Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3157
Joined: 22/07/2017 18:36

#601 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Leopard_SA »

Mislim da je sada krajnje vrijeme da se neke stvari u klubu raščiste. S obzirom da hvala Bogu preuzimamo Koševo, to će predstavljati ogroman finansijski teret na klub, pa samim tim nećemo imati toliko novca za igrače. To, ako budemo pametno radili može postati naša prednost iz više razloga, a glavni od njih je taj da bi bili primorani više koristiti igrače iz Akademije.

Ono što bih ja lično volio je da uprava kluba napokon shvati da nam ništa ne znače igrači koje zovemo "kapitalci" ukoliko trener nije na tom nivou. Ono što bih volio je da već jednom dovedemo neko veliko trenersko ime bez obzira koliko isti koštao, a novac da se uštedi na dovođenju Mešanovića itd jer sam poprilično siguran da će odličan trener sa slabijom ekipom uraditi mnogo više nego prosječan trener sa jačom ekipom.
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#602 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Proposition Joe »

Uvijek se isti film vrti, nijedan trener ne može da održi nivo jednu cijelu sezonu. Svaka promjena donese pozitivan šok (uglavnom svaka jer smo imali promjena kojima ni to nismo uspjeli postići) ali to nikada ne održi kontinuitet dugoročno tj. cim se postigne neki zadovoljavajući nivo igre i rezultata formira se očekivanje da su ti rezultati i igra standard kojeg samo treba i dalje nadograđivati (i treba da bude tako). Tada dođe do psihološkog pada, panike, gubitka samopouzdanja i svega ovoga čemu svjedočimo godinama unazad.
To se dešavalo i Dženi, Kodri, Husrefu i sada Marinović. Jeste da smo oslabljeni odlaskom Tatara i Amara te povredom Ahme, ali to nije niti smije biti izgovor da ne sastaviš 3 akcije kako treba u 5 utakmica.
Sve ovo ukazuje na nedostatak onog famoznog sistema koji se vazda spominje.
Kada imaš izgrađen sistem onda nećeš svesti igru i rezultate isključivo na formu ili individualni kvalitet 2 igrača, niti ćeš se dovesti u situaciju da u 5 kola prokockaš + 13 bodova. Možeš imati lošu formu, slabije igre jer je to sastavni dio sporta, ali ovakav pad kod ozbiljnih klubova nikada nećeš imati.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#603 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

Pa ako ce pomoci neka svako kolo stave drugog trenera, samo da ne gledamo ovo sranje na terenu...Sarajevo nikada ne smije kalkulisati kada igra utakmice domace lige, narocito kuci, tu mora da pršti od navale i šansi pred gostujućim golom
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#604 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

To stoji, ne znam jesmo li i jednu utakmicu počeli ono baš napadački, sa presingom i navalom na njihov gol, kao sto je jedan Velez nama uradio, iako su se valjali poslije bez snage, ali su ostvarili zacrtano. Mi uopce ne pravimo pritisak bez Rahmana,Benje i Ahme. Pogledajte naše utakmice. Mislim da nemamo ni snage za to. Vinko je pročitan, a ne koriguje se sam. Ne znam zašto se plaši promijeniti formaciju, ubaciti nekog drugog napadača, zašto uvijek šablonski. Evo pratit cemo Baku, pa da vidimo ko ce njemu igrati a ko je bio kod Osima. Pa u repki je Sergej igrao libera, izumrlu opciju, ali je to išlo. To treneri rade s vizijom. Mislim da se Vinku dosta stvari jesenas poklopilo, više nego što je i on sam očekivao, sad plače za dva najbolja igrača, a Karačić i ne spomene igrače koji su napustili Široki. Najlakse je alibije traziti,uvijek ih možeš naci kad hoces. Ponavljam, prvi krivac, pa Jela za nespremu igrača, Hadzic za neadadekvatna pojačanja. Igrači igraju kako najbolje umiju, sigurno bi voljeli da deru sve redom, ali je to sad prosto nemoguce.
User avatar
Logovan
Posts: 94351
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#605 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Leopard_SA wrote: 17/04/2021 23:23 Ono što bih volio je da već jednom dovedemo neko veliko trenersko ime bez obzira koliko isti koštao, a novac da se uštedi na dovođenju Mešanovića itd jer sam poprilično siguran da će odličan trener sa slabijom ekipom uraditi mnogo više nego prosječan trener sa jačom ekipom.
Veliko trenersko ime i to po mogućnosti stranac. A najbolje bi bilo kada bi nam stranac bio na svakoj poziciji ili na većini pozicija u klubu. Ili trener koji je sa ovih prostora, ali dugo vremena je proveo vani pa je stekao njihovo znanje i radne navike.

Biće gomila posla na ljeto da se obavi. Trener i ostatak stručnog štaba, SD, igrači.... :skoljka:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#606 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 17/04/2021 23:54
Leopard_SA wrote: 17/04/2021 23:23 Ono što bih volio je da već jednom dovedemo neko veliko trenersko ime bez obzira koliko isti koštao, a novac da se uštedi na dovođenju Mešanovića itd jer sam poprilično siguran da će odličan trener sa slabijom ekipom uraditi mnogo više nego prosječan trener sa jačom ekipom.
Veliko trenersko ime i to po mogućnosti stranac. A najbolje bi bilo kada bi nam stranac bio na svakoj poziciji ili na većini pozicija u klubu. Ili trener koji je sa ovih prostora, ali dugo vremena je proveo vani pa je stekao njihovo znanje i radne navike.

Biće gomila posla na ljeto da se obavi. Trener i ostatak stručnog štaba, SD, igrači.... :skoljka:
Ma nista bez sistemskog rada. Poceti od akademije i sve razjebati, dovesti trenere iz Angole,ako treba. Jebo te zaslužni igrači više. Niko me ne može ubijediti da nema talenata,ima, samo ih ne znamo brusiti za starije kategorije. Bolje platiti više stranca,ako ce ti proizvoditi igrače i ekipe. Vinko je podbacio s mladim igračima, očito je i strašiv ili mu se namece rezultat. Đokanović igra jer je trenutno nas najbolji vezni, Vladan golman, Salčin je off, Pidru ne znam u šta bih svrstao,nije više tako mlad. Samo su kod nas 23 god mladi talenti. Puno igrača nam je van forme, opet se vracam na spremu, mislim da je vecina problema u nespremnosti igrača.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3157
Joined: 22/07/2017 18:36

#607 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 17/04/2021 23:54 Veliko trenersko ime i to po mogućnosti stranac. A najbolje bi bilo kada bi nam stranac bio na svakoj poziciji ili na većini pozicija u klubu. Ili trener koji je sa ovih prostora, ali dugo vremena je proveo vani pa je stekao njihovo znanje i radne navike.

Biće gomila posla na ljeto da se obavi. Trener i ostatak stručnog štaba, SD, igrači.... :skoljka:
Takođe i to. Ako možemo igračima davati ogromne pare, možemo vala i nekom velikom trenerskom imenu. Isto to uraditi i na Akademiji. Džaba nama najbolji uslovi u državi ako pare ne ulažemo u trenere. Doduše, tu se napravio određen pomak dovođenjem onog Talijana
User avatar
Logovan
Posts: 94351
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#608 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

last mohicans wrote: 18/04/2021 00:00 Ma nista bez sistemskog rada. Poceti od akademije i sve razjebati, dovesti trenere iz Angole,ako treba. Jebo te zaslužni igrači više. Niko me ne može ubijediti da nema talenata,ima, samo ih ne znamo brusiti za starije kategorije. Bolje platiti više stranca,ako ce ti proizvoditi igrače i ekipe. Vinko je podbacio s mladim igračima, očito je i strašiv ili mu se namece rezultat. Đokanović igra jer je trenutno nas najbolji vezni, Vladan golman, Salčin je off, Pidru ne znam u šta bih svrstao,nije više tako mlad. Samo su kod nas 23 god mladi talenti. Puno igrača nam je van forme, opet se vracam na spremu, mislim da je vecina problema u nespremnosti igrača.
Ma ima more talenata, samo eto valja se potruditi oko njih, a to ovi naši ne znaju (neki i neće, boli ih), možda rijetko koji. Također, postavio bih sve nove trenere.

Vinko je mene totalno razočarao što se tiče mlađih igrača. Ne bi on stavio momka od 20, 21 godinu da igra nema teorije, pa taman da se povrijedi rezerva rezerve koji je rezerva od rezerve. :-) :lol: Npr. onaj Dervišagić mu je 5, 6, 7 opcija Boga pitaj koja je, a možda nije nikako ni opcija.
Leopard_SA wrote: 18/04/2021 00:04 Takođe i to. Ako možemo igračima davati ogromne pare, možemo vala i nekom velikom trenerskom imenu. Isto to uraditi i na Akademiji. Džaba nama najbolji uslovi u državi ako pare ne ulažemo u trenere. Doduše, tu se napravio određen pomak dovođenjem onog Talijana
Ma čim se odmaknemo od ovih domaćih trenerskih imena ja mislim da će nas krenuti, barem bi trebalo. Nije dovoljno samo da bude stranac. Jović, Musemić, pa i oni koji nas nisu vodili, Sablić, Musa, Slišković, itd, sve zaobilaziti.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3157
Joined: 22/07/2017 18:36

#609 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 18/04/2021 00:40 Ma čim se odmaknemo od ovih domaćih trenerskih imena ja mislim da će nas krenuti, barem bi trebalo. Nije dovoljno samo da bude stranac. Jović, Musemić, pa i oni koji nas nisu vodili, Sablić, Musa, Slišković, itd, sve zaobilaziti.
Apsolutno, mada da budemo jasni to nije zato što su naši treneri "naši", a stranci stranci već zato što ne znam niti jednog trenera iz Bosne i Hercegovine, a pogotovo Premijer lige da je napravio neki sistem u svom klubu. Tu ne računam Halilhodžića jer je on ipak svjetsko trenersko ime

Generalno, nama je neophodan stranac da to uradi. Da napravi sistem, a takođe je i dobro to što stranci uglavnom nisu navikli na naš sistem rada, odnosno korupciju
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#610 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Gledaj hrasno sto tabiri nasu tamu,pa da more tamo kakiti. Odlazi,nesreco!
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#611 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 18/04/2021 00:40
last mohicans wrote: 18/04/2021 00:00 Ma nista bez sistemskog rada. Poceti od akademije i sve razjebati, dovesti trenere iz Angole,ako treba. Jebo te zaslužni igrači više. Niko me ne može ubijediti da nema talenata,ima, samo ih ne znamo brusiti za starije kategorije. Bolje platiti više stranca,ako ce ti proizvoditi igrače i ekipe. Vinko je podbacio s mladim igračima, očito je i strašiv ili mu se namece rezultat. Đokanović igra jer je trenutno nas najbolji vezni, Vladan golman, Salčin je off, Pidru ne znam u šta bih svrstao,nije više tako mlad. Samo su kod nas 23 god mladi talenti. Puno igrača nam je van forme, opet se vracam na spremu, mislim da je vecina problema u nespremnosti igrača.
Ma ima more talenata, samo eto valja se potruditi oko njih, a to ovi naši ne znaju (neki i neće, boli ih), možda rijetko koji. Također, postavio bih sve nove trenere.

Vinko je mene totalno razočarao što se tiče mlađih igrača. Ne bi on stavio momka od 20, 21 godinu da igra nema teorije, pa taman da se povrijedi rezerva rezerve koji je rezerva od rezerve. :-) :lol: Npr. onaj Dervišagić mu je 5, 6, 7 opcija Boga pitaj koja je, a možda nije nikako ni opcija.
Leopard_SA wrote: 18/04/2021 00:04 Takođe i to. Ako možemo igračima davati ogromne pare, možemo vala i nekom velikom trenerskom imenu. Isto to uraditi i na Akademiji. Džaba nama najbolji uslovi u državi ako pare ne ulažemo u trenere. Doduše, tu se napravio određen pomak dovođenjem onog Talijana
Ma čim se odmaknemo od ovih domaćih trenerskih imena ja mislim da će nas krenuti, barem bi trebalo. Nije dovoljno samo da bude stranac. Jović, Musemić, pa i oni koji nas nisu vodili, Sablić, Musa, Slišković, itd, sve zaobilaziti.
Ma ne znam je li i stranac neka pljačka kad dođe kod nas,jedino što bi razjebao talove i menadzerske igrače, a onda je pitanje da li bi bio i doveden. Koliko god se mi napinjemo ici ka nekim regionalnim vrijednostima, tipa Dinamo, Rijeka,pa evo i Osijek sa Bjelicom, uvijek imamo teg oko vrata u vidu nase korupcije, aljkavosti, neprofesionalizma itd.Spomenuli smo ovog Dervisagica, recimo, da li bi bio toliki promašaj da se dečku dala večeras prilika, ili protiv Veleža, sigurno ne bi bio lošiji od Harisa, ali je makar mlađi,valjda može vise trčati. Tako bi iznenadio i protivničke stopere,mozda. Jok, on navalio na Mešanovica 10 utakmica. Vinko najviše zabrinjava sto forsira jedno te isto. Uvjeren sam da bi on Boga molio da je Ahmet spreman i da stavi 36sestogodisnjaka umjesto nekog mlađeg. I oni usrani podcasti nikad da postave pitanje u vezi ovog Cmiljanica, Zinedina, Dervisagica, sve neke misterije oko igrača. To mi baš smrdi, pa i za Fanima sad. Eto prvo korona, onda veceras vele bronhitis.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#612 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Vidim poceli ste polako kontati fol :thumbup:
Nadam se da ce i gospodin Nam konacno progledati i shvatiti da ga prave budalom. Trebace vremena da se oporavimo ali izdrzacemo i akobogda iz svega ovoga izaci jaci i nadam se nauciti lekciju za sva vremena.

SD i SS bi trebalo promijeniti koliko sutra jer svaki novi dan sa ovima donosi i nove, vece probleme. Za SD sam to govorio od momenta kada se nismo pojacali za kvalifikacije za proslogodisnju LS a ukazala nam se bila istorijska sansa za plasman u grupe. Vec tada je onaj celavi prevarant trebao biti otjeran ali eto ja ispadoh neprijatelj a on vojnik kluba. Sada svi polako shvataju o cemu sam trubio sve ovo vrijeme.
Umjesto da potpuno odskacemo od PL, mi smo postali jedna od najlosijih ekipa iste a imamo budzet veci nego pola lige zajedno. Neko nas opasno krade i nadam se da ce gospodin Nam biti pametan i pokrenuti tuzbe protiv odgovornih.

I POSEBAN POZDRAV DIREKTORICI I LAZNOM SD JER ZNAM DA REDOVNO CITAJU FORUM. :kiss:
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#613 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Nas vlasnik, gospodin Nam je razocaran sa onim sto je saznao u posljednjih 6 dana.
Molite Allaha da ne digne sidro jer ako se to desi vrlo lako bi se moglo vratiti ''doba virsli''
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#614 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

Mi smo u dobu viršli igrali atomski fudbal za ovo danas....Nam je odavno digao ruke sto se vidi na ekipi
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#615 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

emigrazione wrote: 18/04/2021 17:55 Mi smo u dobu viršli igrali atomski fudbal za ovo danas....Nam je odavno digao ruke sto se vidi na ekipi
Za prvi dio se slazem. Drugi nije bas tacan ali moglo bi se desiti da bude. Molimo Boga da ostane i da pokrene tuzbe.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#616 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

Nam se pita kol'ko i ja. Mislim po pitanju "dizanja ruku".
il dottore
Posts: 1466
Joined: 12/04/2014 20:35

#617 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by il dottore »

emigrazione wrote: 18/04/2021 17:55 Mi smo u dobu viršli igrali atomski fudbal za ovo danas....Nam je odavno digao ruke sto se vidi na ekipi
Dio koji si rekao o kvaliteti igre si potpuno u pravu ali dio koji kazes o parama ulozenim u ekipu, virsle i sad, si lupio samo takvu glupost
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#618 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

il dottore wrote: 18/04/2021 18:04
emigrazione wrote: 18/04/2021 17:55 Mi smo u dobu viršli igrali atomski fudbal za ovo danas....Nam je odavno digao ruke sto se vidi na ekipi
Dio koji si rekao o kvaliteti igre si potpuno u pravu ali dio koji kazes o parama ulozenim u ekipu, virsle i sad, si lupio samo takvu glupost
Bas tako, 8 miliona godisnje kontra igrac na sest mjeseci ugovora kako je bilo tada.

A sad se bunimo sto Tatar i Rahmanovic nisu ostali 6 godina u klubu i to nam je propast.

Ne dao Bog da ovaj gore nasluti i da Nam stvarno digne ruke od nas. Tad bi vidjeli sta je muka po onoj jevrejskoj, najgore imati pa nemati.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1473
Joined: 25/07/2015 14:13

#619 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Sta god kažem reći ćete da sam hejter i da sam jedva dočekao da se ovo desi. Pa ću prešutiti.
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#620 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Prije nego gospodin Nam digne sidro neka prvo posjeti Katar i Emirate.
Da ne otvaramo sada pandorinu kutiju jasno je da od ovoga on ne moze ili nece vise.
Zahvaliti se covjeku i pozeliti dobrodoslicu Seiku, sto i jeste prvobitno bio plan.
User avatar
Logovan
Posts: 94351
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#621 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Ama nije uopste toliko do Nama, cak nije bilo ni do Tana, koliko je do nasih ljudi. Gomila para se baca skroz bezveze.
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#622 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

Ne znam za bacanje para niti ko ih baca. Niti branim koga niti optuzujem bilo koga.
Znam samo za jednu cinjenicu a to je da je Nam od samog pocetka u nadzornom odboru
ili ima svoje ljude od povjerenja koji rade taj posao. Tako da mi nema logike da ga neko
bas tako ofirno pljacka a da pri tome ne snosi posljedice.
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#623 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by patriot_bih »

Ne može i jare i pare! Prodali 2 najbolja igrača, a nisu doveli prava pojačanja i hoće titulu. To tako ne ide.

FKS je trebao odriješiti kesu i kupiti 2-3 najbolja igrača iz PL, a ne dovoditi propalog Mešanovića.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#624 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Registarska oznaka »

Umjesto da stadion proslavimo pobjedama, mi bas suprotno.

Iako smo prvo poluvrijeme bili mozda i najbolji ovo proljece, al tanko ovo bas.

Ne smatram da je ymesanovic los igrac, naprotiv. Vec je lik dosao u bas losem momentu, a to je sad, kad se ne mozemo sastaviti.
User avatar
omega369
Posts: 9407
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#625 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by omega369 »

Čekamo i mi da "očepi" :mrgreen:
Post Reply