Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

jeza u ledja

#60676 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 02/06/2015 20:40

Reglan wrote:Bunoza vidjen sa Ibrakovicem u Kulinom Dvoru veceras :? :shock: :run:
koji bunoza? onaj sto je u poljskoj igro poslije odjebo nasu repku?

ako se dobro sjecam

JOSEF K

#60677 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by JOSEF K » 02/06/2015 20:49

Onaj ko fol preneseni txt sa Mocartsport-a o Cimiju ko da je M.Mijajlović pisao :-)

refffko

#60678 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by refffko » 02/06/2015 20:58

leo karan wrote:Ma treba sad napast ba ligu prvaka, ko mu jebe mater...dovest 3 igrača ko Benko i probat. Znat ces da si probao i naučit ces nesto, a makar ces prvenstvo osvojit ko sposlom.
Bolje to neg dovodit nekakve protice, koštice, alispahice i onda opet strijepit do zadnjeg kola premijer lige.
I gdje ces igrati ligu prvaka? U Zagrebu?
Ja ove godine ne ocekujem nikakva znacajna ulaganja u tim. Niko se.ne nada uspjehu u Europi. Ovaj tim nema niti priblizno kvalitete za to.Trositi basnoslovne pare za osvajanje ove lige, nema smisla niti ce to ko uraditi. Dovest ce se par imena da se popune odredjene pozicije, ali ne nadajte se nikakvim senzacionalnim imenima. Pare samo u akademiju ulagati i u trenere za tu akademiju. Tek kad akademija pocne proizvoditi prave igrace, kad ih nekoliko prodamo, tek tad se necemu mozemo nadati u Europi.

todd_smith

#60679 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith » 02/06/2015 21:03

leo karan wrote:Ma treba sad napast ba ligu prvaka, ko mu jebe mater...dovest 3 igrača ko Benko i probat. Znat ces da si probao i naučit ces nesto, a makar ces prvenstvo osvojit ko sposlom.
Bolje to neg dovodit nekakve protice, koštice, alispahice i onda opet strijepit do zadnjeg kola premijer lige.
treba da ne kazem

bezvze samo pare baciti, kada mozes uloziti u ekipu i akademiju koja ce ti drzati igru i profit i sve ostalo narednih 10 godina

ova ekipa ionako nema sposobnost da ide dalje, mi ako prodjemo jednu ekipu na konju smo, sve vise od toga je fantazija

saberite se ljudi, ne moze sve odjednom, ti hoces sa manje od 1m u grupnu fazu Lige Prvaka....halo ba jeste vi normalni, procitajte sta pisete prije nego sto udarite "Posalji"

leo karan

#60680 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by leo karan » 02/06/2015 21:12

Dobro
Ne treba...izvinite.
Bolje vako da nas trpaju po 7:0

mirza_15

#60681 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 » 02/06/2015 21:21

Treba vidjeti i koga cemo izvuci. Prolazak jednog kola u lp donosi dobru lovu. 400k eura plus jos dvije evropske utakmice na kosevu, jedan prolaz od sljedeca dva protivnika znaci i grupnu fazu EL.... Puno zavisi i od srece prilikom zrijebanja.

refffko

#60682 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by refffko » 02/06/2015 21:25

leo karan wrote:Dobro
Ne treba...izvinite.
Znas li koliko bi trebalo uloziti da ekipa koju trpaju 7:0 se slijedece godine plasira u LP?
Da sad ulozimo 10 miliona ni to ne bi bio garant da ces se plasirati, jer protivnici bi i tad imali puno skuplju i bolju ekipu.
Na koji nacin mislis da.mozes.izbaciti Ludogorec, Salzburg, Dinamo ili Basel?

ZonFon

#60683 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon » 02/06/2015 21:25

Na srecu se mozemo osloniti u EL dok u LP ne postoji termin srece, ili imas spremnu i dobru ekipu ili ne. Mi smo jos daleko od nivoa LP, kako organizacijski, strucno tako i infrastrukturom. Volim i ja mastati ovako, al realnost je sasvim drugacija.

internazionale

#60684 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale » 02/06/2015 21:28

Braca sta da ti kazem, uzmi snikers

jeza u ledja

#60685 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 02/06/2015 21:28

Da. Mozes dobiti ne znam, Videotona, proci njih i docekat Manchester United. Isto tako mozes dobit BATE i popusit 7-0. Razlika - OGROMNA.
Ne znam o cemu je sad tacno dilema, ali ako ces prodati igraca za 7 cifara valjda je logicno da onda bar dio toga ulozis u transfer nekog novog. Subic je mozda i najbolji mladi igrac u ligi van Sarajeva, i ako ces za koga davati pare onda treba za njega i njemu slicne.

refffko

#60686 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by refffko » 02/06/2015 21:34

jeza u ledja wrote:Da. Mozes dobiti ne znam, Videotona, proci njih i docekat Manchester United. Isto tako mozes dobit BATE i popusit 7-0. Razlika - OGROMNA.
Ne znam o cemu je sad tacno dilema, ali ako ces prodati igraca za 7 cifara valjda je logicno da onda bar dio toga ulozis u transfer nekog novog. Subic je mozda i najbolji mladi igrac u ligi van Sarajeva, i ako ces za koga davati pare onda treba za njega i njemu slicne.
Man U ne mozes dobiti nikako, sve da prodjes do kraja. Postoje te neke podijele. U zadnjem pretkolu igraju ovi najaci izmedju sebe (eng, ita, spa, hol, por, fra.. predstavnici). Na taj nacin Platini je dao sansu ovim manjim (Basel, Salzburg, Dinamo, Steaua, Ludogorec, Bate, Maribor) da igraju medjusobno i da se.svake godine neki od.njih plasira u LP.

todd_smith

#60687 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith » 02/06/2015 21:35

leo karan wrote:Dobro
Ne treba...izvinite.
a sta trebas? da ulozis milione u ekipu koja MOZDA moze dogurati do zadnje utakmice...i sta ako ne uzme? onda si u rupi par MILIONA u zlj ligi

daj ba, ko djeca jbte, eto zeljo je glavni primjer sta radis kada samo pare bacas kad ih dobijes, sistematski treba raditi

jbte uzeli tek jednu titulu nakon 8 godina, odmah hocete Ligu Prvaka...ne ide to tako, pogotovo ne sa ovom ekipom, trebaju jos pure da jedu

mirza_15

#60688 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 » 02/06/2015 21:39

ZonFon wrote:...
Slazem se. Samo kada vidim ove nenosioce u 2 pretkolu LP skontam da je lakse do EL preko LP. Sasvim je realno sljedece godine (pa cak i ove ako nas sreca pomazi) kada budemo nosioci napasti grupnu fazu EL, plus je veca lova. Prodjes u 3 pretkolo LP, a onda imas dvije mec lopte. Ili plasman u play off LP (ovdje (u play off-u)nemamo sanse naravno) ili ispadanje u trecem pretkolu pa play off EL. Malo srece u zrijebu uz par kvalitetnih pojacanja.... Moguce je.

Logovan

#60689 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan » 02/06/2015 21:40

mirzadelibasic wrote:
jeza u ledja wrote:E da je nac dobrog stopera, to je mescini najteze.
Boris Pandža, boljeg ne mogu naći.
Neka hvala, nećemo njega. Naći ćemo boljeg, vjerujem u upravu. 8-)
refffko wrote: Na koji nacin mislis da.mozes.izbaciti Ludogorec, Salzburg, Dinamo ili Basel?
Na koji smo način izbacili Genk ili recimo Levski? Prve sa velikom srećom, a druge zbog jednog majstora koji je nosio broj 7 na leđima.
Trebamo se pojačati koliko smo u mogućnosti, dovoditi što je moguće bolje fudbalere, a sad da li bi izbacili npr. Ludogorets ne znam, ni ti, a ni drugi. Sve je to šta bi bilo kad bi bilo.

jeza u ledja

#60690 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 02/06/2015 21:41

refffko wrote:
jeza u ledja wrote:Da. Mozes dobiti ne znam, Videotona, proci njih i docekat Manchester United. Isto tako mozes dobit BATE i popusit 7-0. Razlika - OGROMNA.
Man U ne mozes dobiti nikako, sve da prodjes do kraja. Postoje te neke podijele. U zadnjem pretkolu igraju ovi najaci izmedju sebe (eng, ita, spa, hol, por, fra.. predstavnici). Na taj nacin Platini je dao sansu ovim manjim (Basel, Salzburg, Dinamo, Steaua, Ludogorec, Bate, Maribor) da igraju medjusobno i da se.svake godine neki od.njih plasira u LP.
Da fakat u pravu si. Al svejedno mislim skontali ste poentu. JAko puno ovisi od srece.

Stoner

#60691 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Stoner » 02/06/2015 21:43

Ako se ne varam mi uopste ne mozemo dobiti Uniteda.
I ne razumijem cemu ovoliki pesimizam i strah u vezi Evrope, pa mi smo u puno goroj situaciji nego sad izbacili Atromitosa, treceg u Grckoj, nadigravali se sa Menhengladbahom na Kosevu dok nas tamo nisu zguzili, al opet :mrgreen: . Nije sad da se mozemo nafurati i biti razocarani ako ne prodjemo dalje ali mi sa BATE, Celticom i Videotonom mozemo igrati.

todd_smith

#60692 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith » 02/06/2015 21:45

Logovan wrote:
mirzadelibasic wrote:
refffko wrote: Na koji nacin mislis da.mozes.izbaciti Ludogorec, Salzburg, Dinamo ili Basel?
Na koji smo način izbacili Genk ili recimo Levski? Prve sa velikom srećom, a druge zbog jednog majstora koji je nosio broj 7 na leđima.
Trebamo se pojačati koliko smo u mogućnosti, dovoditi što je moguće bolje fudbalere, a sad da li bi izbacili npr. Ludogorets ne znam, ni ti, a ni drugi. Sve je to šta bi bilo kad bi bilo.
jbg i ti po toj logici Lester City treba da baci 100m na igrace jer su United uzeli 5-3 ove sezone...

Izvinite, radije cu trpiti sezonu dvije dominacije u nasoj ligi pa tek onda neki iskorak u Evropi, nego bacanje para i kapitala na igrace za jednu sezonu pa ako bude bude ako ne jebi ga...

Ponasaju se neki ovdje kao da smo mi do sada svake sezone igrali LP ili EL pa je sada odjednom pod hitno moranje...

leo karan

#60693 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by leo karan » 02/06/2015 21:45

Postavis visoke ciljeve, pa možda i zakačis Europa Ligu iz play offa Lige prvaka.
Pare od prodaje igrača (cimirota) ne idu za investiranje u kamp, akademija ima zatvorenu finansijsku konstrukciju.
Bolje kupit još par kapitalca za taj kes od Gojka, da ti mladi imaju od koga učiti.

ZonFon

#60694 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon » 02/06/2015 21:45

mirza_15 wrote:
ZonFon wrote:...
Slazem se. Samo kada vidim ove nenosioce u 2 pretkolu LP skontam da je lakse do EL preko LP. Sasvim je realno sljedece godine (pa cak i ove ako nas sreca pomazi) kada budemo nosioci napasti grupnu fazu EL, plus je veca lova. Prodjes u 3 pretkolo LP, a onda imas dvije mec lopte. Ili plasman u play off LP (ovdje (u play off-u)nemamo sanse naravno) ili ispadanje u trecem pretkolu pa play off EL. Malo srece u zrijebu uz par kvalitetnih pojacanja.... Moguce je.
To je to. Izvuci Albance, proci u trece pretkolo i ispasti, pa se nastaviti takmiciti u play-off EL. Zato sam i rekao da u EL mozemo prizivati srecu. Dok u LP bi to bila fudbalska nepravda prema svim onim timovima koji ulazu dosta vise od nas.

internazionale

#60695 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale » 02/06/2015 21:47

Stoner wrote:Ako se ne varam mi uopste ne mozemo dobiti Uniteda.
I ne razumijem cemu ovoliki pesimizam i strah u vezi Evrope, pa mi smo u puno goroj situaciji nego sad izbacili Atromitosa, treceg u Grckoj, nadigravali se sa Menhengladbahom na Kosevu dok nas tamo nisu zguzili, al opet :mrgreen: . Nije sad da se mozemo nafurati i biti razocarani ako ne prodjemo dalje ali mi sa BATE, Celticom i Videotonom mozemo igrati.
Snikers i za tebe
Ako si punoljetan

refffko

#60696 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by refffko » 02/06/2015 21:48

Logovan wrote:
mirzadelibasic wrote:
Levski i Ludogorec.ne.mogu u istu recenicu, osim sto igraju istu ligu. Pa ziv bio, otidji i vidi im roster.Protiv takvih ekipa mi nemamo niti gram sanse. Pa sjeti se samo kako smo prije par dana igrali protiv Slavije i Drine. Nasi igraci su poluamateri koji mogu samo ovdje igrati, cast dva tri pojedinca.
Ljudi dragi, spustite se na zemlju, ne letite bez potrebe. Sampioni jesmo, super. Ali trebat ce minimum pet godina mukotrpnog rada i ulaganja da bi se mogli ucrtati na fudbalsku mapu Europe. Isti taj Ludogorec je godinama radio da bi bio gdje je sad, a sad imaju budzet duplo veci nego dinamo recimo. Pa ti racunaj koliko je to i gdje su oni naspram nas.

jeza u ledja

#60697 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 02/06/2015 21:50

todd_smith wrote:
jbg i ti po toj logici Lester City treba da baci 100m na igrace jer su United uzeli 5-3 ove sezone...

Izvinite, radije cu trpiti sezonu dvije dominacije u nasoj ligi pa tek onda neki iskorak u Evropi, nego bacanje para i kapitala na igrace za jednu sezonu pa ako bude bude ako ne jebi ga...

Ponasaju se neki ovdje kao da smo mi do sada svake sezone igrali LP ili EL pa je sada odjednom pod hitno moranje...
100K ojra na igraca poput Subica nije bacanje para.

Samo sumnjam da bi Borac uzeo samo toliko, osim ako ne postoji razlika u procentu koliko ide njima.

Stoner

#60698 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Stoner » 02/06/2015 21:50

internazionale wrote:
Stoner wrote:Ako se ne varam mi uopste ne mozemo dobiti Uniteda.
Snikers i za tebe
Ako si punoljetan
Bit ce tebi snikers kad skotima tri komada utrpamo :mrgreen: :mrgreen:

jeza u ledja

#60699 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 02/06/2015 21:52

refffko wrote: Isti taj Ludogorec je godinama radio da bi bio gdje je sad, a sad imaju budzet duplo veci nego dinamo recimo. Pa ti racunaj koliko je to i gdje su oni naspram nas.
Godinama? Prije 4-5 sezona su bili druga liga.

Kako znas da imaju duplo veci budzet nego Dinamo?

todd_smith

#60700 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith » 02/06/2015 21:53

jeza u ledja wrote:
todd_smith wrote:

100K ojra na igraca poput Subica nije bacanje para.

Samo sumnjam da bi Borac uzeo samo toliko, osim ako ne postoji razlika u procentu koliko ide njima.
Da, samo sto cijena svakom igracu odjednom skace 3x kada je u pitanju FKS.

Post Reply