Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#33776 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

strong69 wrote: 08/05/2021 01:29 Boli me briga sto te iritiram. Ne pišem ovdje mišljenje da nekome budem drag. Prihvati i drugačija mišljenja.
Smiješan si, prvo sebi to reci. Ja tvoje prihvatam, ali ti ne prihvatas od drugih koji ne misle isto kao i ti. Ja te gore pitam neke stvari, ti se i ne udostojiš odgovoriti, a hoces da te se uvažava. Svako ima apsolutno pravo na mišljenje, forum je, nije Sjeverna Koreja.. Okey,kad se samo sere da bi se sralo, ali ti ne dozvoljavaš bilo kakvu negativnu priču,kritiku, sugestiju, čak ako je i argumentovana, ništa. Nemaš pravo ljude svrstavati u tabore jer ne misle kao ti. Ono lijepo je biti pozitivan, ali treba biti i realan nekad.
User avatar
ZonFon
Posts: 2122
Joined: 17/11/2013 01:58

#33777 Re: Utakmice.

Post by ZonFon »

last mohicans wrote: 08/05/2021 00:04
Pitar sa Kariba wrote: 07/05/2021 23:50
sencobih wrote: 07/05/2021 23:33 Za nas je mjera Uščuplić ili Nalić, bolje ne zaslužujemo. Svakako ćemo mu se najebati matere kad tad, taman da nas preuzme i Alex Ferguson. Nismo mi taj nivo da kazemo ,hvala lijepo doviđenja prijatno. Hamo vidi mu glave je vrhunac objektivnog sarajevskog navijača sa istoka.
Jasta, istok je kriv!

Image
Al jbt, 22 šuta TZ,gledaj Vladana 8 odbrana,kao rukometni golman. Koliko nas momak vadi, jos jadnije bi izgledali. Bas je u formi, kad ne bi puno lopti odbijao, a koje može uhvatiti, bio bi savršen. A i ovako mu je učinak briljantan. Puno bolje se pozicionira, uvijek je na pravom mjestu, a refleks Noera, da ga ne ureknem,masallah.
Ne znam da li ste vas dvojica gledali tekmu ali mi smo igrali sa igracem manje.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#33778 Re: Utakmice.

Post by East_side »

Kritike itekako imaju smisla i razloga, posebno na račun SŠ i viših struktura ali ipak mora postojati neka pristojna mjera.

Velika se prednost prokockala, neko mora biti odgovoran za to. Sudije guraju Borca posljednjih nekoliko kola ali draga raja, zar su nama sudije krive za poraze kući od Zrinjskog i Borca, te u gostima protiv Veleža i Lištice, te bezmudi remi na Grbavici? To je ukupno 14 bodova, halo ba!!! i to zaredom! Pa i jebenu Krupu smo na jedvite jade dobili...

E pa sami smo krivi za ovo prosipanje bodova bezmudom igrom u pomenutom utakmicama. Ne sjećam se da nas je i u jednoj od pomenutih utakmica zakinuo sudija, barem ne u tolikoj mjeri da se sad možemo vaditi na to. Da smo mi bili oni pravi što nismo, ne bismo ni osjetili ovo guranje Borca od strane sudija.

Tačno mi se nekad čini da je sve ovo implementacija nekog nama skrivenog dogovora tj. našeg slijegnja ramenima na nivou saveza, više politike i sl. Ne tvrdim da je stvarno tako ali ne znam kako samom sebi objasniti ovakav pad na proljeće. Da je neko nezadovoljstvo ili zategnutost odnosa na relaciji igrači-SŠ, ni to mi nema nekog smisla. Iz kluba se sad peru ovim nekim reakcijama na suđenje a ja opet tvrdim da je 90% (ako ne i više) do nas samih. Neshvatljivo ali evo, nažalost, istinito, tj. činjenično prosipanje velike bodovne prednosti.
il dottore
Posts: 1472
Joined: 12/04/2014 20:35

#33779 Re: Utakmice.

Post by il dottore »

strong69 wrote: 08/05/2021 00:46
GandalfSivi wrote: 08/05/2021 00:23 Jadno je vidjeti koliko se pljuje po timu, a i po treneru. Jadno je vidjeti koliko nekima smeta (prikriveno ili ne) sto nije kakav Bosnjak.Daleko vam kuca od Sarajeva bila...
Razočaravajuce. Nema ih nigdje a onda izađu kad gubimo i loše igramo i navijaju protiv Sarajeva, trenera i igrača. Još trenera zovu četnikom. Dno. Dno. Sramota me ko "navija" za Sarajevo.
Dva lica istog novcica. Isto tako je svojevremeno i Husref postao Usref
I mene je stid takvih navijaca
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#33780 Re: Utakmice.

Post by Impressum »

Sami smo krivi za ovu poziciju
Prosuti onoliku prednost
Zijan kući od Borca i Zrinjskog nam dođe glave
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#33781 Re: Utakmice.

Post by Manual »

Impressum wrote: 08/05/2021 06:30 Sami smo krivi za ovu poziciju
Prosuti onoliku prednost
Zijan kući od Borca i Zrinjskog nam dođe glave
Tako je, sad se nesto pokušavamo vaditi...jbga
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#33782 Re: Utakmice.

Post by strong69 »

last mohicans wrote: 08/05/2021 02:30
strong69 wrote: 08/05/2021 01:29 Boli me briga sto te iritiram. Ne pišem ovdje mišljenje da nekome budem drag. Prihvati i drugačija mišljenja.
Smiješan si, prvo sebi to reci. Ja tvoje prihvatam, ali ti ne prihvatas od drugih koji ne misle isto kao i ti. Ja te gore pitam neke stvari, ti se i ne udostojiš odgovoriti, a hoces da te se uvažava. Svako ima apsolutno pravo na mišljenje, forum je, nije Sjeverna Koreja.. Okey,kad se samo sere da bi se sralo, ali ti ne dozvoljavaš bilo kakvu negativnu priču,kritiku, sugestiju, čak ako je i argumentovana, ništa. Nemaš pravo ljude svrstavati u tabore jer ne misle kao ti. Ono lijepo je biti pozitivan, ali treba biti i realan nekad.
Nemam sta komentarisati jer se ne bavim špekulacijama. Sta su radili Selimović i ostali posao je za policiju, tužilaštvo i sud ako ima osnova za to.

Sto se tice kritike, itekako sam kritičan prema Upravi koja nije adekvatno zakrpila određene pozicije u timu. Za to je ceh platio Hadžić a platice ga i VM prije ili kasnije. Sto se tice trenera i igrača uvijek sam na njihovoj strani i biću uvijek na njihovoj strani jer nijednu tekmu nisu odigrali preko kurca. Svaku su se borili koliko su mogli i znali.

Samo se neće promijeniti navijači koji vrijeđaju.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#33783 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Dinostula wrote: 08/05/2021 00:43 Evo citam Fanima smo doveli za 38000 eura iz Mladosti a Mladost mora Dravi uplatiti 25000 eura, nama se suplja bacala o nekim ciframa.

https://sportsport.ba/fudbal/matthias-f ... FX3BkFE2LE

Tako ti je kod privatnika, prijavljen na minimalcu, a razliku plate dobije u koverti
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#33784 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

strong69 wrote: 08/05/2021 00:52 Mamici su kriminalci. Ne kontam afirmativni kontekst u vezi s njima.
Ma za Mamice je sala, naravno da niko ne misli da bi trebali doci.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#33785 Re: Utakmice.

Post by TheTraveler »

Anquilla wrote: 08/05/2021 08:30
strong69 wrote: 08/05/2021 00:52 Mamici su kriminalci. Ne kontam afirmativni kontekst u vezi s njima.
Ma za Mamice je sala, naravno da niko ne misli da bi trebali doci.
Realno valjo bi nam neko poput Mamica, ne oni, ali neko sposoban kao oni. Posebno stariji Mamic.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#33786 Re: Utakmice.

Post by Cossack »

TheTraveler wrote: 08/05/2021 08:49
Anquilla wrote: 08/05/2021 08:30
strong69 wrote: 08/05/2021 00:52 Mamici su kriminalci. Ne kontam afirmativni kontekst u vezi s njima.
Ma za Mamice je sala, naravno da niko ne misli da bi trebali doci.
Realno valjo bi nam neko poput Mamica, ne oni, ali neko sposoban kao oni. Posebno stariji Mamic.
Svakom klubu bi valjao neko poput Mamica :)
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33787 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

ZonFon wrote: 08/05/2021 03:33 Ne znam da li ste vas dvojica gledali tekmu ali mi smo igrali sa igracem manje.
I opet je ovo previše, nismo igrali sa 6 igrača manje. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33788 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Impressum wrote: 08/05/2021 06:30 Sami smo krivi za ovu poziciju
Prosuti onoliku prednost
Zijan kući od Borca i Zrinjskog nam dođe glave
Samo da smo remizirali protiv Borca bilo bi odlično ili da nam je makar bolja gol razlika za nekih 6-7 golova pa da se oni moraju namučiti da nas stignu, jok ni ovo jebo te. :roll:
Anquilla
Posts: 2397
Joined: 25/04/2016 19:31

#33789 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Cossack wrote: 08/05/2021 10:02
TheTraveler wrote: 08/05/2021 08:49
Anquilla wrote: 08/05/2021 08:30

Ma za Mamice je sala, naravno da niko ne misli da bi trebali doci.
Realno valjo bi nam neko poput Mamica, ne oni, ali neko sposoban kao oni. Posebno stariji Mamic.
Svakom klubu bi valjao neko poput Mamica :)
Da nam je neko bar upola sposoban kao on za prepoznati igraca, ali da radi bez tih kriminalnih ugovora sa igracima.

Ne znam sta u Klubu razmisljaju, ali nam vec sada treba SD.
Vec je vrijeme za prepoznati kakvi igraci fale, s kim produziti, a s kim se rastati.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#33790 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Sezonu treba odraditi sto bolje u datim okolnostima. Bez obzira sta ce se desiti na kraju tj. i u slucaju osvajanja duple krune (cisto sumnjam u to) moramo biti iskreni prema sebi a to je da smo nazadovali ove sezone i to ce nas kostati. Naravno 99% raje navijaca ce biti presretno i sve zaboraviti ali nastupi u Evropi ce pokazati sve greske ovogodisnjeg rada. Znam neki ce reci da cemo se pojacati ali ti naivci zaboravljaju na rijec kontinuitet koji je jako vazan u sportu. Veliki klubovi koji su zapali u krizu nisu se rijesili krize iako su doveli skupa pojacanja (npr. United). Ja sam nekoliko puta pisao o tome da se mora zadrzati ekipa par godina kako bi se napredovalo ali nasa uprava kao i jedan broj navijaca/forumasa koji podrzavaju tu politiku je radila suprotno. Znam da ce neki reci uzmi lovu dok mozes ali ta politika i nacin razmisljanja su kratkorocni. To je nacin razmisljanja gladnih i siromasnih ljudi koji ne vide dalje od nosa. Zbog te politke mi ne mozemo nikog prodati za milion eura. Djokanovic da igra u Dinamu ili Zvezdi vrijedio bi izmedju 5 i 10 miliona a mi cemo se usrati od srece ako dobijemo 500 000 eura.
Da bi vam bilo malo jasnije o cemu pricam sjetite se prosle godine kad nismo bili porazeni kako je izgledala ekipa. Dakle Rahmanovic, Tatar, Susic, Fanimo i Ahmo i da jebe rak raka uvijek ce barem dvojica imati dobar dan sto je vise nego dovoljno za pobjedu u nasoj ligi. Pozadi si jos imao odlicne Djokanovica i Kovacevica te poprilicno sigurne Milicevice, Dupovca i Oremusa. Pejovic je i tada bio slab ali zbog rezultata niko to nije gledao. Pidro i Salcin su se mijenjali i bili uglavnom ok. Tada sam i ja mogao biti trener i sve bi bilo isto. Vinko je tada bio smiren i ta mirnoca je bila tada to potrebno tadasnjoj ekipi. Sada od udarne navalne petorke igra samo Fanimo i on to radi fantasticno. No on ne moze dati 1-2 gola svake tekme tako da mi svake tekme strahujemo za pobjedu. Susic ulazi zadnjih 15 minuta i covjek koji je najbolji nas igrac gubi volju za zivotom jer je rezerva nekim levatima. Jedini vezni koji zna dati pas preko 10m i zadrzati loptu kad je to potrebno. Glavni organizatori igre su nam Milicevic i Dupovac i sve se svodi na dugu loptu Fanimi pa ovaj ako sta uradi uradi. U 16 m igras samo sa jednim igracem koji je okruzen sa 2-3 protivnika. Lijevo krilo nikad nije uslo u protivnickih 16m i tako dalje i tako dalje. Mogao bih jos 3 strane o pogresnoj taktici.
Da zavrsim ovaj komentar. Krivci za ovakvo stanje su prije svega bivsi direktor kojem su se osladile pare i trener koji misli da kad mi damo 1 gol da je to dovoljno za pobjedu u jednoj ligi gdje politika, Savez i sudije vode glavnu rijec. Vinko pogledaj statiske nasih tekmi. Vinko mi imamo najmanje udaraca na gol van 16 metara. Dupovac i Milicevic su znali dati gol glavom nakon prekida a sada je to misaona imenica. Zasto? Pa zato sto Pejovic izvodi udarce i ne zna to uraditi Vinko. Garantujem da je mladi Derviskadic igrao 50% vremena koliko su igrala ova dva trupca u napadu da bi decko imao 3-4 postignuta gola do sada ili bi svi vidjeli da ne zna Vinko. Mi sada moramo pobjedjivati svaku tekmu i na svakoj dati 3-4 gola najmanje a to mi sada ne mozemo uraditi.
Oprotite dragi forumasi na ovoj ponjavi ali srce me boli i tuzan sam sto nam se ovo desilo. Prokockati onoliku prednost je bolno al jos bolnije je vidjeti nasu sadsnju igru dragi moji. Zivi i zdravi mi bili. Zivjeli.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#33791 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Moguce da cemo traziti stranca, ako smo doveli Italijana u Akademiju sto ne bi i trenera.


Sto se mene tice ja bih dao sansu Semjonu Milosevicu na mjestu SD-a, znao je prepoznati igraca, zainteresovan je a trener Mirza Varesanovic koji je po meni debelo podcijenjen ili Susic ako bi htio doci. Obojica su profil trenera kakav treba sampionu, posjed lopte, lijepa igra.

Sigurno ima i boljeg izbora ali ja ih ne vidim kod nas.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#33792 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

Logovan wrote: 08/05/2021 10:07
Impressum wrote: 08/05/2021 06:30 Sami smo krivi za ovu poziciju
Prosuti onoliku prednost
Zijan kući od Borca i Zrinjskog nam dođe glave
Samo da smo remizirali protiv Borca bilo bi odlično ili da nam je makar bolja gol razlika za nekih 6-7 golova pa da se oni moraju namučiti da nas stignu, jok ni ovo jebo te. :roll:
Samo da nisu borcu svirali penal u 90-oj protiv veleža itd.itd
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#33793 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 08/05/2021 10:03
ZonFon wrote: 08/05/2021 03:33 Ne znam da li ste vas dvojica gledali tekmu ali mi smo igrali sa igracem manje.
I opet je ovo previše, nismo igrali sa 6 igrača manje. :D
I nismo igrali cijelu utakmicu bez igrača, nego od 60 i neke. Ne znam kad je Oremuš tačno dobio crveni.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#33794 Re: Utakmice.

Post by Manual »

last mohicans wrote: 08/05/2021 12:17
Logovan wrote: 08/05/2021 10:03
ZonFon wrote: 08/05/2021 03:33 Ne znam da li ste vas dvojica gledali tekmu ali mi smo igrali sa igracem manje.
I opet je ovo previše, nismo igrali sa 6 igrača manje. :D
I nismo igrali cijelu utakmicu bez igrača, nego od 60 i neke. Ne znam kad je Oremuš tačno dobio crveni.
Malo nas je jebo i sudija, ona lopta u prostor za Handzica nidje veze sa ofsajdom.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#33795 Re: Utakmice.

Post by strong69 »

last mohicans wrote: 08/05/2021 12:17
Logovan wrote: 08/05/2021 10:03
ZonFon wrote: 08/05/2021 03:33 Ne znam da li ste vas dvojica gledali tekmu ali mi smo igrali sa igracem manje.
I opet je ovo previše, nismo igrali sa 6 igrača manje. :D
I nismo igrali cijelu utakmicu bez igrača, nego od 60 i neke. Ne znam kad je Oremuš tačno dobio crveni.
U 49.
User avatar
ZonFon
Posts: 2122
Joined: 17/11/2013 01:58

#33796 Re: Utakmice.

Post by ZonFon »

last mohicans wrote: 08/05/2021 12:17
Logovan wrote: 08/05/2021 10:03
ZonFon wrote: 08/05/2021 03:33 Ne znam da li ste vas dvojica gledali tekmu ali mi smo igrali sa igracem manje.
I opet je ovo previše, nismo igrali sa 6 igrača manje. :D
I nismo igrali cijelu utakmicu bez igrača, nego od 60 i neke. Ne znam kad je Oremuš tačno dobio crveni.
U 49. minuti, znaci citavo poluvrijeme a mi nikad nismo bili bunkerasi koji ce umrtviti protivnika da ti ne moze sanse stvoriti. Jednostavno nisu naucili to da igraju.

Sa druge strane Veleza smo rastavili u Mostaru milion suteva imali pa zijanili.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#33797 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Jbg, sami smo se doveli tu gdje jesmo. Kad je razlika na bod, dva,tri, onda mozes i očekivati da te i sudija jebe. Sad moraš igrati i protiv sudija, tj. biti jos jednu stepenicu bolji. Derbi je najbolji primjer, kad rasturis utakmicu zalaganjem i napadačkom igrom, onda ti ni penal ništa ne znači. Kad si za goli kurac s taktikom, i vodis s jednim golom, sve je moguce. Tu sansu gdje je svirao ofsajd, ne vjerujem da bi Haris zabio. Očajan je u zadnje vrijeme, slabo se krece, otvara, a i prestao je ganjati njihove stopere. Kako je to Ahmo radio, a koliko je stariji. Ovo sto kolega spomenu, da lijevo krilo kod nas ne postoji kod ubacivanja u sredinu ili na drugu stativu kod prekida. Odlično primjećeno,nikad igrača na drugoj stativi. Pa sta su se Tatar pa i Rahma nadavali takvih golova ubacivanjem iz drugog plana. U suštini nam se sav uspijeh na tome temeljio. Sad nemaš takve igrače, mozda ovaj Zinedin mali sto je jučer zabio. Dečko ima materijala, ali je sprema zabrinjavajuca na kraju sezone. Koga kriviti za njegovu spremu 4 kola prije kraja? Kako voditi ekipu a ne primjetiti da ti je igrač skoro cijelu sezonu nespreman, pa i Sušić veliki broj utakmica nije bio na optimalnom fizičkom nivou.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#33798 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

strong69 wrote: 08/05/2021 12:36
last mohicans wrote: 08/05/2021 12:17
Logovan wrote: 08/05/2021 10:03
I opet je ovo previše, nismo igrali sa 6 igrača manje. :D
I nismo igrali cijelu utakmicu bez igrača, nego od 60 i neke. Ne znam kad je Oremuš tačno dobio crveni.
U 49.
Ne znam omjer šuteva na poluvremenu. Mislio sam da je kasnije bilo. Nebitno sad, nista im ne zamjeram nakon crvenog. Trudili su se i pokušavali, čak smo i imali neke prilike. Ali ekipa koja ima šampionske ambicije mora nekad i takve utakmice dobijati. Opet je jučerašnji bod bitan.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#33799 Re: Utakmice.

Post by animus »

Bod zlata vrijedan. Na kraju mozda bude i kljucni bod. Onakvo sudjenje nam nije davalo šansu ni za bod a opet smo dobro odigrali. Protiv Želje su sudije isto pokušale ali smo bili predobri. Protiv Zrinjskog su nam ukrali pobjedu. Protiv Veleža masakrirali kartonima gdje nismo smjeli napasti njihove igrace.
Nije teorija zavjere kad se tvrdi da su se urotili protiv nas. Previse je bilo gresaka uvijek na nasu štetu u kljucnim utakmicama. Ima i nasih grešaka na pocetku sezone ali se ekipa dosta podigla nakon otkaza Hadžiću. Puno bolje i pametnije igramo samo sada imamo protivnike sa pištaljkom. Juce bi glat uzeli Tuzlu da je bilo normalno sudjenje isto sto smo je uzeli dva puta u kupu kad je bila u vrhuncu forme.
Post Reply