FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84251 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Melbourne_Australia wrote: 09/11/2020 23:18 Hrasno drag si mi ali ti si na vi sa fudbalom i poslom trenera.To sto ti imas puno godina i sto si gledao Zelju 1925 :D Ne znaci da se razumijes u fudbal...I dalje te gotivim ali ti ako mislis da u ovakvim uslovima i financijama bi i jedan drugi trener bio u vrhu sa Zeljom onda je vrijeme da pocnes pratiti neki drugi sport fakat.Bolan Zeljo je u nikad goroj fin situaciji nije bio..I opet 5 bodova samo u minusu..Nama su najbolji igraci oni koji su haman pred penzijom i kao takvi 2 puta silujemo malene i 3 put bude x...Zapamti da Amar moze da dovede kvalitet on bi se setao ovom ligom..Jako je tesko motivisati igrace kad para manjka..Jako je tesko dovesti igraca kad je kokuzluk...Ti bi titulu a da se nista ne ulozi...Bekric u Zrinjskom nije mogao meda a u Zelji dobar? Sta mislis sto? Pola ovih igraca nikad ne bi dosli da nije Amara..Mi smo sa Misketom na celu imali bruku para pa titula kurko..Da je Amar tad bio ,sigurno bi bili sampioni.Prihoda i nema haman , samo rashodi.
Da ja tebi nesto objasnim...u tih puno godina sto sam nabio u vlastitio prkno neces vjerovati ali sam bio i trener....i to izuzetno uspjesan trener kod kojeg su uvijek igrali najbolji bez obzira na godine, zasluge, sta su nekada bili itd itd. Dakle ako su mi u ekipi trenutno bili najbolji namladji oni su i igrali. Ti si kazes bio fudbaler....onoliko koliko si bio ti bilo nas je i pola ovdje na forumu. Bekric je u Slobodi bio najbolji igrac a u Zrinjskom jednostavno nije igrao. Bekric u Slobodi ako ti nije jso niko javio je upravo pokopao i nas i Pitare. Mi smo sa Misketom se stalno borili za titulu u tome je poenta da ne spominje ono sve ostalo a to sto nismo imali ljude u savezu to je druga prica jer za vrijeme Misketa nas su sudije krale a za vrijeme Amara nema potrebe da nas iko krade kad veliki trenerski mag zasere najbitnije utakmice. Igrace pred penzijom nisam dovodio ja niti sam tjerao omladinu iz kluba nego Amar Osim. Jebo vise priccu bio je nejtrojfejniji.....BIO je proslo vrijeme sta je sad??? Mnogii treneri koji su BILI najtrofejniji su odletili ko flakovi kad su rezultati bili za kurac i to ne pardon treneri nego TRENERSKI MAGOVI! Da su babi muda bila bi deda....Amar ima ekipu koja ne bi smjela nikako gubiti od Krupe i Mladosti pod broj 1 i dalje je bezpredmetno raspravljati. Dakle igrao sam fudbal kad ti nisi postojao, bio sam u kosarci sto kao igrac sto kao trener jedno 17 godina i nemoj vise ziv bio meni pricati o sportu i njegovim postulatima. Jer znas sto je Bosna bila prvak Evrope??? Zato sto su kod Tanjevica uvijek igrali samo najbolji i nije bilo nezamjenjljivih. Pucali su se samari svima u svlacionici osim Kindzetu. Nema nezamjenjljivi bio to golman, bek, centarhalf, vezni ili napadac ....savko moze imati katastrofalan dan i to trener treba da prepozna. Ovaj je danas prepoznao kitu Marjanovu. I da mi silujemo malene u medjusobnim susretima a oni nas u titulama i parama koje dobijaju za to! Maleni su zaradili 3 miliona KM od nastupa u LP a mi smo zaradili....nee vuci me za jezik samo zato sto je gospodin Osim malo zamiksao ekipu koja je dobijala protiv Veleza!
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#84252 Re: FK Željezničar

Post by Ricken »

hrasno38 wrote: 10/11/2020 00:06
Melbourne_Australia wrote: 09/11/2020 23:18 Hrasno drag si mi ali ti si na vi sa fudbalom i poslom trenera.To sto ti imas puno godina i sto si gledao Zelju 1925 :D Ne znaci da se razumijes u fudbal...I dalje te gotivim ali ti ako mislis da u ovakvim uslovima i financijama bi i jedan drugi trener bio u vrhu sa Zeljom onda je vrijeme da pocnes pratiti neki drugi sport fakat.Bolan Zeljo je u nikad goroj fin situaciji nije bio..I opet 5 bodova samo u minusu..Nama su najbolji igraci oni koji su haman pred penzijom i kao takvi 2 puta silujemo malene i 3 put bude x...Zapamti da Amar moze da dovede kvalitet on bi se setao ovom ligom..Jako je tesko motivisati igrace kad para manjka..Jako je tesko dovesti igraca kad je kokuzluk...Ti bi titulu a da se nista ne ulozi...Bekric u Zrinjskom nije mogao meda a u Zelji dobar? Sta mislis sto? Pola ovih igraca nikad ne bi dosli da nije Amara..Mi smo sa Misketom na celu imali bruku para pa titula kurko..Da je Amar tad bio ,sigurno bi bili sampioni.Prihoda i nema haman , samo rashodi.
Da ja tebi nesto objasnim...u tih puno godina sto sam nabio u vlastitio prkno neces vjerovati ali sam bio i trener....i to izuzetno uspjesan trener kod kojeg su uvijek igrali najbolji bez obzira na godine, zasluge, sta su nekada bili itd itd. Dakle ako su mi u ekipi trenutno bili najbolji namladji oni su i igrali. Ti si kazes bio fudbaler....onoliko koliko si bio ti bilo nas je i pola ovdje na forumu. Bekric je u Slobodi bio najbolji igrac a u Zrinjskom jednostavno nije igrao. Bekric u Slobodi ako ti nije jso niko javio je upravo pokopao i nas i Pitare. Mi smo sa Misketom se stalno borili za titulu u tome je poenta da ne spominje ono sve ostalo a to sto nismo imali ljude u savezu to je druga prica jer za vrijeme Misketa nas su sudije krale a za vrijeme Amara nema potrebe da nas iko krade kad veliki trenerski mag zasere najbitnije utakmice. Igrace pred penzijom nisam dovodio ja niti sam tjerao omladinu iz kluba nego Amar Osim. Jebo vise priccu bio je nejtrojfejniji.....BIO je proslo vrijeme sta je sad??? Mnogii treneri koji su BILI najtrofejniji su odletili ko flakovi kad su rezultati bili za kurac i to ne pardon treneri nego TRENERSKI MAGOVI! Da su babi muda bila bi deda....Amar ima ekipu koja ne bi smjela nikako gubiti od Krupe i Mladosti pod broj 1 i dalje je bezpredmetno raspravljati. Dakle igrao sam fudbal kad ti nisi postojao, bio sam u kosarci sto kao igrac sto kao trener jedno 17 godina i nemoj vise ziv bio meni pricati o sportu i njegovim postulatima. Jer znas sto je Bosna bila prvak Evrope??? Zato sto su kod Tanjevica uvijek igrali samo najbolji i nije bilo nezamjenjljivih. Pucali su se samari svima u svlacionici osim Kindzetu. Nema nezamjenjljivi bio to golman, bek, centarhalf, vezni ili napadac ....savko moze imati katastrofalan dan i to trener treba da prepozna. Ovaj je danas prepoznao kitu Marjanovu. I da mi silujemo malene u medjusobnim susretima a oni nas u titulama i parama koje dobijaju za to! Maleni su zaradili 3 miliona KM od nastupa u LP a mi smo zaradili....nee vuci me za jezik samo zato sto je gospodin Osim malo zamiksao ekipu koja je dobijala protiv Veleza!
S Misimovićem si potrošio bruku para za ta mjesta, i to Željinih para, ne njegovih. Gomila igrača i trenera su profurali kroz klub. Raskidi ugovora nakon 15 dana ili jedne polusezone, smjene trenera pred početak sezone su samo primjeri lutanja. Sjeti se samo Vlade Čapljića, kako smo ga expressno potrošili.

Mi se nismo borili svake sezone za titulu, pod Mulalićem nismo ni otišli u Europu, a 2018. smo vrlo brzo počeli zaostajati. Pod Adžemom se vidjelo da je Europa puna šaka brade. Igrali smo nikako. Slavko je i ličio na trenera i to je jedina sezona kad smo se stvarno borili za titulu, a ekipu je preuzeo nakon debelog minusa koji ostao za Kostićem. Samo me nemoj pitati koliko su Lešnik i Kostić plaćeni.

Mi smo jedne sezone, kad nismo ni dokučili Europu, spiskali 1. milion KM na pojačanja i raskide ugovora. To je period polusezone pod Mulalićem i period polusezone kada je Kostić preuzeo ekipu.

Realno bili smo cirkus. Stadion je super stvar, ali postavlja se pitanje je li investicija bila opravdana u našoj situaciji. Naši današnji finansijski problemi počinju početkom 2018. godine, a korporativnim sranjima i kreditima koje smo kao predstavljali da su sponzorstva se kupovao mir.

Sve je kulminiralo kad smo nanizali 5 ili 6 poraza, a povod je bio navodno kažnjavanje igrača platama. Postavlja se pitanje jesmo li ih uopšte tada mogli isplatiti. Razlika tada i sada je samo što smo tada bili složni, a danas smo više nego razjedninjeni, i to je atmosfera u kojoj Željo trenutno živi.

I kad smo kod omladine, ko je otjerao "Atletikovce", a ko je stvorio Bajića ili HAdžiosmanovića?

I ta priča o parama je više kampanja komšija. Mi igračima dugujemo dvije plate. Kako uspijevaju u vrijeme nikad veće krize u zemlji, stvarno ne znam.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#84253 Re: FK Željezničar

Post by Gerro »

Osim_13 wrote: 07/11/2020 14:14 Ako ima i promil šansi, Krpić se mora dovesti. Njegovo razumijevanje sa Štilom je bilo nevjerovatno.

Lendru volim ko brata, bori se, al fali tu nešto. Ne znam.
Osimaga jesi to ti ? :mrgreen:
User avatar
Didier
Posts: 2206
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#84254 Re: FK Željezničar

Post by Didier »

Dakle, Hrasno će nam kao košarkaški trener objasniti da je naš najtrofejniji trener koji ima 11 trofeja isti kvalitet kao i Petrović ili Adžem ili Odović ili Kostić.

Okej, evo ja ti predlažem da nađeš boljeg, da ga platiš i predložiš Upravi Želje. Mislim da bi se i Amar sam povukao.
Sultanahmed
Posts: 421
Joined: 03/01/2020 12:29

#84255 Re: FK Željezničar

Post by Sultanahmed »

Koliko trofeja je Osim osvojio u zadnje 2 godine?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55682
Joined: 15/12/2008 16:53

#84256 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Sultanahmed wrote: 10/11/2020 02:47 Koliko trofeja je Osim osvojio u zadnje 2 godine?
:lol:
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#84257 Re: FK Željezničar

Post by Osim_13 »

Gerro wrote: 10/11/2020 01:32
Osim_13 wrote: 07/11/2020 14:14 Ako ima i promil šansi, Krpić se mora dovesti. Njegovo razumijevanje sa Štilom je bilo nevjerovatno.

Lendru volim ko brata, bori se, al fali tu nešto. Ne znam.
Osimaga jesi to ti ? :mrgreen:
:D
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84258 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Didier wrote: 10/11/2020 01:38 Dakle, Hrasno će nam kao košarkaški trener objasniti da je naš najtrofejniji trener koji ima 11 trofeja isti kvalitet kao i Petrović ili Adžem ili Odović ili Kostić.

Okej, evo ja ti predlažem da nađeš boljeg, da ga platiš i predložiš Upravi Želje. Mislim da bi se i Amar sam povukao.
Da tebi mogu i te kako puno toga objasniti. Austrijalanac zna puno toga o sportu i sa njim mogu razgovarati na ovom nivou a ti se ufati Gavrila, Ferdinanda i uzivaj....mene preskoci/
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#84259 Re: FK Željezničar

Post by Melbourne_Australia »

hrasno38 wrote: 10/11/2020 10:21
Didier wrote: 10/11/2020 01:38 Dakle, Hrasno će nam kao košarkaški trener objasniti da je naš najtrofejniji trener koji ima 11 trofeja isti kvalitet kao i Petrović ili Adžem ili Odović ili Kostić.

Okej, evo ja ti predlažem da nađeš boljeg, da ga platiš i predložiš Upravi Želje. Mislim da bi se i Amar sam povukao.
Da tebi mogu i te kako puno toga objasniti. Austrijalanac zna puno toga o sportu i sa njim mogu razgovarati na ovom nivou a ti se ufati Gavrila, Ferdinanda i uzivaj....mene preskoci/
Hrasno, shvatam ja tvoje frustracije zbog manjka titula..I meni je zao ili krivo..Ali vjerujem mi da je ovo i vise nego sto mozemo po kvalitetu..Mi imamo dobrih igraca ali su oni pri kraju karijere i nema kod nas brzine prema naprijed..Nama fali Krpic ali bas..Ne zbog njegove brzine nego zbog toga sto je jak i dobar u skoku..Rekao sam ti da danas u fudbalu svi kiksaju i pricam o najvecim klubovima.Nasa liga je u 5 deka i bice jos kikseva..Ja Bekrica gotivim ali kad on sa svojim gepekom bude medju boljim sve ti onda bude jasno.A pazi Bekric dise na skrge poslije 45 minuta i to je normalno sobzirom na njegove godine.Stilic meda ne moze vise jer je fizicki zapusten, on potrcati vise ne moze kako treba.E sad zasto je tako to ne znam.p
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84260 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Melbourne_Australia wrote: 10/11/2020 11:33
hrasno38 wrote: 10/11/2020 10:21
Didier wrote: 10/11/2020 01:38 Dakle, Hrasno će nam kao košarkaški trener objasniti da je naš najtrofejniji trener koji ima 11 trofeja isti kvalitet kao i Petrović ili Adžem ili Odović ili Kostić.

Okej, evo ja ti predlažem da nađeš boljeg, da ga platiš i predložiš Upravi Želje. Mislim da bi se i Amar sam povukao.
Da tebi mogu i te kako puno toga objasniti. Austrijalanac zna puno toga o sportu i sa njim mogu razgovarati na ovom nivou a ti se ufati Gavrila, Ferdinanda i uzivaj....mene preskoci/
Hrasno, shvatam ja tvoje frustracije zbog manjka titula..I meni je zao ili krivo..Ali vjerujem mi da je ovo i vise nego sto mozemo po kvalitetu..Mi imamo dobrih igraca ali su oni pri kraju karijere i nema kod nas brzine prema naprijed..Nama fali Krpic ali bas..Ne zbog njegove brzine nego zbog toga sto je jak i dobar u skoku..Rekao sam ti da danas u fudbalu svi kiksaju i pricam o najvecim klubovima.Nasa liga je u 5 deka i bice jos kikseva..Ja Bekrica gotivim ali kad on sa svojim gepekom bude medju boljim sve ti onda bude jasno.A pazi Bekric dise na skrge poslije 45 minuta i to je normalno sobzirom na njegove godine.Stilic meda ne moze vise jer je fizicki zapusten, on potrcati vise ne moze kako treba.E sad zasto je tako to ne znam.p
Ama znas jer si igrao da se ekipa ne mijenja svaku utakmicu i da postoji ono sto se kaze "prvih jedanaest". Naravno igraci se mijenjaju ako su u pitanju povrede ili kartoni. Kako mislis uigrati ekipu ako je stalno mijenjas. Jucer je Zakaric radio Sehicu sta mu se cefnulo ali Osim nije imao koga da stavi umjesto Sehica jer je Milicevica ostavio kuci kao i Vrhovca. Ne moze se Zeljo oslanjati na Kosorica u odbrani nama treba tu mladji i puno eksplozivniji igrac a Kosoric da bude zamjena. Radi Bogicevica smo prosuli bodova i bodova a evo sad i radi Kosorica. Vidi Bekric tako izgleda ali Bekric do zadnjeg trenutka je odigrao kao da ne dise na skrge dok ova dvojica koji su usli ...ne znam sta bih rekao za njih. Onda napad ne mozes stalno mijenjati cas ovako cas onako. U prvom kolu Lendric i Jurcic su igrali odlicnu utakmicu protiv Veleza i u drugom odmah ih razjeba kao i malog Gasala. OK razumijem kad je u pitanju Corona ali ostaviti na klupi igraca koji dobro odigra je ludost. Ista je stvar sa Milicevicem kojeg sam stvarno uzivao gledati protiv Radnika i onda ga uopste nema u ekipi....i ko je onda tu kriv??? Nemoj braniti neodbranjivo. Amar Osim nikada koliko se ja sjecam nije preuzeo krivicu na sebe, pogresnu koncepciju, postavu a to rade odgvorni i veliki treneri.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16328
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#84261 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

Imali smo 7 utakmica u 20 dana, moras mijenjati ekipu, ne mogu isti igrati jer bi pocrkali.
Kako su nas zajebali sa rasporedom pribojavao sam se da ce nam pitari na današnji dan bjezati minimum 10 bodova, jer sam mislio da ćemo se raspasti od rasporeda i umora .
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84262 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

sime_cipol wrote: 10/11/2020 13:15 Imali smo 7 utakmica u 20 dana, moras mijenjati ekipu, ne mogu isti igrati jer bi pocrkali.
Nemoj zajebavati :D Milicevic igrao protiv Radnika odlicnu utakmicu i onda ga nema ni protiv Pitara ni protiv Borca a to je 8 dana! Nema ga uopste u sastavu! Jedino ako nije fasovao Coronu ali onda Amar laze da smo kompletni i bez bolesnih i povrijedjenih. Ponavljam Gasal prvo pozitivno iznenadjenje na pocetku i onda ga nigdje ni na mapi ali zato redovno na klpi Beca i Durkaovic za koje ne znam imaju li sekunde nastupa. Hajrica nema ni na mapi a lafo doveden kao neko pojacanje u napadu...za Jamaka da ne spominjem. I onda u cemu je razlika u dovodjenju bespotrebnih igraca za vrijeme Misimovica i dovodjenem igraca za vrijeme Osima.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#84263 Re: FK Željezničar

Post by Brat »

Razlika je u nekoliko hiljada maraka po igraču. Pa sabiraj.
User avatar
Didier
Posts: 2206
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#84264 Re: FK Željezničar

Post by Didier »

Brat wrote: 16/11/2020 15:25 Razlika je u nekoliko hiljada maraka po igraču. Pa sabiraj.

Ma džaba krečiš, frajer samo svoje gura, u životu nije priznao da nije u pravu.
Tromblon
Posts: 2176
Joined: 18/01/2015 19:37

#84265 Re: FK Željezničar

Post by Tromblon »

Ko prenosi sutra?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24271
Joined: 26/08/2007 17:10

#84266 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

MojaTV
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5952
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#84267 Re: FK Željezničar

Post by studiorum_tuzlaensis »

Jesmo naograjisali...

Opet ganjaj tuđu prednost...
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#84268 Re: FK Željezničar

Post by Slo Burner »

Stevanovicu treći karton ako se ne varam
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#84269 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Nismo bolje ni zasluzili...
User avatar
hrasno38
Posts: 31475
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#84270 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Podnesi ostavku demagogu ako imas i trun obraza!!! FUJ!!! Treba da ga je stid i sram kako se prosipaju bodovi po Grbavici.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16328
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#84271 Re: FK Željezničar

Post by sime_cipol »

Zasluzen bod Slobode. Mi izgubili 2. Vec -8 bodova na Grbavici. Tako se ne može osvojiti titula. Over.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#84272 Re: FK Željezničar

Post by splinter »

Pružili smo snažan otpor renomiranoj ekipi Slobode.
Jbg bod je bod :-D

Kupite se svi redom, od čistačice do "menagera".
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#84273 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Tri utakmice bez pobjede. :-)

Osam prosutih bodova na Grbavici do sada. :-)
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#84274 Re: FK Željezničar

Post by al_akhisari »

:evil: nista mi ne moze pokvariti raspolozenje i dan(e) kao zeljo i ovakve igre i rezultati...po ko zna koji put si kazem "batali to, nema tu hajra ni perspektive"...ljut sam, razocaran igrom, pristupom i rezultatom :( kazu da igracima kasne plate, a sto se mene tice za ove dvije zadnje utakmice nisu zasluzili niti markicu
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#84275 Re: FK Željezničar

Post by Dead Man Walking »

Gradjevinci odlazite!!!
Post Reply