Može li religija pomoći državi BiH ?!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#726 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

Kroksica wrote: Bolje sto su se razisli nego da su se uzeli. A ti, pamet u glavu.
Ma tu mu neće ni bog pomoći a kamoli pamet ....
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#727 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Bolje sto su se razisli nego da su se uzeli. A ti, pamet u glavu.
Ah pa nikad ne znas sa zenom, to je sto bi se reklo macak u vreci. :D

ma znam ali fakat bi mi bilo dosadno sad hodat s nekim vise od godinu dana, ako za godinu nisi skontao sta zelis onda svako sebi i nemoj traciti ni svoje ni njeno vrijeme. A vala ti hodat s nekim godinu dana, brojat mu zube, a ona ti zabranjena, veli meni jedan frend, koji je vodio prije zivot isto kao ja, daleko od islama, meni to dosadno, nema veli tu akcije i odvali se smijat.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#728 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

vatrogasac wrote:
Kroksica wrote: Bola Miske, ne mores danas pokupit prvu i zenit, proslo je to vrijeme, moras je dobro upoznat da bi je zenio.
Nema šanse. Uhvatio Mujo zlatnu ribicu i slijedi želja i Mujo patriota zatraži koridor Vc da to odmah pukne preko cijele Bosne pa i Hercegovine i ribica se počne češati pa pravdati kako to njoj nije problem bilo gdje, ali u Bosni nego da on traži šta drugo...Mujo skaharen ono...hajd daj šta daš ...pa poželi da zna šta mu Fata misli...češe se ribica onim perajama pa će Muji:" Kako bi ti onaj autoput?" :mrgreen:
ma ima jedan bolji: Uhvatio Mujo zlatnu ribicu a ona mu kaže da će mu ispuniti tri želje ako je pusti a on joj kaže: ma hebo želje i proguta ribicu .... aktuelno, kaj ne?
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#729 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

fatamorgana wrote:
Kroksica wrote: Bolje sto su se razisli nego da su se uzeli. A ti, pamet u glavu.
Ma tu mu neće ni bog pomoći a kamoli pamet ....
Ne pamtim dana kada nisam Ga dozivao da mi podari lijepu i cestitu zenu :)
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#730 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by nasa »

miskin wrote:
Bolje sto su se razisli nego da su se uzeli. A ti, pamet u glavu.
Ah pa nikad ne znas sa zenom, to je sto bi se reklo macak u vreci. :D

ma znam ali fakat bi mi bilo dosadno sad hodat s nekim vise od godinu dana, ako za godinu nisi skontao sta zelis onda svako sebi i nemoj traciti ni svoje ni njeno vrijeme. A vala ti hodat s nekim godinu dana, brojat mu zube, a ona ti zabranjena, veli meni jedan frend, koji je vodio prije zivot isto kao ja, daleko od islama, meni to dosadno, nema veli tu akcije i odvali se smijat.
Pa ne moras odrediti vrijeme vec kad pomislis to je to sacekas neko vrijeme i onda.... ;-)
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#731 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

miskin wrote:
Bolje sto su se razisli nego da su se uzeli. A ti, pamet u glavu.
Ah pa nikad ne znas sa zenom, to je sto bi se reklo macak u vreci. :D

ma znam ali fakat bi mi bilo dosadno sad hodat s nekim vise od godinu dana, ako za godinu nisi skontao sta zelis onda svako sebi i nemoj traciti ni svoje ni njeno vrijeme. A vala ti hodat s nekim godinu dana, brojat mu zube, a ona ti zabranjena, veli meni jedan frend, koji je vodio prije zivot isto kao ja, daleko od islama, meni to dosadno, nema veli tu akcije i odvali se smijat.
Pa neces se zenit samo zbog "akcije" a ne mozes ni rec da bi ti bilo odsadno hodat s nekim vise od godine jer nisi ni prob'o.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#732 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

miskin wrote:
fatamorgana wrote:
Kroksica wrote: Bolje sto su se razisli nego da su se uzeli. A ti, pamet u glavu.
Ma tu mu neće ni bog pomoći a kamoli pamet ....
Ne pamtim dana kada nisam Ga dozivao da mi podari lijepu i cestitu zenu :)
Pa lijepih ima. čestitih malo manje, ne znam postoji li ovo dvoje u jednoj osobi ....
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#733 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

vatrogasac wrote:
Kroksica wrote: Bola Miske, ne mores danas pokupit prvu i zenit, proslo je to vrijeme, moras je dobro upoznat da bi je zenio.
Nema šanse. Uhvatio Mujo zlatnu ribicu i slijedi želja i Mujo patriota zatraži koridor Vc da to odmah pukne preko cijele Bosne pa i Hercegovine i ribica se počne češati pa pravdati kako to njoj nije problem bilo gdje, ali u Bosni nego da on traži šta drugo...Mujo skaharen ono...hajd daj šta daš ...pa poželi da zna šta mu Fata misli...češe se ribica onim perajama pa će Muji:" Kako bi ti onaj autoput?" :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Bravo!
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#734 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

fatamorgana wrote:
Pa lijepih ima. čestitih malo manje, ne znam postoji li ovo dvoje u jednoj osobi ....
Hahahah! Procitah "u jednoj sobi" pa kontam o kakvim sobama prica.
FFC
Posts: 224
Joined: 16/11/2012 23:03

#735 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by FFC »

bez religije zli ljudi bi radili zlo a dobri ljudi bi radili dobro.

sa religijom i dobri ljudi čine zlo.
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#736 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Pa ne moras odrediti vrijeme vec kad pomislis to je to sacekas neko vrijeme i onda.... ;-)
Naravno da ne misli kao robot, ali mislim da je godina sasvim dovoljna da nekog upoznas, a kao sta sam rekao svi mi u javnosti uljepsavamo svoj i izgled i ponasanje, drugacija je faca ujutro kad se probudis i na dnevnoj kafici, kao i ponasanje kuci i vani, Poslanik je u svojim dovama trazio takvaluk i u tajnosti i u javnosti.
Pa neces se zenit samo zbog "akcije" a ne mozes ni rec da bi ti bilo odsadno hodat s nekim vise od godine jer nisi ni prob'o.
Ma brate, mozda sam izabrao pogresnu rijec, ali ta jedna godina je dovoljna savim.
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#737 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

miskin wrote:
Pa ne moras odrediti vrijeme vec kad pomislis to je to sacekas neko vrijeme i onda.... ;-)
Naravno da ne misli kao robot, ali mislim da je godina sasvim dovoljna da nekog upoznas, a kao sta sam rekao svi mi u javnosti uljepsavamo svoj i izgled i ponasanje, drugacija je faca ujutro kad se probudis i na dnevnoj kafici, kao i ponasanje kuci i vani, Poslanik je u svojim dovama trazio takvaluk i u tajnosti i u javnosti.
Pa neces se zenit samo zbog "akcije" a ne mozes ni rec da bi ti bilo odsadno hodat s nekim vise od godine jer nisi ni prob'o.
Ma brate, mozda sam izabrao pogresnu rijec, ali ta jedna godina je dovoljna savim.
Nije dovoljna osim ako se ne zabavljas sa nekim ocitim ljudskim "andjelom".
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#738 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

Kroksica wrote:
fatamorgana wrote:
Pa lijepih ima. čestitih malo manje, ne znam postoji li ovo dvoje u jednoj osobi ....
Hahahah! Procitah "u jednoj sobi" pa kontam o kakvim sobama prica.
I soba je ovdje važna ali nije presudna, :lol:
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#739 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Nije dovoljna osim ako se ne zabavljas sa nekim ocitim ljudskim "andjelom".
Hajde reci vremenski period koji bi tebi trebao da upoznas nekoga s kim bi usla u brak, ako ti ovo nije dovoljno.

Pricajte vi sta hocete, ali ja zadnji mjeseci uveliko o tome razmisljam, dođu mi na pamet neke stvari koji bi mogao radit sa njom, ili neke stvari kako bi je mogao obradovati, jednostavno to mi spontano dođe, znam nisam normalan, ali eto, moze biti da tu ima i uticaja ljudi koji su oko mene neki su se vec ozenili imaju i djecu, neki su tu negdje, ne znam ja ne bih volio jos dugo biti nezenja, ne samo zbog nekih strastvenih pobuda, nego dođem kuci zabijem se u svoju sobu ko panj. Mada i odem, hodam nisam zatvoren kuci sto se kaze, ali na kraju opet dođem sam i pocenm razmisljati o tome i zamisljat, i uhvatim se kako se smjeskam, jednostavno mi osmijeh ispadne kad razmisljam o tome. Volio bih imati nekog takovg kome cu se radovati kada dođem kuci, vako kad pisem ispada ko da ima 15 godina i da sam naivan, mozda i jesam, ali eto ja taj brak zamisljam kao nesto lijepo, naravno uz uspone i padove, a bit ce sta Allah odredi.
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#740 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by odr0n »

vatrogasac wrote:
odr0n wrote:
Tebi jedan navedni slučaj pobija 1000 ostalih koji dokazuju suprotno, smiješan si sa tom selekcijom, još sa onim klipovima gdje bi čovjek pomislio da je 50% muslimana u Njemačkoj, a ne 4%.
Hoćeš još takvih 'izuzetaka' da postavim?

Prije 30 godina u Njemačkoj je bilo samo 3 (Minhen, Hamburg, Ahen) džamije, a danas ih je na hiljade. O tome priča ovaj gospodin. Znači da traje progres u tom smjeru, a niko ne kaže da muslimani tamo dominiraju. Ne moraju nikada i nije to poenta priče koju smo počeli.

Opet ti bubaj, čuj hiljade, ima oko 300 džamija - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mosques_in_Germany. Opet da napomenem 4% muslimana je u Njemačkoj, tako da đabe ljepiš ove klipove za koje znamo šta ti je cilj.
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#741 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

miskin wrote:
Nije dovoljna osim ako se ne zabavljas sa nekim ocitim ljudskim "andjelom".
Hajde reci vremenski period koji bi tebi trebao da upoznas nekoga s kim bi usla u brak, ako ti ovo nije dovoljno.

Pricajte vi sta hocete, ali ja zadnji mjeseci uveliko o tome razmisljam, dođu mi na pamet neke stvari koji bi mogao radit sa njom, ili neke stvari kako bi je mogao obradovati, jednostavno to mi spontano dođe, znam nisam normalan, ali eto, moze biti da tu ima i uticaja ljudi koji su oko mene neki su se vec ozenili imaju i djecu, neki su tu negdje, ne znam ja ne bih volio jos dugo biti nezenja, ne samo zbog nekih strastvenih pobuda, nego dođem kuci zabijem se u svoju sobu ko panj. Mada i odem, hodam nisam zatvoren kuci sto se kaze, ali na kraju opet dođem sam i pocenm razmisljati o tome i zamisljat, i uhvatim se kako se smjeskam, jednostavno mi osmijeh ispadne kad razmisljam o tome. Volio bih imati nekog takovg kome cu se radovati kada dođem kuci, vako kad pisem ispada ko da ima 15 godina i da sam naivan, mozda i jesam, ali eto ja taj brak zamisljam kao nesto lijepo, naravno uz uspone i padove, a bit ce sta Allah odredi.
Ti si divan i romantican, ja se nadam, insaallah, da ce to tako biti, i moze biti sa pravom osobom. Ja samo kazem da se dvoje ljudi ne mogu upoznati za godinu dana toliko dobro da stupe u brak i da taj brak funkcionise. Ne kazem da je nemoguce ali je tesko u danasnji vakat.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#742 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by nasa »

miskin wrote:
Nije dovoljna osim ako se ne zabavljas sa nekim ocitim ljudskim "andjelom".
Hajde reci vremenski period koji bi tebi trebao da upoznas nekoga s kim bi usla u brak, ako ti ovo nije dovoljno.

Pricajte vi sta hocete, ali ja zadnji mjeseci uveliko o tome razmisljam, dođu mi na pamet neke stvari koji bi mogao radit sa njom, ili neke stvari kako bi je mogao obradovati, jednostavno to mi spontano dođe, znam nisam normalan, ali eto, moze biti da tu ima i uticaja ljudi koji su oko mene neki su se vec ozenili imaju i djecu, neki su tu negdje, ne znam ja ne bih volio jos dugo biti nezenja, ne samo zbog nekih strastvenih pobuda, nego dođem kuci zabijem se u svoju sobu ko panj. Mada i odem, hodam nisam zatvoren kuci sto se kaze, ali na kraju opet dođem sam i pocenm razmisljati o tome i zamisljat, i uhvatim se kako se smjeskam, jednostavno mi osmijeh ispadne kad razmisljam o tome. Volio bih imati nekog takovg kome cu se radovati kada dođem kuci, vako kad pisem ispada ko da ima 15 godina i da sam naivan, mozda i jesam, ali eto ja taj brak zamisljam kao nesto lijepo, naravno uz uspone i padove, a bit ce sta Allah odredi.
Naravno,nego mi to malo savjetujemo da se ne zaletis jer ponekad se moze i prevariti...nista vise...neka se prijavi na klix ,a ti ne otkrivaj nik pa je malo propitaj o svemu :mrgreen:
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#743 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by odr0n »

miskin wrote:Nikad islam nece biti vecina na zemlji, to nam je obecano u Kur'anu. U islamu nije cilj kvantitet nego kvalitet. Eto ima nas danas vise od milijarde, pa nas ubija svak ko stigne pocev od zapada, cak nas i hindusi tamo ubijaju u nekim zemljama sa egzoticnim nazivima. Muslimani su danas bas kao sto je Poslanik rekao mulj kojeg bujica nosi. Odrodili se od svoje vjere i Allah ih ponizio, tako ce da bude sve dok se ne vrate svojoj vjeri, i dok ne shvate da je sav ponoos u Allaha i u islamu, a ne u slijeđenju kafira i oponasanju. To je sunetullah-Allahov zakon
Ode Miskin u Mevlidove vode sa ovim pričama o zapadu i istoku. :lol:
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#744 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Ti si divan i romantican, ja se nadam, insaallah, da ce to tako biti, i moze biti sa pravom osobom. Ja samo kazem da se dvoje ljudi ne mogu upoznati za godinu dana toliko dobro da stupe u brak i da taj brak funkcionise. Ne kazem da je nemoguce ali je tesko u danasnji vakat.
ma nije to nikakva romantika, samo mi dođe u glavu sta bi mogao sve radit, onda se vratim u realnost, pa bi plakao kad vidim da samo zamisljam, a neki se snovi nikad ne ostvare :-)

Bil hajr, nego naumpade mi sad da neko od nas otvori temu gdje bi vjernici ucili Kur'an mozda po jednu stranicu pa to uplodovali na neki servis na netu u vidu mp3 formata, pa stavljali na temu, sta ti velis, bil se mogla takva tema odrzat. Ne mora stranicu ucit, nego neki dio Kur'ana koji mu je drag ili tako nesto.
User avatar
miskin
Posts: 1654
Joined: 26/09/2011 23:35

#745 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by miskin »

Naravno,nego mi to malo savjetujemo da se ne zaletis jer ponekad se moze i prevariti...nista vise...neka se prijavi na klix ,a ti ne otkrivaj nik pa je malo propitaj o svemu :mrgreen:
to bi vec bilo malo ruzno s moje strane, a ako bude sve kako ja zamisljam onda cu se rjeđe druzit s vama, no ne sekiram doci ce neko da me zamjeni mozda @Abdulhaq, fatin jaran stari
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#746 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by odr0n »

fatamorgana wrote:
miskin wrote:
Vidiš...kroškica sada pravi palačinke, a zamisli ti tipkaš i neko te obraduje sa 5-6 onako vrućih pa mirišu i odozgo sladoled jal' čokolada. :mrgreen:
Bogami ja rucao grasak i izasao na jaciju, dosao kuci tek oko 22:00 i uzmem malo salame i ima neka strudla sa marmeladom, a i zube sam oprao maloprije, uz to jos evo radim sklekove i trbusnjake, malo da se zategnem za buduce mlade :-D i ako bi kakav dzihad ispao negdje u blizini
džiha, džiha, džihad, :lol:
Hahaha :lol:
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#747 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

miskin wrote: Bil hajr, nego naumpade mi sad da neko od nas otvori temu gdje bi vjernici ucili Kur'an mozda po jednu stranicu pa to uplodovali na neki servis na netu u vidu mp3 formata, pa stavljali na temu, sta ti velis, bil se mogla takva tema odrzat. Ne mora stranicu ucit, nego neki dio Kur'ana koji mu je drag ili tako nesto.
Ja znam ko ne bi ucio. :lol:
Ne znam melodicno citati i imam iritantan glas, ne znam koliko bi tema pozivjela jer ne znam koliko bi bilo raje da ucestvuje.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#748 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by nasa »

miskin wrote:
Naravno,nego mi to malo savjetujemo da se ne zaletis jer ponekad se moze i prevariti...nista vise...neka se prijavi na klix ,a ti ne otkrivaj nik pa je malo propitaj o svemu :mrgreen:
to bi vec bilo malo ruzno s moje strane, a ako bude sve kako ja zamisljam onda cu se rjeđe druzit s vama, no ne sekiram doci ce neko da me zamjeni mozda @Abdulhaq, fatin jaran stari
Sto bi se rijedje druzio ,mozes i nju dovesti .... :D
User avatar
Kroksica
Posts: 3062
Joined: 04/08/2012 03:42
Location: Iščapljine

#749 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by Kroksica »

miskin wrote:
Naravno,nego mi to malo savjetujemo da se ne zaletis jer ponekad se moze i prevariti...nista vise...neka se prijavi na klix ,a ti ne otkrivaj nik pa je malo propitaj o svemu :mrgreen:
to bi vec bilo malo ruzno s moje strane, a ako bude sve kako ja zamisljam onda cu se rjeđe druzit s vama, no ne sekiram doci ce neko da me zamjeni mozda @Abdulhaq, fatin jaran stari
Kakva je to zena koja ce te sprijeciti da se druzis sa nama. Ja ne odobravam taj brak!!! :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#750 Re: Može li religija pomoći državi BiH ?!

Post by fatamorgana »

Kroksica wrote: Kakva je to zena koja ce te sprijeciti da se druzis sa nama. Ja ne odobravam taj brak!!! :lol:
Nerijetko su žene zavidne na prijateljstvo te se posesivno ponašaju prema mužu, momku kad je isto u pitanju ...
Post Reply