Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8585
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#32026 Re: Utakmice.

Post by Pitar sa Kariba »

Ma vala poslije 70 dana i odmah derbi nije ni cudo. Ne treba bodu i nizu gledati u zube :D . Da fale Rahman i Tatar fale jbg, godinama se gradila igra na njih dvojicu. Ali nisam nezadovoljan sa onih 25 minuta kad smo poceli igrati.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#32027 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Vi meni fakat niste jasni. Kako ste mogli očekivati neku lepršavost u prvom kolu proljetnjeg dijela, nakon 3 mjeseca pauze gdje nam ekipa nije ista kakva je bila. Očito su noge još olovne, nema preciznosti i koncentracije. Sigurno je i bitnost same utakmice još više doprinijela tome. Istina, djelujemo tromo i nepovezano, ali smo isti takvi bili i početkom jeseni, pa smo kasnije mljeli. Ja vjerujem Vinku, iako me nekad ziherastvo nervira kod njega, kao i ove izmjene. Mešanovic ce biti plus, ne znam ima li 5 treninga sa ekipom.. Dok se malo uigra, sigurno ce biti korisniji od Harisa. Bit ce registrovan i Cmilja, a ni Hebiba nismo imali danas. Sabura, braco. Bitno je da nismo porazeni.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#32028 Re: Utakmice.

Post by Raigor Stonehoof »

last mohicans wrote: 01/03/2021 19:59
Raigor Stonehoof wrote: 01/03/2021 19:24
last mohicans wrote: 01/03/2021 19:21

A jesi ti naporan, haj sto jebes njihove tamo, nego i nas. Na ivici si mi da ides na FOE. Fakat mi se ne da s tobom raspravljati. Čuj ne fale dva najbolja igrača jesenjeg dijela. Pa nisi otišli prije 2 god nego prije mjesec.
Eto nemoj molim te, sta cu ako me stavis na foe, moj zivot vise nece imat smisla :lol:

Da su otisli prije 2 sata, nisu vise nasi igraci i ne mozes reci da fale. Fali nam Ahmo samo. Njima je falilo puno vise.
Jebali te oni, vise kmečiš za njima, nego za našim igračima. Nemoj me više citirati, me vidim te. Ništa nas ne veže, osim ljubavi prema istom klubu, iako je kod tebe upitna.
:lol: :lol: :lol: :lol: ko kmeci, pa ti se ne mozes halalit, jos ih ubrajas u nase igrace :lol:

guz baj
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#32029 Re: Utakmice.

Post by TheTraveler »

Pitar sa Kariba wrote: 01/03/2021 20:13 Ma vala poslije 70 dana i odmah derbi nije ni cudo. Ne treba bodu i nizu gledati u zube :D . Da fale Rahman i Tatar fale jbg, godinama se gradila igra na njih dvojicu. Ali nisam nezadovoljan sa onih 25 minuta kad smo poceli igrati.
Naravno da nedostaju, Tatar i Rahman su ucestvovali u ~90% nasih golova u ovoj sezoni. Ali nema ih, moramo bez njih. Imamo Hebiba i tog Cvijanovica, ili kako se zove lik. Vidjecemo kako ce to sve izgledat.

Samo da uzmemo Zrinjskog iduce kolo, i napravili bi ogroman korak ka tituli.
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32030 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

- Prvi na tabeli
- Nemamo poraza
- Prednost nad Željezničarem i Širokim +9
- Prednost nad Borcem i Zrinjskim +11

SARAJEVO! :izet: Još 13 kola do kraja i titula. Treća zaredom!

Idemo dalje. Naredni protivnik Zrinjski.
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32031 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

TheTraveler wrote: 01/03/2021 20:17 Naravno da nedostaju, Tatar i Rahman su ucestvovali u ~90% nasih golova u ovoj sezoni. Ali nema ih, moramo bez njih. Imamo Hebiba i tog Cvijanovica, ili kako se zove lik. Vidjecemo kako ce to sve izgledat.

Samo da uzmemo Zrinjskog iduce kolo, i napravili bi ogroman korak ka tituli.
Cmiljanić :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#32032 Re: Utakmice.

Post by Raigor Stonehoof »

Logovan wrote: 01/03/2021 20:21 - Prvi na tabeli
- Nemamo poraza
- Prednost nad Željezničarem i Širokim +9
- Prednost nad Borcem i Zrinjskim +11

SARAJEVO! :izet: Još 13 kola do kraja i titula. Treća zaredom!

Idemo dalje. Naredni protivnik Zrinjski.
Bez Milicevica na Zrinjskog. Hoce li Adukor na stopera?
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32033 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Raigor Stonehoof wrote: 01/03/2021 20:25 Bez Milicevica na Zrinjskog. Hoce li Adukor na stopera?
Ja bih prije gurnuo Bešića na stopera. Ništa protiv Adukora, ali Bešića treba koristiti, bezveze momak sjedi na klupi i prolazi mu vrijeme. :-) Nije više toliko mlad.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#32034 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

Losa utakmica, ali obzirom da je prva u nastavku prvenstva, bez dvojice ponajboljih igraca iz proljetnog dijela, mozemo biti zadovoljni sto smo odrzali prednost od 9 bodova. Mislim da Susic ne moze igrati poluspica jer se stalno mora vracati nazad po loptu. Pejovic i Djokanovic ne mogu organizovati igru i po meni jedan od njih dvojice je za klupe. Ne razumijem zasto se nije pokusalo sa uvodjenjem Mustedanagica i vracanjem Tine nazad malo popraviti organizacija napada, ali valjda je prevelik taj grc sto smo bez Tatara i Rahmana pa je samo bilo bitno neizgubiti. Racionalno gledajuci ovaj ziheraski odnos ima smisla, ali mi je veceras isao na zivce.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#32035 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Marinovic je najpredvidiviji trener kako u pozitivnom tako i negativnom smislu.

Neko ko ne izmislja mjesta igracima, znas uvijek da je bek na beku, krilo na krilu sto raja voli ali isto tako moze mu svako izdiktirati sigurnih jedanest tamo do 88' minute utakmice a onih zadnjih 2 + dodatno vrijeme vec je teze.

Kako god on gura bez poraza i nema tu nekih zamjerki ali nema vala ni bravura.


@Logovani ne brini, kao i za sve ostalo zna se vec ko je stoper protiv Zrinjskog a to je bez rizika Adukor.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#32036 Re: Utakmice.

Post by tovarish »

Kad se sve uzme u obzir, odličan rezultat.

Velike promjene u igračkom kadru i duga pauza su dali svoje. Plus činjenica da je prva utakmica derbi i da tu, bez obzira na sve razlike i prednosti u odnosu na taj k'o fol klub, ne možeš računati na sigurne bodove.

Sad je bitno mlatnut Zrinjskog.
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32037 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Grean wrote: 01/03/2021 20:41 @Logovani ne brini, kao i za sve ostalo zna se vec ko je stoper protiv Zrinjskog a to je bez rizika Adukor.
Pa eto o tome ja govorim, vazda nam je rizik igrač od 18 do 21 godine, a kao Adukor nije rizik. A sa druge strane hoćemo da prodajemo igrače redovno i za što veće pare i da postanemo koliko toliko samoodrživi. Pa ne ide to tako. :-)
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#32038 Re: Utakmice.

Post by Leopard_SA »

Sve u svemu dobro je. Zadrzali smo +9 sto je najbitnije
Sada je na redu veoma bitna utakmica. Ako sa ovom prednoscu udjemo u treci dio sezone, dosta posla smo zavrsili
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#32039 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

Danas samo zamjeram Vinku izmjene koje nemaju veze sa mozgom.Ne znam cemu roster 30+ igraca, posudimo po 5-6 svake godine a ne moze napraviti bar 2 izmjene na vrijeme.Ostalo je OK igra ce valjda vremenom biti bolja.
gold'n'brown
Posts: 1615
Joined: 20/02/2007 16:20

#32040 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

Grean wrote: 01/03/2021 20:41 Marinovic je najpredvidiviji trener kako u pozitivnom tako i negativnom smislu.

Neko ko ne izmislja mjesta igracima, znas uvijek da je bek na beku, krilo na krilu sto raja voli ali isto tako moze mu svako izdiktirati sigurnih jedanest tamo do 88' minute utakmice a onih zadnjih 2 + dodatno vrijeme vec je teze.

Kako god on gura bez poraza i nema tu nekih zamjerki ali nema vala ni bravura.


@Logovani ne brini, kao i za sve ostalo zna se vec ko je stoper protiv Zrinjskog a to je bez rizika Adukor.
To je tacno, danas je jedina dilema bila da li pocinje Mesanovic ili Handzic. Pitanje je samo da li je ta njegova predvidivost pitanje nesposobnosti da nesto promijeni ili jednostavno covjek sa svojim iskustvom zna da je to najsigurniji nacin za osvajanje titula, jer osvojio ih je poprilican broj, a relativno je mlad trener. Ipak mislim da je on sa ovakvim pristupom najbolje rjesenje da klub postepeno raste, ali neminovno je da ako se to ne promijeni, mi cemo ga u jednom trenutku prerasti jer ipak se rijetko vidja da se ne napravi niti jedna izmjena za skoro svih 90 minuta.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#32041 Re: Utakmice.

Post by TheTraveler »

Logovan wrote: 01/03/2021 20:21
TheTraveler wrote: 01/03/2021 20:17 Naravno da nedostaju, Tatar i Rahman su ucestvovali u ~90% nasih golova u ovoj sezoni. Ali nema ih, moramo bez njih. Imamo Hebiba i tog Cvijanovica, ili kako se zove lik. Vidjecemo kako ce to sve izgledat.

Samo da uzmemo Zrinjskog iduce kolo, i napravili bi ogroman korak ka tituli.
Cmiljanić :D
Hvala :mrgreen:
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#32042 Re: Utakmice.

Post by F&N »

Ja prezadovoljan. Prva tema. Bez dva najbolja igraca. Puno nepoznanica. Najbitnije da je minus tj. plus isti tj da se ne smanjuje :)
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#32043 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Prema informacijama do kojih dolazimo Oremuš je nakon utakmice prevezen u bolnicu i tamo mu je odrađen CT glave, a prve informacije pokazuju da nije riječ o težoj povredi.

Oremuš je u pratnji ljekarskog tima Bordo kluba pušten na kućno liječenje, a ostaje da se vidi koliko će trajati njegov oporavak.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#32044 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

gold'n'brown wrote: 01/03/2021 20:33 Losa utakmica, ali obzirom da je prva u nastavku prvenstva, bez dvojice ponajboljih igraca iz proljetnog dijela, mozemo biti zadovoljni sto smo odrzali prednost od 9 bodova. Mislim da Susic ne moze igrati poluspica jer se stalno mora vracati nazad po loptu. Pejovic i Djokanovic ne mogu organizovati igru i po meni jedan od njih dvojice je za klupe. Ne razumijem zasto se nije pokusalo sa uvodjenjem Mustedanagica i vracanjem Tine nazad malo popraviti organizacija napada, ali valjda je prevelik taj grc sto smo bez Tatara i Rahmana pa je samo bilo bitno neizgubiti. Racionalno gledajuci ovaj ziheraski odnos ima smisla, ali mi je veceras isao na zivce.
Odlican komentar. Sve receno :izet: :thumbup: Susic pokazao da je najbolji igrac lige ali kao sto sam ranije nekim ovdje objasnjavao ne moze on igrati polu-spica sto je igrao rahman. Lijeva strana nam je katasrofa. Pidro je bio najlosiji igrac danas a ni Krste nije bio neka cvjecka. Krste ne moze probiti vise po lijevoj strani i jedno sto bi mogao igrati je nekod zadnjeg veznog sto je igrao u prosloj sezoni mada je objektivno slabiji od Djokanovica na tom mjestu. Puno nam fali Ahmo jer bez obzira sto je danas ovaj novi (Mesanovic) bio solidan i bit ce jos bolji ipak nasa igra je uvijek bila nabacaji sa krila na jakog centarfora. Bit ce jako tesko protiv Zrinjskog jer ce nam faliti 2 igraca a jos nismo ni u formi. Osvojit cemo titulu ali ne tako lako kako smo mislili tj. trebali. Zivjeli.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#32045 Re: Utakmice.

Post by Analiticarr »

Dinostula wrote: 01/03/2021 21:23 Danas samo zamjeram Vinku izmjene koje nemaju veze sa mozgom.Ne znam cemu roster 30+ igraca, posudimo po 5-6 svake godine a ne moze napraviti bar 2 izmjene na vrijeme.Ostalo je OK igra ce valjda vremenom biti bolja.
A sta ako je to bio njegov vid protesta jer nije dobio pojacanja i zamjene za Rahmanovica i Tatara???

I taj roster od 30+ igraca je ne znaci nista ako ti igraci ne posjeduju odredjenu klasu i znanje, a kod nas je bas to slucaj.

A ko je kriv i za jedno i za drugo? Hajmo pogadjati svi zajedno.

Sramota je ovo sta smo sebi urdili u proslom i pogotovo u ovom prelaznom roku. Jedna velika sramota i razocarenje!!!
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#32046 Re: Utakmice.

Post by strong69 »

gold'n'brown wrote: 01/03/2021 20:33 Losa utakmica, ali obzirom da je prva u nastavku prvenstva, bez dvojice ponajboljih igraca iz proljetnog dijela, mozemo biti zadovoljni sto smo odrzali prednost od 9 bodova. Mislim da Susic ne moze igrati poluspica jer se stalno mora vracati nazad po loptu. Pejovic i Djokanovic ne mogu organizovati igru i po meni jedan od njih dvojice je za klupe. Ne razumijem zasto se nije pokusalo sa uvodjenjem Mustedanagica i vracanjem Tine nazad malo popraviti organizacija napada, ali valjda je prevelik taj grc sto smo bez Tatara i Rahmana pa je samo bilo bitno neizgubiti. Racionalno gledajuci ovaj ziheraski odnos ima smisla, ali mi je veceras isao na zivce.
:thumbup:
S komentarom se slazem 100%.

Ali uvijek ostavljam prostor da ocito ne stima sve najbolje sa formom igraca i da neki igraci nikako ne mogu da nadodju a prije svega Mustedanagic. To ostavljam Marinovicu, vjerujem da ima odlican uvid u formu i spremnost igraca kao i to da imamo jos 13 kola i da svi moraju biti maksimalno spremni. On je dosao po bod i uzeo ga je bez problema. Razloga za losu utakmicu ima mnogo, izmedju ostalog i duga pauza, promjena 2 glavna strijelca i asistenta u Sarajevu i naravno da ce promjena formacije i igraca uticati i na performanse ekipe. Vidjecemo u prvih 4-5 kola na cemu smo.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#32047 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Samo i Vinko mora da pokaze da zna da ozivi igraca. Ima ih toliko na raspolaganju.

Ono sto me zabrinulo je da mijenja Fanima a dize Jukica koji obicno igra lijevo. Svaki trener ima pravo da nekog ne mirise a Vinko rekao bih bas ne mirise Hebibovica jer kako objasniti da ga koristi tako malo, igraca koji je pored svih kritika prije povrede bio jedan od nasih najopasnijih i najboljih kad igra na krilu. Ako nista stvarao je i ulazio u sanse. Ne znam je li Hebibovic bio juce i na klupi.
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#32048 Re: Utakmice.

Post by ZonFon »

Grean wrote: 02/03/2021 08:59 Ne znam je li Hebibovic bio juce i na klupi.
Hebibovic odrađuje suspenziju.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#32049 Re: Utakmice.

Post by TheTraveler »

Grean wrote: 02/03/2021 08:59 Samo i Vinko mora da pokaze da zna da ozivi igraca. Ima ih toliko na raspolaganju.

Ono sto me zabrinulo je da mijenja Fanima a dize Jukica koji obicno igra lijevo. Svaki trener ima pravo da nekog ne mirise a Vinko rekao bih bas ne mirise Hebibovica jer kako objasniti da ga koristi tako malo, igraca koji je pored svih kritika prije povrede bio jedan od nasih najopasnijih i najboljih kad igra na krilu. Ako nista stvarao je i ulazio u sanse. Ne znam je li Hebibovic bio juce i na klupi.


Nije, koliko je znam zbog kartona nije imao pravo nastupa.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#32050 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Do mene onda. Nisam upratio.
Post Reply