Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102676 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Grean wrote: 18/12/2020 13:56 Ali gdje @Logovani i ko ce upravljati njim?

"Tu planiramo praviti neke velike manifestacije", rekao je Mandić u razgovoru za TVSA."

Znaci on planira a FKS da gradi. Kako se cini od Koseva u svakom slucaju nista.
Pa ovo što je rekao oko manifestacija, možda je mislio i na nas, odnosno na klub. I ne vidim problem da se na stadionu održavaju manifestacije, ali ako se mi pitamo kada će se šta održati i ostalo. Pa neće stadion biti bez ikakvih drugih dešavanja, moralo bi biti još nešto pored fudbala.

Siguran sam da Mandić krije dosta informacija. Nema razloga da sada govori ono što bi mi htjeli da čujemo. :D Ne treba zaključivati na osnovu medijskih nastupa i članaka.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#102677 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Pitar sa Kariba wrote: 17/12/2020 08:22
hali gali halid wrote: 17/12/2020 07:39 Gdje vas to zovu igrači? Mene niko ne zove :sad:
Može li se obnoviti članarina online?
Moze, cak treba da pripazis kad ispunjavas da upises bar kod kartice da ne bude novo uclanjenje.
Je li neko provalio kako sa ovim familijarnim, opcija da upises barkod samo za prvu clansku a cim otvoris dodaj clana nema te opcije vise?
F&N
Posts: 3987
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#102678 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by F&N »

Analiticarr wrote: 18/12/2020 17:26 Nemate razloga za brigu oko stadiona :thumbup:
:lol: :lol: :lol:
Jebe frajer ne vadi
kakaljin
Posts: 11639
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#102679 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Bitno je da se pompa digla oko stadiona jer idu izbori u Mostaru.

Sve ce biti uredu oko stadiona, mora biti i manifestacija na stadionu, treba se stadion isplacivati pored utakmica FK Sarajeva, normalno sve u dogovoru sa klubom.

Ovo je sve sada spin radi izbora u Mostaru

Ali me je pravo iznenadilo i razocaralo da medju nama navijacima kluba ima ljudi koji gledaju vjeroispovjest i raspravljaju o tome na FB
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#102680 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by East_side »

kakaljin wrote: 18/12/2020 18:12
Ali me je pravo iznenadilo i razocaralo da medju nama navijacima kluba ima ljudi koji gledaju vjeroispovjest i raspravljaju o tome na FB
Cuj to, nidje veze vala :-) sta tacno pisu?
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#102681 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

Grean wrote: 18/12/2020 18:01
Pitar sa Kariba wrote: 17/12/2020 08:22
hali gali halid wrote: 17/12/2020 07:39 Gdje vas to zovu igrači? Mene niko ne zove :sad:
Može li se obnoviti članarina online?
Moze, cak treba da pripazis kad ispunjavas da upises bar kod kartice da ne bude novo uclanjenje.
Je li neko provalio kako sa ovim familijarnim, opcija da upises barkod samo za prvu clansku a cim otvoris dodaj clana nema te opcije vise?
Ja sam počeo popunjavanje od rubrike porodice a ne od produžavanja članstva
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#102682 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

internazionale wrote: 18/12/2020 18:55
Grean wrote: 18/12/2020 18:01
Pitar sa Kariba wrote: 17/12/2020 08:22

Moze, cak treba da pripazis kad ispunjavas da upises bar kod kartice da ne bude novo uclanjenje.
Je li neko provalio kako sa ovim familijarnim, opcija da upises barkod samo za prvu clansku a cim otvoris dodaj clana nema te opcije vise?
Ja sam počeo popunjavanje od rubrike porodice a ne od produžavanja članstva
Je li ti dosla kasnije opcija da se upisu barkodovi sadasnjih clanskih?
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102683 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#102684 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

Nisam upisivao barkodove nikako, faktički sam nanovo popunio
A sve 4 članske su bile za produžiti tj. nijedna nije nova
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#102685 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

East_side wrote: 18/12/2020 18:39
kakaljin wrote: 18/12/2020 18:12
Ali me je pravo iznenadilo i razocaralo da medju nama navijacima kluba ima ljudi koji gledaju vjeroispovjest i raspravljaju o tome na FB
Cuj to, nidje veze vala :-) sta tacno pisu?
Što nebi bilo i takvih. Vjerovatno je takvih mnogo više, jer nam je i društvo takvo. Zatucano i ekstremno. Ne vidim razloga da takvi ne navijaju za Sarajevo.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3167
Joined: 22/07/2017 18:36

#102686 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Leopard_SA »

Max Bunker wrote: 18/12/2020 16:47 Ne kontam zašto se nervirate radi medijskih natpisa od strane medija željnih klikova i senzualizma...

Ja koliko znam a informacija je od danas, stadion je gotova priča (i nije mi izvor fksinfo) i prenosim ono što znam a pošto sam kupio, za toliko i vama prodajem.
Naši su generalno zadovoljni kako ide komunikacija sa novom vlasti, kao i što je nova vlast generalno zadovoljna našom ponudom.
Ima tih nekih pikanterija (tipa atletska, održavanje koncerata, očuvanje stadiona kao simbola olimpijade) da se ugovori i dogovori i možda već sa proljećem da se krene sa radovima.
Iako jesam neko ko je navijač našeg kluba od rođenja, sada ću reći nešto što nije popularno među nama, ali podržavam Mandića u vezi ovoga što je rekao za stadion.
Iako Koševo jeste preglomazno i za fudbal mu je atletska staza višak, stvar je u tome da Koševo nije napravljeno na ovaj način za naš klub nego za Olimpijadu održanu u našem gradu. Samim tim smatram da se Koševo, ali i čitav olimpijski kompleks treba očuvati da bude spomenik Olimpijskim igrama te da se rekonstrukcija stadiona treba izvršiti na način da se dovrši ono što je isplanirano po izvornom projektu, a nije bilo urađeno zbog nedostatka novca(krov na Koševu)
Zbog navedenog meni je lično najprimamljivija opcija bila da se u Butmiru pravi novi, manji stadion za naše potrebe dok bi vlast(općinska, gradska, kantonalna, federalna i državna) trebala pozabaviti rekonstrukcijom Koševa, ali kada smo već došli u ovu situaciju da dobijemo Koševo na korištenje, mislim da treba ispoštovati olimpijsku historiju stadiona
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102687 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Leopard_SA wrote: 18/12/2020 19:34 Zbog navedenog meni je lično najprimamljivija opcija bila da se u Butmiru pravi novi, manji stadion za naše potrebe dok bi vlast(općinska, gradska, kantonalna, federalna i državna) trebala pozabaviti rekonstrukcijom Koševa, ali kada smo već došli u ovu situaciju da dobijemo Koševo na korištenje, mislim da treba ispoštovati olimpijsku historiju stadiona
Pa mi ako odemo u Butmir, zašto bi se radila rekonstrukcija Koševa? Za koga? Ko bi igrao?

Olimpijska historija stadiona se može ispoštovati i bez ostavljanja atletske staze. Ne bi bili prvi koji su uklonili atletsku stazu sa Olimpijskog stadiona, ako ne griješim.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#102688 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Slažem se uglavnom sa @LeopardSA

Bitno je da se Koševo renovira i postane uslovno. A hoće li to raditi država ili FKS je potpuno nebitno.

U osnovi, Koševo je čak i preglomazan projekat za FKS i financijski teže isplativ jer će popratne sadržaje biti teže iskoristiti.

Ja sam i dalje za opciju manjeg stadiona na području Novog Grada. Otoka je čak najbolja opcija i čudi me da je niko ne spominje. Možda ima nešto što ja ne znam.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#102689 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Hvala na odgovorima @internacionale.

Sto se Olimpijskog tice, taman da se urusi ne interesuje me. On je besmislen bez nas a ovakav kakav je nema samo teret. Nikad nije bio i nikad nece biti stadion. Neka me niko ne shvati pogresno ali ima sve mane koje su primjer kako se stadion ne treba graditi pa da je 100 puta olimpijski.

A Mandic neka sanja o Francuskoj jednom u 20 godina (a nema igraca kojem se ne smrkne kad kazu izabrali smo Kosevo), samo je pitanje cijim parama gloginje mlatiti. Nadam se ne Namovim.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3167
Joined: 22/07/2017 18:36

#102690 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 18/12/2020 20:12
Leopard_SA wrote: 18/12/2020 19:34 Zbog navedenog meni je lično najprimamljivija opcija bila da se u Butmiru pravi novi, manji stadion za naše potrebe dok bi vlast(općinska, gradska, kantonalna, federalna i državna) trebala pozabaviti rekonstrukcijom Koševa, ali kada smo već došli u ovu situaciju da dobijemo Koševo na korištenje, mislim da treba ispoštovati olimpijsku historiju stadiona
Pa mi ako odemo u Butmir, zašto bi se radila rekonstrukcija Koševa? Za koga? Ko bi igrao?

Olimpijska historija stadiona se može ispoštovati i bez ostavljanja atletske staze. Ne bi bili prvi koji su uklonili atletsku stazu sa Olimpijskog stadiona, ako ne griješim.
Potpuno obnovljeno Koševo(pod time ne mislim na osnovu rekonstrukciju da zadovolji 4. kategoriju UEFA-e već pravu rekonstrukciju nakon kojeg bi kompletan olimpijski kompleks bio turistička atrakcija), iako skupo bi bilo primamljivo za korisnike. Od europskih utakmica sarajevskih klubova(zbog većeg kapaciteta), utakmica reprezentacije, drugih manifestacija itd. bi značilo veće prihode.
Slažem se da se olimpijski duh može zadržati i bez atletske staze, ali poznavajući nas, to bi bila izmjena regulacionog plana da se ukloni atletska staza, pa bi na kraju dobili travnjak sa 300 sjedećih mjesta na mjestu olimpijskog kompleksa koji se nalazi do jednog skromnog stambeno poslovnog objekta sa 20 spratova i tržnog centra
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102691 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Leopard_SA wrote: 18/12/2020 23:18 Potpuno obnovljeno Koševo(pod time ne mislim na osnovu rekonstrukciju da zadovolji 4. kategoriju UEFA-e već pravu rekonstrukciju nakon kojeg bi kompletan olimpijski kompleks bio turistička atrakcija), iako skupo bi bilo primamljivo za korisnike. Od europskih utakmica sarajevskih klubova(zbog većeg kapaciteta), utakmica reprezentacije, drugih manifestacija itd. bi značilo veće prihode.
Slažem se da se olimpijski duh može zadržati i bez atletske staze, ali poznavajući nas, to bi bila izmjena regulacionog plana da se ukloni atletska staza, pa bi na kraju dobili travnjak sa 300 sjedećih mjesta na mjestu olimpijskog kompleksa koji se nalazi do jednog skromnog stambeno poslovnog objekta sa 20 spratova i tržnog centra
I koliko bi utakmica bilo godišnje? Željezničar neće igrati, što je razumljivo. Mi isto nećemo, ne vidim razlog, a i zašto bi plaćali igranje kada možemo igrati besplatno na svom. Sve i da mi pristanemo to je par utakmica. Eto dodaj i tu reprezentaciju, opet je to malo. Manifestacije ne računam. Čim imaš malo utakmica, manifestacije postanu nebitne.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3167
Joined: 22/07/2017 18:36

#102692 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 18/12/2020 23:48
Leopard_SA wrote: 18/12/2020 23:18 Potpuno obnovljeno Koševo(pod time ne mislim na osnovu rekonstrukciju da zadovolji 4. kategoriju UEFA-e već pravu rekonstrukciju nakon kojeg bi kompletan olimpijski kompleks bio turistička atrakcija), iako skupo bi bilo primamljivo za korisnike. Od europskih utakmica sarajevskih klubova(zbog većeg kapaciteta), utakmica reprezentacije, drugih manifestacija itd. bi značilo veće prihode.
Slažem se da se olimpijski duh može zadržati i bez atletske staze, ali poznavajući nas, to bi bila izmjena regulacionog plana da se ukloni atletska staza, pa bi na kraju dobili travnjak sa 300 sjedećih mjesta na mjestu olimpijskog kompleksa koji se nalazi do jednog skromnog stambeno poslovnog objekta sa 20 spratova i tržnog centra
I koliko bi utakmica bilo godišnje? Željezničar neće igrati, što je razumljivo. Mi isto nećemo, ne vidim razlog, a i zašto bi plaćali igranje kada možemo igrati besplatno na svom. Sve i da mi pristanemo to je par utakmica. Eto dodaj i tu reprezentaciju, opet je to malo. Manifestacije ne računam. Čim imaš malo utakmica, manifestacije postanu nebitne.
Kao što rekoh, vjerovatno je da bi oba kluba igrala jače utakmice iz razloga što je bolje prodati 25 000-30 000 ulaznica nego 10 000-15 000 ulaznica. Takođe, isto važi za reprezentaciju. Osim toga, renovirano Koševo sa atletskom stazom bi moglo konkurisati za održavanje europskih i svjetskih takmičenja u atletici, a dalje imamo i druge vrste manifestacija.
I što je najbitnije, olimpijski kompleks bi bio privlačan turistima koji dolaze u Sarajevo i uz malo inovativnosti(muzej, obilazak kompleksa itd.) i to bi moglo predstavljati značajan izvor prihoda, a da ne govorim o potencijalnim kirijama ukoliko se iskoriste poslovni prostori.
EDIT: samo da dodam, jasno je da ovi prihodi ne bi pokrili sve troškove rekonstrukcije koja bi bili veliki, ali značaj olimpijskog kompleksa je takav da u ovom slučaju novac i profit ne trebaju biti primarni pokretač promjena
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 974
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#102693 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Ne shvatam koja je korist od ostavljanja koseva a da mi sebi pravimo novi stadion negdje u rejonu Ilidze.. Blizih lokacija potrebne kvadrature i odgovarajuce cijene ocito da nema.

Atletsku stazu na Kosevu niko ozbiljno ne koristi, osim onih djecijih igara jednom godisnje. Imali smo jedan onaj humanitarni miting 1996. i nikad nista vise. Pretpostavljam da je skupa, a navodno i u jako losem stanju (normalno). Ima eno kamberovica polje odlicnu stazu za takmicenja, ne mora sve ni biti u Sarajevu.

Fudbalski teren takodjer niko osim nas ne koristi. Ako neko misli da ce takav stadion otplatiti s 5 utakmica repke godisnje i 3 koncerta, nek se spremi za dubiozu. Cak i sa nasim utakmicama taj stadion nije rentabilan, ali sa doradama tipa hotela ili poslovnog centra mogao bi postati. Tu FKS vidi svoj interes, a i opcina bi trebala. A i ja kao gradjanin, ne zelim da moje pare idu u tu rupu bez dna.

I na kraju, osim platforme za olimpijski plamen, koju sigurno treba sacuvati, kome je bitno to sto je Kosevo olimpijski stadion? Jel znate ijednog turistu koji je dosao obici stadion na racun toga? Sad je to samo jedno tuzno nemoderno zdanje, i ne treba zbog sentimentalnih razloga ici u neracionalno trosenje svacijih para.
2+3
Posts: 117
Joined: 09/07/2012 09:37

#102694 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 2+3 »

Znaci ista prica samo zapakovana u celofanu Mandica, opet ti neki uslovi od strane opcine. Kakve veze ima atletska staza ili bilo sto je nekad bilo za Olimpijadu.Znaci ni stolice nisu trebali stavljati jer je to nekad bilo za otvaranje Olimpijade, koncerti ??? Pa nema ni muzike u Sarajevu a oni bi koncerte, pa imas Senderiju, Zetru za koncerte a ne stadion. Mislim da je ovo sve suplja bila samo da se dokopa nacelnicke stolica. Mi navijaci ne trebamo nikad upadati u ta politicka sranja jer oni nemaju obraza kao mi. Samo ulozite u teren za koji ste dobili novac i mi nastavljamo sa rentanjem stadiona i MRŠ vise i vi i vas stadion.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#102695 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Danas je prebacilo 1000, masala'.

https://clanstvo.fksarajevo.ba/

Ne znam sta je realno ocekivati u ovakva vremena ali koliko god da je dobro je da se zna koliko ima ljudi kojima je Sarajevo bitno da su spremni izdvojiti cvaju po clanu familije.

Finansijski ovo klubu ne predstavlja nista, vjerovatno je bitno iz drugih razloga.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#102696 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

I sta kaže , sanja atletski miting na koševu, i poštovaće prethodne opcinske odluke, nikad se riješiti uhljeba, sve po sistemu mojne ti mene necu ni ja tebe, mirna bosna
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#102697 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Muhamed Đakmić »

Polako ljudi. Nije još zvanično ni postao načelnik.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#102698 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Ljudi ne budite naivni nece biti nikakvih ulaganja u Kosevo jer je to rupa bez dna.Niko te pare poslije ne moze vratiti niti uduplati.Mandiceva suplja sa par slika sa Papetom + naivnost glasaca da se docepa fotelje i nista vise.Volio bi ako neko zna okvirno cifru koliko treba da se stadion dovede do 4 kategorije.Jedina stvar pametna koja se spominjala do sada je bila 1KM stadion na 30 godina + Nam da ulozi sredstva do 4 kategorije,sve ostalo je suplja za malu djecu.Opstina Centar nikad nece dati pare da se to uradi a niti je posteno da se iz budzeta trose pare za tu namjenu.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#102699 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Muhamed Đakmić »

Ama polako čovječe, četiri godine pred nama pa ćemo vidjeti šta će biti.

I bojim se da se žestoko precjenjuje značaj nas navijača kao glasača, on je izbore dobio sa skoro deset hiljada glasova razlike, 16 naspram šest hiljada, nismo mu sigurno mi donijeli pobjedu niti će eventualno zbog nas izgubiti.
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#102700 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Dinostula wrote: 19/12/2020 18:09 Ljudi ne budite naivni nece biti nikakvih ulaganja u Kosevo jer je to rupa bez dna.Niko te pare poslije ne moze vratiti niti uduplati.Mandiceva suplja sa par slika sa Papetom + naivnost glasaca da se docepa fotelje i nista vise.Volio bi ako neko zna okvirno cifru koliko treba da se stadion dovede do 4 kategorije.Jedina stvar pametna koja se spominjala do sada je bila 1KM stadion na 30 godina + Nam da ulozi sredstva do 4 kategorije,sve ostalo je suplja za malu djecu.Opstina Centar nikad nece dati pare da se to uradi a niti je posteno da se iz budzeta trose pare za tu namjenu.
Gdje žuriš bolan, čovjek nije ni preuzeo mandat ili je tek nedavno to uradio. Čemu odmah ocjenjivanje, a čovjek ni 15 dana nije proveo kao načelnik.
Čuj naivnost glasača, pa moraš za nekoga glasati. Ajnadžić, Tokić, Fazlagić i Mandić, a Mandić najbolji djeluje. Vjerujem da će dobro ispasti za nas. Ova prva trojica garant ništa ne bi uradili za stadion, prvog smo već vidjeli, prekriži još onu dvojicu i ostane ti Mandić. Ili smo možda trebali ostati kućama pa da seremo kako se ništa ne mijenja? :mrgreen: Samo da mi preuzmemo Koševo pa će stvari dosta lakše ići. Nema mi logike da Nam uloži samo da se dođe do četvrte kategorije. A Opština neće ništa ni ulagati, ako mi preuzmemo stadion.
Locked