Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#451 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Mene samo interesuje zasto je samo FK Sarajevo tema otvorena nova dok je anamo onih tamo ostala otvorena stara :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#452 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Sve ja to shvatam, ali ne kvarite našu temu sa njima... :mrgreen:
kakaljin wrote: 10/04/2021 19:01 Mene samo interesuje zasto je samo FK Sarajevo tema otvorena nova dok je anamo onih tamo ostala otvorena stara :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Zaključa se kada dođeš do tog nekog limita, isto se radi po čitavom forumu, tipa crna hronika. Naša stara tema je sačuvana.
Last edited by Logovan on 10/04/2021 19:06, edited 2 times in total.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#453 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

(Dosije PL BiH) Zašto nikad neće postojati bosanski Dinamo?

https://plbih.ba/nas-izbor/dosije-plbih ... ki-dinamo/
Interesantna analiza kome nije mrsko citati.

Prije svega onaj dio vezan za njihovog sefa omladinskog skole, kako je u tri godine! promijenio 20 trenera! dok nije dobio ono sto valja.

Poredjenje sa nasim uhljebljenickim pristupom koji pomenuh neki dan vezano za trenutno katastrofalne rezultate Akademije. Nasi iz Akademije su zacementirani godinama kako god islo uz ono opravdanje, rezultat nije prioritet.

Druga interesantna stvar je poredjenje Joska Gvardiola iz Dinama i Filipa Stevanovica iz Partizana, obojica rodjena 2002, imaju preko 50 nastupa za prvi tim, prvi vec rezervisan od Lajpciga, drugi od Mancester Cityja i onda se trazi takav ekvivalent u nasoj ligi.

Jedini igrac rodjen 2002 u PL BiH koji igra redovno je Azur Mahmic, stoper Mladosti DK uz objasnjenje da nije razlog sto je on jedini nepovjerenje u mlade igrace vec to sto nema kvaliteta, da su nasi mladi igraci vec propustili godine koje se ne mogu nadoknaditi jer se s njima lose radilo.

Ne znam ko stoji iza ovog portala PLBiH ali obicno imaju dobre i interesantne tekstove.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#454 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Ovako; Daju nam Kosevo ali ima tu nekih fora i fazona. Sada sve zavisi od nasih pregovaraca. Nadajmo se da oni nisu potkupljivi kao ovaj pregovarac iz sportskog segmenta. Uskoro ce biti javno. :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#455 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Plunkett
Posts: 1883
Joined: 01/06/2020 15:15

#456 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Plunkett »

Analiticarr wrote: 11/04/2021 07:48 Ovako; Daju nam Kosevo ali ima tu nekih fora i fazona. Sada sve zavisi od nasih pregovaraca. Nadajmo se da oni nisu potkupljivi kao ovaj pregovarac iz sportskog segmenta. Uskoro ce biti javno. :thumbup:
:lol:
Kakav insajder :lol:

Ovako; igramo danas sa Velezom ali ima tu nekih fora i forica. Sada, sve zavisi od naših igrača.
:lol:
izvrsni direktor
Posts: 9126
Joined: 20/12/2018 16:11

#457 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

Grean wrote: 10/04/2021 20:27
(Dosije PL BiH) Zašto nikad neće postojati bosanski Dinamo?

https://plbih.ba/nas-izbor/dosije-plbih ... ki-dinamo/
Interesantna analiza kome nije mrsko citati.

Prije svega onaj dio vezan za njihovog sefa omladinskog skole, kako je u tri godine! promijenio 20 trenera! dok nije dobio ono sto valja.

Poredjenje sa nasim uhljebljenickim pristupom koji pomenuh neki dan vezano za trenutno katastrofalne rezultate Akademije. Nasi iz Akademije su zacementirani godinama kako god islo uz ono opravdanje, rezultat nije prioritet.

Druga interesantna stvar je poredjenje Joska Gvardiola iz Dinama i Filipa Stevanovica iz Partizana, obojica rodjena 2002, imaju preko 50 nastupa za prvi tim, prvi vec rezervisan od Lajpciga, drugi od Mancester Cityja i onda se trazi takav ekvivalent u nasoj ligi.

Jedini igrac rodjen 2002 u PL BiH koji igra redovno je Azur Mahmic, stoper Mladosti DK uz objasnjenje da nije razlog sto je on jedini nepovjerenje u mlade igrace vec to sto nema kvaliteta, da su nasi mladi igraci vec propustili godine koje se ne mogu nadoknaditi jer se s njima lose radilo.

Ne znam ko stoji iza ovog portala PLBiH ali obicno imaju dobre i interesantne tekstove.
I bas ovaj sa portala zna da NIKAD nece postojati?
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#458 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Plunkett wrote: 12/04/2021 09:48
Analiticarr wrote: 11/04/2021 07:48 Ovako; Daju nam Kosevo ali ima tu nekih fora i fazona. Sada sve zavisi od nasih pregovaraca. Nadajmo se da oni nisu potkupljivi kao ovaj pregovarac iz sportskog segmenta. Uskoro ce biti javno. :thumbup:
:lol:
Kakav insajder :lol:

Ovako; igramo danas sa Velezom ali ima tu nekih fora i forica. Sada, sve zavisi od naših igrača.
:lol:
Uozbilji se prijatelju. :thumbup:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#459 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

koga interesuje da malo ubije vrijeme do tekme ima na AJB u 17:05 dokumentarac o navijačima:

TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#460 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Plunkett wrote: 12/04/2021 09:48
Analiticarr wrote: 11/04/2021 07:48 Ovako; Daju nam Kosevo ali ima tu nekih fora i fazona. Sada sve zavisi od nasih pregovaraca. Nadajmo se da oni nisu potkupljivi kao ovaj pregovarac iz sportskog segmenta. Uskoro ce biti javno. :thumbup:
:lol:
Kakav insajder :lol:

Ovako; igramo danas sa Velezom ali ima tu nekih fora i forica. Sada, sve zavisi od naših igrača.
:lol:

Cita na fksinfu i prenosi ovdje, znaci 5 min prije bio post na infu, onda ga on ovdje napisao.

Nemojte citirat trola, molim vas.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#461 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

Jel' ovaj poraz pisemo u Sabanu ili u Ramazanu?
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#462 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

TheTraveler wrote: 12/04/2021 15:35
Plunkett wrote: 12/04/2021 09:48
Analiticarr wrote: 11/04/2021 07:48 Ovako; Daju nam Kosevo ali ima tu nekih fora i fazona. Sada sve zavisi od nasih pregovaraca. Nadajmo se da oni nisu potkupljivi kao ovaj pregovarac iz sportskog segmenta. Uskoro ce biti javno. :thumbup:
:lol:
Kakav insajder :lol:

Ovako; igramo danas sa Velezom ali ima tu nekih fora i forica. Sada, sve zavisi od naših igrača.
:lol:

Cita na fksinfu i prenosi ovdje, znaci 5 min prije bio post na infu, onda ga on ovdje napisao.

Nemojte citirat trola, molim vas.
Na kakvom infu?
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#463 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

Do večeras sam i ja vjerovao Vinku ali od ove utakmice više ne.

Prvo, vezano za utakmicu. Zaslužena pobjeda Veleža i čestitam im na osvojena tri boda, uz želju da ove godine izbore Evropu. Jesu se malo valjali ali jbg., derbi je derbi i tu se ne biraju sredstva, još pogotovo u situaciji gdje ih pobjeda protiv nas ostavlja sa sasvim realnim šansama da izbore Evropu. Vidim i čitam da se neki žale na suđenje ali iskreno ne vidim šta nas je sudija danas zakinuo. Možda da je utakmicu trebao produžiti minut-dva više ali hajde ok.
Glavni razlog večerašnjeg poraza je Vinkova pičkasta postavka i priprema igre. Znaš da sa druge strane imaš ekipu, koja igra borbeno, koja će te napasti od prve minute jer oni nedostatak kvaliteta upravo nadoknađuju tom borbenošću i ti postaviš taktiku sve suprotno tome. Bukvalno na početku utakmice se povučeš na nekih 20-25 metara od svog gola a u sredini ostaviš slobodan prostor protivniku (što je i rezultiralo žutim kartonom za Handžića, koji je morao tu da prekida protivničke napade u njihovom začetku, upravo jer ti je u sredini terena propuh).

Generalno, nevezano za ovu utakmicu ali kao što nam se kraj prošle polusezone svodio na individualno raspoloženje i inspiraciju Rahmana, Tatara i Sušića, tako nam se ove polusezone sve svodi na raspoloženost Fanima. Opet, o Fanimu se može puno diskutovati i lik mi je enigma.

Od dolaska na klupu Sarajeva, onako pošteno govoreći, Vinko je imao svoje utakmice (da kažeš da je rezultat plod njegove taktike) protiv Budučnosti, Celtika (dobro nas je postavio iako smo izgubili), Borca i drugo poluvrijeme protiv Tuzle u Kupu. Ostalo je više bilo plod uigranosti naših igrača od ranije, uz individualne kvalitete i raspoloženje Tatara, Rahmana i Sušića.

Eh, sada dolazimo do jedne druge stvari a to je igrački kadar.
Lično smatram da je ovaj kadar nivo ispod onoga što mi moramo (obzirom na finansije a i o ovome ću nešto napisati) imati ali da je opet za stopu kvalitetniji od ostatka lige i da bi pravi trener od ovih igrača uspio izvući maksimum.
Da se pitam, okosnicu ekipe za iduću sezonu bi mi predstavljali Kovačević, Miličević, Dupovac, Oremuš, Sušić, Đokanović, Varešanović i Mešanović. Ostalo popuniti ciljanim i provjerenim pojačanjima sa individualnim kvalitetima koji će ti donijeti prevagu ili igračima koji se mogu uklopiti u tvoj sistem igre i znaš da neće podbaciti. Kada i ako bi se riješili nekih igrača, uz zagarantovane minimalne premije u Evropi (pod uslovom da budemo prvaci), ovo bi se moglo uraditi već na ljeto.

Da li je naš sportski direktor sposoban za ovakvo nešto? Do sada je pokazao da nije, jer iskreno, ovo što on sada radi, može bilo koji bivši fudbaler. Izuzev možda dovođenja na znanje a možda dovođenja na sreću, do sada je pogotke imao samo sa Tatarom i Rahmanom.
Ne vidim ja kod njega neke pregovaračke sposobnosti za poziciju koju obavlja.

I za kraj a gore sam spomenuo finansije. Ovo je mali grad i njemu se dosta stvari može saznati. Tako i "žene po brijačnicama" spominju da je gazda Nam malo zbog Korone a malo izrevoltiran ponašanjem nekih članova Uprave, odlučio da skreše svoje investiranje u klub. Odnosno, da je rekao da će davati pare koliko nam je potrebno da funkcionišemo i poslujemo u plusu ali da želi da vidi samoodrživ klub što i razumijem.

Dakle, neki zaključak bi bio:
-dovesti novog SD-a
-obaviti kvalitetan razgovor sa Vinkom i nakon toga odlučiti da li mu se zahvaliti za dosadašnju saradnju ili ga ostaviti na klupi
-raskinuti ugovore sa par fudbalera (ili ne produžiti ugovore)
-dovesti par ciljanih igrača i pojačanja
-u Akademiji kluba otpustiti sve trenera i bolje je dovesti tri poštena, moderna i strastvena, nego deset trenera da se zadovolji forma.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#464 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

Rekoh ja vama da me slusate jer znam dobro sta pisem. Ali vasa ljubomora vas je zaslijepila.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#465 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Doceka i ti svojih pet minuta da odmah pocnes blatiti klub. Nisi ti N od navijaca. Ti si disman kluba ako si uopste simpatizer FK sarajeva
last mohicans
Posts: 11685
Joined: 09/08/2012 23:19

#466 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

ruud wrote: 12/04/2021 19:55 Jel' ovaj poraz pisemo u Sabanu ili u Ramazanu?
Prvo poluvrijeme Šabanu, a drugo Ramazanu.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#467 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

last mohicans wrote: 12/04/2021 21:47
ruud wrote: 12/04/2021 19:55 Jel' ovaj poraz pisemo u Sabanu ili u Ramazanu?
Prvo poluvrijeme Šabanu, a drugo Ramazanu.
:-D
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#468 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Analiticarr »

kakaljin wrote: 12/04/2021 21:43 Doceka i ti svojih pet minuta da odmah pocnes blatiti klub. Nisi ti N od navijaca. Ti si disman kluba ako si uopste simpatizer FK sarajeva
Samo vi zmurite. Tek ce te vidjeti sta nas jos ceka. Polako nas kriminalci uzimaju pod kontrolu. Mogli bi dozivjeti sudbinu komsija.
last mohicans
Posts: 11685
Joined: 09/08/2012 23:19

#469 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Max Bunker wrote: 12/04/2021 20:47 Do večeras sam i ja vjerovao Vinku ali od ove utakmice više ne.

Prvo, vezano za utakmicu. Zaslužena pobjeda Veleža i čestitam im na osvojena tri boda, uz želju da ove godine izbore Evropu. Jesu se malo valjali ali jbg., derbi je derbi i tu se ne biraju sredstva, još pogotovo u situaciji gdje ih pobjeda protiv nas ostavlja sa sasvim realnim šansama da izbore Evropu. Vidim i čitam da se neki žale na suđenje ali iskreno ne vidim šta nas je sudija danas zakinuo. Možda da je utakmicu trebao produžiti minut-dva više ali hajde ok.
Glavni razlog večerašnjeg poraza je Vinkova pičkasta postavka i priprema igre. Znaš da sa druge strane imaš ekipu, koja igra borbeno, koja će te napasti od prve minute jer oni nedostatak kvaliteta upravo nadoknađuju tom borbenošću i ti postaviš taktiku sve suprotno tome. Bukvalno na početku utakmice se povučeš na nekih 20-25 metara od svog gola a u sredini ostaviš slobodan prostor protivniku (što je i rezultiralo žutim kartonom za Handžića, koji je morao tu da prekida protivničke napade u njihovom začetku, upravo jer ti je u sredini terena propuh).

Generalno, nevezano za ovu utakmicu ali kao što nam se kraj prošle polusezone svodio na individualno raspoloženje i inspiraciju Rahmana, Tatara i Sušića, tako nam se ove polusezone sve svodi na raspoloženost Fanima. Opet, o Fanimu se može puno diskutovati i lik mi je enigma.

Od dolaska na klupu Sarajeva, onako pošteno govoreći, Vinko je imao svoje utakmice (da kažeš da je rezultat plod njegove taktike) protiv Budučnosti, Celtika (dobro nas je postavio iako smo izgubili), Borca i drugo poluvrijeme protiv Tuzle u Kupu. Ostalo je više bilo plod uigranosti naših igrača od ranije, uz individualne kvalitete i raspoloženje Tatara, Rahmana i Sušića.

Eh, sada dolazimo do jedne druge stvari a to je igrački kadar.
Lično smatram da je ovaj kadar nivo ispod onoga što mi moramo (obzirom na finansije a i o ovome ću nešto napisati) imati ali da je opet za stopu kvalitetniji od ostatka lige i da bi pravi trener od ovih igrača uspio izvući maksimum.
Da se pitam, okosnicu ekipe za iduću sezonu bi mi predstavljali Kovačević, Miličević, Dupovac, Oremuš, Sušić, Đokanović, Varešanović i Mešanović. Ostalo popuniti ciljanim i provjerenim pojačanjima sa individualnim kvalitetima koji će ti donijeti prevagu ili igračima koji se mogu uklopiti u tvoj sistem igre i znaš da neće podbaciti. Kada i ako bi se riješili nekih igrača, uz zagarantovane minimalne premije u Evropi (pod uslovom da budemo prvaci), ovo bi se moglo uraditi već na ljeto.

Da li je naš sportski direktor sposoban za ovakvo nešto? Do sada je pokazao da nije, jer iskreno, ovo što on sada radi, može bilo koji bivši fudbaler. Izuzev možda dovođenja na znanje a možda dovođenja na sreću, do sada je pogotke imao samo sa Tatarom i Rahmanom.
Ne vidim ja kod njega neke pregovaračke sposobnosti za poziciju koju obavlja.

I za kraj a gore sam spomenuo finansije. Ovo je mali grad i njemu se dosta stvari može saznati. Tako i "žene po brijačnicama" spominju da je gazda Nam malo zbog Korone a malo izrevoltiran ponašanjem nekih članova Uprave, odlučio da skreše svoje investiranje u klub. Odnosno, da je rekao da će davati pare koliko nam je potrebno da funkcionišemo i poslujemo u plusu ali da želi da vidi samoodrživ klub što i razumijem.

Dakle, neki zaključak bi bio:
-dovesti novog SD-a
-obaviti kvalitetan razgovor sa Vinkom i nakon toga odlučiti da li mu se zahvaliti za dosadašnju saradnju ili ga ostaviti na klupi
-raskinuti ugovore sa par fudbalera (ili ne produžiti ugovore)
-dovesti par ciljanih igrača i pojačanja
-u Akademiji kluba otpustiti sve trenera i bolje je dovesti tri poštena, moderna i strastvena, nego deset trenera da se zadovolji forma.
Dosta stvari su korektno napisao, ali, koja to ekipa ima bolji kadar i vece plate od naših? Ni jedna. Od svih ekipa iz vrha možes sastaviti jednu baš dobru ekipu. Ništa drugi nisu bolji pojedinačno, ali jesu kao ekipe,trenutno. Vinko je i meni baš počeo vući zicu. Mene njegovo često ziheranje baca iz cipela, bez potrebe neka oprezna postavka. Evo večeras, protiv komsinica u prvom kolu, Široki dolje, onako na prvu. U svim tim utakmicama smo u njegovoj glavi išli na bod. Garantujem, onakve hadalje komšinice nismo dobili, dobio ih ko je htio. Mi nismo. Ova igra nije ispaštala zbog individualnih kvaliteta Tatara,Rahmana i Ahme dok se nije povrijedio. Zbog njihovih kvaliteta, ove stvari nisu bile vidljive u prvom dijelu. Zadnje dvije utakmice je Fanimo odlučio. Da nije, bili bi sa još manjom prednosti i sa egalom u kupu, a ni ovako nije gotovo u kupu. Husref nije lud da se preda i ta utakmica ce biti baš jebena. Vinko se malo pogubio, a Hadzic se dobrano pogubio. Najodgovorniji je za (ne)pojačanja. Ništa nam nije doveo da kažeš da doprinosi igri. Kažeš ostaviti Mešanovica, ja ga, po prikazanom, ne bih, a igrao je svaku. Ali eto, treba mu dati jos vremena, a nije da ga nije dobio ni do sada. Moguce da mu i ne zna naci pravu poziciju, igra neku lošu verziju Rahmana, ako se ne varam. On je prikazao jedno veliko ništa, kao i Adukor. Cmilja, pa gdje je taj čovjek? Mali Dal je jednu utakmicu riješio, ali se povrijedi. Zašto se u jednoj utakmici nije probalo sa Dervisagicem,neke pripremne je igrao, pa iznenaditi možda. Ma jok, udri 11-13 istih i vozdra. Sta je sa Zinedinom, misterija. Neki igrači nam sjede i masne pare uzimaju za to sjedenje, a nisu dovedeni da nam sjede. Moze to i neki mladi igrač raditi. Sušić je u II poluvremenu bio bolji od svih večeras veznih igrača i to je greška bila što nije počeo. Pidro je očajan nekoliko utakmica i vakat je da malo odmori, ako je Salčin spreman. Kod Vinka me nervira što nikad ne zna ili nece neko iznenađenje da priredi, što s izmjenama kilavi i kasni. Ne znam, nadam se da nece toliko smotani biti pa prokockati ovu prednost.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#470 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

last mohicans wrote: 12/04/2021 21:47
ruud wrote: 12/04/2021 19:55 Jel' ovaj poraz pisemo u Sabanu ili u Ramazanu?
Prvo poluvrijeme Šabanu, a drugo Ramazanu.
Kaze meni zena, kako ramazan pocne tako i zavrsi, misleci na vrijeme pretpostavljam, al' ko ce ti znati na sta se to jos odnosi.
last mohicans
Posts: 11685
Joined: 09/08/2012 23:19

#471 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

ruud wrote: 12/04/2021 22:17
last mohicans wrote: 12/04/2021 21:47
ruud wrote: 12/04/2021 19:55 Jel' ovaj poraz pisemo u Sabanu ili u Ramazanu?
Prvo poluvrijeme Šabanu, a drugo Ramazanu.
Kaze meni zena, kako ramazan pocne tako i zavrsi, misleci na vrijeme pretpostavljam, al' ko ce ti znati na sta se to jos odnosi.
Haha, to jeste. Obično bude skoro cijeli dio slično vrijeme. Doduse, kraj II poluvremena je nastupio ramazan, to smo nesto ko i proigrali, ali se pika poraz na kraju.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#472 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

Na hajr i na dobro.
Naredne 4 sedmice su kljucne :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#473 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Nema od Salcina nista, neki dan je tek cekao operaciju.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#474 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

last mohicans wrote: 12/04/2021 22:07
Dosta stvari su korektno napisao, ali, koja to ekipa ima bolji kadar i vece plate od naših? Ni jedna. Od svih ekipa iz vrha možes sastaviti jednu baš dobru ekipu. Ništa drugi nisu bolji pojedinačno, ali jesu kao ekipe,trenutno. Vinko je i meni baš počeo vući zicu. Mene njegovo često ziheranje baca iz cipela, bez potrebe neka oprezna postavka. Evo večeras, protiv komsinica u prvom kolu, Široki dolje, onako na prvu. U svim tim utakmicama smo u njegovoj glavi išli na bod. Garantujem, onakve hadalje komšinice nismo dobili, dobio ih ko je htio. Mi nismo. Ova igra nije ispaštala zbog individualnih kvaliteta Tatara,Rahmana i Ahme dok se nije povrijedio. Zbog njihovih kvaliteta, ove stvari nisu bile vidljive u prvom dijelu. Zadnje dvije utakmice je Fanimo odlučio. Da nije, bili bi sa još manjom prednosti i sa egalom u kupu, a ni ovako nije gotovo u kupu. Husref nije lud da se preda i ta utakmica ce biti baš jebena. Vinko se malo pogubio, a Hadzic se dobrano pogubio. Najodgovorniji je za (ne)pojačanja. Ništa nam nije doveo da kažeš da doprinosi igri. Kažeš ostaviti Mešanovica, ja ga, po prikazanom, ne bih, a igrao je svaku. Ali eto, treba mu dati jos vremena, a nije da ga nije dobio ni do sada. Moguce da mu i ne zna naci pravu poziciju, igra neku lošu verziju Rahmana, ako se ne varam. On je prikazao jedno veliko ništa, kao i Adukor. Cmilja, pa gdje je taj čovjek? Mali Dal je jednu utakmicu riješio, ali se povrijedi. Zašto se u jednoj utakmici nije probalo sa Dervisagicem,neke pripremne je igrao, pa iznenaditi možda. Ma jok, udri 11-13 istih i vozdra. Sta je sa Zinedinom, misterija. Neki igrači nam sjede i masne pare uzimaju za to sjedenje, a nisu dovedeni da nam sjede. Moze to i neki mladi igrač raditi. Sušić je u II poluvremenu bio bolji od svih večeras veznih igrača i to je greška bila što nije počeo. Pidro je očajan nekoliko utakmica i vakat je da malo odmori, ako je Salčin spreman. Kod Vinka me nervira što nikad ne zna ili nece neko iznenađenje da priredi, što s izmjenama kilavi i kasni. Ne znam, nadam se da nece toliko smotani biti pa prokockati ovu prednost.
Otprilike isto mislimo, s' tim što sam ja i napisao da u ligi trenutno nema ekipe sa boljim kadrom i uslovima jer na jednoj strani imaš Kovačevića, Miličevića, Dupovca, Sušiča, Mešanovića, Handžiča, Đokanovića, Fanima a na drugoj ekipe sa jednim ili dva kvalitetna igrača, plus, naši imaju redovne i sasvim pristojne (za naše uslove odlične) plate.

Mešanović se trudi i bori ali ja sam dojma da on ne igra pravu poziciju.
Sušić ne može sam. Njemu treba neko da igra sa njim, da mu se otkriva a to se je vidjelo i večeras u jednom momentu kada je mahao rukama nakon faula i tražio od suigrača da se otkriju.
Za Dervišagića fakat ne znam ali sam za Zinedina, doduše davno, čuo da nije više toliko koncentrisan na fudbal...
Ja bih tako volio da jednu utakmicu Vinko pokaže muda i pusti Salčina da igra na svojoj prirodnoj poziciji, polušpicu i da se vidi neka taktika gdje bi u napadu bio Handžić ili Mešanović, iza njega Salčin a u sredini Sušić i na krilu Fanimo. Mislim da to ima logike i da bi u vezi i prema naprijed dobili na brzini.

Nisam pesimističan ali ako se neke stvari ne promjene i to da se Vinko uhaviza, dovedu ciljana pojačanja i uz (očekivane) muljaže iduće sezone, mislim da mi titulu teško možemo osvojiti.

P.S.
A poseban osvrt treba na stanje u Akademiji. Koliko znam, Nam je i sam bio nezadovoljan radom Akademije (jer nisu u stanju proizvesti kvalitetnog napadača) pa je zato doveo onog Italijana ali kakav je trenerski kadar u Akademiji, da im postaviš Gvardijolu za direktora i dovedeš Ajaxove, Barselonine i Dinamove skaute, tu fajde neće biti. Nedopustivo je da akademci izgube od Širokog Brijega 7:2 i to Širokog koji je do tog momenta imao svega tri pobjede u ligi. Ozbiljan SD bi nakon toga putem SMS poruka obavijestio sve trenere da razduže opremu i odu iz Akademije.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#475 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

Ja samo znam da je Mesanovic prevara stoljeca. SVAKU utakmicu je odigrao, NISTA nije pokazao niujednoj.

Kakav ti jadan napadac moras bit kad je jebeni Handzic efikasniji od tebe, sa manje odigranih minuta.

Do kad ga mi ono potpisasmo??
Post Reply