FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#76601 Re: FK Željezničar

Post by DonieBrasco »

Amaru ovo nije trebalo, pogotovo ako je ovo nacin da se vrati u klub, a pogotovo ako je u pitanju ono njegovo da hoce da se pita vise nego sto treba.
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#76602 Re: FK Željezničar

Post by BlueBlood »

zipoo wrote:
nosara wrote:SVAKI FENING AMARE! SVAKI JEBENI FENING I KAMATE!

Sve si dao i vadio nas kad smo bili pred gasenjem, skoro sve radosti i pobjede su bile tvoje. Kitili su se epitetom najtrofejnijeg kluba, a sad te trofeje koji su samo tvoji proglasavaju kupljenim i plodom kriminala i marifetluka.

SVE UZMI PO SVAKU CIJENU! SVE!
"Navijac"
sve sami "navijaci" :roll:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#76603 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

avetinja wrote:Kaže: "Šupak jer traži svoje pare". :lol:

Kome god pare nisu bitne, nek' ih danas baci u Miljacku ili da nekome, naravno, bez očekivanja da mu se iste vrate. :)
Nije supak sto trazi svoje pare ali jeste supak sto se to desava bas sad! Ali ako cemo posteno on je svoje pare dobio nazad a ovo su pare koje mu daje Zeljo.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#76604 Re: FK Željezničar

Post by irac300 »

Meni ovo sve miriše na Amarov kapric. Prije par dana na tzv. lobotomiji, ''insajderi'' su pričali o sastanku Amar - Miske, da je skoro sve dogovoreno. Da bi prekjuče počelo otvoreno pljuvanje po Amaru (prvi puta, do tada je bilo na hinjak) od par dežurnih botova. Vjerovatno iz razloga što dogovor nije postignut. Amar lopov, hinja, varalica... Uz to izlazi par tekstova u kojem se hvali Misimović, a Amarove titule se proglašavaju lopovskim (naravno ne direktno) ali zna se ko je osvajao titule, sigurno se ne misli na one iz '72 ili '98.

I Amar je čovjek, znači, handrite me za moj novac, proglašavate varalicom i još me zovete na pregovore, a onda opet pljujete. E evo ga i vama do balčaka.

Iskreno, jedva čekam Skupštinu da čujem i Amarovu verziju, jer mi se od botova koji huškaju raju povraća. Ovako pred očima javnosti neka se suoče on i Senad, pa neka svako izvuče svoj zaključak.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#76605 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

irac300 wrote:Meni ovo sve miriše na Amarov kapric. Prije par dana na tzv. lobotomiji, ''insajderi'' su pričali o sastanku Amar - Miske, da je skoro sve dogovoreno. Da bi prekjuče počelo otvoreno pljuvanje po Amaru (prvi puta, do tada je bilo na hinjak) od par dežurnih botova. Vjerovatno iz razloga što dogovor nije postignut. Amar lopov, hinja, varalica... Uz to izlazi par tekstova u kojem se hvali Misimović, a Amarove titule se proglašavaju lopovskim (naravno ne direktno) ali zna se ko je osvajao titule, sigurno se ne misli na one iz '72 ili '98.

I Amar je čovjek, znači, handrite me za moj novac, proglašavate varalicom i još me zovete na pregovore, a onda opet pljujete. E evo ga i vama do balčaka.

Iskreno, jedva čekam Skupštinu da čujem i Amarovu verziju, jer mi se od botova koji huškaju raju povraća. Ovako pred očima javnosti neka se suoče on i Senad, pa neka svako izvuče svoj zaključak.
+1 :thumbup:
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#76606 Re: FK Željezničar

Post by kudrilo »

Koliko su neupuceni neki od vas, a koliko pametuju.
Nikakav problem da ti je neko drazi od nekog, ali gradite misljenja po novinskim clancima i onda puškom ne date da neko nema isto misljenje.

Polako ljudi dragi, ako nista raspitajte se malo, postali smo tolika mahala da svako od nas moze doci do tih par "insajderskih". Raspitajte se prije nego ljude počnete nazivati različitim nadimcima. Ljude nazivate lobotomcima, a na svako drugačije mišljenje vi reagujete sa "Misketovac" i još 20 epiteta. Šta ste vi?

A ponavljam, ima dosta onih koji zakljucuju po novinskim clancima i onda sebi formiraju pricu.

Jebo vas i Senad i Amar i svaki kult licnosti. Zapitajte se malo dokle je sve doslo. Nemoj da ode u nepopravljivo. Svi mi navijamo za isti klub.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#76607 Re: FK Željezničar

Post by mali_milojica »

Misimovic kad je naplatio kamate 7% onda je to sve po ugovoru, zakonu bla bla bla.
Amar kad naplati kamatu je supak? :roll:
User avatar
spree
Posts: 7885
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#76608 Re: FK Željezničar

Post by spree »

wewa wrote:
irac300 wrote:Meni ovo sve miriše na Amarov kapric. Prije par dana na tzv. lobotomiji, ''insajderi'' su pričali o sastanku Amar - Miske, da je skoro sve dogovoreno. Da bi prekjuče počelo otvoreno pljuvanje po Amaru (prvi puta, do tada je bilo na hinjak) od par dežurnih botova. Vjerovatno iz razloga što dogovor nije postignut. Amar lopov, hinja, varalica... Uz to izlazi par tekstova u kojem se hvali Misimović, a Amarove titule se proglašavaju lopovskim (naravno ne direktno) ali zna se ko je osvajao titule, sigurno se ne misli na one iz '72 ili '98.

I Amar je čovjek, znači, handrite me za moj novac, proglašavate varalicom i još me zovete na pregovore, a onda opet pljujete. E evo ga i vama do balčaka.

Iskreno, jedva čekam Skupštinu da čujem i Amarovu verziju, jer mi se od botova koji huškaju raju povraća. Ovako pred očima javnosti neka se suoče on i Senad, pa neka svako izvuče svoj zaključak.
+1 :thumbup:
:thumbup:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#76609 Re: FK Željezničar

Post by nosara »

kudrilo wrote:Koliko su neupuceni neki od vas, a koliko pametuju.
Nikakav problem da ti je neko drazi od nekog, ali gradite misljenja po novinskim clancima i onda puškom ne date da neko nema isto misljenje.

Polako ljudi dragi, ako nista raspitajte se malo, postali smo tolika mahala da svako od nas moze doci do tih par "insajderskih". Raspitajte se prije nego ljude počnete nazivati različitim nadimcima. Ljude nazivate lobotomcima, a na svako drugačije mišljenje vi reagujete sa "Misketovac" i još 20 epiteta. Šta ste vi?

A ponavljam, ima dosta onih koji zakljucuju po novinskim clancima i onda sebi formiraju pricu.

Jebo vas i Senad i Amar i svaki kult licnosti. Zapitajte se malo dokle je sve doslo. Nemoj da ode u nepopravljivo. Svi mi navijamo za isti klub.
Ja ne navijam za klub cija uprava implicira da su se nekada kupovali trofeji.

Mrzim klub cija uprava pljuje po Amaru Osimu i u medijima koje kontrolise organizuje blacenje Amara Osima i najvrjednijih perioda novije Zeljine istorije.

Nadam se da ce karma raditi svoj posao i u buducnosti.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#76610 Re: FK Željezničar

Post by nosara »

Objasnio Culic...

Iz čije perspektive je Željo najtrofejniji klub u BiH?

Koju logiku slijedi trenutna Uprava

Pojavio se urnebasan GIF, video animacija s Duškom Dugouškom i Patkom Dačom. Jedan forsira Senada Misimovića, predsjednika najtrofejnijeg fudbalskog kluba u državi, a drugi Amara Osima čovjeka koji je od šest Željinih titula u Bosni i Hercegovini osvojio pet.

Rivalstvo između njih dvojice, izrežirano u Zvorničkoj 27, preraslo je u grbavičku tragikomediju, a za sve to vrijeme otkako je započelo, pa do danas Željezničar kontinuirano posrće na "sportskom" planu (kao da je osnovna škola pa ima više predmeta i iz svih je Željo uspješan ali nije iz tjelesnog odgoja. Svi pametni, inteligentni, ali ne ide im fizičko).

Za sve to vrijeme potpuno su zanemareni oni istinski ljubitelji plave boje, ljudi neopterećeni ljudskim animozitetima, trvorom i ko je kome ostao dužan. I ovaj tekst zaista se ne namjerava baviti ciframa, niti kako je došlo do toga da se nekome duguje, kome se duguje i kako je moguće naplatiti dug.

Vrijeđanje inteligencije
Iz pozicije novinara-komentatora bilo bi malo pretenciozno imitirati/izigravati ekonomskog i pravnog stručnjaka, no iz pozicije djelomičnog poznavaoca logike u kombinaciji sa znanjem iz Teorije spoznaje, nemoguće je ne primjetiti jednu stvar koja zaista žulja, da ne kažemo vrijeđa pomalo inteligenciju.

Današnja "upravljačka struktura" Željezničara (vole u ovoj upravi nešto te teške riječi - struktura, proces, segment...) nastupa iz pozicije najtrofejnijeg fudbalskog kluba u državi. Puna su joj usta i najveći adut leži u toj matematičkoj činjenici - najtrofejniji klub u BiH.

Nije nevažno. Mnoge ugovore, sponzorske aranžamane, lakše ćete realizirati kada ste trofejniji od svih ostalih. Željezničar je brend, između ostalog i zbog svoje trofejne historije, ako ništa onda u bh. okvirima.

Nastupati iz te pozicije i dičiti se znači prihvatati nasljedstvo i to je apsolutno legitimno, štaviše neophodno i jedino razumski prihvatljivo.

No šta se sada dešava?

Kako su rezultati lošiji tako u žižu dospije animozitet između Misimovića i Osima. Zašto baš Osima pitanje je na koje u Zvorničkoj 27 sasvim sigurno nemaju odgovor. Opet se potencira ko je Želji više valjao, bez da se pokuša pronaći rješenje za dobrobit onih koji svoje živce istrgaše, a nikakvog opipljivog interesa osim emotivnog nemaju.

I onda dođemo do toga da strana koja postaje sve omraženija među navijačama (dojučer su imali transparentnu većinsku podršku), vladajuća dakle struktura, na svaki mogući način pokušava diskreditirati Amara Osima, koji figurira kao personifikacija Željinih uspjeha.

Titule koje je Željo osvojio (ne sve, kako će to reći Zoran Samardžija) su kupljene, osvojene nečasnim radnjama, a saradnja između Misimovića i Osima nemoguća je jer "Misimović ima viziju, radi transparentno i pošten je".

Slijedi "logički silogizam" (zaključak iz dvije premise, ako su one tačne): Ako je Misimović sve ovakav, a saradnja nemoguća, to znači da Osim nema viziju, netransparentan je i šta sve ne.

Probisvjet jedan koji je "nečasnim radnjama", bez trunke znanja o fudbalu i kretanjima u bh. fudbalu, gdje je kakav teren, koji je rezervni bek posljednjeplasirane ekipe, s kakvim ko loptama igra... osvojio pet titula prvaka u dva mandata i još nekoliko trofeja besmislenog Kupa.

(To je onda zaista bilo mnogo novca da se sve te titule kupe, jer je Željo tada bio prepun kloceva koji se nisu znali dodati, ali eto i takve bedevije nekako nisu uspjeli natamburati Malaga, Lillestom, Anorthosis, Sherif Tiraspol... sve ekipe približnog nekvaliteta.)

Dičiš se titulama i pokušavaš iz tog podatka izvući benefite, a preko poltrona poručuješ da su kupljene i nepošteno osvojene (što prema nekoj logici znači da ih se odričeš?). Potpuno nejasno, pa čak možda i licemjerno. Ne znamo mi. Svi sve znaju, ali mi ne znamo.
mavi
Posts: 209
Joined: 22/04/2008 14:47

#76611 Re: FK Željezničar

Post by mavi »

Tomahawk11 wrote:
Charuga wrote:Može biti blokiran ako nema para na računu, ali nigdje niko nije napisao da nema.
U pravu si. Ako novca ima na računu, a postoji potraživanje koje se treba naplatiti, onda se naplati, a bez blokade računa.
Tačno. Po logici stvari, da je bilo para na računu, račun/i ne bi bio blokiran/i. Dolazimo do zaključka da na računu NEMA PARA. Upravo, zašto su nam računi prazni?
mavi
Posts: 209
Joined: 22/04/2008 14:47

#76612 Re: FK Željezničar

Post by mavi »

Tomahawk11 wrote:
Charuga wrote:Može biti blokiran ako nema para na računu, ali nigdje niko nije napisao da nema.
U pravu si. Ako novca ima na računu, a postoji potraživanje koje se treba naplatiti, onda se naplati, a bez blokade računa.
Tačno. Po logici stvari, da je bilo para na računu, račun/i ne bi bio blokiran/i. Dolazimo do zaključka da na računu NEMA PARA. Upravo, zašto su nam bankovni računi prazni?
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#76613 Re: FK Željezničar

Post by kudrilo »

Blago onom kojem Čulić objasni.
Zeljo92
Posts: 118
Joined: 15/03/2018 14:26

#76614 Re: FK Željezničar

Post by Zeljo92 »

spree wrote:
wewa wrote:
irac300 wrote:Meni ovo sve miriše na Amarov kapric. Prije par dana na tzv. lobotomiji, ''insajderi'' su pričali o sastanku Amar - Miske, da je skoro sve dogovoreno. Da bi prekjuče počelo otvoreno pljuvanje po Amaru (prvi puta, do tada je bilo na hinjak) od par dežurnih botova. Vjerovatno iz razloga što dogovor nije postignut. Amar lopov, hinja, varalica... Uz to izlazi par tekstova u kojem se hvali Misimović, a Amarove titule se proglašavaju lopovskim (naravno ne direktno) ali zna se ko je osvajao titule, sigurno se ne misli na one iz '72 ili '98.

I Amar je čovjek, znači, handrite me za moj novac, proglašavate varalicom i još me zovete na pregovore, a onda opet pljujete. E evo ga i vama do balčaka.

Iskreno, jedva čekam Skupštinu da čujem i Amarovu verziju, jer mi se od botova koji huškaju raju povraća. Ovako pred očima javnosti neka se suoče on i Senad, pa neka svako izvuče svoj zaključak.
+1 :thumbup:
:thumbup:
+1
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#76615 Re: FK Željezničar

Post by DonieBrasco »

mali_milojica wrote:Misimovic kad je naplatio kamate 7% onda je to sve po ugovoru, zakonu bla bla bla.
Amar kad naplati kamatu je supak? :roll:
Mislim da je upravo sporan ugovor, tacnije dokument o tome da je novac dat, posuđen, da se duguje ...itd. Misimovic je od starta rekao da je dao pare klubu uz kamatu od 7% i to je dokumentovano, isplacen je nazad od sponzorskih ugovora. A kad je Amaru u pitanju, ta njegova potrazivanja idu iz proslih perioda kada se svi znamo kako dokomentovalo na salvete, ali ne kazem ja nista lose ako ima dokaz da mu duguju pare, kamate sta god neka klub vrati. Jer ovdje mnogi nece da shvate da klub duguje Amaru ne Misimovic. Sem toga navodi se da mu je 2010. i 2015. to isplaceno, pa cemo vidijeti kad se preispita.

A mogla bi se potegnuti i dugovanja Amara prema klubu.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#76616 Re: FK Željezničar

Post by kudrilo »

spree wrote:
wewa wrote:
irac300 wrote:Meni ovo sve miriše na Amarov kapric. Prije par dana na tzv. lobotomiji, ''insajderi'' su pričali o sastanku Amar - Miske, da je skoro sve dogovoreno. Da bi prekjuče počelo otvoreno pljuvanje po Amaru (prvi puta, do tada je bilo na hinjak) od par dežurnih botova. Vjerovatno iz razloga što dogovor nije postignut. Amar lopov, hinja, varalica... Uz to izlazi par tekstova u kojem se hvali Misimović, a Amarove titule se proglašavaju lopovskim (naravno ne direktno) ali zna se ko je osvajao titule, sigurno se ne misli na one iz '72 ili '98.

I Amar je čovjek, znači, handrite me za moj novac, proglašavate varalicom i još me zovete na pregovore, a onda opet pljujete. E evo ga i vama do balčaka.

Iskreno, jedva čekam Skupštinu da čujem i Amarovu verziju, jer mi se od botova koji huškaju raju povraća. Ovako pred očima javnosti neka se suoče on i Senad, pa neka svako izvuče svoj zaključak.
+1 :thumbup:
:thumbup:
Mozda bi ovo sve imalo logike da nije zanemarena cinjenica da je u vrijeme rada ove uprave izaslo na desetine tekstova protiv iste, bila i tv emisija :D

Vjerujem da su to sve izljevi objektivnog istrazivackog novinarstva, a ovo placeni tekstovi. Ima logike.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#76617 Re: FK Željezničar

Post by mali_milojica »

DonieBrasco wrote:
mali_milojica wrote:Misimovic kad je naplatio kamate 7% onda je to sve po ugovoru, zakonu bla bla bla.
Amar kad naplati kamatu je supak? :roll:
Mislim da je upravo sporan ugovor, tacnije dokument o tome da je novac dat, posuđen, da se duguje ...itd. Misimovic je od starta rekao da je dao pare klubu uz kamatu od 7% i to je dokumentovano, isplacen je nazad od sponzorskih ugovora. A kad je Amaru u pitanju, ta njegova potrazivanja idu iz proslih perioda kada se svi znamo kako dokomentovalo na salvete, ali ne kazem ja nista lose ako ima dokaz da mu duguju pare, kamate sta god neka klub vrati. Jer ovdje mnogi nece da shvate da klub duguje Amaru ne Misimovic. Sem toga navodi se da mu je 2010. i 2015. to isplaceno, pa cemo vidijeti kad se preispita.

A mogla bi se potegnuti i dugovanja Amara prema klubu.
Možda je isplaćena glavnica iz dva puta, jednom 2010 i jednom 2015, a ovdje je u pitanju je kamata na te iznose. Covjek je "blokirao" racun jer ima pravosnazno rješenje. Ne mozes doci sa slovima na salveti i "blokirati" racun nekome.
Opet ponavljam, Amar se razapinje jer hoce kamatu, kad je Senad naplatio 7% onda je bilo da se radi po zakonu.
Last edited by mali_milojica on 14/12/2018 14:04, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#76618 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

znajuci Amara, a da pritom nisam idolopoklonica, ne vjerujem da bi narucio tekst, tj ruku dajem da ne bi.
jer i prije je imao prilike, mozda i potrebe, pa se nije sluzio time. Amar i novinari - nema tu previse ljubavi, nikad nije bilo.

ima li neko drugi motiva da diskredituje trenutnu upravu ne znam, niti me iskreno zanima. znam samo da nam ovo ne treba i da je moglo i moralo pametnije.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#76619 Re: FK Željezničar

Post by DonieBrasco »

Definitivno los tajming za ovo, pored svih problema u klubu.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#76620 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

DonieBrasco wrote:Definitivno los tajming za ovo, pored svih problema u klubu.
quid pro quo iliti iskali ste evo vam ga
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#76621 Re: FK Željezničar

Post by nosara »

wewa wrote:znajuci Amara, a da pritom nisam idolopoklonica, ne vjerujem da bi narucio tekst, tj ruku dajem da ne bi.
jer i prije je imao prilike, mozda i potrebe, pa se nije sluzio time. Amar i novinari - nema tu previse ljubavi, nikad nije bilo.

ima li neko drugi motiva da diskredituje trenutnu upravu ne znam, niti me iskreno zanima. znam samo da nam ovo ne treba i da je moglo i moralo pametnije.
To nije njegov modus operandi, a pogotovo nije njegov nivo komunikacije. Sumnjam da ce nesto posebno pricat i u buducnosti, mislim da ce raditi sudovi najvise. Do toga su ga milimixovi sektasi doveli.

Hvala mu za sve radosti i osjecaj bahatosti s pokricem iz njegovog vakta. Zelim mu svaki uspjeh na planu vracanja novca koji mu pripada. S kamatama. Po svaku cijenu. SVAKU!
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#76622 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

DonieBrasco wrote:Definitivno los tajming za ovo, pored svih problema u klubu.
Bolje da se sada ispucaju svi mogući argumenti, bili oni valjani ili ne, da smo poslije rahat.
DonieBrasco
Posts: 15529
Joined: 31/08/2016 16:09

#76623 Re: FK Željezničar

Post by DonieBrasco »

avetinja wrote:
DonieBrasco wrote:Definitivno los tajming za ovo, pored svih problema u klubu.
Bolje da se sada ispucaju svi mogući argumenti, bili oni valjani ili ne, da smo poslije rahat.
Na skusptini pogotovo.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#76624 Re: FK Željezničar

Post by mali_milojica »

DonieBrasco wrote:Definitivno los tajming za ovo, pored svih problema u klubu.
Zato je idealan tajming da Pišta iz Belgije govori kako nijedna titula u BiH nije cista u zadnjih 20god.
:smajlikojipovracaisereuistovrijeme:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#76625 Re: FK Željezničar

Post by Mea_parvitas »

Cek da vidim jesam li skontao, Amar zeli da sjebe klub namjerno pred skupstinu sa nekakvom lovom koju je sam sebi ostao duzan iz vremena kada su on i njegove pajde bile tu, i to kamatom koje se svaki NORMALAN covjek odrekne kada mu se isplacuje glavnica, osim kada se zbog zakonskih odredbi mora tako uraditi pa covjek taj smijesan iznos samo proslijedi na sponzorstvo, a drugi sada trazi duplo vecu kamatu koju SAM SEBI nije isplatio kada je isplacivao glavnicu, od ljudi od kojih zeli sve da preuzme i on nastavi sam po svom sa svojim istim pajdama. Jel ja kontam ili ne?
Post Reply