Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94162
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#401 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Hajmo učlanjujte se. :D 3254 člana...

kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#402 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

2+3 wrote: 01/04/2021 21:12
internazionale wrote: 01/04/2021 12:56
2+3 wrote: 01/04/2021 11:37

Bolje kad napises Bordo Brat nego "pitarski", taj pridjev su nam dodale onamo one kone. Zbog toga mi se podigne pritisak kad prihvatamo njihovo, nigdje ne vidim da ih vi castite nasim pridjevom KOŠPICARI vec im tepate željovci. Izvini drug nista licno.
Ne smatram uvredljivim naziv "pitari". Mnogo ljudi van Sarajeva stanovnike istog zovu pitarima. Pita i ćevapi i jesu jedno od niza obilježja grada Sarajeva, voz i željeznica baš i nisu. Baš je važno šta govore simpatizeri kriminalne organizacije s Grbavice
Mislim da griješiš drug, oni su nas onamo one kone prozivale da smo pitari a mi onamo tamo kone KOŠPICARI. Hocu da ti kazem da mi nismo sami sebi dali to ime vec onamo one kone i to je velika razlika. To je meni isto kad te neko prozove šmizla i ti to hladno prihvatiš. Ja onamo kone uvjek zovem košpicarima pa ces vidjeti kako se oni ponašaju, njih je punog naziva željezničar stid pa se tepaju željo.

Da li se to stidis naziva Pitar !!!!!!!
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#403 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Logovan wrote: 01/04/2021 22:40 Hajmo učlanjujte se. :D 3254 člana...

Uclanio sam zenu, dijete, oca, majku. Jedino da pocnem po ulici svabe hvatat, pa da i njih uclanim :mrgreen:
2+3
Posts: 117
Joined: 09/07/2012 09:37

#404 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 2+3 »

kakaljin wrote: 01/04/2021 23:00
2+3 wrote: 01/04/2021 21:12
internazionale wrote: 01/04/2021 12:56

Ne smatram uvredljivim naziv "pitari". Mnogo ljudi van Sarajeva stanovnike istog zovu pitarima. Pita i ćevapi i jesu jedno od niza obilježja grada Sarajeva, voz i željeznica baš i nisu. Baš je važno šta govore simpatizeri kriminalne organizacije s Grbavice
Mislim da griješiš drug, oni su nas onamo one kone prozivale da smo pitari a mi onamo tamo kone KOŠPICARI. Hocu da ti kazem da mi nismo sami sebi dali to ime vec onamo one kone i to je velika razlika. To je meni isto kad te neko prozove šmizla i ti to hladno prihvatiš. Ja onamo kone uvjek zovem košpicarima pa ces vidjeti kako se oni ponašaju, njih je punog naziva željezničar stid pa se tepaju željo.

Da li se to stidis naziva Pitar !!!!!!!
Naravno, pitas nesto sto je ocigledno sa moje strane. Imas primjer Cigana i Grobara ali su oni obostrano prihvatili nametanje imena a kod nas imas pitare i košpicare a jedino se gura pitar, da ne ponavljam drug, imamo svi svoje neko misljenje i ugao gledanja na ovakve stvari a ja ne zelim da namecem svoje.A da ne govorim o novijoj verziji "DIVOVI"
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#405 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »



DIVOVI nego sta !!
kakaljin
Posts: 11596
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#406 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

2+3 wrote: 02/04/2021 10:44
kakaljin wrote: 01/04/2021 23:00
2+3 wrote: 01/04/2021 21:12

Mislim da griješiš drug, oni su nas onamo one kone prozivale da smo pitari a mi onamo tamo kone KOŠPICARI. Hocu da ti kazem da mi nismo sami sebi dali to ime vec onamo one kone i to je velika razlika. To je meni isto kad te neko prozove šmizla i ti to hladno prihvatiš. Ja onamo kone uvjek zovem košpicarima pa ces vidjeti kako se oni ponašaju, njih je punog naziva željezničar stid pa se tepaju željo.

Da li se to stidis naziva Pitar !!!!!!!
Naravno, pitas nesto sto je ocigledno sa moje strane. Imas primjer Cigana i Grobara ali su oni obostrano prihvatili nametanje imena a kod nas imas pitare i košpicare a jedino se gura pitar, da ne ponavljam drug, imamo svi svoje neko misljenje i ugao gledanja na ovakve stvari a ja ne zelim da namecem svoje.A da ne govorim o novijoj verziji "DIVOVI"
A eto ja se ponosim sto sam Pitar, Ti mjesa mnoge stvari.

Pa sta onda radis na utakmici kada zagrmi cijeli stadion pjesmu MI SMO PITARI, NAJJACI SMO NAJJACI

Divovi je potpuno nesto drugo i to je uzeto iz pjesme tj nekog vida himne i nije vezano za navijace vez za klub
il dottore
Posts: 1443
Joined: 12/04/2014 20:35

#407 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by il dottore »

Pa ovaj nadimak kospicari je bas na silu izmisljen da bi se bezlicno strano tijelo nekako identifikovalo kao nesto sarajevsko.
Dakle nazor i nidje veze. Iz tog razloga oni vole da ih zoves kospicarima
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#408 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Van Halen »

Pitari i Kosoicari nisu pogrdna imena. To su stara imena navijaca Sarajeva i Zelje. Pitar nije lose i uvijek cu voljeti to. To ime je nastalo prije Hordi zla dok su jos navijaci bili samo na istoku. Stoga,govorit da je ime pitar pogrdno je suludo. Treba pitat starije.
User avatar
Logovan
Posts: 94162
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#409 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

TheTraveler wrote: 01/04/2021 23:36 Uclanio sam zenu, dijete, oca, majku. Jedino da pocnem po ulici svabe hvatat, pa da i njih uclanim :mrgreen:
Pa eto moze, pocni, javljaj kako ti ide. :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#410 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

yasaq wrote: 01/04/2021 13:17 šta nam je sa ovim omladincima. Samo po guzici dobivaju !!!
Raspad sistema jarane, i ja pratim ponekad i ne mogu da vjerujem.

Da kadetima Siroki da 7 golova pa to vise nije sramota, to je jadno. Ne znam ko ih vodi ali mu se treba pod hitno zahvaliti ne znam ko da je.

Uscuplicevi juniori otprilike isto. Dosta i njega.

Jedino se pioniri ko' drze, drugo mjesto iza Zelje ali sa solidnim zaostatkom koliko se sjecam.

Da se razumijemo, ima tu i krivice i kako rade ovi u skoli AFH, ne znam ni jednog igraca iz Akademije da se progurao a da je bio kod nas svo vrijeme. Pidro, Kovacevic, Djokanovic, ranije Catakovic, Sadiku, Hadzic, sve je to dovedeno u Akademiju i nije iz AFH. Da ti u najvecem gradu nisi sposoban izbaciti dva talenta iz te jebene skole koji ce progurati sve do prvog tima je jos jedna sramota.

Kombinacija sindroma babinih sinova, onog poznatog de ovog mog sa nesposobnoscu trenera da pravis od djeteta igraca dovede do ovog.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#411 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Rezultati omladinaca su u drugom planu, ma da je ovo bas lose. Ali vidjecemo sta ce talijan napraviti.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#412 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Odakle je Đokanović došao?
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#413 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Manual »

tovarish wrote: 02/04/2021 13:15 Odakle je Đokanović došao?
Neka ekipa sa Pala, zaboravio sam kako se zovu
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#414 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Manual wrote: 02/04/2021 13:15
tovarish wrote: 02/04/2021 13:15 Odakle je Đokanović došao?
Neka ekipa sa Pala, zaboravio sam kako se zovu
Hvala.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#415 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

TheTraveler wrote: 02/04/2021 13:13 Rezultati omladinaca su u drugom planu, ma da je ovo bas lose. Ali vidjecemo sta ce talijan napraviti.
pa nemožeš odgojiti dobrog fudbalera ako nema usađen pobjednički mentalitet. Ovo sad kako vidim, treba resetovati i praviti ispočetka.
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#416 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Van Halen wrote: 02/04/2021 11:28 Pitari i Kosoicari nisu pogrdna imena. To su stara imena navijaca Sarajeva i Zelje. Pitar nije lose i uvijek cu voljeti to. To ime je nastalo prije Hordi zla dok su jos navijaci bili samo na istoku. Stoga,govorit da je ime pitar pogrdno je suludo. Treba pitat starije.
Poznato je da je Torcida najstarija navijacka grupa ne samo u bivsoj YU nego i u Evropi,
tako su po tom pitanju bez konkurencije. E, sad, prema nekim mojim saznanjima,
iako bih da se ogradim jer izvor nije siguran, ali smatra da su Pitari najstarija navijacka grupa
u bivsoj drzavi, naravno posle Torcide. Ne znam da li neko zna tacan podatak ali svakako
interesantno i korisno bi bilo da znamo taj podatak.
Kao sto kazes Pitari su bili na Istoku i onda nakon afere "poskok" kada su proglaseni opasnim
po okolinu 8-) i kada im je zabranjen ulaz na Istok dio njih prelazi na Sjever i ubrzo nakon toga
dolazi do formiranja navijacke grupe Horde Zla. A, Pitari su ostali na Istoku, naravno i Zapadu.
Naglasio bih jos jedan zanimljiv podatak a to je da HZ drze rekord u neprekidnom navijanju
u trajanju od 45 minuta.

FCS
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#417 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by foxlife »

cime se vi zamarate jbt
kako se navijaci nazivaju a igra se pred praznim tribinama :-)
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#418 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

molotovljev wrote: 02/04/2021 13:24 Naglasio bih jos jedan zanimljiv podatak a to je da HZ drze rekord u neprekidnom navijanju
u trajanju od 45 minuta.
Daj malo detaljnije. Koja utakmica (ekeren?) i jel to svjetski, evropski,exyu ili bh rekord?
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#419 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

tovarish wrote: 02/04/2021 13:28
molotovljev wrote: 02/04/2021 13:24 Naglasio bih jos jedan zanimljiv podatak a to je da HZ drze rekord u neprekidnom navijanju
u trajanju od 45 minuta.
Daj malo detaljnije. Koja utakmica (ekeren?) i jel to svjetski, evropski,exyu ili bh rekord?
Ne znam stvarno koja je to utakmica, ne bih da nagadjam ali mislim da je iz bivse YU.
Znam da je nasa koreografija protiv Dinama proglasena trecom najboljom.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#420 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

TheTraveler wrote: 02/04/2021 13:13 Rezultati omladinaca su u drugom planu, ma da je ovo bas lose. Ali vidjecemo sta ce talijan napraviti.
I ja kontam da nije dzabe doveden a valjda ce imati i ovlasti a i nemilosrdnosti da promijeni trenera ako misli da ne implementira ono zamisljeno.

Po meni prvo treba da se pocne sa rotacijom, zasto Uscuplic mora biti uvijek sa juniorima, ili trener kadeta sa kadetima? Prava uhljebska filozofija. Neka se probaju i ovi iz AFH.

Da ima para pa da su jedan od njih uvijek na staziranju u kakvom omladinskom pogonu vani, kod klubova koji su poznati po radu sa mladim a ostali da se rotiraju mada to je prilicno nerealno zbog troskova.

Kako god cudno je, mislim da Sarajevo kao i Zeljo ima po pet selekcija istog uzrasta na ovom nizem kantonalnom nivou, ovih najmladjih i onda ti dodje Zvijezda 09 iz nekakvog predgradja Bijeljine i gazi sve zivo. Nista tu nije jasno.
last mohicans
Posts: 11696
Joined: 09/08/2012 23:19

#421 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Mi u ovoj pauzi ne odigrasmo ni jednu prijateljsku. Nevjerovatno da SŠ smatra da nam ne treba jos utakmica za podizanje forme.
last mohicans
Posts: 11696
Joined: 09/08/2012 23:19

#422 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

molotovljev wrote: 02/04/2021 13:24
Van Halen wrote: 02/04/2021 11:28 Pitari i Kosoicari nisu pogrdna imena. To su stara imena navijaca Sarajeva i Zelje. Pitar nije lose i uvijek cu voljeti to. To ime je nastalo prije Hordi zla dok su jos navijaci bili samo na istoku. Stoga,govorit da je ime pitar pogrdno je suludo. Treba pitat starije.
Poznato je da je Torcida najstarija navijacka grupa ne samo u bivsoj YU nego i u Evropi,
tako su po tom pitanju bez konkurencije. E, sad, prema nekim mojim saznanjima,
iako bih da se ogradim jer izvor nije siguran, ali smatra da su Pitari najstarija navijacka grupa
u bivsoj drzavi, naravno posle Torcide. Ne znam da li neko zna tacan podatak ali svakako
interesantno i korisno bi bilo da znamo taj podatak.
Kao sto kazes Pitari su bili na Istoku i onda nakon afere "poskok" kada su proglaseni opasnim
po okolinu 8-) i kada im je zabranjen ulaz na Istok dio njih prelazi na Sjever i ubrzo nakon toga
dolazi do formiranja navijacke grupe Horde Zla. A, Pitari su ostali na Istoku, naravno i Zapadu.
Naglasio bih jos jedan zanimljiv podatak a to je da HZ drze rekord u neprekidnom navijanju
u trajanju od 45 minuta.

FCS
Do formiranje HZ,mozda par godina prije, ja ne znam da je bilo nekog organizovanog navijanja. Od formiranja i prelaska na Sjever, počinje pravo organiziranje navijačke skupine. Pričam kao neko ko je bio na Sjeveru protiv CZ, Dinama, Hajduka i ostalih protivnika bivse zemlje. Prije formiranja grupe, naviajnje je bilo sporadično na šansu,gol, tako to. Ako ima jos stariji od mene,neka potvrde ili demantuju. Za to neprestano navijanje, nije mi poznat podatak,mozda @Obuca9 zna više.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#423 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Grean wrote: 02/04/2021 13:56
TheTraveler wrote: 02/04/2021 13:13 Rezultati omladinaca su u drugom planu, ma da je ovo bas lose. Ali vidjecemo sta ce talijan napraviti.
I ja kontam da nije dzabe doveden a valjda ce imati i ovlasti a i nemilosrdnosti da promijeni trenera ako misli da ne implementira ono zamisljeno.

Po meni prvo treba da se pocne sa rotacijom, zasto Uscuplic mora biti uvijek sa juniorima, ili trener kadeta sa kadetima? Prava uhljebska filozofija. Neka se probaju i ovi iz AFH.

Da ima para pa da su jedan od njih uvijek na staziranju u kakvom omladinskom pogonu vani, kod klubova koji su poznati po radu sa mladim a ostali da se rotiraju mada to je prilicno nerealno zbog troskova.

Kako god cudno je, mislim da Sarajevo kao i Zeljo ima po pet selekcija istog uzrasta na ovom nizem kantonalnom nivou, ovih najmladjih i onda ti dodje Zvijezda 09 iz nekakvog predgradja Bijeljine i gazi sve zivo. Nista tu nije jasno.
Italijan ima ovlasti ali nije dobro primljen od uhljeba koji su zaposleni u Akademiji jer znaju da ce im sada biti mnogo teze ubacivati djecu ciji roditelji im guraju novce u dzep samo da bi vidjeli svoje antitalentovane sincice u ekipama. Problem je sto su svi oni zasticeni ugovorima i imaju astronomske klauzule u slucaju otkaza. Za sve to kriv je celavi samoprozvani SD i direktorica koja sve to zna a nista ne poduzima.
Sa novcem kojeg imamo trebali smo u Akademiju dovesti svu najtalentovaniju djecu iz drzave a nama se desava upravo obrnuto: nasa najtalentovanija djeca bjeze od nas zbog nepravde prema njima.

Ali bice to sve dovedeno u red. Samo sabur braco
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#424 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

molotovljev wrote: 02/04/2021 13:24
Van Halen wrote: 02/04/2021 11:28 Pitari i Kosoicari nisu pogrdna imena. To su stara imena navijaca Sarajeva i Zelje. Pitar nije lose i uvijek cu voljeti to. To ime je nastalo prije Hordi zla dok su jos navijaci bili samo na istoku. Stoga,govorit da je ime pitar pogrdno je suludo. Treba pitat starije.
Poznato je da je Torcida najstarija navijacka grupa ne samo u bivsoj YU nego i u Evropi,
tako su po tom pitanju bez konkurencije. E, sad, prema nekim mojim saznanjima,
iako bih da se ogradim jer izvor nije siguran, ali smatra da su Pitari najstarija navijacka grupa
u bivsoj drzavi, naravno posle Torcide. Ne znam da li neko zna tacan podatak ali svakako
interesantno i korisno bi bilo da znamo taj podatak.
Kao sto kazes Pitari su bili na Istoku i onda nakon afere "poskok" kada su proglaseni opasnim
po okolinu 8-) i kada im je zabranjen ulaz na Istok dio njih prelazi na Sjever i ubrzo nakon toga
dolazi do formiranja navijacke grupe Horde Zla. A, Pitari su ostali na Istoku, naravno i Zapadu.
Naglasio bih jos jedan zanimljiv podatak a to je da HZ drze rekord u neprekidnom navijanju
u trajanju od 45 minuta.

FCS
Nije samo HZ, nego cijeli stadion. Bilo svojevremeno na Eurosportu “No comment” prilog. Hajmo sada pogadjati protiv koga je to bilo :D
User avatar
Logovan
Posts: 94162
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#425 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Sutra će biti +10 u odnosu na Zrinjski!!!
Post Reply