Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#9451 Re: FK Sarajevo

Post by zonbirile »

Max Bunker wrote:
Ali_G wrote:Koliko je tacno da Nijaz Hastor ulazi sa parama u klub i da je citav ovaj cirkus u zadnje vrijeme montiran u te svrhe?
Kada bi Hastor usao u nas klub, ja bih taj dan slavio kao svoj rodjendan ( znam licno da covjek navija za FK Sarajevo i to je jedina 100 % tacna informacija, koju ti ja mogu dati ).
Eh sada, nekako posmatrajuci to kroz neku logiku i politiku ( a volio bih da grijesim ), sumnjam da ce Hastor uci u FK Sarajevo ( mada, eto kazu da je bilo kontakta i da je on pristao na razgovor ) sve dok je SDP ( Varesanovic, Becirevic i Basic u klubu ), radi one afere "Reket".

Volio bih da grijesim.

P.S.

Jel' iko ziv vise zna, sta je sa onim Brazilcem nasim ?
------------------------------------------
velika je to ljubav,ali da li košta 4mil KM+2milKM za narednu sezonu.
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#9452 Re: FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

Ma može ući i Hastor i Abramovič i neki šeik el-ibn-abn-ubn-Mustafa, ako se tumor ne odstrani iz kluba, niko neće ništa napraviti.

Pa ta ista ASA je već godinama glavni sponzor i KK Bosna, kluba koji je doveden na ivicu gašenja, tako da sam njegov ulazak u klub, bez nekih žestokih rezova na drugim poljima, ništa ne bi donio. Možda neki blic uspjeh, poslije određene finansijske inekcije, koji bi trajao godinu-dvije, a poslije bi se opet sve vratilo na staro.
User avatar
Samo HZ
Posts: 189
Joined: 30/08/2010 15:40

#9453 Re: FK Sarajevo

Post by Samo HZ »

hz__semir wrote:Ma može ući i Hastor i Abramovič i neki šeik el-ibn-abn-ubn-Mustafa, ako se tumor ne odstrani iz kluba, niko neće ništa napraviti.

Pa ta ista ASA je već godinama glavni sponzor i KK Bosna, kluba koji je doveden na ivicu gašenja, tako da sam njegov ulazak u klub, bez nekih žestokih rezova na drugim poljima, ništa ne bi donio. Možda neki blic uspjeh, poslije određene finansijske inekcije, koji bi trajao godinu-dvije, a poslije bi se opet sve vratilo na staro.
Ne mozes tako, onda kada je on aktivno bio ukljucen u KK Bosna, i davao ogroman novac, bili su giganti, vjerovatno je vremenom posustao, ili vidio da ne ide ..kako god ja bih bio sretan da dođe, nije on bezze lik ..
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#9454 Re: FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

Samo HZ wrote:
hz__semir wrote:Ma može ući i Hastor i Abramovič i neki šeik el-ibn-abn-ubn-Mustafa, ako se tumor ne odstrani iz kluba, niko neće ništa napraviti.

Pa ta ista ASA je već godinama glavni sponzor i KK Bosna, kluba koji je doveden na ivicu gašenja, tako da sam njegov ulazak u klub, bez nekih žestokih rezova na drugim poljima, ništa ne bi donio. Možda neki blic uspjeh, poslije određene finansijske inekcije, koji bi trajao godinu-dvije, a poslije bi se opet sve vratilo na staro.
Ne mozes tako, onda kada je on aktivno bio ukljucen u KK Bosna, i davao ogroman novac, bili su giganti, vjerovatno je vremenom posustao, ili vidio da ne ide ..kako god ja bih bio sretan da dođe, nije on bezze lik ..
Pa o tome ti i govorim. Ako ne odstrani tumor u vidu Baljka, Alihodžića i kompanije, za dvije godine će se zasititi i Sarajeva i dići ruke, a onda ćemo biti u još goroj situaciji nego KK Bosna danas.
User avatar
Samo HZ
Posts: 189
Joined: 30/08/2010 15:40

#9455 Re: FK Sarajevo

Post by Samo HZ »

ma nisu oni vjecni, nekako cemo se rijesiti tih smradova iz kluba, znam da mi odustati necemo, a neko ce morati ..
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#9456 Re: FK Sarajevo

Post by north »

Ma kakav ba Hastor ljudi šta vam je, nema teorije da on uđe u klub koji je dužan 4 mil. maraka, gdje prijeti stečaj, gdje se ne zna ni ko pije ni ko plaća, druga stvar je Bosna, u košarci nisu potrebna tolika enormna sredstva da bi se stvari pokrenule....dovedeš dva-tri dobra igrača (Williams, Marković...) napraviš par dobrih rezultata i imaš punu Skenderiju, u fudbalu malo drugačije stvari.....
Takav ili slični ljudi će doći tek onda kada domaći ljudi ovdje počiste svo smeće koje godinama smrdi u klubu, neće sigurno on čistiti iza njih......

Ko ne bi sretan bio ,ali mislim da je to nemoguća misija......
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#9457 Re: FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

Ako se ne varam, Williams je zarađivao toliku sumu novca godišnje, koliko zarađuju tri najbolja fudbalera u Premijer ligi zajedno. Tako da je puno lakše sastaviti jaku ekipu u fudbalu, nego u košarci.

Dalje, kažeš par dobrih rezultata i puna dvorana, Skenderija kad je puna to je 5-6 hiljada gledalaca, pa više je bilo na Koševu protiv Slobode, Čelika, Zrinjskog i Borca, na početku polusezone, a vjerovatno ni protiv Olimpica cifra ne bi pala ispod 5 milja da smo dobili Borac kući.

A pare koje se mogu dobiti nazad u fudbalu, za košarku su misaona imenica.

Konkretno, velika lova se može zaraditi samo od prodaje karata u evropskim utakmicama (20.000 - 30.000 gledalaca dva do tri puta godišnje), zatim u vidu bonusa od UEFA-e (samo za nastup u drugom pretkolu LP, pa makar i popio pet komada u Tel Avivu, dobiješ 340.000 eura), te od prodaje igrača (osim Đedovića ne znam da je Bosna ikoga prodala, a i za njegovu prodaju BARCELONI, dobili su isto novaca koliko FK Sarajevo za prodaju Dalibora Pandže zagrebačkom DINAMU).
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#9458 Re: FK Sarajevo

Post by north »

hz__semir wrote:Ako se ne varam, Williams je zarađivao toliku sumu novca godišnje, koliko zarađuju tri najbolja fudbalera u Premijer ligi zajedno. Tako da je puno lakše sastaviti jaku ekipu u fudbalu, nego u košarci.

Dalje, kažeš par dobrih rezultata i puna dvorana, Skenderija kad je puna to je 6-7 hiljada gledalaca, toliko je bilo i na Koševu protiv Slobode, Čelika, Zrinjskog i Borca, na početku polusezone, a vjerovatno ni protiv Olimpica cifra ne bi pala ispod 5 milja da smo dobili Borac kući.
Ja sam samo pokušao reći da je bilo lakše ući u klub kao što je Bosna, gdje koliko ja znam, nije bilo duga 4 mil. (bilo je istina i tu finog duga, ali mislim puno manjeg), gdje nije baš bila atmsofera ko što je danas u Sarajevu, gdje nije bilo 18 struja koja svaka vuče na svoju stranu,i koja gleda kako što više potopiti klub i usićariti koju hiljadarku za sebe.... gdje je Bosna odmah ušla u NLB ligu i igrala sa jakim ekipama pred krcatom dvoranom i ostvarivala dobre rezultate.......U Bosni je puno lakše bilo dovesti svoje ljude i zauzeti čitav klub bez smetnji od bilo koga....

To će sa Sarajevom malo teže ići sa postojećom situacijom u klubu, tu treba totalni remont, uz prethodno čišćenje izmeta od strane ljudi koji su ga i sami napravili, o tome sam pričao....
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#9459 Re: FK Sarajevo

Post by Nuclear Winter »

north wrote:
hz__semir wrote:Ako se ne varam, Williams je zarađivao toliku sumu novca godišnje, koliko zarađuju tri najbolja fudbalera u Premijer ligi zajedno. Tako da je puno lakše sastaviti jaku ekipu u fudbalu, nego u košarci.

Dalje, kažeš par dobrih rezultata i puna dvorana, Skenderija kad je puna to je 6-7 hiljada gledalaca, toliko je bilo i na Koševu protiv Slobode, Čelika, Zrinjskog i Borca, na početku polusezone, a vjerovatno ni protiv Olimpica cifra ne bi pala ispod 5 milja da smo dobili Borac kući.
Ja sam samo pokušao reći da je bilo lakše ući u klub kao što je Bosna, gdje koliko ja znam, nije bilo duga 4 mil. (bilo je istina i tu finog duga, ali mislim puno manjeg), gdje nije baš bila atmsofera ko što je danas u Sarajevu, gdje nije bilo 18 struja koja svaka vuče na svoju stranu,i koja gleda kako što više potopiti klub i usićariti koju hiljadarku za sebe.... gdje je Bosna odmah ušla u NLB ligu i igrala sa jakim ekipama pred krcatom dvoranom i ostvarivala dobre rezultate.......U Bosni je puno lakše bilo dovesti svoje ljude i zauzeti čitav klub bez smetnji od bilo koga....To će sa Sarajevom malo teže ići sa postojećom situacijom u klubu, tu treba totalni remont, uz prethodno čišćenje izmeta od strane ljudi koji su ga i sami napravili, o tome sam pričao....
Buraz griješiš,itekako ima "struja" i u bosni.Bosnin "žvaljak" je dino konaković.Zajednosa ekipicom napravio dug od 2 miliona maraka,klepao hiljadarku po hiljadarku na osnovu tala sa onim iz beobasketa,svi NORMALNI zaobilaze bosnu nažalost zbog "ja imam ključ" i kompanije-prema tome i Bosni treba TOTALNI remont.A dobro ti je rekao sema,u fudbalu bi 5x brže vratio uloženo,i usput još i zaradio nego u košarci.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#9460 Re: FK Sarajevo

Post by extraordinary »

Dok nam se politika miješa u klubove, nema napretka.
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#9461 Re: FK Sarajevo

Post by Nuclear Winter »

zonbirile wrote:
Max Bunker wrote:
Ali_G wrote:Koliko je tacno da Nijaz Hastor ulazi sa parama u klub i da je citav ovaj cirkus u zadnje vrijeme montiran u te svrhe?
Kada bi Hastor usao u nas klub, ja bih taj dan slavio kao svoj rodjendan ( znam licno da covjek navija za FK Sarajevo i to je jedina 100 % tacna informacija, koju ti ja mogu dati ).
Eh sada, nekako posmatrajuci to kroz neku logiku i politiku ( a volio bih da grijesim ), sumnjam da ce Hastor uci u FK Sarajevo ( mada, eto kazu da je bilo kontakta i da je on pristao na razgovor ) sve dok je SDP ( Varesanovic, Becirevic i Basic u klubu ), radi one afere "Reket".

Volio bih da grijesim.

P.S.

Jel' iko ziv vise zna, sta je sa onim Brazilcem nasim ?
------------------------------------------
velika je to ljubav,ali da li košta 4mil KM+2milKM za narednu sezonu.
Šta ba ti internet mišu pričaš o ljubavi,zar si je ikad u svom jadnom & patetičnom VIRTUALNOM životu doživio??
Tebi je pojam ljubavi kad ukucaš animal sex na google,i počneš da ga "šaltaš" na rex-a :dance:
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#9462 Re: FK Sarajevo

Post by Nuclear Winter »

extraordinary wrote:Dok nam se politika miješa u klubove, nema napretka.
Ma politika se miješa u sve pore života,nije problem u politici već u kokošarima koji su su izašli ispod kamenja u aprilu 1992,i koji su pokrali SVE a do tad su imali cenera u džepu
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#9463 Re: FK Sarajevo

Post by north »

Nuclear Winter wrote:
north wrote:
hz__semir wrote:Ako se ne varam, Williams je zarađivao toliku sumu novca godišnje, koliko zarađuju tri najbolja fudbalera u Premijer ligi zajedno. Tako da je puno lakše sastaviti jaku ekipu u fudbalu, nego u košarci.

Dalje, kažeš par dobrih rezultata i puna dvorana, Skenderija kad je puna to je 6-7 hiljada gledalaca, toliko je bilo i na Koševu protiv Slobode, Čelika, Zrinjskog i Borca, na početku polusezone, a vjerovatno ni protiv Olimpica cifra ne bi pala ispod 5 milja da smo dobili Borac kući.
Ja sam samo pokušao reći da je bilo lakše ući u klub kao što je Bosna, gdje koliko ja znam, nije bilo duga 4 mil. (bilo je istina i tu finog duga, ali mislim puno manjeg), gdje nije baš bila atmsofera ko što je danas u Sarajevu, gdje nije bilo 18 struja koja svaka vuče na svoju stranu,i koja gleda kako što više potopiti klub i usićariti koju hiljadarku za sebe.... gdje je Bosna odmah ušla u NLB ligu i igrala sa jakim ekipama pred krcatom dvoranom i ostvarivala dobre rezultate.......U Bosni je puno lakše bilo dovesti svoje ljude i zauzeti čitav klub bez smetnji od bilo koga....To će sa Sarajevom malo teže ići sa postojećom situacijom u klubu, tu treba totalni remont, uz prethodno čišćenje izmeta od strane ljudi koji su ga i sami napravili, o tome sam pričao....
Buraz griješiš,itekako ima "struja" i u bosni.Bosnin "žvaljak" je dino konaković.Zajednosa ekipicom napravio dug od 2 miliona maraka,klepao hiljadarku po hiljadarku na osnovu tala sa onim iz beobasketa,svi NORMALNI zaobilaze bosnu nažalost zbog "ja imam ključ" i kompanije-prema tome i Bosni treba TOTALNI remont.A dobro ti je rekao sema,u fudbalu bi 5x brže vratio uloženo,i usput još i zaradio nego u košarci.
Sa zadnjim se slažem u potpunosti, nisam ni rekao da to nije tako, naravno da je fudbal mnogo veći biznis od košarke, i kad bi neko uložio velike pare u klub i krenuo sa dobrim rezultatima, da bi se to vrlo brzo osjetilo za sezonu-dvije, kroz dobru posjećenost na tribinama, igranje u eurokupovima, markentinške sponzore i dr....

Za ovo prvo ne znam, ja imam dojam da situacija u Bosni i u Sarajevu se baš ne može porediti, mislim da je u Sarajevu mnogo gora situacija i zbog toga sam skeptik u ovom momentu, tj. dok se prethodno mnogo stvari ne poprave, da bi neki gigant preuzeo toliki rizik....Možda griješim, ali......????
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#9464 Re: FK Sarajevo

Post by -LIBERO- »

Zvanicni budjet Bosne u vrijeme expanzije je bio 3,5-4 miliona marata,a u kuloarima se spominjalo da je bilo sezona i kada se trosilo i po 5 mil.


Kamo srece da buduci budjet Sarajeva bude slican tome...gdje bi nam kraj bio,vjerovatno u grupnoj fazi lige uefa.

Ali eto...cekajmo do skupstine pa cemo vidjeti kamo sve ovo vodi.
El_comadante
Posts: 7950
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#9465 Re: FK Sarajevo

Post by El_comadante »

mislim da i nema nekog napretka dok se klub (svi klubovi u svim sportovima u ovoj državi) ne proda i nedođe neko ko če kupiti jer ovako se 100 naki ljudi pita i nemožeš ništa ni uraditi. nako ko d apare njegov klub i može nešto i napraviti vako teško.
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#9466 Re: FK Sarajevo

Post by extraordinary »

Klub se ne može prodati, u tom i jeste problem.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#9467 Re: FK Sarajevo

Post by zonbirile »

extraordinary wrote:Klub se ne može prodati, u tom i jeste problem.
-----------------------------------
bolje rečeno nema se šta prodati
extraordinary
Posts: 1377
Joined: 17/05/2010 12:42

#9468 Re: FK Sarajevo

Post by extraordinary »

Upravo to :)
Sarajevski
Posts: 345
Joined: 19/11/2005 12:25
Location: Sarajevo
Contact:

#9469 Re: FK Sarajevo

Post by Sarajevski »

ima se sta prodati. ima klub imovine. postoji hotel na jahorini, postoji nekoliko stanova u sarajevu koji su u vlasnistvu.
al nije to rjesenje, jer sumnjam da se za to mogu pokriti dugovi. jedino rjesenje je dionicko drustvo, no u ovakvom sistemu ne znam jeli takvo sto kod nas uopce moguce izvesti. nesto kao u spolitu, grad je vecinski vlasnik, ostalo na trziste. dionica hajduka je bila 500 kuna, puno navijaca je to kupilo. i onda vecinski vlasnici sjede u klubu i ne daju lihvarenje kao sto je bilo do sada. ali treba provjeriti kakve su zakonske mogucnosti za takvo sto
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#9470 Re: FK Sarajevo

Post by 1946 »

zonbirile wrote:bolje rečeno nema se šta prodati
:lol:
Uz sve to, vidi kolika je borba samo oko imena FK Sarajevo 8-)
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#9471 Re: FK Sarajevo

Post by brucos7 »

Totalna privatizacija kluba je jedini izlaz iz ove situacije!
El_comadante
Posts: 7950
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#9472 Re: FK Sarajevo

Post by El_comadante »

zonbirile wrote:
extraordinary wrote:Klub se ne može prodati, u tom i jeste problem.
-----------------------------------
bolje rečeno nema se šta prodati
klub se nemože prodati zbog zakona. dakle prvo zakon treba mjenjati da bi se mogao prodati.

a ima se šta prodati. znaći dobiješ ime kolektiva i armiju navijača. pa uz par pojačanja a i ako uložiš recimo 10 miliona Eura, a neko ima te pare, u ovoj ligi ti je zagarantovano mjesto u Europi a igranje u Europi donosi pare plus transfer igrača ako napraviš solidan rezultat i tako dalje. znaći ima se tu šta kupiti.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#9473 Re: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

Sarajevski wrote:ima se sta prodati. ima klub imovine. postoji hotel na jahorini, postoji nekoliko stanova u sarajevu koji su u vlasnistvu.
al nije to rjesenje, jer sumnjam da se za to mogu pokriti dugovi. jedino rjesenje je dionicko drustvo, no u ovakvom sistemu ne znam jeli takvo sto kod nas uopce moguce izvesti. nesto kao u spolitu, grad je vecinski vlasnik, ostalo na trziste. dionica hajduka je bila 500 kuna, puno navijaca je to kupilo. i onda vecinski vlasnici sjede u klubu i ne daju lihvarenje kao sto je bilo do sada. ali treba provjeriti kakve su zakonske mogucnosti za takvo sto

Jesi siguran drug, da mi imamo nesta u nasem vlasnistvu ?
Bolje si od mene upucen pa te zato pitam. Ja koliko se sjecam price od prije par godina ( bas od nekih ljudi iz kluba ) da FK Sarajevo sem grba i imena, nema vise nista u svom vlasnistu, tj. da nema jedan kvadratni metar svoga vlasnistva ( cak je bila i ona neka prica da nas zele delozirati iz prostorija kluba, jer ni to nije u nasem vlasnistvu ).
Sarajevski
Posts: 345
Joined: 19/11/2005 12:25
Location: Sarajevo
Contact:

#9474 Re: FK Sarajevo

Post by Sarajevski »

ima. ima imovine. kao sto sam rekao, ima taj hotel na jahorini, iam nekoliko stanova, jos nisam uspio prokopati kako su uknjizene prostorije u titovoj koje su najvece bogatstvo kluba (materijalno naravno).
stvar je samo u reorganizaciji kluba i sportskog drustva koje je barem na papiru osnivac fk sarajeva.
sportsko drustvo sarajevo, cini, uz fk sarajevo, jos nekoliko klubova. od tih nekoliko klubova osnivaca neki su se ugasili, ali neki jos egzistiraju.
sada se treba, nakon skupstine kluba, uraditi priprema skupstine sd sarajevo, izabrati nove organe i nastaviti normalno poslovanje. mirsad alihodzic je tu nelegalno vec dvanaest godina, jer nakon osnivacke skupstine, nije odrzana niti jedna skupstina sd sarajevo, a po statutu sportskog drustva mora makar jednom godisnje
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#9475 Re: FK Sarajevo

Post by jalijas74 »

cak i da smo vlasnici prostorija na 1 i 2 spratu nismo vlasnici prizemlja niti zemlje na kojoj je objekat.
NI NA NEBU NI NA ZEMLJI
Locked