FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Ricken
Posts: 6028
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#85726 Re: FK Željezničar

Post by Ricken »

Burdus wrote: 14/05/2021 08:06
Ricken wrote: 14/05/2021 01:23
Burdus wrote: 13/05/2021 15:09
Da bi ti bilo jasno procitaj inkrininisani tekst ovog portala. Stoji da saznaju🤣 da je dug za period od 2007 - 2010
Taj period je davno pregledan.
Pa je li plaćen?
Jel se ti zajebavas?
Daj period je davno pregledan, određeno je koliko smo kratki i sarnut je reprogram. Nakon toga su pregledali i naredne periode, donjeli rjesenja, na nesto smo se zalili..

Sada odjednom satro otvaraju vec kontrolisani period a naloga suda za to nema.
E ako ti ovo nije jasno onda nema potrebe za diskusijom.
Ja je vise necu pocinjati.
Upravu si nisam vidio da u tekstu piše internom kontrolom. Niđe veze. Dug je narastao jer su podnijete poreske prijave za par mjeseci prošle i tekuće godine.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#85727 Re: FK Željezničar

Post by meridiyan »

Je li to legendarni Baka zavrsio pricu ?
Nije ga bilo danas na treningu a saznaje se da je predao i kljuceve stana u kojem je boravio.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85728 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

meridiyan wrote: 14/05/2021 22:32 Je li to legendarni Baka zavrsio pricu ?
Nije ga bilo danas na treningu a saznaje se da je predao i kljuceve stana u kojem je boravio.
Pa vjerovatno ako nisu ispunili osnovni uslov a to su plate igracima nije covjek lud da se blamira i srozava svoj ugled. Pita se od govana ne pravi.
User avatar
LSD
Posts: 27192
Joined: 24/07/2007 08:26

#85729 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

Pa ovi amateri koji vode klub nisu dali plate igracima 7-8 mjeseci i eto sad ce ko biva im dati samo zato jer je Baka došao u Želju :lol: aha, kako da ne :nargila:
Last edited by LSD on 14/05/2021 23:09, edited 1 time in total.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#85730 Re: FK Željezničar

Post by the_stick »

Chmoljo wrote: 14/05/2021 20:34
LSD wrote: 14/05/2021 20:01
Iker C wrote: 14/05/2021 19:37 Treba igracima pokazati slike sa proslogodisnje korona proslave i morbidno ismijavanje sa kovcegom.
Zašto da se Željo i njegovi igraci spuštaju na nivo prigradskog papanluka sa kobilje glave ?
Odigrati 100% protiv dodikovaca i završiti sezonu. Hoce li to biti dovoljno za pobjedu ili poraz i ko ce uzeti na kraju titulu, o tome ne treba razmišljati, vec odigrati pošteno do kraja.
Nije samo to. Mene je zaboljelo kako su se pojedini moji poznanici pitari radovali kada smo za titulu kiksali u Krupi.

Unatoč tome i tim sitnim pakostima, nikad mi neće biti draže da titulu uzme Zrinjski ili Borac umjesto Sarajeva. Ako ništa, ono zbog toga što će se toj tituli radovati i neki ljudi koje volim. Plač nacionalističke gamadi sa tribina je samo dodatni plus.

Elem, nadam se da će naš napaćeni klub pročepiti protiv separatista.
Kao momak se sjecam godine kada je Leotar osvojio titulu. Bio sam na zadnjoj utakmici sezone na Kosevu. Igrali su Srajevo - Jedinstvo ja mislim. Rezultat 5:0, na stadionu truba atmosfera. Nekoliko likova je imalo radio na kojem slusali rezultate sa drugih terena. Zelji je mislim trebalo da ne izgubi protiv Sirokog i bili bi prvaci. Leotar je vodio protiv nekoga, ali sa X u sirokom, Zeljo je bio prvak. I onda je jedan od imbecila, koji je imao radio i uopste nije gledao utakmicu na kojoj je bio, poceo da vristi i skace ‘siroki je dao goooool! Siroki je dao goooool!’ Momentalno je iz mrtve atmosfere nastao haos i slavlje. Kao mladi pitar momentalno sam izasao sa stadiona psujuci. Bilo mi je odvratno gledati slavlje Sarajlija jer ce njihovi sugradjani biti sjebani, dok ce slavit neki tamo, ciji se igrac nekoliko dana ranije drzao za muda dok je intonirana himna BiH u finalu kupa. Te godine je uprava Zelje donijela odluku da se na dres stavi grb BiH i to mi je bilo famozno. Ne znam da li je i danas na dresu grb.

Sportski rivalitet je normalna stvar. I naravno da cemo jedni druge zajebavati kad su nasi prvi. Prije nekoliko godina je Sarajevo uzelo Zelju, koji se borio za titulu i koji je istu izgubio zbog namijestanja u Bijeljini (famozni penal u kojem su faulirani i igrac koji je faulirao bili udaljeni metar i po jedan od drugog). Bio sam sretan zbog pobjede Sarajeva, jer ne bi bilo sportski pustiti protivnika da pobjedi taman mu trebalo za titulu. Istovremeno sam bio bijesan sto Zeljo nije osvojio titulu, prvenstveno zbog tog famoznog penala u Bijeljini.

Ipak, uz sav rivalitet nisam upratio slucaj da su Sarajevo ili Zeljo namjerno gubili utakmice da napakoste jedni drugima. Zeljo ne treba protiv Borca da igra za Sarajevo, nego za sebe. Sve ove Zeljovce koje pozivaju na namjeran poraz protiv Borca smatram umobolnicima i maloumnicima. Isto bi bilo i da je obrnuta situacija. Naravno, velike su sanse da Zeljo uz najbolju volju ne moze dobiti Borac. Ako dobije, radovat ce se vase komsije (i zajebavat vas, pa sta?!). Ako izgubi, radovat ce se dodik koji svojim izjavama indirektno potvrdjuje namjestanje prvenstva i radovat ce se struje kojima je cilj da sve obesmisle.

@chmoljo nek’ ima i nesto oko cega se slazemo
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1048
Joined: 23/02/2020 14:50

#85731 Re: FK Željezničar

Post by ANamelessGhoul »

Ma kadete izvest Mema
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#85732 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

the_stick wrote: 14/05/2021 23:27
ultima_palabra wrote: 14/05/2021 23:20 https://www.espreso.co.rs/sport/navijac ... ure-baruta
Ja recimo smatram ove umobolnicima i maloumnicima i volio bih da im ovo bude zadnja titula u zivotu, pa po cijenu i da se Radovan i Ratko raduju.
Pa i jesu... umobolnici i maloumnici... svejedno mi je nenormalno da zbog njih takvih vise zelis da se raduju Ratko i Radovan, a ne tvoj drug, komsija, kolega... koji ce tebe usput podjebavati... al hajd eto nek ti je i to draze... ali da za racun toga pozivas svoj klub da izgubi... to je vec... ono...

Edit: evo vidis... ovaj ‘vas’ hilmija je apsolutno, ali apsolutno ista dijagnoza kao ovi sa linka... i sta sad ja zbog njega trebam da zelim vjecnu pakost mojim dobrim drugarima koji navijaju za Zelju?
Ma zeli ti sta god hoces, evo zelim ja tebi privatno sve najbolje. Ali u fudbalskom smislu znam ko nam je najveci dusman i to treba svima u i oko kluba da je jasno.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#85733 Re: FK Željezničar

Post by the_stick »

ultima_palabra wrote: 14/05/2021 23:36
the_stick wrote: 14/05/2021 23:27
ultima_palabra wrote: 14/05/2021 23:20 https://www.espreso.co.rs/sport/navijac ... ure-baruta
Ja recimo smatram ove umobolnicima i maloumnicima i volio bih da im ovo bude zadnja titula u zivotu, pa po cijenu i da se Radovan i Ratko raduju.
Pa i jesu... umobolnici i maloumnici... svejedno mi je nenormalno da zbog njih takvih vise zelis da se raduju Ratko i Radovan, a ne tvoj drug, komsija, kolega... koji ce tebe usput podjebavati... al hajd eto nek ti je i to draze... ali da za racun toga pozivas svoj klub da izgubi... to je vec... ono...

Edit: evo vidis... ovaj ‘vas’ hilmija je apsolutno, ali apsolutno ista dijagnoza kao ovi sa linka... i sta sad ja zbog njega trebam da zelim vjecnu pakost mojim dobrim drugarima koji navijaju za Zelju?
Ma zeli ti sta god hoces, evo zelim ja tebi privatno sve najbolje. Ali u fudbalskom smislu znam ko nam je najveci dusman i to treba svima u i oko kluba da je jasno.
Dusman? Za mene je Zeljo najveci rival. Dusman mi nije ni Zeljo, a pogotovo ne Zeljovci. U fudbalskom smislu, namjestanje utakmica, sto ukljucuje i pustanje, je apsolutno nesportski. Al’ kako god.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 957
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#85734 Re: FK Željezničar

Post by hilmija frlj »

ANamelessGhoul wrote: 14/05/2021 23:31 Ma kadete izvest Mema
:thumbup:
Nama nizašta ne treba, kao nekada protiv Leotara. Nismo im mi krivi što su prosuli 13 bodova. Neka kmeće godinama kao Fukare. :izet:
Neka opet pukne zastavica!
Last edited by hilmija frlj on 15/05/2021 00:02, edited 1 time in total.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#85735 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Ako se naši zainate, mogli bismo izvući pozitivan rezultat, čak možda i pobijediti. Pola godine nismo nikoga uzeli, zakon brojeva kaže da se nekada mora prekinuti niz kakav god on bio, iščekujemo pobjedu pola godine i baš sada 50% navijača moli za poraz. Sve mi to miriše na neku kontru. Prije nekoliko godina smo izvukli remi u Širokom i isto tako pomogli Sarajevu. Ne znam koja je sezona bila, ali sjećam se da su navijali za nas. Meni sve vuče na iznenađenje u nedelju.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#85736 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

@Burdus

Ukinut ban, do mene. Samo nastavi pisati.

@hilmija frlj

Sljedeći put ban, ali malo duži.

Nastavite dalje.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#85737 Re: FK Željezničar

Post by Droog »



Zeljo treba da igra za sebe. :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45200
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#85738 Re: FK Željezničar

Post by Chmoljo »

the_stick wrote: 14/05/2021 23:09
@chmoljo nek’ ima i nesto oko cega se slazemo
pa nije čudo. ja sam čovjek širokih pogleda.

:D
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#85739 Re: FK Željezničar

Post by Piaty »

the_stick wrote: 14/05/2021 23:09
Chmoljo wrote: 14/05/2021 20:34
LSD wrote: 14/05/2021 20:01

Zašto da se Željo i njegovi igraci spuštaju na nivo prigradskog papanluka sa kobilje glave ?
Odigrati 100% protiv dodikovaca i završiti sezonu. Hoce li to biti dovoljno za pobjedu ili poraz i ko ce uzeti na kraju titulu, o tome ne treba razmišljati, vec odigrati pošteno do kraja.
Nije samo to. Mene je zaboljelo kako su se pojedini moji poznanici pitari radovali kada smo za titulu kiksali u Krupi.

Unatoč tome i tim sitnim pakostima, nikad mi neće biti draže da titulu uzme Zrinjski ili Borac umjesto Sarajeva. Ako ništa, ono zbog toga što će se toj tituli radovati i neki ljudi koje volim. Plač nacionalističke gamadi sa tribina je samo dodatni plus.

Elem, nadam se da će naš napaćeni klub pročepiti protiv separatista.
Kao momak se sjecam godine kada je Leotar osvojio titulu. Bio sam na zadnjoj utakmici sezone na Kosevu. Igrali su Srajevo - Jedinstvo ja mislim. Rezultat 5:0, na stadionu truba atmosfera. Nekoliko likova je imalo radio na kojem slusali rezultate sa drugih terena. Zelji je mislim trebalo da ne izgubi protiv Sirokog i bili bi prvaci. Leotar je vodio protiv nekoga, ali sa X u sirokom, Zeljo je bio prvak. I onda je jedan od imbecila, koji je imao radio i uopste nije gledao utakmicu na kojoj je bio, poceo da vristi i skace ‘siroki je dao goooool! Siroki je dao goooool!’ Momentalno je iz mrtve atmosfere nastao haos i slavlje. Kao mladi pitar momentalno sam izasao sa stadiona psujuci. Bilo mi je odvratno gledati slavlje Sarajlija jer ce njihovi sugradjani biti sjebani, dok ce slavit neki tamo, ciji se igrac nekoliko dana ranije drzao za muda dok je intonirana himna BiH u finalu kupa. Te godine je uprava Zelje donijela odluku da se na dres stavi grb BiH i to mi je bilo famozno. Ne znam da li je i danas na dresu grb.

Sportski rivalitet je normalna stvar. I naravno da cemo jedni druge zajebavati kad su nasi prvi. Prije nekoliko godina je Sarajevo uzelo Zelju, koji se borio za titulu i koji je istu izgubio zbog namijestanja u Bijeljini (famozni penal u kojem su faulirani i igrac koji je faulirao bili udaljeni metar i po jedan od drugog). Bio sam sretan zbog pobjede Sarajeva, jer ne bi bilo sportski pustiti protivnika da pobjedi taman mu trebalo za titulu. Istovremeno sam bio bijesan sto Zeljo nije osvojio titulu, prvenstveno zbog tog famoznog penala u Bijeljini.

Ipak, uz sav rivalitet nisam upratio slucaj da su Sarajevo ili Zeljo namjerno gubili utakmice da napakoste jedni drugima. Zeljo ne treba protiv Borca da igra za Sarajevo, nego za sebe. Sve ove Zeljovce koje pozivaju na namjeran poraz protiv Borca smatram umobolnicima i maloumnicima. Isto bi bilo i da je obrnuta situacija. Naravno, velike su sanse da Zeljo uz najbolju volju ne moze dobiti Borac. Ako dobije, radovat ce se vase komsije (i zajebavat vas, pa sta?!). Ako izgubi, radovat ce se dodik koji svojim izjavama indirektno potvrdjuje namjestanje prvenstva i radovat ce se struje kojima je cilj da sve obesmisle.

@chmoljo nek’ ima i nesto oko cega se slazemo
Slazem se sa vama. Zalosno je sve to sto govorite o tim tzv pitarima. Ja sam u ovom kaosu svakako za "pustanje". Kada dodje normalno vrijeme, onda cemo normalno. Uvijek bih pustao/grizao ako bi Zelji zatrebalo, ako su zeljini oponenti Borac, Siroki i slicni...ali i Sloboda (koja bi trebala biti drzavotvoran klub, ali ona to nije, pa je ne mogu smisliti).
Zbog naseg "nepustanja", zato ce ovi drugi pustati jedni drugima pa cemo mi samo moci da "pusimo". Ne treba biti magarac ili loziti se na gluposti poput TAKVE VRSTE fair play-a, zabijajuci glavu u pijesak kao da se nista oko nas ne desava.

Htjedoh jos samo reci da u ovom slucaju i iskljucivo u ovom slucaju ZELJO ZAISTA NE TREBA DA IGRA ZA SARAJEVO jer mi to nismo ni zasluzili (a i vjerovatno cemo se opet ionako negdje osramotiti, kakvi smo...).
noviclan
Posts: 10806
Joined: 31/10/2013 06:48

#85740 Re: FK Željezničar

Post by noviclan »

Ide zeljo sutra na pobjedu za komsije
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85741 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

Charuga wrote: 15/05/2021 00:17 @Burdus

Ukinut ban, do mene. Samo nastavi pisati.

@hilmija frlj

Sljedeći put ban, ali malo duži.

Nastavite dalje.
A sto sam uopste bio banovan? :-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#85742 Re: FK Željezničar

Post by Tesla Edison »

noviclan wrote: 15/05/2021 06:39 Ide zeljo sutra na pobjedu za komsije
To bi bila neviđena izdaja.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85743 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

I onaj kloc od trenera ovom Gasalu nije dao postene prilike da igra.......decko radi sa loptom sta hoce.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#85744 Re: FK Željezničar

Post by Sociolog »

30 minuta, nije lose, solidno stojimo na pitch.
moke_31
Posts: 1877
Joined: 18/05/2011 14:54

#85745 Re: FK Željezničar

Post by moke_31 »

Izgleda da će golman pustiti Borcu gol. Ispusti lik prelaganu loptu ono pravo ofirno :D Sad lafo nešto igraju, Željo se lafo bori, u drugom poluvremenu Borac daje gol, Željo lafo hoće izjednačenje ali ne može :D

Nadam se samo da su dobro unovčili tekmu, uhar je svaka marka. A za pitare ne bi trebalo ni u snu igrati.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85746 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

hrasno38 wrote: 16/05/2021 17:28 I onaj kloc od trenera ovom Gasalu nije dao postene prilike da igra.......decko radi sa loptom sta hoce.
Mali ima potencijal, jos da se sa njim radi kako treba.
Vrhovac je Nesta za Kosorica i Miletica
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#85747 Re: FK Željezničar

Post by Sociolog »

Goni ih u neku stvar :(

Super gol Zakarica nema sta.

Ode titula mrziteljima drzave
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85748 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Ono sto je najvzanije 10 minuta prije kraja 5-6 omladinaca na terenu i oko njih se treba praviti ekipa za sljedecu sezonu. Subasic i Gasal su veliki talenti, golman ne valja ni jedan i treba vratiti Kjosevskog, ostaviti Bekrica jer covjek zaista ima i obraz i nikada nije iznevjerio. Jurcic je takodje jako koristan igrac ali uz neekog dobrog napadaca. Ovo sve ostalo rastjerati i krenuti od nule.
Mea_parvitas
Posts: 2525
Joined: 18/03/2015 01:36

#85749 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Dobro je sto vecini isticu ugovori, a najvise od svega nadam se i da ce ovi koji su unistili klub, prije svih Osim Amar koji se hinjski krije, napustiti klub i da ce doci ljudi sa kojima mozemo stabilnim putem naprijed.

A hinjama forumasima koji danas sute, a nekada su na svaku mogucu vijest ovdje pljuvali (prepoznat ce se oni svakako), porucujem da je Zeljo vec 15 utakmica bez pobjede. Srusen je najgori niz u historiji, cestitam i vama i Osimu i Siljku i Selimovicu i Memicu i Serbi i Gusi i Violini i Stanicu, i Zelji kojeg ne jebu sudije, Zelji kojem svako selo ne najavljuje pobjedu na Grbavici, itd.. ;) Svaka cast za FUTBOL
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85750 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Mea_parvitas wrote: 16/05/2021 19:02 Dobro je sto vecini isticu ugovori, a najvise od svega nadam se i da ce ovi koji su unistili klub, prije svih Osim Amar koji se hinjski krije, napustiti klub i da ce doci ljudi sa kojima mozemo stabilnim putem naprijed.

A hinjama forumasima koji danas sute, a nekada su na svaku mogucu vijest ovdje pljuvali (prepoznat ce se oni svakako), porucujem da je Zeljo vec 15 utakmica bez pobjede. Srusen je najgori niz u historiji, cestitam i vama i Osimu i Siljku i Selimovicu i Memicu i Serbi i Gusi i Violini i Stanicu, i Zelji kojeg ne jebu sudije, Zelji kojem svako selo ne najavljuje pobjedu na Grbavici, itd.. ;) Svaka cast za FUTBOL
Ja sam ovdje napisao da ce biti dzaba odlazak svih ako ne ode i Amar sa Grbavice totalno.
Post Reply