Tajna serijatska vjencanja

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

pupavac2011

#26 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by pupavac2011 » 14/12/2012 15:31

Pitar sa Kariba wrote:Validno je k`o diploma sa univerziteta u Kiseljaku ;)
:-)

mehoxy

#27 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by mehoxy » 14/12/2012 15:40

Mozda sam pogresno shvatio,ali,kao sto rece ovaj drugi kolega koga oni misle isfolirati sa ovim? Boga :-) ? Vjerujem,da bi u tom slucaju to bio veci grijeh nego sam prijebracni sex

Chisum

#28 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by Chisum » 14/12/2012 19:29

bizet wrote:
Chisum wrote:Cuj "tajna serijatska vjencanja" :lol:

Ulazeci na topic kontam da se radi o onima koji, nezadovoljni ovosvjetovnim zakonima, zele da i na ovaj nacin potrvrde svoju odanost vjeri, kad ono... :lol: ... hodza vjencava, u pozadini svira Barry White, mladozenja trlja ruke, a mlada se zagonetno smjeska i namiguje....

Medjutim, iako sam u svemu protiv ovih besmislenih, ovom drustvu potpuno nepotrebnih zakona, moram reci da me ovaj aspekt islama, ovaj tajni serijat sa ciljem slobodnog sexa prijatno iznenadio... :-D Da li je ovo zakasnjela (zakasnjela kao i sve ostalo) seksualna revolucija islamskog svijeta na vidiku? :lol:

Neka se ljud "vole i maze".... bolje na vrijeme, pa makar i u tajnosti (mada je ovo danas toliko smijesno i tuzno), nego da postanu kao oni neizivljeni, isfrustrirani arapski slabojebi, koji se, nakon svih ovih besmislenih zapreka u mladosti, i u cetrdesetoj ponasaju i razmisljaju k'o pubertetlije... ili oni napaljeni, perverzni katolicki svecenici cije plodove celibata i "odanosti Bogu" kasnije na svojoj kozi osjete desetogodisnji djecaci koji im padnu saka.
citam ja ovo tvoje i u prvi mah sam odusevljena...ali ostaje da lebdi u zraku...ti dakle podrzavas "tajna" vjencanja (mada takvo nesto po islamu ne postoji koliko ja znam, tj. ne bi smjelo da postoji bas iz razloga zloupotrebe o kojoj je i ovdje rijec) samo da bi se dvoje mogli ispucati i isprazniti?....sta poslije?...sta ako se desi dijete koje vjerovatno barem jedno od njih nece htjeti?...sta u tim slucajevima?...ili je to predaleko da razmislis o takvim posljedicama u ovom trenu?
seriatski brak nikako ne moze biti tajni...prirodne nagone bi treblo obuzdati, ako vec vjerujes u Boga i zelis da zivis po njegovim propisima, sve dok sebi ne nadjes osobu za koju znas da zelis provesti zivot sa njom, a ne dovoljno zanimljivu da ti dize "osmijeh" na licu...takav brak nema tendenciju da bude tajni, a nema ni potrebe za tim...u ovakvim brakovima i jeste sva ljepota :)...isto se odnosi i na brakove sklapane u opcini ili crkvi

pristupanje braku jer se ne more vise durat...a jbg, nemam komentara
Ne vjerujem u Boga, niti me zanimaju "njegovi" propisi, pa iz toga mozes da zakljucis da je citava prica i problem oko nezeljenog djeteta, posljedica ovih ili onih - cisto tehnicke prirode, a danas se rijesava vrlo lako, izumom zvanim ku... kondom.

Prema tome, kada kazem da mi je drago da mladi "rade na sebi", pa makar i u tajnosti, onda se nadam da im je pomenuti izum poznat... ako ne, onda, jebiga... hodzi na dusu. :D

Naravno da je sex sa osobom koju volis najljepsi sex, ali... da bi volio i uzivao u sexu ne moras nuzno biti i ozenjen ili udat. To je barem svima jasno.

E tu na scenu stupa tajni sherijat a.k.a. shatrijat.

miskin

#29 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by miskin » 14/12/2012 21:54

Evo misketa @bizet tu sam, vidis kako je narod pokvaren pa me prevarise ni kriva ni duzna, a nije ni prvi a garant ni zadnji put, njima na dusu, nekome u obraz moze svasta stati :)

Ma ne bih polemisao o ovome ja ako i kada se budem zenio abd. to nece biti tajno, tako da mi je dosta znati sta je ispravno, a ove razne devijacije, ma ko ce to vise stici, a valjda ljudima prigusti pa daj sta das, upale se ljudi, strast je to nije to mala stvar ipak.

Evo jedan smijesan klip za one koji se ne mogu strpiti, oni koji kazu "Dovde mi doslo", malo da se nasmijemo.

alternativna

#30 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by alternativna » 31/01/2013 12:24

Javni ili tajni, svejedno. Onaj koji ce je iskoristiti i ostaviti ucinit ce to ili javno ili tajno. Ko nema bogobojaznosti, briga ga jeli svi znaju koliki je mehr i kad su se vjencani ili ne. Nadje rupu u svemu pa i sherijatu.

Sa sherijatsko-pravne strane tajni brak mislim da nije validan, jer rukn braka je: da bude veli' mlade tu i da se brak obznani.

U vrijeme danasnjeg nemorala samo prilagodjavamo sherijat nasem nefsu. :(

jahh

#31 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by jahh » 31/01/2013 12:27

Uslov braka kod svih mezheba (ako ko to prati) je prisustvo velli'a - staratelja. Tako da ako misliš na samo ti i mlada džumhur je na tome da je taj brak ba'til.
Last edited by jahh on 31/01/2013 13:17, edited 1 time in total.

karanana

#32 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by karanana » 31/01/2013 12:29

ovozemaljske mucke i malverzacije probavaju da prenesu na vjeru i boga.
totalna glupost.
ako sa ovakvim slicnim malverzacijama mozes zajebati nekog covjeka ili instituciju, oni misle da mogu zajebati i boga.

po mom misljenju, cischi bi kod boga bili da se ko cuke potaslace na sred parka nego da ovo rade.

dustaban

#33 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by dustaban » 31/01/2013 13:47

Ima li ijedna prljavastina kojoj se religija nije prilagodila ?!
:mrgreen:

Kroksica

#34 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by Kroksica » 31/01/2013 14:53

dustaban wrote:Ima li ijedna prljavastina kojoj se religija nije prilagodila ?!
:mrgreen:
Mi upravo pricali o tome kako ovo nije uredu sa islamske strane, ali dje ces se ti potrudit da procitas sta smo pisali. Da ne pricam o tome da nam povjerujes na rijec. ;)

_aja_

#35 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by _aja_ » 31/01/2013 15:31

Muderris wrote:Pa talaknu se. :D
:lol: :lol: :lol: :lol:

miskin

#36 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by miskin » 31/01/2013 15:33

jahh wrote:Uslov braka kod svih mezheba (ako ko to prati) je prisustvo velli'a - staratelja. Tako da ako misliš na samo ti i mlada džumhur je na tome da je taj brak ba'til.
razlika je između sarta i rukna nekog djela. Sart je djelo koje prethodi nekom djelu kao abdest za namaz, dok je rukn sasrtavni dio nekog djela npr. sedzda u namazu.

Kod hanefijskog misljenja nije sart da bude pristunas velijj, odnosno njegov pristanak dok kod ostala 3 brak nije validan bez toga i samtraju takav brak bludom, nezakonitim.

žuta lala

#37 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by žuta lala » 31/01/2013 16:02

miskin wrote: ...

Evo jedan smijesan klip za one koji se ne mogu strpiti, oni koji kazu "Dovde mi doslo", malo da se nasmijemo.

:lol: hvala za klip, baš sam se fino nasmijala :D

A ja mislim da je sada uveden neki novi zakon što se tih šerijatskih vjenčanja tiče - da se prvo moraju obaviti općinska, pa onda šerijatska (valjda i hodže vidjele koliko se premladih ljudi šerijatski vjenča da mogu raditi šta hoće, a nakon nekoliko godina se predomisle)

nicaze_072

#38 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by nicaze_072 » 31/01/2013 16:05

pratim i ocekujem da mi ova tema popravi dan... :lol:

sahan

#39 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by sahan » 12/02/2013 12:43

Ovo je bila klasicna prica kod studenata vjerski orijentisanih:
Studenti smo nemamo mogucnosti, zelje a ni dovoljno vjere da se sada vjencamo, a da nam je da se sexamo, a opet ne mozemo se sexsati ako se ne vjencamo, jer smo vijernici i to je zabranjeno.

Najbolje ovako i vuk sit i ovce na broju (vuk pojede pastira) samo bojim se ko je ovdje pastir????
Vjencanje je svecani javni cin a bojim se da je ovo klasicno svaleranje na neki novi nacin.

uglavnomja

#40 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by uglavnomja » 14/02/2013 14:32

Salu na stranu...

DOZVOLA STARATELJA JE UVJET VALIDNOSTI BRAKA

Pitanje: Je li dozvoljeno ženi da se uda bez dozvole staratelja?

Odgovor: Jedan od uvjeta validnosti braka je dozvola staratelja, odnosno ženi nije dozvoljeno da se uda bez saglasnosti staratelja. Ako se desi da se žena uda bez dozvole staratelja, njen brak nije validan, na osnovu hadisa Ebu Musaa, r.a., da je Allahov Poslanik kazao: ''Nema braka – brak nije validan osim uz saglasnost staratelja''; i na osnovu predaje Sulejmana ibn Musaa, koju prenosi od Zuhrija, on od Urveta, a on od Aiše, r.a., da je Allahov Poslanik kazao: ''Koja god se žena uda bez dozvole staratelja, njen brak je neispravan (batil), njen brak je neispravan, njen brak je neispravan.'' (Ova dva hadisa zabilježila su peterica – osim imama Nesaija, a drugi je zabilježio Ebu Davud Tajalisi, u sljedećoj formi: ''Nema braka – brak nije validan, osim uz saglasnost staratelja. Koja god se žena uda bez dozvole staratelja, njen brak je neispravan (batil), njen brak je neispravan, njen brak je neispravan; ako ne bude imala staratelja, vladar – sultan je staratelj onima koje nemaju staratelja.''
Kazao je imam Ibn el-Munzir: ''Nije poznato da je neko od ashaba imao stav suprotan ovome.''
(Fetve Stalne komisije: fetva broj 1273, 18 tom, str. 141)
:roll:

21. vijek, a zena se tretira kao stoka, kao krava, kad se rodi stave joj lanac oko vrata i gazda je voda kad mu je cejf i kud mu je cejf i sparuje je s kim je njemu cejf da ona izrodi novu generaciju teladi. :roll:

Cielo

#41 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by Cielo » 15/02/2013 07:41

Ma naše bule su najčednije na svijetu, ne bi one ništa potajno po parkovima, podrumima, balkonima medresa i tako nekim mjestima. One furaju samo najhalalnije halal sahih hadiske veze ;)
Naumpade mi nešto ovaj video:

alternativna

#42 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by alternativna » 18/02/2013 14:41

E nek si nam ti rek'o...svaka ti dala

dusa_raskopuša

#43 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by dusa_raskopuša » 10/03/2013 23:43

Ovaj moj post je vezan samo za posljednju rijec naziva teme. :mrgreen: Slucajno mi izaslo 'ovo', a dojmilo me, pogotovo tekst ispod slike, pa rekoh da podijelim sa vama. :oops:

Image

" Brate, najljepše kod nje mi je to kad je poljubim u čelo. "
" Zašto baš kad je poljubiš u čelo? ", upita me:
" Pa zato brate, jer znam da čelom pada na sedždu i moli Allaha dž.š. da nas sastavi u Džennetu. "

A.S.

zgembudin

#44 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by zgembudin » 11/03/2013 03:52

Nagledao se svega i svacega... a ako petkom bacaju mrezu i nedeljom kupe ribu... nema od toga hajra

Evo jedan zanimljiv primjer sa minber .ba :
Pitanje:Bismillahir-Rahmanir-Rahim! Es-selamu alejkum! Oženio sam se prije dva mjeseca, a suprugu sam poznavao otprilike pet mjeseci i viðali smo se u prisustvu njenog mahrema. Od prvog dana nakon našeg vjenčanja supruga se promijenila prema meni, odbijala me u postelji iako nije bila nevina i ja sam to znao i prešao sam preko toga.To je trajalo tri sedmice, a ja je nisam prisiljavao nego sam joj dao vremena da se presabere i onda smo konačno počeli voditi normalan bračni život. Pošto smo živjeli odvojeno dok ne riješimo stambeni status, odmah sam je pozvao da uzmemo stan pod kiriju i da se uselimo. Meðutim, ona je to odbila i rekla mi da sam ja sve to ozbiljno shvatio i da sačekamo još malo da vidimo kako će nam ići, što me je začudilo i nasmijalo... Dva dana nakon te izjave moja supruga me je napala kako sam ja dužan da joj dajem dio svoje plate, plaćam račune, kupujem namirnice... iako ne živimo zajedno, i rekla mi je da hoće da se razvede i da me ne voli više... da sam se ogriješio prema njoj i počinio haram. Nakon toga već mjesec dana me kategorički odbija i tvrdi kako se ona razvela od mene i ima pravo na to. Molim vas da mi date svoje mišljenje o tome da li sam uistinu pogriješio i da li je ona u pravu da se može tek tako razvesti od mene? Molim Allaha da vas nagradi!
http://minber ba/fetve/index.php?option=com_content&task=view&id=1165&Itemid=54

Doticna je u navedenom braku bila samo kako bi pokrila (dal' sebi il' nekom buducem hairliji koji ce se zajebat' k'o veliki...) neke stvari, dok se u toku tog ... kratkotrajnog... tajnog serijatskog braka... veselila sa zagondzijama :D

Ima raznih primjera, mozda malo vise gdje su muskarci ispali pakashi :D
Al' ako je vec pitanje takvog braka, obznana je bitniji faktor, pa onda, nakon nekog vaqta, prenijeti i roditeljima.
Po meni je bolje i to nego blud. Samo je problem sto se ne pridrzavaju propisa braka, duznosti, obaveza i ostalo, nego haj' ti hodza to zavrsi sto prije pa da tarabljenje pocne :D

eno sad

#45 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by eno sad » 11/03/2013 04:44

Cielo wrote:Ma naše bule su najčednije na svijetu, ne bi one ništa potajno po parkovima, podrumima, balkonima medresa i tako nekim mjestima. One furaju samo najhalalnije halal sahih hadiske veze ;)
Naumpade mi nešto ovaj video:

So close your eyes, take a deep breath and fuck me in the ass.. :D

Svaka ti je na mjestu. :thumbup:
Ono sto " on " ne vidi nemoze ti skodit.. :lol:

Joker88

#46 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by Joker88 » 11/03/2013 04:59

ne!

kritichar

#47 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by kritichar » 11/03/2013 07:49

Ti tužni ljudi žele da Bog odobri njihovu vezu, a naprave nešto suprotno, tako glupo, stvarno ne kontam da oni to ne shvataju. Poigravanje s Bogom, pokušaj doduše, s Njim se ne možeš poigravati

A shvatiti mogu samo oni koji su razumom obdareni. (2:269)

Kakvo je to licemjerstvo, kako je tužna njihova sudbina, ako se ne opamete :roll:
Ima ljudi koji govore: "Vjerujemo u Allaha i u onaj svijet!"- a oni nisu vjernici.Oni nastoje da prevare Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajući, samo sebe varaju. Njihova srca su bolesna, a Allah njihovu bolest još povećava; njih čeka bolna patnja zato što lažu. (El-Bekare, 8.-10.)

kritichar

#48 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by kritichar » 11/03/2013 07:55

uglavnomja wrote:

Salu na stranu...

DOZVOLA STARATELJA JE UVJET VALIDNOSTI BRAKA

Pitanje: Je li dozvoljeno ženi da se uda bez dozvole staratelja?

Odgovor: Jedan od uvjeta validnosti braka je dozvola staratelja, odnosno ženi nije dozvoljeno da se uda bez saglasnosti staratelja. Ako se desi da se žena uda bez dozvole staratelja, njen brak nije validan, na osnovu hadisa Ebu Musaa, r.a., da je Allahov Poslanik kazao: ''Nema braka – brak nije validan osim uz saglasnost staratelja''; i na osnovu predaje Sulejmana ibn Musaa, koju prenosi od Zuhrija, on od Urveta, a on od Aiše, r.a., da je Allahov Poslanik kazao: ''Koja god se žena uda bez dozvole staratelja, njen brak je neispravan (batil), njen brak je neispravan, njen brak je neispravan.'' (Ova dva hadisa zabilježila su peterica – osim imama Nesaija, a drugi je zabilježio Ebu Davud Tajalisi, u sljedećoj formi: ''Nema braka – brak nije validan, osim uz saglasnost staratelja. Koja god se žena uda bez dozvole staratelja, njen brak je neispravan (batil), njen brak je neispravan, njen brak je neispravan; ako ne bude imala staratelja, vladar – sultan je staratelj onima koje nemaju staratelja.''
Kazao je imam Ibn el-Munzir: ''Nije poznato da je neko od ashaba imao stav suprotan ovome.''
(Fetve Stalne komisije: fetva broj 1273, 18 tom, str. 141)
:roll:

21. vijek, a zena se tretira kao stoka, kao krava, kad se rodi stave joj lanac oko vrata i gazda je voda kad mu je cejf i kud mu je cejf i sparuje je s kim je njemu cejf da ona izrodi novu generaciju teladi. :roll:
brini se ti o svojim pravima, a muslimane pusti na miru

nasa

#49 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by nasa » 11/03/2013 10:52

kritichar wrote:Ti tužni ljudi žele da Bog odobri njihovu vezu, a naprave nešto suprotno, tako glupo, stvarno ne kontam da oni to ne shvataju. Poigravanje s Bogom, pokušaj doduše, s Njim se ne možeš poigravati

Kakvo je to licemjerstvo, kako je tužna njihova sudbina, ako se ne opamete :roll:
Ima ljudi koji govore: "Vjerujemo u Allaha i u onaj svijet!"- a oni nisu vjernici.Oni nastoje da prevare Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajući, samo sebe varaju. Njihova srca su bolesna, a Allah njihovu bolest još povećava; njih čeka bolna patnja zato što lažu. (El-Bekare, 8.-10.)
Upravu si skroz ,oni zele Bozije odobrenje, a pri tome pogrijese....ali vjerovatno je rijec o pravo mladim ljudima pa
poslozice se to ako je nijet u srcu cist ;-)

kritichar

#50 Re: Tajna serijatska vjencanja

Post by kritichar » 11/03/2013 14:40

nasa wrote:
kritichar wrote:Ti tužni ljudi žele da Bog odobri njihovu vezu, a naprave nešto suprotno, tako glupo, stvarno ne kontam da oni to ne shvataju. Poigravanje s Bogom, pokušaj doduše, s Njim se ne možeš poigravati

Upravu si skroz ,oni zele Bozije odobrenje, a pri tome pogrijese....ali vjerovatno je rijec o pravo mladim ljudima pa
poslozice se to ako je nijet u srcu cist ;-)
inshAllah
samo što su duboko zagazili u tu prljavštinu, šteta

Post Reply