Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#3001 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Smijesna statistika, namijenjao se klubova. Jedino vrijedno spomena ovo u Rudaru iz Velenja. Menadzerski igrač,100%.
Image
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#3002 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Capajebo »

Jebo im on mater. Onom ko ga preporucio, i svima onima koji su odobrili.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#3003 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Capajebo wrote: 29/07/2021 17:39 Jebo im on mater. Onom ko ga preporucio, i svima onima koji su odobrili.
o druze Capajebo, nebi vas dugo ?
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#3004 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Dinostula wrote: 29/07/2021 12:48 Muhidin Zukic

– Bila su primanja dobra u odnosu na ostale ljude, mogao si zaraditi mjesečno do 3.000 KM, ali uštediti za budućnost – teško. Za to si morao ići u inostranstvo. Danas je to, ipak, daleko drugačije.

Za one sto kazu da se krajem 90-tih igralo za kiflu.I ovim sad ne bi dao vise od 3 milje.
Zukić je za današnju odbranu koju imamo Jaap Stam, glavom i bradom.
Kobiljar :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#3005 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

Oprosti mi Cmilja, zajebao sam se, daleko si ti od menadžerskog igrača kada vidim kakve botove i uhljebe su počeli dovoditi ovi šibicari iz uprave... :run:
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#3006 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Sad tek vidim koja smo mi taraba, i pokušaj od ekipe. Čitavu godinu se gombaš da se domogneš europe i da naplatis sav trud i znoj koji si prolio u prebijem te bih ligi, onda dođe nekakav mislami i izbaci te u prvoj utakmici. I onda ponovno ispočetka skupljaj bodove i maštaj o europi.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#3007 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

sencobih wrote: 30/07/2021 07:57 Sad tek vidim koja smo mi taraba, i pokušaj od ekipe. Čitavu godinu se gombaš da se domogneš europe i da naplatis sav trud i znoj koji si prolio u prebijem te bih ligi, onda dođe nekakav mislami i izbaci te u prvoj utakmici. I onda ponovno ispočetka skupljaj bodove i maštaj o europi.
Koliko ti mene napada jos onda dok je liga trajala i dok se topila ona nasa prednost od 13 bodova. Kao da je meni bilo drago sto smo onako losi i sto imamo trenera koji, i danas vjerujem u to, namjerno nije htio da prodjemo Borisova, a bili smo jaci od npr.ovog Veleza.

Ovo danas je mnogo gore i iskreno nisam bio neki prevelik optimista ni protiv ovog Milsamija. Ali ovdje na forumu ne smijes biti objektivan i reci da si pesimista. Pesimista nije neprijatelj, naprotiv.

Nesto je pogresno odavno. Ako si gledao Velez, jesi primjetio da su Andjusic i Radovac mnogo bolji u Velezu nego kod nas. Zasto? Ne znam! Nisam zavrsavao te skole ali primjecujem samo da nesto nije u redu.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#3008 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Piaty wrote: 30/07/2021 12:04
sencobih wrote: 30/07/2021 07:57 Sad tek vidim koja smo mi taraba, i pokušaj od ekipe. Čitavu godinu se gombaš da se domogneš europe i da naplatis sav trud i znoj koji si prolio u prebijem te bih ligi, onda dođe nekakav mislami i izbaci te u prvoj utakmici. I onda ponovno ispočetka skupljaj bodove i maštaj o europi.
Koliko ti mene napada jos onda dok je liga trajala i dok se topila ona nasa prednost od 13 bodova. Kao da je meni bilo drago sto smo onako losi i sto imamo trenera koji, i danas vjerujem u to, namjerno nije htio da prodjemo Borisova, a bili smo jaci od npr.ovog Veleza.

Ovo danas je mnogo gore i iskreno nisam bio neki prevelik optimista ni protiv ovog Milsamija. Ali ovdje na forumu ne smijes biti objektivan i reci da si pesimista. Pesimista nije neprijatelj, naprotiv.

Nesto je pogresno odavno. Ako si gledao Velez, jesi primjetio da su Andjusic i Radovac mnogo bolji u Velezu nego kod nas. Zasto? Ne znam! Nisam zavrsavao te skole ali primjecujem samo da nesto nije u redu.
Radovac je bio kod nas dobar, dok nije umislio da je Celo Bajramovic.
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#3009 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Fauja Singh »

Piaty wrote: 30/07/2021 12:04 Nesto je pogresno odavno. Ako si gledao Velez, jesi primjetio da su Andjusic i Radovac mnogo bolji u Velezu nego kod nas. Zasto? Ne znam! Nisam zavrsavao te skole ali primjecujem samo da nesto nije u redu.
Zato sto je kod nas ogroman pritisak i protiv koga god da igramo na Kosevu ocekuje se da vec u 20-oj minuti vodimo sa bar 1-0.
Ako na poluvremenu ne vodimo, u drugom sa Istoka vec ide psovanje, vrijedjanje... i naravno vecina nasih igraca se tu vec gubi, ono sto i zna, poslije toga ne zna.
Evo konkretno u Velezu tog pritiska na igracima nema. Citav grad (Istocni dio) zivi za Velez, za godinu da opet ispadnu iz lige bilo bi tugovanja ali bi se normalno prihvatilo.
Evo moja prognoza je da cemo se ove sezone vise patiti kuci nego na strani.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#3010 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Fauja Singh wrote: 30/07/2021 12:22
Piaty wrote: 30/07/2021 12:04 Nesto je pogresno odavno. Ako si gledao Velez, jesi primjetio da su Andjusic i Radovac mnogo bolji u Velezu nego kod nas. Zasto? Ne znam! Nisam zavrsavao te skole ali primjecujem samo da nesto nije u redu.
Zato sto je kod nas ogroman pritisak i protiv koga god da igramo na Kosevu ocekuje se da vec u 20-oj minuti vodimo sa bar 1-0.
Ako na poluvremenu ne vodimo, u drugom sa Istoka vec ide psovanje, vrijedjanje... i naravno vecina nasih igraca se tu vec gubi, ono sto i zna, poslije toga ne zna.
Evo konkretno u Velezu tog pritiska na igracima nema. Citav grad (Istocni dio) zivi za Velez, za godinu da opet ispadnu iz lige bilo bi tugovanja ali bi se normalno prihvatilo.
Evo moja prognoza je da cemo se ove sezone vise patiti kuci nego na strani.
I pri tome smo prvaci u ponizavanju svojih igraca, taj isti Radovac je toliko ponizavan i prozivan, ne kazem da nije bilo i njegove greske ali on je bio dijete kada su ga "navijaci" razvlacili kako su stigli. I Pavlovica smo protiv Atalante prozivali i ponizavali, pa na kraju frajeru puko film i uradio je sto je uradio. Druga stvar sto je tu "izdobrilo" sa Kovacevicem. Primjera je mnogo.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#3011 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Radovac je kod nas prebolio djecije bolesti i jbg sad Velez to kapitalizira. Bio projekat kluba, dalo mu 5k platu kad se za 5 stoja igralo, ponijelo ga, Q7 folovi i sta sad. Vala ga ja ne bih u Sarajevu volio vidjeti. Niti je kakva prevaga realno. Kao ni Lija. Napravit ce prodor dva u svakoj drugoj utakmici i sta?! Pa isto je kod nas igrao, nikakav napredak. E sad ako cemo se zadovoljiti takvim igracima onda je jbg upgrade.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#3012 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Sad je Piidro meta za nabijanje na čunu, a kad ode u Zrinjski ili negdje drugo i kad proigra kukaćemo za njim
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#3013 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

sencobih wrote: 30/07/2021 13:19 Sad je Piidro meta za nabijanje na čunu, a kad ode u Zrinjski ili negdje drugo i kad proigra kukaćemo za njim
Pidro uglavnom, Sabanovic tu i tamo, mada je sasvim korektno odigrao ovo utakmica sto je igrao. Ja mislim da bi Pidro i volio da ga malo presele na klupu da ne slusa tribine, a mislim da bi to bilo i dobro za njega.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#3014 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Piaty wrote: 30/07/2021 12:04
sencobih wrote: 30/07/2021 07:57 Sad tek vidim koja smo mi taraba, i pokušaj od ekipe. Čitavu godinu se gombaš da se domogneš europe i da naplatis sav trud i znoj koji si prolio u prebijem te bih ligi, onda dođe nekakav mislami i izbaci te u prvoj utakmici. I onda ponovno ispočetka skupljaj bodove i maštaj o europi.
Koliko ti mene napada jos onda dok je liga trajala i dok se topila ona nasa prednost od 13 bodova. Kao da je meni bilo drago sto smo onako losi i sto imamo trenera koji, i danas vjerujem u to, namjerno nije htio da prodjemo Borisova, a bili smo jaci od npr.ovog Veleza.

Ovo danas je mnogo gore i iskreno nisam bio neki prevelik optimista ni protiv ovog Milsamija. Ali ovdje na forumu ne smijes biti objektivan i reci da si pesimista. Pesimista nije neprijatelj, naprotiv.

Nesto je pogresno odavno. Ako si gledao Velez, jesi primjetio da su Andjusic i Radovac mnogo bolji u Velezu nego kod nas. Zasto? Ne znam! Nisam zavrsavao te skole ali primjecujem samo da nesto nije u redu.
Nisam ja tebe napadao sto si govorio da mi ne valjamo, nego zato što si govorio da borac valja i da je zaslužio titulu, a i mala djeca znaju da su titulu borcu donijeli gigovići i ostale kolege, što pomažući direktno kada zatreba ili indirektno karajući nas i ostale konkurentne timove.
il dottore
Posts: 1444
Joined: 12/04/2014 20:35

#3015 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by il dottore »

Fauja Singh wrote: 30/07/2021 12:22
Piaty wrote: 30/07/2021 12:04 Nesto je pogresno odavno. Ako si gledao Velez, jesi primjetio da su Andjusic i Radovac mnogo bolji u Velezu nego kod nas. Zasto? Ne znam! Nisam zavrsavao te skole ali primjecujem samo da nesto nije u redu.
Zato sto je kod nas ogroman pritisak i protiv koga god da igramo na Kosevu ocekuje se da vec u 20-oj minuti vodimo sa bar 1-0.
Ako na poluvremenu ne vodimo, u drugom sa Istoka vec ide psovanje, vrijedjanje... i naravno vecina nasih igraca se tu vec gubi, ono sto i zna, poslije toga ne zna.
Evo konkretno u Velezu tog pritiska na igracima nema. Citav grad (Istocni dio) zivi za Velez, za godinu da opet ispadnu iz lige bilo bi tugovanja ali bi se normalno prihvatilo.
Evo moja prognoza je da cemo se ove sezone vise patiti kuci nego na strani.
Dosta toga je tacno sto si naveo ali se odnosi na ostale igrace, samo ne i na Radovca.
On je bio veliki talenat i dobio je priliku. Imao je po meni sve uslove za razvoj ali u neka doba je potonuo. Ne znam sta je razlog ali je najvise do njega. Ono kao da je izgubio glad za radom, napretkom.
Eto se u Velezu ponovo pronasao, poceo ozbiljno raditi. Vidjecemo dokle
NuraharuN
Posts: 182
Joined: 07/06/2013 00:05

#3016 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by NuraharuN »

Andusic kod nas nikad nije ni dobio priliku. Skupio je milion nastupa od po 5-10 minuta pri kraju, ali mislim da je samo jednu odigrao od početka i to u kupu. Na kraju krajeva, ograničen igrač, ali ipak solidan za ovu ligu i mogli smo više imati od njega.
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#3017 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

gold'n'brown wrote: 30/07/2021 13:25
sencobih wrote: 30/07/2021 13:19 Sad je Piidro meta za nabijanje na čunu, a kad ode u Zrinjski ili negdje drugo i kad proigra kukaćemo za njim
Pidro uglavnom, Sabanovic tu i tamo, mada je sasvim korektno odigrao ovo utakmica sto je igrao. Ja mislim da bi Pidro i volio da ga malo presele na klupu da ne slusa tribine, a mislim da bi to bilo i dobro za njega.
Ja mislim da bi Pidro najvise volio da se oprosti od fudbala. Ako vi vidite tu ikakav potencijal za bilo sta i za bilo kakav klub u bilo kojoj drzavi, onda ne znam bogami sta mi to gledamo i kakav mi klub zelimo biti (posto procitah ovo "kad proigra"...:))))
Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#3018 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Pitar sa Kariba wrote: 30/07/2021 13:13 Radovac je kod nas prebolio djecije bolesti i jbg sad Velez to kapitalizira. Bio projekat kluba, dalo mu 5k platu kad se za 5 stoja igralo, ponijelo ga, Q7 folovi i sta sad. Vala ga ja ne bih u Sarajevu volio vidjeti. Niti je kakva prevaga realno. Kao ni Lija. Napravit ce prodor dva u svakoj drugoj utakmici i sta?! Pa isto je kod nas igrao, nikakav napredak. E sad ako cemo se zadovoljiti takvim igracima onda je jbg upgrade.
Pa dobro. Vise Andjusic nego Radovac. Nije Radovac prevaga ni u Velezu nikakva.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#3019 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Piaty wrote: 30/07/2021 16:52
Pitar sa Kariba wrote: 30/07/2021 13:13 Radovac je kod nas prebolio djecije bolesti i jbg sad Velez to kapitalizira. Bio projekat kluba, dalo mu 5k platu kad se za 5 stoja igralo, ponijelo ga, Q7 folovi i sta sad. Vala ga ja ne bih u Sarajevu volio vidjeti. Niti je kakva prevaga realno. Kao ni Lija. Napravit ce prodor dva u svakoj drugoj utakmici i sta?! Pa isto je kod nas igrao, nikakav napredak. E sad ako cemo se zadovoljiti takvim igracima onda je jbg upgrade.
Pa dobro. Vise Andjusic nego Radovac. Nije Radovac prevaga ni u Velezu nikakva.
U Velezu niko nije posebna prevaga i ne odudara posebno nekim individualnim kvalitetom. Najveca vrijednost im je timski duh i sto ih je Dudic odlicno poslozio. Sve su to uglavnom igraci koji nisu imali mjesta u Zelji i Sarajevu (Ovcina, Zeljkovic, Radovac, Andjusic ...)
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#3020 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Po ko zna koji put je dokazano da ekipa ma kakva bila ako zadrži istu ekipu godinu ,dvije, bez većih promjena može se nadati nečemu. Jedino ako dovedes bas neka kvalitetna pojačanja, ali u našim klubovima kruže samo slobodni igrači , ili sjene nekad dobrih igrača
velaxsa
Posts: 368
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#3021 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by velaxsa »

Kod nas je Radovac bio "dobar" dok Cimirot nije otisao. Kad je otisao Gojko, odgovornost je presla na Radovca i svima nam je pojeo tonu zivaca. Nigdje ga nije bilo, a imao je dovoljno vremena da nas demantuje. Sto se mene tice neka ga u Velezu..
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3022 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by strong69 »

Dok god Sablic ne sjedne na klupu ne zamjeram nijedan rezultat Sarajevu. Bruka i sramota za Sarajevo. Uprava?
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#3023 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Opet pidrin go
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#3024 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by suad-sarajevo »

U ovoj ekipi nema "hljeba". Teško da možemo do Evrope ove sezone, realno.
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#3025 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

strong69 wrote: 31/07/2021 21:21 Dok god Sablic ne sjedne na klupu ne zamjeram nijedan rezultat Sarajevu. Bruka i sramota za Sarajevo. Uprava?
Kako misliš ne sjedne, to sto fizički nije na klupi? To je nikakav izgovor. Pa nije Husref da se dere, prave ekipe zmireci znaju kako treba da igraju. Ovo je jad i čemer od (NE)igre.
Post Reply