FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#43801 Re: FK Željezničar

Post by zipoo »

Ko su braca Misimovic ?
e_svasta
Posts: 107
Joined: 14/01/2014 20:14

#43802 Re: FK Željezničar

Post by e_svasta »

Misimovići su Megamix a Malagić koji je sinoć prisustvovao sjednici je vlasnik firme Malcom Doo i hotela Bosnia.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#43804 Re: FK Željezničar

Post by Iker C »

Odović šef struke, po meni korak nazad. Odović nije napredovao ni u jednom segmentu trenerskog posla već 10 godina.
User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#43805 Re: FK Željezničar

Post by R2D2_SA »

FK Željezničar: Da i nama svane Vincent Tan 06. januar 2015. u 15:23

Fudbalski klub Željezničar u narednom će periodu učiniti sve da pokaže otvorenost i transparentnost investitorima, poručio je danas predsjednik najtrofejnijeg bosanskohercegovačkog fudbalskog kluba Almir Gredić. On je kazao da će na skorašnjoj sjednici članovima Skupštine kluba biti predstavljen prijedlog novog načina poslovanja kluba, pa bi se Plavi uskoro mogli prilagoditi tržišnim prilikama.

Još uvijek niko osim Gredića pouzdano ne zna o čemu se tačno radi. Da li ''nove poslovne prilike'' podrazumijevaju ljubav prema stranim milionima od kojih su na Grbavici, ne tako davno, s gađenjem okretali glavu?

Šta bi promjene u načinu poslovanja kluba značile za Želju? Je li klub iz Zvorničke 27 spreman za potez koji su komšije s Koševa načinile prije 15-ak mjeseci poklonivši Bordo zajednici ozdravljenje ''preko noći''?
Gredić, ali i ostali čelnici bivšeg i višestrukog prvaka, uključujući i bivšeg menadžera Amara Osima, pomalo cinično su se stizali osvrtati na dolazak Vincenta Tana u tabor najljućeg rivala.

Velike pare? Četiri miliona? Više? Manje?

''Bitno je pronaći balans između želja i mogućnosti, odnosno dobrih i loših strana, a previše novca nekad može biti i loše'', govorio je Osim ne tako davno.

Simbolično ili ne, otprilike godinu dana poslije velikog posla u Titovoj 38b, na Grbavici više nema Osima mlađeg, ali rodile su se nekakve druge ambicije. Strani milioni više ne smrde, sad se već traži amin Skupštine za ''novi poslovni iskorak''.

Nekad su, i to isti ljudi, iz Želje poručivali "da niko nema šta oni imaju, i da se ne mogu kupiti za male pare". Sada, kad je jasno da se nijedan klub iz ove jadne lige ne može prodati za velike pare, i one "male" mogu biti dobre. Podsjetimo, Vincent Tan je svoj udio u upravljačkoj strukturi Sarajeva platio oko 4 miliona maraka.

Nije jasno da li bi to za vodstvo Željezničara u ovom trenutku bilo dovoljno!? Jesu li to "velike" ili "male" pare? I da li bi danas pristali da ih u paketu kupi neko kao Vincent Tan!

Emir Aletić, Radiosarajevo.ba
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#43806 Re: FK Željezničar

Post by zipoo »

e_svasta wrote:Misimovići su Megamix a Malagić koji je sinoć prisustvovao sjednici je vlasnik firme Malcom Doo i hotela Bosnia.
Jesu jaki ? :D
e_svasta
Posts: 107
Joined: 14/01/2014 20:14

#43807 Re: FK Željezničar

Post by e_svasta »

zipoo wrote:
e_svasta wrote:Misimovići su Megamix a Malagić koji je sinoć prisustvovao sjednici je vlasnik firme Malcom Doo i hotela Bosnia.
Jesu jaki ? :D
Ovaj drugi kao beton :D , a za Misimoviće nemam pojma.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#43808 Re: FK Željezničar

Post by nosara »

Iker C wrote:Odović šef struke, po meni korak nazad. Odović nije napredovao ni u jednom segmentu trenerskog posla već 10 godina.
Ti ko da si uefin instruktor... :D

Oda, dobro dosao... :kiss:
MHAB
Posts: 449
Joined: 14/11/2010 11:05

#43809 Re: FK Željezničar

Post by MHAB »

zipoo wrote:Ko su braca Misimovic ?
Nisu braća nego otac i sin. Čestiti i pošteni ljudi i uz to veliki navijači Željezničara....
User avatar
UnKnownBA
Posts: 744
Joined: 09/07/2012 02:00
Location: http://forum.klix.ba

#43810 Re: FK Željezničar

Post by UnKnownBA »

Iker C wrote:Odović šef struke, po meni korak nazad. Odović nije napredovao ni u jednom segmentu trenerskog posla već 10 godina.
Argument ti je strašan! Inače smo sa ovim koji su "napredovali" (Dino, Adžem ili Memić) bili "ispred vremena". :lol: Bolje da si rekao: "Ne gotivim lika", poštenije bi bilo. ;-)
zipoo wrote:
e_svasta wrote:Misimovići su Megamix a Malagić koji je sinoć prisustvovao sjednici je vlasnik firme Malcom Doo i hotela Bosnia.
Jesu jaki ? :D
Sam ocijeni ...
Megamix je osnovan 1993. godine i jedan je od vodećih distributera robe široke potrošnje i proizvoda za ugostiteljstvo u Bosni i Hercegovini.

Naši logistički centri su smješteni u Sarajevu i Tuzli, sa skladišnim kapacitetom od 9.000 paletnnih mjesta. Sa 98 vozila u našoj distributivnoj floti, vršimo dostavu za 3.000 klijenata, uključujući ključne kupce, tradicionalne trgovine i ugostiteljstvo.

135 predanih zaposlenika Megamixa doprinijeli su prometu od preko 23 miliona € u 2011. godini.
MALCom – vaš partner za energiju

Naše osnovne aktivnosti su na području elektroenergetskog sektora a obuhvataju: veleprodaju elektroenergetske opreme i materijala na cijelom području BiH i u
inostranstvu, zastupanje inostranih firmi i distribucija, projektovanje,
izvođenje radova itd.

Kvalitete koje posjedujemo su prepoznali vodeći svjetski proizvođači u ovoj branši
tako da smo došli do pozicije da smo zastupnici, distributeri i direktni trgovci
renomiranih svjetskih proizvođača.

Raspolažemo sa vlastitim voznim parkom i dva skladišna prostora (u Sarajevu i
Visokom – Slobodna zona Visoko). U našim skladištima se u svakom trenutku
nalaze provodnici, kablovi i užad (od 0,6 do 110 kV), kablovski pribor (spojnice,
završnice, adapteri), NN i SN oprema, ovjesna i spojna oprema za kablove i
užad, transformatori od 50 do 1250 kVA, odvodnici prenapona, izolatori itd.
SRETNO ODA! Mada još nije zvanično!
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#43811 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

R2D2_SA wrote:FK Željezničar: Da i nama svane Vincent Tan 06. januar 2015. u 15:23

Fudbalski klub Željezničar u narednom će periodu učiniti sve da pokaže otvorenost i transparentnost investitorima, poručio je danas predsjednik najtrofejnijeg bosanskohercegovačkog fudbalskog kluba Almir Gredić. On je kazao da će na skorašnjoj sjednici članovima Skupštine kluba biti predstavljen prijedlog novog načina poslovanja kluba, pa bi se Plavi uskoro mogli prilagoditi tržišnim prilikama.

Još uvijek niko osim Gredića pouzdano ne zna o čemu se tačno radi. Da li ''nove poslovne prilike'' podrazumijevaju ljubav prema stranim milionima od kojih su na Grbavici, ne tako davno, s gađenjem okretali glavu?

Šta bi promjene u načinu poslovanja kluba značile za Želju? Je li klub iz Zvorničke 27 spreman za potez koji su komšije s Koševa načinile prije 15-ak mjeseci poklonivši Bordo zajednici ozdravljenje ''preko noći''?
Gredić, ali i ostali čelnici bivšeg i višestrukog prvaka, uključujući i bivšeg menadžera Amara Osima, pomalo cinično su se stizali osvrtati na dolazak Vincenta Tana u tabor najljućeg rivala.

Velike pare? Četiri miliona? Više? Manje?

''Bitno je pronaći balans između želja i mogućnosti, odnosno dobrih i loših strana, a previše novca nekad može biti i loše'', govorio je Osim ne tako davno.

Simbolično ili ne, otprilike godinu dana poslije velikog posla u Titovoj 38b, na Grbavici više nema Osima mlađeg, ali rodile su se nekakve druge ambicije. Strani milioni više ne smrde, sad se već traži amin Skupštine za ''novi poslovni iskorak''.

Nekad su, i to isti ljudi, iz Želje poručivali "da niko nema šta oni imaju, i da se ne mogu kupiti za male pare". Sada, kad je jasno da se nijedan klub iz ove jadne lige ne može prodati za velike pare, i one "male" mogu biti dobre. Podsjetimo, Vincent Tan je svoj udio u upravljačkoj strukturi Sarajeva platio oko 4 miliona maraka.

Nije jasno da li bi to za vodstvo Željezničara u ovom trenutku bilo dovoljno!? Jesu li to "velike" ili "male" pare? I da li bi danas pristali da ih u paketu kupi neko kao Vincent Tan!

Emir Aletić, --- NO LINKS ---
odavno nam je jasno da pitari doživljavaju intelektualni orgazam kada lijepe textove ovog kloca Aletića, covjeka koji ima teške traume od Osima i Želje...ali apelujem da se njegovi umobolni tekstovi brišu, bar na ovoj temi :!:


inace, podržavam imenovanje Odovića :thumbup: realno, dosta bolja opcija za šefa struke od Memića
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#43812 Re: FK Željezničar

Post by Iker C »

Čapljić je bio puno bolje rješenje nego Odović. Odović do sada se nije ni u jednoj ekipi posebno istakao. Po meni je Dino puno bolji trener što je dokazao prošle godine.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#43813 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Nisu njih dvojica sami, navodno predstavljaju grupaciju privatnika. Šta će biti od svega toga i koliko je to cobro, te koliko ima želje za napretkom vidjet ćemo u nastavku serijala ...
MHAB
Posts: 449
Joined: 14/11/2010 11:05

#43814 Re: FK Željezničar

Post by MHAB »

LSD wrote:
R2D2_SA wrote:FK Željezničar: Da i nama svane Vincent Tan 06. januar 2015. u 15:23

Fudbalski klub Željezničar u narednom će periodu učiniti sve da pokaže otvorenost i transparentnost investitorima, poručio je danas predsjednik najtrofejnijeg bosanskohercegovačkog fudbalskog kluba Almir Gredić. On je kazao da će na skorašnjoj sjednici članovima Skupštine kluba biti predstavljen prijedlog novog načina poslovanja kluba, pa bi se Plavi uskoro mogli prilagoditi tržišnim prilikama.

Još uvijek niko osim Gredića pouzdano ne zna o čemu se tačno radi. Da li ''nove poslovne prilike'' podrazumijevaju ljubav prema stranim milionima od kojih su na Grbavici, ne tako davno, s gađenjem okretali glavu?

Šta bi promjene u načinu poslovanja kluba značile za Želju? Je li klub iz Zvorničke 27 spreman za potez koji su komšije s Koševa načinile prije 15-ak mjeseci poklonivši Bordo zajednici ozdravljenje ''preko noći''?
Gredić, ali i ostali čelnici bivšeg i višestrukog prvaka, uključujući i bivšeg menadžera Amara Osima, pomalo cinično su se stizali osvrtati na dolazak Vincenta Tana u tabor najljućeg rivala.

Velike pare? Četiri miliona? Više? Manje?

''Bitno je pronaći balans između želja i mogućnosti, odnosno dobrih i loših strana, a previše novca nekad može biti i loše'', govorio je Osim ne tako davno.

Simbolično ili ne, otprilike godinu dana poslije velikog posla u Titovoj 38b, na Grbavici više nema Osima mlađeg, ali rodile su se nekakve druge ambicije. Strani milioni više ne smrde, sad se već traži amin Skupštine za ''novi poslovni iskorak''.

Nekad su, i to isti ljudi, iz Želje poručivali "da niko nema šta oni imaju, i da se ne mogu kupiti za male pare". Sada, kad je jasno da se nijedan klub iz ove jadne lige ne može prodati za velike pare, i one "male" mogu biti dobre. Podsjetimo, Vincent Tan je svoj udio u upravljačkoj strukturi Sarajeva platio oko 4 miliona maraka.

Nije jasno da li bi to za vodstvo Željezničara u ovom trenutku bilo dovoljno!? Jesu li to "velike" ili "male" pare? I da li bi danas pristali da ih u paketu kupi neko kao Vincent Tan!

Emir Aletić, --- NO LINKS ---
odavno nam je jasno da pitari doživljavaju intelektualni orgazam kada lijepe textove ovog kloca Aletića, covjeka koji ima teške traume od Osima i Želje...ali apelujem da se njegovi umobolni tekstovi brišu, bar na ovoj temi :!:

Aletić kao i većina željezničara je bio idolopoklonik Amara Superheroja dok ga ovaj nije nabio nogom iz Fan shopa. Tek nakon toga postaje novinar koji ima kritički osvrt na rad Amara Superheroja tako da nema moje poštovanje niti ga prihvatam kao relevantnu osobu za kritike rada struktura FK/NK Željezničara. Ispade da kritukuje zbog ličnog sukoba iz koga je izašao p....an. To je uvijek bilo miševsko ponašanje koji nije prolazilo u raji.Moje pitanje za vas željezničare sa ovog foruma je vrlo jednostavno. Šta nije istina u ovome što je Aletić "željezničar u pokušaju" napisao u ovom tekstu?
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#43815 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

@MHAB

OK, pošto se korektno pitao, pokušat cu i ja biti korektan i odgovoriti

Nije bitno šta se piše (taman sve bilo 100% istina), vec ko piše :!: ..pretpostavljamda da i sam znaš te kodekse u raji ;-) ...ovaj bolesik Aletić vec punu godinu dana konstantno piše sranja o Želji, samo ga sranja zanimaju i niša drugo....nikad ništa pozitivno :!: to nije normalno ponašanje....frajer je neviđeni paćenik, koji je užasno iritantan sa svojim stilom pisanja....nema tu profesionalizma ni jedan promil... koristi portal ,na kojem radi, za neki svoj licni (umišljeni) rat sa Amarom i Željom.
MHAB
Posts: 449
Joined: 14/11/2010 11:05

#43816 Re: FK Željezničar

Post by MHAB »

LSD wrote:@MHAB

OK, pošto se korektno pitao, pokušat cu i ja biti korektan i odgovoriti

Nije bitno šta se piše (taman sve bilo 100% istina), vec ko piše :!: ..pretpostavljamda da i sam znaš te kodekse u raji ;-) ...ovaj bolesik Aletić vec punu godinu dana konstantno piše sranja o Želji, samo ga sranja zanimaju i niša drugo....nikad ništa pozitivno :!: to nije normalno ponašanje....frajer je neviđeni paćenik, koji je užasno iritantan sa svojim stilom pisanja....nema tu profesionalizma ni jedan promil... koristi portal ,na kojem radi, za neki svoj licni (umišljeni) rat sa Amarom i Željom.
Ti i ja se nikada ne slažemo tako da je ovo presedan da se ja u nečemu slažem sa tobom :D . To mi je neprirodno stanje, ali ja ne volim domaće izdajnike pa makar se radilo i o vašim izdajnicima :D . Ja sam se referirao na ono što je napisao u ovom tekstu. Ako se izbace njegovi maliciozni komentari i pogledaju činjenice po meni je sve tačno što je napisano. Zbog toga sam i pitao šta nije tačno u onom što je napisano...
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#43817 Re: FK Željezničar

Post by Radio Sarajevo »

LSD wrote:@MHAB

OK, pošto se korektno pitao, pokušat cu i ja biti korektan i odgovoriti

Nije bitno šta se piše (taman sve bilo 100% istina), vec ko piše :!: ..pretpostavljamda da i sam znaš te kodekse u raji ;-) ...ovaj bolesik Aletić vec punu godinu dana konstantno piše sranja o Želji, samo ga sranja zanimaju i niša drugo....nikad ništa pozitivno :!: to nije normalno ponašanje....frajer je neviđeni paćenik, koji je užasno iritantan sa svojim stilom pisanja....nema tu profesionalizma ni jedan promil... koristi portal ,na kojem radi, za neki svoj licni (umišljeni) rat sa Amarom i Željom.
Tačno tako... S obzirom da u redakciji baš i nema poznavalaca fudbala, niti uopšte ljubitelja sporta (osim amatera Dine Ćatovića i Elvisa J. Kurtovića), prolazi mu mnogo toga što mu ni u jednoj drugoj redakciji ne bi prolazilo.

Još je gore što je to veoma čitan portal, i onda njegove kretenluke ipak vidi mnogo ljudi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#43818 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

MHAB wrote:
LSD wrote:@MHAB

OK, pošto se korektno pitao, pokušat cu i ja biti korektan i odgovoriti

Nije bitno šta se piše (taman sve bilo 100% istina), vec ko piše :!: ..pretpostavljamda da i sam znaš te kodekse u raji ;-) ...ovaj bolesik Aletić vec punu godinu dana konstantno piše sranja o Želji, samo ga sranja zanimaju i niša drugo....nikad ništa pozitivno :!: to nije normalno ponašanje....frajer je neviđeni paćenik, koji je užasno iritantan sa svojim stilom pisanja....nema tu profesionalizma ni jedan promil... koristi portal ,na kojem radi, za neki svoj licni (umišljeni) rat sa Amarom i Željom.
Ti i ja se nikada ne slažemo tako da je ovo presedan da se ja u nečemu slažem sa tobom :D . To mi je neprirodno stanje, ali ja ne volim domaće izdajnike pa makar se radilo i o vašim izdajnicima :D . Ja sam se referirao na ono što je napisao u ovom tekstu. Ako se izbace njegovi maliciozni komentari i pogledaju činjenice po meni je sve tačno što je napisano. Zbog toga sam i pitao šta nije tačno u onom što je napisano...
A koji komentari? Više od pola teksta su pitanja, i to kvazi-retorička... kao on pita, i čitaocu sugeriše odgovor.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#43819 Re: FK Željezničar

Post by Ned071 »

LSD wrote:@MHAB

OK, pošto se korektno pitao, pokušat cu i ja biti korektan i odgovoriti

Nije bitno šta se piše (taman sve bilo 100% istina), vec ko piše :!: ..pretpostavljamda da i sam znaš te kodekse u raji ;-) ...ovaj bolesik Aletić vec punu godinu dana konstantno piše sranja o Želji, samo ga sranja zanimaju i niša drugo....nikad ništa pozitivno :!: to nije normalno ponašanje....frajer je neviđeni paćenik, koji je užasno iritantan sa svojim stilom pisanja....nema tu profesionalizma ni jedan promil... koristi portal ,na kojem radi, za neki svoj licni (umišljeni) rat sa Amarom i Željom.

meni je pouno zanimljivije ili mozda indikativnije da pise na portalu ciji je vlasnik zna se vec ko...
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#43820 Re: FK Željezničar

Post by MOSALJOZE »

Pišu da Dnipro hoće Kvesića.Ja sam mislio da je stvar sa Hajdukom završena,ali očito da nemaju para,a nude procenat,a nama trebaju pare...
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#43821 Re: FK Željezničar

Post by afannedim »

User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#43822 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Haris Alihodžić tim menadžer Željezničara

http://www.avaz.ba/clanak/156952/haris- ... ljeznicara
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#43823 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Šta je Hare radio dosad? Kao igrača sam ga uvijek gotivio, nije bilo zajebancije sa njim...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#43824 Re: FK Željezničar

Post by Raigor Stonehoof »

ultima_palabra wrote:Šta je Hare radio dosad? Kao igrača sam ga uvijek gotivio, nije bilo zajebancije sa njim...
Kako bi sad sjeo onaj snimak kad ga Dedic nabije nogom u pakas, al ne mogu da nadjem :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25817
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#43825 Re: FK Željezničar

Post by BHF_Manijak »

ultima_palabra wrote:Šta je Hare radio dosad? Kao igrača sam ga uvijek gotivio, nije bilo zajebancije sa njim...
Omladinski pogon jedno vrijeme, eh sad u medjuvremenu sta je - nemam pojma, ali uvijek bio oko kluba.
Post Reply