Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
SSemir
Posts: 4561
Joined: 26/02/2009 08:42

#17251 Re: Utakmice.

Post by SSemir »

jel vrijeme za Dzenu? :D
User avatar
mgogic
Posts: 530
Joined: 20/05/2007 11:03

#17252 Re: Utakmice.

Post by mgogic »

Sad treba sabura i podrske do kraja sezone. Da dodje Benitez sad u ovom momentu, nema garancije da bi sta napravio do kraja.

Izdrzati do juna i ne praviti negativan pritisak na ekipu a na kraju sezone podvuci crtu i traziti skalpove.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#17253 Re: Utakmice.

Post by Cossack »

SSemir wrote:jel vrijeme za Dzenu? :D
Image

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Stroj-2
Posts: 2633
Joined: 12/04/2015 15:59

#17254 Re: Utakmice.

Post by Stroj-2 »

Imal ko broj od Đene ? :izet:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#17255 Re: Utakmice.

Post by north »

strong69 wrote:
jeza u ledja wrote: Sto se tice Jesica :-) , necu brate da nam odlazi trener u po svake sezone. Onda ce dovesti novog na kojeg cemo se kao nafurati i opet ce to sakriti mane koje imamo, pa cemo odigrati Evropu traljavo (ako tamo uopste i odemo), napraviti los prelazni rok, i onda poceti lose sljedecu sezonu, pa opet sve u krug. Dajte mu fino do kraja sezone, pa da onda ne bude price je li mogao, sta je mogao, kao za Husrefa, Kodru, Pliseka i Jovica, pa i Dzenu. Ali zato onda ako ne uspije da osvoji nista, pogotovo ako ne odemo ni u Evropu, neko nek odgovara za njega fino, ili nek preuzme neku drugu funkciju u klubu ili nek napokon dovedu pravog sportskog direktora svih selekcija u klubu, a ne muljavca koji sluzi kao klupski menadzer igraca.

Dosta ba vise iz godine u godinu previranja i spaljivanja zrtvenih jaraca. Svakih 6 mjeseci se prave katastrofalne greske.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Neko iz uprave bi trebao da odgovara za katastrofalne sportske rezultate i odabir igraca i trenera.
Ma jasno...i u pravu je jež, ko u većini stvari, ostaviti delegata do kraja sezone, izuzev ako dođemo u sitaciju da je Evropa po upitnikom i da se ova karina od igre nastavi, tad ga objesiti u deku umorati i poslati van granica..mislim i sada je Evropa upitna :D , ali ne do te mjere....Evo hipotetički, sad da postavimo Hurtića ili tako nekoga privremenoga ili ne mora ni privremenoga, scenarij je dobro poznat, desiće se neki bolji rezultati koji bi možda potrajali do kraja sezone...Tražili bi da ostane Hurtić ako bi bio on (deja vu :D ), krenula nova sezona, opet kiksevi i opet mijenjaj trenera u jeku sezone i to je taj krug pakla u kojem se vrtiš o kojem jež piše...Dakle, Ješić do kraja sezone, podvući crtu sabrati broj bodova koje je osvojio, analizirati igru, ali neko ko se u to razumije, mada ne znam imamo li nekoga u klubu koji to zna :D , ako je jasno da nije bilo dobro, noga, i u novu sezonu ući sa novim trenerom koji će u startu selektirati ekipu i pokušati nešto uraditi od početka...Najgori mogući scenarij je novi trener u toku ove polusezone ko god on bio, a nažalost to je moguće :oops:
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#17256 Re: Utakmice.

Post by Udbas »

I slijepac vidi da ne možemo igrati formaciju koju ješić forsira. A on zavro ko sivonja. I nisu igrači krivi, kriv je Ješić konj.
Nije problem promašen penal, desi se svakome. problem je što jebenom rudaru ne možemo da se nametnemo. Da mi kontrolišemo igru.
Udbas
Posts: 232
Joined: 11/01/2014 11:58

#17257 Re: Utakmice.

Post by Udbas »

leškarenje wrote:Kumili,molili da se igra 4-4-2 formacija....dobili tu formaciju,sta je sad problem 8)
Daj ba leško, pa vidiš li da ne možemo ovako.
Pusti se ti stručnjka sa FKSinfa i koševskog istoka i izjava "da mi je dočekati da igramo sa dva napadača pa da umrem".
Pušimo ga kvalitetno sa ovim glupostima. čuj 4 4 2 a jedan vezni ti radovac :?
nebitan lik
Posts: 1433
Joined: 17/06/2011 22:29

#17258 Re: Utakmice.

Post by nebitan lik »

leškarenje wrote:Kumili,molili da se igra 4-4-2 formacija....dobili tu formaciju,sta je sad problem 8)
To je isto ko sto su neki stavljali Benku na klupu a dizali Bekica,a lik realno pojma nema. Nije ovo do trenera kao sto i prije nije bilo,ovo je los kvalitet igraca,osim Benke nemas mangupa na terenu,da povuce ekipu,kvalitet nemamo,a danas ni borbenosti nisu imali kao da cekaju samo kraj sezone
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#17259 Re: Utakmice.

Post by todd_smith »

Eto mi nemamo dobre igrace, ali zato SVAKA druga ekipa u ovoj ligi ima.
nebitan lik
Posts: 1433
Joined: 17/06/2011 22:29

#17260 Re: Utakmice.

Post by nebitan lik »

Ferid Avdic wrote:Relativno sam mlad ,pratim FKS 20 godina,naprimao se batina i batina ,kako od starog jer sam bjezao od kuce da bi isao na gostovanja,a tako i od policije sirom jedne i jedine...28 mi ke godina i hvala Bogu nisam imao nikad zdravstvenih ptoblema,al ako obolim ne daj Boze to ce samo biti zbog FKS...Boga mi ,al Boga mi dragog ovaj Jesic ce nas unazadit do picke materine,zajedno sa svojim napadacem iz Mijanmara...Daj Boze da okrenemo Slobodu u kupu,a ako se to ne desi ocekujem kompletan remont od uprave s.staba do pojedinih igraca..STIDITE SE BIJEDNICI,KAD VAM NISTA SVETO NIJE
Slazem se isti sam ti,al taj napadac iz Mijanmara danas u 11 metara zagradi dva lika,odlicno primi loptu i dade Duljevicu koji pileci opali loptu koja je jedva dosla do golmana,plus prije toga fulio penal ako cemo realno pricat brazilac je i dobar kakvih ima. Problem ove ekipe su stranci od koj9h ni jedan kvalitetom ne odskace od ovih iz nase lige,cak sta vise gori su od ovih iz nase lige sto je smjesno
nebitan lik
Posts: 1433
Joined: 17/06/2011 22:29

#17261 Re: Utakmice.

Post by nebitan lik »

todd_smith wrote:Eto mi nemamo dobre igrace, ali zato SVAKA druga ekipa u ovoj ligi ima.
Koja svaka? Ove sto su ispod nas ocigledno imaju gore igrace,a ove iznad nas imaju bolje. Cak i neke ispod nas trenutno imaju bolji kadar od nas.
User avatar
Logovan
Posts: 94313
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17262 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

leškarenje wrote:Kumili,molili da se igra 4-4-2 formacija....dobili tu formaciju,sta je sad problem 8)
Ko je rekao da se 4-4-2 mora igrati u svakoj utakmici? Sumnjam da je to neko tražio. Ne može se protiv svake ekipe igrati isto. Ne možeš i kući protiv Slavije i u gostima protiv Zrinjskog igrati sa dva napadača.
A i kada staviš dva napadača, moraš imati vezni red za takvu formaciju, plus krila se moraju vraćati i pomagati odbrani.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#17263 Re: Utakmice.

Post by todd_smith »

nebitan lik wrote:
todd_smith wrote:Eto mi nemamo dobre igrace, ali zato SVAKA druga ekipa u ovoj ligi ima.
Koja svaka? Ove sto su ispod nas ocigledno imaju gore igrace,a ove iznad nas imaju bolje. Cak i neke ispod nas trenutno imaju bolji kadar od nas.
Pa svaka ekipa koja protiv nas igra ispade nadigra nas jer imamo karine od igraca. Znaci imamo najgore igrace u ligi i nisu igraci nista krivi, kako raja ovdje prica.
User avatar
Logovan
Posts: 94313
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17264 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Ja sam kmečao zbog formacije 4-5-1 u svakoj utakmici. Nebitno jesmo li igrali protiv lištice ili protiv Goška ili protiv Saobraćajca, 4-5-1 je bila na terenu.

Čak i kada smo ganjali rezultat, igrali smo 4-5-1.

Sada uvijek igramo 4-4-2, što naravno ne valja, kad se upotrebljava protiv svakog protivnika i nebitno na čijem terenu.
Last edited by Logovan on 12/03/2016 20:04, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45179
Joined: 29/12/2005 01:20

#17265 Re: Utakmice.

Post by jeza u ledja »

nebitan lik wrote:
leškarenje wrote:Kumili,molili da se igra 4-4-2 formacija....dobili tu formaciju,sta je sad problem 8)
To je isto ko sto su neki stavljali Benku na klupu a dizali Bekica,a lik realno pojma nema. Nije ovo do trenera kao sto i prije nije bilo,ovo je los kvalitet igraca,osim Benke nemas mangupa na terenu,da povuce ekipu,kvalitet nemamo,a danas ni borbenosti nisu imali kao da cekaju samo kraj sezone
Ja buraz mislim da je sad vise do trenera nego dugo godina unazad, mislim da trener trenutno ima veci uticaj na izbor i postavku igraca nego 5-6 zadnjih trenera. Hocu reci pri izboru i formaciji igraca, znaci od prelaznog roka pa nadalje, se vidi jasniji rukopis onoga sto hoce trener nego vecine njegovih prethodnika.
Imao je dovoljno financijskih sredstava da napravi konkuretnu ekipu. Imao je dovoljno vremena. Izabrao je formaciju i igrace za nju koji nisu bas, da kazem, mainstream. Radi neke smjele poteze. Izbacio je zvijezde, izbacio je kapitena i jos dva standardna igraca, ubacio je juniora vise nego iko do sad, stavio na klupu najboljeg strijelca lige, napravio izrazito napadacku i krilno orjentisanu igru, stavio izrazito ofanzivne bekove, igra bez standardnog razbijaca u sredini, igra sa 2 napadaca od kojih nijedan nije dribler odnosno ne zna povuc loptu.....ne znam, sve su to vrlo smjeli potezi, kontra misljenja javnog mijenja i nekad kontra logike (Benko). Doveo je nekoliko igraca iz egzoticnih liga (Kramar, Cezar, Emerson)...
Za razliku od svojih prethodnika imao je i privilegiju dovesti cijeli svoj strucni tim. Ima ubjedljivo najvece iskustvo.
Mislim da je do njega.

Sad hoce li se to popraviti vi'cemo.
Torpedista071
Posts: 358
Joined: 01/03/2016 16:27

#17266 Re: Utakmice.

Post by Torpedista071 »

jeza u ledja wrote:
nebitan lik wrote:
leškarenje wrote:Kumili,molili da se igra 4-4-2 formacija....dobili tu formaciju,sta je sad problem 8)
To je isto ko sto su neki stavljali Benku na klupu a dizali Bekica,a lik realno pojma nema. Nije ovo do trenera kao sto i prije nije bilo,ovo je los kvalitet igraca,osim Benke nemas mangupa na terenu,da povuce ekipu,kvalitet nemamo,a danas ni borbenosti nisu imali kao da cekaju samo kraj sezone
Ja buraz mislim da je sad vise do trenera nego dugo godina unazad, mislim da trener trenutno ima veci uticaj na izbor i postavku igraca nego 5-6 zadnjih trenera. Hocu reci pri izboru i formaciji igraca, znaci od prelaznog roka pa nadalje, se vidi jasniji rukopis onoga sto hoce trener nego vecine njegovih prethodnika.
Imao je dovoljno financijskih sredstava da napravi konkuretnu ekipu. Imao je dovoljno vremena. Izabrao je formaciju i igrace za nju koji nisu bas, da kazem, mainstream. Radi neke smjele poteze. Izbacio je zvijezde, izbacio je kapitena i jos dva standardna igraca, ubacio je juniora vise nego iko do sad, stavio na klupu najboljeg strijelca lige, napravio izrazito napadacku i krilno orjentisanu igru, stavio izrazito ofanzivne bekove, igra bez standardnog razbijaca u sredini, igra sa 2 napadaca od kojih nijedan nije dribler odnosno ne zna povuc loptu.....ne znam, sve su to vrlo smjeli potezi, kontra misljenja javnog mijenja i nekad kontra logike (Benko). Doveo je nekoliko igraca iz egzoticnih liga (Kramar, Cezar, Emerson)...
Za razliku od svojih prethodnika imao je i privilegiju dovesti cijeli svoj strucni tim. Ima ubjedljivo najvece iskustvo.
Mislim da je do njega.

Sad hoce li se to popraviti vi'cemo.
Sve se slažem, ima tu dobrih stvari jer je neko konačno dobio odriješene ruke da pravi ekipu u skladu sa svojom vizijom koju je odobrila uprava... Ali problem je slijedeći ono što je Ješić prodavao upravi i što su oni kupili u praksi ne izgleda baš onako kao na crtačoj ploči. Ne vidim zašto je Ješiću problem ako vidi da to baš tako i ne ide dobro reći (kao u onom crtanom Mirko S Kojotovski) "Nazad za crtaču ploču" i praviti novu strategiju. Jbg zna se šta nam je cilj a ovakvom igrom teško do njega.
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#17267 Re: Utakmice.

Post by Samprotivsviju »

Zajebi ti sve...ova ekipa nije vise ista bez Stojceva

Takav igrac nam fali

Dobro i Cimirota, to svi znaju

Jedino njih 2 su i pravila razliku na terenu
User avatar
Logovan
Posts: 94313
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17268 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Samprotivsviju wrote:Zajebi ti sve...ova ekipa nije vise ista bez Stojceva

Takav igrac nam fali
:roll: :roll: Jebo ga više i Stojčev. U prošloj sezoni nije ga bilo u većini utakmica. Šta plačete za njim.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#17269 Re: Utakmice.

Post by Qoom »

Ovu ekipu je posložio neko kome nije trebao Stojčev niti zamjena za istog.
Ovu ekipu je posložio neko ko je rekao da ćemo gledati "novo", bolje, jače Sarajevo.
Ovu ekipu je posložio neko ko je suptilno najavio borbu za šampiona univerzuma.

Ovu ekipe je posložio neko ko nas konstantno jebe u mozak, vrijeđa inteligenciju, kome je sve i svako drugi kriv, samo ne ON!
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#17270 Re: Utakmice.

Post by Samprotivsviju »

Logovan wrote:
Samprotivsviju wrote:Zajebi ti sve...ova ekipa nije vise ista bez Stojceva

Takav igrac nam fali
:roll: :roll: Jebo ga više i Stojčev. U prošloj sezoni nije ga bilo u većini utakmica. Šta plačete za njim.
Zajebi ti to, on je potezom rjesavao utakmice kad ja najvise trebalo..

Sjeti se gola protiv Slavije u zadnjim minutama
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#17271 Re: Utakmice.

Post by vegass »

Ogadićemo im loptu u utorak, vidjet ćete
User avatar
Logovan
Posts: 94313
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17272 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Samprotivsviju wrote:
Logovan wrote:
Samprotivsviju wrote:Zajebi ti sve...ova ekipa nije vise ista bez Stojceva

Takav igrac nam fali
:roll: :roll: Jebo ga više i Stojčev. U prošloj sezoni nije ga bilo u većini utakmica. Šta plačete za njim.
Zajebi ti to, on je potezom rjesavao utakmice kad ja najvise trebalo..

Sjeti se gola protiv Slavije u zadnjim minutama
Postigao pobjednički gol protiv Slavije, a prije gola apsolutno nije ništa uradio. Protiv Zrinjskog je bio malo bolji i onda na kraju upisao asistenciju. Protiv Borca gore kod njih je pravo dobro odigrao. Koliko se sjećam početak sezone je bio ok.
Što je najgore on je bio u onom klanu, tako da...

Jebo te više se diže Stojčev za prošlu sezonu, nego recimo Velkoski i Benko. Ljudi daleko više uradili.
User avatar
Stroj-2
Posts: 2633
Joined: 12/04/2015 15:59

#17273 Re: Utakmice.

Post by Stroj-2 »

vegass wrote:Ogadićemo im loptu u utorak, vidjet ćete
:lol: opet gađenje neko.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#17274 Re: Utakmice.

Post by Qoom »

Ja bih da im se i ispišamo po faci :smeker:
last mohicans
Posts: 11951
Joined: 09/08/2012 23:19

#17275 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Stroj-2 wrote:
vegass wrote:Ogadićemo im loptu u utorak, vidjet ćete
:lol: opet gađenje neko.
Nadam se da je ironičan. Ogadit cemo se prije sami sebi..
Najvjerovatnije idem u utorak, ali nimalo nisam optimistican.
Najveci problem vidim u treneru, koji je isuviše prepotentan i tvrdoglav da bi skontao neke stvari, potom u formaciji koja naprijed i ne djeluje tako lose, ali brate rupčaga u sredini i propuh nazad je očigledan. Pa ne pamtim da smo odigrali ovakav niz, da nam je svako zabio najmanje jedan, a kad se sve sabere, od pripremnih do danas, pa vjerovatno i dva po utakmici prosječno primamo.
Loše skroz. Ponavljam, rukopis trenera je najviše prisutan momenat. Igracima se nema šta toliko zamjeriti, sem manjak pribranosti i smirenosti u ključnim momentima, pa se neke šanse fule i ne zabiju. Ali to se dešava i najvecim igračima i klubovima. Zalaganja i zelje im stvarno ne fali. Sacekat taj utorak, mada kazem, uopšte nisam optimista. Podršku treba svakako dati.
Još nešto...Ne shvacam neke koji ama nikakvu kritiku ne daju reci na rad uprave, koja u nekim segmentima, tipa sportski, zaista ima promašaja i fula. Eto i taj ekonomski fakt se cesto hvali, pa ko onda napravi toliki deficit i probi budzet kad su toliki maheri u marketingu i ekonomiji.
Namece se stotinu pitanja, ali još uvijek imaju moju podršku..
Post Reply