Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#876 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

sve_ovo_ja wrote: 27/04/2021 17:42
gold'n'brown wrote: 27/04/2021 15:51 Ali ovo mi ne ide u glavu, ovi nudili za 1 KM mjesecno, nasi htjeli da bude 4000 KM mjesecno :shock:
Porezna bi pravila problem da je samo 1 KM mjesečno. Nadoknaditi će to opstina ne sekirajte se bez razloga, više nas Cmiljanić u bolnici košta.
I kad se odradi kako treba pa opet Europa igra na Koševu, već si vratio te pare jer ne plaćaš Zenicu, ali Bošnjo (ne ti konkretno) će prvo reći oj 4 milje sada.
Ma daleko od toga da je 4000 puno za iole ozbiljan klub, toliko cemo ubirati od rente za prostore koje cemo dobiti u sklopu stadiona, ali mi je nejasno bilo zasto su nasi insistirali na tome. Sigurno da su imali razlog. A kako je opstina upravljala stadionom, najbolje govori da za sve ove godine nisu izvrsili harmonizaciju i uplanili stadion.
User avatar
omega369
Posts: 9436
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#877 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by omega369 »

Odlican potez Uprave :thumbup:

Kosevo je nase
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#878 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by _Reds_ »

Je li ovo koncesija ili zakup?

Ako je zakup, ne mozemo bas reci da je nase.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#879 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Image

Image

Ja se spremio za stadion
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#880 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

@kakaljin A gdje ti je metla? Valja cistiti stadion.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#881 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by carobnjak_N »

Osim arenasporta, gdje se jos moze pogledati celzi-real veceras na kabelskoj?
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#882 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Logovan wrote: 27/04/2021 19:45 @kakaljin A gdje ti je metla? Valja cistiti stadion.
Spremio sam i za ciscenje

Image

A ovim metem :-D :-D :-D :-D :-D

Image
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#883 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

_Reds_ wrote: 27/04/2021 19:13 Je li ovo koncesija ili zakup?

Ako je zakup, ne mozemo bas reci da je nase.
Vjerujem pravnicima koji su za ovo pregovarali, jer ja baš i ne znam razliku između zakupa i koncesije, ali ni u jednom slučaju ne bi mogli reći da je naše.
Znam da je za koncesiju maximum 30+15 godina, ne znam postoji li maximum za zakup?

U svakom slučaju, svaka čast, napokon imamo neka prava na Koševu, ogromna stvar završena za narednih 30 godina :D
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#884 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Max Bunker »

Anquilla wrote: 27/04/2021 20:00
_Reds_ wrote: 27/04/2021 19:13 Je li ovo koncesija ili zakup?

Ako je zakup, ne mozemo bas reci da je nase.
Vjerujem pravnicima koji su za ovo pregovarali, jer ja baš i ne znam razliku između zakupa i koncesije, ali ni u jednom slučaju ne bi mogli reći da je naše.
Znam da je za koncesiju maximum 30+15 godina, ne znam postoji li maximum za zakup?

U svakom slučaju, svaka čast, napokon imamo neka prava na Koševu, ogromna stvar završena za narednih 30 godina :D
Najam ti je kada samo koristiš neko dobro, tipa uzeo si stan u najam i u njemu živiš
Zakup ti je kada koristiš neko dobro ali ga koristiš i za stvaranje nekog kapitala, zaradu ukratko napisano (moze od drzave a moze i od fizickog lica).
A koncesija je kada neki državni organ (država, entitet, kanton, opština) neko društveno dobro i sl. da na korištenje u određenom vremenskom periodu pri tome ogranicavajuci svoja prava za stvaranje nekog profita.
Ukratko napisano.

Danas dobih haber da su nam dresovi za iducu sezonu Errea.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#885 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Anquilla wrote: 27/04/2021 20:00
_Reds_ wrote: 27/04/2021 19:13 Je li ovo koncesija ili zakup?

Ako je zakup, ne mozemo bas reci da je nase.
Vjerujem pravnicima koji su za ovo pregovarali, jer ja baš i ne znam razliku između zakupa i koncesije, ali ni u jednom slučaju ne bi mogli reći da je naše.
Znam da je za koncesiju maximum 30+15 godina, ne znam postoji li maximum za zakup?

U svakom slučaju, svaka čast, napokon imamo neka prava na Koševu, ogromna stvar završena za narednih 30 godina :D
Ne znam u čemu je fora sa.ove 4 hiljade, nije da je zapelo opcini za te pare, a ne znam da li sticemo neko vece pravo u slučaju nekog trajnog otkupa ako smo davali 4 milje a ne jednu marku?
User avatar
omega369
Posts: 9436
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#886 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by omega369 »

Ma brate nije uopste bitno, ne treba razbijati glavu. Vjerujem da je ekipa koja je ovo radila, a eto mnogi nisu ni znali da se radilo, dobro znala sta radi, sta moze izvuci i sta moze potpisati.
Napravljan je jedan korak, kljucni. Po meni veci je problem imamo li mi pare ili gdje mislimo naci pare, jer kosevo je ogroman zalogaj

Sa parama, nema tog ugovora koji se ne moze korigovati. Ali bez para, tesko nam se
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#887 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Evo objavili su na zvaničnoj i na instagramu da možete postaviti pitanje sve što vas interesuje. Čitala izgleda Sabrina forum :-D U subotu prije derbija potpisivanje i tad ce biti sve javno, ali se može pitati sto nas interesuje. Ovo bi igračima trebao biti dodatni motiv ako se VM usudi konačno napasti nekoga.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#888 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Max Bunker wrote: 27/04/2021 22:02
Anquilla wrote: 27/04/2021 20:00
_Reds_ wrote: 27/04/2021 19:13 Je li ovo koncesija ili zakup?

Ako je zakup, ne mozemo bas reci da je nase.
Vjerujem pravnicima koji su za ovo pregovarali, jer ja baš i ne znam razliku između zakupa i koncesije, ali ni u jednom slučaju ne bi mogli reći da je naše.
Znam da je za koncesiju maximum 30+15 godina, ne znam postoji li maximum za zakup?

U svakom slučaju, svaka čast, napokon imamo neka prava na Koševu, ogromna stvar završena za narednih 30 godina :D
Najam ti je kada samo koristiš neko dobro, tipa uzeo si stan u najam i u njemu živiš
Zakup ti je kada koristiš neko dobro ali ga koristiš i za stvaranje nekog kapitala, zaradu ukratko napisano (moze od drzave a moze i od fizickog lica).
A koncesija je kada neki državni organ (država, entitet, kanton, opština) neko društveno dobro i sl. da na korištenje u određenom vremenskom periodu pri tome ogranicavajuci svoja prava za stvaranje nekog profita.
Ukratko napisano.

Danas dobih haber da su nam dresovi za iducu sezonu Errea.
Hvala na pojašnjenju, pretpostavljam da je ovo naše zakup.

Ima li zakonski neki rok regulisan koji vremenski period je maximum?
I je li i u jednom od slučajeva regulisano šta se dogodi kad vrijednost ulaganja premaši realnu vrijednost stadiona?

Samo razmišljam, nije neki dugi vremenski period, a vjerovatno je skupo ulaganje do CAT4.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#889 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Anquilla wrote: 28/04/2021 16:04 Hvala na pojašnjenju, pretpostavljam da je ovo naše zakup.

Ima li zakonski neki rok regulisan koji vremenski period je maximum?
I je li i u jednom od slučajeva regulisano šta se dogodi kad vrijednost ulaganja premaši realnu vrijednost stadiona?

Samo razmišljam, nije neki dugi vremenski period, a vjerovatno je skupo ulaganje do CAT4.
Da, zakup. Nije skupo za ulaganje do CAT4, dobili smo stadion na 30 godina +15 dodatnih.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#890 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Vratih sjednicu OV Centar na youtube.

Ova jedna vijećnica pročita dio sporazuma po kojem parking ostaje CSR-u, to mi je malo iznenađenje, mislila sam da ide sve nama.
Spominje i neki naknadni ugovor o zakupu parkinga na dan utakmica, pa se nadam da će to biti nešto simbolično.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#891 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Nisam ekspert ali koncesija ako nista bolje zvuci nego zakup....zbog pilanja i provokacija.

Butmir je koncesija ako se ne varam i to od omrazenog Memica. Mrzak lik ali ne treba zaboraviti.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#892 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by gold'n'brown »

Mislim da kanton Sarajevo nikada nije donio zaokon o koncesijama pa je morao biti zakup, ali efektivno je isto jer opstina ne moze jednostrano prekinuti ugovor koji je na 30 + 15 godina ako mi ispunjavamo sve obaveze.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#893 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Šta reći....
Predsjednik FK Sarajevo, Damir Kasum, otkrio je nevjerovatan detalj tokom gostovanja u jutarnjem programu N1 televizije "Novi dan".

Govoreći u ovoj emisiji, gdje je gost još bio i direktor FK Velež Džemil Šoše, o problemima koji potresaju bh. fudbal u posljednje vrijeme, Damir Kasum je otkrio jedan nevjerovatan detalj.

Naime, on je u programu rekao kako je jedan od članova stručnog štaba FK Sarajevo čuo komunikaciju između sudija, koji su željeli da naknadno upišu žuti karton Ameru Dupovcu, čime bi štoper Sarajeva bio izgubljen za derbi protiv Željezničara.

Karton Dupovca je i izazvao dosta polemike, u prvi mah se mislilo da ga je i on dobio tokom gužve poslije penala za Zrinjski, međutim na press konferenciji je potvrđeno da nije, kao i uvidom u zapisnik utakmice.
https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... evo-652357
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#894 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Karikaturist »

Sami protiv svih.
Kakva blamage sa sastankom. :mrgreen:
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#895 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Ni zeljo ni zrinski ni siroki nemaju problema sa sudjenjem pa im ne treba sastanak. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Svakako treba prije slijedece sezone sastanak napraviti za dogovor, sto da ne mi kao najveci klub u drzavi daorganizujemo sastanak

Ovaj sad je da se vidi sta dalje u prvenstvu da se regularno zavrsi
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#896 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Svi nam sad krivi sto ne mozemo nikog dobiti i sto smo prokockali +13.Eto nam Vico kriv sto su nas Borac i Zrinja trehnuli na sred Koseva.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#897 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Organizovati novi sastanak, recimo prije pocetka naredne sezone, pa organizovati opet i opet i opet.... Stalno zvati na sastanke, tjerati klubove da dolaze.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#898 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Logovan wrote: 29/04/2021 12:04 Organizovati novi sastanak, recimo prije pocetka naredne sezone, pa organizovati opet i opet i opet.... Stalno zvati na sastanke, tjerati klubove da dolaze.
Ma nema ništa od toga.

Čak i da imamo udruženje klubova, misliš da bi jednoglasan stav imali za suđenje u Motaru sada?
Bukvalno, par je pitanja u kojim su klubovi jednoglasni, tereni, prelazni rok i slično.
Ovo ostalo nisu i neće nikad ni biti.

Bataliti, energiju uložiti u druge stvari.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#899 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Anquilla wrote: 29/04/2021 12:13
Logovan wrote: 29/04/2021 12:04 Organizovati novi sastanak, recimo prije pocetka naredne sezone, pa organizovati opet i opet i opet.... Stalno zvati na sastanke, tjerati klubove da dolaze.
Ma nema ništa od toga.

Čak i da imamo udruženje klubova, misliš da bi jednoglasan stav imali za suđenje u Motaru sada?
Bukvalno, par je pitanja u kojim su klubovi jednoglasni, tereni, prelazni rok i slično.
Ovo ostalo nisu i neće nikad ni biti.

Bataliti, energiju uložiti u druge stvari.
Vala neka se potrude, od price i zalbi nemaju nista. Svi pricaju o napretku pa evo organizujte sastanke, dogovarajte se sta uraditi, itd. Ko bude odustao ili ko bude namjerno isao u kontru drugima, onda ih prozovi fino neka se zna kakvi su.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#900 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Nek naprave sastanak i analiziraju ucinak u posljednjih 10 tekmi, to bi bilo svrsishodnije za klub. Taljenje i malograđanstvo je unazadilo projekat pet godina nazad. Jebo ih sastanci s ligom, kao da ce ih neko dozivljavat
Post Reply