Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#31226 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

GandalfSivi wrote: 30/10/2020 21:24
Grean wrote: 30/10/2020 18:58 Nedim Hadzic da igra u FKS davao bi 15 golova po sezoni.

Samo ima jednu manu a nema veze sa snagom. Dobro se gradi pored slabasne konstrukcije ali valjalo bi mu da je malo brzi. Pospor je za nekog ko ima gradju Inzagija.
Ne znam svega mi, meni jos uvijek izgleda k’o dijete. Ono pred kraj kad mu Milicevic zagradi loptu, odbi se od njega kao od banderu...
Ma nema on snage za duele ali je onda istog tog Milicevica i mislim Oremusa izbacio laznjakom i rutinski pogodio.Mali zna lopte sad je li kvalitet da nekad bude prvi spic Sarajeva ne znam.Samo da ne bude za 2-3 godine prvi strijelac lige u Zelji ili Zrinjskom toga se ja bojim. :D
gold'n'brown
Posts: 1612
Joined: 20/02/2007 16:20

#31227 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

Ma ja iskreno nikada ne bih Nedima Hadzica volio vidjeti u Sarajevu. Takav igrac mora imati vanserijske kvalitete da bi nadomjestio ocigledne fizicke nedostatke. Mislim da nije igrac za neki iskorak u evropi. Plus sto je poletio na prvu ponudi iz inostranstva i tako debelo nastetio svom razvoju, a vala se nesto nije pokazao ni kao bivsi igrac kluba u kojem je ponikao.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18231
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#31228 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Dabogda on potpisao za Sarajevo i bio nam najbolji strijelac sljedecih 10 godina, fin decko, nas, zajebao sa Portugalom, ali nije ni bilo do njega, samo tesko jebiga. Sada jeste stariji, ali meni je bas ruzan okus u ustima ostao poslije onog derbija na Kosevu sto smo zijanili 0:1 (oni pogodili penal mi nismo)...

Ko zna, vidjet cemo, mada ja jos uvijek kislim da nam treba kakav igrac tipa Komazeca (po meni jos uvijek jedan od najboljih poslijeratnih napadaca koji su igrali za Sarajevo), da je jak na nogama a ima top u istima, zajebi ljepotu...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#31229 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Ne znam, izbor nije veliki od domacih a stranac nece biti sko se ne napravi mjesto.

Pejovic, Adukor, Fanimo, Velkoski. Mozda Krste ali na kraju sezone.
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#31230 Re: Utakmice.

Post by jay_air »

Sarajevo igra sa jednim spicem i to treba da je robusan igrac tipa Ahmetovic i Handzic neko ko moze 2-3 na ledjima nositi, daleko od toga da je Handzic dobar ali fizicki mislim

Ovog malog bi pojeli za prvih 10 minuta, nije on taj tip
Igraca. Morao bi jos minimum 10 kila misica nabaciti da bi se nosio

Irfan Hadzic ostaje jedino logicno pojacanje ako zele iz FKs Uprave napadaca koji moze zabiti 20 golova u sezoni
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#31231 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

GandalfSivi wrote: 30/10/2020 22:36 Dabogda on potpisao za Sarajevo i bio nam najbolji strijelac sljedecih 10 godina, fin decko, nas, zajebao sa Portugalom, ali nije ni bilo do njega, samo tesko jebiga. Sada jeste stariji, ali meni je bas ruzan okus u ustima ostao poslije onog derbija na Kosevu sto smo zijanili 0:1 (oni pogodili penal mi nismo)...

Ko zna, vidjet cemo, mada ja jos uvijek kislim da nam treba kakav igrac tipa Komazeca (po meni jos uvijek jedan od najboljih poslijeratnih napadaca koji su igrali za Sarajevo), da je jak na nogama a ima top u istima, zajebi ljepotu...
Hadzic je zeznuo sam sebe kad je otisao u Portugal slazem se nije sad mozda kapacitet da zalimo toliko ali eto bice zanimljivo pratiti njegovu karijeru da vidimo koliko ce dogurati.Catakovic je opet vise pokazao od njega cim se nije vratio nazad.Fali nam neki ubica tipa Komezeca a valjda uganjamo nekog.
Grean wrote: 30/10/2020 23:02 Ne znam, izbor nije veliki od domacih a stranac nece biti sko se ne napravi mjesto.

Pejovic, Adukor, Fanimo, Velkoski. Mozda Krste ali na kraju sezone.
Ne vjerujem da cemo se Krste tako lako odreci imam osjecaj da cemo produziti sa njim ugovor bar jos 2 godine.Bice on tu i sa 35 ko da gledam.Sad koga dovesti a da ne bude novi Antiparmakovski.Nije mi jasno samo sto ce nam 5-ti golman onaj lik sto smo ga doveli Kovacevic,Dzafic,Sahinovic i Dizdarevic su vec tu. :?
User avatar
Logovan
Posts: 94350
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31232 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

gold'n'brown wrote: 30/10/2020 22:31 Ma ja iskreno nikada ne bih Nedima Hadzica volio vidjeti u Sarajevu. Takav igrac mora imati vanserijske kvalitete da bi nadomjestio ocigledne fizicke nedostatke. Mislim da nije igrac za neki iskorak u evropi. Plus sto je poletio na prvu ponudi iz inostranstva i tako debelo nastetio svom razvoju, a vala se nesto nije pokazao ni kao bivsi igrac kluba u kojem je ponikao.
Ako ovako nastavi, ja bih da ga dovedemo i plus još jednog napadača, iskusnijeg, ali morao bi biti baš vrhunski golgeter. :D Ne vjerujem da će Handžić produžiti ugovor, a Ahmetović ko zna hoće li opet zaigrat, a i ako se vrati kakav će biti. :-)
Grean wrote: 30/10/2020 23:02 Ne znam, izbor nije veliki od domacih a stranac nece biti sko se ne napravi mjesto.

Pejovic, Adukor, Fanimo, Velkoski. Mozda Krste ali na kraju sezone.
Krste može dobiti naše državljanstvo koliko znam, tri godine je kod nas bez prekida.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#31233 Re: Utakmice.

Post by Grean »

jay_air wrote: 30/10/2020 23:13 Sarajevo igra sa jednim spicem i to treba da je robusan igrac tipa Ahmetovic i Handzic neko ko moze 2-3 na ledjima nositi, daleko od toga da je Handzic dobar ali fizicki mislim

Ovog malog bi pojeli za prvih 10 minuta, nije on taj tip
Igraca. Morao bi jos minimum 10 kila misica nabaciti da bi se nosio

Irfan Hadzic ostaje jedino logicno pojacanje ako zele iz FKs Uprave napadaca koji moze zabiti 20 golova u sezoni
Igra i Mladost sa jednim spicem pa sto ga ne pojede Zeljo npr.

Ne kazem da je strasan igrac, mozda se U21 konkurent iz Borca Lukic npr pokaze kao ozbiljniji ali ovdje se radi o igracu koji je ipak zabijao 40-tak golova kao junior i sa kojim zadnja linija Zelje nije mogla izaci na kraj.

Doduse mozda njemu vise lezi da igra u podredjenim ekipama jer je vise prostora ali previse se prica o toj robusnosti. Da je po tom Aguero bi cistio kopacke Dzeki a City bi propo' jer nema kecer napadaca.

Za moj ukus njemu samo fali malo brzine. Da ima malo Fanima u njemu bio bi top sa ovim sto ima.
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#31234 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

Evo malo da se vratim na Catakovica za nas odigrao 4 tekme i postigao 1 gol i 2 asistencije.
Za Trencin 107 nastupa 41 gol i 17 asistencija. :shock:
E ovaj lik da je ostao to bi bila prava stvar.
User avatar
Logovan
Posts: 94350
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31235 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Dinostula wrote: 30/10/2020 23:25 Nije mi jasno samo sto ce nam 5-ti golman onaj lik sto smo ga doveli Kovacevic,Dzafic,Sahinovic i Dizdarevic su vec tu. :?
Poslat će ga na posudbu vjerovatno. Kako je krenulo na kraju sezone imat ćemo dvojicu golmana. :D

Kovačević će se prodati ili na zimu ili na ljeto.
Džafiću ističe ugovor na ljeto. Ne bih rekao da će produžiti ugovor sa njim.
Dizdarević ista situacija.
Šahinović je već nešto drugo. On će sigurno biti u narednoj sezoni u ekipi. Možda čak i jedini ostane od ove četvorice.

Ostaje još Kanurić, ali nije sa njim još zvanično. Valjda čekaju zimski prelazni rok da objave. Golman za naredne sezone.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#31236 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Hajd da malo pisemo o derbiju koji se primice. Mislim da trebamo uci mirno i hladno u derbi. Vinko je u pocetku igrao svoju bojazljivu igru da bi s vremenom shvatio da ima napadacku ekipu i siroki roster sto mu omogucava da mijenja sastav prema protivniku. U derbiju nama odgovara i nerjeseno i mislim da nas ne trebaju ponjeti emocije za osvetom zbog izgubljena zadnja dva derbija. Treba izbjegavati prekide tj. faulove u blizini 16 m jer tu lezi njihova snaga a i nasa najveca slabost. Strumfovi su dosta golova dali iz udaraca sa udaljenosti od 20 m i zbog toga bih poceo sa Djokanovicem u zadnjoj veznoj liniji koji je u tom dijelu igre puno jaci od Susica. Puno ce nam hvaliti Merso jer Handzic je panj bez obzira na date golove (covjek je jako slab sa tehnikom i zbog toga ima jako puno problema sa prijemom i predajom lopte). Mislim takodjer da Krste i pored jako dobrih tekmi u zadnje vrijeme treba sjediti na klupi jer Fanimo moze puno vise uraditi u derbiju nego Krste (bolji dribler, sut i prodornost).
Mogu samo reci tj. ponoviti da ne trebamo srljati jer i nerjeseno nam odgovara te da ja vjerujem Vinku i momcima da nas nece razocarati i da ce se stvari postaviti na svoje mjesto. Zivjeli
User avatar
Dinostula
Posts: 3599
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#31237 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

svi u napad wrote: 31/10/2020 11:45 Hajd da malo pisemo o derbiju koji se primice. Mislim da trebamo uci mirno i hladno u derbi. Vinko je u pocetku igrao svoju bojazljivu igru da bi s vremenom shvatio da ima napadacku ekipu i siroki roster sto mu omogucava da mijenja sastav prema protivniku. U derbiju nama odgovara i nerjeseno i mislim da nas ne trebaju ponjeti emocije za osvetom zbog izgubljena zadnja dva derbija. Treba izbjegavati prekide tj. faulove u blizini 16 m jer tu lezi njihova snaga a i nasa najveca slabost. Strumfovi su dosta golova dali iz udaraca sa udaljenosti od 20 m i zbog toga bih poceo sa Djokanovicem u zadnjoj veznoj liniji koji je u tom dijelu igre puno jaci od Susica. Puno ce nam hvaliti Merso jer Handzic je panj bez obzira na date golove (covjek je jako slab sa tehnikom i zbog toga ima jako puno problema sa prijemom i predajom lopte). Mislim takodjer da Krste i pored jako dobrih tekmi u zadnje vrijeme treba sjediti na klupi jer Fanimo moze puno vise uraditi u derbiju nego Krste (bolji dribler, sut i prodornost).
Mogu samo reci tj. ponoviti da ne trebamo srljati jer i nerjeseno nam odgovara te da ja vjerujem Vinku i momcima da nas nece razocarati i da ce se stvari postaviti na svoje mjesto. Zivjeli
100% se slazem prekidi najveca boljka kod nas a Tatar mora ici lijevo a Fanimo desno.Evo vec druga tekma u nizu gdje Tatar skoro pa nista ne uradi na desnom krilu.Dobro jest asistirao Krletu ali brate da ti onakav igrac sluzi samo za nabacivanja steta.Sad opet ostaje ona da Krle ne igra derbi tesko da ce se to desiti.Mislim da ce opet VInko izvesti identican sastav kao protiv Mladosti.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#31238 Re: Utakmice.

Post by svi u napad »

Mislim isto kao ti Dinostula. Ici ce Vinko sa istim sastavom. kone su i veceras dale gol iz zone suta. Dakle Djokanovic obavezan zbog odbrane. Samo mirno i strpkjivo igrati. Nikakvo srljanje ili pokazivanje misica u zelji za osvetom. Volio bih da Fanimo pocne tekmu iako znam da je to tesko da se desi jer on i Rahman su igraci poteza koji mogu rjesiti derbi. Kone tj. Brkica ce sve uciniti da isprovociraju Rahmana u pocetku kako bi ga izbacili iz ravnoteze i koncentracije na tekmu. Dakle samo polako i bez srljanja. Mi smo kvalitetniji ali nema potrebe to dokazivati svim silama. Vjerujem u momke i Vinka kao i obicno i nadam se uspjehu. Zivjeli.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18231
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#31239 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Jok ba, umoriti im odbranu konstatnim pritiskom i onda u 60toj ubaciti Fanima da se igra sa njihovim teretnjacima...
User avatar
Maharadza
Posts: 16722
Joined: 30/01/2013 15:13

#31240 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Samo ne dozvoliti da nas navuku na svoju krkansko-seljačku igru kao što su uspjeli crnogorci u EL i eto nova 3 boda izi.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#31241 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Ma nisu MC, ako cemo se onakve ekipe plašiti, jebi nas. Igrati našu igru, pa ako i izgubimo, a sa našom igrom koju trenutno pokazujemo, tesko da mozemo izgubiti. Mada, nikad se ne zna u kojem smjeru ce otici utakmica. Nikakav pretjeran respekt, jer ga uopce ne zasluzuju, oprez svakako.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#31242 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Mi smo bolji ali i oni su dobri. Obje ekipe su u formi.

Ovo bi mogla biti sezona nakon dosta vremena gdje se titula ne uzima jer su otali losi ili su pali. Bar sad za sad tako izgleda.
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#31243 Re: Utakmice.

Post by East_side »

Samo trebamo forsirati posjed, strpljivo graditi napade i držati ih po mogućnosti što dalje od gola. Oprezno i bez srljanja.
User avatar
Maharadza
Posts: 16722
Joined: 30/01/2013 15:13

#31244 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Najvažnije je izbjegavati prekršaje u našoj polovini, ko ga napravi OD PLATE ODBITI, jer oni nama samo iz prekida i frljoke mogu zaprijetiti. :skoljka:
User avatar
Logovan
Posts: 94350
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31245 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Image

HAJDE SARAJ'VO!!!
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#31246 Re: Utakmice.

Post by Nadzorna_ploca »

Zdravstveni bilten, jeli Susic u konkurenciji?
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#31247 Re: Utakmice.

Post by yasaq »

ma ljudi NO SIKIRIKI uzimamo ovo hladno bez srkleta !
User avatar
Logovan
Posts: 94350
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31248 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Vukičević: Više nam nije ni važno ko će pobijediti u derbiju jer će Sarajevo opet biti šampion :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16722
Joined: 30/01/2013 15:13

#31249 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#31250 Re: Utakmice.

Post by East_side »

Image

Image
Post Reply