Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Fauja Singh

#59876 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Fauja Singh » 19/05/2015 23:15

Haj fino, ko zna sta ima dobro u tome, mozda manje budes pisko veceras.

Ripicipi

#59877 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Ripicipi » 20/05/2015 03:23

Gledam ove klipove Husejinovica iz doba igranja u Sarajevu i ne mogu se nacuditi kakvu smo igracinu imali, fakat nevjerovatno, druga dimenzija na terenu. Ne pamtim igre Susica, ali je Said definitivno najbolji igrac kojeg sam gledao na Kosevu.
Nadam se da ima sanse da ga dovedemo i potpisemo dobar ugovor, za njega bi se isplatilo dati 580 hiljada KM(220 hiljada funti), kolika mu je cijena na tm-u.
Rijetko nesto igra u Dinamu, njega bih najvise volio vidjeti pred Evropu, a i u reprezentaciju moze iz Sarajeva jer bi bio standardan i najbolji igrac lige.
Mi cemo kad tad morati prelomiti sa vecim transferima i boljim igracima ako zelimo grupnu fazu nekog takmicenja.

Samprotivsviju

#59878 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Samprotivsviju » 20/05/2015 08:50

Dobar je Said

Turkovic je isto bio dobar, al rano ode u Hrvatsku...iako kad je dosao u Sarajevo na zalasku karijere bio opet jako dobar.

todd_smith

#59879 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by todd_smith » 20/05/2015 11:59

Saida su povrede sjebale. Kad je nama dolazio imao je za sta da igra, sada kada bi dosao, dosao bi da hladi muda.

TOM SCHOLZ

#59880 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TOM SCHOLZ » 20/05/2015 13:06

Ripicipi wrote:Gledam ove klipove Husejinovica iz doba igranja u Sarajevu i ne mogu se nacuditi kakvu smo igracinu imali, fakat nevjerovatno, druga dimenzija na terenu. Ne pamtim igre Susica, ali je Said definitivno najbolji igrac kojeg sam gledao na Kosevu.
Nadam se da ima sanse da ga dovedemo i potpisemo dobar ugovor, za njega bi se isplatilo dati 580 hiljada KM(220 hiljada funti), kolika mu je cijena na tm-u.
Rijetko nesto igra u Dinamu, njega bih najvise volio vidjeti pred Evropu, a i u reprezentaciju moze iz Sarajeva jer bi bio standardan i najbolji igrac lige.
Mi cemo kad tad morati prelomiti sa vecim transferima i boljim igracima ako zelimo grupnu fazu nekog takmicenja.
Brate,apsolutno se slažem sa stobom.Said Huseinović je igrač koji pravi razliku i može se uporediti jedino sa Benkom.Bio bi GENIJALAN potez uprave da ga vratimo iz Dinama jer sam siguran da na njega u budućnosti ne računaju ozbiljno(forsiraju strance i mlade igrače,a njega guše na neprirodnoj poziciji u sredini).Razlog više je ova kazna zbog koje nije igrao 4 mjeseca i zbog koje je,haman pa otpisan.Konačno smo u situaciji da imamo para i da NE MORAMO prodavati igrače,šta više,možemo još pojačavati tim.Životom vam garantujem da bi sa Saidom možda već ove godine ušli u grupnu fazu Evropske lige.Ako je tačno da mu je cijena samo 580 hiljada km,neka mi neko kaže, da li se za manje novca može kupiti klvalitetniji igrač ??? JA MISLIM DA NE MOŽE!!! Sličnu stvar što se tiče odnosa vrijednosti i kvaliteta je napravio Dinamo kad je doveo Sudanija. Svi oni koji misle da su Saida "uništile povrede" neka dobro razmisle KOLIKO VJERUJU U SAMOG SEBE,a kamoli u druge ljude.Said Huseinović može dati sve od sebe samo u našem klubu.Nešto mi govori da je one kišne avgustovske noći protiv Levskog stvorena neraskidiva veza između nas i njega.Ljubav je obostrana i nadam se da će se on vratiti,koliko sutra,da ljetos napadnemo tu grupnu fazu dok nam je Cimirot još tu.Kad uzmemo titulu ako bog da,obećana su dva pojačanja a ja se nadam da će Said Huseinović biti jedno od ta dva.HOĆEMO SAIDA HUSEINOVIĆA NA STADIONU ASIM FERHATOVIĆ HASE.Dino Selimoviću,Ibrakoviću,Kusturice...upravo,VI STE NA POTEZU!!!

Raigor Stonehoof

#59881 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof » 20/05/2015 13:17

kakav ba said, ispovrjedjivan, suspendovan, dozovite se malo

svaka njemu cast i hvala za ono sto je ranije uradio za nas, ali nije to vise isti igrac. nemojmo zivjeti u proslosti.

Altsa

#59882 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Altsa » 20/05/2015 13:23

Ripicipi wrote:Gledam ove klipove Husejinovica iz doba igranja u Sarajevu i ne mogu se nacuditi kakvu smo igracinu imali, fakat nevjerovatno, druga dimenzija na terenu. Ne pamtim igre Susica, ali je Said definitivno najbolji igrac kojeg sam gledao na Kosevu.
pamtim Susica i niko mu nije ni do koljena...o trenerskom poslu nekom drugom prilikom :D

Fauja Singh

#59883 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Fauja Singh » 20/05/2015 13:30

Tako je, dvije povrede kriznih ligamenata u koljenu, negdje sam citao da je bolje nogu slomiti nego sjebati te ligamente, valjda najteza povreda kod sportiste (naravno kicmu ne racunam)
Pogotovo zabrinjava sto nije povrijedjen u duelima nego su ligamenti stradali "sami od sebe"
Dovest njega i racunati da imamo igraca na kojem mozemo graditi igru, a onda obnovi povredu i nema ga minimum 6 mjeseci, neka fala, drag mi je i sve to stoji, ali nama trebaju zdravi igraci koji ce kod nas potrajati.

Alkos

#59884 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Alkos » 20/05/2015 13:30

Raigor Stonehoof wrote:kakav ba said, ispovrjedjivan, suspendovan, dozovite se malo

svaka njemu cast i hvala za ono sto je ranije uradio za nas, ali nije to vise isti igrac. nemojmo zivjeti u proslosti.
:thumbup:

al-em

#59885 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by al-em » 20/05/2015 13:38

Raigor Stonehoof wrote:kakav ba said, ispovrjedjivan, suspendovan, dozovite se malo

Bio je i gori kad je dosao kod nas prvi put, pa u prvoj utakmici napravi slalom u sirokom, jos se vrti u glavi onoj trojici igraca.
Bez noge, sada je bolji igrac od stojceva i alispahica zajedno.

Raigor Stonehoof

#59886 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof » 20/05/2015 13:52

al-em wrote:

Bio je i gori kad je dosao kod nas prvi put, pa u prvoj utakmici napravi slalom u sirokom, jos se vrti u glavi onoj trojici igraca.
cuj bio gori, a problem mu bio sto je debeo, sto se relativno lako da sredit.

procitaj gore kod Fauje kakve je povrede u medjuvremenu pretrpio. to se ne popravlja nikad.

Logovan

#59887 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan » 20/05/2015 14:21

al-em wrote:

Kažeš bio gori, a jedini problem koji je imao je bila debljina. A gledaj sada... Za kratko vrijeme pretrpio je koliko se sjećam 2 ili čak 3 teške povrede. Pa on otkako je otišao u Dinamo, nema ni 30 odigranih utakmica. :oops: Čak su ga oni u Dinamu svojim neznanjem dodatno "uništili", jer su ga poslije prve povrede odmah poslali na teren, a on tada nije bio još potpuno spreman da zaigra i naravno povredu je obnovio.

Samprotivsviju

#59888 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Samprotivsviju » 20/05/2015 14:21

Fauja Singh wrote:Tako je, dvije povrede kriznih ligamenata u koljenu, negdje sam citao da je bolje nogu slomiti nego sjebati te ligamente, valjda najteza povreda kod sportiste (naravno kicmu ne racunam)
Pogotovo zabrinjava sto nije povrijedjen u duelima nego su ligamenti stradali "sami od sebe"
Dovest njega i racunati da imamo igraca na kojem mozemo graditi igru, a onda obnovi povredu i nema ga minimum 6 mjeseci, neka fala, drag mi je i sve to stoji, ali nama trebaju zdravi igraci koji ce kod nas potrajati.
:thumbup:

Najgora povreda moguca u fudbalu, rijetko ali bas rijetko ko se mogao vratiti nakon nje...npr.Ronaldo 9 je imao tu povredu

Dzenan Uscuplic je zavrsio karijeru zbog te povrede i to sa 23 godine(2 godine pauzirao), a vazio za jednog od najvecih talenata BH fudbala tada

Falcao...Elvir Baljic...

U Kosarci Derrick Rose je ima tu povredu, koliko vidim vratio je 50% onoga sto je bio (promjrnio totalno stil igre, puno manje ulazi pod kos i zakucava..igra sa distance sad)..ali je pitanje kad ce opet se dogoditi

Najveci problem te povrede je sto se jako cesto obnavlja kad se jednom dogodi, poprilicno stresno iskustvo za svakog sportistu...iako mozda su neki mogli vratiti formu (rijetki) vecina se nikad ne vrati...jer uvijek podsvjesno ima taj strah od obnavljanja povrede

jeza u ledja

#59889 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 20/05/2015 16:38

Ja na srecu nisam (jos :-? ) imao takvu povredu ali znam dosta ljudi koji su igrali sa mnom su je imali. (Morao sam prevesti jer nisam bio siguran jel to to, ACL na eAngloNskom).
Jeste, to je zajebana povreda i gora od loma noge, osim ako nije neki lud lom jelte.

Vrlo cesto se upravo desi sama od sebe, znaci bez da vas neko klepi, i to obicno kod naglog mjenjanja pravca. Sila vuce na jednu stranu, ti sad hos u drugu i puc. U koljenu ima tri neka ligamenta, ACL, PCL i MCL (tako nesto). Jedan od tih moze sam zarasti, ali ACL, tj. prednji krizni ligament, a-a. Mislim, mozes to ostaviti na miru i ne raditi nikakav zahvat ali onda zaboravi bilo kakav sport do kraja zivota.

Uglavnom, imaju dvije vrste zahvata. Jedan je da vam stave umjetni ligament, a drugi, mnogo jeftiniji je da vam od dijela misica (tetive?) iz zadnje loze izrezu komad i od njega naprave zamjenu za ligament. Eh, samo to rezanje iz zadnje loze je katastrofa i oporavak od toga traje mjesecima, a o bolovima sedmicama nakon zahvata da ne pricam. Plus naravno samo koljeno i njegov oporavak. Sveukupno oporavak traje 6-9 mjeseci nakon operacije, ali i nakon toga vise nikad nisi pravi. Ono trcis a koljeno leluja.

I kazu, ako si imao na jednoj nozi, veca je mogucnost da ces imati i na drugoj.

I na kraju kazu, ako OPET sjebes istu nogu - zavrsio si.

Mozda malo smorih sa viskom informacija al eto. Pazite se kad igrate, naglih pokreta, pogotovo ako ste zene. :D (jer navodno njima se puno cesce ovo desava)

R2D2_SA

#59890 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by R2D2_SA » 20/05/2015 16:43

Dobro, svaka cast, ali zar je to aktuelnost?

jeza u ledja

#59891 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 20/05/2015 16:44

Jeste. Trenutno je aktuelno na temi. :D

Samprotivsviju

#59893 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Samprotivsviju » 20/05/2015 17:18

R2D2_SA wrote:Dobro, svaka cast, ali zar je to aktuelnost?
Hos aktuelsnost, Dario Puric ima ovu povredu :-)

Zao mi momka u pm

mirza_15

#59894 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 » 20/05/2015 17:31

Citam onu ligasku temu, bezveze mi da pitam tamo pa cu ovdje: Jesmo li to vec dobili Viteza i Slobodu? Proslava titule vec pocela? Ima li nesto sto ne znam? Da nisam nesto prespavao?

SaciragicB

#59895 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by SaciragicB » 20/05/2015 17:43

mirza_15 wrote:Citam onu ligasku temu, bezveze mi da pitam tamo pa cu ovdje: Jesmo li to vec dobili Viteza i Slobodu? Proslava titule vec pocela? Ima li nesto sto ne znam? Da nisam nesto prespavao?
Tako smo se ložili i za kup, kako ćemo "pomest" tamo, i... ispadosmo.
Ne bi me čudilo da se i vamo to desi, i to da nakantamo Viteza 5-0 i onda nas Sloboda sjebe, ne bi me uopšte čudilo. :)

jeza u ledja

#59896 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 20/05/2015 17:48

Ni mene.
Nista me vise nece iznenaditi, osim titule. :-?

Maharadza

#59897 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza » 20/05/2015 19:12

Treba Muharemovića vratiti JOŠ OVO LJETO!!!Lede bi bio pravo pojačanje, ako ništa da komanduje odbranom i pokaže im neke stvari! :kiss:

jeza u ledja

#59898 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jeza u ledja » 20/05/2015 19:19

Zar Lede uopste igra vise u odbrani?

Ma iz lige samo Subic, Hebibovic, ostalo nista, osim ako nije bas neki klinjo.

PS: Aha, vidim da je sad dao gol pa si zato spomenuo. :D

mirza_15

#59899 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by mirza_15 » 20/05/2015 19:22

jeza u ledja wrote:Zar Lede uopste igra vise u odbrani?

Bekovi (Subic npr.), jedno dobro krilo i jedan ekstra stoper.

Maharadza

#59900 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza » 20/05/2015 19:30

jeza u ledja wrote:Zar Lede uopste igra vise u odbrani?

PS: Aha, vidim da je sad dao gol pa si zato spomenuo. :D
Igra on svašta u olimpiCu, samo još na golu nije stajao. :D

Post Reply