Djela koja izvode covjeka iz Islama

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

fatamorgana

#301 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by fatamorgana » 23/11/2012 21:12

avicena wrote:
Šta je smiješno u clipu...poduči mene sa odsustvom svijesti? :mrgreen:
De ti nama sad stavi jedan od Želimira Žilnika, odavno nisi, :wink:

kojeime

#302 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by kojeime » 23/11/2012 21:13

avicena wrote:
kojeime wrote:
insomnia78 wrote: I kad mi kaze u islamu je zena zasticena i stavljena na pijedastal...
Koliko vole zene dokazuje odjeca. Dok muskarci hodaju u svijetlim bojama, bijeloj, zene hodaju u crnoj. A svi znamo da crna upija topotu sunca dok bijela reflektuje. I tako hoda muskarac u bijelom daok njegova zena koju toliko voli i postuje na +50 pod pustinjsim suncem mora da se kuha u crnom. Velika ljubav i postovanje je to.

P. S. Kao sto vidite uopste se nisam osvrtao na pokrivenost, zar i ostalo, govorim samo o boji i sta boja odjece pokazuje.
Za bilo šta ćete se uhvatiti da bi ismijavali islam. Gdje je islamom određena bijela boja za muškarce, a crna za žene? Koliko god vama bilo teško shvatiti, one žele to 'ugnjetavanje'.
Hoces reci da, kada bi pustili generaciju ili dvije zena da se oblace kako god zele, pa da onda pogledamo mlade zene, da im njihove porodice ne odredjuju kako ce se oblaciti, da ih na ulici vjerska policija ne maltretira zbog oblacenja, da bi i tada zene zeljele da se oblace kao i sada. Ja bih volio takav eksperiment da se generacija ili dvije saudijskih zena bez ikakvih posljedica moze oblaciti kako hoce, pa da jednog dana konacno stvarno dokazemo da li je ova sadasnja odjeca to sta one stvarno zele ili je ta zelja posljedica nametnutih pravila.

I to nije ismijavanje islama. Ako islam dopusta da se zdravlje zene ugrozi na taj nacin sto na velikoj vrucini mora hodati u crnom svaki musliman koji misli dobro o zenema koje ga okruzuju bi se trebao zapitati o pravilima svoje religije. Ili ne pravilima religije, nego o tradicionalnim pravilima drustva koje njegova religija objerucke prihvata i dopusta. Ali nece, zasto bi se muskarac odrekao dobrovoljno moci nad zenom? Nisu muskarci dovoljno hrabri i snazni da bi se odrekli kontrole i stekli povjerenje u svoje zene, majke, sestre, kceri...

P. S. I ovo o crnoj odjeci je kritika jedne zene iz Saudijske Arabije.
Last edited by kojeime on 23/11/2012 21:14, edited 1 time in total.

avicena

#303 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by avicena » 23/11/2012 21:13

JoseMujica wrote:
avicena wrote: Za bilo šta ćete se uhvatiti da bi ismijavali islam. Gdje je islamom određena bijela boja za muškarce, a crna za žene? Koliko god vama bilo teško shvatiti, one žele to 'ugnjetavanje'. :mrgreen:

znači kad postanem gad koji mrzi žene i istresa se na njima na putu sam da dođem tobe...brate prosvijetlio si me...biće tih obećanih pićića i za mene ;-)
Gdje sam ja to rekao?

fatamorgana

#304 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by fatamorgana » 23/11/2012 21:14

avicena wrote:. Nije zato kriv islam nego percepcije ljudi.
A kad im se iskrivi percepcija, garant na toploti, vruće je dole ....
Last edited by fatamorgana on 23/11/2012 21:15, edited 1 time in total.

NIN

#305 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by NIN » 23/11/2012 21:15

underwater wrote:... a sto ti meni lepo ne argumentiras te svoje teze?
Vec me samo ad homeini napadas :x
:lol:

Chisum
Has thanked: 7 times
Been thanked: 84 times

#306 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by Chisum » 23/11/2012 21:16

NIN wrote:
Uh, jebote... ne vidjeh ovo... nije valjda... :lol:

fatamorgana

#307 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by fatamorgana » 23/11/2012 21:17

NIN wrote:
Ovo prerasta u Zen, :lol:

avicena

#308 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by avicena » 23/11/2012 21:18

kojeime wrote: Hoces reci da, kada bi pustili generaciju ili dvije zena da se oblace kako god zele, pa da onda pogledamo mlade zene, da im njihove porodice ne odredjuju kako ce se oblaciti, da ih na ulici vjerska policija ne maltretira zbog oblacenja, da bi i tada zene zeljele da se oblace kao i sada. Ja bih volio takav eksperiment da se generacija ili dvije saudijskih zena bez ikakvih posljedica moze oblaciti kako hoce, pa da jednog dana konacno stvarno dokazemo da li je ova sadasnja odjeca to sta one stvarno zele ili je ta zelja posljedica nametnutih pravila.

I to nije ismijavanje islama. Ako islam dopusta da se zdravlje zene ugrozi na taj nacin sto na velikoj vrucini mora hodati u crnom svaki musliman koji misli dobro o zenema koje ga okruzuju bi se trebao zapitati o pravilima svoje religije. Ili ne pravilima religije, nego o tradicionalnim pravilima drustva koje njegova religija objerucke prihvata i dopusta. Ali nece, zasto bi se muskarac odrekao dobrovoljno moci nad zenom? Nisu muskarci dovoljno hrabri i snazni da bi se odrekli kontrole i stekli povjerenje u svoje zene, majke, sestre, kceri...

Miješaš tradiciju i vjerske propise. Kao što bosanski muslimani piju alkohol osim u mjesecu Ramazanu iako je haram i u drugih 11 mjeseci, ali izgleda da nekada se prednost da vjeri, a nekada tradiciji.

avicena

#309 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by avicena » 23/11/2012 21:20

fatamorgana wrote:
avicena wrote:. Nije zato kriv islam nego percepcije ljudi.
A kad im se iskrivi percepcija, garant na toploti, vruće je dole ....
I ko je kriv stvarno?

x-ray

#310 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by x-ray » 23/11/2012 21:20

Chisum wrote:
x-ray wrote:
Chisum wrote:Slijedece je "K nozi!"

I - "daj sapu!"
Fasizam ala Brejvik.
A to sto rade oni saudijski majmuni zenama, obiljezavaju ih k'o kerove, "to nije ala Brejvik"?
Post prijavljen administraciji.

Chisum
Has thanked: 7 times
Been thanked: 84 times

#311 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by Chisum » 23/11/2012 21:21

avicena wrote:
kojeime wrote: Hoces reci da, kada bi pustili generaciju ili dvije zena da se oblace kako god zele, pa da onda pogledamo mlade zene, da im njihove porodice ne odredjuju kako ce se oblaciti, da ih na ulici vjerska policija ne maltretira zbog oblacenja, da bi i tada zene zeljele da se oblace kao i sada. Ja bih volio takav eksperiment da se generacija ili dvije saudijskih zena bez ikakvih posljedica moze oblaciti kako hoce, pa da jednog dana konacno stvarno dokazemo da li je ova sadasnja odjeca to sta one stvarno zele ili je ta zelja posljedica nametnutih pravila.

Miješaš tradiciju i vjerske propise. Kao što bosanski muslimani piju alkohol osim u mjesecu Ramazanu iako je haram i u drugih 11 mjeseci, ali izgleda da nekada se prednost da vjeri, a nekada tradiciji.

Znaci u nasem slucaju, omjer 11:1 za nas... Jebote, ovo k'o da igramo protiv Djerzelez Zenice. :D
Last edited by Chisum on 23/11/2012 21:22, edited 2 times in total.

kojeime

#312 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by kojeime » 23/11/2012 21:22

avicena wrote:

Ne mijesam.

Da je islam tako okrenut dobrom, on bi se potrudio da nestanu tradicionalni propisi koji cine stetu ljudima. Ovo o odjeci, obrezivanje zena, itd. Medjutim, kako su ti tradicionalni propisi dobro oruzije kontrole, islam se trudi da ih zadrzi ili se barem ne trudi dovoljno da ih eliminise. Znam dobro razlikovati tradicionalne propise od islama.

I tako ima dobitnu kombinaciju. Ima grozne tradicionlane propise koji mu odgovaraju, a kada neko optuzi islam za te stvari ima izvlakusu koja kaze da to nije islamski propis, sto je istina. To nije islamsi propis, ali dobro dodje islamskim vlastima tih drustava pa ga ne diraju, neka ga neka stoji.
Last edited by kojeime on 23/11/2012 21:25, edited 2 times in total.

nasa

#313 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by nasa » 23/11/2012 21:22

Vazno je da je u BiH izgleda raj za zene ,cak i muski se brinu i raspravljaju o pravima zena :D

A sto se tice islama i zena,to je komplikovana prica jer ne dozivljavaju svi isto niti interpretiraju neka pitanja o zenama na isti nacin.
Istina je koliko god bilo zao i krivo muslimanima i muslimankama i ateistima koji brinu o zenama da postoje i neke zemlje koje praktikuju obicaje za koje tvrde da su islamski iako potvrda za to izostaje.
Medjutim to nije pravilo,ima muslimanskih zemalja gdje zene uzivaju siroka prava iako se jednako pozivaju na islam!

odr0n

#314 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by odr0n » 23/11/2012 21:23

avicena wrote:
pussysmoke wrote:@avicena

Žele zato što ih stotinama godina uče da je samo to ispravno, i zato što tamo vlada cenzura. Da li je tebi ovo normalno?
Nije normalno jer nema veze sa izvornim učenjem islama. Dokaz tome je što se na Kur'an pozivaju i Iranci i Saudijci, a imaju potpuno različito viđenje šerijata. Nije zato kriv islam nego percepcije ljudi. Spominjao sam već.
Što se tiče bičevanja za preljub i odsjecanja ruku lopovima to nije nikakva tradicija, nego temeljeno po kuranu.

odr0n

#315 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by odr0n » 23/11/2012 21:24

nasa wrote:Vazno je da je u BiH izgleda raj za zene ,cak i muski se brinu i raspravljaju o pravima zena :D

A sto se tice islama i zena,to je komplikovana prica jer ne dozivljavaju svi isto niti interpretiraju neka pitanja o zenama na isti nacin.
Istina je koliko god bilo zao i krivo muslimanima i muslimankama i ateistima koji brinu o zenama da postoje i neke zemlje koje praktikuju obicaje za koje tvrde da su islamski iako potvrda za to izostaje.
Medjutim to nije pravilo,ima muslimanskih zemalja gdje zene uzivaju siroka prava iako se jednako pozivaju na islam!
A jesil ono ti juče rekla da bi zamjenila arapski islam za ovaj bosanski, eee... http://www.klix.ba/vijesti/svijet/saudi ... /121123068

fatamorgana

#316 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by fatamorgana » 23/11/2012 21:25

nasa wrote:Vazno je da je u BiH izgleda raj za zene ,cak i muski se brinu i raspravljaju o pravima zena :D
Ma ovo je ništa šta vas čeka U Džennetu, strpljenja :wink:

avicena

#317 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by avicena » 23/11/2012 21:25

kojeime wrote: Ne mijesam.

Da je islam tako okrenut dobrom, on bi se potrudio da nestanu tradicionalni propisi koji cine stetu ljudima. Ovo o odjeci, obrezivanje zena, itd. Medjutim, kako su ti tradicionalni propisi dobro oruzije kontrole, islam se trudi da ih zadrzi ili se barem ne trudi dovoljno da ih eliminise. Znam dobro razlikovati tradicionalne propise od islama.
Kojim sredstvima? Pa reis donese fetvu protiv opijanja za Bjram i....?

pussysmoke

#318 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by pussysmoke » 23/11/2012 21:27

@nasa

Mislim da S. Arabija nije jedna od zemalja o kojim govoriš.

nasa

#319 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by nasa » 23/11/2012 21:27

odr0n wrote:

A jesil ono ti juče rekla da bi zamjenila arapski islam za ovaj bosanski, eee... http://www.klix.ba/vijesti/svijet/saudi ... /121123068
Nisam :x grozan si
Arapski je sirok pojam,fino sam precizirala,Emirati po mogucnosti Dubaji,Abu Dhabi....a moze i Katar,Bahrein.... :oops: :D
I ne bih mjenjala bosanski islam vec bi se se ja zamjenila na koju ili vise godina s nekom arapkinjom iz ovih zemalja :razz:
Last edited by nasa on 23/11/2012 21:29, edited 1 time in total.

avicena

#320 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by avicena » 23/11/2012 21:28

odr0n wrote:
avicena wrote:
pussysmoke wrote:@avicena

Žele zato što ih stotinama godina uče da je samo to ispravno, i zato što tamo vlada cenzura. Da li je tebi ovo normalno?
Nije normalno jer nema veze sa izvornim učenjem islama. Dokaz tome je što se na Kur'an pozivaju i Iranci i Saudijci, a imaju potpuno različito viđenje šerijata. Nije zato kriv islam nego percepcije ljudi. Spominjao sam već.
Što se tiče bičevanja za preljub i odsjecanja ruku lopovima to nije nikakva tradicija, nego temeljeno po kuranu.
Hajd' mi nabroje sve slučajeve kamenovanja i bičevanja u vrijeme Poslanikove države u Medini? Da i ja nešto ovdje naučim o islamu. :mrgreen:

HAVANA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

#321 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by HAVANA » 23/11/2012 21:28

x-ray wrote:
Chisum wrote:
x-ray wrote: Fasizam ala Brejvik.
A to sto rade oni saudijski majmuni zenama, obiljezavaju ih k'o kerove, "to nije ala Brejvik"?

Jebo li te on, i ti njega.
Post prijavljen administraciji.

Oho mu se oho :lol:

nasa

#322 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by nasa » 23/11/2012 21:30

pussysmoke wrote:@nasa

Mislim da S. Arabija nije jedna od zemalja o kojim govoriš.
Nije!

kojeime

#323 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by kojeime » 23/11/2012 21:31

avicena wrote:
kojeime wrote: Ne mijesam.

Kojim sredstvima? Pa reis donese fetvu protiv opijanja za Bjram i....?
Nije tesko izdati fetvu koja zabranjuje obrezivanje zena, koja zabranjuje nametanje crne odjece u vrucim podrucjima, koja zabranjuje ogranicavati zene da voze, da putuju, da rade, da ovo da ono. I to bi islam ucinilo modernim i progresivnim sistemom. Reci da posto u islamu se zagovara sloboda zene, da se u islamu zabranjuju sve radnje koje tu slobodu ogranicavaju. Ali islamske vodje to ne rade. Sto li. Ja imam svoju teoriju koja se bazira na strahu muskaraca od toga sta bi se desilo da puste zene iz svojih kandzi. Zamisli da se mora muskarac truditi svaki dan svojom ljubavlju, postovanjem itd. da zadrzi zenu kod sebe kada je ona u kontaktu sa mnogim drugim muskarcima na poslu ili drugdje. Muskarcima koji mogu biti bolji ljudi od njenog muza. Lakse mu je zakljucati je i ograniciti joj kretanja i to pravdati islamom, a nije da islam ne daje mogucnost pronalaska takvih opravdanja.
Last edited by kojeime on 23/11/2012 21:36, edited 3 times in total.

avicena

#324 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by avicena » 23/11/2012 21:31

Chisum wrote:

Znaci u nasem slucaju, omjer 11:1 za nas... Jebote, ovo k'o da igramo protiv Djerzelez Zenice. :D
Uvijek smo mi bili više osuđeni na kvalitet nego na kvantitet koliko god to suprotno izgledalo. Zar ovo nije dokaz? :mrgreen:

odr0n

#325 Re: Djela koja izvode covjeka iz Islama

Post by odr0n » 23/11/2012 21:31

avicena wrote:
odr0n wrote:
avicena wrote:
Hajd' mi nabroje sve slučajeve kamenovanja i bičevanja u vrijeme Poslanikove države u Medini? Da i ja nešto ovdje naučim o islamu. :mrgreen:
Ja ti mogu nabrojat ajete po kojima saudijci ni po čemu nisu pogriješili što se tiče navedenog.

Post Reply