Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#977 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Logovan wrote: 05/05/2021 09:24
last mohicans wrote: 04/05/2021 22:56 Vladan na ljeto u DZ, spominje se 400000€. Jebem mu miša za ovako mladog golmana ne mozemo milion dobiti.
https://sportsport.ba/fudbal/adnan-kova ... amo/398256
Ma da bog do dobili milion, pa čak i 700, 800 hiljada eura, ali ionako sumnjam da će otići u Dinamo. Procenat isto treba nabiti, da ne bude neka sića.
Šta god da urade imaće se materijala za priču. Ako ga prodaju biće otišao za siću, sad smo oslabljeni ,nemamo golmana.Ako ga ostave biće otišao dzabe. Najbolje bi bilo da ga kupi neko , da nam uplati dobre pare i ostavi Vladana na posudbi koju godinu :D
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#978 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by TheTraveler »

Ma kad bi beko pljunuo 2 mil € za njega, nebi se cini mi se niko bunio.
Ali iz ove zabokrecine bi jedino Mamic uspio izvuci te pare.
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#979 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Imam jednu konkretnu zamjerku Klubu, nevezano za trenutna dešavanja :)

Naručila sam kartu u subotu online, i jedina opcija pošte je bila brza pošta, koja košta 6KM.
Hajde što je tek danas došla, iako sam u Sarajevu, ali ovo stvarno nije poslano brzom poštom, nego običnom.
Čak na markici stoji cijena 1,5 KM.

Image

Halal pare što se mene tiče, ali bi se ovo trebalo ispraviti ubuduće.

Svaka čast ovom koji je uzeo kartu broj 001 :D

Image
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#980 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

TheTraveler wrote: 05/05/2021 14:22 Ma kad bi beko pljunuo 2 mil € za njega, nebi se cini mi se niko bunio.
Ali iz ove zabokrecine bi jedino Mamic uspio izvuci te pare.
Ma samo Mamic, Arapi ne bi dali ni toliko. Ja sam se godinama nadao da cemo konacno vidjeti to veliko Sarajevo, pocece milionski transferi, a ustvari se ide prema nazad, izgleda.

Npr.kada slusas ljude o Djokanovicu, covjece, imas osjecaj da ce covjek negdje otici za najmanje 3-4 miliona, a ja znam da nece otici za vise od 300 ili 400 hiljada. Daj Boze da se ja poserem po ovom svom misljenju ali eto.
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#981 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jay_air »

Anquilla wrote: 05/05/2021 17:05 Imam jednu konkretnu zamjerku Klubu, nevezano za trenutna dešavanja :)

Naručila sam kartu u subotu online, i jedina opcija pošte je bila brza pošta, koja košta 6KM.
Hajde što je tek danas došla, iako sam u Sarajevu, ali ovo stvarno nije poslano brzom poštom, nego običnom.
Čak na markici stoji cijena 1,5 KM.

Image

Halal pare što se mene tiče, ali bi se ovo trebalo ispraviti ubuduće.

Svaka čast ovom koji je uzeo kartu broj 001 :D

Image
ti si i dobro prosla kakvih je slucajeva bilo

o tome sto su najavili u 12 a tek u 2 poceli sa prodajom, raja ko debili cekali po Suncu dok poste

da bi u fan shopu prodavali samo od 10KM, prvom kupcu na kasi receno da je 1946 karta sa dresom prodata, a lik od 11:30 cekao tu :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#982 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Nije počela od 2, nego od 1 sat i nije bila samo od 10 KM, nego je bila i ona od 100 KM.
kakaljin
Posts: 11636
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#983 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by kakaljin »

Logovan wrote: 05/05/2021 18:15 Nije počela od 2, nego od 1 sat i nije bila samo od 10 KM, nego je bila i ona od 100 KM.
Malo se kasnilo, jer su se cekale karte, ja sam isto uzeo odmah onu od 100 KM, tako da ova konstatacija nije tacna sto je rekao da se nije moglo uzeti i da se dugo cekalo
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#984 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Sramota ovo sa ukidanjem skole AFH, ili?

Nije samoodrziv projekat ali je nekakva obaveza prema najmladjim. Ne zaradjuje ni UNIS na djeci pa ima skolu.

Do sad najgori potez ove uprave, bas ono u stilu plasticnih klubova gdje su pare sve. Prvi ja sam govorio da je treba prodrmati jer ne znam igraca koji je iz te skole dobacio do prvog tima ali ipak ukinuti i onda vrebati te najmladje iz Novig Grada, Unisa, Olimpika, Zelje je sramota.

Cudi me niko se nije osvrnuo na ovo.
DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#985 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by DahZmaja »

Grean wrote: 05/05/2021 20:43 Sramota ovo sa ukidanjem skole AFH, ili?

Nije samoodrziv projekat ali je nekakva obaveza prema najmladjim. Ne zaradjuje ni UNIS na djeci pa ima skolu.

Do sad najgori potez ove uprave, bas ono u stilu plasticnih klubova gdje su pare sve. Prvi ja sam govorio da je treba prodrmati jer ne znam igraca koji je iz te skole dobacio do prvog tima ali ipak ukinuti i onda vrebati te najmladje iz Novig Grada, Unisa, Olimpika, Zelje je sramota.

Cudi me niko se nije osvrnuo na ovo.
Jesi li siguran za boldirano ? Unis ima 20+ dječaka 2009 god x50 KM. To je samo jedna selekcija.
Gdje su ostala godišta.
Ovdje je u pitanju kolizija škole AFH i akademije te loš rad, nedostatak vizije i što je počelo mućkanje.
Imaš dječaka koji zna a roditelji nemaju novce za akademiju a u akademiji imaš dobar broj djece čiji roditelji imaju šuške ali djeca flop.
Smatram promašaj ljudi u klubu jer za ovoliko vremena nisu našli adekvatan podmladak za prvi tim.
Sigurno u Trebinju ili bilo kojem dijelu BiH raste novi Cimirot, Džeko itd... Samo nehljebi nemaju oko da ga prepoznaju.
Možda bi i prepoznali ali kada bi adekvatno tražili.
Jebeni Juventus dođe u našu avliju pa trkelja ima li koje talentovano dijete.
Samo ovi idioti čekaju da im dođe na noge talenat...
nidjevezesazivotom
Posts: 8
Joined: 02/08/2017 15:04

#986 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by nidjevezesazivotom »

podrska opstanku skole fudbala Asim Ferhatovic Hase

https://www.facebook.com/groups/752933668739386
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#987 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by jay_air »

Logovan wrote: 05/05/2021 18:15 Nije počela od 2, nego od 1 sat i nije bila samo od 10 KM, nego je bila i ona od 100 KM.
13:53 mu na racunu pise a bio je medju prve 3 osobe u redu, izvinjavam se, slagao sam za 7 minuta
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#988 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

jay_air wrote: 06/05/2021 10:11 13:53 mu na racunu pise a bio je medju prve 3 osobe u redu, izvinjavam se, slagao sam za 7 minuta
Ma ok, nebitno vala. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#989 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Grean wrote: 05/05/2021 20:43 Sramota ovo sa ukidanjem skole AFH, ili?

Nije samoodrziv projekat ali je nekakva obaveza prema najmladjim. Ne zaradjuje ni UNIS na djeci pa ima skolu.

Do sad najgori potez ove uprave, bas ono u stilu plasticnih klubova gdje su pare sve. Prvi ja sam govorio da je treba prodrmati jer ne znam igraca koji je iz te skole dobacio do prvog tima ali ipak ukinuti i onda vrebati te najmladje iz Novig Grada, Unisa, Olimpika, Zelje je sramota.

Cudi me niko se nije osvrnuo na ovo.
Meni je ovo skroz iznenađujuća vijest, kontam čuj gasi se ŠK AFH, teško mi je palo. Sad sam u strahu na šta će ovo ličiti u narednim godinama. :-) Shvatam da su finansijski gubici veliki, ali zar je gašenje škole jedino rješenje. Valjda na dobro izađe. Nadam se da imaju dobar plan šta i kako dalje. :?
I mogli su prvo sačekati da se završi sezona pa da onda jave da je ŠK ugašena. Ovako je bezveze 5 kola prije kraja dok muku mučimo da osvojimo titulu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18222
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#990 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by GandalfSivi »

Danasnje objasnjenje je puno toga pojasnilo. Ide se na outsourcing u mladjim kategorijama, nelosa ideja, ali ipak treba zadrzati odredjeni stepen kontrole i na procesima kod “partnera”.

Nesta teoretski razmisljam, nije za teme ali opet, kako bi se mogao uvesti total quality management (usko objasnjen kao six sigma) u sport... Mogao bi se zanimljiv doktorat na tu temu napisati...
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#991 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Anquilla »

Grean wrote: 05/05/2021 20:43 Sramota ovo sa ukidanjem skole AFH, ili?

Nije samoodrziv projekat ali je nekakva obaveza prema najmladjim. Ne zaradjuje ni UNIS na djeci pa ima skolu.

Do sad najgori potez ove uprave, bas ono u stilu plasticnih klubova gdje su pare sve. Prvi ja sam govorio da je treba prodrmati jer ne znam igraca koji je iz te skole dobacio do prvog tima ali ipak ukinuti i onda vrebati te najmladje iz Novig Grada, Unisa, Olimpika, Zelje je sramota.

Cudi me niko se nije osvrnuo na ovo.
Mujakić, ja mislim da je on bio u ŠF AFH.

Ma pazi, na rezultatima se vidi da je rad u toj školi bio nikakav, baš služilo za uhljebljenje tzv. "legendi", kojima nisu mogli ništa.

Teško je uvesti red među takve trenere, a moram reći, ovaj novi model rada mi izgleda skroz OK.
Partnerski odnos sa školama fudbala koje to žele i filter za Akademiju, koja će imati U12 generaciju.
Nije to nikakvo vrebanje, ko hoće-hoće :)
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#992 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

PREDSTAVLJEN NOVI KONCEPT RADA OMLADINSKOG POGONA, ŠKOLE FUDBALA POZVANE NA SARADNJU

https://fksarajevo.ba/omladinski-pogon/ ... adnju/6062

:skoljka:
User avatar
PhilJacksonIzvala
Posts: 585
Joined: 30/04/2020 10:35

#993 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by PhilJacksonIzvala »

Sto vise pljuju po ovoj odluci, a pogotovo kad vidim ko je pljuje, to sam vise ubijedjen da je ispravna.
last mohicans
Posts: 11976
Joined: 09/08/2012 23:19

#994 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Ovo sad mi liči na pritisak trenera preko roditelja, a i roditelja samih. U ovom obracanju masu nekih stvari nigdje veze, eto odgojna komponenta treniranja najbitnija. Pa nismo mi FK Odgoj. Naravno, timski duh, sport, odgoj, zalaganje, sve to stoji i ide jedno s drugim. Sad da roditelji uređuju podmladke profesionalnih klubova, ma ne ide brate. Onda mogu i sami, par njih, osnovati školu fudbala, zaposliti ove trenere bez posla, svi sretni. Ali mora to biti AFH skola fudbala,ljepse zvuči kad se rodbini i prijateljima tako kaže,mali minu skoli fudbala AFH. Toliko škola fudbala koje možda i bolje rade u nekim segmentima. Valter je solidna škola, Olimpik, je li sad Novi Grad se zove, nisam siguran. Obuca ima svoju školu fudbala, ne mora se u Zelju ici,ako su roditelji zagriženi pitari. Spominju se toliki talenti koji su prosli, pa gdje su, dobaci li iko do akademije, a da ne pričamo o prvom timu? Ovo mi sad liči na ono tipično naše, sad cemo mi njih protestima, peticijama i svim ostalim vrstama pritisaka. Dođe mu ga kao povratak u škole, aj pomagaj, sta ce nam biti od djece. Vratis ih u škole, roditelji odustanu od iste, bolje ocjene online. Ne znam, ja da sam na mjestu kluba ustrajao bih, ako je ova odluka temeljito analizirana i donesena na činjenicama, a vjerujem da jeste.
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#995 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Svaka promjena u nasem drustvu izazove tektonske poremecaje. "Dobro je, samo nek ne puca".

Meni licno nije iznenađenje ovakva reakcija.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#996 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Grean »

Ma ne mogu opravdati odluku nikako jer ovo je kako god sramota. Ima valjda nesto i mimo para.

Jebo te i titula kad si uskratio djeci da treniraju u klubu koji vole. Kakva je to konekcija, dijete ti stasa za fudbala i ti ides u Olimpik i Zelju jer tvoje klub nema skolu.

Fula samo takva i cini mi se samo se cekala odluka za stadion da ne bi ljudi rekli kome da ga dajemo, nekom ko da 200 hiljada godisnje plate Mesanovicu a zao mu uloziti da djecu skloni sa ulice, ispuni im snove. Kako bi otvorili skolu u Kozarcu ili Janji.

Bit ce naravno razlicitih misljenja ali meni je ovo klasicni neoliberalni, lesinarski potez.
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#997 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ZonFon »

Kod nas ili svi sišu budžetsku sisu ili su izgubili konekciju sa stvarnošću. Vlasnika interesuje novac i rezultat a toga nije bilo u skoli fudbala.

Onog trenutka kad smo prodali upravljacka prava mi smo tacno odredili nas pravac.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#998 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Pitar sa Kariba »

Nekako sam i za i protiv. Treba malo vremena. Vidjet cemo kakvi ce i hoce li ih uopste biti dogovori sa ŠF.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#999 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by animus »

Da je skola davala rezultate nebi bila ukinuta. Po svemu izgleda da ta škola nije ispunila ocekivanja. Roditelji kazu da skola nije nista kostala klub jer su oni finansirali kroz članarinu. Onda super neka preuzmu skolu i nastave da je finansiraju. Nema potrebe da se ljute na klub.
Mislim da je ovaj novi koncept puno bolji i da ce u budućnosti dati bolje rezultate.
last mohicans
Posts: 11976
Joined: 09/08/2012 23:19

#1000 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

Djeci treba punuditi alternativu, sad je li se svima sviđa i da li zadovoljavajuca za obje strane, to ne znam. Očito nije..klub teži ka sto vecoj profesionalizaciji. Ako je škola služila za uhljebenje "zasluženih" ne treba to više da bude, jer rezultata nema. Lupit cu sad procenat, ako ga kažem, da je veliki broj te djece išao u školu tek onako da se kaže trenira mi mali. Mislim da je tu vrlo malo bilo onih koji obecavaju ili ih je bilo, a "zaslužni" ih nisu prepoznali. Naravno, nisu tu ni djeca kriva, pa ni roditelji, vec oni koji to nisu prepoznali, pa i sam vrh kluba. I njihova je odgovornost, podjednaka. Moras znati šta ti se radi ili bolje reci ne radi u mlađim kategorijama. Opet klub nudi opciju da najbolji budu praceni i prebacivani u U12 i U13, ako dijete odskače od prosjeka, a velika vecina je prosjek i to ce ostati, nikad nece dobaciti do nivoa akademije. To je činjenica, ali im treba dati priliku u drugim školama. Onda takvi mogu trenirati bilo gdje, ako je samo do toga daj da mali puca loptu. Vjerujem da se teren kod Zetre dobro placao, treneri su se placali, lopte, rekviziti, kad se uzme ta članarina, ne znam koliko je pokrivala i baci na papir, dođeš do minusa. Koliki ceh nerada trenera placaju roditelji i djeca, sigurno da i toga ima. Govorio sam ranije, često u Safet Zajko gledam mlađe kategorije nekih škola. Ljudi moji, kad se sjetim nas iz mahale, od kojih nisu 2-3 trenirala, mi smo bili galaktikosi za tu djecu. Dosta njih je tu zalutalo, a sigurno da ni treneri ne mogu doci do željenih rezultata sa manjkom talenta, ali bi radom trebali. To im je posao i to treba da rade.
Post Reply