FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
upaljac01
Posts: 292
Joined: 02/02/2011 09:27

#19501 Re: FK Željezničar

Post by upaljac01 »

Rookie wrote:
no_mani=no_fjučr wrote:znaš sta , on je u hnl bio odličan igrač, a ja ti spletom okolnosti pratim Želju niti godinu dana, ljudi su mi rekli da je bio izuzetan u onoj sezoni kad se uzeo naslov, da, treba i stopera, ima još vremena , 20 dana da se slože, ovako nebu islo, ali treba više kritički raspravljati o špicvi, strašnu je priliku dobio a nije iskoristio, tu je Željo tanak, najtanji.
Evo da ti i ja kažem da je Mešić ograjisao nakon šampionske sezone, koju je odlično odradio. I u Širokom je sve uradio da nas izbaci iz kupa. Jednostavno ga je Hapoel ubio. Malo se nakon toga vratio u formu, pa onda imao taj ogromni kiks na Pecari. Nyema jeste duplo bolji.

Sutra bi za nas bilo strašno dobro da ga zabije Adilović, jer bi stekao ogromno samopouzdanje na samom početku sezone i sigurno bi kasnije bio mnogo bolji. Naravno, najbitnije je uzeti bar bod, ali ne bih nešto naročito bio time zadovoljan. Bod solidan, pobjeda fantazija.

adilovic definitivno ne zna primit loptu, nasa je sansa dodavat mu u 16 jake lopte mozda se neka odbije u go :D
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#19502 Re: FK Željezničar

Post by smoki_choko »

upaljac01 wrote:
Rookie wrote:
no_mani=no_fjučr wrote:znaš sta , on je u hnl bio odličan igrač, a ja ti spletom okolnosti pratim Želju niti godinu dana, ljudi su mi rekli da je bio izuzetan u onoj sezoni kad se uzeo naslov, da, treba i stopera, ima još vremena , 20 dana da se slože, ovako nebu islo, ali treba više kritički raspravljati o špicvi, strašnu je priliku dobio a nije iskoristio, tu je Željo tanak, najtanji.
Evo da ti i ja kažem da je Mešić ograjisao nakon šampionske sezone, koju je odlično odradio. I u Širokom je sve uradio da nas izbaci iz kupa. Jednostavno ga je Hapoel ubio. Malo se nakon toga vratio u formu, pa onda imao taj ogromni kiks na Pecari. Nyema jeste duplo bolji.

Sutra bi za nas bilo strašno dobro da ga zabije Adilović, jer bi stekao ogromno samopouzdanje na samom početku sezone i sigurno bi kasnije bio mnogo bolji. Naravno, najbitnije je uzeti bar bod, ali ne bih nešto naročito bio time zadovoljan. Bod solidan, pobjeda fantazija.

adilovic definitivno ne zna primit loptu, nasa je sansa dodavat mu u 16 jake lopte mozda se neka odbije u go :D
odbijaju se od njega ko od balvan. ne zna je ustopati. fakat mora malo poraditi na tome
User avatar
no_mani=no_fjučr
Posts: 741
Joined: 25/07/2011 08:02

#19503 Re: FK Željezničar

Post by no_mani=no_fjučr »

On je valjda mislio doći u Želju i biti na istoj razini na kojoj je bio prije dolaska, ali ovdje ga više očiju gleda, meni nikako ne paše, nije niti borben, niti ima lažno kretanje, niti se odvaja od stopera, a inače i ne volim tu igru sa tim strikerom, više volim dva lakša centarfora pokretnija koja traže prostor, ali Željina igra je takva, pa onda valjda očekujem i kvalitetnog igrača.
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#19504 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

no_mani=no_fjučr wrote:On je valjda mislio doći u Želju i biti na istoj razini na kojoj je bio prije dolaska, ali ovdje ga više očiju gleda, meni nikako ne paše, nije niti borben, niti ima lažno kretanje, niti se odvaja od stopera, a inače i ne volim tu igru sa tim strikerom, više volim dva lakša centarfora pokretnija koja traže prostor, ali Željina igra je takva, pa onda valjda očekujem i kvalitetnog igrača.
Nije borben? Kako li dolaziš do tih nekih zaključaka. Lik se u peterac vraća svako malo, a kod ispucavanja je doslovno na svakoj lopti. Ne može bit borbeniji u svakoj mogućoj situaciji.
User avatar
no_mani=no_fjučr
Posts: 741
Joined: 25/07/2011 08:02

#19505 Re: FK Željezničar

Post by no_mani=no_fjučr »

Samo njega pratio u ove 4 utakmice, nije mi se svidio na prvu, jebes igrača koji ne pomaže, a Bešlija je sto puta krenio, napadne zadnju liniju, a Adilovića nigdje.
Taktički mora doći u peterac na skok, a ispucavanja pusta logika idu na njega.
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#19506 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

Dajte da vidimo kakav ce biti ucinak Adilovića u našoj PL...hajmo dati covjeku šansu, pa ima vremena kad cemo ga razapinjati...nece nam pobjeci sigurno :-)
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#19507 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

no_mani=no_fjučr wrote:Samo njega pratio u ove 4 utakmice, nije mi se svidio na prvu, jebes igrača koji ne pomaže, a Bešlija je sto puta krenio, napadne zadnju liniju, a Adilovića nigdje.
Taktički mora doći u peterac na skok, a ispucavanja pusta logika idu na njega.
Taktički i ne napada zadnju liniju, već su se svi igrači povlačili kad protivnik ima loptu. I mogu ići ispucavanja na njega, ali on opet stigne na skoro sva, što nije nimalo lako. Tamo protiv Sheriffa se, nevezano za prekide, vraćao skroz do naše korner zastavice, da interveniše, što je neviđeno za napadača. Ne znam ni gdje si vidio da Bešlija napada zadnju liniju. Sad u Evropi nismo nijednom igrali presing nikakve vrste. Očito da je taktika bila takva. Vjerujem da ćemo biti puno agresivniji u našoj ligi, pogotovo kući protiv domaćih nehljebovića.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#19508 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Kadeti:
Željezničar - Široki Brijeg 2:1

Juniori:
Željezničar - Široki Brijeg 4:1
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#19509 Re: FK Željezničar

Post by ganjeta »

Stoji da je Mešić Rio Ferdinand za Vasilića,isto tako Nyema je Vidić za obojicu.
Meni je Mešić bio drag igrač,ali na njega je najviše uticao poraz od Hapoela nije se oparavio cijelu sezonu,i taman kad se oparavio kiksa drama u Širokom i tu je bio kraj.

Ne kontam šta ste opleli na Adila ? Hajd nadjite mi i jednog napadača iz naše lige koji bi se naigro protiv stopera Maccabia ? Sad vam ne valja, ne zna primiti loptu...pa Lazo ih je fantastično primao pa opet nije valjao. :-) Polako ba pustite momka da vidimo kako ce igrati u našoj smiješnoj ligi pa onda opletite.
Ja tipujem na Adilovića 10+ u o prvoj sezoni, ko hoće po pare bujrum!

P.S Odlični rezultati omladinaca :thumbup:
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#19510 Re: FK Željezničar

Post by smoki_choko »

Plavih_11 wrote:Kadeti:
Željezničar - Široki Brijeg 2:1

Juniori:
Željezničar - Široki Brijeg 4:1
eto neka se ugledaju na kadete i juniore
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#19511 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

Mlađi Bešlija otkinuo dva boda Zrinjskom. Zadnjih 13 utakmica 11 golova. Još uvijek naš igrač. Adilović 15+
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#19512 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

BHT PRENOSI DERBI NA PECARI

Derbi 1. kola Premijer nogometne lige BiH, Široki - Željezničar, prenosit će se na BHT-u.

Podsjetimo da je prenos susreta na Pecari dolazio pod znak pitanja jer se iz BHT-a niko nije oglasio nakon što su iz Širokog Brijega poslali dopis.

Ipak, kako saznajemo sve je dogovoreno jučer kasno i gledatelji će putem malih ekrana moći uživati u okršaju Širokog i Željezničara.

Susret se igra u nedjelju navečer s početkom u 21 sat.

ss.ba
User avatar
no_mani=no_fjučr
Posts: 741
Joined: 25/07/2011 08:02

#19513 Re: FK Željezničar

Post by no_mani=no_fjučr »

ganjeta wrote:Ne kontam šta ste opleli na Adila ? Hajd nadjite mi i jednog napadača iz naše lige koji bi se naigro protiv stopera Maccabia ? Sad vam ne valja, ne zna primiti loptu...pa Lazo ih je fantastično primao pa opet nije valjao. Polako ba pustite momka da vidimo kako ce igrati u našoj smiješnoj ligi pa onda opletite.
Ne napadam, ja bi volio da zabije 20 +, vjeruj, znaš kako je, Željo je za mene Sarajevo, ponos grada, moram ići na tekmu brate, navikao, život bez tribine nije život, jednostavno mi se ne sviđa, ne odvaja se od stopera, nije eksplozivan, a ta prva dva koraka su danas najvažnija i treba ga kritizirati da se ne dogodi kao sa Lazarom prošle sezone, tu se prvenstvo izgubilo, nemreš biti prvak ak'ti špica u kurcu, a i malo špica ima Željo, to mi je neozbiljno da se ovisi o jednoj špici, pa da Amar forsira, iz greške u grešku, a tek ove godine kad je vezni red respektabilan, špica mora shvatiti kako zabijati, znači loptu uvjek može imati, ali mora malo i glavom, odvojiti i što ja znam...glupo mi je govoriti o mentalnom stanju Adilovića, vrijeme će pokazati, ali ovo što je do sada pokazao je premalo za Želju.
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#19514 Re: FK Željezničar

Post by Dead Man Walking »

Lazara nisam mogo organski, al sve mi vise postaje jasno da nije bilo do njega. Covjek je bio zavaljen i to ga je totalno syebalo psihicki i ubilo mu i ono malo osjecaja za gol sto je nekad imao pa vise nije ni sa 2 metra bio u stanju da ugura loptu izmedju stativa. Cini mi se da slicna sudbina ocekuje i Adilovica, samo sto on nema konstituciju ni znanje da igra ono sto je igrao Lazo. Adilovic je napadac kojem puno vise lezi lopta u for, u noge, a ovo sto kod nas igra okrenut ledjima prema golu, hrvacki zahvati i slicno garant nije nesto sto ce ga proslaviti kao napadaca, i moze biti pogubno za njegovu karijeru. Jednostavno, zavaljen je i ne treba ocekivati previse golova od njega. Samo nek ne fula prazan gol poput Lazara ja cu biti zadovoljan. Po mom misljenju, ako vec moramo igrati sa jednim napadacem koji to u stvari nije, za tu poziciju najbolji bi bio Savic. Zna lopte, snazan je, a zna ga i zavuci po potrebi.
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#19515 Re: FK Željezničar

Post by lord blackadder »

Dead Man Walking wrote:Lazara nisam mogo organski, al sve mi vise postaje jasno da nije bilo do njega. Covjek je bio zavaljen i to ga je totalno syebalo psihicki i ubilo mu i ono malo osjecaja za gol sto je nekad imao pa vise nije ni sa 2 metra bio u stanju da ugura loptu izmedju stativa. Cini mi se da slicna sudbina ocekuje i Adilovica, samo sto on nema konstituciju ni znanje da igra ono sto je igrao Lazo. Adilovic je napadac kojem puno vise lezi lopta u for, u noge, a ovo sto kod nas igra okrenut ledjima prema golu, hrvacki zahvati i slicno garant nije nesto sto ce ga proslaviti kao napadaca, i moze biti pogubno za njegovu karijeru. Jednostavno, zavaljen je i ne treba ocekivati previse golova od njega. Samo nek ne fula prazan gol poput Lazara ja cu biti zadovoljan. Po mom misljenju, ako vec moramo igrati sa jednim napadacem koji to u stvari nije, za tu poziciju najbolji bi bio Savic. Zna lopte, snazan je, a zna ga i zavuci po potrebi.
Ukrao si mi post. :D Isto sam htio napisati, i povikati: je li vrijeme da vidimo dva napadaca?

Adilovic nek veze za sebe dvojicu, a ovaj drugi koristi otvoreni prostor. Ili obratno. Beslija je potrosen igrac, tako da neki zamisljeni plan o 'ubacivanju iz drugog plana' zaista nema efekta. Adilovic je igra koji treba servis u 16 m. Jer, vidjeli smo, on kad primi loptu van pomenutih granica, prisiljen je igrat ledjima prema kosu. Nema tu otresitost i brzinu, da moze povuci loptu u solo prodor. A nema ni neku sutinu.

Da napomenem, protiv onih latvijaca, Robert Prosinecki je dao priliku djecaku sa 16 godina. Sta se ceka s Ramicem? Lani je Baljic dobijao priliku na kasicicu, pored truta Lazara, a neki je nisu ni dobili. Mozda i ne zna (konkretno Ramic) ali daj da se mi uvjerimo da on ne zna.

Najveci kriticari Ivice Osima, navode da je igrao sa starudijama na WC '90. (drzanje na klupi Savicevica, Bobana i td) Da li i Osim jr, ima istih problema?
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#19516 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

lord blackadder wrote: Najveci kriticari Ivice Osima, navode da je igrao sa starudijama na WC '90. (drzanje na klupi Savicevica, Bobana i td) Da li i Osim jr, ima istih problema?
I baš su bili očajni na tom prvenstvu :-?
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#19517 Re: FK Željezničar

Post by kasparaov »

Rookie wrote:
lord blackadder wrote: Najveci kriticari Ivice Osima, navode da je igrao sa starudijama na WC '90. (drzanje na klupi Savicevica, Bobana i td) Da li i Osim jr, ima istih problema?
I baš su bili očajni na tom prvenstvu :-?
sta su napravili ?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#19518 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Ne bi bilo lose sacekati par kola da se vidi moze li Adilovic uraditi ista vise od Lazara. Ima vremena za kritiku ...
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#19519 Re: FK Željezničar

Post by ganjeta »

Plavih_11 wrote:Ne bi bilo lose sacekati par kola da se vidi moze li Adilovic uraditi ista vise od Lazara. Ima vremena za kritiku ...
Gotovo je Plavi počelo je,i vjeruj mi samo dupla titula ga može spasiti kritika, ili dopel-pack na svakoj drugoj tekmi.

Lazini kritičari su sad skontali da je bio zavaljen :skoljka: a toliko su srali po njemu, sad je ista stvar sa Adilom.
Još malo pa ćemo oplakivati Lazu,eto žao nam što je bio zavaljen,što je ubijen u psihu. :-) A kad se sjetim kakve je pridjeve dobijao naježim se.Ista stvar čeka Adilovića.

Mene ne čudi ni malo ova situacija.Ja od kad gledam Želju a to je od tekme na Koševu sa Rudarom iz Breze koju smo dobili 3-2 uvjek smo imali dežurnog kivca na kojem ćemo se istresati.

Jebiga Adile ti si samo jedan u nizu!
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#19520 Re: FK Željezničar

Post by metar_drva »

kasparaov wrote:
Rookie wrote:
lord blackadder wrote: Najveci kriticari Ivice Osima, navode da je igrao sa starudijama na WC '90. (drzanje na klupi Savicevica, Bobana i td) Da li i Osim jr, ima istih problema?
I baš su bili očajni na tom prvenstvu :-?
sta su napravili ?
šta su napravili? pa, četvrtina finala svjetskog prvenstva nije uopšte loš rezultat (i ispadanje na penale), samo što to potcjenjivačima poput nas, nikako ne može dokazati. nerealna očekivanja nas ubiše, pa zbog toga toliko i boli dodir stvarnosti, tj. sudar sa istom. u okolnostima koje su vladale 90-te, ono što je osim napravio je ravno osvajanju svjetskog prvenstva.
svi nešto pametuju, treba ovako, ja bih onako, ovaj ne igra dobro, onaj ne zna vodit tim, "nekakvi" jevreji nas ubiše, bla, bla, bla. "profesionalni" pljuvači nerealnih očekivanja koji svoje životne failove i neuspjehe pokušavaju kompenzirati fudbalom, a onda ih prokleti željo ostavi na cjedilu. treba to sve pobit, jelde, porodica osim je kriva za sve životne neuspjehe, željo, adilović, lazar, ćulum, ma beskonačna lista neprijatelja... garantujem, ali milion posto sam ubijeđen, da ovi pljuvači nisu uspješni niti u jednom jedinom segmentu svojih mizernih života. samo su se dobro zajebali ako misle da će svoje probleme riješiti podcjenjivanjem tuđeg rada i truda. možda privremeno, do narednog nerealnog očekivanja i bolnog otresanja od zid stvarnosti.
upaljac01
Posts: 292
Joined: 02/02/2011 09:27

#19521 Re: FK Željezničar

Post by upaljac01 »

ganjeta wrote:
Plavih_11 wrote:Ne bi bilo lose sacekati par kola da se vidi moze li Adilovic uraditi ista vise od Lazara. Ima vremena za kritiku ...
Gotovo je Plavi počelo je,i vjeruj mi samo dupla titula ga može spasiti kritika, ili dopel-pack na svakoj drugoj tekmi.

Lazini kritičari su sad skontali da je bio zavaljen :skoljka: a toliko su srali po njemu, sad je ista stvar sa Adilom.
Još malo pa ćemo oplakivati Lazu,eto žao nam što je bio zavaljen,što je ubijen u psihu. :-) A kad se sjetim kakve je pridjeve dobijao naježim se.Ista stvar čeka Adilovića.

Mene ne čudi ni malo ova situacija.Ja od kad gledam Želju a to je od tekme na Koševu sa Rudarom iz Breze koju smo dobili 3-2 uvjek smo imali dežurnog kivca na kojem ćemo se istresati.

Jebiga Adile ti si samo jedan u nizu!

nisam imo nista protiv lazara jer se borio nemam nista ni protiv adilovica,samo mi nije jasno sto se lopta odbija od njega,cini mi see da ima dobar dribling i da je startan ali primanje katastrofa :)
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#19522 Re: FK Željezničar

Post by ganjeta »

Hm..zašto se odbija? Nije dovoljno kvalitetan da protiv hajmo reći vrhunskih štopera primi.Za Evropske pojmove nije nikakav napadač kao ni 90 % našeg tima.Ali realno ko jeste iz ove lige ? Možda par igrača.Evo iz naše ekipe ko bi mogao igrati u Maccabiu? Niko,Realno nebi mogao biti ni zamjena,ali naša očekivanju se ne realna..i zato prizemljenje zna biti bolno.
upaljac01
Posts: 292
Joined: 02/02/2011 09:27

#19523 Re: FK Željezničar

Post by upaljac01 »

ganjeta wrote:Hm..zašto se odbija? Nije dovoljno kvalitetan da protiv hajmo reći vrhunskih štopera primi.Za Evropske pojmove nije nikakav napadač kao ni 90 % našeg tima.Ali realno ko jeste iz ove lige ? Možda par igrača.Evo iz naše ekipe ko bi mogao igrati u Maccabiu? Niko,Realno nebi mogao biti ni zamjena,ali naša očekivanju se ne realna..i zato prizemljenje zna biti bolno.
odgovorno tvrdim da mu se odbijala i kad je stajo sm samcat :D druga stvar, nemoj molim te da pravimo od makabija barselonu, nisu se ni oni bas naigrali u zadnje vrijeme, haifa im je pobjegla 20 bodova a borac joj 4 gola uvali. sutra kad primis od recimo zrinjskog 4 gola reci ces koji to nas igrac moze igrat u zrinjskom?
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#19524 Re: FK Željezničar

Post by ganjeta »

Ma ja Borac je strašan :-) .Ne svataš poentu.Nigdje nisam rek'o da su oni Barca,jelde? Ponavljam koji igrač iz naše lige može igrati u Maccabiu,Sparti ili Haifi?
Jer fakat misliš da nam lupam Zrinjski može uvaliti 4 komada?
Ako nakm neko iz ove lige uvali tricu ja se neću javiti na forum nikad više!
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#19525 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

Uvalio nam je Široki 4 prošle godine, a mogao je još koji. Četvorka se i Barci može desit(Chivas), a ne trica. Neka te na forumu, ganjeta :mrgreen:

Osim reče da večeras našim igračima veći motiv ne treba (zbog dobrog terena i domaćina), što valjda znači da će biti motivisani, što valjda znači da ćemo da startujemo uspješno na jednom od najtežih gostovanja. Biće zanimljivo, svakako.

HAJDE, AAADILE, HAJDE, AAADILE, HAJDE, AAADILE, HAJDE, AAAAAAAAAAADILE!!!
Post Reply