Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1101 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

il dottore wrote: 11/05/2021 21:59 Raspad sistema u klubu je poceo u Husrefovom mandatu na +11 na tabeli, onog trenutka kada su iz uprave odrzali sastanak sa igracima mimo trenera. To znaci da su se ublehasi i neznalice osjetili dovoljno strucnim da oni sami rjesavaju vodjenje ekipe mimo trenera i strucnog staba. Nakon duple krune ublehasi nisu znali da rijese pitanje trenera nego su odugovlacili, kasnilo se sa pripremama. Pa su ponudili Husrefu novi ugovor ali mu nisu htjeli dovesti pojacanja koja je trazio i koja bi odgovarala nivou kluba.

Husref je sa raspadnutom, desetkovanom ekipom na polusezoni bio prvi na tabeli i tada mu daju otkaz. Da bi se oprali trose ogromne za BiH uslove pare na dovodjenje igraca, pojacanja prema njihovom misljenju (mladi reprezentativci, Tino...). Osvaja se korona titula i sreci ublehasa nije bilo kraja. Jos kad je krenula nova sezona bez poraza ego im je eksplodirao, prave najplaceniju ekipu u historiji FKS i BiH lige. I onda kad se zaigralo na proljece dobijemo ovo.

Tesko je reci sta je najgore sto su ublehasi i paraziti uradili. To sto su podijelili navijace pa imamo grupu pusikuraca koji poslije svake pobjede objavljuju slike Husrefa kako place poslije otkaza. Ili to sto su potrosili ogromne pare za nase uslove, nisu napravili nikakav rezultat niti afirmisali mladog igraca i sto su doveli u pitanje daljnji angazman investitora Tana i Nama.

Uglavnom klasicna nasa BiH prica, imali smo sve uslove (citaj pare kao najvaznije) ali kokosarski lopovluk i ublehasi su sve sjebali
Od A do Ž :thumbup:
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#1102 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by cpu_fan »

ova uprava mora letiti !
User avatar
Logovan
Posts: 94156
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1103 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Dr. Kuca wrote: 12/05/2021 09:32 Bas trebas biti umjetnik pa napraviti ovo sto ste napravili. Umrite.
Baš. :-) Ovo nije normalno majke mi. Zato neka se svi pokupe i odu bila titula ili ne, pa sve i da je dupla kruna hvala, doviđenja i prijatno.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1104 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by foxlife »

nas mentalitet je takav daj danas 10000 a ne sutra 100000
to sto ne znamo i nemamo ni obrazovanih ni strucnih je posebna prica
ako sarajevo zeli uspjeti na duze staze treba poceti haman od nule i prvih par godina raditi na organizaciji cjelokupnoj a da rezultat ne bude u prvom planu

kada se posloze treneri od namladjih do juniora pa onda od uprave i ovih koji su spona izmedju uprave i strucnog staba kao sportski direktor i sl onda se moze pricati o nekom uspjehu na duze staze
biranjem trenera koji odgovaraju igri sarajeva a ne da juce dolazi trener koji gura odbranu a sutra novi gura napad uz formacije 352 a drugi 433
tek tada sarajevo moze uspjeti i u europi i doci u grupe

al mi to ne znamo jer nam je tesko cekati 2-3 godine hocemo sve odmah i sad a onda se hvatamo za glavu kad se desi nesto ovako
imamo dokaza milion samo treba pogledati uspone i padove zelje i sarajeva i sve ce se samo reci
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1468
Joined: 25/07/2015 14:13

#1105 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Ne može ga voditi Kusturica, Dino, Sabrina, Rumeni, Bukovica i sl. Tačka!!!
Gubitkom titule mi gubimo cca dva miliona eura, jer nećemo ići u LP, nego neku konferencijsku ligu. I neko za to treba da odgovara!
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1106 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by foxlife »

rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 12:06 Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Ne može ga voditi Kusturica, Dino, Sabrina, Rumeni, Bukovica i sl. Tačka!!!
Gubitkom titule mi gubimo cca dva miliona eura, jer nećemo ići u LP, nego neku konferencijsku ligu. I neko za to treba da odgovara!
fk itekako mogu voditi pravnici i ekonomisti i takvi uglavnom i vode klubove svuda po svijetu a da su uspijesni
to sto su kod nas isti ti pravnici ekonomisti itd sa travnickog fakulteta je prica o nama samima a ne o tome kako se vodi klub
a kao i pravnici kod nas su fudbaleri priuceni za taj posao vodjenja klubova i zbog toga klubovi ne mogu uspijeti na duge staze
User avatar
Logovan
Posts: 94156
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1107 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Ne mogu ga vala voditi ni fudbaleri ako pojma nemaju. :D

Pametni, obrazovani ljudi, itd, a to hoce li biti fudbaleri ili ekonomisti ili sta ja znam to je manje bitno.
izvrsni direktor
Posts: 9119
Joined: 20/12/2018 16:11

#1108 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 12:06 Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Svi najveci svjetski klubovi su dokaz ove tvrdnje, kakav je samo fudbaler bio Florentino Perez. Ili tek barcelonina fudbalska legenda Joan Laporta
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#1109 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by internazionale »

rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 12:06 Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Ne može ga voditi Kusturica, Dino, Sabrina, Rumeni, Bukovica i sl. Tačka!!!
Gubitkom titule mi gubimo cca dva miliona eura, jer nećemo ići u LP, nego neku konferencijsku ligu. I neko za to treba da odgovara!
Pitanje uprave se ispostavilo kao pitanje svih pitanja
Trebaju ti ljudi koji znaju ali i koji imaju trunku obraza a to je kombinacija jednaka kao šestica na lotu

Najveći ali najveći kapital FK Sarajevo su navijači. Naravno ne mislim na onu retardiranu i zaostalu manjinu
Navijači su "izmislili" i omogućili dolazak stranog investitora u klub. Navijači su najzaslužniji za dobijanje stadiona
Potrebno je da se te pametne navijačke snage max uključe kako bi se pokušalo spasiti što se spasiti da. Dok ne bude prekasno
molotovljev
Posts: 119
Joined: 23/11/2017 22:25

#1110 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by molotovljev »

internazionale wrote: 12/05/2021 12:22
rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 12:06 Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Ne može ga voditi Kusturica, Dino, Sabrina, Rumeni, Bukovica i sl. Tačka!!!
Gubitkom titule mi gubimo cca dva miliona eura, jer nećemo ići u LP, nego neku konferencijsku ligu. I neko za to treba da odgovara!
Pitanje uprave se ispostavilo kao pitanje svih pitanja
Trebaju ti ljudi koji znaju ali i koji imaju trunku obraza a to je kombinacija jednaka kao šestica na lotu

Najveći ali najveći kapital FK Sarajevo su navijači. Naravno ne mislim na onu retardiranu i zaostalu manjinu
Navijači su "izmislili" i omogućili dolazak stranog investitora u klub. Navijači su najzaslužniji za dobijanje stadiona
Potrebno je da se te pametne navijačke snage max uključe kako bi se pokušalo spasiti što se spasiti da. Dok ne bude prekasno
To je to, sve receno u kratkim crtama, ali i putokaz u kojem smjeru treba da idemo.
Jasno je bilo prije sest mjeseci da ce ova pogresna politika dozivjeti sudbinu - od sjaja do ocaja.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1468
Joined: 25/07/2015 14:13

#1111 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

izvrsni direktor wrote: 12/05/2021 12:18
rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 12:06 Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Svi najveci svjetski klubovi su dokaz ove tvrdnje, kakav je samo fudbaler bio Florentino Perez. Ili tek barcelonina fudbalska legenda Joan Laporta
Ala su ga vodili, svaka im čast. Milijarda+ duga svaki :lol: :-)
S druge strane imamo Bayern na čijem su čelu Franz, Henes i Rumenige.
izvrsni direktor
Posts: 9119
Joined: 20/12/2018 16:11

#1112 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 13:01
izvrsni direktor wrote: 12/05/2021 12:18
rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 12:06 Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Svi najveci svjetski klubovi su dokaz ove tvrdnje, kakav je samo fudbaler bio Florentino Perez. Ili tek barcelonina fudbalska legenda Joan Laporta
Ala su ga vodili, svaka im čast. Milijarda duga svaki :lol: :-)
A tek Nasser Al-Khelaifi, kakav je to fudbalercina bio.
Roman abramovic, legenda fc Chelsea
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1113 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by foxlife »

rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 13:01
izvrsni direktor wrote: 12/05/2021 12:18
rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 12:06 Po 1000-ti put se dokazalo da FK mogu voditi samo fudbaleri uz pomoć vodonoša tipa pravnika, ekonomista i ostalog pomoćnog kadra...
Svi najveci svjetski klubovi su dokaz ove tvrdnje, kakav je samo fudbaler bio Florentino Perez. Ili tek barcelonina fudbalska legenda Joan Laporta
Ala su ga vodili, svaka im čast. Milijarda+ duga svaki :lol: :-)
S druge strane imamo Bayern na čijem su čelu Franz, Henes i Rumenige.
s druge strane zakon u njemackoj u vezi klubova i zakoni u drugim drzavama u vezi klubova su potpuno razliciti
i bayern je jedini uspjesan klub kojeg vode fudbaleri
s tim da im na ruku ide svasta nesto al da ne bude to kao izgovor
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#1114 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dr. Kuca »

Ljudi ne kontaju razliku izmedju investitora i sportskog direktora, direktora, predsjednika. Balija.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1468
Joined: 25/07/2015 14:13

#1115 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by rocco_siffredi »

Dr. Kuca wrote: 12/05/2021 13:12 Ljudi ne kontaju razliku izmedju investitora i sportskog direktora, direktora, predsjednika. Balija.
:thumbup:
Niko ne kaže da u klubu ne treba biti pravnika, ekonomista itd. Naravno da treba, ali fudbalske stvari treba da vodi fudbaler i to s klikerom, a ne ublehe tipa Ibrakovića ili Hadžića. O Sabrini ili Rumenom i da ne govorim.
Last edited by rocco_siffredi on 12/05/2021 13:27, edited 2 times in total.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#1116 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by the_stick »

velike fudbalske legende braca Mamic su trenutno bez angazmana... predstavljaju idealni spoj za pozicije sefa strucnog staba i sportskog direktora... malo ih jebe sto ne bi bas mogli ici na gostujuce utakmice van BiH, ali to mogu odraditi online...

samo kazem...
izvrsni direktor
Posts: 9119
Joined: 20/12/2018 16:11

#1117 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by izvrsni direktor »

rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 13:25
Dr. Kuca wrote: 12/05/2021 13:12 Ljudi ne kontaju razliku izmedju investitora i sportskog direktora, direktora, predsjednika. Balija.
:thumbup:
Pa sportski direktor vam je bio fudbalska legenda, do neki dan. Ili smatrate da na sve te pozicije trebaju fudbaleri doci?
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#1118 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dr. Kuca »

izvrsni direktor wrote: 12/05/2021 13:27
rocco_siffredi wrote: 12/05/2021 13:25
Dr. Kuca wrote: 12/05/2021 13:12 Ljudi ne kontaju razliku izmedju investitora i sportskog direktora, direktora, predsjednika. Balija.
:thumbup:
Pa sportski direktor vam je bio fudbalska legenda, do neki dan. Ili smatrate da na sve te pozicije trebaju fudbaleri doci?
Jeste i radio mega dobar posao u odnosu na ono kad je sabrina dovodila.
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1119 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

Hadzic je doveo dva igraca da valjaju to su Fanimo i Tatar ostalo sve go prosjek.Po meni samo 3 igraca zasluzuju prvih 11 a to Kovacevic,Djokanovic i Fanimo ostali svi su debelo zakazali.
1Namcor
Posts: 290
Joined: 29/05/2020 17:52

#1120 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by 1Namcor »

Dinostula wrote: 12/05/2021 13:40 Hadzic je doveo dva igraca da valjaju to su Fanimo i Tatar ostalo sve go prosjek.Po meni samo 3 igraca zasluzuju prvih 11 a to Kovacevic,Djokanovic i Fanimo ostali svi su debelo zakazali.
Milicevic, Dupovac, Oremus... i Hodzic se popravio - zadnjih nekoliko utakmica je odigrao na nivou na kojem je bio kad je dosao... Ja bih zadrzao i Mesanovica, trci, ganja a kad bi imao pravog veznog iza sebe mislim da bi proradio i sto se tice golova.
User avatar
Dinostula
Posts: 3594
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#1121 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

1Namcor wrote: 12/05/2021 13:54
Dinostula wrote: 12/05/2021 13:40 Hadzic je doveo dva igraca da valjaju to su Fanimo i Tatar ostalo sve go prosjek.Po meni samo 3 igraca zasluzuju prvih 11 a to Kovacevic,Djokanovic i Fanimo ostali svi su debelo zakazali.
Milicevic, Dupovac, Oremus... i Hodzic se popravio - zadnjih nekoliko utakmica je odigrao na nivou na kojem je bio kad je dosao... Ja bih zadrzao i Mesanovica, trci, ganja a kad bi imao pravog veznog iza sebe mislim da bi proradio i sto se tice golova.
Mozda bi jos Oremusa u prvih 11 to sve sto si nabrojao meni bi bila klupa.Ne kazem da ih sve treba otjerati moras imati nekog i da udje ali brate na sta smo spali pa Dupovac je bio klupa igracima poput Lazica i Mujakica.Dusan Hozic je poceo da igra nakon 5-6 godina bas sada kad mu istice ugovor za 2 mjeseca.Bekove je najteze naci pa je to jedini razlog radi kojeg ce mozda ostati.
User avatar
Logovan
Posts: 94156
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1122 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Bordo klub navodno čeka instrukcije iz Vijetnama, a glavni problem predstavlja Marinovićeva odšteta.

Marinović naime ima važeći ugovor sa Sarajevom i u slučaju njegove smjene, bordo klub bi mu morao isplatiti odgovarajuću odštetu, koja nije mala.

Prema saznanjima "Avaza", kandidati za Marinovićevog nasljednika na klupi bordo kluba su Dženan Uščuplić, Mirza Varešanović, Faruk Hadžibegić, a navodno je u igri i jedan italijanski stručnjak, inače prijatelj sadašnjeg šefa Akademije Matea Ćiofija (Matteo Cioffi), čije se ime drži u tajnosti.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#1123 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dr. Kuca »

Bitno je da je gospodin.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1124 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Tesla Edison »

Treba se potruditi pa da od gotove titule napraviš veresiju. Zaista, moraš se potruditi to da napraviš. :lol: :lol:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#1125 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by ruud »

pa ne košta valjda puno da ode par akademskih građana do gdina Vinka i da mu na jedan lijep i kulturan način objasne da treba sam da ode
Post Reply