FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83651 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

ultima_palabra wrote: 29/08/2020 15:51 Da su imali pojma o fudbalu ili da su doveli nekoga ko ima, ostali bi dozivotno u klubu.
Jbg pokusavali su, al nije islo sa nekim normalnim ljudima (Papac, Stanic i sl.) a i u sustini, niko se nije htio/smio prihvatiti posla...

Jbg, evo ljudi prrdstavljaju to da u klubu rade retardi. Morala je biti neka cifra, nisu mutavi da ime stoji na dresu da bi eto podigli kredit, nigdje veze...
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#83652 Re: FK Željezničar

Post by Andreja Kežman »

Mea_parvitas wrote: 29/08/2020 18:39
ultima_palabra wrote: 29/08/2020 15:51 Da su imali pojma o fudbalu ili da su doveli nekoga ko ima, ostali bi dozivotno u klubu.
Jbg pokusavali su, al nije islo sa nekim normalnim ljudima (Papac, Stanic i sl.) a i u sustini, niko se nije htio/smio prihvatiti posla...

Jbg, evo ljudi prrdstavljaju to da u klubu rade retardi. Morala je biti neka cifra, nisu mutavi da ime stoji na dresu da bi eto podigli kredit, nigdje veze...


Pokušavaju i ovi namaknuti pare, ali fudbal je ipak bitniji jer zaista nismo građevinska firma.

Dao bih cijelu tribinu za dvije izgubljene titule jer se tribina može bilo kad napraviti, a titule se ne mogu vratiti.

Jesi li se kad zapitao zašto niko nije htio raditi s Diktatorom?
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#83653 Re: FK Željezničar

Post by Tromblon »

Mea_parvitas wrote: 29/08/2020 18:39
ultima_palabra wrote: 29/08/2020 15:51 Da su imali pojma o fudbalu ili da su doveli nekoga ko ima, ostali bi dozivotno u klubu.
Jbg pokusavali su, al nije islo sa nekim normalnim ljudima (Papac, Stanic i sl.) a i u sustini, niko se nije htio/smio prihvatiti posla...

Jbg, evo ljudi prrdstavljaju to da u klubu rade retardi. Morala je biti neka cifra, nisu mutavi da ime stoji na dresu da bi eto podigli kredit, nigdje veze...
Tako se pisalo, 6 mjeseci sponzorstva za kredit.
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83654 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Andreja Kežman wrote: 29/08/2020 20:01
Pokušavaju i ovi namaknuti pare, ali fudbal je ipak bitniji jer zaista nismo građevinska firma.

Dao bih cijelu tribinu za dvije izgubljene titule jer se tribina može bilo kad napraviti, a titule se ne mogu vratiti.

Jesi li se kad zapitao zašto niko nije htio raditi s Diktatorom?
Pokusavaju, ali pojma nemaju. Oni su gurali i jedno i drugo, titule smo bezveze izgubili, ne jer smo bili losi, nego zbog nedostatka srece, nezavrsavanja ikakvog, sudija, protivnika, itd. Sa "diktatorom" su radili, ali ocigledno da nemamo pravih ljudi, jbg... Sada mozda i imamo pravog covjeka, ali dzaba kad je on u klub dosao i iz drugih motiva, osim fudbalskih, okruzen uglavnom zoharima koji zele da iskoriste situaciju.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#83655 Re: FK Željezničar

Post by manijak1 »

Da mi je samo znati koji su mu drugi motivi , osim fudbalskih :?
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83656 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

manijak1 wrote: 29/08/2020 20:19 Da mi je samo znati koji su mu drugi motivi , osim fudbalskih :?
Kao da se to ne zna, ali ne treba nastavljati i siriti ovu pricu, sta je, tu je...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#83657 Re: FK Željezničar

Post by manijak1 »

Haj , ako tako kažeš.
Vjerujem da nisu kamate koje je zaradio i uložio u Želju bez da ima pismenu potvrdu , jer da je tražio potvrdu, ispo bi za raju pakšu.
Kolko je tek žohara bilo oko Misketa , to smo vidjeli.
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#83658 Re: FK Željezničar

Post by Andreja Kežman »

Misketovi žohari su postali forumske vojske :skoljka:


Nego, zaista, kako ga nije stid tražiti svoj novac nazad...
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#83659 Re: FK Željezničar

Post by Andreja Kežman »

Mea_parvitas wrote: 29/08/2020 20:17
Andreja Kežman wrote: 29/08/2020 20:01
Pokušavaju i ovi namaknuti pare, ali fudbal je ipak bitniji jer zaista nismo građevinska firma.

Dao bih cijelu tribinu za dvije izgubljene titule jer se tribina može bilo kad napraviti, a titule se ne mogu vratiti.

Jesi li se kad zapitao zašto niko nije htio raditi s Diktatorom?
Pokusavaju, ali pojma nemaju. Oni su gurali i jedno i drugo, titule smo bezveze izgubili, ne jer smo bili losi, nego zbog nedostatka srece, nezavrsavanja ikakvog, sudija, protivnika, itd. Sa "diktatorom" su radili, ali ocigledno da nemamo pravih ljudi, jbg... Sada mozda i imamo pravog covjeka, ali dzaba kad je on u klub dosao i iz drugih motiva, osim fudbalskih, okruzen uglavnom zoharima koji zele da iskoriste situaciju.

Ovi tvoji pojma nemaju o fudbalu, doveli su Boga oca i potrošili sve što je Gredić donio, na razne vranješe, mehremiće i sl.

Ostavili su krompir, pa time dokazali da pojma nemaju ni o finansijama. Pored toga su potpisivali štetne ugovore po Klub i kamatarili ga

Nikad taj više neće primirisati Grbavici jer će biti fizički spriječen.
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83660 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

:lol: :lol: koji spinovi, uredu je, uzivajte sada u tome kako se vodi klub. ;) sve je med i mlijeko, na plate dajemo sicu, igraci vrhunski, osvajamo, deremo, para ko blata, ide novi jug, sjever usminkan, kamp, itd. :D bice fizicki sprijecen, eto koje kabadahije i eto kako su bivsi otjerani, prijetnjama, podvalama i lazima. Nista Gredic nije donio, nego nakon sto su skrsili sve pare i zavalili klub, hinjski su se povukli i otisli na "godisnje odmore", Gredic naslijedio takvo stanje, a klub se okrenuo mladim igracima od kojih su 2 bljesnula i prodata, ostalo je sve bilo nula bodova.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#83661 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Mozda bi ga neko i nazvao u buducnosti, da nije guzicom vrata zatvorio.

Meni je bitno da gledam nesto sto se moze zvati fudbalom, nakon 3-4 godine mucenja.
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83662 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Meni je nekako bitnije da se klub ne ugasi, tj ne zavrsi sa milionima dugova, a sa ovima je to puno izglednije nego sa proslima...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#83663 Re: FK Željezničar

Post by manijak1 »

Pazi ja nemam šta da uživam kad je situacija u klubu mučna.
Al eto sada kad ste se svi ismijavali Amaru koga je i šta zvao u tim , začepio vam je usta.Barem sve do MDK-a .
Dalje , odmah ste s ovom korona aferom jedva dočekali da izmigoljite iz rupica , da na brzinu omalovažite sve što je učinio sa timom.
Ne znam samo znaš li šta je kabadahija , jesi li upoznao Nisku ? E on ti je bio kabadahija koji se previše zaletio.
Ja ne znam ove oko Amara , ne vjerujem da je iko baš takav kabadahija.Al eto , ti bolje znaš , vjerovatno.
Ni ja ne bih volio da se ugasi klub , ali kontam kad je bio u puno goroj situaciji , nije se ugasio.Ne znam što bi sad.
I ne znam što se opet s vama raspravljam.
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83664 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

manijak1 wrote: 29/08/2020 21:14 Pazi ja nemam šta da uživam kad je situacija u klubu mučna.
Al eto sada kad ste se svi ismijavali Amaru koga je i šta zvao u tim , začepio vam je usta.Barem sve do MDK-a .
Dalje , odmah ste s ovom korona aferom jedva dočekali da izmigoljite iz rupica , da na brzinu omalovažite sve što je učinio sa timom.
Ne znam samo znaš li šta je kabadahija , jesi li upoznao Nisku ? E on ti je bio kabadahija koji se previše zaletio.
Ja ne znam ove oko Amara , ne vjerujem da je iko baš takav kabadahija.Al eto , ti bolje znaš , vjerovatno.
Ni ja ne bih volio da se ugasi klub , ali kontam kad je bio u puno goroj situaciji , nije se ugasio.Ne znam što bi sad.
I ne znam što se opet s vama raspravljam.
Ja ekipu nisam ni komentarisao, jesam se javljao par puta, samo kad pobijedimo, jer sada ne vrijedi puno komentarisati, osim pomoci klubu. Ali i danas imamo milion zlonamjernih koji lazima diskredituju proslu upravu, cijim sam radom, ja kao pojedinac, koji voli klub, podrzava, ide na utakmice, a posmatram stvari realno, bio zadovoljan. Ni za proslu sezonu nista nisam rekao, a realno sramota je sta se uradilo i kako se prvenstvo prekinulo, kako je titula dodijeljena, a kako se sada igra uprkos 20x goroj situaciji. Igracki kadar je takav, kakav jeste, za to odgovara trener. Ja pricam o klubu, njegovom radu, poslovanju, izvoru prihoda, marketingu, zasticenosti, itd. Jebo me jedna titula ako ona kosta 2 miliona dugova i ako cemo nakon te jedne sezone biti jos gori u smislu daljeg napretka.
User avatar
Didier
Posts: 2167
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#83665 Re: FK Željezničar

Post by Didier »

Mea_parvitas wrote: 29/08/2020 21:26
manijak1 wrote: 29/08/2020 21:14 Pazi ja nemam šta da uživam kad je situacija u klubu mučna.
Al eto sada kad ste se svi ismijavali Amaru koga je i šta zvao u tim , začepio vam je usta.Barem sve do MDK-a .
Dalje , odmah ste s ovom korona aferom jedva dočekali da izmigoljite iz rupica , da na brzinu omalovažite sve što je učinio sa timom.
Ne znam samo znaš li šta je kabadahija , jesi li upoznao Nisku ? E on ti je bio kabadahija koji se previše zaletio.
Ja ne znam ove oko Amara , ne vjerujem da je iko baš takav kabadahija.Al eto , ti bolje znaš , vjerovatno.
Ni ja ne bih volio da se ugasi klub , ali kontam kad je bio u puno goroj situaciji , nije se ugasio.Ne znam što bi sad.
I ne znam što se opet s vama raspravljam.
Ja ekipu nisam ni komentarisao, jesam se javljao par puta, samo kad pobijedimo, jer sada ne vrijedi puno komentarisati, osim pomoci klubu. Ali i danas imamo milion zlonamjernih koji lazima diskredituju proslu upravu, cijim sam radom, ja kao pojedinac, koji voli klub, podrzava, ide na utakmice, a posmatram stvari realno, bio zadovoljan. Ni za proslu sezonu nista nisam rekao, a realno sramota je sta se uradilo i kako se prvenstvo prekinulo, kako je titula dodijeljena, a kako se sada igra uprkos 20x goroj situaciji. Igracki kadar je takav, kakav jeste, za to odgovara trener. Ja pricam o klubu, njegovom radu, poslovanju, izvoru prihoda, marketingu, zasticenosti, itd. Jebo me jedna titula ako ona kosta 2 miliona dugova i ako cemo nakon te jedne sezone biti jos gori u smislu daljeg napretka.


A šta ti uopšte podrazumijevaš pod napretkom? Je li tebi napredak izgradnja južne tribine? Vidiš, meni nije, meni je napredak najprije u rezultatskom smislu, a ako se šta oko stadiona napravi, dobro i jest, ako ne, nije smak svijeta. Ali jeste smak svijeta kada u ovakvoj ligi, i kao realno najuspješniji bh. klub, tri sezone gubimo titule na najnevjerovatniji način.

Dakle, najprije se moramo složiti oko kriterija, jer ako se tu ne možemo složiti, onda je dalje svaka rasprava bezveze. Iako ne mislim da su Misimović i ekipa bili jedini zaslužni za istočnu tribinu, eto možemo reći da je njihova najveća zasluga (iako sam i sam dao dvije hiljade za dvije desetogodišnje ulaznice). Ali jebo te stadion ako na njemu izgubiš šest mečeva zaredom, ako te nabija ko stigne, i ako zakuhaš s cijelim Savezom, pa ti se desi utakmica Radnik - Zrinjski. Ništa ti onda stadion ne znači, možeš imati i Wembley na Grbavici, šta imaš od njega kad je prazan?

Ne kažem da infrastruktura nije važna, ali rezultati, titule, kupovi, pobjede itd. su jednostavno važniji, pa da su i na livadi osvajani.
User avatar
Didier
Posts: 2167
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#83666 Re: FK Željezničar

Post by Didier »

Mea_parvitas wrote: 29/08/2020 20:56 :lol: :lol: koji spinovi, uredu je, uzivajte sada u tome kako se vodi klub. ;) sve je med i mlijeko, na plate dajemo sicu, igraci vrhunski, osvajamo, deremo, para ko blata, ide novi jug, sjever usminkan, kamp, itd. :D bice fizicki sprijecen, eto koje kabadahije i eto kako su bivsi otjerani, prijetnjama, podvalama i lazima. Nista Gredic nije donio, nego nakon sto su skrsili sve pare i zavalili klub, hinjski su se povukli i otisli na "godisnje odmore", Gredic naslijedio takvo stanje, a klub se okrenuo mladim igracima od kojih su 2 bljesnula i prodata, ostalo je sve bilo nula bodova.

Igrači nisu vrhunski, ali su prvi na tabeli, i tu će ostati. Prošla sezona je peh iz knjiga, te takođe Misimovićeva ostavština iz doba kad je zakuhao sa Savezom. Da smo mi na kraju bili prvi, prvenstvo bi se nastavilo, i to nas obojica znamo.

A o kabadahijama nemam šta reći, samo znam da je tvoj miljenik kojeg praviš od blata našeg najtrofejnijeg trenera nazvao indirektno prevarantom, te rekao kako je kupovao utakmice, iako svi znamo da ne možeš kupiti deset trofeja. Zbog toga mu je kapak na Grbavicu, i to zauvijek ako Bog da.
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83667 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Nije to tako samo crno i bijelo, kako ti predstavljas. ;) Nisu samo gradili, nego je i marketing 5x bolji, transparentnost 20x veca, podrska navijaca duplo veca (clanske, razne akcije, itd.), vise sponzora, redovno placanje plata i doprinosa na iste, vizija, itd. Bilo je gresaka, naravno, dvije sezone smo trebali biti prvaci, nije bilo tih 6 poraza, a na kraju je sve kulminiralo u posljednjoj sezoni od tolikih lazi, spinova, pritisaka, talova i urota, pritisaka odredjenih skupina navijaca, itd. Nemamo svi pamcenje zlatne ribice. Zakuhali sa savezom, a doveli reprezentaciju na Grbavicu, evropske utakmice igras na svom stadionu, smijesno... Ne pricas o uticaju drugih na savez i na nas klub za koji su znali kojim putem ide? Za kradje smo krivi mi, a ne oni koji su ih napravili? Misimovic je kriv jer je Amar nelegalno ubacio svoj keš u klub i onda kad trazi svoje pare nazad (normalno da ce traziti), ljuti se jer mu klub ne moze isplatiti novac na osnovu nicega, eto iz kase dajemo pola miliona jer je neko rekao dodjes mi... Neke stvari jesu nepromisljeno izgovorene, slazem se, ali ako smo i malo iskreni, onda cemo priznati da moras imati neki uticaj u savezu, sudije neke na svojoj strani malo vise, kako je to i u svakoj ligi, ovi prosli to nisu znali jbg, slazem se...
User avatar
Didier
Posts: 2167
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#83668 Re: FK Željezničar

Post by Didier »

Mea_parvitas wrote: 29/08/2020 21:49 Nije to tako samo crno i bijelo, kako ti predstavljas. ;) Nisu samo gradili, nego je i marketing 5x bolji, transparentnost 20x veca, podrska navijaca duplo veca (clanske, razne akcije, itd.), vise sponzora, redovno placanje plata i doprinosa na iste, vizija, itd. Bilo je gresaka, naravno, dvije sezone smo trebali biti prvaci, nije bilo tih 6 poraza, a na kraju je sve kulminiralo u posljednjoj sezoni od tolikih lazi, spinova, pritisaka, talova i urota, pritisaka odredjenih skupina navijaca, itd. Nemamo svi pamcenje zlatne ribice. Zakuhali sa savezom, a doveli reprezentaciju na Grbavicu, evropske utakmice igras na svom stadionu, smijesno... Ne pricas o uticaju drugih na savez i na nas klub za koji su znali kojim putem ide? Za kradje smo krivi mi, a ne oni koji su ih napravili? Misimovic je kriv jer je Amar nelegalno ubacio svoj keš u klub i onda kad trazi svoje pare nazad (normalno da ce traziti), ljuti se jer mu klub ne moze isplatiti novac na osnovu nicega, eto iz kase dajemo pola miliona jer je neko rekao dodjes mi... Neke stvari jesu nepromisljeno izgovorene, slazem se, ali ako smo i malo iskreni, onda cemo priznati da moras imati neki uticaj u savezu, sudije neke na svojoj strani malo vise, kako je to i u svakoj ligi, ovi prosli to nisu znali jbg, slazem se...


Evo probaću civilizovano, mada iskreno kao da se kroz maglu sjećam tvojih postova od ranije koji nisu baš takvi.
Nisu samo gradili, nego je i marketing 5x bolji
Kako znaš da je marketing pet puta bolji ako je transparentnost manja? Ja se recimo sjećam veoma nepovoljnog ugovora s Turkish Ziraat bankom, po kom smo za generalno sponzorstvo dobili kredit?! Pa jebote, trebalo je da oni ispišu FK Željezničar na svoje uniforme, a ne obrnuto. Halo ba, kredit nam dali, i to uredno s kamatom, a mi ih stavili na dresove. Pa može li gore od toga?

Amira, koja je donijela brdo para u klub, je još tu, i nigdje nije otišla. Ne vidim da su nam sponzori okrenuli leđa, štaviše, svako malo Klub objavi neko novo sponzorstvo ili nastavak saradnje.

transparentnost 20x veca
Koji je tačno benefit transparentnosti, osim da nam svi znaju apsolutno sve u Klubu, i da svaku negativnu stvar mogu okrenuti protiv nas. Po mom je mišljenju to bila jedna od fula, nikad ne bih dušmanima dao da znaju šta se u Klubu tačno dešava.
podrska navijaca duplo veca (clanske, razne akcije, itd.)
Apsolutno netačno. Jednak broj gledalaca je dolazio na utakmice.
vise sponzora
To ni ti, a ni ja, ne znamo, osim ako je jedan od nas unutar Kluba. Možeš imati dva sponzora, a da donose više u Klub nego dvjesto nekih drugih. Dakle, ne stoji ti ni ovaj argument jer takvim stvarima nemamo pristup.
redovno placanje plata i doprinosa na iste
I šta imaš od toga, osim što gomilaš dugove prema državi? Svi ostali su glupi što isplaćuju minimalac, a i ne zna se koliko isplaćuju, a ostatak daju na ruke, ili kako već, a eto mi smo pametni, pa ćemo dati još 70% državi. Naravno, zakon se poštuje samo u Sarajevu, dok u Hercegovini doprinosti nisu ni u rječnicima, kao ni fiskalni računi. Češće se gospa ukazuje. Zato te Stojan Vranješ koštao 240.000 KM po sezoni. Ako je to pametna investicija, onda ti ne znaš ništa ni o fudbalu, a ni o finansijama.
vizija
Šta je tačno bila Diktatorova vizija? Da ušutka neistomišljenike? Da popljuje Amara i porodicu Osim? Da zakuha sa Savezom, a da mu ovi daju reprezentaciju na jednu utakmicu? Da gradi kule i gradove, bez titula? Da plaća Stojana 240.000 godišnje, a Mehremića skoro toliko? Da dovede blesavog Arežinu kojeg su svi odjebali? Da napravi teren od UEFA-inih para i prikači sebi to kao zaslugu? Da ostavi Klub sa nulom na računu, a nije ga takvog zatekao? Da posuđuje keš, pa s kamatom uzima nazad? Je li to ta vizija?
trebali biti prvaci
Trebali, ali nismo. I on nakon toga produži ugovor Slavku, i ne plati ga do kraja. Je li i to dio vizije? Otjera Adžema s kojim smo igrali odlično i koji je naš čovjek. Je li i tjeranje naših ljudi dio vizije?

Kostića i Krčmarevića da ne spominjem, ovaj drugi ima manje uspjeha od Prosinečkog, frajer osvajao manje od boda po utakmici u karijeri. Je li to vizija?
azi, spinova, pritisaka, talova i urota, pritisaka odredjenih skupina navijaca, itd.
Pet poraza zaredom nisu spinovi i pritisci. Na jednoj od tih utakmica je bilo više policije nego navijača. To niko nikad u istoriji Kluba nije doživio. Pokupio se na poluvremenu i razgulio jer je bio svjestan da je usrao i šefa i stanicu. Nemoj pričati da je bilo laži, spinova i sl., kad evo sad sve vidimo nakon nekog vremena.

Sa Savezom JESTE zakuhao jer smo između ostaloh i prošle godine zijanili titulu glasovima šest Pitara u Izrvšnom odboru.


Misimovic je kriv jer je Amar nelegalno ubacio svoj keš u klub i onda kad trazi svoje pare nazad (normalno da ce traziti), ljuti se jer mu klub ne moze isplatiti novac na osnovu nicega, eto iz kase dajemo pola miliona jer je neko rekao dodjes mi...
Mi ne znamo kako se to legalno rješavalo, i kakva je to pozajmica bila. Ono što znamo je da Amar još taj novac nije dobio nazad, a budimo realni, 400.000 KM mnogo manje vrijedi danas nego tada. Amar, za razliku od Diktatora, sjedi u Klubu, radi za njega, i ponovo će osvajati titule. Nije pobjegao, sve vrijeme je tu, i ne krije se nigdje. Iako mu je Klub dužan, on mu nikad nije okrenuo leđa. I znamo da neće, koliko god ga tvoja ekipa proglašavala kamatarom.


Na kraju cijele balade, šta imamo od ove priče? Ja ti garantujem da bi se trenutna Uprava povukla kada bi došao neko bolji. Znam da su recimo Marka molili da ostane u Klubu. On nije htio, preče mu je bilo da se gradi nego da se osvajaju titule. Jebiga, ipak je više ljudi vezano za rezultate, nego za građevinske radove.

Ja ću se prvi sjećati uvijek utakmice s Njukastlom, a teren ću zaboraviti. I iskreno, jebe mi se za teren, otkako smo ga napravili, svakome je lakše igrati na Grbavici nego što je nama u gostima. Fudbal je nekad bio fudbal, pa i na šljaci, i mnogo mi idu na kurac ove balerine koje se stalno žale kako teren ne valja, umjesto da igraju i po snijegu, i po lokvama, i na svakoj podlozi. Ako je mogao Senad Žerić za pet stoja mjesečno, mogu i ovi za pet hiljada.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#83669 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Evo kako ja gledam na sve što se desilo i što se dešava.

Prošla uprava
Dočekalo ih 5,4 miliona. Ne odmah, neke su pare kasnile, ali imali su toliko na raspolaganju. Mnogo je lakše raditi kada si u plus, nego kada si na nuli, odnosno na 20 hiljada KM. Projekti oko stadiona su zasluga navijača i donatora, ali nikako ne treba umanjiti njihovu ideju i ganjanje papira za sve to. Ono gdje su kiksali je sportski segment. Spiskali su sve pare, a nisu uradili ono što su trebali, nisu donijeli titulu. Imali su vrijeme, pare i podršku, ali je to prestalo sa 5 poraza u nizu, koji su bili samo šlag na tortu za one titule i autobuse igrača.

Uprave poslije
Dočekalo ih 20 hiljada KM. Teška situacija za raditi. Uprskali Evropu. Te pare su mogli posuditi pa poslije vratiti, jer je dobitak bio mnogo veći od uloga. Poslije zeznuli sa tužbom. Trenutno nam dugovi vise za vratom, kažu da kasne plate i to nije dobro. Opet i da ih otjeramo ko će doći u ovo vrijeme? Svakome treba bar 2-3 mjeseca da skonta kako ide vođenje kluba. Ono što je dobro je to da se izvlači maksimum iz ekipe i prošle i ove sezone. Imamo mnogo bolju efikasnost sa ovakvim igračima i u ovakvoj situaciji, nego kada nam je bilo med i mlijeko. Razlog je dobar trener.

Kažu bitan je stadion, titule dođu i prođu. Te titule čine klub, ime, donose ti novac bez kojeg ne možeš. Džaba ti stadion od pola milijarde, ako si prosječna ekipa. Ne možeš zanemariti osnovnu djelatnost, a sekundarnu gurati. To je isto kao da imaš kuhara koji loše kuha, ali zna dobro dekorisati tanjir. Sve je to u redu, lijepo izgleda, ali ne donosi zaradu, ne može opstati.

Misimović i Osim su slični po egu, s tim da Osim nikada nije prozivao Misimovića, ali Amar ima više poštovanja i zasluga zbog svojih trofeja. Senad uopšte ne bi bio mrzak lik da se nije stvorila grupa ljudi koji su ga držali kao Lukašenka, ponižavali sve drugo i ušutkavali svakoga ko je iznio bilo kakvu kritiku. Oni su za 80% ubrzali smjenu i navukli toliki jaz.

Još bi da dodam da prošla uprava uopšte nije više donosila para u smislu sponzora. Kada bi ovima dodao Evropu koju su prokockali, bili bi egal.

I da, treba svratiti na forum i kada dobro ide, a ne samo kada je loše. Četiri pobjede vas nisu privukle, a ovo jeste. Ne znam kako da ne pomislim da nije u pitanju zla namjera. K'o fol kažu slučajnost. Slučajnost i nekakvo poklapanje ne postoje. Sve se dogodi sa određenim razlogom.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#83670 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Prosla uprava fol legalisti, a izgradili tribinu nelegalno. Furali transparentnost, a potrosili pare od transfera prije nego sto su ga objavili.

Da ne govorim da su nas mrzili bivsi igraci i treneri, radovali se nasim neuspjesima... mozes misliti kakva je bila atmosfera u svlacionici. To nikad nije bio Zeljo... po pravilu 90% bivsih igraca ostanu navijaci i dio porodice.
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#83671 Re: FK Željezničar

Post by Andreja Kežman »

ultima_palabra wrote: 30/08/2020 13:56 Prosla uprava fol legalisti, a izgradili tribinu nelegalno. Furali transparentnost, a potrosili pare od transfera prije nego sto su ga objavili.

Da ne govorim da su nas mrzili bivsi igraci i treneri, radovali se nasim neuspjesima... mozes misliti kakva je bila atmosfera u svlacionici. To nikad nije bio Zeljo... po pravilu 90% bivsih igraca ostanu navijaci i dio porodice.
Upravo tako. Ja sam znao da im je kraj kad su svima odrezali pola plate na osnovu ničega.

Glave su padale kao na traci. Niko ne želi ići svaki dan na posao ne znajući hoće li sutra ići. Imali su par doušnika u ekipi i oni su sjebavali atmosferu.

Sad sa upola slabijim timom imamo bolje rezultate. Zna se zašto.

Nikad više onako.
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#83672 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Znaci za 9 dana igramo... mislim ako budemo imali sve igrace na raspolaganju, u sto iskreno sumnjam, mozemo se potuci i nadati se nekom prolasku.
noviclan
Posts: 10807
Joined: 31/10/2013 06:48

#83673 Re: FK Željezničar

Post by noviclan »

Suarezov transfer u Juventus "koči" pasoš, Urugvajac mora polagati testove
http://www.klix.ba/clanak/200903116

Je li ovo znaci da nista nema od 800000 podrske dolini cupova
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#83674 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Dvadesetjednogodišnji defanzivac, Vedran Vrhovac, novi je fudbaler Željezničara. Bivši fudbaler Čelika i Viteza potpisao je ugovor na dvije godine.

https://fkzeljeznicar.ba/foto-vedran-vr ... ara/43143/
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#83675 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Samaranje mladih Pitara na sred Akademije...... :)

https://sport1.oslobodjenje.ba/omladins ... evo/198899
Post Reply