FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#87251 Re: FK Željezničar

Post by kakotakonikako »

insaneinthebrain wrote: 17/03/2023 10:31
kakotakonikako wrote: 17/03/2023 08:56

A koje su to pozicije i kojih igraca ? Zaista bih volio da napises - pojedinacno.

Ne moze golmane pomjerati na bekove ili u napad. Imamo Bendera i Muftica i tu je i Karic. Brane sa oscilacijama.

Imamo bekove: Galic, Jasarevic, Sehic - gdje bi ih postavio ? I oni igraju sa oscilacijama.

Centralni: Cocalic ( igra ovu polusezonu sa puno oscilacija ), Drina ( takodje dosta oscilacija ), Kosoric ( igra na iskustvo, spasio golove protiv pitara i Leotara ). Na koju njih poziciju postaviti osim ove ?

Sredina: Stilic ( igra dok ima snage ), Hodzic ( igra svoju poziciju i po potrebi ga gurne u napad ), Mekic ( nije dobar u glavi ), Hajdarevic ( igra samo prvom do sebe ), Beca ( tako mekan i bezidejan ), Beganovic ( vratio ga u sredinu iz napada ), Gasal - povrijedjen, Bekric - vise SD nego igrac.

Napad: krila - Santos, Drljo i Amoah ( igraju svoje pozicije ), napadaci Krpic ( van forme ), Ara ( ne spreman ), Haracic ( ceka priliku ) , Krizevac ( ceka priliku ).

Evo kako bi ti ( na koju poziciju ) postavio ove igrace ??????

ps. Nista licno, ali previse se napada Edis ( koji ima itekako mana ) ali ima trenutno i rezultat - polufinale kupa i u trci za Evropu preko prvenstva.
jel ti smatras da Edis nista nije kriv za utakmice koje smo lose odigrali ili izgubili?
Smatram da je itekako kriv. Ali nije jedini krivac. Napisao sam post da pokazem da vecina igraca igra svoju prirodnu poziciju. Ako neko smtra da moze bolja pozicija - moze napisati ovdje i to ce sigurno doci do kluba.

Sustina moga posta je da imamo dosta nespremnih igraca, dosta limitiranih a i trener nam nije neki takticar. On je vise sistem HU-HA.

Evo da ne bude da samo trazim od drugih, predlozicu ja:

Golman ??? - Desni bek ??? , Coca, Centarhalf ???, Lijevi bek ??? - Hodzic, Srednji ??? Stila - Amoah, Krpic, Santos.

Znaci ja bih 5 novih igraca - uz novog trenera.
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#87252 Re: FK Željezničar

Post by tutku »

Što se tiče Edisa, dobro je neko napisao, čovjek od prvog dana samo kuknjava i žalopojke. Pri tome od njegovog dolaska do danas i stanje i igrački kadar se znatno promijenili, pa danas ima možda najpotentniji ofanzivni red u liniji, a iza jednog armina hodžića i cocu (mogli bi igrati u svakoj ekipi lige).

Stoga, ne bi trebali imati dileme da Edis ne izvlači maksimum iz ekipe i da bi sa boljim trenerom danas vjerovatno imali +5 bodova. Edis je ziheraš, ne vidim neke taktičke kreacije kod njega, ako može odigrati negdje na 0, da ne rizikuje sa napadom na 3 bobe, on će se zadovoljiti.

Nadam se da je njegova pozicija na ledu i da će ostati isključivo ako zadržimo ovo mjesto na tabeli. Prvi ozbiljniji kiks (gubitak bodova u prvenstvu protiv Sloge, Leotara i sl.) bi trebao biti povod za otkaz. Drugo je pitanje da li ima dobrih trenera i nama pristupačnih koji bi preuzeli klub za mjesec, dva, tri, nebitno.

Lično volio bih na klupi vidjeti nekog od sljedećih kao narednog trenera: Nermin Bašić, Goran Sablić, Denis Ćorić, Zlatan Nalić, a što da ne i Feđa Dudić.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15983
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#87253 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

Ako mu ne daju otkaz do pauze, onda neka ostane do kraja, ali ako popusimo Evropu, slobodno na kraju sezone neka se svi kupe zajedno sa tetoviranim. Ako nemaju muda za otkaz, rez trenera nisu ni za to da vode fudbalski klub.
Last edited by sime_cipol on 17/03/2023 12:35, edited 1 time in total.
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#87254 Re: FK Željezničar

Post by tutku »

sime_cipol wrote: 17/03/2023 12:34 Ako mu ne daju otkaz do pauze, onda neka ostane do kraja, ali ako popusimo Evropu, slobodno na kraju sezone neka se svi kupe zajedno sa tetoviranim.
Najgora opcija jer u tom slučaju ništa ne dobijamo..
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#87255 Re: FK Željezničar

Post by splinter »

Od Admira Adžema u drugom mandatu ( a prošlo je već 6 godina ) nismo imali bolju situaciju u ovom periodu, odnosno fazi prvenstva, a evo vidimo i kupa. Dakle tek je druga polovina ožujka, imamo priliku napasti 3. mjesto, u polufinalu smo kupa, imamo skor od W5, D1, L1.
Ko god je bio na treningu kluba pod mandatom Sablje, zna da se radi mnogo ozbiljnije nego unazad nekoliko godina. Nije njegova krivica što su pripreme odrađene tako kako jesu, zapravo nikako ali i mnoge druge stvari koje neštimaju u klubu.
Edis je sve samo nije fudbalski znalac, ali ima nešto u sebi što pozitivno djeluje na ekipu što na kraju pokazuju rrezultati.
Vjerujte kakvo je stanje u klubu, nama je on sad najmanji problem, a mnoge "trenerske veličine" koje se prizivaju, ne bi trpile ono što on trpi duže od 2 mjeseca, već bi podigle sidro i uhvatile se magle.
Treba biti realan šta smo i gdje smo trenutno, pa onda protrljati Aladinovu lampu da nam ispunjava želje.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15983
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#87256 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

Ja bih volio da preko lige odemo u jurop i da kasikom pokusam sta sam ovdje rekao (posro) ali bojim se da ce biti "jesam vam rekao" a tada ce vec biti kasno.
Niko sretniji od mene da profulim sta ovdje govorim. Jos imam tikove od Edisovog zadnjeg mandata.
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#87257 Re: FK Željezničar

Post by splinter »

sime_cipol wrote: 17/03/2023 12:56 Ja bih volio da preko lige odemo u jurop i da kasikom pokusam sta sam ovdje rekao (posro) ali bojim se da ce biti "jesam vam rekao" a tada ce vec biti kasno.
Niko sretniji od mene da profulim sta ovdje govorim. Jos imam tikove od Edisovog zadnjeg mandata.
Znam šta hoćeš da kažeš ali realno zadnji mandat se oslanjao na relativno uži roster, odnosno bazirao na prodorima M Stevanovića i realizaciji Lendrića. manje više sve smo golove davali na isti način. Ovaj tim je sada širi po pitanju potencijalnih strijelaca i igrača koji mogu riješiti utakmicu. Osim toga te 2016.godine mnogo smo zaostajali za mjestom koje vodi u Evropu (bodovni deficit nije nastao pod Mulalićem) te konstatno ganjali taj zaostatak i na kraju izgorili na bezveznim utakmicama poslije nekih desetak kola. Nadam se ali i uzdam u Bekriju da dobar dio toga i on drži u rukama i usmjerava na pravi način.
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#87258 Re: FK Željezničar

Post by noviforumas »

Pilot Dedo wrote: 17/03/2023 14:05
noviforumas wrote: 17/03/2023 12:07 Ja se slazem da Edis ne zna, i nece nikad znati jer nije taj kapacitet, ali koga dovesti?
Omer Joldić, Admir Adžem, Amar Osim, svi bi imali više bodova od ove budale. Amar bio s ovim timom bio prvi na tabeli.
Amar bi, ali on nosi neki drugi teret sa sobom, i ne vjerujem da ce ikad vise u klub. Joldic je gori od Sablje, a ni Adzem nije neka pljacka. Jesmo sa njim dobro odigrali onu jednu polusezonu u drugom mandatu kad smo kup uzeli, ali i tu je bio raspad sistema na kraju, pa dosli Jusufi, Elsner... razne pizdarije. Realno, mi smo vazda igrali najljepse sa pokojnim Odom, a najvece uspjehe pravili s Amarom. Svi ovi ostali su talasika i u pet deka.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5301
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#87259 Re: FK Željezničar

Post by Slo Burner »

Amar je vlasnik rekorda sa najvecim brojem utakmica bez pobjede ikad. Bogohulno ga je pominjati u bilo kakvom kontekstu, osim ako nije rijec o naknadi stete.
laik1981
Posts: 12930
Joined: 05/12/2012 13:04

#87260 Re: FK Željezničar

Post by laik1981 »

noviforumas wrote: 17/03/2023 14:10
Pilot Dedo wrote: 17/03/2023 14:05

Omer Joldić, Admir Adžem, Amar Osim, svi bi imali više bodova od ove budale. Amar bio s ovim timom bio prvi na tabeli.
Amar bi, ali on nosi neki drugi teret sa sobom, i ne vjerujem da ce ikad vise u klub. Joldic je gori od Sablje, a ni Adzem nije neka pljacka. Jesmo sa njim dobro odigrali onu jednu polusezonu u drugom mandatu kad smo kup uzeli, ali i tu je bio raspad sistema na kraju, pa dosli Jusufi, Elsner... razne pizdarije. Realno, mi smo vazda igrali najljepse sa pokojnim Odom, a najvece uspjehe pravili s Amarom. Svi ovi ostali su talasika i u pet deka.
Bi al u kurcu.. Amar je ostao u periodu od prije deset godina.. Da i dalje ima ono sto je tad imao radio bi negdje.. Imao je u Velezu solidnu ekipu i redovna primanja u ekipi, pa su ga nogirali nakon par mjeseci u kojim nista nije napravio.. Imao je i u koroni solidnu ekipu, pa haman polusezonu odigrasmo bez pobjede.. Da i ne spominjemo dio sa poslovanjem kluba u tom periodu..

Edis, koliko god da je ogranicen, trenutno je najbolja opcija.. Kada bude para za nekog kvalitetnijeg onda razmisljati o promjenama..

A ovo gore pominjanje Joldica i ne zasluzuje neki komentar..

Cetvrti smo na tabeli i svega par bodova od evrope.. U polufinalu smo kupa.. Ako izuzmemo Zrinjski, koji je svemirski brod za ostale u ligi, ni od koga vise nismo losiji..

Sad nam je najpotrebnija podrska navijaca i pune tribine.. I neka uprava odradi dovoljno da se obezbijedi licenca..
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#87261 Re: FK Željezničar

Post by insaneinthebrain »

Dedo ne baljezgaj gluposti.
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#87262 Re: FK Željezničar

Post by Tromblon »

Juče sjajna prilika za isprobavanje formacije sa 2 špica. Uvođenje nekih inovacija, ali jok. Za trenera je to tekma za infarkt.

Kako ga je kupusar iz Janje ponizio prvo kolo još ne mogi zaboraviti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#87263 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Ko li je onog Jasarevica skautirao, za onu reakciju kod drugog gola Zvijezde bi trebao ispisnicu dobiti.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#87264 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Otišao je Pilot Dedo trajno. Kloniranje nije dozvoljeno.
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#87265 Re: FK Željezničar

Post by spree »

kakotakonikako wrote: 17/03/2023 08:56
spree wrote: 17/03/2023 08:12 bukvalno daj bilo koga da igrace postavi na pozicije i da igraju najbolji na svojoj poziciji. i da ima neku reakciji na ono sto se dogadja na terenu. njega sada drzi to sto su ocekivanja na pocetku sezone bila niska, a sto se ispostavilo da je ekipa, posebno sad puno kvalitetnija, to isto kao da niko u upravi ne vidi.
A koje su to pozicije i kojih igraca ? Zaista bih volio da napises - pojedinacno.

Ne moze golmane pomjerati na bekove ili u napad. Imamo Bendera i Muftica i tu je i Karic. Brane sa oscilacijama.

Imamo bekove: Galic, Jasarevic, Sehic - gdje bi ih postavio ? I oni igraju sa oscilacijama.

Centralni: Cocalic ( igra ovu polusezonu sa puno oscilacija ), Drina ( takodje dosta oscilacija ), Kosoric ( igra na iskustvo, spasio golove protiv pitara i Leotara ). Na koju njih poziciju postaviti osim ove ?

Sredina: Stilic ( igra dok ima snage ), Hodzic ( igra svoju poziciju i po potrebi ga gurne u napad ), Mekic ( nije dobar u glavi ), Hajdarevic ( igra samo prvom do sebe ), Beca ( tako mekan i bezidejan ), Beganovic ( vratio ga u sredinu iz napada ), Gasal - povrijedjen, Bekric - vise SD nego igrac.

Napad: krila - Santos, Drljo i Amoah ( igraju svoje pozicije ), napadaci Krpic ( van forme ), Ara ( ne spreman ), Haracic ( ceka priliku ) , Krizevac ( ceka priliku ).

Evo kako bi ti ( na koju poziciju ) postavio ove igrace ??????

ps. Nista licno, ali previse se napada Edis ( koji ima itekako mana ) ali ima trenutno i rezultat - polufinale kupa i u trci za Evropu preko prvenstva.
Vidi govorio sam o nekom eventualno novom treneru ne o edisu. Ok donekle se insinuira da on to ne radi, ali kako si ti fino naveo manje vise igraju igraci na prirodnim pozicijama, a sta je sa druge dvije stvari? Zamisli idiotizma da dovedu nekog losijeg? Previse mana on ima. Realno je trenutni roster je drugi ili treći najbolji u ligi, a ti jedva prolazila drugoligaša na individualni kvalitet. Oci mi krvare dok gledam utakmice. U ligi se ne zna ko je losiji a opet nisi na mjestu koje vodi u evropu. Gubis glat od Igmana. I nikad on nije kriv, da ne govorimo o stilu ponasanja i vokabularu. Ne prilici to Želji. Najviše publike i jedan od boljih rostera u ko zna koliko zadnjih godina i opet su velike sanse da se propusti evropa. Sa kvalitetnijim trenerom moglo se mozda cak i ganjati sa Zrinjskim, ali ako nista barem biti sigurno na drugom mjestu.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#87266 Re: FK Željezničar

Post by kakotakonikako »

spree wrote: 18/03/2023 01:31
kakotakonikako wrote: 17/03/2023 08:56

A koje su to pozicije i kojih igraca ? Zaista bih volio da napises - pojedinacno.

Ne moze golmane pomjerati na bekove ili u napad. Imamo Bendera i Muftica i tu je i Karic. Brane sa oscilacijama.

Imamo bekove: Galic, Jasarevic, Sehic - gdje bi ih postavio ? I oni igraju sa oscilacijama.

Centralni: Cocalic ( igra ovu polusezonu sa puno oscilacija ), Drina ( takodje dosta oscilacija ), Kosoric ( igra na iskustvo, spasio golove protiv pitara i Leotara ). Na koju njih poziciju postaviti osim ove ?

Sredina: Stilic ( igra dok ima snage ), Hodzic ( igra svoju poziciju i po potrebi ga gurne u napad ), Mekic ( nije dobar u glavi ), Hajdarevic ( igra samo prvom do sebe ), Beca ( tako mekan i bezidejan ), Beganovic ( vratio ga u sredinu iz napada ), Gasal - povrijedjen, Bekric - vise SD nego igrac.

Napad: krila - Santos, Drljo i Amoah ( igraju svoje pozicije ), napadaci Krpic ( van forme ), Ara ( ne spreman ), Haracic ( ceka priliku ) , Krizevac ( ceka priliku ).

Evo kako bi ti ( na koju poziciju ) postavio ove igrace ??????

ps. Nista licno, ali previse se napada Edis ( koji ima itekako mana ) ali ima trenutno i rezultat - polufinale kupa i u trci za Evropu preko prvenstva.
Vidi govorio sam o nekom eventualno novom treneru ne o edisu. Ok donekle se insinuira da on to ne radi, ali kako si ti fino naveo manje vise igraju igraci na prirodnim pozicijama, a sta je sa druge dvije stvari? Zamisli idiotizma da dovedu nekog losijeg? Previse mana on ima. Realno je trenutni roster je drugi ili treći najbolji u ligi, a ti jedva prolazila drugoligaša na individualni kvalitet. Oci mi krvare dok gledam utakmice. U ligi se ne zna ko je losiji a opet nisi na mjestu koje vodi u evropu. Gubis glat od Igmana. I nikad on nije kriv, da ne govorimo o stilu ponasanja i vokabularu. Ne prilici to Želji. Najviše publike i jedan od boljih rostera u ko zna koliko zadnjih godina i opet su velike sanse da se propusti evropa. Sa kvalitetnijim trenerom moglo se mozda cak i ganjati sa Zrinjskim, ali ako nista barem biti sigurno na drugom mjestu.
I ja bih volio boljeg trenera.

Ali sam naveo da velika vecina ( skoro svi ) nasih igraca igra svoje prirodne pozicije. A naveo sam i razloge zasto nam igra nije kao ona koju svi ocekujemo.

Uz Edisa, po meni, veci problem su Bogi i Hare.

Ali ima uprava koja bi trebala da o tome vodi racuna.

Pozdrav.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#87267 Re: FK Željezničar

Post by insaneinthebrain »

Jad i cemer od igre i pristupa utakmici. Ljudi nam presing prave ko da sa Zrinjskim igramo :roll:
User avatar
luckylaka
Posts: 22313
Joined: 15/01/2010 06:28

#87268 Re: FK Željezničar

Post by luckylaka »

insaneinthebrain wrote: 19/03/2023 15:52 Jad i cemer od igre i pristupa utakmici. Ljudi nam presing prave ko da sa Zrinjskim igramo :roll:
Boga mi ovo isto napisao I taman da postam Santos ga zavuce,rekoh da se ne blamiram a ono jos gore poslije gola
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#87269 Re: FK Željezničar

Post by insaneinthebrain »

Ovo se trazi. Ovakav pristup i igra :thumbup:
User avatar
luckylaka
Posts: 22313
Joined: 15/01/2010 06:28

#87270 Re: FK Željezničar

Post by luckylaka »

Jos jedan da preskocimo siroki dok bar ne zavrse
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#87271 Re: FK Željezničar

Post by Tromblon »

Prvo poluvrijeme katastrofa. Sloga se nametnula i dominirals. Jbm ti sve. Pa, nisam mogao vjerovati. Prva dva gola dajemo iz kontri. Iskreno, čestitam na sjajnim kontrama. Odavno ih ovako nismo odigrali. Ali, na Grbavici, protiv Slige, mi igramo na kontre. Pa, mrš u pm. Jebote, ja ne znam do koga ili čega je ali naše kretanje igrača u prostoru bez lopte je odavno katastrofa. Igrač sa loptom nema kome dodati. Niko se ne otkriva i onda guraj nazad stoperima. 4:1 je odličan rezultat, ali slabosti su bile više nego očite.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15983
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#87272 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

Dobro je. Lijepo poslijepodne u dolini cupova :thumbup:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#87273 Re: FK Željezničar

Post by insaneinthebrain »

nije nimalo dobro, ono prvo poluvrijeme je bilo katastrofa. u drugom su se dozvali. ne smije se dopustati onakva igra ako se ozbiljno razmislja o evropi
User avatar
luckylaka
Posts: 22313
Joined: 15/01/2010 06:28

#87274 Re: FK Željezničar

Post by luckylaka »

Jesu li Ono Manijaci na poluvremenu savjetovali igrace kako da odigraju drugo poluvrijeme
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#87275 Re: FK Željezničar

Post by splinter »

luckylaka wrote: 19/03/2023 18:15 Jesu li Ono Manijaci na poluvremenu savjetovali igrace kako da odigraju drugo poluvrijeme
Jesmo
Post Reply