FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#16476 Re: FK Željezničar

Post by JThomas »

e moj ti... :D

jebaji ga, statistika je jasna, oni su 8 bodova ispred nas, a nisu ništa posebno. e zamisli sad kakvi smo mi...
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#16477 Re: FK Željezničar

Post by smurf »

Al' je u momentu na Zubanpolju u subotu bilo sve tako blizu :roll: Oni gube, mi imamo x i cekamo jedan sut u okvir gola... Ah, pusti snovi :-)
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#16478 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

ultima_palabra wrote: Pa bilo je na BHT sportu, lakrdija živa... svirao slobodan udarac za Borac, frajer prišao da nešto kaže a sudija odmah vadi žuti karton... ovaj odmahnu rukom i nastavi pričati, sudija u roku 2-3 sekunde odmah crveni :-)
Ja ba. Ne dade mu drugi žuti, već u sekundi se odluči za direktni crveni, a ovaj nije ni sekunde žustro protestovao, nit išta. Ni taj Borac ništa više ne zaslužuje titulu, pogotovo ne na tako pogan način. Nema tima kojeg su rutinski kući uzeli. Ni nas tamo nisu zaslužili da pobjede. Sve kombinacija sreće i otimanja.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#16479 Re: FK Željezničar

Post by simonese »

Rookie wrote:
ultima_palabra wrote: Pa bilo je na BHT sportu, lakrdija živa... svirao slobodan udarac za Borac, frajer prišao da nešto kaže a sudija odmah vadi žuti karton... ovaj odmahnu rukom i nastavi pričati, sudija u roku 2-3 sekunde odmah crveni :-)
Ja ba. Ne dade mu drugi žuti, već u sekundi se odluči za direktni crveni, a ovaj nije ni sekunde žustro protestovao, nit išta. Ni taj Borac ništa više ne zaslužuje titulu, pogotovo ne na tako pogan način. Nema tima kojeg su rutinski kući uzeli. Ni nas tamo nisu zaslužili da pobjede. Sve kombinacija sreće i otimanja.
mi smo titulu popusili kuci i to je sve
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16480 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Nismo mi titulu popusili kuci nego su je oni dobili na strani.

Kuci smo prosuli 8 bodova a oni 7.
Na strani smo osvojili 18 a oni 25.

Upravo je to ta razlika ..
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16481 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Željo - Zrinjski, statistika na strani ''plavih''

http://www.fkzeljeznicar.com/vijesti/ze ... ani-plavih
User avatar
edin_Basket
Posts: 326
Joined: 08/05/2008 22:47

#16482 Re: FK Željezničar

Post by edin_Basket »

Her Pičkurina opet progovara...

Mnogo varnica je bilo nakon prve utakmice finala Kupa BiH na Grbavici, koju je Željo dobio 1:0. Još više u onoj prvenstvenoj odigranoj tri dana kasnije na Bilinom polju (1:1) u okviru prvenstva BiH. Čini se da su se nakon dužeg vremena opet usijale strasti na relaciji Sarajevo – Zenica.

„U podređenom smo položaju kada su u pitanju ekipe koje se bore za Evropu, nama ne daju da iskoračimo jer sam uvjeren da će Čelik, ako osvoji Kup i plasira se u Evropu, narednih 10 godina biti u vrhu bh. nogometa. Naravno da to ne odgovara mnogima, tako da sve čine da nas osujete u našem cilju. Smetamo mnogima jer svi žele da Željo osvoji Kup, kako bi Široki kroz prvenstvo išao u Evropu. Ne zaslužujemo ovakakav tretman u našem nogometu i nadam se da će ovaj Komitet normalizaciju biti "normalan", baš kao i ljudi koji su na njegovom čelu. Poručujem svima da će trofej namijenjen pobjedniku Kupa BiH 25. maja ostati u Zenici“, izjavio je za SC Abdulah Ibraković, trener Čelika.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16483 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Adnan Gušo je imenovan u stručni štab mlade reprezentacije kao trener golmana.
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#16484 Re: FK Željezničar

Post by smoki_choko »

Plavih_11 wrote:Adnan Gušo je imenovan u stručni štab mlade reprezentacije kao trener golmana.
jel to znači da nece vise braniti za nas u kup utakmicama :mrgreen:
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#16485 Re: FK Željezničar

Post by Dead Man Walking »

Plavih_11 wrote:Nismo mi titulu popusili kuci nego su je oni dobili na strani.

Kuci smo prosuli 8 bodova a oni 7.
Na strani smo osvojili 18 a oni 25.

Upravo je to ta razlika ..
Upravo. Samo u zadnja dva gostovanja smo mogli uzeti komotno jos 4 boda da smo smjeli pogledati preko centra. Uz ovo dodati jos Gradacac gdje smo po meni i izgubilit titulu, i to je to.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#16486 Re: FK Željezničar

Post by simonese »

Dead Man Walking wrote:
Plavih_11 wrote:Nismo mi titulu popusili kuci nego su je oni dobili na strani.

Kuci smo prosuli 8 bodova a oni 7.
Na strani smo osvojili 18 a oni 25.

Upravo je to ta razlika ..
Upravo. Samo u zadnja dva gostovanja smo mogli uzeti komotno jos 4 boda da smo smjeli pogledati preko centra. Uz ovo dodati jos Gradacac gdje smo po meni i izgubilit titulu, i to je to.
ja sam i pomislio na utakmice protiv Slobode i Sirokog kad sam napisao da smo titulu izgubili kuci
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#16487 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

Izgleda da mali Hodžić ide u Liverpool. Mislim da bi bila bruka ne ponudit mu najjači ugovor u istoriji Želje. Barem pokušati. Bio bi to ekstra uložen novac, iako bi vani imao bolje uslove za napredak, gledajući iz njegove perspektive. Ili makar konačno dati priliku Zolotiću, Ramiću... Nećemo nikad napravit pravi iskorak, ako ne prodamo nekog talenta za par miliona.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#16488 Re: FK Željezničar

Post by muniza »

Rookie wrote:Izgleda da mali Hodžić ide u Liverpool. Mislim da bi bila bruka ne ponudit mu najjači ugovor u istoriji Želje. Barem pokušati. Bio bi to ekstra uložen novac, iako bi vani imao bolje uslove za napredak, gledajući iz njegove perspektive. Ili makar konačno dati priliku Zolotiću, Ramiću... Nećemo nikad napravit pravi iskorak, ako ne prodamo nekog talenta za par miliona.

Toga sam se i bojao za Hodžića. odnosno za Želju, za njega je svakako bolje...
Daj više informacija ako znaš?
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#16489 Re: FK Željezničar

Post by Rookie »

Na jednom drugom forumu se javilo više ljudi koji govore da je zadovoljio u Liverpoolu i u Ajaxu, a da će Željo dobit 150.000 eura. Ništa ne znam iz prve ruke.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#16490 Re: FK Željezničar

Post by muniza »

Rookie wrote:Na jednom drugom forumu se javilo više ljudi koji govore da je zadovoljio u Liverpoolu i u Ajaxu, a da će Željo dobit 150.000 eura. Ništa ne znam iz prve ruke.
Nikakva lova a teško će ostati ako je istina. Najgori mogući scenario!
Eventalno nakon par godina možemo uzeti još koji procenat od transfera, a da se proda iz prvog tima, nakon par dobrih sezona, nastupa za repku, to možemo samo sanjati, ne znam kako je i Šeha osto kod nas...
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#16491 Re: FK Željezničar

Post by lord blackadder »

Zato mu je terbalo ponudit profesionalni ugovor sa 16, na nekih 7 g.

Ne znam kakav je talenat, nisma ga licno gledao...ali mislim da mu nije neki potez ici u Liverpool. Vjerovatno takvi klubovi dovode 10 hodzica, pa hajd ti onda isplivaj. Eno, onog Nikole Sarica nema nigdje, a mislim da je 92-og godiste.

Bolje mu je otic u Ajax. Cak i u Dinamo, bez obzira sto je Mamic ludak. Zabije 10-ak golova, i vec ga vidim u TOP ekipi Premiershipa za preko 15 milki.
User avatar
Obuca9
Posts: 9630
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#16492 Re: FK Željezničar

Post by Obuca9 »

lord blackadder wrote:Zato mu je terbalo ponudit profesionalni ugovor sa 16, na nekih 7 g.
http://www.nfsbih.net/pdf/RST.pdf

Ne bih da se puno petljam, ali samo jedna mala opaska. Prema važećim pravilima NSBiH, maloljetni fudbaleri ne mogu potpisati ugovor duži od 3 godine. (član 79)

S druge strane, igračima koji nisu napunili 18 godina nije dozovoljen međunarodni transfer. Ako igrač želi preći u insotrani klub, potrebno je da uz zahtjev za ispisnicu iz Kluba preda i dokaz o preseljenju porodice u inostranstvo. Tako da do onog klasičnog transfera (za neko određeno obeštećenje) ne može doći, sve dok igrač ne postane punoljetan. (član 50)
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#16493 Re: FK Željezničar

Post by lord blackadder »

Sve u svemu, Željo moze hajrovat samo od procenta. Iz Ajaxa u Tottenham i sl. Kad napuni 18 g., on ce potpisat eventualno na 2 g. Ako i toliko.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16494 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Bice nesto para i za Želju .. ;-)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16495 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Sljedeca stanica, stadion Grbavica! Petak, 13.05. u 19:30 (TV)!

ŽELJEZNIČAR-ZRINJSKI

Glavni sudija: Predrag Stankić (Bijeljina).
Pomočnici: Admir Forto (Vitkovići)) i Nikica Tomas (Drinovci).
Četvrti sudija: Robert Zrilić (B. Luka).
Delegat: Zvonimir Marić (Orašje).
Kontrolor suđenja: Vjekoslav Šimunović (Grude).
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16496 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

OSIM I BAKA MEĐU POTENCIJALNIM KANDIDATIMA

Dva najveća hrvatska kluba Hajduk i Dinamo u novu će sezonu sasvim sigurno ući sa novim trenerima, a u hrvatskim medijima već se špekuliše sa imenima nasljednika Vahida Halilhodžića i Ante Miše.

Tako su zagrebačke Sportske novosti, inače jedini sportski dnevni list u Hrvatskoj napravile listu slobodnih trenera, te potencijalnih kandidata za klupu Dinama i Hajduka, a na istim nalaze se i tri bosanskohercegovačka stručnjaka i to Amar Osim, Blaž Slišković i Vladimir Petković.

Na listi slobodnih kandidata pored nekadašnjeg trenera Young Boysa, Vladimira Petkovića, nalaze se Branko Karačić, Goran Vlaović, Nenad Gračan, Otto Barić, Dražen Ladić, Zoran Vulić i Branko Ivanković.

S druge strane na listi potencijalnih kandidata za preuzimanje Hajduka i Dinama pored Amara Osima i Blaža Sliškovića nalaze se Ilija Lončarević, Ivan Katalinić, Krunoslav Jurčić, Stanko Mršić, Ćiro Blažević, Igor Pamić, Josip Kuže i Zlatko Kranjčar.

"Sin proslavljenog Ivice plijeni punu pažnju na klupi Željezničara, moderan je strateg s kojim bi nas zapljusnuo val osvježenja. Nije toliko ralana, ali je sasvim sigurna opcija", navodi se u Sportskim novostima.

"Baka bi se rado vratio u Hajduk, iako mu je u Širokom posve dobro. Split je za njega druga dimenzija. Nekoliko puta bio u fokusu".
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#16497 Re: FK Željezničar

Post by smoki_choko »

pa nije lud da ide onom govnetu mamicu na oci, sta je vahi uradio i svima prethodnim. uradice i njemu :-)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16498 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

smoki_choko wrote:pa nije lud da ide onom govnetu mamicu na oci, sta je vahi uradio i svima prethodnim. uradice i njemu :-)
Ma sve je to novinarska suplja prica ...
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#16499 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Osim: Nadam se da će navijači ponoviti svoje izdanje sa derbija

Code: Select all

http://--- NO LINKS ---/clanak/276356753874/sport/Osim:%20Nadam%20se%20da%20%C4%87e%20navija%C4%8Di%20ponoviti%20svoje%20izdanje%20sa%20derbija/?ref=tiker
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#16500 Re: FK Željezničar

Post by smoki_choko »

Plavih_11 wrote:Osim: Nadam se da će navijači ponoviti svoje izdanje sa derbija

Code: Select all

http://--- NO LINKS ---/clanak/276356753874/sport/Osim:%20Nadam%20se%20da%20%C4%87e%20navija%C4%8Di%20ponoviti%20svoje%20izdanje%20sa%20derbija/?ref=tiker
hoce ako budu igrali ko na derbiju bice 17 milja :roll:
Post Reply