto da tema ne padne tamo u arhivu
Ja bih mogao uređivati šaljivu stranicu ....
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#758 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Ja bih mogao uređivati šaljivu stranicu ....
Tebi sve ide od ruke

Nisam ni vidio koliko ima sati, idem i ja, mozda usnijem sta lijepo :D
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#759 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by vatrogasac »

odr0n wrote:
Opet ti bubaj, čuj hiljade, ima oko 300 džamija - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mosques_in_Germany. Opet da napomenem 4% muslimana je u Njemačkoj, tako da đabe ljepiš ove klipove za koje znamo šta ti je cilj.
Zaboravljaš. Jednom sam ja tu listu postavio i isto si reagovao ti ili neko drugi i rekao sam da su to džamije sa munarama, a mesdžide (džamije bez munara) teško da i Njemačka zna koliko ima. Znam da sam samo u jednom gradu veličine Sarajeva, što u bosanskih, a što u turskih klanjao u preko deset, a nisam stigao sve obići.

http://igbd.org/?p=2059

miskin wrote:
Naravno,nego mi to malo savjetujemo da se ne zaletis jer ponekad se moze i prevariti...nista vise...neka se prijavi na klix ,a ti ne otkrivaj nik pa je malo propitaj o svemu :mrgreen:
to bi vec bilo malo ruzno s moje strane, a ako bude sve kako ja zamisljam onda cu se rjeđe druzit s vama, no ne sekiram doci ce neko da me zamjeni mozda @Abdulhaq, fatin jaran stari
Tako i treba, samo nemoj nas zaboraviti. Zabrinuo bi me kada bi nastavio isto. :mrgreen:
Milefromneigborhood
Posts: 34
Joined: 24/02/2009 12:30

#760 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Milefromneigborhood »

Isto kao da ste postavili pitanje može li "mesna industrija lijanovići" pomoći državi BiH?
Naravno da nemože jer cilj religije (mislim na sve religije) privući što veći broj sljedbenika i finansijski ih iskoristiti i da to uspješno čine vjekovima.
Metode su različite a jedna od njih je dobro ih prepasti, zaprjetiti ali im dati i malo nade ako budu dobri i naravno ako budu plaćali.
Plaćaju se usluge krštenja,sunećenja,sahrane,dženaze,krizme,liturgije itd i normalno dok je više"mušterija" religije zadovoljno trljaju dlanovima ali ako krene broj vjernika prema dole eee tu je problem odma se optužuju ,kondomi,abortus,šupakmeraklije sva djela sotone koje doprinose manjem broju korisnika usluge.
Ako sumnjate u ovo nadjite mi neko "sveto" lice koje kopa kanale ,zida svoje bogomolje inače da rintači nešto,naravno da ga nećete naći jer to sve za njih rade hamali.
Jedini način da oni pomognu BiH je ako nemogu ukinuti barem da malo smanje huškanje i puckanje prema "onim drugim"
nemoguce vruce
Posts: 748
Joined: 13/03/2012 15:41

#761 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by nemoguce vruce »

Milefromneigborhood wrote:Isto kao da ste postavili pitanje može li "mesna industrija lijanovići" pomoći državi BiH?
Naravno da nemože jer cilj religije (mislim na sve religije) privući što veći broj sljedbenika i finansijski ih iskoristiti i da to uspješno čine vjekovima.
Metode su različite a jedna od njih je dobro ih prepasti, zaprjetiti ali im dati i malo nade ako budu dobri i naravno ako budu plaćali.
Plaćaju se usluge krštenja,sunećenja,sahrane,dženaze,krizme,liturgije itd i normalno dok je više"mušterija" religije zadovoljno trljaju dlanovima ali ako krene broj vjernika prema dole eee tu je problem odma se optužuju ,kondomi,abortus,šupakmeraklije sva djela sotone koje doprinose manjem broju korisnika usluge.
Ako sumnjate u ovo nadjite mi neko "sveto" lice koje kopa kanale ,zida svoje bogomolje inače da rintači nešto,naravno da ga nećete naći jer to sve za njih rade hamali.
Jedini način da oni pomognu BiH je ako nemogu ukinuti barem da malo smanje huškanje i puckanje prema "onim drugim"
Ja bih prije reko da to rade ljudi a ne religije, jer kako objasniti cinjenicu da su religije prisutne u BiH, a samo jedan odredjen dio ljudi koristi gore navedene usluge?
Milefromneigborhood
Posts: 34
Joined: 24/02/2009 12:30

#762 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Milefromneigborhood »

nemoguce vruce wrote:
Milefromneigborhood wrote:Isto kao da ste postavili pitanje može li "mesna industrija lijanovići" pomoći državi BiH?
Naravno da nemože jer cilj religije (mislim na sve religije) privući što veći broj sljedbenika i finansijski ih iskoristiti i da to uspješno čine vjekovima.
Metode su različite a jedna od njih je dobro ih prepasti, zaprjetiti ali im dati i malo nade ako budu dobri i naravno ako budu plaćali.
Plaćaju se usluge krštenja,sunećenja,sahrane,dženaze,krizme,liturgije itd i normalno dok je više"mušterija" religije zadovoljno trljaju dlanovima ali ako krene broj vjernika prema dole eee tu je problem odma se optužuju ,kondomi,abortus,šupakmeraklije sva djela sotone koje doprinose manjem broju korisnika usluge.
Ako sumnjate u ovo nadjite mi neko "sveto" lice koje kopa kanale ,zida svoje bogomolje inače da rintači nešto,naravno da ga nećete naći jer to sve za njih rade hamali.
Jedini način da oni pomognu BiH je ako nemogu ukinuti barem da malo smanje huškanje i puckanje prema "onim drugim"
Ja bih prije reko da to rade ljudi a ne religije, jer kako objasniti cinjenicu da su religije prisutne u BiH, a samo jedan odredjen dio ljudi koristi gore navedene usluge?
Religije su vrlo dobro uštimane i organizovane djelatnosti i da rade ih ljudi,pa nisi valjda mislio da su vanzemaljci!
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#763 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by vatrogasac »

Milefromneigborhood wrote:Isto kao da ste postavili pitanje može li "mesna industrija lijanovići" pomoći državi BiH?
Naravno da nemože jer cilj religije (mislim na sve religije) privući što veći broj sljedbenika i finansijski ih iskoristiti i da to uspješno čine vjekovima.
Metode su različite a jedna od njih je dobro ih prepasti, zaprjetiti ali im dati i malo nade ako budu dobri i naravno ako budu plaćali.
Plaćaju se usluge krštenja,sunećenja,sahrane,dženaze,krizme,liturgije itd i normalno dok je više"mušterija" religije zadovoljno trljaju dlanovima ali ako krene broj vjernika prema dole eee tu je problem odma se optužuju ,kondomi,abortus,šupakmeraklije sva djela sotone koje doprinose manjem broju korisnika usluge.
Ako sumnjate u ovo nadjite mi neko "sveto" lice koje kopa kanale ,zida svoje bogomolje inače da rintači nešto,naravno da ga nećete naći jer to sve za njih rade hamali.
Jedini način da oni pomognu BiH je ako nemogu ukinuti barem da malo smanje huškanje i puckanje prema "onim drugim"
Ako si korisnik ovakvih usluga onda si od onih koji to čine povremeno, ali prije da nisi nikako jer takvi su najžešći kritičari iako se njima 'ne uzima iz džepa'. Ne može ti niko ni uzeti ako ti nećeš dati. Ovo je sekularna država i možeš svaku crkvu ili vjersku zajednicu zaobići u širokom luku.

Još u davna vremena adet je bio da onaj ko gradi džamiju obezbijedi i vakuf/zadužbinu od čijih prihoda će se održavati i ta džamija, ali i oni koji joj služe. Da skratimo priču, najplastičniji primjer za to je vakuf Gazi Husrev bega i taj veliki čovjek je u svojim vakufnamama čak odredio koliko za šta... Vrednovanje službi u Gazi Husrev-begovu vakufu. Znači...onaj ko je oteo te vakufe, a zna se ko je, neka ih vrati i neće biti potrebe za plaćanjem članarina i ovih osnovnih usluga i onda će se te usluge smanjiti ili ovisno od tih prihoda ići ka njihovom ukidanju. Ali...
amazon
Posts: 609
Joined: 26/10/2012 14:28

#764 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by amazon »

Bil hajr, nego naumpade mi sad da neko od nas otvori temu gdje bi vjernici ucili Kur'an mozda po jednu stranicu pa to uplodovali na neki servis na netu u vidu mp3 formata, pa stavljali na temu, sta ti velis, bil se mogla takva tema odrzat. Ne mora stranicu ucit, nego neki dio Kur'ana koji mu je drag ili tako nesto.[/quote]
Ja znam ko ne bi ucio. :lol:
Ne znam melodicno citati i imam iritantan glas, ne znam koliko bi tema pozivjela jer ne znam koliko bi bilo raje da ucestvuje.[/quote]
Ma ne mora odmah da bude sto ljudi, par ljudi samo cisto da tema ne padne tamo u arhivu[/quote]

Ja bih mogao uređivati šaljivu stranicu ....[/quote]

A ja horoskop i sportsku stranicu :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#765 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

Amazone, ma Miske je da ovom idejom htio samo da malo pomogne državi BiH, ;-)
amazon
Posts: 609
Joined: 26/10/2012 14:28

#766 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by amazon »

fatamorgana wrote:Amazone, ma Miske je da ovom idejom htio samo da malo pomogne državi BiH, ;-)
Oni bi recitovali a mi bi to spremali u mp3 format, joj koj bi to pomoc bila za ovu ateisticku drzavu :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#767 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

amazon wrote:
fatamorgana wrote:Amazone, ma Miske je da ovom idejom htio samo da malo pomogne državi BiH, ;-)
Oni bi recitovali a mi bi to spremali u mp3 format, joj koj bi to pomoc bila za ovu ateisticku drzavu :D
Neopisiva ....
amazon
Posts: 609
Joined: 26/10/2012 14:28

#768 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by amazon »

fatamorgana wrote:
amazon wrote:
fatamorgana wrote:Amazone, ma Miske je da ovom idejom htio samo da malo pomogne državi BiH, ;-)
Oni bi recitovali a mi bi to spremali u mp3 format, joj koj bi to pomoc bila za ovu ateisticku drzavu :D
Neopisiva ....
Da je takve mladezi vise, gdje bi nam bio kraj, vjerovatno u Gornjoj Maoci ili kako se vec zove ta mala Kalifornija, izvozili bi pamet :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#769 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

amazon wrote:
Da je takve mladezi vise, gdje bi nam bio kraj, vjerovatno u Gornjoj Maoci ili kako se vec zove ta mala Kalifornija, izvozili bi pamet :lol:
Ma 'ta će Maoča, Saudijska Arabija bArazere, :lol:
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#770 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

@ amazon, haman mi smo ono sugrađani, pa reko da te obradujem jednom lijepom vijesti, ako vec nisi obradovan. Treba dzamija da nam se gradi, dole kod stadiona pa do zgrade socijalnog. Trebali bi radove krenuti ove godine, pare su tu, moj prijatelj radi projekat, pa mi govorio, ima i video, sve bit ce fontana ispred, taman dole fali jedna dzamija prema Novoj Zenici
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#771 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

miskin wrote:@ amazon, haman mi smo ono sugrađani, pa reko da te obradujem jednom lijepom vijesti, ako vec nisi obradovan. Treba dzamija da nam se gradi, dole kod stadiona pa do zgrade socijalnog. Trebali bi radove krenuti ove godine, pare su tu, moj prijatelj radi projekat, pa mi govorio, ima i video, sve bit ce fontana ispred, taman dole fali jedna dzamija prema Novoj Zenici
Evo nek' još neko samo kaže da religija ne pomaže državi .... a i Miske se zad'o, :lol:
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#772 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Kada bi se oni koji govore za sebe da su vjernici, koji kad dolaze na dzumu obavezno moraju proci u prvi saff iako su dosli 5 do 12, kada bi samo se pridrzavali osnovnih prinicpa svoje vjere bilo bi nam bolje.

Ne kradi

Pitali su Erdogana kako je uspio od Turske napravit to sto je danas, a on je tamo nekad 2000 tek izasao iz zatvora kako je uspio od drzave koja je bila MMF-u duzna cc 25-30 milijardi dolara uspio da skoro sve vrati, jos mu je ostalo oko 800 milona, a vratit kredit tim lihvarima je skoro pa nemoguce rekao je samo dvije rijeci: "Nisam krao"
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#773 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

miskin wrote:Kada bi se oni koji govore za sebe da su vjernici, koji kad dolaze na dzumu obavezno moraju proci u prvi saff iako su dosli 5 do 12, kada bi samo se pridrzavali osnovnih prinicpa svoje vjere bilo bi nam bolje.

Ne kradi

Pitali su Erdogana kako je uspio od Turske napravit to sto je danas, a on je tamo nekad 2000 tek izasao iz zatvora kako je uspio od drzave koja je bila MMF-u duzna cc 25-30 milijardi dolara uspio da skoro sve vrati, jos mu je ostalo oko 800 milona, a vratit kredit tim lihvarima je skoro pa nemoguce rekao je samo dvije rijeci: "Nisam krao"
Kako to da vjera dosad nije uticala odgojno da ljudi ne kradu, gdje je greška?
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#774 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

fatamorgana wrote:
miskin wrote:Kada bi se oni koji govore za sebe da su vjernici, koji kad dolaze na dzumu obavezno moraju proci u prvi saff iako su dosli 5 do 12, kada bi samo se pridrzavali osnovnih prinicpa svoje vjere bilo bi nam bolje.

Ne kradi

Pitali su Erdogana kako je uspio od Turske napravit to sto je danas, a on je tamo nekad 2000 tek izasao iz zatvora kako je uspio od drzave koja je bila MMF-u duzna cc 25-30 milijardi dolara uspio da skoro sve vrati, jos mu je ostalo oko 800 milona, a vratit kredit tim lihvarima je skoro pa nemoguce rekao je samo dvije rijeci: "Nisam krao"
Kako to da vjera dosad nije uticala odgojno da ljudi ne kradu, gdje je greška?
U genetskom kodu, sto bi reko Djulijano.
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#775 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by cartman »

fatamorgana wrote:
miskin wrote:Kada bi se oni koji govore za sebe da su vjernici, koji kad dolaze na dzumu obavezno moraju proci u prvi saff iako su dosli 5 do 12, kada bi samo se pridrzavali osnovnih prinicpa svoje vjere bilo bi nam bolje.

Ne kradi

Pitali su Erdogana kako je uspio od Turske napravit to sto je danas, a on je tamo nekad 2000 tek izasao iz zatvora kako je uspio od drzave koja je bila MMF-u duzna cc 25-30 milijardi dolara uspio da skoro sve vrati, jos mu je ostalo oko 800 milona, a vratit kredit tim lihvarima je skoro pa nemoguce rekao je samo dvije rijeci: "Nisam krao"
Kako to da vjera dosad nije uticala odgojno da ljudi ne kradu, gdje je greška?

shejtan fato,shejtan je svuda oko nas!
Post Reply