Aktuelnosti: FK Sarajevo

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2826 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

izgleda da se Analitičar opet isprsio 😂
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2827 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Raigor Stonehoof »

yasaq wrote: 18/07/2021 21:11 izgleda da se Analitičar opet isprsio 😂
Jos plata leglo? :D

Ti u zadnje vtijeme imas poprilicno tacne informacije
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#2828 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Ja sam uvijek bio da se mladima da sansa i to tko sto ces ubaciti 2 mlada perspektivna sa iskeusnim prvotimcima. No brate sad je tuga sto se kvalitete tice. Evo jedva docekao da mali Derviskadic udje i pokaze sta zna. Treba mu dati jos 2.3 prilike al brate ono sto je pokazao za poluvrijeme ne mirse na dobro tj. kvalitet. Momak igra centarfora a svugdje ga osim u 16. Gledao sam kretanje i nisam odusevljen. No ne bih prejudicirao stvar i zato kazem jos 2-3 prilike da vidimo znanje. Glavnim problem naseg fudbala su treneri mladih. U vecini klubova su to dali bivsim igracima koji nemaju rijesenu egzistenciju a ti ljudi pored neznanja nemju ni kapacitet ni volju za ucenje. Pored toga uprave postave pogresne ciljeve tj. nije prioritet stvaranje igraca nego se gledaju i rezultatsko uspjesi u tim kategorijama. Evo sad pogledajte Djokanovica za kojeg smo mislili da vrijedi milione. Momak je dobar tj. solidan igrac ali nista posebno. Bio je poseban kad smo imali super ekipu i tad je on radio ono sto zna tj. oduzimao lopte protivniku i puno trcao. Sad kad je kipa slaba i kad on kao zadnji vezni treba iznjeti loptu svi vidimo da on to ne zna. Dakle bez obzira sto ga ja volim nije blizu Cimirota a i Cimirot je samo solidan. Od ovih mladjih vidim i mislim da treba gurati Varesanovica jer igra svim srcem za Sa i Salcina koji ima tehniku i hrabar je tj. pokusava preci suparnika. Kao bek je bio solidan bez obzira na mane u odbrani. Momak je dobar tehnicar i mislim da bi on mogao postati igrac. Toliko za ovaj put. Zivjeli.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#2829 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

@svi u napad

Mislim da Derviskadic i nije centarfor. Sta god da je, nista posebno.

Djokanovic, nas Van Bommel, je igrac kojem je plafon da igra u Sarajevu. Mislim da on moze jos napredovati ali i kao takav moze biti samo jedan dobar i zahvalan igrac za nas. U onoj staroj ekipi Sarajeva bi sjedio na klupi.

Au ne bih se ja slozio sto si rekao za Cimirota. Potrazi na youtube Cimirotovu igru protiv Moenchengladbacha (neko je napravio kompilaciju) pa ces vidjeti kakav je to, slobodno cu reci, velemajstor. Meni je Cimirot u idealnih 11 od kako postoji Premier liga tj idealnih 11 u poslijeratnom Sarajevu.

Varesanovic je dobar igrac, Salcin isto tako. Nista vise od toga. Ne bih ja za njih rekao da ce ikada biti zvijezde (99% je da sam u pravu a prvi bih volio da ispadne da sam pogrijesio pa da se ja prvi popisam po vlastitim rijecima).
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#2830 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

yasaq wrote: 18/07/2021 20:10 https://meridianbetsport.ba/featured/meridiansportbh-saznaje-jasmin-buric-u-pregovorima-sa-sarajevom/?amp
Uh to bi bilo odlicno!
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#2831 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

Dervišagić je lijevo krilo i lošoj partiji je kumovala i neprirodna pozicija, a realno nije ni imao puno dobrih lopti.

Utakmica od neki dan nije uoće reprezent za kvalitet mladih igrača jer ni stari igrači nisu valjali također.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2832 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Kanuric uopce nije loš golman, nema se sta previse pricat na temelju jedne-dvije tekme. Buric bi bio pojacanje, ali ako to znaci razbijanje klupske kase za golmana, nisam siguran koliko je pametno. Samo daj Boze da nova pojacanja ne budu dometa Cmilje i Mesanovica. To bi zakucalo klub u dubioze
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#2833 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by last mohicans »

svi u napad wrote: 18/07/2021 21:46 Ja sam uvijek bio da se mladima da sansa i to tko sto ces ubaciti 2 mlada perspektivna sa iskeusnim prvotimcima. No brate sad je tuga sto se kvalitete tice. Evo jedva docekao da mali Derviskadic udje i pokaze sta zna. Treba mu dati jos 2.3 prilike al brate ono sto je pokazao za poluvrijeme ne mirse na dobro tj. kvalitet. Momak igra centarfora a svugdje ga osim u 16. Gledao sam kretanje i nisam odusevljen. No ne bih prejudicirao stvar i zato kazem jos 2-3 prilike da vidimo znanje. Glavnim problem naseg fudbala su treneri mladih. U vecini klubova su to dali bivsim igracima koji nemaju rijesenu egzistenciju a ti ljudi pored neznanja nemju ni kapacitet ni volju za ucenje. Pored toga uprave postave pogresne ciljeve tj. nije prioritet stvaranje igraca nego se gledaju i rezultatsko uspjesi u tim kategorijama. Evo sad pogledajte Djokanovica za kojeg smo mislili da vrijedi milione. Momak je dobar tj. solidan igrac ali nista posebno. Bio je poseban kad smo imali super ekipu i tad je on radio ono sto zna tj. oduzimao lopte protivniku i puno trcao. Sad kad je kipa slaba i kad on kao zadnji vezni treba iznjeti loptu svi vidimo da on to ne zna. Dakle bez obzira sto ga ja volim nije blizu Cimirota a i Cimirot je samo solidan. Od ovih mladjih vidim i mislim da treba gurati Varesanovica jer igra svim srcem za Sa i Salcina koji ima tehniku i hrabar je tj. pokusava preci suparnika. Kao bek je bio solidan bez obzira na mane u odbrani. Momak je dobar tehnicar i mislim da bi on mogao postati igrac. Toliko za ovaj put. Zivjeli.
Ja sam Dervisagica trazio cijelo drugo poluvrijeme. Pitam lika do sebe koji je broj, jedva sam ga skontao. Totalno pogresne kretnje. Svugdje ga,osim u 16, sto kazeš. Imaju Ahmeta na treninzima,pa gledajte kretnje,jbt. To se rodi, a i nauči, Bogme.To je ono sto Dzeko ima. To napadača čini napadačem, osim ako nije Pipp Inzagi koji se rodio u ofsajdu, ali mu je sva karijera bila na ivici ofsajda. Đokanovica isto vidio nisam. Ne znam jesi li primjetio Palica kad je usao, par lopti je bas dobro poslao. Mislim da ima nesto momak. Treba ga pratiti, 24 god. Vrijedi u njega ulagati, ako se izbori za mjesto.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#2834 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Piaty slazem se u vecini sa tvojim procjenama :thumbup:
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#2835 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by svi u napad »

Last Mohicanos Palic je bio najbolji od svih koji su usli. Momak se ne boji preuzti odgovornost i sam se nudio bezbroj puta. Imao nekoliko lijepih pasova. Nadam se da ce poceti neku tekmu kako bi ga vidjeli cijeli susret.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2836 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 21:40
yasaq wrote: 18/07/2021 21:11 izgleda da se Analitičar opet isprsio 😂
Jos plata leglo? :D

Ti u zadnje vtijeme imas poprilicno tacne informacije
neće biti više dugova prema igračima.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#2837 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

yasaq wrote: 18/07/2021 22:30
Raigor Stonehoof wrote: 18/07/2021 21:40

Jos plata leglo? :D

Ti u zadnje vtijeme imas poprilicno tacne informacije
neće biti više dugova prema igračima.
Jel to uplaćeno za Kovačevića odšteta?
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2838 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

tovarish wrote: 18/07/2021 22:32
yasaq wrote: 18/07/2021 22:30

neće biti više dugova prema igračima.
Jel to uplaćeno za Kovačevića odšteta?
Prije će biti da je Analitičar iz svog džepa uletio :mrgreen:

do kraja sedmice ide i podmirenje poreske !
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#2839 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

yasaq wrote: 18/07/2021 22:35
tovarish wrote: 18/07/2021 22:32

Jel to uplaćeno za Kovačevića odšteta?
Prije će biti da je Analitičar iz svog džepa uletio :mrgreen:

do kraja sedmice ide i podmirenje poreske !
Nemoj njega ni u šali spominjati. On maksimum igračima može po čoko bananicu kupiti.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#2840 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by yasaq »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ma izgleda idu tranše od Tana i Ismira !!!
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#2841 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by tovarish »

yasaq wrote: 18/07/2021 22:53
ma izgleda idu tranše od Tana i Ismira !!!
:thumbup:
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#2842 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Piaty »

svi u napad wrote: 18/07/2021 22:15 Last Mohicanos Palic je bio najbolji od svih koji su usli. Momak se ne boji preuzti odgovornost i sam se nudio bezbroj puta. Imao nekoliko lijepih pasova. Nadam se da ce poceti neku tekmu kako bi ga vidjeli cijeli susret.
Apsolutno se slazem.

Palic :thumbup:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2843 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Ma samo par starosjedilaca treba koristit kao jokere. Ali ne mozemo vise dopustit da igraci na zalasku karijere nose igru i da se ocekuje od njih nesto. Nije fer i da i njima psujemo majke ako ne ide. Cim prije Sablic bude u prilici koristit mlade snage i nove igrace, bolje za klub.
NuraharuN
Posts: 182
Joined: 07/06/2013 00:05

#2844 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by NuraharuN »

Nije fer ocjenjivati mlade igrače na osnovu tekmi gdje ih guramo na neprirodne pozicije.

Evo, sad Dervišagić ispade loš centarfor, a momak krilo :-)

Salčin isto tako. Koliko je utakmica kod nas počeo kao ofanzivni vezni?

Nisu problem ni mladi ni stari sami od sebe, nego što uopće nemamo strategije. Prije par hefti, “okrećemo se mladima.” Sad odjednom dovodimo toliko iskusnih da je pitanje imamo li uopce mjesta za kvotu od dva U21 igrača. Ciljevi su potpuno nejasni i ne vjerujem da je ova trenutna garnitura uopće u stanju izgraditi bilo kakav sistem.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#2845 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by sencobih »

Ne može se samo presjeći pa da mladi preuzmu, trebaće vremena da preuzmu igru i postanu nosioci umjesti ovih starijih.
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#2846 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Dinostula »

NuraharuN wrote: 19/07/2021 02:28 Nije fer ocjenjivati mlade igrače na osnovu tekmi gdje ih guramo na neprirodne pozicije.

Evo, sad Dervišagić ispade loš centarfor, a momak krilo :-)

Salčin isto tako. Koliko je utakmica kod nas počeo kao ofanzivni vezni?

Nisu problem ni mladi ni stari sami od sebe, nego što uopće nemamo strategije. Prije par hefti, “okrećemo se mladima.” Sad odjednom dovodimo toliko iskusnih da je pitanje imamo li uopce mjesta za kvotu od dva U21 igrača. Ciljevi su potpuno nejasni i ne vjerujem da je ova trenutna garnitura uopće u stanju izgraditi bilo kakav sistem.
Nije problem sto nije dao go nego sto momak sa 20 godina nije potrcao bukvalno za 45 minuta.Varesanovica i Salcina vise forsirati i Pidru obavezno zakucati na klupu ubaciti Islamovica ili Imamovica.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2847 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Pustite suplju, zaputite se prema Kosevu! :D
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#2848 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Revolucionar ★ »

Tragicni smo. Pohvalih Kanurica, ali oduzeo se brat maleni, nema mu pomoci :-)
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#2849 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by emigrazione »

Realno ono nije golman nego degenerik, bolje mu je dok je mlad da proba nesto drugo da radi u zivotu. Sultanija i ekipa su cisti dokaz da je klub odavno skrenuo sa kursa, a sve pod budnim okom bordo prijatelja i ostalih kuraca palaca
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2850 Re: Aktuelnosti: FK Sarajevo

Post by Logovan »

Image

:-D :-D
Post Reply