Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#1876 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

kažu Sablić dovodi pomoćnika i svog kondicionog
Kao što je portal Life.ba u četvrtak prvi najavio, Goran Sablić postat će, vjerovatno danas, trener tima sa Koševa. Ovaj hrvatski strateg sa dosta uspjeha vodio je Široki Brijeg sa kojim je 2017. godine osvojio Kup BiH. Također, bio je prvak Moldavije sa Sheriff Tiraspolom, a posljednji angažman imao je u drugom timu splitskog Hajduka.

Kako saznajemo, sa Sablićem stiže jedan pomoćnik i kondicioni trener, dok će jedan asistent biti iz koševskog tima.

Sabliću je dosta informacija oko stanja u FK Sarajevo prenio Mirko Oremuš jer su zajedno sarađivali u sezoni 2015/16 u RNK Split.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1877 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Znaci ode najveca bajka i izmisljotina poslijeratnog Sarajeva, famozni supertrener Jeleskovic
User avatar
ZonFon
Posts: 2106
Joined: 17/11/2013 01:58

#1878 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Raigor Stonehoof wrote: 11/06/2021 12:53 Znaci ode najveca bajka i izmisljotina poslijeratnog Sarajeva, famozni supertrener Jeleskovic
Naosvajali smo se trofeja sa njim, sto se mene tice hvala mu i sretno.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#1879 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Impressum »

Adobeg wrote: 11/06/2021 12:02 Eto otisao je i Dzafic,sretno mu gdje god otisao,znaci bivsi su Hodzic,pejovic,Handzic,Milanovic,Cruz to je 6 igraca.
taman
dati priliku djeci
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#1880 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

kako bih volio vidjeti Salčina na krilu ili u sredini.
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1881 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Da li ostaju SVEN TINO SUSIC i FANIMO?

Zanima me iskljucivo ovo, nikakvi Habibovici itd
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1882 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Raigor Stonehoof wrote: 11/06/2021 12:53 Znaci ode najveca bajka i izmisljotina poslijeratnog Sarajeva, famozni supertrener Jeleskovic
Kako bajka i izmišljotina, a sa njim smo osvojili duplu krunu. U Željezničaru i u Zrinjskom je dosta dobro radio i osvajao trofeje sa njima. Šta se desilo sa njim ne znam, nije mi jasno. Možda je eksperimentisao, primjenjivao druge metode na treninzima i tako to.

Otišli:
Aleksandar Pejović
Dušan Hodžić
Haris Handžić
Slobodan Milanović
Elvis Džafić
:thumbup:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#1883 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Piaty wrote: 11/06/2021 13:45 Da li ostaju SVEN TINO SUSIC i FANIMO?

Zanima me iskljucivo ovo, nikakvi Habibovici itd
ako ih isplate i zavisi šta će Sablić reći !
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1884 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

yasaq wrote: 11/06/2021 13:49
Piaty wrote: 11/06/2021 13:45 Da li ostaju SVEN TINO SUSIC i FANIMO?

Zanima me iskljucivo ovo, nikakvi Habibovici itd
ako ih isplate i zavisi šta će Sablić reći !
Hvala
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#1886 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

https://sportsport.ba/fudbal/matthias-f ... rsa/401275

Očekivano, ali malo obeštećenje. Nadam se da će izvući veće.
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#1887 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Izgleda ode Fani,ako je vjerovati gg.ba, cifra 500000€ Jebem ti ligu kad za najboljeg igrača ne mozemo uzeti milion €
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1888 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Da, ali taj najbolji igrač lige ima haman 30 godina, tačnije 27. :D Pokušati izvući što više, ali ako uzmemo 500 hiljada eura to će biti dobro.
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#1889 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 12/06/2021 11:08 Da, ali taj najbolji igrač lige ima haman 30 godina, tačnije 27. :D Pokušati izvući što više, ali ako uzmemo 500 hiljada eura to će biti dobro.
Eh, jbg,logi. Pa to star igrač s 27? Znamo koliko bi DZ uzeo za istog igrača, iste dobi. Ali da ne gnjavimo sa prežvakanim temama. Nismo DZ i dugo, vjerovatno nikad, necemo biti. Ja ga ne bih dao ispod 750000€, jer vrijedi. Ima ugovor, a i njemu je bolje da sačeka bolju ponudu, jer ove to nisu. Jedino ako mu je bas stalo da ide po svaku cijenu, ako Tatar.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1890 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Dobro ne kažem da je mator sa 27, ali je blizu treće decenije.

DZ ne vrijedi spominjati. Bolja liga, preko 15-20 godina prodaju igrače za daleko veće cifre, konstantno napreduju u svakom segmentu, igraju redovno na EP/SP, itd. A mi?

Pa vrijedi tebi, meni i nama svima 750.000 eura, ali teško da vrijedi strancima.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#1891 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

last mohicans wrote: 12/06/2021 11:14
Logovan wrote: 12/06/2021 11:08 Da, ali taj najbolji igrač lige ima haman 30 godina, tačnije 27. :D Pokušati izvući što više, ali ako uzmemo 500 hiljada eura to će biti dobro.
Eh, jbg,logi. Pa to star igrač s 27? Znamo koliko bi DZ uzeo za istog igrača, iste dobi. Ali da ne gnjavimo sa prežvakanim temama. Nismo DZ i dugo, vjerovatno nikad, necemo biti. Ja ga ne bih dao ispod 750000€, jer vrijedi. Ima ugovor, a i njemu je bolje da sačeka bolju ponudu, jer ove to nisu. Jedino ako mu je bas stalo da ide po svaku cijenu, ako Tatar.
I ja bih volio da izvuku 750 000, ali teško. Možda bi i mogli, ali treba čekati, a našim to nije opcija jer para nema. Još nismo ni prvaci.

A što se tiče podebljanog, koji igrač bi volio ostati. Najgora liga, tereni i infrastruktura užas, korupcija i loše suđenje, jadna i primitivna sredina. Haj da je on Balkanac pa da je navikao, ali kad odrasteš u Engleskoj, ovaj naš shit hole nikome nije primamljiv.

I još nešto, čini mi se da je on već imao i prije ponudu i htio da ide, pa mu nije bilo drago kad mu naši nisu dozvolili.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1892 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Logovan wrote: 12/06/2021 11:19 Dobro ne kažem da je mator sa 27, ali je blizu treće decenije.

DZ ne vrijedi spominjati. Bolja liga, preko 15-20 godina prodaju igrače za daleko veće cifre, konstantno napreduju u svakom segmentu, igraju redovno na EP/SP, itd. A mi?

Pa vrijedi tebi, meni i nama svima 750.000 eura, ali teško da vrijedi strancima.
De prebroj opet, blizu koje decenije je? :D
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#1893 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tataćusak »

Raigor Stonehoof wrote: 12/06/2021 11:57
Logovan wrote: 12/06/2021 11:19 Dobro ne kažem da je mator sa 27, ali je blizu treće decenije.

DZ ne vrijedi spominjati. Bolja liga, preko 15-20 godina prodaju igrače za daleko veće cifre, konstantno napreduju u svakom segmentu, igraju redovno na EP/SP, itd. A mi?

Pa vrijedi tebi, meni i nama svima 750.000 eura, ali teško da vrijedi strancima.
De prebroj opet, blizu koje decenije je? :D
Ma uvijek je bilo problema u skoli u kojem stoljecu je npr. 1792. g. :)
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1894 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Ako ode najbolji igrac lige u jaku ligu Bugarsku ili turski Kurcaspor, onda Allahimanet Sarajevo! Kojoj budali treba da ovo prati. Zar nije bila dosta ova, blago receno, katastrofa od sezone!?

Okrenut se inozemstvu i cao.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1895 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Raigor Stonehoof wrote: 12/06/2021 11:57 De prebroj opet, blizu koje decenije je? :D
:lol: :lol: :lol: :mrgreen: Kakav kiks
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#1896 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Logovan wrote: 12/06/2021 12:57
Raigor Stonehoof wrote: 12/06/2021 11:57 De prebroj opet, blizu koje decenije je? :D
:lol: :lol: :lol: :mrgreen: Kakav kiks
Blizu 30 godine, znaci trece decenije :))))))) po zvucnosti ima logike. Po matematici - nema.

Ko broji od 0 do 10 kao deceniju :)

Ma ok, samo se malo bolje mucne glavom i sve ok
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#1897 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

tovarish wrote: 12/06/2021 11:32
last mohicans wrote: 12/06/2021 11:14
Logovan wrote: 12/06/2021 11:08 Da, ali taj najbolji igrač lige ima haman 30 godina, tačnije 27. :D Pokušati izvući što više, ali ako uzmemo 500 hiljada eura to će biti dobro.
Eh, jbg,logi. Pa to star igrač s 27? Znamo koliko bi DZ uzeo za istog igrača, iste dobi. Ali da ne gnjavimo sa prežvakanim temama. Nismo DZ i dugo, vjerovatno nikad, necemo biti. Ja ga ne bih dao ispod 750000€, jer vrijedi. Ima ugovor, a i njemu je bolje da sačeka bolju ponudu, jer ove to nisu. Jedino ako mu je bas stalo da ide po svaku cijenu, ako Tatar.
I ja bih volio da izvuku 750 000, ali teško. Možda bi i mogli, ali treba čekati, a našim to nije opcija jer para nema. Još nismo ni prvaci.

A što se tiče podebljanog, koji igrač bi volio ostati. Najgora liga, tereni i infrastruktura užas, korupcija i loše suđenje, jadna i primitivna sredina. Haj da je on Balkanac pa da je navikao, ali kad odrasteš u Engleskoj, ovaj naš shit hole nikome nije primamljiv.

I još nešto, čini mi se da je on već imao i prije ponudu i htio da ide, pa mu nije bilo drago kad mu naši nisu dozvolili.
Sve to stoji, ali svi pobrojani i vecina jačih transfera iz PL su zenit i promociju doživjeli ovdje,bas na tim kaljužama od terena. Isti Benjo,Rahma, pa i Fanimo su igrali
u HR i SLO,pa ne napraviše ništa značajno, dok ne dođoše ovdje. Kod kona, Bajic,Hadziahmetovic, svi su ovdje promociju ostvarili. Jasno je meni da se žele finansijski osigurati, ali imas dosta primjera gdje se vracaju, al Bilbija, Stojčev je u ligu Srbije.. Ne znam koji je pravi put za jačanje lige, da li je to samo plasiranje u neku grupu, barem jednog kluba, to svakako jeste, ali imidz i promocija lige su katastrofalni i tu je savez najvise odgovoran. Nedostatak pravih menadzera,također. Pa onakav golman Šehić,pa ne moze ostvariti transfer makar u Bešiktaš, a jedinica reprezentacije.
User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#1898 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

last mohicans wrote: 12/06/2021 13:11
tovarish wrote: 12/06/2021 11:32
last mohicans wrote: 12/06/2021 11:14

Eh, jbg,logi. Pa to star igrač s 27? Znamo koliko bi DZ uzeo za istog igrača, iste dobi. Ali da ne gnjavimo sa prežvakanim temama. Nismo DZ i dugo, vjerovatno nikad, necemo biti. Ja ga ne bih dao ispod 750000€, jer vrijedi. Ima ugovor, a i njemu je bolje da sačeka bolju ponudu, jer ove to nisu. Jedino ako mu je bas stalo da ide po svaku cijenu, ako Tatar.
I ja bih volio da izvuku 750 000, ali teško. Možda bi i mogli, ali treba čekati, a našim to nije opcija jer para nema. Još nismo ni prvaci.

A što se tiče podebljanog, koji igrač bi volio ostati. Najgora liga, tereni i infrastruktura užas, korupcija i loše suđenje, jadna i primitivna sredina. Haj da je on Balkanac pa da je navikao, ali kad odrasteš u Engleskoj, ovaj naš shit hole nikome nije primamljiv.

I još nešto, čini mi se da je on već imao i prije ponudu i htio da ide, pa mu nije bilo drago kad mu naši nisu dozvolili.
Sve to stoji, ali svi pobrojani i vecina jačih transfera iz PL su zenit i promociju doživjeli ovdje,bas na tim kaljužama od terena. Isti Benjo,Rahma, pa i Fanimo su igrali
u HR i SLO,pa ne napraviše ništa značajno, dok ne dođoše ovdje. Kod kona, Bajic,Hadziahmetovic, svi su ovdje promociju ostvarili. Jasno je meni da se žele finansijski osigurati, ali imas dosta primjera gdje se vracaju, al Bilbija, Stojčev je u ligu Srbije.. Ne znam koji je pravi put za jačanje lige, da li je to samo plasiranje u neku grupu, barem jednog kluba, to svakako jeste, ali imidz i promocija lige su katastrofalni i tu je savez najvise odgovoran. Nedostatak pravih menadzera,također. Pa onakav golman Šehić,pa ne moze ostvariti transfer makar u Bešiktaš, a jedinica reprezentacije.
Niko ne spori da imamo i nekih kvaliteta, ali kvalitet želi ići i da se obezbijedi financijski. To kod nas ne mogu, samo mogu propasti.

Za jačanje lige treba imati prvo normalnu državu, pa da ti savez ne vode kriminalci i politički poslušnici.

Prvo urediti državu, pa uvesti sistem u svaku sferu života. Danas u Evropi ne možeš imati vrhunskog igrača koji nije imao solidno obrazovanje (ne treba biti intelektualac, već da ima razvijene radne navike, te poštovanje prema autotitetuma i da nije glup, pa da shvata taktička rješavanja), da je hranjen zdravom hranom, a ne jeftinim junk foodom, da ima pristup dobrom zdravstvenom sistemu i da se u ranoj mladosti otklone amomalije. Zamisli da se Messi rodio kod nas, ostao bi još niži jer to niko nebi uočio.

Kod nas svi hoće napredak neke sfere, a sve to ide od vrha i mentaliteta naroda. Švabo nema urođeni talenat za fudbal kao južnjaci, ali sve nadoknadi sistemom, radom i disciplinom.
izvrsni direktor
Posts: 9023
Joined: 20/12/2018 16:11

#1899 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

Sta se desi sa igracima koji odu iz bh lige? Prije 2 decenije smo imali iole dobre transfere, u lige petice, pa ko se od njih pokazao kao pojacanje i kvalitet? Kako bi ti klubovi opet doveli nekog iz nase lige kad su vec jednom platili i doveli i vidjeli da je igrac nikakav i nista od njeg imali nisu. Zasto bi to opet uradili i zasto bi dali velike pare?
Pa i u novije vrijeme svi se vrate nazad, ili provode vrijeme po posudbama, toliko su kvalitetni..
S druge strane, kakvim se pokazu igraci koji dodju iz hrvatske lige uopste pa onda i iz dinama? Najbolji igrac svijeta dodje iz dinama. Je li vi mislite da se u nekoj skoli fudbala u bosni trenutno radi kvalitetno da bi mogao od njih nastati neki buduci najbolji igrac svijeta? Ali ni ti transferi se nisu desili preko noci, to je proces koji je dugo trajao i u kojem su se hrvatski igraci dokazivali, da ne idem predaleko, ali evo nekad davno viduka, pa niko kovac, da silva, pa mandzukic, kovacic, modric...
Nije sve ni u menadzmentu.
Eh, nije menadzment nesposoban sto ne moze da prevari nekog strucnjaka za par miliona, vec su nesposobni nasi treneri, skole fudbala, rad sa mladima.
A i o kvalitetu ligu ti dovoljno govori cinjenica da je najbolji neko ko dodje iz druge hrvatske lige ili druge slovenacke...a dosli su zato sto u tim ligama se nisu pokazali kao nista posebno.
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#1900 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

tovarish wrote: 12/06/2021 14:14
last mohicans wrote: 12/06/2021 13:11
tovarish wrote: 12/06/2021 11:32

I ja bih volio da izvuku 750 000, ali teško. Možda bi i mogli, ali treba čekati, a našim to nije opcija jer para nema. Još nismo ni prvaci.

A što se tiče podebljanog, koji igrač bi volio ostati. Najgora liga, tereni i infrastruktura užas, korupcija i loše suđenje, jadna i primitivna sredina. Haj da je on Balkanac pa da je navikao, ali kad odrasteš u Engleskoj, ovaj naš shit hole nikome nije primamljiv.

I još nešto, čini mi se da je on već imao i prije ponudu i htio da ide, pa mu nije bilo drago kad mu naši nisu dozvolili.
Sve to stoji, ali svi pobrojani i vecina jačih transfera iz PL su zenit i promociju doživjeli ovdje,bas na tim kaljužama od terena. Isti Benjo,Rahma, pa i Fanimo su igrali
u HR i SLO,pa ne napraviše ništa značajno, dok ne dođoše ovdje. Kod kona, Bajic,Hadziahmetovic, svi su ovdje promociju ostvarili. Jasno je meni da se žele finansijski osigurati, ali imas dosta primjera gdje se vracaju, al Bilbija, Stojčev je u ligu Srbije.. Ne znam koji je pravi put za jačanje lige, da li je to samo plasiranje u neku grupu, barem jednog kluba, to svakako jeste, ali imidz i promocija lige su katastrofalni i tu je savez najvise odgovoran. Nedostatak pravih menadzera,također. Pa onakav golman Šehić,pa ne moze ostvariti transfer makar u Bešiktaš, a jedinica reprezentacije.
Niko ne spori da imamo i nekih kvaliteta, ali kvalitet želi ići i da se obezbijedi financijski. To kod nas ne mogu, samo mogu propasti.

Za jačanje lige treba imati prvo normalnu državu, pa da ti savez ne vode kriminalci i politički poslušnici.

Prvo urediti državu, pa uvesti sistem u svaku sferu života. Danas u Evropi ne možeš imati vrhunskog igrača koji nije imao solidno obrazovanje (ne treba biti intelektualac, već da ima razvijene radne navike, te poštovanje prema autotitetuma i da nije glup, pa da shvata taktička rješavanja), da je hranjen zdravom hranom, a ne jeftinim junk foodom, da ima pristup dobrom zdravstvenom sistemu i da se u ranoj mladosti otklone amomalije. Zamisli da se Messi rodio kod nas, ostao bi još niži jer to niko nebi uočio.

Kod nas svi hoće napredak neke sfere, a sve to ide od vrha i mentaliteta naroda. Švabo nema urođeni talenat za fudbal kao južnjaci, ali sve nadoknadi sistemom, radom i disciplinom.
Nije bas HR bajno uređena, a savez pogotovo nije imun na kriminal i podobnost, IMT.. Znamo sta im je Mamic, pa i Šuker. Mamic im je temelje udario, a sad se zemlja trese od afere podmicivanja sudija. Tako da se ne slazem da moramo biti Njemačka da bi imali bolju ligu. Oni su očito našli pravi sistem. Kao da je HR preko bijela svijeta, pa da se ne moze poslati tim na edukaciju, ali je pitanje da li smo spremni na promjene i sistemski rad. Tu je najveci problem,čini mi se. Vidim po reakciji smijenjenih trenera, gašanje škole fudbala,itd.
Post Reply