Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60576 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

refffko wrote:
jeza u ledja wrote:Da. Mozes dobiti ne znam, Videotona, proci njih i docekat Manchester United. Isto tako mozes dobit BATE i popusit 7-0. Razlika - OGROMNA.
Ne znam o cemu je sad tacno dilema, ali ako ces prodati igraca za 7 cifara valjda je logicno da onda bar dio toga ulozis u transfer nekog novog. Subic je mozda i najbolji mladi igrac u ligi van Sarajeva, i ako ces za koga davati pare onda treba za njega i njemu slicne.
Man U ne mozes dobiti nikako, sve da prodjes do kraja. Postoje te neke podijele. U zadnjem pretkolu igraju ovi najaci izmedju sebe (eng, ita, spa, hol, por, fra.. predstavnici). Na taj nacin Platini je dao sansu ovim manjim (Basel, Salzburg, Dinamo, Steaua, Ludogorec, Bate, Maribor) da igraju medjusobno i da se.svake godine neki od.njih plasira u LP.
Da fakat u pravu si. Al svejedno mislim skontali ste poentu. JAko puno ovisi od srece.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#60577 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Stoner »

Ako se ne varam mi uopste ne mozemo dobiti Uniteda.
I ne razumijem cemu ovoliki pesimizam i strah u vezi Evrope, pa mi smo u puno goroj situaciji nego sad izbacili Atromitosa, treceg u Grckoj, nadigravali se sa Menhengladbahom na Kosevu dok nas tamo nisu zguzili, al opet :mrgreen: . Nije sad da se mozemo nafurati i biti razocarani ako ne prodjemo dalje ali mi sa BATE, Celticom i Videotonom mozemo igrati.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#60578 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith »

Logovan wrote:
mirzadelibasic wrote:
jeza u ledja wrote:E da je nac dobrog stopera, to je mescini najteze.
Boris Pandža, boljeg ne mogu naći.
Neka hvala, nećemo njega. Naći ćemo boljeg, vjerujem u upravu. 8-)
refffko wrote: Na koji nacin mislis da.mozes.izbaciti Ludogorec, Salzburg, Dinamo ili Basel?
Na koji smo način izbacili Genk ili recimo Levski? Prve sa velikom srećom, a druge zbog jednog majstora koji je nosio broj 7 na leđima.
Trebamo se pojačati koliko smo u mogućnosti, dovoditi što je moguće bolje fudbalere, a sad da li bi izbacili npr. Ludogorets ne znam, ni ti, a ni drugi. Sve je to šta bi bilo kad bi bilo.
jbg i ti po toj logici Lester City treba da baci 100m na igrace jer su United uzeli 5-3 ove sezone...

Izvinite, radije cu trpiti sezonu dvije dominacije u nasoj ligi pa tek onda neki iskorak u Evropi, nego bacanje para i kapitala na igrace za jednu sezonu pa ako bude bude ako ne jebi ga...

Ponasaju se neki ovdje kao da smo mi do sada svake sezone igrali LP ili EL pa je sada odjednom pod hitno moranje...
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#60579 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by leo karan »

Postavis visoke ciljeve, pa možda i zakačis Europa Ligu iz play offa Lige prvaka.
Pare od prodaje igrača (cimirota) ne idu za investiranje u kamp, akademija ima zatvorenu finansijsku konstrukciju.
Bolje kupit još par kapitalca za taj kes od Gojka, da ti mladi imaju od koga učiti.
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#60580 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

mirza_15 wrote:
ZonFon wrote:...
Slazem se. Samo kada vidim ove nenosioce u 2 pretkolu LP skontam da je lakse do EL preko LP. Sasvim je realno sljedece godine (pa cak i ove ako nas sreca pomazi) kada budemo nosioci napasti grupnu fazu EL, plus je veca lova. Prodjes u 3 pretkolo LP, a onda imas dvije mec lopte. Ili plasman u play off LP (ovdje (u play off-u)nemamo sanse naravno) ili ispadanje u trecem pretkolu pa play off EL. Malo srece u zrijebu uz par kvalitetnih pojacanja.... Moguce je.
To je to. Izvuci Albance, proci u trece pretkolo i ispasti, pa se nastaviti takmiciti u play-off EL. Zato sam i rekao da u EL mozemo prizivati srecu. Dok u LP bi to bila fudbalska nepravda prema svim onim timovima koji ulazu dosta vise od nas.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#60581 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

Stoner wrote:Ako se ne varam mi uopste ne mozemo dobiti Uniteda.
I ne razumijem cemu ovoliki pesimizam i strah u vezi Evrope, pa mi smo u puno goroj situaciji nego sad izbacili Atromitosa, treceg u Grckoj, nadigravali se sa Menhengladbahom na Kosevu dok nas tamo nisu zguzili, al opet :mrgreen: . Nije sad da se mozemo nafurati i biti razocarani ako ne prodjemo dalje ali mi sa BATE, Celticom i Videotonom mozemo igrati.
Snikers i za tebe
Ako si punoljetan
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#60582 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by refffko »

Logovan wrote:
mirzadelibasic wrote:
jeza u ledja wrote:E da je nac dobrog stopera, to je mescini najteze.
Boris Pandža, boljeg ne mogu naći.
Neka hvala, nećemo njega. Naći ćemo boljeg, vjerujem u upravu. 8-)
refffko wrote: Na koji nacin mislis da.mozes.izbaciti Ludogorec, Salzburg, Dinamo ili Basel?
Na koji smo način izbacili Genk ili recimo Levski? Prve sa velikom srećom, a druge zbog jednog majstora koji je nosio broj 7 na leđima.
Trebamo se pojačati koliko smo u mogućnosti, dovoditi što je moguće bolje fudbalere, a sad da li bi izbacili npr. Ludogorets ne znam, ni ti, a ni drugi. Sve je to šta bi bilo kad bi bilo.
Levski i Ludogorec.ne.mogu u istu recenicu, osim sto igraju istu ligu. Pa ziv bio, otidji i vidi im roster.Protiv takvih ekipa mi nemamo niti gram sanse. Pa sjeti se samo kako smo prije par dana igrali protiv Slavije i Drine. Nasi igraci su poluamateri koji mogu samo ovdje igrati, cast dva tri pojedinca.
Ljudi dragi, spustite se na zemlju, ne letite bez potrebe. Sampioni jesmo, super. Ali trebat ce minimum pet godina mukotrpnog rada i ulaganja da bi se mogli ucrtati na fudbalsku mapu Europe. Isti taj Ludogorec je godinama radio da bi bio gdje je sad, a sad imaju budzet duplo veci nego dinamo recimo. Pa ti racunaj koliko je to i gdje su oni naspram nas.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60583 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

todd_smith wrote:
jbg i ti po toj logici Lester City treba da baci 100m na igrace jer su United uzeli 5-3 ove sezone...

Izvinite, radije cu trpiti sezonu dvije dominacije u nasoj ligi pa tek onda neki iskorak u Evropi, nego bacanje para i kapitala na igrace za jednu sezonu pa ako bude bude ako ne jebi ga...

Ponasaju se neki ovdje kao da smo mi do sada svake sezone igrali LP ili EL pa je sada odjednom pod hitno moranje...
100K ojra na igraca poput Subica nije bacanje para.

Samo sumnjam da bi Borac uzeo samo toliko, osim ako ne postoji razlika u procentu koliko ide njima.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#60584 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Stoner »

internazionale wrote:
Stoner wrote:Ako se ne varam mi uopste ne mozemo dobiti Uniteda.
I ne razumijem cemu ovoliki pesimizam i strah u vezi Evrope, pa mi smo u puno goroj situaciji nego sad izbacili Atromitosa, treceg u Grckoj, nadigravali se sa Menhengladbahom na Kosevu dok nas tamo nisu zguzili, al opet :mrgreen: . Nije sad da se mozemo nafurati i biti razocarani ako ne prodjemo dalje ali mi sa BATE, Celticom i Videotonom mozemo igrati.
Snikers i za tebe
Ako si punoljetan
Bit ce tebi snikers kad skotima tri komada utrpamo :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60585 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

refffko wrote: Isti taj Ludogorec je godinama radio da bi bio gdje je sad, a sad imaju budzet duplo veci nego dinamo recimo. Pa ti racunaj koliko je to i gdje su oni naspram nas.
Godinama? Prije 4-5 sezona su bili druga liga.

Kako znas da imaju duplo veci budzet nego Dinamo?
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#60586 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith »

jeza u ledja wrote:
todd_smith wrote:
jbg i ti po toj logici Lester City treba da baci 100m na igrace jer su United uzeli 5-3 ove sezone...

Izvinite, radije cu trpiti sezonu dvije dominacije u nasoj ligi pa tek onda neki iskorak u Evropi, nego bacanje para i kapitala na igrace za jednu sezonu pa ako bude bude ako ne jebi ga...

Ponasaju se neki ovdje kao da smo mi do sada svake sezone igrali LP ili EL pa je sada odjednom pod hitno moranje...
100K ojra na igraca poput Subica nije bacanje para.

Samo sumnjam da bi Borac uzeo samo toliko, osim ako ne postoji razlika u procentu koliko ide njima.
Da, samo sto cijena svakom igracu odjednom skace 3x kada je u pitanju FKS.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#60587 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

jeza u ledja wrote:
todd_smith wrote:
jbg i ti po toj logici Lester City treba da baci 100m na igrace jer su United uzeli 5-3 ove sezone...

Izvinite, radije cu trpiti sezonu dvije dominacije u nasoj ligi pa tek onda neki iskorak u Evropi, nego bacanje para i kapitala na igrace za jednu sezonu pa ako bude bude ako ne jebi ga...

Ponasaju se neki ovdje kao da smo mi do sada svake sezone igrali LP ili EL pa je sada odjednom pod hitno moranje...
100K ojra na igraca poput Subica nije bacanje para.

Samo sumnjam da bi Borac uzeo samo toliko, osim ako ne postoji razlika u procentu koliko ide njima.
Ne mogu licitirati koji iznos je bacanje para, kad ne znam koliko imamo na raspolaganju za tu svrhu...
Ali je cinjenica da mi s npr nasim centarsutevima ne mozemo lopte dohvacati u ligi prvaka
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#60588 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

Definisati status Cimirota i Delača i pojačati se na bekovskim pozicijama, poziciji štopera i krila. Od ovoga što sam sada napisao, primarno je riješiti status Cimija i Delača i poziciju štopera.
Ne smijemo sada skršiti pare u ekipu vođeni nekom suludom idejom da baš ove sezone moramo igrati grupu EL.
Jednostavno, obezbjediti igrače i logistiku da odbranimo titulu iduće sezone i udariti temelje da uz par kvalitetnih pojačanja i planiranih pojačanja baš pred europske nastupe iduće godine sebi postavimo cilj grupu EL a imati ćemo i bolji koeficijent.
Sistemski rad i mudro ulaganje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60589 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

todd_smith wrote:
Da, samo sto cijena svakom igracu odjednom skace 3x kada je u pitanju FKS.
Ne kontam? Mislis kad dodje kod nas vise vrijedi?
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#60590 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith »

Ok, kada tako pametujete..objasnite vi meni kako to da Dinamo koji proda igraca za 15-20m eura jedva udje ili cak ne udje u LP, ali mi ako prodamo Cimirota za 750k eto na grupne faze LP?
jeza u ledja wrote:
todd_smith wrote:
Da, samo sto cijena svakom igracu odjednom skace 3x kada je u pitanju FKS.
Ne kontam? Mislis kad dodje kod nas vise vrijedi?
ne, nego klub cuje da je FKS na vratima i ne daju igraca za ispod 3x cijene koje on zapravo vrijedi...npr Subica ne daju za ispod 300k eura
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#60591 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by refffko »

jeza u ledja wrote:
refffko wrote: Isti taj Ludogorec je godinama radio da bi bio gdje je sad, a sad imaju budzet duplo veci nego dinamo recimo. Pa ti racunaj koliko je to i gdje su oni naspram nas.
Godinama? Prije 4-5 sezona su bili druga liga.

Kako znas da imaju duplo veci budzet nego Dinamo?
Pa proguglaj malo. Jesi ih gledao prosle godibe u LP?
Za njih je Borjan rijesenje za dvije, tri utakmice, a mi ga ne mozemo dovesti. To ti najbolje oslikava trenutnu razliku njih i nas.
I da godinama. Oni su dobili gazdu kos dok su u drugoj ligi bili i vdc tad su krenuli sa velikim ulaganjima. Ovaj njihov projekat nije od juce. Covjek je do sad potrosio na desetine miliona iz svog dzepa. Sa druge strane, mi nemamo takvu vrstu gazde. Tan zasigurno nece skrsiti desetine miliona u nasu ekipa. Mi smo njemu investicija, ne igracka u koju ce on bez ogranicenja trpati pare.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60592 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

internazionale wrote: Ne mogu licitirati koji iznos je bacanje para, kad ne znam koliko imamo na raspolaganju za tu svrhu...
Ne vidim kako je to dvoje povezano.

Bacanje para je ako dobijes manje od ulozenog. .
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#60593 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Reglan »

Ovo za Bunozu je naravno bila zajebancija. :lol:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#60594 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith »

Ludogrec ulaze 20m eura za novi stadion, jebe se njima ba
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60595 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

todd_smith wrote: ne, nego klub cuje da je FKS na vratima i ne daju igraca za ispod 3x cijene koje on zapravo vrijedi...npr Subica ne daju za ispod 300k eura
hmm pa cisto sumnjam :)

prije bih rekao da ako vide veronu na vratima da ce od njih iskati tri put vise

niko drugi u bih nije uopste u opticaju
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60596 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

refffko wrote: Pa proguglaj malo. Jesi ih gledao prosle godibe u LP?
Za njih je Borjan rijesenje za dvije, tri utakmice, a mi ga ne mozemo dovesti. To ti najbolje oslikava trenutnu razliku njih i nas.
I da godinama. Oni su dobili gazdu kos dok su u drugoj ligi bili i vdc tad su krenuli sa velikim ulaganjima. Ovaj njihov projekat nije od juce. Covjek je do sad potrosio na desetine miliona iz svog dzepa. Sa druge strane, mi nemamo takvu vrstu gazde. Tan zasigurno nece skrsiti desetine miliona u nasu ekipa. Mi smo njemu investicija, ne igracka u koju ce on bez ogranicenja trpati pare.
Nisam, prvi put cujem za njih. :D

Ti si poredio njih i Dinamo. Mi smo tu sitna buranija.
A "godinama" je relativan pojam. Za mene 2-3 sezone nije "godinama". Jbt kad ti skontas da za pare mozes od bugarskog drugoligasa iz nekog sela napraviti tim za LP u roku 3 godine, mislim o cemu mi pricamo....
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#60597 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja »

todd_smith wrote:ali mi ako prodamo Cimirota za 750k eto na grupne faze LP?
Kakve grupne faze. Daleko smo od toga.
Mozda, uz veliku dozu srece.

todd_smith wrote:Ludogrec ulaze 20m eura za novi stadion, jebe se njima ba
I Rijeka isto.
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#60598 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by refffko »

jeza u ledja wrote:
refffko wrote: Pa proguglaj malo. Jesi ih gledao prosle godibe u LP?
Za njih je Borjan rijesenje za dvije, tri utakmice, a mi ga ne mozemo dovesti. To ti najbolje oslikava trenutnu razliku njih i nas.
I da godinama. Oni su dobili gazdu kos dok su u drugoj ligi bili i vdc tad su krenuli sa velikim ulaganjima. Ovaj njihov projekat nije od juce. Covjek je do sad potrosio na desetine miliona iz svog dzepa. Sa druge strane, mi nemamo takvu vrstu gazde. Tan zasigurno nece skrsiti desetine miliona u nasu ekipa. Mi smo njemu investicija, ne igracka u koju ce on bez ogranicenja trpati pare.
Nisam, prvi put cujem za njih. :D

Ti si poredio njih i Dinamo. Mi smo tu sitna buranija.
A "godinama" je relativan pojam. Za mene 2-3 sezone nije "godinama". Jbt kad ti skontas da za pare mozes od bugarskog drugoligasa iz nekog sela napraviti tim za LP u roku 3 godine, mislim o cemu mi pricamo....
Tu se slazezem. Pare su sve. Covjek je ulozio i sad ubire plodove. Sjecam se na pocetku, kad s pocinjali. Branili se ko Zepa protiv Dinama i ispali, nisu imali navijace, nisu imali stadion. Danas tri godine iza, imaju sve to i postat ce redovan ucesnik lp. Ali to je gazdu do sad kostalo minimum 100 miliona.
User avatar
Logovan
Posts: 94409
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#60599 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

todd_smith wrote: jbg i ti po toj logici Lester City treba da baci 100m na igrace jer su United uzeli 5-3 ove sezone...

Izvinite, radije cu trpiti sezonu dvije dominacije u nasoj ligi pa tek onda neki iskorak u Evropi, nego bacanje para i kapitala na igrace za jednu sezonu pa ako bude bude ako ne jebi ga...

Ponasaju se neki ovdje kao da smo mi do sada svake sezone igrali LP ili EL pa je sada odjednom pod hitno moranje...
Brate ne govorim ja da bacamo neke velike pare na igrače koje trebamo i koje ne trebamo.
Šta je to pogrešno ako dovedemo recimo dva kapitalca na nekim tamo pozicijama? Pokušamo proći što dalje, odnosno dobaciti do grupne faze, ako ne uspijemo nema veze, okrenuli bi se našoj ligi koju bi i osvojili na kraju. Nećemo ništa izgubiti, možemo samo dobiti.
Najbitnije po meni je da igrači nemaju imperativ pobjede, jer će tako vjerovatno lakše igrati. Vidjeli smo dovoljno puta da igra bude bolja ako pobjeda/prolazak nije pod moranje.
refffko wrote: Levski i Ludogorec.ne.mogu u istu recenicu, osim sto igraju istu ligu. Pa ziv bio, otidji i vidi im roster.Protiv takvih ekipa mi nemamo niti gram sanse. Pa sjeti se samo kako smo prije par dana igrali protiv Slavije i Drine. Nasi igraci su poluamateri koji mogu samo ovdje igrati, cast dva tri pojedinca.
Ljudi dragi, spustite se na zemlju, ne letite bez potrebe. Sampioni jesmo, super. Ali trebat ce minimum pet godina mukotrpnog rada i ulaganja da bi se mogli ucrtati na fudbalsku mapu Europe. Isti taj Ludogorec je godinama radio da bi bio gdje je sad, a sad imaju budzet duplo veci nego dinamo recimo. Pa ti racunaj koliko je to i gdje su oni naspram nas.
Ludogorets sam naveo samo kao primjer, znam da su dosta jači od nas, nije to poenta.

Na zemlji sam, iako je nebitno jesam li ili ne, bitnije je da igrači ne lete u nebesa.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#60600 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

jeza u ledja wrote:
internazionale wrote: Ne mogu licitirati koji iznos je bacanje para, kad ne znam koliko imamo na raspolaganju za tu svrhu...
Ne vidim kako je to dvoje povezano.

Bacanje para je ako dobijes manje od ulozenog. .
Bacanje para u smislu da ako npr. imamo tih 200 hiljada na raspolaganju za dovodjenje igraca a mi sve skrsimo na samo jednog igraca. Mozda bi nam se isplatilo dovesti ovog Subica za te pare obzirom da smo pretanki na bekovskim pozicijama, ali nama bi za evrope trebalo jos pojacanja.

Najidealnije je proizvoditi igrace uz nekoliko ciljanih pojacanja, samo to je lahko pricati u teoriji
Locked