Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#901 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Logovan wrote: 29/04/2021 12:17
Anquilla wrote: 29/04/2021 12:13
Logovan wrote: 29/04/2021 12:04 Organizovati novi sastanak, recimo prije pocetka naredne sezone, pa organizovati opet i opet i opet.... Stalno zvati na sastanke, tjerati klubove da dolaze.
Ma nema ništa od toga.

Čak i da imamo udruženje klubova, misliš da bi jednoglasan stav imali za suđenje u Motaru sada?
Bukvalno, par je pitanja u kojim su klubovi jednoglasni, tereni, prelazni rok i slično.
Ovo ostalo nisu i neće nikad ni biti.

Bataliti, energiju uložiti u druge stvari.
Vala neka se potrude, od price i zalbi nemaju nista. Svi pricaju o napretku pa evo organizujte sastanke, dogovarajte se sta uraditi, itd. Ko bude odustao ili ko bude namjerno isao u kontru drugima, onda ih prozovi fino neka se zna kakvi su.
Sanjam o danu kad će bar jedan klub izaći i javno podržati klub koji je oštećen, pa i na svoju štetu.

Svi izvuku neke slučajeve kad je njihov klub oštećen, kao što i trebaju, a nikad, nijedan klub koji je imao koristi od toga, nije to javno rekao.
Dok se to ne promijeni, od sastančenja, od udruženja klubova koji u svakom trenutku imaju različite interese, nema ništa.

Evo prozoveš Borac, Zrinjski bilo koga sad i nemaš ništa, bukvalno ništa od toga.

Ovdje samo jedan recept uspijeva, prije utakmice se napravi neka vrsta pritiska na sudiju, tako dobiješ fer i poštenije suđenje.
Kao mi pred Borac :)
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#902 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

Revolucionar ★ wrote: 29/04/2021 12:21 Nek naprave sastanak i analiziraju ucinak u posljednjih 10 tekmi, to bi bilo svrsishodnije za klub. Taljenje i malograđanstvo je unazadilo projekat pet godina nazad. Jebo ih sastanci s ligom, kao da ce ih neko dozivljavat
Tačno 100%
Već sam napisao na temi o premijer ligi, nisu znali željezničari i ostali da im šuknu pa da dođu na sastanak i kažu dogovaramo stvari za iduću sezonu, ovu ne spominjemo. Ali slijepi od mržnje, željezničari i od gladi, pa ne znaju gdje udaraju
Karikaturist
Posts: 3790
Joined: 20/12/2020 10:03

#903 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Nikad nijedna uprava kluba pogotovo od kako je Tan preuzeo klub nije rekla 'zasrali smo 'pogrijesili smo' 'krivo smo uradili' nego je uvijek neko drugi kriv. Poslije pobjeda 'bordo porodica' i slicno a kad su porazi tajac i tisina i trazi u drugima krivca.
Nikad mi necemo na zelenu granu sa tim i takvim.
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#904 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jay_air »

a zasto se sastanak drzi nakon sto izgubis 13 bodova prednosti?

sto nisu zimus drzali
Karikaturist
Posts: 3790
Joined: 20/12/2020 10:03

#905 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Zato sto traze krivca svugdje osim u njima. Ili su ga nasli tako sto su otpustili celu..
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#906 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Karikaturist wrote: 29/04/2021 12:40 Nikad nijedna uprava kluba pogotovo od kako je Tan preuzeo klub nije rekla 'zasrali smo 'pogrijesili smo' 'krivo smo uradili' nego je uvijek neko drugi kriv. Poslije pobjeda 'bordo porodica' i slicno a kad su porazi tajac i tisina i trazi u drugima krivca.
Nikad mi necemo na zelenu granu sa tim i takvim.
Tako je bilo i prije Tana.

Sjećam se neke godine kad je predsjednik (možda je bio Resić) sazvao sastanak sa navijačima poslije neke krađe i rekao da će napustiti ligu ako se navijači slože.
Anquilla wrote: 29/04/2021 12:24
Sanjam o danu kad će bar jedan klub izaći i javno podržati klub koji je oštećen, pa i na svoju štetu.
Uradio je to Pašić jednom dok je bio na čelu kluba, kad je Sarajevu dosuđeno nešto u korist, neki penal. I on je tad javno rekao da Sarajevu ne trebaju takve pobjede. Ne trebam ni reći kakvo smo suđenje imali nakon toga.
Karikaturist
Posts: 3790
Joined: 20/12/2020 10:03

#907 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

tovarish wrote: 29/04/2021 13:25
Karikaturist wrote: 29/04/2021 12:40 Nikad nijedna uprava kluba pogotovo od kako je Tan preuzeo klub nije rekla 'zasrali smo 'pogrijesili smo' 'krivo smo uradili' nego je uvijek neko drugi kriv. Poslije pobjeda 'bordo porodica' i slicno a kad su porazi tajac i tisina i trazi u drugima krivca.
Nikad mi necemo na zelenu granu sa tim i takvim.
Tako je bilo i prije Tana.

Sjećam se neke godine kad je predsjednik (možda je bio Resić) sazvao sastanak sa navijačima poslije neke krađe i rekao da će napustiti ligu ako se navijači slože.
Anquilla wrote: 29/04/2021 12:24
Sanjam o danu kad će bar jedan klub izaći i javno podržati klub koji je oštećen, pa i na svoju štetu.
Uradio je to Pašić jednom dok je bio na čelu kluba, kad je Sarajevu dosuđeno nešto u korist, neki penal. I on je tad javno rekao da Sarajevu ne trebaju takve pobjede. Ne trebam ni reći kakvo smo suđenje imali nakon toga.
Znam da je bilo, zato sam i rekao da dolaskom tajkuna vlasnika narocito dobilo na znacaju.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#908 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

jay_air wrote: 29/04/2021 13:00 a zasto se sastanak drzi nakon sto izgubis 13 bodova prednosti?

sto nisu zimus drzali
mozda zato sto si izgubio tu prednost na neregularan način
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#909 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

sencobih wrote: 29/04/2021 13:48
jay_air wrote: 29/04/2021 13:00 a zasto se sastanak drzi nakon sto izgubis 13 bodova prednosti?

sto nisu zimus drzali
mozda zato sto si izgubio tu prednost na neregularan način
Nama su sudije ukrale samo dva boda protiv Zrinjskog u Mostaru, tako da smo i sami krivi. I protiv Veleža je bilo domaćinsko suđenje, ali ništa strašno kad porediš sa zadnjom utakmicom.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#910 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

ovaj sastanak je totalni promašaj i ovo nam ne treba da gradimo neki alibi za promašenu taktiku što na terenu što u transfer politici. I prošlih sezona su nas sudije i klale i išle nama u korist ali smo imali tim koji je bio jači i od sudija tako da nam titula nije dolazila u pitanje.
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#911 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by wickerman »

Ovdje čovjek se samo može ograditi od ovih bilmeza,ili ti ga
Ne u moje ime :mrgreen:
Plunkett
Posts: 1937
Joined: 01/06/2020 15:15

#912 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Plunkett »

wickerman wrote: 29/04/2021 14:35 Ovdje čovjek se samo može ograditi od ovih bilmeza,ili ti ga
Ne u moje ime :mrgreen:
:thumbup:
Cirkusanti.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#913 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

sencobih wrote: 29/04/2021 13:48
jay_air wrote: 29/04/2021 13:00 a zasto se sastanak drzi nakon sto izgubis 13 bodova prednosti?

sto nisu zimus drzali
mozda zato sto si izgubio tu prednost na neregularan način
Koji ba neregularan način, nije nas jebo samo onaj ko nije trazio...Borac nas uništio i sad šatro gura ih Vico, help Baznia đenosajd :oops: bjež' ba
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#914 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Sami smo sebe doveli u ovu situaciju da nismo sigurni da li cemo osvojiti trofej, titula ili kup.
I pitanje je, da nije Fanimo dao par znacajnih golova da li bi uopste izborili Evropu.
Da se ne vracamo ponovo na istu onu pricu o prelaznom roku, preskocimo to... Uzas!

Medjutim, ako sam dobro shvatio, a mislim da jesam, cilj sastanka nije kako bi pricali
samo o sudijama. Izmedju ostalog i to ce biti jedna od tema.(zuti kartoni, delegiranje, itd)
Mislim da je poenta i svrha da se izvrsi pritisak na Savez sa ciljem da se uvede var u nasu ligu.
Dalje, ne postoji nikakva komunikacija na relaciji Savez - Klubovi, sto potvrdjuje cinjenica
da su u Velezu preko medija saznali da ce Savez uloziti odredjena novcana sredstva
za teren na stadionu Rodjeni, i to kao cetvrti su na spisku. Nas nema tu...
Tako da sve ovo generalno gledajuci moze biti korisno kako za nas tako i za sve klubove.
User avatar
Logovan
Posts: 94329
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#915 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

ODRŽAN NAJAVLJENI SASTANAK SA PREDSTAVNICIMA PREMIJERLIGAŠA

https://fksarajevo.ba/vijesti/odrzan-na ... 9_a8cOCcKQ

Kad su već krenuli u ovakvu borbu, onda neka ostanu u njoj. Nema odustajanja makar osvojili duplu krunu.
kakaljin
Posts: 11635
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#916 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Logovan wrote: 29/04/2021 15:02 ODRŽAN NAJAVLJENI SASTANAK SA PREDSTAVNICIMA PREMIJERLIGAŠA

https://fksarajevo.ba/vijesti/odrzan-na ... 9_a8cOCcKQ

Kad su već krenuli u ovakvu borbu, onda neka ostanu u njoj. Nema odustajanja makar osvojili duplu krunu.
Po cijenu osvajanja duple krune treba se boriti do kraja
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#917 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

molotovljev wrote: 29/04/2021 14:56 Sami smo sebe doveli u ovu situaciju da nismo sigurni da li cemo osvojiti trofej, titula ili kup.
I pitanje je, da nije Fanimo dao par znacajnih golova da li bi uopste izborili Evropu.
Da se ne vracamo ponovo na istu onu pricu o prelaznom roku, preskocimo to... Uzas!

Medjutim, ako sam dobro shvatio, a mislim da jesam, cilj sastanka nije kako bi pricali
samo o sudijama. Izmedju ostalog i to ce biti jedna od tema.(zuti kartoni, delegiranje, itd)
Mislim da je poenta i svrha da se izvrsi pritisak na Savez sa ciljem da se uvede var u nasu ligu.
Dalje, ne postoji nikakva komunikacija na relaciji Savez - Klubovi, sto potvrdjuje cinjenica
da su u Velezu preko medija saznali da ce Savez uloziti odredjena novcana sredstva
za teren na stadionu Rodjeni, i to kao cetvrti su na spisku. Nas nema tu...
Tako da sve ovo generalno gledajuci moze biti korisno kako za nas tako i za sve klubove.
A da vranješ nije dao nekoliko diskutabilnih penala?
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#918 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

emigrazione wrote: 29/04/2021 14:44
sencobih wrote: 29/04/2021 13:48
jay_air wrote: 29/04/2021 13:00 a zasto se sastanak drzi nakon sto izgubis 13 bodova prednosti?

sto nisu zimus drzali
mozda zato sto si izgubio tu prednost na neregularan način
Koji ba neregularan način, nije nas jebo samo onaj ko nije trazio...Borac nas uništio i sad šatro gura ih Vico, help Baznia đenosajd :oops: bjež' ba
ne kazem da smo mi rasturali igrom, ali kad ti ne sudi očit penal, to utiče na kompletnu utakmicu, kad te nakamara kartonima, kad ti prekida napad na svakom kontaktu, dok konkurenciji svira koliko treba da dobiju utakmicu, logično da će nabiti nervozu igračima, navijačima, sto opet vodi u žute kartone i lošu igru. Ali objektivni navijač sarajeva iz samo sebi poznatih razloga ce reći da je borac ili zrinjski sve zasluženo pobjeđivao, a mi nismo zaslužili ništa
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#919 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Senco lave, shvatam ja tebe o cemu pricas sve je to ok
Ne kazem da nije bilo navlacenje za Borac, jeste,
I nas su nagrdili kartonima, pogotovo ako je istina
da je bio dogovor sudija da Dupovac preskoci derbi.
Ali jarane treba biti realan i priznati teska srca jebiga,
katastrofalno smo usli u nastavak sezone. Uzasno.
Piaty
Posts: 5685
Joined: 01/12/2020 00:58

#920 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Pa lakse i jeste priznati da smo popusili 13 bodova nasom krivicom, nego LAGATI da je neko drugi kriv. Meni bi ovo drugo tesko bilo reci (zajbo nas Borac i sl).
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#921 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 90minut »

Nakon Bordo neprijatelja i ovog sastanka tacno me stid pojedinih simpatizera koji navijaju za ovaj klub ovo je bruka i sramota, kad dovedeš sebe u situaciju nakon toliko bodova prednosti da pljuješ sudiju bez obzira koliko te pokrao onda baš znaš koliko si jadan.

Valjda ovo sve da pravu mudacku motivaciju igracima da pobjede u derbiju.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#922 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

sencobih wrote: 29/04/2021 15:30
emigrazione wrote: 29/04/2021 14:44
sencobih wrote: 29/04/2021 13:48

mozda zato sto si izgubio tu prednost na neregularan način
Koji ba neregularan način, nije nas jebo samo onaj ko nije trazio...Borac nas uništio i sad šatro gura ih Vico, help Baznia đenosajd :oops: bjež' ba
ne kazem da smo mi rasturali igrom, ali kad ti ne sudi očit penal, to utiče na kompletnu utakmicu, kad te nakamara kartonima, kad ti prekida napad na svakom kontaktu, dok konkurenciji svira koliko treba da dobiju utakmicu, logično da će nabiti nervozu igračima, navijačima, sto opet vodi u žute kartone i lošu igru. Ali objektivni navijač sarajeva iz samo sebi poznatih razloga ce reći da je borac ili zrinjski sve zasluženo pobjeđivao, a mi nismo zaslužili ništa
Samo se ti tješi
1Namcor
Posts: 290
Joined: 29/05/2020 17:52

#923 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 1Namcor »

Da smo bili pravi samo protiv Borca sad bi bili na +6 i nikakve price ni sastanaka ne bi bilo.
O ostalim okolnostima (odlazak dva najbolja igraca, povrede, zuti kartoni, penali, sudije, itd...) treba sjesti i analizirati na kraju sezone, sad je kasno.
Probati izvuci maksimum iz ovih zadnjih 6 kola - eventualnom pobjedom u derbiju i bar nerijesenim ili pobjedom Veleza u Mostaru, opet je sve do nas.
User avatar
ZonFon
Posts: 2119
Joined: 17/11/2013 01:58

#924 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Dobro je vidjeti, ko su ti, ako ne prijatelji onda saveznici za ubuduce.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#925 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Naravno, treba razdvojiti ovo dvoje.
Treba pogledati recimo da je Borac izgubio 8 utakmica :shock: , a mi duplo manje.
Matematika je jasna, osim izgleda VM.
Post Reply