Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Erice39
Posts: 141
Joined: 24/09/2018 01:35

#501 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Erice39 »

TheTraveler wrote: 14/04/2021 09:45
Logovan wrote: 14/04/2021 09:27 DIREKTORICA BULJUBAŠIĆ I NAČELNIK MANDIĆ USAGLASILI NACRT UGOVORA O STADIONU KOŠEVO

https://fksarajevo.ba/vijesti/direktori ... osevo/6024

:sretan: :tooo: :izet:
Opet ne pisu uslovi, mozda je do mene, ali imam osjecaj da ovo nije dobro za nas :?
Usaglašeni nacrt ugovora o dugoročnom zakupu sada treba biti izglasan na sjednici Općinskog vijeća, nakon čega će stavke ugovora transparentno biti predstavljene javnosti.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#502 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by animus »

Ljudi pristali na sve sto smo trazili tako da nema sikiracije. Kad jos Opcinsko vijece ovo odobri nama je praznik. Konacno nas stadion i sve oko stadiona. Sad kad ga uredimo ima da svi puknu od muke.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#503 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Najbolje bi bilo da su nam dali na koncesiju onu lokaciju iza Zetre ali to su samo mokri snovi.

Ovako ocekujem da ce stadion ako nista izgledati uljudnije i imati dobar, najbolji teren u drzavi. Neku eksluzivu, tipa da ce to nekad postati fudbalski stadion ne ocekujem jer je to previse para.

Staza, blag pad tribina pogotovo istoka, ovalna forma, to je nepromjenjivo.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#504 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

...
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#505 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by animus »

Grean wrote: 14/04/2021 11:28 Najbolje bi bilo da su nam dali na koncesiju onu lokaciju iza Zetre ali to su samo mokri snovi.

Ovako ocekujem da ce stadion ako nista izgledati uljudnije i imati dobar, najbolji teren u drzavi. Neku eksluzivu, tipa da ce to nekad postati fudbalski stadion ne ocekujem jer je to previse para.

Staza, blag pad tribina pogotovo istoka, ovalna forma, to je nepromjenjivo.
Sve je promjenljivo i to vrlo lako. Pogotovo ovo sto si ti naveo. A kad se bude mijenjalo moze se i krov postaviti na te tribine
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#506 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by motachjointa »

Ovo sa stadionom je samo omca oko vrata, sve smo ovo isto mogli imati bez uzimanja stadiona i troskova na sebe. Sta ako sutra Nam digne sidro, necemo biti sposobni ni struju platiti kakvi smo.

Vec ako se planira nesto ulagati, bolja je varijanta bila unaprijediti kamp u butmiru i lagano u sklopu njega graditi stadion, tribinu po tribinu. ovo kosevo da skrsis 50 miliona nece biti fudbalski stadion kakav nama treba.
kakaljin
Posts: 11635
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#507 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Sve je dogovoreno, FK Sarajevo je zadovoljno postignutim dogovorom.

Vijece 27.4. ima tematsku sjednicu povodom Stadiona i tu ce se potvrditi dogovor i ostali detalji ce se znati nakon toga.

PS: Jedva cekam da i ja dam doprinos obnovi stadiona
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#508 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

kakaljin wrote: 14/04/2021 13:29 Sve je dogovoreno, FK Sarajevo je zadovoljno postignutim dogovorom.

Vijece 27.4. ima tematsku sjednicu povodom Stadiona i tu ce se potvrditi dogovor i ostali detalji ce se znati nakon toga.

PS: Jedva cekam da i ja dam doprinos obnovi stadiona
Isti sam!

Jeben malo vakat, puno raje je u problemima zbog korone. Ali vjerujem da bi se moglo 1m€ skupiti, ako nista za teren.

Nek naprave "VIP Clanske" za 1k, vjerujem da bi dosta raje uzelo.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#509 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by animus »

TheTraveler wrote: 14/04/2021 13:36
kakaljin wrote: 14/04/2021 13:29 Sve je dogovoreno, FK Sarajevo je zadovoljno postignutim dogovorom.

Vijece 27.4. ima tematsku sjednicu povodom Stadiona i tu ce se potvrditi dogovor i ostali detalji ce se znati nakon toga.

PS: Jedva cekam da i ja dam doprinos obnovi stadiona
Isti sam!

Jeben malo vakat, puno raje je u problemima zbog korone. Ali vjerujem da bi se moglo 1m€ skupiti, ako nista za teren.

Nek naprave "VIP Clanske" za 1k, vjerujem da bi dosta raje uzelo.
Dobar prijedlog. Mogli bi dobre love skupiti.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#510 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Ko ce ba kesirat. Pa tri milje ljudi jedva clanske od po cvaju uzeli, moze pronaci mozda pedesetak sponzora da bace milju na VIP, ali bez da neko nadje svoj interes u ovome, vece pare nece davat
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#511 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Revolucionar ★ wrote: 14/04/2021 15:22 Ko ce ba kesirat. Pa tri milje ljudi jedva clanske od po cvaju uzeli, moze pronaci mozda pedesetak sponzora da bace milju na VIP, ali bez da neko nadje svoj interes u ovome, vece pare nece davat
Ne znas ti kako rade "Dzemati" po Svicarskoj :mrgreen:

Moj sura je u CH, znam da su za anamo one more para skupili, samo im je bitno prodati pricu da je "patriotski" pomoc "Bosnjackom" klubu.
User avatar
vicious
Posts: 6860
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#512 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by vicious »

Grean wrote: 14/04/2021 11:28 Najbolje bi bilo da su nam dali na koncesiju onu lokaciju iza Zetre ali to su samo mokri snovi.

Ovako ocekujem da ce stadion ako nista izgledati uljudnije i imati dobar, najbolji teren u drzavi. Neku eksluzivu, tipa da ce to nekad postati fudbalski stadion ne ocekujem jer je to previse para.

Staza, blag pad tribina pogotovo istoka, ovalna forma, to je nepromjenjivo.
Ma može se, samo je pitanje para. Ja ionako ne vjerujem u te neke velike zahvate, ali moguće je.
Recimo u Stuttgartu je isto bila ovalna forma, ali rušenjem tribina iza golova i približavanjem terenu su opet dobili pravi fudbalski stadion.
Na ovom videu se fino vide faze od uklanjanja stare do izgradnje nove tribine.


Sumnjam da ce kod nas ikad doci do neceg slicnog, ali eto lijepo je mastati. :D
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#513 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

TheTraveler wrote: 14/04/2021 15:28
Revolucionar ★ wrote: 14/04/2021 15:22 Ko ce ba kesirat. Pa tri milje ljudi jedva clanske od po cvaju uzeli, moze pronaci mozda pedesetak sponzora da bace milju na VIP, ali bez da neko nadje svoj interes u ovome, vece pare nece davat
Ne znas ti kako rade "Dzemati" po Svicarskoj :mrgreen:

Moj sura je u CH, znam da su za anamo one more para skupili, samo im je bitno prodati pricu da je "patriotski" pomoc "Bosnjackom" klubu.
Zapravo znam kako rade, i to baš švicarski džemati, i istina, to bi mogao biti modus operandi :D Nevjerovatne količine novca se skupe na večerama i feštama koje dijaspora organizuje, bilo za političke stranke, izgradnju džamija, bogomolja, pomoć svake vrste. Samo je ideja onako bizarna, da postanemo sergijaši kao manji rival
kakaljin
Posts: 11635
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#514 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Revolucionar ★ wrote: 14/04/2021 15:48
TheTraveler wrote: 14/04/2021 15:28
Revolucionar ★ wrote: 14/04/2021 15:22 Ko ce ba kesirat. Pa tri milje ljudi jedva clanske od po cvaju uzeli, moze pronaci mozda pedesetak sponzora da bace milju na VIP, ali bez da neko nadje svoj interes u ovome, vece pare nece davat
Ne znas ti kako rade "Dzemati" po Svicarskoj :mrgreen:

Moj sura je u CH, znam da su za anamo one more para skupili, samo im je bitno prodati pricu da je "patriotski" pomoc "Bosnjackom" klubu.
Zapravo znam kako rade, i to baš švicarski džemati, i istina, to bi mogao biti modus operandi :D Nevjerovatne količine novca se skupe na večerama i feštama koje dijaspora organizuje, bilo za političke stranke, izgradnju džamija, bogomolja, pomoć svake vrste. Samo je ideja onako bizarna, da postanemo sergijaši kao manji rival

Neka hvala, takve pare nam ne trebaju
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#515 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Pa nisam siguran da bi Nam i odobrio takvo nešto. Pitanje je uopće i kakav model će bit uspostavljen u vezi stadiona. Ako bude se vezalo za to da klub sam sebe održava, bit će guravo do bola
User avatar
Logovan
Posts: 94329
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#516 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

motachjointa wrote: 14/04/2021 13:24 Ovo sa stadionom je samo omca oko vrata, sve smo ovo isto mogli imati bez uzimanja stadiona i troskova na sebe. Sta ako sutra Nam digne sidro, necemo biti sposobni ni struju platiti kakvi smo.

Vec ako se planira nesto ulagati, bolja je varijanta bila unaprijediti kamp u butmiru i lagano u sklopu njega graditi stadion, tribinu po tribinu. ovo kosevo da skrsis 50 miliona nece biti fudbalski stadion kakav nama treba.
Boldirano... :? Kako misliš? Nam i naši ljudi neće da ulažu ako nije naše. Što bi ulagao u nešto, a nije tvoje. Ulažeš, a ne pitaš se ništa. To ako nam digne sidro, doći će neko drugi umjesto njega i nastavljamo gdje smo stali. :D A i previše se brineš za ovo. :D U Butmiru fali normalna cestovna infrastruktura, gradski prevoz je isto gluho bilo i daleko.
User avatar
Logovan
Posts: 94329
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#517 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Faruk Hadžibegić, legendarni fudbaler tima sa Koševa, kaže da je ovo veliki uspjeh uprave kluba, ali i logičan slijed stvari koji se trebao desiti i prije.

- Sarajevo i Koševo su jedno tijelo i to je tako decenijama, koliko god to neko pokušao da ospori. Svaki ljubitelj fudbala zna povezanost stadion i kluba. Mjesto je to na kojem su igrali najveći fudbaleri naše države i red je bio i ranije da stadion pripadne klubu. Zašto nije ne znam, ali svakako da je sada jedan sjajan period pred njima, rekao nam je Hadžibegić iz Pariza.

Uputio je bivši selektor Bosne i Hercegovine čestitke svima koji su bili uključeni u cjelokupan proces.

- Prvenstveno bih čestitao Sabrini Buljubašić i ljudima iz kluba, koji su radili na ovom projektu. Također, čestitke idu i za načelnika opštine Srđana Mandića i Benjamina Isovića, koji su aktivno učestvovali u svemu što se dešavalo prethodnih mjeseci.

Hadžibegić smatra da je ovo veliki korak za Sarajevo, koje je ovim činom napravilo preduslove za iskorak u svim segmentima.

- Za Sarajevo je ovo ogromna stvar. Ulaze u krug klubova, koji će imati pored svog kampa i svih pratećih objekata, i svoj stadion. Drago mi je i zbog navijača, koji će moći sada evropske utakmice gledati na Koševu, a ne da idu, uz dužno poštovanje prema drugim klubovima i gradovima koji su nas ugostili, na neke druge stadione širom BiH, rekao je Hadžibegić koji je na kraju poželio da Sarajevo nastavi sa pobjedama do kraja prvenstva i osvoji novu šampionsku krunu.
User avatar
ZonFon
Posts: 2119
Joined: 17/11/2013 01:58

#518 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

motachjointa wrote: 14/04/2021 13:24 Ovo sa stadionom je samo omca oko vrata, sve smo ovo isto mogli imati bez uzimanja stadiona i troskova na sebe. Sta ako sutra Nam digne sidro, necemo biti sposobni ni struju platiti kakvi smo.

Vec ako se planira nesto ulagati, bolja je varijanta bila unaprijediti kamp u butmiru i lagano u sklopu njega graditi stadion, tribinu po tribinu. ovo kosevo da skrsis 50 miliona nece biti fudbalski stadion kakav nama treba.
Butmir nije nas, i tamo je koncesija.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#519 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

ZonFon wrote: 14/04/2021 17:55
motachjointa wrote: 14/04/2021 13:24 Ovo sa stadionom je samo omca oko vrata, sve smo ovo isto mogli imati bez uzimanja stadiona i troskova na sebe. Sta ako sutra Nam digne sidro, necemo biti sposobni ni struju platiti kakvi smo.

Vec ako se planira nesto ulagati, bolja je varijanta bila unaprijediti kamp u butmiru i lagano u sklopu njega graditi stadion, tribinu po tribinu. ovo kosevo da skrsis 50 miliona nece biti fudbalski stadion kakav nama treba.
Butmir nije nas, i tamo je koncesija.
Nakon 30 godina imas opciju da ga kupis za 1KM. Znaci fakticki si vlasnik.


Za 10 godina imacemo najsavtemeniji stadion sa svim mogucim popratnim objektima, u ovom dijelu Europe. :thumbup: :thumbup:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#520 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

vicious wrote: 14/04/2021 15:41

Sumnjam da ce kod nas ikad doci do neceg slicnog, ali eto lijepo je mastati. :D
Ma znam, kazem neizvodljivo zbog para.

A i ovo u Stutgartu, uradili ali opet fula u odnosu na one koji su se radili iz temelja. Zadani pad tribine je od ove koja je ostala i onda sve nove opet morale to pratiti.
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#521 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by vegass »

TheTraveler wrote: 14/04/2021 13:36
kakaljin wrote: 14/04/2021 13:29 Sve je dogovoreno, FK Sarajevo je zadovoljno postignutim dogovorom.

Vijece 27.4. ima tematsku sjednicu povodom Stadiona i tu ce se potvrditi dogovor i ostali detalji ce se znati nakon toga.

PS: Jedva cekam da i ja dam doprinos obnovi stadiona
Isti sam!

Jeben malo vakat, puno raje je u problemima zbog korone. Ali vjerujem da bi se moglo 1m€ skupiti, ako nista za teren.

Nek naprave "VIP Clanske" za 1k, vjerujem da bi dosta raje uzelo.
Ja bi odmah
last mohicans
Posts: 11963
Joined: 09/08/2012 23:19

#522 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Ako bi organizovali one stolice kao komšinice, ja bih uzeo na Zapadu ili Istoku. Jeste da smo njih zajebavali sadaka tribina, ali to je bas izraz ljubavi prema klubu.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#523 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Cossack »

Ljudi bice ovo sa stadionom ok! Nismo mi uhljupi da ne znamo privuci novac. Ima dosta FIFA i UEFA projekata na koje cemo aplicirati. Trazicemo jos sponzora, donatora, ukljuciti navijace. Necemo izdavati poslovne prostore za kikiriki. Itd. Itd... Sigurno su i nasi sve dobro sabrali i oduzeli prije nego sto su se dogovorili.
last mohicans
Posts: 11963
Joined: 09/08/2012 23:19

#524 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Gdje se mogu pronaci ti regulacioni planovi nova Zetra, sve se mora raditi prema istom,kako Mandic reče. Đe nam je ibizza :D sa maketama? Ako ima koji arhitekta među nama da pojasni sta regulacioni plan konkretno dozvoljava.
kakaljin
Posts: 11635
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#525 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

last mohicans wrote: 14/04/2021 22:00 Gdje se mogu pronaci ti regulacioni planovi nova Zetra, sve se mora raditi prema istom,kako Mandic reče. Đe nam je ibizza :D sa maketama? Ako ima koji arhitekta među nama da pojasni sta regulacioni plan konkretno dozvoljava.
Postoje i korekcije regulacionih planova, ali u normalnim stvarima, a ne kao prije da se sve izmjeni
Post Reply