Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#2951 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

Šta kažu nema Velkoskog i Oremuša protiv posušja jer su im istekle radne dozvole... koje mi diletante u upravi imamo, nek nam je Bog na pomoći. :run:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8549
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2952 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

:lol:
Ima l' dna jbt?!
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#2953 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Bez Krste i mozemo, ali Oremuš nam treba. Koji amaterizam,pa sta rade ti silni uposleni, majko mila?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8549
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#2954 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Trebali su se Kasumu obratiti, covjek se lijepo nudio! :mrgreen:
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#2955 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by FantomX »

Odlične vijesti, pogotovo za Velkoskog. Oremuš isto nije neka pljačka.
User avatar
Logovan
Posts: 94156
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2956 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

FantomX wrote: 24/07/2021 15:17 Odlične vijesti, pogotovo za Velkoskog. Oremuš isto nije neka pljačka.
:lol:
Ma ne gledaj koji igraci su pitanju to je skroz nebitno, taman da su najgori igraci Sarajeva od nastanka do danas.

Amaterizam teski jebo te!
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1468
Joined: 25/07/2015 14:13

#2957 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Jebi ga, shvatite, korona, teže ide slanje novca iz Malezije, a ni Amerika nije što je nekad bila, provjeravaju se sve transakcije. A ova je malo veća. Biće to dobro, samo se strpite.
User avatar
tovarish
Posts: 3500
Joined: 26/05/2008 23:57

#2958 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Andrej Đokanović, najbolji mladi igrač PL BIH: Idol mi je Tores, igram kao Kovačić

"Moram da budem iskren, i očekivao sam je. Jer celu sezonu sam igrao jako dobro, na nivou na kojem treba da se igra za klub kakav je Sarajevo. Zaista mi ta nagrada mnogo znači. To mi je podstrek za dalje i znak da sam na dobrom putu", otvoreno priznaje naš sagovornik

Kada odrastete i sazrite pre svojih vršnjaka onda znate da ste na dobrom putu. Pogotovo kada je reč o nekom sportu. Jer, tinejdžerske godine su nebrojeno mnogo puta uticale na razvoj karijere mladih sportista, a pogotovo fudbalera. Još ako potičete iz malenog mesta, onda je pritisak na vama mnogo veći. A ako ne podlegnete tom istom pritisku, onda ste baš na pravom putu. Kao i junak naše priče.

Andrej Đokanović, 20-godišnji fudbaler Sarajeva, zvanično je najbolji mladi igrač Premijer lige Bosne i Hercegovine za prošlu sezonu. Talentovani veznjak već nekoliko godina unazad predstavlja jedno od fudbalskih blaga Bosne i Hercegovine, što je umnogome uticalo da dođe do epiteta najvrednijeg fudbalera na BiH tržištu. Ma koliko god neko Transfermarkt smatrao relevantnim ili ne, neke činjenice se ne mogu osporiti, pa tako ni Đokanovićeva vrednost (1.500.000 evra) nije slučajna. Sa 20 godina osvojene dve titule Premijer lige, te dva Kupa Bosne i Hercegovine, svakako su najbolji urnek koliko je zaslužena pomenuta titula najboljeg mladog igrača Premijer lige.

Sve je krenulo iz Pala, malenog mesta nadomak Sarajeva, gde je Đokanović i započeo fudbalski put.

"Kao i svaki klinac, fudbal sam često igrao na ulici, zajedno sa svojim bratom. Počeo sam da treniram u lokalnoj školi fudbala "Piksi" u Palama, gde sam trenirao do svoje 11 godine. Nakon toga, prešao sam u Školu fudbala "Novi Grad" iz Sarajeva, koja predstavlja jednu od najkvalitetnijih škola fudbala u BiH. Tu mi je dosta pomogao Sretko Vuksanović, popularni "Doktor", nekadašnji fudbaler Slavije i Sarajeva, koji me je trenirao kada sam imao problem sa prevozom. Nakon nekoliko godina, usledio je poziv iz Akademije FK Sarajevo, i to sam oberučke prihvatio", počinje priču Andrej Đokanović za Mozzart sport.

"U to vreme kada sam bio u Školi fudbala Novi Grad, imali smo turnir Reprezentacija grada u Beogradu na Adi Ciganliji. Tu smo osvojili prvo mesto i nas nekoliko iz te generacije je dobilo poziv da se priključi Fudbalskom klubu Sarajevo".

Period od tri godine u omladinskom pogonu bio je dovoljan da Đokanović izraste u jednog od nosilaca svoje generacije i zaloga za budućnost Sarajeva. Međutim, do toga nije bilo nimalo lako doći.

"Vidite, za svaki početak treba nešto žrtvovati. Ja sam kao mlad otišao od kuće i odvojio se od roditelja. Živeo sam u internatu Fudbalskog kluba Sarajevo. To mi je mnogo pomoglo da odrastem kao ličnost, osoba i da pre sazrim od svojih vršnjaka. Mnogo sam psihički jak i nisam dozvolio da me do sada ništa skrene sa moga puta i cilja. Mnogo prepreka, nepravdi, povreda, izazova."


Tadašnji šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić pružio je priliku tada 17-godišnjem golobradom mladiću da iskusi seniorski fudbal.

"Mnogo mi je značilo kada me je šef pozvao na pripreme sa prvim timom. Otišao sam sa njima u Antaliju i odigrao nekoliko prijateljskih utakmica. Na zvaničnoj utakmici sam debitovao sa 18 godina. To je bilo u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine protiv Sloge iz Gornjeg Crnjelova. Pobedili smo, a ja sam upisao asistenciju, jer je na meni napravljen penal. Nikad neću zaboraviti taj trenutak."

Ta utakmica bila je samo uvod u ono što predstoji. Nova sezona pod dirigentskom palicom Husrefa Musemića i potpuna adaptacija mladog veznjaka. Od tada, postao je neizostavni deo slagalice jednog od najboljih timova u Bosni i Hercegovini.

"Mnogo mi je značilo što sam dobio priliku kao jako mlad. Ja sam momak koji nema problem u komunikaciji ni sa jednim trenerom. Volim da radim, da slušam, da učim i uvek sam maksimalno odgovoran i profesionalan. To su i prepoznali u meni i ja sam se trudio da opravdam poverenje i trenera ali i svih ljudi u i oko kluba."

U fudbalu postoji mnogo različitih tipova igrača. Onih majstora, koji jednim potezom mogu preokrenuti celi teren naopačke, te onih drugih bez kojih niti jedan trener ne može, a i ne želi da zamisli svoj tim. Trkača, boraca, destruktivaca. Upravo je iz te sorte igrača i Andrej Đokanović, iako je u mlađim kategorijama igrao na poziciji napadača.

"Ja sam kao klinac igrao špica, pa čak i kada sam došao u Sarajevo i davao sam puno golova, dobro mi je išlo. Jednu polusezonu sam čak bio i najbolji strelac. Nakon toga sam prešao na beka, pa verovatno od toga me i vuče malo više defanziva. Onda sam prebačen na zadnjeg veznog i jako dobro sam se uklopio. Treneri vole moj stil igre, a i ja se lepo osećam kada znam da pokrivam dosta prostora i da sam koristan ekipi."

U redovima Sarajeva, Đokanović se okitio sa dve šampionske titule i dva pehara Kupa Bosne i Hercegovine, ali svakako neizostavna tema razgovora bila je prošla sezona, pod dirigentskom palicom Vinka Marinovića, kada je bordo tim na polusezoni imao čak 13 bodova više u odnosu na banjalučki Borac, koji će kasnije prvi proći kroz cilj.

"Mi smo prvu polusezonu bili fantastični. Dominirali smo, igrali jako dobro i sve je išlo kako treba. Međutim, drugu polusezonu nismo otvorili na najbolji način. Takođe, otišla su nam dva jako bitna igrača Rahmanović i Tatar, što je svakako bio veliki gubitak, znajući koliki su imali uticaj na našu igru. Dosta stvari nije funkcionisalo, što je na kraju i rezultiralo da ispustimo veliki broj bodova."

Vicešampionska titula u Premijer ligi i pobednički pehar Kupa Bosne i Hercegovine svakako nisu neuspeh, pogotovo kada je sve to doprinelo i da se dođe do pojedinačne nagrade. Naime, u tradicionalnom izboru Kristalnih 11, koji organizuje Sindikat profesionalnih fudbalera u BiH, Andrej Đokanović je osvojio ubedljivo najviše glasova za najboljeg mladog igrača lige.

"Moram da budem iskren, i očekivao sam. Jer celu sezonu sam igrao jako dobro, na nivou na kojem treba da se igra za klub kakav je Sarajevo. Zaista mi ta nagrada mnogo znači. To mi je podstrek za dalje i znak da sam na dobrom putu."

Nova sezona Premijer lige Bosne i Hercegovine donela je mnogo rokada u bordo taboru. Turbulencije u i oko kluba, prouzrokovale su promene u rukovodstvu tima, pa je za novog šefa stručnog štaba imenovan Goran Sablić. Međutim, sezona nije baš dobro krenula za klub iz Titove ulice. Eliminacija iz Konferencijske lige od moldavskog Milsamija, te poraz na startu Premijer lige.

"Svi smo zaista razočarani startom sezone, ali moramo biti svesni da je dosta igrača otišlo, a nije još došao dovoljan broj zamena. Prelazni rok još traje pa je sve moguće i po tom pitanju. Sigurno je da treba da prođe određeno vreme da se ova nova ekipa uigra, da se razumemo kao ekipa i da prihvatimo zamisli novog trenera. Sve u svemu, mislim da će to doći na svoje i da će biti sve uredu", istakao je Đokanović te otkrio i koje su to ambicije Sarajeva u predstojećoj sezoni.

"Vidite, ambicije Sarajeva su uvek najveće. Pobede, titule. Sezona je duga, a mi smo svesni da je ovo jedan proces koji je pred nama, ali bez obzira na sve mislim da možemo biti konkurentni za titulu."

Andrej Đokanović je od svog debija za bordo tim odigrao skoro sve utakmice kao starter. Na prethodni period gleda zadovoljno, ali izdvaja jednu utakmicu.

"Utakmica u Evropi protiv Dinamo Bresta kada smo pobedili je utakmica koju najviše pamtim. Sigurno. Postigao sam pogodak i to mi je najbolja utakmica u dresu Sarajeva."

Dobre igre mladog veznjaka nisu prošle nezapaženo ni u nacionalnom timu, pa je upisao i debi u A reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

"Vrhunac i kruna svakog igrača je nastup za nacionalnu selekciju. Velika mi je čast što sam uopšte dobio i poziv. Presrećan sam što sam upisao nastup, pogotovo protiv reprezentacije koja je igrala polufinale Evropskog prvenstva, to je selekcija Danske. Ja sam prošao sve omladinske selekcije BiH, od one najmlađe U15, pa evo sada do A reprezentacije. Nadam se da će ovo biti samo prvi u nizu mečeva za nacionalnu selekciju, jer je to zaista vrhunac karijere."

Nekoliko titula prvaka, poziv za nacionalnu selekciju i dobre igre u klubu, svakako su preduslov da budete zanimljivi mnogo većim i ozbiljnijim klubovima. Međutim, Đokanović ističe da je u ovom trenutku posvećen Sarajevu.

"Ja imam ugovor sa Fudbalskim klubom Sarajevo do 2024. godine, trenutno sam posvećen samo Sarajevu. Naravno, ukoliko dođe do nekih ponuda koje zadovoljavaju i klub i mene, možemo razgovarati. Interesovanja svakako ima, ali konkretna ponuda u klub nije stigla. Ja sam vrlo mlad i iskreno nije mi u cilju da pošto poto tražim klub, tako da želim da se afirmišem i da igram. Trebaju mi utakmice, skupljanje iskustva jer u ovim godinama neigranje utakmica može da bude veliki problem."

Kao i svaki igrač na svetu, i Andrej Đokanović je u fudbalske vode uplovio da postane kao neki od svetski poznatih igrača.

"Najdraži klub mi je Čelzi, a pošto sam kao klinac igrao špica, idol mi je Fernando Tores. Danas, mnogo gotivim Matea Kovačića i nekako sebe vidim u njemu."

Iako na terenu deluje potpuno suprotno, Andrej Đokanović je u privatnom životu ogledalo pravog sportiste.

"Jako sam povučen. Nisam od onih koji vole da izlaze i eksponiraju se. Volim da treniram i fudbal mi je u prvom planu", završio je Đokanović razgovor za Mozzart sport.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#2959 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

rocco_siffredi wrote: 24/07/2021 15:43 Jebi ga, shvatite, korona, teže ide slanje novca iz Malezije, a ni Amerika nije što je nekad bila, provjeravaju se sve transakcije. A ova je malo veća. Biće to dobro, samo se strpite.
Ne cveta cveće ni u naše preduzeće :mrgreen:
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#2960 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by FantomX »

Logovan wrote: 24/07/2021 15:27
FantomX wrote: 24/07/2021 15:17 Odlične vijesti, pogotovo za Velkoskog. Oremuš isto nije neka pljačka.
:lol:
Ma ne gledaj koji igraci su pitanju to je skroz nebitno, taman da su najgori igraci Sarajeva od nastanka do danas.

Amaterizam teski jebo te!
Amaterizam mi je postao normala više :lol: :-)
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#2961 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

Mehanovic odmah pogodio za Tuzlu.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#2962 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Piaty wrote: 24/07/2021 23:08 Mehanovic odmah pogodio za Tuzlu.
Da je dosao kod nas pogodio bi stativu
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#2963 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

sencobih wrote: 24/07/2021 23:30
Piaty wrote: 24/07/2021 23:08 Mehanovic odmah pogodio za Tuzlu.
Da je dosao kod nas pogodio bi stativu
:lol:
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#2964 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Ma jok, ba,pogodio bi sjever :D
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#2965 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dead Man Walking »

Ovaj vas brat ugasio vise firmi nego Ceric u Londonu. :D

https://publicdatausa.com/ismir-mirvic
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2966 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Prvih 20 firmi je najteze :)
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#2967 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Maharadza »

Koji idiotizam dozvoliti da se igra u sred dana kada je najtoplije... amaterska liga. :run:
User avatar
ZonFon
Posts: 2107
Joined: 17/11/2013 01:58

#2968 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Maharadza wrote: 25/07/2021 10:36 Koji idiotizam dozvoliti da se igra u sred dana kada je najtoplije... amaterska liga. :run:
Zato je Borac dogovorio zamjenu domacinstva sa Leotarom. U Trebinju ce igrati kad malo zahladni.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#2969 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Impressum »

Dead Man Walking wrote: 25/07/2021 01:38 Ovaj vas brat ugasio vise firmi nego Ceric u Londonu. :D

https://publicdatausa.com/ismir-mirvic
Imamo više ugašenih firmi od vas
User avatar
Logovan
Posts: 94156
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2971 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Tokom aktuelnog ljetnog prelaznog roka, a kada je riječ o igračkom kadru viceprvaka naše zemlje FK Sarajevo, ime koje se po medijima najviše selilo s Koševa u neku drugu sredinu bilo je ono Matijasa Fanima (Matthias).

Ipak, navijači Bordo tima mogu odahnuti barem ovog ljeta kad je ovaj sjajni engleski fudbaler u pitanju, a na tome se najviše mogu zahvaliti jednom čovjeku - novom šefu struke Sarajeva Goranu Sabliću.

Naime, Sablić je stavio veto na odlazak Fanima u Saudijsku Arabiju gdje mu je bio skoro završen transfer. A klub s Koševa je navodno trebao zaraditi 500.000 eura.

Međutim, Sablić je očito ima drugačije planove s ovim igračem, pa se potrudio da ostane u BiH.
Ako je istina... :thumbup:
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2972 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Logovan wrote: 25/07/2021 23:12
Tokom aktuelnog ljetnog prelaznog roka, a kada je riječ o igračkom kadru viceprvaka naše zemlje FK Sarajevo, ime koje se po medijima najviše selilo s Koševa u neku drugu sredinu bilo je ono Matijasa Fanima (Matthias).

Ipak, navijači Bordo tima mogu odahnuti barem ovog ljeta kad je ovaj sjajni engleski fudbaler u pitanju, a na tome se najviše mogu zahvaliti jednom čovjeku - novom šefu struke Sarajeva Goranu Sabliću.

Naime, Sablić je stavio veto na odlazak Fanima u Saudijsku Arabiju gdje mu je bio skoro završen transfer. A klub s Koševa je navodno trebao zaraditi 500.000 eura.

Međutim, Sablić je očito ima drugačije planove s ovim igračem, pa se potrudio da ostane u BiH.
Ako je istina... :thumbup:
Realno Fanimo poprilicno tanak ove tri tekme.Ni blizu njegove forme od njega se ocekuje puno vise.
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#2973 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Danas sam čuo da vuče povredu, da čak igra pod injekcijama. Vjerovatno je to razlog nesto slabijih igara. Iznimno bitan igrač za nas.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2974 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Sablic je korektan trener. Odavno nismo imali trenera da mijenja postavku po losem rezultatu, i da ne trazi alibi kad se dese lose tekme. Nek mu je sa srecom, situacija nije bas najbolja, ali moguce je izvuci pozitivne korake iz svega
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#2975 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by hotaa »

Sta je sa crnim perlama, hoce li potpisati :D
Post Reply