FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#85701 Re: FK Željezničar

Post by 90minut »

Zapeli ili ne oni su šampioni svakako.

U bilo kojem univerzumu ne postoji da Zeljeznicar može pobjediti tako da šampioni su svakako. :D
User avatar
Ricken
Posts: 6027
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#85702 Re: FK Željezničar

Post by Ricken »

Burdus wrote: 11/05/2021 19:07
hilmija frlj wrote: 11/05/2021 17:34 Zato ćemo tebi sve vjerovati :lol:
Ne trebas meni vjerovati vec svom zdravom razumu. Cim novinar koristi "saznajemo" bez od koga saznaje nisu cista posla. Za zastaru mozes provjeriti u zakonu.
PS
Evo ako nisi vican knjizi i zakonima izdvojio sam ti da se ne mucis😁
XV - ROKOVI ZASTARE
Član 73.
Osim slučajeva iz stava 2. ovog člana, razrez iz Poglavlja X ovog zakona može
se izvršiti u sljedećim rokovima:
- za porez i za kaznu koja se odnosi na taj porez, u roku od pet (5) godina
nakon što je porezna prijava za taj porez podnesena ili nakon dana dospijeća
tog poreza, računajući od dana koji je kasnije nastupio;
- za kaznu koja se ne odnosi na određeni porez, u roku od pet (5) godina nakon
što je porezni prekršaj za koji je vezana ova kazna počinjen; i
- za kamatu, u roku u kojem se razrezuje porez ili kazna na koju se plaća
kamata prema ovom članu.
Razrez se može izvršiti u bilo koje vrijeme:
- za porez ili kaznu koji se odnosi na taj porez, ako je porezna prijava
za taj porez lažna; i
- za kaznu koja se ne odnosi na određeni porez, ako je lice koje
je počinilo porezni prekršaj namjerno prikrilo ili poduzelo bilo
koju radnju da sakrije prekršaj od poreznog organa.

Član 74.
Kada je porezna obaveza dospjela za naplatu može se naplatiti uz
primjenjivanje mjera iz Poglavlja XI ovog zakona ili u sudskom postupku samo
ako su mjere
naplate ili sudski postupak počeli:
- u roku od pet (5) godina po dospijeću porezne obaveze, ili
- prije isteka bilo kojeg dodatnog roka za naplatu pisano
dogovorenog između poreznog organa i poreznog obveznika.
Rok za naplatu ne teče dok traje sudski postupak za naplatu porezne obaveze.
U slučaju poreznog obveznika - fizičkog lica, rok za naplatu ne teče za period
tokom kojeg je to fizičko lice izvan Federacije u neprekidnom trajanju od šest
(6) mjeseci.
U slučaju najavljenog stečaja ili likvidacije poreznog obveznika, rok za naplatu
porezne obaveze će se produžiti do donošenja odluke o stečaju ili likvidacije
plus 6 mjeseci.
Ako je odobreno produženje roka za izmirenje porezne obaveze poreznom
obvezniku, rok za naplatu ne teče za period za koji je rok za izmirenje
produžen.
http://www.pufbih.ba/v1/public/upload/z ... ih__bs.pdf 
Član 74a
Zastarjevanje prava na razrez i prava na
naplatu poreza, kamata, troškova prinudne
naplate I novčanih kazni prekida se svakom
službenom radnjom nadležnog poreznog
organa poduzetoj u cilju razreza i naplate
poreza.
Poslije svakog prekida zastarijevanja počinje
teći iznova ,a vrijeme koje je prošlo prije prekida
ne računa se u zakonom određeni rok za
zastarjelost.

Drugim riječima, nema zastare poreznih obaveza za koje je potpisan sporazum ili koje se naplaćuju po rješenju o razrezu nakon kontrole.
Rok od 5 godina je rok zastare poreznih obaveza koje su tačno prijavljene u procesu samooporezivanja.

U svim ostalim slučajevima, kao što i piše:

Razrez se može izvršiti u bilo koje vrijeme:
- za porez ili kaznu koji se odnosi na taj porez, ako je porezna prijava
za taj porez lažna

Nisam čitao tekst, ali nije neuobičajeno da se porezne obaveze utvrđene po rješenju naplaćuju godinama.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85703 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

PU je vec pregledala taj period pa sada kao opet. Sami sebi skacu u stomak, popravljaju iza sebe?
Pustena je prica među navijacima da je ponovno cesljano po anonimnoj prijavi.
Sta je mogla naci sto nije nasla u prijasnjim kontrolama? Da je nesto nasla morala je podnjeti prijavu po sluzbejoj duznosti protiv odgovornog lica, u ovom slucaju direktor kluba. Sadasnji ili neki od bivsih. Dali je podnjela? Koliko je znano nije.
Ako je popravljala svoje cesljanje od prije bez da bi podnjela prijavu to se lako i uspjesno moze osporiti pred sudom. Advokat :D sjedi u UO.
Od svega je najveci problem sto se klub pravi mutav. Prvo krene prica po grupama i forumima o nekom dugu, zatim krene prica o kojem se periodu radi, pa onda da je anonimna prijava i na kraju satro novinar "saznaje" :lol:
Sve govori da je muljanje na veliko
User avatar
Ricken
Posts: 6027
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#85704 Re: FK Željezničar

Post by Ricken »

Burdus wrote: 13/05/2021 13:13 PU je vec pregledala taj period pa sada kao opet. Sami sebi skacu u stomak, popravljaju iza sebe?
Pustena je prica među navijacima da je ponovno cesljano po anonimnoj prijavi.
Sta je mogla naci sto nije nasla u prijasnjim kontrolama? Da je nesto nasla morala je podnjeti prijavu po sluzbejoj duznosti protiv odgovornog lica, u ovom slucaju direktor kluba. Sadasnji ili neki od bivsih. Dali je podnjela? Koliko je znano nije.
Ako je popravljala svoje cesljanje od prije bez da bi podnjela prijavu to se lako i uspjesno moze osporiti pred sudom. Advokat :D sjedi u UO.
Od svega je najveci problem sto se klub pravi mutav. Prvo krene prica po grupama i forumima o nekom dugu, zatim krene prica o kojem se periodu radi, pa onda da je anonimna prijava i na kraju satro novinar "saznaje" :lol:
Sve govori da je muljanje na veliko
Ja nemam info da je neko nešto opet gledao, nego da je poreska objavila iznos duga koji uključuje neplaćene obaveze po osnovu samooporezivanja i neplaćene obaveze po osnovu rješenja o razrezu, koje su djelomično pokrivene ugovorom o obročnoj otplati. Poreska uprava ovu prkasu provodi godinama i objavljuje podatk kvartalno. Ipak, ako dobro shvatam ti imaš i neke dodatne informacije. Da poreska opet otvara neki period, koji je kontrolisan bi bio presedan u njihov praksi.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15866
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#85705 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

hilmija frlj wrote: 12/05/2021 21:06 Treba igračima poslati književnu grupu sa Juga da im objasni da se sljedeću utakmicu ne smije zapinjati, ni u kojem slučaju.
Izvesti par juniora, Zeca staviti na gol, Erića na libero, Štilića na desnog beka, ko pređe centar uručiti mu papire na terenu.
:roll:
Nismo pitari majstore.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#85706 Re: FK Željezničar

Post by Tesla Edison »

Protiv Borca izvesti lijevi sastav, samo da izgubimo i Sarajevo ne osvoji titulu. Koronašima dolazi na naplatu raniji dušmanluk :izet:
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85707 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

Ricken wrote: 13/05/2021 14:47
Burdus wrote: 13/05/2021 13:13 PU je vec pregledala taj period pa sada kao opet. Sami sebi skacu u stomak, popravljaju iza sebe?
Pustena je prica među navijacima da je ponovno cesljano po anonimnoj prijavi.
Sta je mogla naci sto nije nasla u prijasnjim kontrolama? Da je nesto nasla morala je podnjeti prijavu po sluzbejoj duznosti protiv odgovornog lica, u ovom slucaju direktor kluba. Sadasnji ili neki od bivsih. Dali je podnjela? Koliko je znano nije.
Ako je popravljala svoje cesljanje od prije bez da bi podnjela prijavu to se lako i uspjesno moze osporiti pred sudom. Advokat :D sjedi u UO.
Od svega je najveci problem sto se klub pravi mutav. Prvo krene prica po grupama i forumima o nekom dugu, zatim krene prica o kojem se periodu radi, pa onda da je anonimna prijava i na kraju satro novinar "saznaje" :lol:
Sve govori da je muljanje na veliko
Ja nemam info da je neko nešto opet gledao, nego da je poreska objavila iznos duga koji uključuje neplaćene obaveze po osnovu samooporezivanja i neplaćene obaveze po osnovu rješenja o razrezu, koje su djelomično pokrivene ugovorom o obročnoj otplati. Poreska uprava ovu prkasu provodi godinama i objavljuje podatk kvartalno. Ipak, ako dobro shvatam ti imaš i neke dodatne informacije. Da poreska opet otvara neki period, koji je kontrolisan bi bio presedan u njihov praksi.
Da bi ti bilo jasno procitaj inkrininisani tekst ovog portala. Stoji da saznaju🤣 da je dug za period od 2007 - 2010
Taj period je davno pregledan.
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#85708 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

hilmija frlj wrote: 12/05/2021 21:06 Treba igračima poslati književnu grupu sa Juga da im objasni da se sljedeću utakmicu ne smije zapinjati, ni u kojem slučaju.
Izvesti par juniora, Zeca staviti na gol, Erića na libero, Štilića na desnog beka, ko pređe centar uručiti mu papire na terenu.
Ja mislim da mi ni ne smijemo zapeti protiv Borca zbog dugova i ostalog, bez obzira što smo dobili licencu. A i bez toga smo bliži porazu nego bodu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85709 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Zapeli mi ili ne Borac je trenutno najbolja ekipa u ligi i igraju najbolji fudbal a i bice kompletni protv nas i ne vidim ko moze od nasih bekova zaustaviti njihova krila. Bez veze se baca fokus na Zelju kao on ce odluciti prvaka jer ce pustiti Borac. Kakvo crno pustanje kad su nas na Grbavici olesile skoro sve ekipe iz lige i sa gornjeg i sa donjeg dijela. Uzgred sudi Mujic a ne neko iz RS-a :)
User avatar
Ricken
Posts: 6027
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#85710 Re: FK Željezničar

Post by Ricken »

Burdus wrote: 13/05/2021 15:09
Ricken wrote: 13/05/2021 14:47
Burdus wrote: 13/05/2021 13:13 PU je vec pregledala taj period pa sada kao opet. Sami sebi skacu u stomak, popravljaju iza sebe?
Pustena je prica među navijacima da je ponovno cesljano po anonimnoj prijavi.
Sta je mogla naci sto nije nasla u prijasnjim kontrolama? Da je nesto nasla morala je podnjeti prijavu po sluzbejoj duznosti protiv odgovornog lica, u ovom slucaju direktor kluba. Sadasnji ili neki od bivsih. Dali je podnjela? Koliko je znano nije.
Ako je popravljala svoje cesljanje od prije bez da bi podnjela prijavu to se lako i uspjesno moze osporiti pred sudom. Advokat :D sjedi u UO.
Od svega je najveci problem sto se klub pravi mutav. Prvo krene prica po grupama i forumima o nekom dugu, zatim krene prica o kojem se periodu radi, pa onda da je anonimna prijava i na kraju satro novinar "saznaje" :lol:
Sve govori da je muljanje na veliko
Ja nemam info da je neko nešto opet gledao, nego da je poreska objavila iznos duga koji uključuje neplaćene obaveze po osnovu samooporezivanja i neplaćene obaveze po osnovu rješenja o razrezu, koje su djelomično pokrivene ugovorom o obročnoj otplati. Poreska uprava ovu prkasu provodi godinama i objavljuje podatk kvartalno. Ipak, ako dobro shvatam ti imaš i neke dodatne informacije. Da poreska opet otvara neki period, koji je kontrolisan bi bio presedan u njihov praksi.
Da bi ti bilo jasno procitaj inkrininisani tekst ovog portala. Stoji da saznaju🤣 da je dug za period od 2007 - 2010
Taj period je davno pregledan.
Pa je li plaćen?
Tromblon
Posts: 2019
Joined: 18/01/2015 19:37

#85711 Re: FK Željezničar

Post by Tromblon »

Protiv Borca izginuti za pobjedu. Samo zbog nas. Ni zbog kog drugog.
Burdus
Posts: 646
Joined: 30/12/2018 18:02

#85712 Re: FK Željezničar

Post by Burdus »

Ricken wrote: 14/05/2021 01:23
Burdus wrote: 13/05/2021 15:09
Ricken wrote: 13/05/2021 14:47

Ja nemam info da je neko nešto opet gledao, nego da je poreska objavila iznos duga koji uključuje neplaćene obaveze po osnovu samooporezivanja i neplaćene obaveze po osnovu rješenja o razrezu, koje su djelomično pokrivene ugovorom o obročnoj otplati. Poreska uprava ovu prkasu provodi godinama i objavljuje podatk kvartalno. Ipak, ako dobro shvatam ti imaš i neke dodatne informacije. Da poreska opet otvara neki period, koji je kontrolisan bi bio presedan u njihov praksi.
Da bi ti bilo jasno procitaj inkrininisani tekst ovog portala. Stoji da saznaju🤣 da je dug za period od 2007 - 2010
Taj period je davno pregledan.
Pa je li plaćen?
Jel se ti zajebavas?
Daj period je davno pregledan, određeno je koliko smo kratki i sarnut je reprogram. Nakon toga su pregledali i naredne periode, donjeli rjesenja, na nesto smo se zalili..

Sada odjednom satro otvaraju vec kontrolisani period a naloga suda za to nema.
E ako ti ovo nije jasno onda nema potrebe za diskusijom.
Ja je vise necu pocinjati.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85713 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#85714 Re: FK Željezničar

Post by Iker C »

U nedjelju je poraz ravan pobjedi, Sarajevo je nas historijski suparnik i ne bi valjalo da nizu titule. Ali s obzirom kakve igrace imamo ne bi me cudilo da odigraju za komsije jer su se na Kosevu sklanjali da Sarajevo pobijedi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85715 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 14/05/2021 15:26 U nedjelju je poraz ravan pobjedi, Sarajevo je nas historijski suparnik i ne bi valjalo da nizu titule. Ali s obzirom kakve igrace imamo ne bi me cudilo da odigraju za komsije jer su se na Kosevu sklanjali da Sarajevo pobijedi.
Ja isto ne bi igrao za njihove interese nikako jer jednostavno niti jednim jedinim gestom to nisu zasluzili. Osim navijanja za Zrinjski treba se samo sjetiti proslave posljednje Covid titule koja je bila za povracanja.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 953
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#85716 Re: FK Željezničar

Post by hilmija frlj »

Ko napravi penal od naših nagraditi ga 500 KM.
Ko dobije direktan crveni 500 KM.
Ko dobije dva žuta 400 KM.
Ko pređe centar 100 KM kazne i proslijediti gore navedenim.
Izgubiti 5:0, nije sramota za viši cilj.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#85717 Re: FK Željezničar

Post by Iker C »

Treba igracima pokazati slike sa proslogodisnje korona proslave i morbidno ismijavanje sa kovcegom.
User avatar
LSD
Posts: 27169
Joined: 24/07/2007 08:26

#85718 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

Iker C wrote: 14/05/2021 19:37 Treba igracima pokazati slike sa proslogodisnje korona proslave i morbidno ismijavanje sa kovcegom.
Zašto da se Željo i njegovi igraci spuštaju na nivo prigradskog papanluka sa kobilje glave ?
Odigrati 100% protiv dodikovaca i završiti sezonu. Hoce li to biti dovoljno za pobjedu ili poraz i ko ce uzeti na kraju titulu, o tome ne treba razmišljati, vec odigrati pošteno do kraja.
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#85719 Re: FK Željezničar

Post by last mohicans »

LSD wrote: 14/05/2021 20:01
Iker C wrote: 14/05/2021 19:37 Treba igracima pokazati slike sa proslogodisnje korona proslave i morbidno ismijavanje sa kovcegom.
Zašto da se Željo i njegovi igraci spuštaju na nivo prigradskog papanluka sa kobilje glave ?
Odigrati 100% protiv dodikovaca i završiti sezonu. Hoce li to biti dovoljno za pobjedu ili poraz i ko ce uzeti na kraju titulu, o tome ne treba razmišljati, vec odigrati pošteno do kraja.
To Lsd, brate. Evo šiša za tebe :bih: :nargila:
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85720 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 14/05/2021 19:37 Treba igracima pokazati slike sa proslogodisnje korona proslave i morbidno ismijavanje sa kovcegom.
da da :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45073
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#85721 Re: FK Željezničar

Post by Chmoljo »

LSD wrote: 14/05/2021 20:01
Iker C wrote: 14/05/2021 19:37 Treba igracima pokazati slike sa proslogodisnje korona proslave i morbidno ismijavanje sa kovcegom.
Zašto da se Željo i njegovi igraci spuštaju na nivo prigradskog papanluka sa kobilje glave ?
Odigrati 100% protiv dodikovaca i završiti sezonu. Hoce li to biti dovoljno za pobjedu ili poraz i ko ce uzeti na kraju titulu, o tome ne treba razmišljati, vec odigrati pošteno do kraja.
Nije samo to. Mene je zaboljelo kako su se pojedini moji poznanici pitari radovali kada smo za titulu kiksali u Krupi.

Unatoč tome i tim sitnim pakostima, nikad mi neće biti draže da titulu uzme Zrinjski ili Borac umjesto Sarajeva. Ako ništa, ono zbog toga što će se toj tituli radovati i neki ljudi koje volim. Plač nacionalističke gamadi sa tribina je samo dodatni plus.

Elem, nadam se da će naš napaćeni klub pročepiti protiv separatista.
User avatar
LSD
Posts: 27169
Joined: 24/07/2007 08:26

#85722 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

Chmoljo wrote: 14/05/2021 20:34
LSD wrote: 14/05/2021 20:01
Iker C wrote: 14/05/2021 19:37 Treba igracima pokazati slike sa proslogodisnje korona proslave i morbidno ismijavanje sa kovcegom.
Zašto da se Željo i njegovi igraci spuštaju na nivo prigradskog papanluka sa kobilje glave ?
Odigrati 100% protiv dodikovaca i završiti sezonu. Hoce li to biti dovoljno za pobjedu ili poraz i ko ce uzeti na kraju titulu, o tome ne treba razmišljati, vec odigrati pošteno do kraja.
Nije samo to. Mene je zaboljelo kako su se pojedini moji poznanici pitari radovali kada smo za titulu kiksali u Krupi.

Unatoč tome i tim sitnim pakostima, nikad mi neće biti draže da titulu uzme Zrinjski ili Borac umjesto Sarajeva. Ako ništa, ono zbog toga što će se toj tituli radovati i neki ljudi koje volim. Plač nacionalističke gamadi sa tribina je samo dodatni plus.

Elem, nadam se da će naš napaćeni klub pročepiti protiv separatista.
Mene ne boli njihov dušmanluk, ljige su to, ali bi mi smetalo ako se bi se mi spuštali na njihov nivo.
Kao "oni su gov.na, al sad cemo mi biti isti kao i oni"...ofirno je to....odigrati protiv dodikove prćije pošteno, pa šta bude.
User avatar
hrasno38
Posts: 31266
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#85723 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

LSD wrote: 14/05/2021 20:43
Chmoljo wrote: 14/05/2021 20:34
LSD wrote: 14/05/2021 20:01
Zašto da se Željo i njegovi igraci spuštaju na nivo prigradskog papanluka sa kobilje glave ?
Odigrati 100% protiv dodikovaca i završiti sezonu. Hoce li to biti dovoljno za pobjedu ili poraz i ko ce uzeti na kraju titulu, o tome ne treba razmišljati, vec odigrati pošteno do kraja.
Nije samo to. Mene je zaboljelo kako su se pojedini moji poznanici pitari radovali kada smo za titulu kiksali u Krupi.

Unatoč tome i tim sitnim pakostima, nikad mi neće biti draže da titulu uzme Zrinjski ili Borac umjesto Sarajeva. Ako ništa, ono zbog toga što će se toj tituli radovati i neki ljudi koje volim. Plač nacionalističke gamadi sa tribina je samo dodatni plus.

Elem, nadam se da će naš napaćeni klub pročepiti protiv separatista.
Mene ne boli njihov dušmanluk, ljige su to, ali bi mi smetalo ako se bi se mi spuštali na njihov nivo.
Kao "oni su gov.na, al sad cemo mi biti isti kao i oni"...ofirno je to....odigrati protiv dodikove prćije pošteno, pa šta bude.
Sreca je kako god da mi odigramo cisto sumnjam da mozemo dobiti Borca :D s obzirom na dosadasnje rezultate na Grbavici.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#85724 Re: FK Željezničar

Post by Iker C »

Po meni je to pogresno razmisljanje, Sarajevo ako osvoji titulu dobija milionsku injekciju. Ako ne osvoji igrace ove bijedno evropsko takmicenje gdje imas vece troskove nego zaradu. Sarajevo ako ne osvoji titulu nace se u finansijskoj krizi jer im je trenutna ekipa poprilicno skupa.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#85725 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Jbt sta mi imamo postenjacina u ovoj zemlji, cudno da nismo Svicarska :-)


Ovaj scenario sasvim dobar.
Post Reply